Z. K. H. PRINS BERNHARD OP WANDELING. SOESTDIJK IN AFWACHTING. OM EEN KIND FEUILLETON ROMAN VAN NORBERT GARAI. Nadruk verboden De andere zwerver, wiens sproetig gelaat in dagen niet door een scheermes schijnt te zijn bewerkt, meent ook een duit in het zakje te moeten doen. „Laat dat kind toch hier komen: nou wordt het pas gezellig", stelt hij lallend voor. „Kom maar hier, zus, laat je maar niks wijsmaken, hoor „Mr. Coverley!" Kitty moet aan Maud denken. Tranen van woede omfloersen haar blik. En het volgende oogenblik zij begreep later zelf niet, hoe zij zich zoo kon vergeten heeft ze haar linkerhand uitgehaald en den verbaasden Coverley, dien zij nog niet tot de schouders reikt, een oorvijg gegeven, die klinkt als een klok Een bulderend gelach van de beide zwervers aan het buffet brengt haar tot bezinning. Ver schrikt kijkt ze Coverley aan, doch deze blijkt in het geheel niet boos te zijn. Integendeel, hij glimlacht ondeugend, terwijl hij haar de an dere wang toekeert. „Verdraaid, die was raak. Die heeft me met één slag nuchter gemaakt!" En tot haar intense verbazing constateert Kitty, dat aan Coverley plotseling geen spoor van beschonkenheid valt op te merken. Met een snelle beweging brengt hij zijn das in orde, strijkt zijn haar glad en zich daarna tot de beide drinkebroers wendend, werpt hij hun een geldstuk toe. „Hier, dat is voor jullie! Maar nu eruit, jongens! Ik heb met deze dame een en ander te bespreken." En de beide vagebonden, die al even ver baasd zijn als de waard achter het buffet, worden door Coverley met zachten drang naar buiten gewerkt en staan het volgende oogen blik op straat. „Ziezoo, miss Devine", zegt Coverley, terwijl hij Kitty een stoel toe schuift, „neemt u nu eens even plaats en houdt u mij een paar minuten gezelschap, 't Is hier wel niet bijster gezellig en zindelijk, maar voor een oogenblik je zal het wel gaan. En dan begint hij te vertellen. „Eigenlijk is het heele plan van Bigs uitge gaan. Die heeft nu eenmaal een zwak voor den jongen Danny Ward. Hij heeft in elk geval willen voorkomen, dat miss Osborn zich tot een onbezonnen stap zou laten verleiden. Zoo'n dom wicht. Dat verbeeldt zichzelf, dat zij plotseling op een ander verliefd is gewor den. Enfin, die zal nu wel grondig genezen zijn! En voor het overige is nu ook alles puik in orde. Wij zullen den nieuwen leider der Estna-fabrieken geen moeilijkheden in den weg leggen en van een schadevergoeding af zien, wanneer men zich bereid verklaart ir. Ward een aanzienlijk bedrag uit te betalen en hem bovendien nog een behoorlijk contract voor een goede positie in de Estna-fabrieken te geven. Het is niet meer dan billijk, dat men het jonge paar aan een goeden start helpt. Ze hebben er immers beide hét hunne toe bijge dragen om de zaak Coverley tot een goed einde te brengen. En wat mij betreft, over een paar dagen ga ik weer naar Australië. Het wordt hoog tijd, dat ik mij die geschiedenis met miss Osborn uit het hoofd zet. Waarom zou ik niet voor de waarheid uitkomen? Met haar zou ik verder door het leven hebben kunnen gaan. Zij zou daarginds een goeie kameraad voor me zijn geweest. Enfin, 't is voorbij! Zoo'n jong ding voor altijd aan zich te hinden, onzin! Wij wenschen het jonge paar alles goeds! Prosit!" Kitty is een en al enthousiasme. Dat was een prestatie om respect voor te hebben! Zoo, met één slag een dergelijk gecompliceerd geval tot een oplossing te brengen. Natuurlijk, Nicolle behoort bij Danny. Dat is een feit, waaraan niets te veranderen is. Maar ja..,. Waarom zal ook zij niet voor de waarheid uitkomen en zich daarmee toevertrouwen aan een man met een verren blik, een man, die de wereld kent en met wien ze zich door een ge meenschappelijke, innige genegenheid voor Maud, verbonden gevoelt? DannyNicolle.... ach, ook zij wenscht dit tweetal slechts het allerbeste toe maar zij wil graag weg, uit Engeland vbandaan, ver, ver, weg! Dat zou de eenige mogelijkheid zijn om voor goed te ontkomen aan een toestand, die haar zenuwen op den duur ondermijnt. Het heeft toch waarlijk geen zin steeds met zijn gedachten in een kringetje te blijven ronddraaien, voortdurend maar weer hetzelfde te denken, wat? „Hm", bromt Coverley en hij bedenkt zich niet lang. Aan deze bij de hande miss Devine zijn erkentelijkheid te betuigen, is tenslotte een eerezaak. „Ik wil u een voorstel doen. Wat zou u er van zeggen om, als verzorgster van Maud, met mij mee te gaan naar Melbourne?" Kitty kan haar ooren niet gelooven. Austra lië? Dat zou immers heerlijk zijn! Andere mensehen te leeren kennen, vreemde landen te zien. Zoo'n beetje globetrotter te spelen Maar op hetzelfde oogenblik komen reeds duizende bezwaren in haar op. Staat zij niet op het punt haar geheele toekomst op het spel te zetten? Heeft zij daarom zoo lang op de schoolbanken gezeten, om nu, kort voor haar promotie, alle verworven kennis overboord te gooien? En waarvan zal ze in Australië moeten leven? Van het salaris, dat Coverley haar zal geven? En als hij dan weer eens zou hertrouwen, wanneer ze een tijd lang als Maud's pleegmoeder was opgetreden? Al deze bezwaren in de, voor Kitty zoo ka rakteristieke haast, naar voren gebracht wor den door Coverley echter op correcte en af doende wijze uit den weg geruimd. Hij is nu eenmaal een erbarmelijke egoïst, zegt hij droog en dientengevolge is hij gewend ja, neemt hij het zelfs als vanzelfsprekend aan dat de menschen in zijn omgeving slechts z ij n belangen op het oog hebben. Het zóu toch kunnen gebeuren, dat hij weer eens in de verleiding kwam te drinken? -Welnu, voor dat geval ware het zeker gewenscht een energiek persoontje bij de hand te hebben, dat indien noodig zooals ze dat zooeven heeft getoond er niet voor zou terug schrik ken, het verwerpelijke van zijn daden „slag vaardig" te zijner kennis te brengen.,.. Het stoffelijk overschot der Engelsche en Amerikaansche journalisten, die tijdens het bombardement van Teruel om het leven kwamen, bij aankomst te Parijs Nederland heeft zijn Prins terug. Z. K. H. Prins Bernhard begaf zich Donder dag in gezelschap van zijn broer Prins Aschwin naar de garage bij paleis Soestdijk, om er de verbouwing in oogenschouw te nemen. De Prins tijdens deze eerste wandeling na zijn gelukkige thuiskomst Door het Inheemsche tehuis voor kraamvrouwen en baby-kliniek, «Boedi Kemoeiiaan», te Batavia zullen bij de a.s. blijde gebeurtenis in ons vorstenhuis een aarstal complete wiegen ten geschenke worden gegeven Meer dan driehonderd K.G. gesmokkelde opium werd dezer dagen door de politie te Weenen ontdekt. De smokkelwaar wordt onder zocht De verbouwing van den Baarnschen vleugel van Paleis Soestdijk tot Prinselijk kwartier is thans zoover gevorderd, dat deze in gebruik kon worden genomen. Hier zijn de kamers geleden van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, benevens de kinderslaapkamer en speelkamer Hr. Ms. pantserschip «Hertog Hendrik» is Donderdag onder bevel van kapitein-luitenant ter zee H. J. Bueninck uit Den Helder vertrokken om in de Spaansche wateren convooidienst te gaan verrichten De 20 meter hooge sterrewaeht in het Stadswandelpark te Eindhoven, welke door minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine officieel ge opend wordt

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10