msm Onderteekenaars der Romeinsche protocollen bijeen. Dalende tendenz der wereld-werkloosheid. Italië. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN WOENSDAG 12 JANUARI 1938 Italië wenscht preciseering van Oostenrijk's en Hongarije's standpunt. TEN aanzien van de thans te Boedapest aan den gang zijnde besprekingen tusschen de ver tegenwoordigers van Italië, Oostenrijk en Hongarije schrijft Vir- ginio Gayda in de Giornale d'Italia, dat graaf Ciano er op zal aandringen, dat Oostenrijk en Hongarije in de vier volgende kwesties duidelijk hun stand punt zullen bepalen: 1. De gebeurtenissen in Spanje. 2. Het Italiaansch - Duitsch - Japan- sche verdrag tegen de Komintern. 3. De Volkenbond. 4. De as Rome-Berlijn. Gayda zegt, dat deze vier kwesties in feite geen eenvoudige aspecten vormen van een kortstondige politieke kroniek, doch, dat zij de fundamen- teele punten vormen van een actieve en vastberaden nieuwe Europeesche politiek, waartegenover ieder land zijn politiek nauwkeurig moet bepalen. Gayda vervolgt met te zeggen, dat ieder het nut er van inziet iedere aarzeling- weg te nemen en af te zien van vriendschapsformules voor alle theses in de illusie steeds een open deur te vinden voor formules, die weleer uit een diplomatiek oogpunt ge schikt leken, doch welke thans sterie ler en gevaarlijker dan ooit zijn ge bleken. Italië vraagt van de andere landen geen adhaesie met de Italiaansch-Duitsch-Japansche over eenkomst, noch hun vertrek uit Genève, slechts een nauwkeurige be paling- van hun houding. Geen uitbreiding der Romeinsche protocollen. In de kringen der conferentie verluidt, vol gens het D.N.B., dat in het officieele slot communiqué gewezen zal worden op de be- teekenis van de as BerlijnRome voor het Donaugebied. Het communiqué zal verder in algemeen termen den wensch naar overeen stemming en samenwerking tusschen de landen, die het pact van Rome onderteeken den, en de overige Donaustaten tot uitdruk king brengen. In dit verband wordt er echter nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat onder de tegenwoordige omstandigheden uit breiding der protocollen van Rome tot andere mogendheden niet in het voornemen ligt. Men acht het integendeel meer' wenschelijk en noodzakelijk, in den geest van rechtstreeksche tweezijdige regeling te zoeken naar nieuwe wegen van directe toenadering en samenwer king tusschen de onderteekenaars van de protocollen van Rome afzonderlijk en de overige Donaustaten. In het bijzonder wordt hierbij gewezen op het aecoord met Joego slavië. Hongarijë en Roemenië. In deze kringen wordt voorts de indruk be vestigd, dat de betrekkingen tusschen Hon- Keizerlijke conferentie te Tokio. Roemenië neemt zelf initiatief voor behandeling der Joodsche kwestie De Roemeensche regeering zal, volgens Ha ves, het vraagstuk van de na den oorlog bin nengekomen Joden, wier aantal een half mil- lioen zou bedragen, zelf voor den Volkenbond 'brengen. De minister van buitenlandsche za ken, Micescu, zal 11.I. te Genève mededeelen, dat de door de regeering ontworpen maat regelen langs wettigen weg zullen worden toe past en niet het karakter van berooving of onverdraagzaamheid zullen hebben voor de Joden, die zich op Roemeensch gebied be vonden bij het sluiten van den vrede. De re geering zou slechts het oog hebben op herzie ning van naturalisaties, die later tot stand zijn gekomen. Keizer beraadslaagt met de politieke en militaire autoriteiten. De keizer van Japan heeft voor den eersten keer sinds hij in 1928 den troon heeft bestegen, in het keizerlijk paleis persoonlijk een een conferentie gepresideerd, welke beslissen zal over de principieele politiek van Japan nopens den gewijzigden toestand in China. Deze werd gehouden in de groote zaal van het keizerlijke paleis.. Het verluidt, dat de conferentie in hoefijzer- vorm was gerangschikt met den keizer in het midden. Prins Kanin, de chef van den generalen staf van het leger, luitenant-generaal Tada, de vice-chef en andere vertegenwoordigers van het leger waren aan de linkerzijde van de ta fel gezeten, terwij] prins Foesjimi, de chef van den generalen staf van de vloot vice- admiraal Koga, de vice-chef en andere ver tegenwoordigers van de marine ter rechter zijde van de tafel waren gezeten. Minister-president Konoye, de ministers van buitenlandsche zaken, van binnenland- sche zaken, van oorlog, van marine, van fi nanciën en de president van den geheimen raad namen eveneens aan de conferentie deel. De eerste keizerlijke conferentie werd in 1894 gehouden tijdens den Chineesch-Japan- schen oorlog, de tweede in 1904 voor den Rus- sisch-Japanschen oorlog, de derde in 1914 tij dens den Europeeschen oorlog toen Japan de zijde der geallieerden koos. Van welingelichte zijde verluidt te Tokio, dat nog verscheidene bijeenkomsten van het kabinet noodig zullen zijn om de besluiten van de keizerlijke conferentie uitvoerbaar te maken. Naar verluidt heeft de conferentie het standpunt van de Japansche regeering be paald ten aanzien van de volgende drie mo gelijkheden. Ten eerste: China verwerpt de vredesvoor stellen. Ten tweede: Tsjang Kai Sjek neemt de vre desvoorstellen, welke hem langs een omweg zijn gedaan, aan. Ten derde: Tsjang Kai Sjek geeft een ontwijkend antwoord. Men acht deze derde mogelijkheid het meest waarschijnlijk en vermoedelijk zal in dit geval de strijd worden voortgezet. Van den toe stand in China zal afhangen hoe dit het ge val zal zijn, teneinde met zoo weinig mogelijk offers zooveel mogelijk te bereiken. Naar verder verluidt zal men niet langer dan tot 15 Januari wachten op hot antwoord van Tsjang Kai Sjek. Aangezien Honkong een neutrale haven is. acht men in Japan het beste middel om ravitailleering van China langs dezen haven onmogelijk te maken, de verbinding van Kanton met het achterland te verbreken. Waarschijnlijk zullen de besluiten van de keizerlijke conferentie vandaag in de bijeen komst van den geheimen raad worden mede gedeeld. Hirota, Soegiyama en Yonai zullen er rap port uitbrengen over de diplomatieke aange legenheid en den toestand in China. garije en Roemenië in het middelpunt van de besprekingen hebben gestaan. Hierbij schijnt in het bijzonder van Italiaansche zijde het verlangen naar een spoedige rechtstreeksche vriendschappelijke overeenkomst tusschen de beide landen op den voorgrond te hebben ge staan. Van Hongaarsche zijde wordt als voor waarde voor een regeling der betrekkingen met Roemenië de erkenning van de volledige rechtsgelijkheid van Hongarije en principieele regeling van het minderhedenvraagstuk ge noemd.. De betrekkingen tusschen de onder teekenaars van het pact van Rome en Tsjech- Slowakije zijn, naar verder verluidt, niet het onderwerp van speciale besprekingen ge weest. Voorts is men in deze kringen vol gens het D.N.B. van oordeel, dat ver andering in de houding van Oosten rijk en Hongarije ten aanzien van den Volkenbond en het anti-kominternpact voorloopig niet te verwachten is. Tenslotte neemt men aan, dat binnenkort een nieuwe stap in de richting van de onbe perkte erkenning van Franco door Oostenrijk en Hongarije tegemoet kan worden gezien. Herriot weer Kamervoorzitter. De radicaal-socialist Herriot is herkozen als voorzitter van de Kamer. Voorts zijn vijf van de zes ondervoorzitters gekozen, t.w. Ducos (radicaal-socialist) met 443 stemmen, Can- dace (links-democraat) met 425 stemmen, Paulin (socialist) met 393 stemmen, Rollin (democratisch verbond) met 398 stemmen en Morin (socialist) met 364 stemmen. d Voor den zesden zetel is herstemming noo dig, daar de communist Duclos bij een abso lute meerderheid van 260 stemmen slechts 259 stemmen behaalde, tegen 197 voor Aubert (on afhankelijk) Uit naam. der communistische fractie ver zocht Renau de volksfrontmeerderheid, de herstemming voor den zesden ondervoorzitter tot Donderdag uit te stellen. Renaud consta teerde met bitterheid, dat 102 leden der meer derheid niet op den communistischen caiidi- daat Duclos hadden gestemd en hij verzocht den meerderheidsfractie erop te letten, dat zij niet nogmaals in haar plicht te kort schieten. De Kamer besloot de herstemming Donderdag a.s., te houden. Bezwarende verklaringen voor Metenier en Vogel De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in naar de sensationeele onthullingen van Pierre Locuty inzake den aanslag bij de Place de l'Etoile. Locuty is in hechtenis genomen en zal vandaag naar Parijs worden vervoerd. De verklaringen van Locuty zijn volgens Havas zeer bezwarend voor twee inwoners van Cler mont-Ferrand, de industrieel Metenier, die in verband met de Csar-affaire in hechtenis is genomen en Henri Vogel, ingenieur van de Michelin-f abri eken te Clermont-Ferrand, die eveneens gearresteerd is. Metenier zou aan Vogel verzocht hebben Locuty opdracht te geven zich 10 September van het vorige jaar naar Parijs te begeven voor een dringen de opdracht, welke niets anders was dan de aanslag bij de Place de l'Etoile Verder werd ingenieur Vauclard van de Michelin-fabrieken gehoord. Hij heeft Locuty aan Mentenier voorgesteld. Het schijnt even wel, dat hij verder niet bij de zaak betrok ken is. De politie stelt verder groot belang in de personen, die tegenwoordig zijn geweest bij het vervaardigen van de bommen in een huis. ver verwijderd van het centrum van Parijs, in een wijk, welke Locuty niet kan aanduiden. De politie vermoedt, dat Moreau de la Meuse, die eveneens in verband met de Csar-affaire in voorarrest zit, met Metenier en den metse laar Leon, de bommen hebben vervaardigd. Volgens Locuty waren zes personen hierbij aanwezig en de politie zoekt nog naar de beide overigen. Nog vele predikanten in gevangenschap Het D.N.B. deelt mede, dat, afgezien nog van ds. Niemöller, niet alle predikanten der be- lijdeniskerk, doch ongeveer zestig hunner, die wegens lichte overtredingen in hechtenis ge- genomen waren, met de Kerstdagen op vrije voeten zijn gesteld. De voorloopige hechtenis der overige predikanten duurt tot 't gerechte lijke onderzoek is geëindigd. Onderhandelingen met Italië afgebroken. De weigering der Vereenigde Staten den koning van Italië te erkennen als keizer van Ethiopië heeft ten gevolge gehad, dat de on derhandelingen tusschen Italië en Amerika over de sluiting van een handelsverdrag zijn afgebroken, meldt Reuter uit Washington. Welingelichte bronnen, waaruit het afbreken dezer onderhandelingen bekend is geworden, verklaren hierover, dat Mussolini als eisch stelde, dat het verdrag zou worden gesloten uit naam van den koning van Italië en keizer van Ethiopië. De Amerikaansche ambassa deur te Rome deed nog stappen om een pa ragraaf in het verdrag opgenomen te krijgen, welke zou behelzen, dat de onderteekening van het verdrag door de Vereenigde Staten niet moest worden uitgelegd als een erkenning „de jure" of „de facto" van het Italiaansch- Abessynische imperium, doch slaagde daarin niet, waarop een impasse volgde. Ambtenaren te Washington wijzen er nog op, dat een erkenning moeilijkheden teweeg zou brengen met de opvatting der Vereenigde Staten, o.a. ten aanzien van de weigering tot erkenning van Mandsjoekwo. Spaansche krijgsgevangenen spoedig in vrijheid? Groepsgewijze uitwisseling overwogen. In diplomatieke kringen te Londen zet men uiteen, dat de onder de auspiciën van het Internationale Roode Kruis en de ambassade van Groot Brittannië te Hendaye gevoerde onderhandelingen in zake een uitwisseling van krijgsgevangenen tusschen de beide bij het Spaansche conflict betrokken partijen, op bevredigende wijze voortgang hebben gehad en dat men thans een uitwisseling zou over wegen, die geschieden zou bij groepen van 25. Aan Spaansche republikeinsche zijde geeft men uitdrukking aan een zekere bezorgdheid over het lot van gevangen genomen aanhan gers der regeering, die door de rechtschen zijn ter dood veroordeeld. Sir Robert Hodgson zou de verzekering heb ben ontvangen, dat de doodvonnissen niet zullen worden voltrokken. Men hoopt stellig, dat de onderhandelingen zullen leiden tot een uitwisseling van alle aan weerszijden ge maakte gevangenen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Wat is hier aan de hand, Bromtol? vroeg de nieuwaangekomene. Wat is er met dat kleine mensch? Bromtol keek verbaasd op. Wel, jou ouwe Knipschaar, hoe gaat het met jou??!! Wat heb ik jou in lang niet gezien! Waar heb je al dien tijd gezeten? Dat zal ik je vertellen. Ik wist niet, dat Langhaar op weg was naar de Duivelskop. Daarom ging ik maar eerst even naar Slagtand, die me den weg wees. Thijs keek even toe en liep toen voorzichtig weg. Hij zag zijn kans schoon om nu de vlucht te nemen. De reuzen waren zoo zwaar met elkaar aan het praten, dat ze niet eens bemerkten, dat Thijs lang zaam wegliep. Nu zachies aan, Thijs, bromde Thijs tegen zichzelf. Eén steentje en de reuzen hebben je in de gaten! Zoo zachtjes, als maar mogelijk was, sloop Thijs weg. De reuzen hadden niets in de gaten. En pas toen Thijs al een heel eind weg was, bemerkte Bromtol op eens, dat de kleine mensch gevlogen was. Waar is dat kleine mormel! bulderde hij He?o? De statistische gegevens van het Internationale Arbeids bureau bij het begin van het jaar. Toestand vrijwel overal gunstiger dan een jaar geleden. In 12 van de 20 landen, waarover gegevens beschikbaar zijn, was het aantal werk- hebbende arbeiders grooter dan in 1929. gelijking tusschen den omvang van het voor handen werk aan het einde van het jaar 1937 en in het crisisjaar 1929. Deze vergelijking- was slechts voor 20 landen mogelijk, daar de andere geen betrouwbare statistiek over het aantal werkhebbenden in het jaar 1929 be zitten. Van deze 20 landen was in 12 het aan tal werkhebbenden in het laatste kwartaal van 1937 reeds boven het peil van het .jaar 1929 gestegen. Indien men het aantal werk hebbenden in 1929 op 100 stelt, bedroeg dit getal tegen het einde van het jaar 1937 voor Estland 146, Denemarken 137, Zuid-Afrika 131, Japan 129, Zweden 121 Letland 120, Joe'go-Slavië 119, Engeland en Finland 112, Italië 108, Hongarije 107, Canada 105, Polen 99, Tsjechoslowakije 97, de Vereenigde Staten van Amerika 95, België 90, Frankrijk 81, Zwitserland 80, Nederland 78.9, Luxemburg De acht landen, die ook in 1937 dus nog niet het peil' van 1929 hebben bereikt, waren verleden jaar nog aanzienlijk verder ervan verwijderd. Toen was ook het aantal werk hebbenden in Canada nog' lager dan in 1929. Canada heeft thans dit peil overschreden en de cijfers van het achttal staten, die thans nog bij het crisisjaar ten achter staan en dus op dit gebied de gevolgen der wereldcrisis nog steeds niet overwonnen hebben, wijzen er op dat dit weldra ook met verschillende an dere volkeren het geval zal kunnen worden. Genève, 8 Januari 1938' (Van onzen correspondent) 'ET Internationale Arbeidsbureau heeft ook thans weer bij den aanvang van het nieuwe jaar een groote reeks cij fers openbaar gemaakt *over den stand der werkloosheid in de verschillende landen der wereld in vergelijking tot den toe stand hieromtrent een jaar geleden. De statis tische cijfers kunnen, natuurlijk nog niet op het aantal werkloozen bij het begin van 1938 betrekking hebben. Zij moeten uit den aard der zaak wat ouder zijn. Voor de meeste lan den betreffen zij den toestand in October of November 1937. Het Internationale Arbeids bureau heeft echter ervoor gezorgd, dat de ter vergelijking erbij gevoegde cijfers uit het jaar 1936, voor ieder land zoo gekozen zijn, dat zij op dezelfde maand betrekking hebben waar voor gegevens uit het jaar 1937 reeds ter be schikking staan. Het Internationale Arbeidsbureau meent uit de vergelijking dezer cijfers de slotsom te mogen trekken, dat de reeds in de laatste jaren bespeurbare verbetering ook in het jaar 1937 in vrijwel de geheele wereld regelmatig is voortgegaan. Weliswaar was in de laatste maanden van het jaar wederom een stijging van het aantal werkloozen in de meeste landen vast te stel len, doch dit is een jaarlijks zich voordoend seizoenverschijnsel tijdens de wintermaanden en de toeneming is niet zoo groot geweest, dat dit als de voorbode van een nieuwe, blijvende stijging der werkloosheid moet worden be schouwd. Alleen in de Vereenigde Staten van Amerika deed zich e in de laatste maanden een abnormaal sterke verhooging van het aantal werkloozen voor, die stellig niet uit sluitend op rekening van de steeds dalende seizoenbedrijvigheid kan worden gesteld. Desniettemin is echter dank zij een zeer voor spoedig begin van het jaar 1937 het cijfer der werkloozen in de Vereenigde Staten van Amerika in November 1937 toch nog ongeveer 10 pCt. lager dan in November 1936. Het eenige land, dat thans een hooger aan tal werkloozen heeft dan een jaar geleden, is Denemarken, waar volgens de opgaven der Deensche plaatsingbureaux voor arbeids krachten het aantal werkzoekenden van .000 in November 1936 tot 121.000 in Novem ber 1937 is gestegen. Hierbij mag echter niet over het hoofd worden gezien, dat in Dene marken reeds veel vroeger dan in andere lan den een economisch herstel was ingetreden zoodat het niet zoo heel erg verwonderlijk is, dat daar thans weder een terugslag moet wor den vastgesteld. Ondanks de stijging van het aantal werkloozen in Denemarken tijdens het jaar 1937 waren in November 1937 toch nog ruim 33 pCt. méér arbeiders aan het werk dan in het jaar 1929, waarin de wereldcrisis uit brak, gemiddeld het geval was geweest. De statistische cijfers van het Internatio nale Arbeidsbureau hebben op de volgende 25 landen betrekking: Australië, België, Bulga rije, Canada, Chili, Dantzig, Denemarken. Duitsehland, Engeland, Estland, Finland^ Frankrijk, Hongarije, Ierland, Japan, Neder land, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk. Polen, Roemenië, Tsjecho-Slowakije, de Ver eenigde Staten van Amerika, Zweden en Zwitserland. Het heeft geen zin de werkloos heidscijfers dezer 25 landen onderling met el kander te vergelijken, daar zij naar te ver schillende methoden zijn opgesteld. Zoo zijn de mededeelingen van het ééne land aan de gegevens der werkloosheidsver zekering ontleend, terwijl een ander land de gegevens ontleent aan de rapporten der vak- vereenigingen of van de plaatsingsbureaux voor werkzoekenden. Veel hangt ten opzichte van de zuiverheid der gegevens ook af van de goede organisatie dezer plaatsingsbu reaux. Zoo melden deze uit Roemenië slechts een aantal van 6000 werkloozen, die zich daar voor werk hebben aangemeld. Het zou natuurlijk een heel valsch denkbeeld over het verschil in werkloosheid tusschen bijv. Roemenië en Tsjecho-Slowakije geven, indien men daarvoor als maatstaf de cijfers der plaatsingsbureaux der beide landen aan nam: 6000 in Roemenië tegenover 330.000 in Tsjecho-Slowakije! Daarentegen zijn de cijfers van éénzelfde land uit het ééne jaar en uit het dienover eenkomstige tijdstip van het vorige jaar wel met elkander te vergelijken. Dit doende, zien wij dan, dat de werkloosheid, die alléén in Denemarken is toegenomen, gedurende het jaar 1937 in de volgende mate in de andere landen is verminderd: in Australië, België Canada, Engeland, Hongarije, Ierland, Ne derland. Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Oosten rijk, Polen en de Vereenigde Staten van Amerika met niet meer dan 10 pet., in Frankrijk en Japan met niet meer dan 20 pet., in Bulgarije, Estland, Finland, Roeme nië, Zweden en Zwitserland met ongeveer 30 pet. en in Chili, Dantzig, Duitsehland en Tsjecho-SJowakije met 40 pet. of nog meer. IP VENALS ieder JL-/ Internationale B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Verdere opmarsch der Japanners. Tsining en Welhsien bezet. Naar Reuter meldt is de stad Tsining gister middag door de Japanners bezet. Tsining, een ommuurde stad, ligt 30 K.M. ten Zuidwesten van Jentsjau aan den spoorweg Tientsin— Poekau. Een andere troepenafdeeling der Japanners bezette Weihsien. Neus en Hoofd verstopt. Dan Dampo inademen door middel van deze practische in- halatorwelkeUgratisontvangt bij 'n doos 30 cl. of pot 50 cl. (Adv. Ingez. Med.) RAElfi PKDEKAMMA jaar heeft het Arbeidsbureau aan zijn mededeelingen over het aantal werkloozen ook nog eenige gegevens over het aantal werkheb- bende arbeiders toegevoegd. Deze cijfers, die ten deele op andere lan den betrekking hebben, bevestigen den indruk, dien de werkloosheids cijfers reeds maakten, dat het jaar 1937, in het geheel genomen, een gunstig jaar voor dè bestrijding der werkloosheid is geweest. Want voor 22 landen, waarvoor gegevens over het aantal werkhebbenden ter beschik king staaii, waren de cijfers aan het einde van 1937 hooger dan in dezelfde maand van 1936, Alleen Denemarken maakt ook hier een uit zondering', doch slechts in deze mate, dat het aantal werkhebbenden in Denemarken niet, zooals in de andere landen, was toegenomen, doch gelijk gebleven was. In de andere landen was de stijging van het aantal werk hebbenden vrijwel ongeveer in dezelfde mate van iets meer of minder dan 10 pet. ge schied. Dit was het geval in Canada. Duitseh land, Estland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Japan, Letland, Luxemburg, Neder land, Polen, Tsjecho-Slowakije, Zuid-Afrika, Joego-Slavië, Zweden en Zwitserland, terwijl in België, Engeland, Oostenrijk en de Ver eenigde Staten van Amerika weliswaar ook het aantal werkhebbenden eenigszins is toe genomen, doch in een veel geringere mate dan in de bovengenoemde landen. Tenslotte geeft het Internationale Arbeids bureau ook dit jaar weer een interessante ver- DONDERDAG 13 JANUARI. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest en solist. In de pauze: Kniples. 12.30 AVRO- dansorkest 1.00 Gramofoonmuziek. 1.30 Aeo- lian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonmu ziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoordracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel, zang en vioolsoli. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het AVRO-Dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Het Concertgebouw-orkest en solist. In de pauze: Interview. 10.45 Gra mofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Even tueel gramofoonmuziek. 11.10 Veres Lajos' Zi geunerorkest. 11.3012.00 Eddy Oliver en zijn Band. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.0012.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest en gra mofoonmuziek. 2.00 Handwerkcursus. 2.55 Gram. muziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gra mofoonmuziek.6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Be richten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 Herdenking 10-jarig be staan „Rudolph-stichting". 10.00 Berichten ANP. 10.05 Zang. 10.45 Gymnastiekles. 11.00— 12.00 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonmuziefc. 12.10 Alfred van Dam's orkest. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Piano- voordracht. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Het McGibbon-strijkkwartet, mmv. soliste. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.35 Stedelijk Oikest Bour nemouth mmv. solist, 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Tommy Kinsman's Band. 6.00 Klarinetvoor dracht. 6.20 Berichten. 6.40 Theaternieuiws. 7.00 New English Strijkkwartet en solisten. 7.50 Revue-programma. 8.50 ,,The way of peace" cyclus. 9.20 Berichten. 9.40 Joe Loss en zijn Band. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Theater- orkest 11.35 Maurice Winnick's orkest. 11.50 12.02 Dansmuziek (Gr. pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.10 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Bailly-orkest en zang. 3.05 Zang. 3.20 Viool voordracht. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Radio tooneel. 8.35 Zang. 8.50 Symphonieconcert uit Brussel. 10.5011.05 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 8.50 Cello en piano. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Rhein-Mainische Landesorkest. 1.35 Omroepsextet. 3.20 Gramo foonmuziek. 4.40 Omroeporkest, -koor en solis ten. 6.30 Omroeporkest. 7.50 Radiotooneel. 8.50 Gevarieerd concert. 10.1011.20 Militair or kest. Stuttgarter Volksmuziek en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 Otmroepdans- kest. 1.30 Qmroepsalonorkest. 1.50 Zang. 2.00 2.50, 5.20, 6.50 7.23 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Omroepsymphonieorkest en solisten. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.5011.20 Omroepdans- orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein- orkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Omroepkleinorkest. 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Bont programma. 10.3011.20 Solis tenconcert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Filmmuziek. 7.20 Duitschlandecho. 7.35 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Karl Ris- tenpart's Kamerorkest 10.05 Scheepsweerbe- richt. 10.2011.20 Hans Busch' orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6