DE KLEINE" AAN HET WERK. LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd A.H.B.O. Huisraad aangeboden Personeel aangeboden Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kost- en Inwoning Kamers gevraagd Kamers aangeboden Muziek instrumenten Auto's Rijwielen Diversen Huisraad gevraagd Lilian Harvey, zooals men haar nmt kent. Bij haar aanstaand bezoek aan onze stad. HAARLEM Donderdag. VELEN, zeer velen, kennen Lilian Harvey, die binnen kort onze stad zal bezoe ken, als de charmante, spreekwoordelijk slanke actrice van het witte doek. Velen ook kennen haar uit de po pulaire verhaaltjes, levensbeschrij vingen en anecdotes, die op gezette tijden over haar verschijnen. Doch weinigen kennen Lilian Harvey uit de werkelijkheid, zooals zij werkt, zooals zij leeft, zooals zij is. En dat ook de kennismaking met deze ware Lilian Harvey een aange name is, dat blijkt uit het volgende „ooggetuigerelaas" van één dierge nen, die haar ként, niet alleen van het witte doek, niet slechts uit haar geclicheerde biografieën, maar ook T en vooral uit haar werkelijke werk, in de studio's, onder den branden den schijn van de lampen. Lilian Harvey. Het is in de studio's, waar Lilian Harvey werkt, een goede gewoonte geworden haar uitsluitend met den bijnaam van „De kleine" aan te sprekenen het is een geliefkoosde grap, wanneer de actrice voor de één of an dere scène gezocht wordt en even onvindbaar ibiijkt, elkaar te vragen of „men de kieine ook niet in zijn zak heeft gestopt!" „Hast du die Kleine nicht in der Tasche?!" schalt het dan door de studio, en het gelach klinkt op, steeds weer, al is het dezelfde grap; want momenten van een kinderlijke ontspanning kan men tijdens het uitermate vermoeiende filmwerk best gebruiken. Er is vaak beweerd, dat Lilian Harvey een goed kameraad bij den arbeid is, een aller aangenaamst mensch voor de collega's in de studio. Maar van hoeveel filmsterren wordt niet gezegd, dat zij zulke lieve menschen zijn? Dat hoort er zoo bij. Van Lilian kun nen wij echter uit de beste bron bevestigen, dat zij inderdaad een hooge opvatting van plichtsgevoel en kameraadschap, heeft. Wan neer .ze aan het werk gaat kent ze de dialo gen al uit haar hoofd, en wat dat betreft is zij net als een braaf Hollandsch school meisje, dat haar huiswerk behoorlijk doet. Spreektechnisch zijn er echter altijd nog vele moeilijkheden te overwinnen, en vaak kan men de kleine Harvey door de studio zien ijsbeeren, als maar teksten voor zich uit. zeggend, steeds opnieuw, tot zij ze tenslotte toontechnisch geheel meester is. Twee contrasten. In werkelijkheid dus afgezien van haar filmrollen is Lilian Harvey's wezen ge karakteriseerd door twee contrasten, name lijk een zonnige kinderlijkheid, en een on verzettelijke wilskracht en energie. Doch zelfs Lilian Harvey's energie heeft het tegen Ihet apparaat van Hollywood niet kunnen bolwerken. In 1933 ging zij namelijk naar de Ameri- kaansche filmstad, hoewel velen harer vrienden haar dit afrieden. Lilian bleek niet in staat de Hollywoodsche mentaliteit en gang van zaken te verwerken, en zij liep zich als het ware te pletter tegen de machinerie van het zoogenaamde „filmparadijs". Bij' een mensch kan men zijn wil doorzetten, maar tegen een levenloos apparaat legt men het af. En zoo keerde Harvey gedesillusion- neerd uit Amerika naar Duitschland terug. Zij maakte eerst nog een film in Engeland en keerde vervolgens, na een afwezigheid van slechts drie jaren, bij de Ufa terug, waar bij zij tot op den huidigen dag nog filmt. De tooneelnaam van Charley Chaplin's moeder. Een merkwaardige coïncidentie is het dat de tooneelnaam, die de actrice, die als Helen Muriel Pape geboren werd. zich koos, name lijk „Lilian Harvey" dezelfde is als die, welke de moeder van Charley Chaplin bezat. Van opzet was echter geenerlei sprake. Het toeval heeft wel eens meer van dergelijke zonder linge invallen. Lilian Harvey werd in Enge land geboren. Reeds zeer jong leerde zij dan sen, en het is steeds de klassieke dans ge bleven, waarnaar haar hart uitgaat, getuige haar jongste film „Fanny Elssler", wrarin zij haar danstalenten voor de film ontplooit. Eigenlijk heeft zij zich vier jaren lang op de rol van de beroemde danseres Fanny Elssler voorbereid. Zij wilde zich geheel tegen de be langrijke taak, het leven van zulk een dans- historische figuur uit te beelden, opgewassen voelen en bestudeerde de literatuur, die over leven en werken van Fanny Elssler bestaat, door en door. De bekende regisseur Richard Eichberg ontdekte haar voor de film. In het jaar 1921 liep Lilian's eerste filmproduct van stapel. „Kleine Herzensdieb", „das Malermodel", ,„Der dunkle Punkt", en „Die tolle Lola" zijn uit de zwijgende filmperiode het meest be kend. Harry Liedtke, Werner Filter er en Igo Sym zijn haar meeste bekende partners in deze periode. Van Igo Sym is het zeer merk waardig dat hij momenteel, na zich 10 jaren lang niet meer op het witte doek vertoond te hebben, weer in de Duitsche films ver schijnt. En Willy Fritsch? En hoe is het dan met Willy Fritsch, zult u vragen? Ja, de fantasie van het publiek heeft wonder wat gemaakt van het feit, dat Lilian in de sprekende film zoo vaak met Willy Fritsch als tegenspeler optreedt. En toen Willy Fritsch in het huwelijk trad met Dinah Grace heeft men verondersteld, dat Lilian met 'n gebroken hart achterbleef. De wilde verhalen, die om vele filmsterren de ronde doen, vinden hun oorzaak in het feit, dat het publiek gaarne de rollen van zijn filmhevelingen met hun ware levens vereen zelvigt. Maar de artisten zelf weten hun persoonlijkheid wel degelijk van hun rollen te onderscheiden. En zoo hebben Lilian Har vey en Willy Fritsch in hun ware leven nooit een dergelijk happy end gewenscht als zij in hun films zoo vaak gespeeld hebben. Zij zijn evenwel goede kameraden, en door den aard van hun werkzaamheden hebben zij elkaar' zeer leeren apprecieeren. Bekende hoogtepunten uit Lilian Harvey's sprekende film-carrière zijn „Drei von der Tankstelle", waarmede Wilhelm Thiele nog voor Lubitsch' „Loveparade" de eerste oor spronkelijke sprekende film-operette schiep en waarin de thans bekende komiek Heinz Rühmann ontdekt werd „Der Congress tanzt" en tenslotte „Fanny Elssler" Belangrijker dan werken... slapen! Elke filmster leeft in een voortdurende angst, dat iedere nieuwe film een stap terug kan beteekenen. Het is dezelfde angst als die van den tenor, die vreest de hooge C niet meer zoo goed te kunnen halen. Ook Harvey's ijzeren wilskracht is door het film leven op een zware proef gesteld. De ge ruchten, die zoo hier en daar in de pers doordringen, dat het heusch geen rozengeur en maneschijn in de filmstudio's is en dat het integendeel zeer hard werken beteekent filmster te zijn ente blijven, berusten geheel op waarheid. Wanneer het studio leven als moordend gekenschetst wordt, dan blijkt dat heusch niet overdreven. Het ge weldige tempo en de concentratie, welke even groot is als de aandacht, welke de koorddanser voor zijn koord heeft, de atmos feer, de temperatuur en het voortdurend werken met menschelijk materiaal doen in de filmstudio een toestand van voortduren de hoogspanning ontstaan. En tochvoor het welslagen van een film is belangrijker dan het werk nog het slapen. En eigenlijk is dit heel logisch. Want wanneer de filmsterren niet vroeg naar bed gaan, kunnen zij hun wérk eenvoudig niet volhouden. Om half negen ónder de wol! Dat is het devies voor de filmspelers. Ook al hebben zij gedurende hun werk in hun rol genachtbraakt. En zoo kan het dan ook waar zijn, dat de filmster in zijn vacaties min der slaapt dan tijdens zijn werkperiodes Veertig keeren repeteeren! In de studio wordt tijdens het werk weinig geconverseerd. Daar is eenvoudig geen tijd voor. En de woorden, die gesproken worden, zijn tamelijk monotoon. Hoeveel keeren kan men den regisseur zijn ^cteur er> actrices •niet hooren vragen of zij hun rol rog eens over willen spelen? „Kann ich es noch mal haben?" klinkt het dan. En bij den veertigsten keer klinkt deze uitnoodiging nog even vriendelijk als bij de eerste maal. „Ton gut?" „War es so rïchtig?", „Von mir aus kann es kopiert werden" zijn de zin netjes, die de ingrediënten vormen voor de studioconversatie. Maar het meest wordt toch dat eene kleine woordje „Ruhe" ge hoord. Want steeds weer moet er om stilte worden gevraagd. Altijd is er iemand, die spreekt, of iets dat lawaai maakt. En wan neer het dan eindelijk zoover is, dat het al lerwegen in de studio rustig is, begint de ware inspanning eerst! Dan kan er gedraaid worden. Zóó is het filmleven. Een wonderlijke men ging van schijn en werkelijkheid, van logica en fantasie A. v. H. Lilian Harvey zal Zaterdag a.s. met den trein van 12.30 in Haarlem arriveeren. Zij zal de volgende voorstellingen van haar film „Fanny Elssie" in het Rembrandt Theater bij Zaterdag 7.009.15 uur, Zondag 2,007.00— wonen: 9.15 uur. Alleen Zaterdagavond verstrekt zij auto- grammen tegen betaling van 50 ct. ten bate van het Bio vacantie oord. Belangstelling voor Artis. Zeer groot is het aantal blijken van sym pathie en aanbiedingen van daadwerkelijke hulp, die Artis, in deze voor het Genootschap zoo moeilijke dagen aan het einde van de eer ste eeuw van zijn bestaan, uit geheel Neder land mocht ontvangen. Dit feit rechtvaardigt het vermoeden, dat een eventueel beroep op steun voor Artis van particuliere zijde, naast hulp van overheids wege, niet tevergeefs zou zijn. Inzonderheid moge hier vermeld worden, hoe dezer dagen zoowel van uit Amsterdam als van uit andere plaatsen in Nederland, een aantal personen, juist naar aanleiding van de moeilijke financieele omstandigheden, waarin het Genootschap verkeert, den wensch te ken nen gaven begunstiger of lid van Artis te worden, dan wel het Genootschap te steunen door houder (resp. houdster) van een persoon lijke toegangskaart of buitenlidkaart te wor den. Moge dit voorbeeld bij velen navolging vinden Dat ook bij hen, die als gewone bezoekers entrée-geld voor den tuin of het aquarium van Artis betalen, sedert het algemeen bekend worden van de financieele moeilijkheden van het Genootschap, de belangstelling voor Artis zeker niet gedaald is, kan blijken uit het fei, dat het aantal bezoekers van den tuin en het aquarium in December 1937 resp. 134 pCt. en 154 pOt. bedroeg van de overeenkomstige ge tallen voor December 1936. De voorbereidingen voor de blijde gebeurtenis. Iets over de berichtgeving. SOESTDIJK, 6 Januari. Nu ook prins Bernhard na zijn verblijf in het Amsterdam- sche Burgerziekenhuis in het paleis is terug gekeerd, concentreert zich de belangstelling van ons volk meer en meer op de dingen wel ke in de naaste toekomst hier zullen plaats hebben. Is de blijde gebeurtenis, welke in het prin selijk gezin te wachten staat, het onderwerp van den dag voor het geheele land, hoeveel temeer is zij dit in Baarn en Soestdijk, waar men nog intenser meeleeft met de dagelijksche voorvallen in het eenvoudige witte paleis, dat halve maanvormig zich tusschen de bosschen uitstrekt en van waaruit straks naar een ieder hoopt de heugelijke tijding van de geboorte van een prins of een prinses aan de wereld bekend zal worden gemaakt. En hier komen wij op het onderwerp, waar over wij thans iets willen mededeelen, omdat het natuurlijk een ieder zal interesseeren te vernemen, hoe het bericht bekend zal wor den gemaakt en wat er alzoo aan de organisa tie van die bekendmaking verbonden is. Het Algemeen Nederlandsch Persbureau heeft voor deze dagen een nieuw bijkantoor ingericht, dat tevens het hoofdkwartier dei- berichtgeving over de blijde gebeurtenis zal zijn en dat gevestigd is in het Badhotel te Baarn. Hier is nu het centrale punt gevestigd, van waaruit straks het blijde bericht de wereld zal worden ingezonden. Behalve het A. N. P. hebben tal van andere persvertegenwoordigers hun intrek in het Bad hotel genomen. Niet minder dan 14 telefoon lijnen zijn uit het gewone verkeer genomen en aangesloten op het Badhotel. Voorts zijn in hotel Trier, het bekende hotel aan den straat weg recht tegenover het paleis, de correspon denten van buitenlandsche bladen onderge bracht. Hier zijn speciale voorzieningen ge troffen om de telegrammen zoo spoedig moge lijk naar het buitenland weg te kunnen wer ken. In de hotelkamer, hoofdkwartier van het A. N. P., staat een telex-toestel, dat met een speciale lijn is verbonden met het Amsterdam- sche kantoor van het A. N. P. Onmiddellijk na ontvangst van het bericht uit het Paleis wordt het naar Amsterdam getelext, doch op deze telexlijn zijn ook aangesloten twee ontvangst machines, welke^ in hotel Trier zijn opgesteld (twee, en niet één, voor de zekerheid). Op hetzelfde oogenblik wordt het bericht dus ontvangen door het A. N. P. in Amster dam, door de Nederlandsche journalisten in Baarn (Badhotel) en door de buitenlandsche persvertegenwoordigers in hotel Trier te Soestdijk. Slechts enkele seconden later begint het groote raderwerk van de Amsterdamsche te lexinstallatie te werken en op dat moment ontvangen circa 80 couranten in het geheele land het bericht, waarnaar aller belangstel ling uitgaat. De omroepvereenigingen worden op het zelfde moment van den inhoud van het bulle tin in kennis gesteld, zoodat het slechts één halve minuut kan duren of het bericht is overal, in ons eigen land en daarbuiten be kend, per radio dus gelijk als via de nieuws bladen. Er is echter nog meer. Zooals men weet zullen er saluutschoten ge lost worden. De regeering heeft maatregelen getroffen om te zorgen, dat de saluutschoten slechts luttele seconden na het bekend worden van de geboorte van een prins of prinses door de lucht zullen daveren. Daarom zijn in de kazernes van de verschil lende garnizoensplaatsen eveneens telex-toe- stellen geplaatst, welke onder voortdurende bewaking van een officier zijn gesteld. Deze toestellen zijn aangesloten op het A. N. P.-net, zoodat de garnizoenscommandan ten gelijktijdig met de dagbladen en met den radio-omroep het bericht ontvangen. De commandant zal dan onmiddellijk de eerste saluutschoten doen lossen. Nog zijn wij niet aan het einde. Niet alleen Nederland in Europa, doch ook Nederland in Azië en in Amerika wacht vol spanning op de komende dingen. En daarom is ook op het departement van Koloniën een telex-ontvangstmachine aangesloten op het A. N. P.-net, geplaatst. Gelijktijdig met de Indische pers via A. N. P. en Aneta zal dus ook de Indische regeering (en wel officieel door de Nederlandsche) ten spoedigste worden ingelicht. PIANOLESSEN gevr., voor 3 kin deren, door gedipl. leer.(es). Br. G 192 bur. van dit blad Voor huishouding wenscht haar Leden en Donateurs een VOORSPOEDIG 1938. GEP. PERSOON b. z. a. voor lichte werkzaamheden, b.v. col portage of iets dergelijks. Br. G 182 bur. van dit blad Jong GEPENSIONNEERD PER SOON, 39 j., zag zich gaarne ge plaatst als incasseerder of con troleur. Br. G 199 bur. van dit blad Gevraagd in klein gezin FLINK MEISJE voor de huishouding, van 9 tot 4 uur. Zondags vrij. Karei van Manderstraat 83, Haarlem NETTE WERKSTER gevraagd. Aanmelden Zaterdag 2.304 Heemsteedsche Dreef 10S. Gevraagd tegen 15 Febr. een flink MEISJE voor d. en n. Oosterduin weg 241 Aerdenhout. Rotterdam wil de havengelden wel verlagen. Maar dan moet het Rijk hooger bijdrage geven. In Juni 1936 heeft de Raad van Rotterdam, nadat overleg was gepleegd met de regeerimg, besloten de zeehavengelden, kade gel den en huren met 28 pCt. en de loodstarieven en de tarieven voor de gemeentelijke kranen met vijftien pOt. te verlagen. De regeering zegde financieelen steun toe tot de totale kosten, zoo de budgetaire positie van Rotterdam nadeel van deze verlagingen zou ondervinden en onder voorwaarde, dat particuliere firma's in de haven hun tarieven met 15 pCt. zouden ver lagen. Dit laatste is geschied en over 1936 heeft het rijk steun verleend. Op aandrang van het rijk heeft Rotterdam vervolgens besloten de reducties over 1937 te handhaven. Eerst aan het eind van 1937 werd bekend, dat het rijk minder steun zou verleenen dan waarop Rotterdam meende te kunnen rekenen. Ook voor 1938 raadde het Rijk aan de verlagingen voort te zetten. Doch bij schrijven, dat 27 December B. en W. be reikte, werd door de regeering medegedeeld, dat zij slechts gedeeltelijk tegemoet zou kun nen komen aan de kosten van voortzetting der verlagingen. B. en W., die van oordeel zijn. dat deze gedeeltelijke tegemoetkoming onvol doende is, hebben den raad voorgesteld de verlaging te continueeren voor twee maanden en verder met het rijk te onderhandelen over grootere tegemoetkoming. Dit voorstel werd Donderdagmiddag in den raad van Rotterdam behandeld en zonder hoofdelijke stemming aangenomen, nadat ver schillende sprekers de houding van de regee ring hadden gecritiseerd en nadat de burge meester had medegedeeld, dat Rotterdam de verlagingen niet betalen kan, als de regeering niet meer bijdraagt, dan ze in het vooruit zicht heeft gesteld. De burgemeester wees daarbij op de groote moeilijkheid voor het be sturen van een gemeente als eerst aan het eind van 1937 bericht wordt, wat er over 1937 wordt bijgedragen. .Het is dan immers onmogelijk verlagingen, over Idat jaar toegekend, ongedaan te maken. Rot terdam wenscht nu een beslissing op korten termijn. VRIJ WONEN agb. (eventueel m. lel. verg:.) aan juffr. met eenig ink. en op de hoogte van verplegen, v. lichte werkzaamheden (nader te bespreken) bij oude dame met juffr. Br. G 19 5 bur. van dit'blad NET MEISJE gevraagd, pl.m. 14 jaar, voor de huishouding, van 8.3012.30 uur. Eventueel des middags voor stik- en naaiwerk. Wagenweg 9 0, na 6 uur. Plaatsing gevr. v. LEERLING, 15 j., in Banketbakkerij of koke rij. Br. G 200 bur. van dit blad GEPENSIONN. PERSOON biedt zich aan voor alle werkzaamhe den. Br. G 201 bur. van ait blad ZWARE EIKEN TAFEL en stoe len (gedr. pooten) ter overn. gevr. Br. G 208 bur. van dit blad GEëM. IJZEREN KOLENFOR- NUIS gevraagd. Br. G 250 bur. V. d. blad Te koop gevr. VASTE WASCH- TAFEL zonder gebreken. Br. G 259 bur. van dit blad B. z. a. Ie DAMESKAPPER, goed kunn. onduleeren en watergolven en permanenten enz. Br. G 238 bur. van dit blad ANT. STOELKLOK m. wekker, pr. loopend, 65. Geen opkoopers. Br. G 209 bur. van dit blad BOUWKUNDIGE. Gedipl. M.T.S., meerj. praktijk, vraagt opdrach ten. Ontw. voor nleuwb. en verb., adviezen, techn. bei-., enz. Br. G 227 bur. van dit blad TE KOOP Electro Lux stofzuiger in zeer goeden staat, 10. Adres te vern. bur. van dit blad TE KOOP AGB. groote mangel j. Theekast 6 en 3 lichts bronzen kroontjes 6. Te bevr. Kleverparkweg 130, Haarlem. SCHILDER b. z. a., goed vakman. Keukens vanaf 7.50, Gevels vanaf 15. Br. G 264 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevr., 16 jaar, v. g. g. v. Aanm. 7 uur n.m. Scho- terweg 34 C, Haarlem Gevraagd DAGMEISJE, niet jonger dan 16 jaar. Aanmelden tusschen 78 Obistraat 33, H.N. Gevraagd MEISJE voor halve dagen, niet ben. 17 jaar, of ON GEHUWDE WERKSTER. Prins Hendriklaan 90, Overveen. FLINK DAGMEISJE voor direct gevraagd, van 85 uur. Mevr. v. Buchem, Bosch en Vaartstr. 9 Gevraagd FLINKE WERKSTER op Dinsdag en Vrijdag. Aanmel den na S uur Mevr. Klein, Wes- terhoutparlc 9,- Haarlem Gevr. FL. HUISHOUDSTER, P.G. g. k. k., in gezin van 2 pers., v. g. g. v. Zandvoort. Br. G 254 bur. van dit blad Gevr. weg. huw. tegenw., MOR GENMEISJE, sal. 4, n. ben. 16 j. Dinsd. en Vrijd. tot 4 uur. Heus- sensstraat 30, H.N. Gevraagd voor 1 Maart in gezin van 2 pers. voor dag en nacht een net KEUKEN-WERKMEISJE, P.G. Dagmeisje aanwezig. Adres: Hugo de Vriesplein 8, Heemstede FLINK DAGMEISJE gevraagd, 18 a 20 jaar, van 8,3 04.30 uur. Kruisweg 41, Haarlem Voor bedrijf BANKETBAKKERS- KOKS-BE DIENDE gevraagd. Automatiek v. Hemsbergen, Anegang 31, I-Iaarl, FLINKE JONGEN gevr., v. fiets- werk. Ged. Oude Gracht 107, Hrl. Aanm. na 7 uur. Gevraagd NETTE SLAGERS- LEERLING. Lam, Perseusstr. 53 Haarlem Voor huishouding B. z. a. NET FRIESCH MEISJE v. d. .en n., zelfst. k. w. en k., voor direct, oud 23 jaar. Br. G 181 bur. van dit blad NETTE JUFFR,, 31 jaar, met zoontje van 7 j.t b. z. a. als huis houdster1 in klein gezin. Br. G 180 bur. van dit blad Biedt zich aan een nette WERK STER voor den Vrijdag, 95 uur. Br. G 179 bur. van dit blad NET MEISJE, v. g. g. v., b. z. a. voor huishouding en winkel. Br. G 196 bur. van dit blad JUFFROUW b. z. a., voor de huis houding, bij dame of heer all. 37 j. Br. G 197 bur. van dit blad BESCHAAFD MEISJE zoekt een werkkring, onverschillig wat. G 198 bur. van. dit blad COSTUMIèRE, tevens modellen ontwerpster, heeft nog eenige dagen beschikb. Alleen beter gen re. Br. G 218 bur. van dit blad NET MEISJE z. v. haar vriendin uit Coevorden goede betrekk. v. d. en n. Br. G 237 bur. van dit blad HUISHOUDSTER 37 j., b.z.a., bij Heer met werkkr. of kl. gezin. Br. G 223 bur. van dit blad B. z. a. ALLEEN ST. JUFFR., voor Huishoudster bij Heer of kl. ge zin. Br. G 270 bur. van dit blad B. z. a. NET MEISJE, 29 j., v. d. d., in kl. gezin, tegen 1 Febr., P.G. Beleend met alle voork. werkz. en 1. verpl. Br. G 273 bur. v.d. blad Voor bedrijf CHAUFFEUR, 19 j., b. z. a. direct, net pers. Br. G 222 van dit blad voor bur. HUIS te huur gevr., 4 a 5 p.w. Br. G 239 bur. van dit blad BOVENHUIS te huur gevr., op ge- zelligen stand. Huurpr. pl.m. 6 p. w. Br. G 226 bur. van dit blad Regenten der Hofjes van Staats en Noblet maken bekend, dat nog EENIGE WONINGEN beschik baar zijn voor dames, welke aan bepaalde reglementaire eischen kunnen voldoen. Inlichtingen hij de Opzichteressen. Brieven aan den Regent-Secretaris Crayenes- terlaan 21, Haarlem VRIJ HUIS te huur, Amsterdam sche vaart 40, 30 p. m. Te zien en te bevr. aldaar. KOST EN INWONING aangeb., v. jongeman. Huiselijk verkeer, pr. b. Parkla,an 76 rd. KOST EN INWONING gevr., door Heer, omtrek Stoop's bad. Br. m. prijsopg. G 231 bui*, van dit blad PENSION gevr., 8 p. w., omtr. Haarlem, bij vegetariërs. Br. 249 bur. van dit blad GEVRAAGD. Dame met kind 1% jaar, zoekt in A'damsche buurt GEM. ZIT- EN KL. SL.KAMER m. gebi*. v. keuken. Brieven met prijsopg. G 183 bur. van dit blad Jongm. (werkman) vraagt SLAAPK. met ontb., berg. fiets. Br. G 260 bur. van dit blad Weg. vertr. aangeb. een VAST TAPIJT, ongev. 16 M2. en andere vloerbedekking. Na 19 uur Tel, 6437. AANGEB.: mantelkachel met pij pen 5, cocoslooper, 17 trapr. 1.50. Regulateurklok 12.50. Cruquiusstraat 15, Haarlem ZW. EM. KOLENFORNUIS agb., 5. Tevens j. Herdershonden t. kl. erg. Kl. Heiligland 29 zw. Hrl. Te koop aangeboden SPAANSCHE GUITAAR 9.50, zoo goed als ongebruikt. Oosterparkstraat 81. Zandvoort. RIJWIELPLAATJE te koop ge vraagd. Br. G221 bur. van dit blad TE KOOP Baby Ford, mooi wa gentje, 225. Adres te vern. bur. van dit blad FORD '35, V-S, zeer mooie 4-pers. 2 deurs, met koffer, als nieuw 650. Boterstraat 2, Haarlem TE KOOP eên bekleede veerende ziekenstoel. Zijlvest 41, Haarlem LIEF KLEIN HONDJE te koop. Reigerstraat 20, Haarlem Nrd. TE KOOP GEVR. Cassa, aanslag ƒ99.99 met 2 of 3 laden, glazen vi trine en toonbank, circa 3 m<^:er, met laden. Br. G 225 bur. van dit blad MODERNE KINDERWAGEN te koop, spotprijs, 8. Cheribonstr. 31, -Hrl. Nrd. RIJW1ELBELASTINGPLAATJE te koop gevraagd. Borneostraat 39 TE KOOP collectie zeer oude munten, prijs billijk. Tetterode straat 104 Haarlem W. TAFELBILJART te koop, geheel compl., op lei. Da Costastraat 17 Te koop gevr. een VOGELKOOI voor eenige vogels, goed onderh. Br. met prijsopg. G 188 bur. van dit blad Aangeboden 1 ZIT-SLAAPKA- MER, str. w. en k. water, met of z. pension, m. huiselijk verkeer, op goeden stand. Bill. cond. Br. G 185 bur. van dit blad Te huur 2 GESTOFF. KAMERS, prijs billijk. Wilhelminastraat bij Raaks. Br. G 184 bur. v. d. blad GEZ. TEHUIS agb., met prima pension en verz., v, H. of Dame. Kleine Houtstr. 59 rd. Haarlem SYMPH. ORKEST „EUTERPE". Kunn. gepl. w. goede Dilettanten als viollst(e), Altlst(e) en Cel liste). Aanm. bij den Dir. J. A. Meng, Leidschevaart 282 of des Maandagsav. Oude Groenmarkt 20 LAAT UW KANS NIET VOOR BIJGAAN. Oud goud hoogsten prijs. Gd. tientjes 12. B. Cohen, Zilvenh. „Cronjé", Gen. Cronjéstr. 89, Tel. 17286. TE KOOP GEVR. een dames- leeren jas, m. 44. Br. G IS6 bur. van dit blad Te huur modern gem. ZIT- SLAAPK A MER, vrije opgang. Centrum. Koningstr. 37A, zaak, Haarlem Aangeboden ruime ZÏT-SLAAP-. KAMER a. d. straatzijde, stroom, water. Pension I-Ioutlust, Frede- rikspark 3—5. Tel. 12739. Dame biedt tegen 1 Febr. haar GR. ZIT-SL.K. met deg. pens. ten zeerste aan. Br. G 269 bur. van dit blad GEM. KAMER te huur, vrij licht en water, v. 1 of 2 pers. Pr. bill. Bakenessergracht 52, Haarlem FRISSOHE SLAAPKAMER agb., met of zonder pension. Schoter- weg 78 rd. SLAAPKAMER te huur, centrum stad. Bakenessergracht 61, Haarl. Direct te huur GEM. SLAAPK AR. 1.50, met vollen kost 7. Ba- rendsestraat 28 huis, Haarlem. RIJKE KUSSENKAST ter over name gevraagd. Br. G 207 bur. Van dit blad VLAG te koop, in prima staat, gr. maat. Benviljoenstraat 30 zwart, ZIEKENFONDS ALGEMEEN BELANG, welke op Donderdag 20 Jan. in Gebouw Roxy, Cornelis- steeg, een zaal gehuurd heeft, wordt beleefd verz. even aan te komen. Te koop aangeb. GROOTE VLAG Br. G 261 bur. van dit blad PAKHUIS te huur gevr., met water, geheel van steen. Br. met prijsopg. G 274 bur. van dit blad VOOR DE A.S. BLIJDE GE BEURTENIS! Versiert nu allen met mooi dennegroen van kwee lt er ij „De Teunisbloem", Zijlweg 194. Voor ONDULEEREN modellen gevr. Af te spreken Berckheyde- straat 19, Haarlem TE K. gr. form, fiets-transport- mand, met zeildoek overtrokken voor regen. Te zien en te bevr.: Graaf Willemstraat 42, Hrl. Zd. TE KOOP 1 H. winterj. gr. m. jongenswinterj. 10 j. Eik. spiegel luidspreker (Sarcos), pr. billijk. Brederodelaan 9. Bloemendaal. Een lief Cyperseh GESN. KATER TJE verkrijgbaar. voor beslist dierenvrienden. Leidschevaart 478 2 x bellen. FILMAMATEURS. Te koop een z, g. a. n. 8 m.m. Kodak projector m. scherm en een mandoline. Sterreboschstraat 50, Haarlem W*

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3