wets LUIDSPREKERS Omlaag die kosten! Rotterdanisclie Diergaarde wordt verplaatst. r Overeenstemming' met de gemeente. In e»n Vrijdagavond gehouden algemeene ledenvergadering van de Rotterdamsche dier gaarde is een voorstel behandeld tot ontbin ding der vereeniging. Gedurende de laatste jaren had de diergaarde een jaarlijkseh ex ploitatietekort van f 40.000 zoodat de vereeni ging op deze wijze onmogelijk kon doorgaan. Het bestuur heeft vele jaren op middelen ge zonnen om aan den critieken toestand een einde te maken, die, als hij bleef voortduren, natuurlijk tot het verdwijnen van de dier gaarde in Rotterdam zou moeten leiden. Toen deze aangelegenheid steeds dringender werd, heeft het bestuur in September 1936 missives gericht tot den minister van onderwijs en B. en W. van Rotterdam, waarin met klem werd verzocht een regeling tot steun aan de instel ling tot stand te willen brengen. Zoowel de minister als het gemeentebestuur erkenden het belang van het voortbestaan dier dier gaarde, maar de groote moeilijkheden op fi nancieel gebied, waarmede de overheid zelve te worstelen heeft, beletten haar echter het geven van directen financieelen steun b.v. in den vorm van subsidie. Na lange onderhandelingen is het bestuur 'der vereeniging toch met B. en W. tot overeen stemming gekomen. Het college van B. en W. heeft zich bereid verklaard bij den gemeente raad een voor beide partijen aannemelijk voorstel tot ruiling van grond aanhangig te maken, waardoor de oprichting en exploitatie van een nieuwe diergaarde op een ander ter rein mogelijk zal worden, Het gemeentebe stuur heeft, behoudens goedkeuring van den raad, een stuk grond van 13 V2 ha aangeboden, ongeveer even groot als het tegenwoordige terrein en gelegen in Blij dorp. Van dien grond krijgt men 2/3 in eigendom en 1/3 in erfpacht. Als tegenprestatie zal aan de gemeente om niet worden afgestaan een stuk van het tegen woordige diergaardeterrein. Wanneer de ruiling haar beslag krijgt, is het gemeentebestuur bereid op het overblij vende terrein der tegenwoordige diergaarde een gunstig uitbreidingsplan te leggen, waar door de exploitatie daarvan als bouwterrein mogelijk en aantrekkelijk wordt. Wijl het voor het bestuur onmogelijk zou zijn om ook uit de vermeerdere opbrengt van den grond den bouw van een nieuwe diergaarde te fi nancieren, is de hulp ingeroepen van de stichting „bevordering van volkskracht". Deze stichting heeft zich bereid verklaard de vereeniging te garandeeren een bedrag, gelijkstaande met de uitstaande schulden, nl zes ton. Opgericht zal worden de „Stich ting Rotterdamsche diergaarde" die van de vereeniging ontvangt het bezit aan grond in de bestaande diergaarde, den opnieuw te verkrijgen grond in Blij dorp met de levende have, het bezit aan planten en den inven taris. De nieuwe stichting komt dus in de plaats van de vereeniging, die ontbonden wordt. Ten aanzien van de overname der even- tueele pensioenverplichtingen en van het personeel der vereeniging neemt „Volkskracht een zeer tegemoet komende houding aan. De stichting heeft werkelijk alle moeilijkheden, waarmede de.diergaarde jaren lang te kam pen heeft gehad, overgenomen. De stichting krijgt een bestuur van vijf tot negen leden en een college van drie tot negen commissa rissen. Over het voorstel, dat door den voorzitter, den heer L. van Ro.ssem, werd toegelicht, ontstond een uitvoerige discussie. De verga dering kon echïer g'^en besluit nemen, omdat het verèischté aantal stemgerechtigde leden niet aanwezig was. DEFECT AAN KRUISER „SUMATRA". BATAVIA, 7 Januari (Aneta-ANP) De krui ser „Sumatra" heeft een licht defect door het breken van een koppeling van een der turbi nes. Hierbij is een inlandsch stoker gedood. De kosten van reparatie worden op ten hoog ste tweeduizend gulden geschat. Als de repa ratie niet hier te lande tijdens het halfjaar- lijksch onderhoud lean geschieden, zal zij in Nederland worden uitgevoerd. De omroepprogramma's op den Nationalen Feestdag. Een „nationaal programma" wordt verzorgd. Het secretariaat van den Radioraad deelt ons mede: Ter voldoening aan den wensch van den mi nister van Binnenlandsche Zaken zal op den nationalen feestdag ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis in het koninklijk huis door de vier groote omroeporganisaties A.V.R.O., K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A.) een in onderling overleg samengesteld nationaal programma" worden verzorgd. De verzorging van dit nationaal programma geschiedt aldus, dat over den zender Hilver sum 2 (301,5 M.) de K.R.O. en de N.C.R.V. gemeenschappelijk zullen uitzenden, terwijl de gemeenschappelijke uitzending' van de A.V.R.O. en de V.A.R.A. over de zenders Hil versum 1 (Kootwijk 1875 M„ Jaarsveld 415 M„) zal plaats hebben. Valt dit nationaal pro gramma op een dag, dat de A.V.R.O. gewoon lijk uitzend, dan geschiedt de program ma-verzorging over Hilversum 1 van 8—16 uur door de V.A.R.A. en van 1624 uur door de A.V.R.O., valt dit nationaal programma, op een dag, waarop de V.A.R.A. gewoonlijk uit zendt, dan zendt de A.V.R.O. uit van 8 tot 16 uur en de V.A.R.A. van 1624 uur. De taak- verdeeling tusschen den K.R.O en de N.C.R.V. op Hilversum 2 is op dezelfde wijze geregeld. Een en ander met dien verstande dat de V.P.R.O. gelegenheid krijgt hinnen het kader van dit nationaal programma zelfstandig een uitzending te verzorgen van 19.2020 uur. Deze uitzending, welke zoowel over Hilversum 1 als over Hilversum 2 plaats h'ieft, zal be staan uit een bijzondere wijdingsdienst. Voor het geval de geboorte van een prins of van een prinses mocht plaats hebben op een tijdstip, dat des morgens te 7 uur het heuge lijk feit door middel van kanonschoten be kend gemaakt zal worden, zullen de uitzen dingen van de omroepvereenigingen op dien dag ook te 7 uur 's morgens aanvangen, on geacht of deze dag samenvalt met den nationalen feestdag. Voor het geval de blijde gebeurtenis offi cieel bekend zou worden tegen 12 uur des nachts, zullen de omroepvereenigingen haar uitzendingen voortzetten tot uiterlijk 0.30 uur. Bij onvoorziene omstandigheden zal naar bevind van zaken gehandeld worden. De programma-verzorging naar Oost- en West-Indië geschiedt zelfstandig door den gHOHI. Politie arresteert (lieven, 3ocK moet ze weer vrijlaten. Omdat eigenaars van rijwielbelastingplaatjes geen aangifte van vermissing doen. Vrijdagavond ontdekten twee surveilleeren- de agenten van politie van het bureau Admi raal de Ruyterweg te Amsterdam, dat in het plantsoen op het Mercatorplein aldaar twee mannen zich verdacht ophielden. Zij besloten eens poolshoogte te gaan nemen en konden op een afstand waarnemen, dat het tweetal in den grond aan het graven was. Dit kwam natuurlijk den agenten erg verdacht voor en toen de „grondwerkers" met hun arbeid gereed waren reden de agenten hen tegemoet en met een oogopslag herkenden zij twee goede bekenden, die de reputatie hadden onbeheer de rijwielen van plaatjes, lantaarns en andere onderdeelen te ontdoen. Het duurde dan ook niet lang of het tweetal zat binnen de muren van hét politiebureau,in afwachting van het onderzoek naar hun zonderlinge bezigheid. Dit leidde tot de ontdekking van eemge be- lastingmerken, welke op de plaats waar het tweetal gegraven had, in den grond verstopt werden aangetroffen. De gearrsstoerde, een 37-jarig varensgezel en zijn makker een .24- jarige houtbewerker uit de binnenstad, wer den in verzekerde bewaring gesteld. Dit avon tuur zou beiden opnieuw' voor den strafrechter hebben gebracht ware het niet, dat de politie, ondanks navraag aan de verschillende bureaux en posthuizen, tevergeefs moest wachten op aangifte van de ontvreemde plaatjes, met het gevolg dat na zes uur beide mannen,-die na tuurlijk ontkenden zich aan diefstal te heb ben schuldig gemaakt, weer op vrije voeten moesten worden gesteld. Aan het feit, dat de respectie/e eigenaars of talmen met het doen van aangifte, of zich de moeite daarvoor niet getroosten hebben twee beruchte sujetten op dit gebied thans weer vrij spel om opnieuw aan den slag te gaan. Bakfiets te hoog geladen. Doodelijke aanrijding het gevolg ervan. Vrijdagavond omstreeks'half acht is op den Utrechtschen straatweg te Zeist, ter hoogte van den Kroostweg een bediende van een Utrechtsch meubelmagazijn met zijn hoog opgeladen bakfiets met de Zeister tram in botsing gekomen. Het slachtoffer is tij dens het vervoer naar het ziekenhuis te Zeist aan de bekomen verwondingen overleden. Vermoed wordt, dat de hooge last van de fiets den man het noodige uitzicht op den weg heeft belemmerd, ten gevolge waarvan de aanrijding is geschied. Het beslag op de recettes der A. T. V. Dezer dagen is door hett Auteursbureau van den heer M. H. Brander beslag gelegd op de recettes van de Amsterdamsche Tooneelver- eeniging, onder directie van Albert van Dal- sum en A. Defresne. In kort geding heet de A.T.V. opheffing van het beslag geëischt. Vrijdag diende deze zaak voor den president der Amsterdamsche rechtbank, mr. J. W. Huijsinga. Voor de A.T.V. trad op mr. A. Sternheim en voor den hèer Brander mr. W. H, L. Log gere. Nadat beiden het woord hadden gevoerd, stelét* de president partijen voor, nog eens overleg te plegen om te trachten tot een regeling te komen. De A.T.V. verklaarde zich tot een regeling bereid en kan f 750 contant aanbieden. De heer Brander vorderde echter f 1050. Men besloot nadere onderhandelingen te voeren. De president schorste daarop de zit ting tot heden. Fout van automobiliste beeft ernstige gevolgen. Jongen zwaar gewond. 0|p den drukken verkeersweg Rijssen— Wierden reed Vrijdagavond omstreeks zes uur een auto, bestuurd door mej. O. uit Wierden, een met een paard bespannen kar, welke met turf beladen was, achterop. Hoe wel deze behoorlijk verlicht was, heeft de automobiliste het voertuig waarschijnlijk te laat bemerkt. Om een botsing te vermijden heeft zij den wagen toen scherp rechts ge passeerd. Het gevolg was echter, dat een veertienjarige jongen, die naast den wagen liep, door de auto werd gegrepen en ernstig gewond. Mej. O. kon het stuur niet houden en reed in een sloot. Zij bracht het er, even als een inzittende heer, goed af, terwijl de auto slechts licht beschadigd werd. De jongen, zekere Boersma uit Nijverdal, is ter plaatse door dokter Oosthoek uit Rijssen behandeld, waarna hij naar het ziekenhuis te Almelo ise vervoerd. Nieuwe Eindhovensclie Sterren wacht geopend. Geschenk van dr. A. F. Philips. Te huur BENEDENHUIS, zeer geschikt voor man alleen, 1.75 p. "w. Br. G 413 bur. van dit blad Schepen in het ijs bekneld. De motorboot „Udonea" van de Urker Stoom boot Maatschappij verliet Vrijdagmiddag de haven van Urk met bestemming Kampen. Het schip had twee passagiers voor Kampen aan boord. Ten gevolge van een motordefect, en het zware ijs is de „Udonea" in het ijs be kneld geraakt. Het stoomschip „Jhr. von Geusau" Is ter assistentie uitgevaren, doch later onverrichter zake in de haven van Urk teruggekeerd. Toen de „Jhr von Geusau" de haven van Urk weer binnenvoer, gaf het motorschip „Udonea'' noodseinen. De „Jhr. von Geusau" is daarop ten tweede male uitgevaren, doch raakte ook in het ijs bekneld. Het schip wist zich echter los te werken en de „Udonea" te bereiken. In langzaam tempo voeren de schepen daarop naar de haven terug, waar zij om vijf uur arriveerden. De middagdienst op Kampen is daardoor uitgevallen. Men hoopte de vaart heden op normale wijze te hervatten. Vrijdagochtend had ook de postboot „Sire ne", welke om elf uur op het eiland moest aankomen, aanzienlijke vertraging. Drie uur over tijd liep het vaartuig de ha ven binnen. De „Jhr. von Geusau" die van Enkhuizen kwam, arriveerde drie en en half uur te laat. De beurtschipper Romkes, die Vrijdag ochtend met zijn botter van Urk naar Kampen was vertrokken, is er niet in geslaagd deze stad te bereiken. Men vreest, dat het schip in het ijs bij den Ketel bekneld is geraakt. Ook de beurtschipper Kamper, welke tus schen Urk en Amsterdam vaart, zag zich tegenover groote moeilijkheden geplaatst. Op ongeveer vier kilometer, van het eiland be vindt hij zich tusschen groote ijsmassa's, zoo dat hij slechts uiterst langzaam in de richting van het eiland vordert. Belangrijke aanwinst voor stad en land. Onder groote belangstelling en in tegen woordigheid. o.a. van de nminister van onder wijs, is heden te Eindhoven het nieuwe ster renkundige observatorium geopend, waarvoor Prins Bernhard ruim een jaar geleden dne eersten steen légde. Zooals bekend is, werd deze sterrenwacht door dr. A. F. Philips aan de afdeeling „Eindhoven en Omstreken" der Ned. Vereeniging voor weer- en sterrekunde, die in Januari 1935 werd opgericht, ten ge schenke gegeven. De gemeente Eindhoven stelde in een gun stig gelegen gedeelte van het stadswandelpark bovendien den noodigèn- bouwgrond beschik baar. Nog voor de nzomer .verheif zich de alumi- niumgrijze koepel van den 20 Meter hoogen lichtblauwen toren boven de groenbottende boomen van het fraaie eindhovensche stads wandelpark. Het gebouw van de dr. Philips sterrenwacht, uitgevoerd naar het ontwerp van ir. Kalff, is uit baksteen vervaardigd. Bij den bouw van dergelijke observatoria wordt meestal een afzonderlijke fundeering van gebouw en kijker toegepast. In dit geval steunt de kijker door middel van gewapend betonbalken direct op den muur van het ge bouw. Trillingen veroorzaakt? door het loopen op den koepelvloer, kunnen échter niet' recht streeks op het instrument worden overge bracht,.daar de vloer van de observatiekamer door viltmateriaal van de muren geïsoleerd is. De fundeering van het gebouw bestaat uit een betonnen grondplaat ter dikte van 20 cM., aangebracht op de uit zand. bestaande bouwlaag. De diameter van deze plaats is ruim 1V2 meter grooter dan de daarop aangebrachte egenlijke fundeering. De zoo gefundeerde muren zijn er op berekend, het instrumenta- riumte dragen zonder dat hinderlijke trillin gen optreden. Het gebouw omvat vier boven elkander ge> legen vertrekken, waarvan de eerste geheel stofvrij is uitgevoerd en voor het slijpen en polijsten van den difinitieven 50 cM. spiegel gebruikt zal worden. Daarboven bevindt zich een dubbelhooge kamer met officieeier ka rakter, de eerehal. De volgende verdieping is ingericht als werkkamer en bibliotheek, terwijl hier ook het drijfwerk van de teles coop is ondergebracht. Daarna volgt de eigen lijke observatiekamer, waar de groote teles coop op een betonnen voetstuk is opgesteld en door het openschuifbare segment in den koepel den loop der hemellichamen volgen kan Deze koepel, die een diameter van ongeveer vijf meter heeft, is door middel van een rail en van kogellagers voorziene rollen geheel draaibaar. Ondanks het enorme gewicht van 1800 K.G. kan men hem gemakkelijk met een hand bewegen. Aan wen koepel bevindt zich een metalen sleepring met geaard contact, waarop de bliksemafleiders zijn aangesloten. Ook aan de outillage van het gebouw is zeer veel aandacht besteed. Zoo is er o.a. een don kere kamer aanwezig, die het mogelijk maakt de fotografische opnamen ter plaatse af te werken. Het smeedijzeren verlichtingsoma- ment in de ontvangkamer, een geschenk van de afdeeling Eindhoven aan het observato rium, verdiërït eveneens vermelding. Het be vat'eerf symbolische vöorstellirig, waarinde zoh, de maan en 'figuren uit den dierenriem zijn afgebeeld. Voorts is er o.m. voor den nachtelijken waarnemed voor slaapgelegen heid gezorgd, beschikt men er over electri- sche verwarming enz. De nieuwe telescoop van het Eindhovensche oberservatorium is ontworpen voor een spiegel met een middellijn van niet minder dan 50 c.M. en een.bandpuntsafstand van 325 c.M. de reeds vervaardigde spiegel van 30 c.M. zal slemhts provisorisch in den kijker worden in gebouwd en gebruikt worden tot men met het polijsten van den nieuwen grooten spiegel ge reed is De telescoop behoort tot de allergroot, sten van ons land. De vier meter hooge telescoop weegt meer dan 1500 kilogram. De kijker zelf hangt aan een as met een diameter van ruim tien cen timeter. Bij normale temperatuur bedraagt de speling van deze as in het kogellager een zesduizendste millimeter, zijn excentriciteit bij geheel horizontalen stand van den kijker een duizendste milimeter. De geheele telescoop werd in de Philips- fabrieken zelf ontworpen en uitgevoerd. Met deze telescoop zal ongeveer een 650-malige vergrooting bereikt kunnen worden. Bij een dergelijke vergrooting vult een klein gedeelte van de maanschijf reeds geheel het beeldvlak! De telescoop is verder ingericht voor foto grafische doeleinden. Te huur aangeb. zeer geriefelijke WONING In nette straat, Amster- d.buurt. Br. G 397 bur. v. d. blad Besch. echtp. z. k. zoekt tegen half Jan. gem, ineenl. ZIT- EN SLAAPK. met gezellig uitzicht en pension (geen beroepspens). Brieven met prijsopg. onder no. 2 636 Zutphensche Courant, Zut- phen. VULKACHEL/ te koop, met pijp, MECHELSCHE HERHER te kp. zonder gebr. Pr. billijk. Canine- Pracht reu. 6 maanden. Bronstee® fatenstraat 17, Hrl. Nrd. weg 80, Heemstede TE KOOP wegens vertrek Afrika een 1ste klas slaapk., 2-pers. led., spiegelkast, 1 nachtk., 2 stoelen en tafel en een groote kinderwa gen. Te zien Pijnboomstraat 41. Hrl. Nrd. WIE HELPT een gep. ambt. aan 100 m, maand. afl. en hooga rente. Br. G 412 bur. v. d. blad BOEKENKAST in goeden staat te koop gevr. Br. lett. H boekh. A, Vernout, Overveen. Te koop aangeb. groote teakhou ten BOEKENKAST tegen aann. bod. Br. G 42 6 bur. V. d. blad Student zoekt TEHUIS in goede omgeving (als paying guest) of zit-sl.k. met pension, max. 40 p. Br. G 291 bur. van dit blad Te koop aangeb. 3-wielJge MO TOR-BESTELWAGEN met geslo ten gestroomlijnde laadbak, 4 ver snellingen, geheel electr., 1 J. in gebruik. Te bevragen Schoter- weg 63. GEM. OF GEST. SUITE gevr., d. echtp. op g. st., m. of z. pens., bij gezin z. k. Br. met voll. prijsopg. G 292 bur. van dit blad Gezocht in Bosch en Vaart ZIT- EN SLAAPK. met ged. of z. pens. gebr. van bad. Br. met prijs opg. G 340 bur. van dit blad JONGED., v. g. h., b. b. h. h., vr. zit-sl.k. of zit- en sl.k., str. w., gemeub. of gestoff., m. of z. p., in Haarlem of omstr., ook Zandvoort Br. m. pr. G 338 bur. van dit blad IN HEEMSTEDE 2 ongem. ka mers m. voll. pension gevr. door onderw.es, dicht bij tramhalte, 50 a 55 p. m. Br. no. 46 Dau- deij, Boekhandel, Heemstede M.T.S.'er zoekt ZIT-SLAAPKA- MER met voll. pension. Br. met cond. onder letter L Boekh. An ton Bosse, Barteljorisstraat 12. Jong gehuwd paar vraagt ruime gestoffeerde ZIT- EN SLAAPKA MER, omtrek Haarlem-Zuid, Aer- denhout of Bloemendaal, met pension. Man van Maandag tot Vrijdag afwezig. Br. met prijsopg. G 417 bur. van dit blad ETAGE te huur te Bloemendaal, 22.50 per mnd. Verbindingsweg no. 23 Per 1 Maart agb. 2 gr. ineenl. KAMERS, 1ste étage, mod. comf. Leidschevaart 118 Haarlem TE 1IUUR 2 gestoff. kamers, pr. billijk. Wilhelminastr. bij Raaks. Br. G 295 bur. van dit blad Keurige ZIT-SLAAPKAMER, str, w., bad, te huur op z. g. stand, telef. aanw. 1/2 min. v. h. Plein. Br. G 9 825 bur. van dit blad Mod. ing. pr. ETAGE TE HUUR op g. st., ongem. of gest., m. pen sion en goede verz. voor echtpaar of 2 dames. P.G. Tel. aanw. Cond, bill. Br. G 344 bur. v. d. blad AIREDALE TERRIER agb., ras zuiver, z. waaksch, lief v. kind. Prijs 10. Pr. dier. Kamerzind. Klarenbeekstr. 73 zwart. Meisje zoekt leuke VRIENDIN, eeftijd ca. 30 j., geen Duitsche Br. G 404 bur. van dit blad INKLEUREN VAN FOTO'S. Welke specialiteit op dit gebied belast zich met het natuurgetrouw Inkleuren van bloemenfoto's? Br. G 307 bur. van dit blad Ter overname zwart veulen BONTMANTEL, maat 44, prijs 20. Zandv.laan 174, Héemstede TEEKENAAR zoekt contact met andere teekenaars, 19 a 20 jr. Br. G 299 bur. van dit blad WIE LEENT 500 voor uitbrei ding van zaak tegen 6 a 7 pCt. rente, afl. nader overeen te ko men. Ruime overw. Br. G 360 bur, van dit blad Te koop gevr. BUSTE OP STAN DAARD, courante maat. Br. 359 bur. van dit blad LANGHARIGE ZWARTE HOND, bastaard, gele ploten, reu, die door onbekenden in een schuur van Ieege woning was opgesloten, zoekt zijn baas. Heeft halsband om met penning no. 1486. I-Iaarl. Zonder onkosten te bekomen bij mevr. van der Wiel, „Villa Bor neo", Glipperweg 116, Heemstede BLOEMEN ZAAK te koop, wegens omstandigheden, pr. 135, met geheelen inventaris. Verdienste 20 tot 25 p. w. Boeken ter inzage. Br. G 364 bur. van dit bl. TE KOOP: baljapon, maat 48 6 en blauwe stoffen regenman tel, maat 7. Te bevr. Tuinlaan- tje 2, Haarlem. TE KOOP mooie Boxhond, 3 m. (reu). Prijs bill. En Pathéfoon m. 100 pl. Atjehstraat 36 H.N. Te koop gevr. STRIJKKACHEL met scherm, tegen bill, prijs. Br. G 382 bur. van dit blad Net sportief meisje, groot post., 14 a 15 j., zoekt besl. nette VRIENDIN. P.G. Br. G 383 bur. van dit blad GR. GEM. ZIT-SLAAPK. te huur, met 'of z. pens. Kleine slaapk. te huur. Hasselaersplein 6, Haarlem. Per 15 Febr. ZIT-SLAAPK. agb. v. onderwijzeres of Heer, b. b. h. h., rustig, stil gezin, 2 pers., m. of z. pens., mooi uitzicht stat. Heem- stede-A'hout. Br. G 342 bur. van dit blad GR. GEST. ZIT-SLP.K. of zit- en slp.k. aangeb., vaste wascht., gas, electra, radio, gr. kast, balcon, desgew. gebruik van lceuk., voor 1 of 2 pers. Jelgersmastr. 8, Klv.p. Z.-SLAAPKAMER te huur, met pension, op n. st., in kl, rustig mi lieu, goede verz., zeer gesch. voor Heer of Dame op leeft. P.G. Cond. bill. Tel. aanw. Br. G 345 bur. van dit blad SLAAPKAMERTJE aangeb. ƒ1.75 p. w., desgew. met radio. Adres: Zijlweg 43 rood, Haarlem. Te huur GEM. KAMERS met of z. keuken, voor 1 of 2 pers. Tem- peliersstraat 53 rd. Haarlem De Haarlemsclie Financiën. Aan het einde der opgelegde bezuiniging? De Haarlemsche gemeentebegrooting voor 1937 is nog steeds niet goedgekeurd. Het jaar is intusschen verstreken, zoodat er formeel voor de gemeente niets meer te doen is dat het financieele resultaat van 1937 kan be- invloeden. Trouwens over enkele weken be gint de Raad met de behandeling der be grooting voor 1938. Dat. is op zichzelf ook al laat, want voor daarmee wordt aangevan gen is Februari immers al in het land en min stens 1/12 van het loopende jaar dus al ver streken! Gedurende 1937 heeft de Raad, op aan drang van het college van Gedeputeerde Sta ten en van de Regeering reeds verschillende bezuinigingen moeten invoeren. Dit stond in verband met de door de gemeente ge vraagde extra subsidie uit het Werkloosheids fonds ter dekking van het tekort op de be grooting voor 1937 van ongeveer f 400.000. In het college van B. en W. bestaat thans de overtuiging, dat het, wat de begrooting voor 1937 betreft, aan het eind gekomen is van de voorgeschre ven bezuinigingen. In dat geval kan vermoedelijk binnenkort de goedkeuring van de begrooting voor 1937 verwacht worden. De gemeente Rotterdam is in een nog zon derlinger positie, want die wacht nog steeds op de goedkeuring van de begrooting voor 1936! Als in het eind van Februari de begrooting voor 1938 door den Haarlemschen Raad zal zijn behandeld beginnen natuurlijk weer de onderhandelingen met de hoogere colleges over die begrooting. Zullen er dan weer nieuwe eischen aan Haarlem gesteld wor den? Men weet dat de gemeente nu bijdragen voor dekking van het tèkort over 1938 heeft moeten aanvragen tot een bedrag van f 1.067,000. Onze zegsman verwachtte geen nieuwe ingrijpende bezuinigingen, want zoo zei hij er valt op het laatst niet meer te bezuinigen. TE HUUR ong. zit-slaapk. met balcon, 2 fl. kasten en stookgel. Floresstraat 59 H.Nrd. Heer en Dame op leeftijd z. IN WONING en algeheele verzorging voor 80 p. m., alles inbegr. Fr. br. G 339 bur. van dit blad Gep. Heer vraagt KOST EN INW. liefst bij juffrouw alleen of in kl. gezin, Br. G 33 5 bur. van dit blad Gevr. KOSTGANGER, vrij ka mertje, m. huis. verk. Tev. ka mertje agb. 1.50. Ged. Volders- gracht 51 Haarlem Kapper zoekt goed eenv. KOST HUIS te Haarlem, omg. Overveen voor direct. Br. lett. J Boekh. A. Vernout, Overveen. PRIMA KOSTHUIS aangeb. met vrije slaapk., str. water en groo te kast. Zaanenstraat 46 BOEKENKAST te koop gevr. Br. met prijsopg. G 346 bur. v.d. blad NAAIMACHINE te koop, 25. Binnenweg 4, Heemstede. TE KOOP opklapbed met eiken ombouw en gordijn, divan, dres soir, zw. marm. pendule, gr. zw. buffet en waschcommode. Na 7 uur Aster kade 18, Heemstede Te koop agb. „ELECTROLUX" STOFZ. z. g. a. n. 25. Leidsche vaart 46 6, Haarlem TE KOOP mooi gasfornuis, 6 branders, 3 ovens 30. 100 vuur- steenen 3. Prima lichte motor met starter, weinig bereden 125 Te zien Zijlweg 141 TE KOOP weg. omst. in g. staat z. em. haard 22.50. Floresstr. 59 H.Nrd. Eenige VIOLISTEN en CEL LIST (E) gevraagd door dilettan ten-orkest. (Ook van meergevor derden leeftijd). Br. G 298 bur. van dit blad GOED TEHUIS GEZOCHT voor mooien gelen herdershond. Adres te vern. bur. van dit blad Net meisje zoekt nette VRIEN DIN, 16 a 17 j. Br. G 405 bur. van dit blad MILITAIRE DIENST. Milicien 38, opk. 18-26 Mrt. a.s. Inf. Ede, 51/2 mnd., wil rullen met Mil. '38, die bij Cavalerie of Marine is ln- edeeld. Br. G 407 bur. van dit bl. EVERWARM-HOES voor D.K.W. auto te koop, nieuw, 5. Br. G 35 5 bur. van dit blad TE KOOP D.K.W. R.T. '36, z. g. n.. compleet met duo. Klever laan 7 A. RIJWIELPLAATJE te koop gevr. Crayenestersingel 45, Heemstede s geen noi a.dochalüj bij het gebn MAAQVZB8TCSKZHOB IN SLUMAJDH1JVEMD» PILLEN van Apotheker GROOTENDORST per dootje 27l/z ct. 4- 1 ct, omxet belwt. Bl) bil zonder hardnekkige verstopping go* brulkemen onze URB ANUS-PILLrifp. doosje 30 ot. -t- 1 cent omzetbelasting. Verkrijgbaar bl| Apoth. en Drogisten. B. Zakenman, wielke zaak met suc ces uit kan breiden, vraagt 200 a 300 ter leen, tegen maand, af lossing. Br. G433 bur. van dit blad TE KOOP Am. kinderstoel, hoog en laag 2; en groote maat baby box 1. Prof. v. d. Waalsstr. 58, Haarlem TE KOOP wegens verandering v. liefhebberij 19 man kanaries en 20 pop, 2 verzenddoozen, 20 inzet- kooien, zangkast, 2 broedhoklten met 4 bonnen en een hok met 8 bonnen en een kleine vlucht. Kuijper, Vergierdeweg 90, H.Nrd. H.H. HONDENHOUDERS. Te koop een geheel uitneemb. Hon denhok m. of z. kennel. Tev. groo te hondenmand. W. J. Louwerens, Parklaan 100, tel. 17742 Wanneer U een paar schoenen koopt, betaalt U mee aan de kostbare machines die ze hielpen maken. Zulke machines vervaardigen echter tal- looze schoenen Uw deel in die kosten wordt daardoor al kleiner en kleiner. Zooals nu machines de productie kosten van den fabrikant verlagen, zoo maakt doeltreffende reclame (niet anders dan een moderne „verkoopsmachine") het hem mogelijk zijn verkoopkosten te verkleinen. Het gevolgdezelfde artikelen voor lageren prijs. Maar zooals machines gekozen worden, met het oog op productiviteit nuttig effect zoo moet ook die „verkoops machine" met overleg bepaald worden. Kiest productieve reclame, kiest de motor met het hoogste rendement in elk verkoopssysteem. Dagbladreclame is nief te vervangen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3