MARION door SUZE ONDRA. ALLEEN het tikken van het kleine klok je op de schrijftafel was hoorbaar. Traag kropen de wijzers, maar voor het mooie, tengere vrouwtje was het of iedere seconde een dag van haar leven beteekende. Eindelijk kon zij de marte lende onzekerheid niet meer verdragen, haar oogen afwendend van het uurwerk haalde zij diep adem, haar hart bonsde, dan keek zij den man tegenover haar recht aan. Zij be merkte hoe hij haar blik trachtte te ontwijken en hoe de anders zoo zelfbewuste dokter Meerkamp nu als een verlegen schooljongen met een potlood speelde. Zij vermoedde: hij wist! Met inspanning van al haar krachten gelukte het haar om kalm te blijven. Dan verbrak zij de stilte: „Karei, wat is jouw mee ning?" Zij voelde hem schrikken, zag hoe hij hulpeloos om zich heen keek als om tijd te rekken. Een wilde angst maakte zich van haar meester, weer dwong zij zichzelf tot nalmte, dan vervolgde zij haastig: Ik vermoed wat je zeggen wilt, dat heeft professor Mulder mij ook al verteld. Maar van jou, als oude vriend, wil ik de waarheid hooren: Karei, is er één kans, zou een operatie misschienDokter Meerkamp brak het potlood doormidden, moei zaam schudde hij zijn hoofd en fluisterde heesch: „een operatie zou ik afraden". Dat dacht ik al, zei Marion rustig. „Vertel mij al leen heel eerlijk: hoelang kan ik nog leven?" en haar mooie grijze oogen keken hem smee- kend aan. Karei Meerkamp rukte zenuwachtig aan zijn boord. Hij en Marion kenden elkaar al zoo lang, hij zag haar nog voor zich als heel jong meisje, met haar lange blonde krullen. Voor hem was zij de eenige vrouw geweest, maar Marion beschouwde hem alleen als vriend. Haar huwelijk met Tony ten Brake was oorzaak dat Karei zich in een andere stad had gevestigd en nu, na vele jaren zat daar Marion tegenover hem, mooier nog dan vroeger en haar moest hij zeggen dat zij ten doode was opgeschreven. Wanhopig zocht hij naar woorden, uitvluchtengeen woord vermocht hij uit te brengen. Marion besefte wat er in hem omging. Zij trachtte te glim lachen. „Duurt het nog maar zoo kort, Karei, nog maar één maand?" „Een jaar hoogstens", bracht hij er radeloos uit. „Eén jaar hoogstens" herhaalde zij peinzend, je hebt nooit goed kunnen liegen, Karei, daarom kwam ik naar jou toe.". Langzaam stond zij op, zocht werk tuigelijk haar tasch en handschoenen bij el kaar, stak hem dan haar hand toe tot afscheid. Toen, zijn wanhopig gezicht ziende, boog zij zich naar hem toe, even beroerden haar lippen zijn wang, dan verliet zij zwijgend zijn spreek kamer. Even later zag Meerkamp haar naar een lichtgrijzen twoseater toeloopen en hij merkte op dat zij haar zwaren pelsmantel dicht om zich heen trok, alsof zij het koud had. Tony ten Brake kwam vroeger thuis dan ge woonlijk, zijn anders zoo zorgeloos gezicht stond nu ernstig. Een onderhoud met den be roemden specialist Prof. Mulder had hem de wreede waarheid doen leeren kennen. Arme Marion, "zoo jong, zoo mooi, zoo levenslustig. In overleg met den professor had Tony beslo ten om Marion onwetend te laten omtrent de ongeneeselijkheid harer ziekte. Hij nam zich heilig voor alles te zullen doen wat in zijn ver mogen lag om dat laatste jaar van haar leven tot het allermooiste te maken. Marion mocht niets kunnen merken! Tóny staarde somber voor zich uit, hij dacht aan vele dingen die hij nu zoo gaarne ongedaan zou willen maken, hij en Marion verschilden veel van karakter. Zij was een gevierde mondaine vrouw, hij een ambitieus zakenman die graag 's avonds rustig thuis zat. Botsingen bleven dan ook niet uit als Marion hem steeds weer wilde meetronen naar diners of cocktail-parties. Daarbij kwam nog dat Marion legio aanbidders bezat en hij ten onrechte wel eens jaloersch was. Al der gelijke dingen leidden dan tot conflicten en alhoewel uiterlijk hun huwelijk voorbeeldig scheen vervreemdden ze toch steeds meer van elkaar. Maar nu wilde hij alleen maar aan de Ma rion van vroeger denken. Hoe gelukkig waren ze in de eerste jaren van hun huwelijk! Tony was zoo in gedachten verdiept dat hij geen auto hoorde binnenrijden en evenmin be merkte hij later dat de deur van zijn kamer zachtjes geopend werd. Verrast sprong hij op toen Marion voor hem stond, 't Viel hem op dat zij er bleek en moe uitzag, of verbeeldde hij het zich, want haar stem klonk vroolijk toen zij hem toeriep: „Hallo, luilak, zou jij je niet eens gaan ver- kleeden voor het diner bij de Starinks? We moeten er om zeven uur zijn. Als je niet voort maakt ben ik eerder klaar dan jij, punctueele businessman!" Even lachend verdween zij naar boven. Maar op haar slaapkamer gekomen verdween de lach van haar gelaat. Eén jaar! Nog één jaar genieten van het leven, haar schoonheid, haar rijkdom en geluk, want ge lukkig was ze toch geweest ondanks alle mee- niiigs'verschillen. Tony was voor haar altijd de ware man gebleven en ze hielden ook nog veel van elkaar. Met moeite bedwong zij de opko mende tranen. „Niet huilen", commandeerde zij zichzelf. Als Tony straks boven komt en je met betraande oogfen zou zien! Hij mag het immers niet weten! Hij niet en niemand, ik wil niet beklaagd worden, ik wil leven en ge nieten tot het laatste toe. Altijd ben ik vroo lijk geweest en ik hoop met een glimlach te kunnen sterven. Zorgvuldig maakte zij toilet, zij koos een wit satijnen japon uit; zilveren hooggehakte san daaltjes en een kostbaar parelen snoer waren in een oogenblik aangedaan, een laatste blik in den spiegel overtuigde haar dat niemand ook maar iets zou kunnen gissen. Dan ging zij langzaam naar beneden. Tony voelde een brok in zijn keel toen hij de stralende witte verschijning zag en het viel hem moeilijk om op natuurlijken toon te zeg gen dat de chauffeur al voor stond. Het diner der Starinks was een succes en iedereen was het erover eens dat dit voor een groot deel te danken was aan de ten Brakes, die beiden zoo vroolijk waren dat de stemming tot het einde toe ten top steeg. Iedere dag bracht Marion en Tony nader tot elkaar. Hij wendde voor genoegen te scheppen in het mondain gedoe, animeerde haar zelfs tot uitgaan of tot het geven van diners en zij verborg heldhaftig haar lijden en als zij zich wel eens te ellendig voelde om uit te kunnen gaan dan vertelde zij hem hoe prettig zij het vond weer eens gezellig samen thuis te blijven. Steeds slaagde Marion erin zich vroo lijk voor te doen. Zij maakte plannen voor mooie reizen, veranderingen van huis en tuin, zij bedacht grappige partijtjes, kortom zij was de spil waar alles om draaide. Maar soms als zij alleen was kregen haar mooie oogen een wanhopige uitdrukking. Dan liep zij door het groote huis, en bekeek aandachtig alle smaak volle voorwerpen; ieder stuk was met liefde uitgezocht en gerangschikt. Ook dwaalde zij wel door den prachtig aangelegden tuin en het was of iedere bloem haar toefluisterde.; „Volgend jaar zal je ons niet meer zien!" Alleen kon zij haar leed toevertrouwen aan haar dieren. Dana, de groote Deensche dog, legde dan zijn zware pooten voorzichtig op haar schouders en duwde zijn natten neus te gen haar wang; Timmy, de brutale ruige ter rier, keek haar dan zoo smeekend aan alsof hij zeggen wilde: „Vrouw, dat mag je ons niet aandoen" en als zij dan de stallen doorging, hinnikte „Lady", haar lievelingspaard zacht jes, terwijl zij zijn zachte rose neus streelde. „Tony en de dieren", dacht zij dan, „dat is het zwaarste afscheid!" Naar mate zij haar krachten voelde vermin deren en de pijnen vermeerderen, werd Marion rusteloozer. Tony stelde voor om een bootreis te gaan maken, maar Marion wilde met alle geweld per auto gaan. Nog eenmaal wilde zij naar Zwitserland gaan, daarheen hadden ze indertijd ook hun huwelijksreis gemaakt. Ma rion onderdrukte heldhaftig haar toenemende zwakte. Vol energie bestelde zij nieuwe toilet ten, het passen vermoeide haar ontzettend, maar nooit klaagde zij en nooit merkte een harer kennissen of vrienden hoeveel inspan ning het haar kostte om te dansen, te win kelen of te teaen. Alle vriendinnen benijdden haar om haar uiterlijk, haar elegance en haar rijkdom en zij, Marion, benijdde inwendig' de armste der armen om hun gezondheid! Vóór hun vertrek wilde Marion opeens een groot feest geven. Tony sputterde even tegen en bijna gaf dat aanleiding tot een scène, maar toen Marion hem vertelde wie ze alle maal van plan was te vragen, zweeg hij en stemde uiterlijk vroolijk toe. Alle vrienden en bekenden, zelfs menschen waarvan hij zeker was dat Marion ze niet mocht, stonden op de lijst. Tony verstarde. Zou Marion toch weten? Maar dan begon Marion luchtig te vertellen over haar nieuwe avondjapon, een model van Paquin en wat Tony vond van een beeld van een hermelijnen avondcape. Schrok hij niet van den prijs? Dankbaar ging Tony daar dieper op door. Natuurlijk moest ze dat ding erbij nemen en die mooie smaragd die ze laatst gezien had mocht ze ook koopen. Zorg ervoor dat je er mooi uitziet als we samen op onze tweede hu welijksreis gaan, zei Tony schertsend en trok haar naar zich toe. Op dat oogenblik vond Marion dat al haar opofferingen beloond waren. Goddank, Tony vermoedde niets. Het gaf haar de kracht om lachend te antwoorden: „Schat, dat gaan we nu voortaan ieder jaar doen", en ze bemerkte niet dat, toen Tony haar kuste, een traan op haar schouder viel. Marion's feest werd een evenement in so- ciety-kringen. Kosten noch moeite waren ge spaard en Tony kreeg menig complimentje te hooren over Marion die bewees zoo'n buiten gewone gastvrouw te zijn. Een tzigane strijkje speelde slepende dansmuziek, in verschillende vertrekken waren bars en koude buffetten in gericht de heele beau-monde was vertegen woordigd en nog nooit had Marion er zoo stralend mooi uitgezien. Zij had voor iederen gast een: vriendelijk woord, haar oogen schit terden en niemand bevroedde- dat zij heime lijk drie malen naar boven sloop om zich een morphine-injectie toe te dienen teneinde de ondragelijke pijnen te doen verminderen. Bij het afscheid wenschte een ieder haar veel plezier en een goede reis en stuk voor stuk om helsde zij haar vriendinnen. Iederen vertrek kende keek zij intens aan, alsof zij hun ge zichten in haar geheugen wilde prenten. Het reizen per auto was toch vermoeiender dan zij zich had voorgesteld; toen zij einde lijk het hun bekende hotel in Génève bereikten moest Tony haar uit den wagen tillen, maar hij deed het op zoo'n grappige manier dat Ma rion niet het idee kreeg geholpen te worden. Tony beweerde dat hij zich niet goed voelde en eenige dagen rust moest houden. Zoo geno ten ze van de weldadige kalmte en luierden ze op het terras hunner kamers, dat een prachtig uitzicht gaf op het hemelsblauwe meer en daarachter vertoonde zich de majes tueuze Mont Blanc. Urenlang kon Marion er naar kijken en dan was het of alle kleine, nie tige dingen des levens van haar afvielen. Zij wist: te midden van de vredige natuur zou het sterven haar gemakkelijker vallen. Die enkele dagen van rust deden haar goed en toen ze te kennen gaf eens uit te willen, voldeed Tony direct aan haar verlangen en liet den wagen voorkomen. Ze maakten een heerlijken tocht langs het meer en teruggaande ontdekte Marion een kleine witte villa, met sprookjesachtigen tuin, vlak aan het meer gelegen. Zij was er zoo ver rukt van dat Tony besloot het huis tot iede ren prijs te willen huren. Eenige dagen later gelukte het hem en was Marion dol-ge'lukkig toen zij voor het eerst alleen in hun nieuwe woning waren. Hier voelde zij zich tot rust komen, in het stille hoekje van den tuin, van waar zij de visschersbarken en de besneeuwde Alpentoppen kon gadeslaan. Het liefste lag zij op de lange rustbank. Het loopen werd iede ren dag vermoeiender. „Ik ben hier zoo heer lijk lui", placht zij te zeggen en als zij de kna gende pijnen voelde opkomen gaf zij voor, al leen te willen zijn om rustig te kunnen slapen. Steeds brozer werd haar gezondheid; het tengere lichaam werd al kleiner en magerder Tony ontbood een dokter, maar Marion be weerde dat zij niet ziek was. Tot op een goe den dag haar krachten haar geheel begaven en een verpleegster moest worden aangeno men. „Alleen maar tot je weer aangesterkt bent", zei Tony. Een flauwte belette Marion om hem tegen te spreken. Of de zuster het goedkeurde of niet, Marion wilde iederen dag buiten liggen. Dan droegen de zuster en Tony haar voorzichtig en beweer de .Marion met zwakke stem dat zij best zou kunnen loopen. Volgende week gaan we de bergen beklimmen, troostte Tony dan en ver zon alle mogelijke vroolijke verhalen, tot zij was ingeslapen. Langzaam maar zeker ondermijnde de ziek te haar zwakke lichaam. Haar vroeger zoo heldere stem was nog slechts een zacht ge fluister, ook haar gedachten schenen te ver vagen, tot eens op een middag nadat zij uit een verdooving ontwaakte, alles veel helder der om haar heen scheen te zijn. De zon leek gouder dan ooit, het meer die per blauw en de witte sneeuwtop van den Mont Blanc dichterbij. Marion trachtte zich op te richten. Zij wist: dit is het einde! Tony was haar direct behulpzaam, een wilde angst overviel hem toen hij het bleeke, uitgeteerde gezichtje met een bovenaardsche glans zag overtrekken. „Tony, liefste", haar stem was bijna onhoorbaar, „ik voel me zoo gelukkig,, alles wordt weer goed; nu ga ik slapen, maar straks kan ik weer opstaan en dan gaan weTony zag hoe haar oogen begonnen te breken, teeder kuste hij het klamme voor hoofd: „Slaap wel Marion, straks gaan we den Mont Blanc beklimmen". Dan knielde hij snikkend naast haar neer. Marion was heengegaan met een glimlach om haar lippen. WINTERSPORT. Witte velden blauwe luchten. Hooge toppen afglïjvluchten. Uren stijgen zóó beneden. Belgerinkel arresleden. Glühwein trinken warme hutten, Na de thee 'n uurtje dutten. Knusse bartjes 'n sensation, Heel zacht strijkje klein flirtation. Knappe vrouwtjes vele talen. Carpe diem niet meer dralen, 'n Kloek besluit je jeugd duurt kort,, En dus op „ter Wintersport". SCHAKEN. FEESTAVOND VAN „HET OOSTEN". De schaakvereeniging „Het Oosten" vierde haar tweede jaarfeest in het gebouw „Har monie". Het was een gezellige avond, die een' weerspiegeling was van de goede ver houding tusschen bestuur en leden. Het af- wissele Ie programma werd uitstekend ver zorgd door het Haarlemsch Cabaret Gezel schap met Greetje van Word en The Jolly Players; het gebodene werd door de talrijke aanwezigen ten zeerste gewaardeerd. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE De wintercompetitie voor eerste-klassers (Afd. B) is de afgeloopen Week een flink stuk opgeschoten, doordat niet minder dan drie wedstrijden zijn gespeeld. S. V. H. uit Hillegers berg moest hier het loodje leggen, want zoo wel van DWR in een thuiswedstrijd als van HPC in een uitwedstrijd werd met 53 verlo ren. Hierdoor bezet thans SVH de onderste plaats, terwijl HiPC en DWR in de middenmoot elkaar weinig ontloopen. Zooals wel te verwachten was moest DWR in H. Z. P. c. haar meerdere erkennen, al is dit tijdens den wedstrijd langen tijd twijfel achtig geweest. De Ratten begonnen zelfs met een 20 voorsprong, die echter spoedig na de rust in een gelijk spel werd omgezet. Tegen het derde winnende doelpunt van HZ PC kreeg scheidsrechter Janus, die den niet opgekomen bondsscbeidsrechter verving, nog al wat pro testen te hooren. De wedstrijd van a.s. Zondag tusschen de beide Haarlemsche -eerste-klasiers zal dus moeten uitmaken, wie onmiddellijk op de Haagsche ploegen zal volgen. De stand in Afdeeling B luidt thans: gesp.gew.gel.vierl.pnt. v.-t. Zian 3 3 0 0 6 11—7 H. Z. P. C. 4 2 2 0 6 8—7 H. P. C.. 3 1113 10—9 D. W. R. 3 1 0 2 2 9—10 S. V. H. 4 0 13 1 11—16 Voor de eerste Afdeeling in de. Haarlemsche Wintercompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld. HVGB 1 slaagde er in, haar ouden concurrent Nereus een gevoelige nederlaag toe te brengen (73). De eerste ontmoeting tusschen de HPC-re serves en VZV zal nu moeten bewijzen, of VZV werkelijk de sterkste in deze afdeeling is. Mocht HPC 2 winnen, dan komen VZV, HVGB en HPC 2 gelijk aan den kop te staan. Deze belangrijke ontmoeting heeft a.s. Zondag in het Haarlemsche Sportfondsenbad plaats. Voor de tweede Afdeeling bracht HVGB 2 in een spannenden wedstrijd, waarin HPC 3 driemaal heeft voorgestaan, deze ploeg haar eerste nederlaag toe (64). De Ham behaalde haar eerste overwinning zij het dan een reglementaire, door niet opko men van Halfweg. De eerste vier plaatsen in de 2de Afdeeling worden thans door de reserve ploegen van de Haarlemsche Vereënigingen bezet. Ook de beslissing om de bovenste plaats in Afdeeling 2 zal a.s. Zondag tusschen de ploe gen van Haarlem 2 en DWR 2 te Haarlem worden uitgevochten. De geheele ranglijst ziet er als volgt uit: Haarlem 2 3 3 0 0 6 202 D. W. R. 2 4 3 1 0 7 16—5 H. V. G. B. 2 5 4 0 1 8 23—10 H. P. C. 3 4 2 1 1 5 22—7 D. A. W. 4 2 0 2 4 12—12 Nereus 2 4 1 0 3 2 7—15 De Ham 5 1 0 4 2 924 Halfweg 5 0 0 5 0 1—35 In de derde Afdeeling won DAW 2 met 10 van Nereus 3. V. Z. V. 3—Haarlem 3 1—4 VelserendDWR 3 03 Zandvoort—H. V. G. B. 4 31 In de plaatselijke ontmoeting tusschen de dameszeventallen van Haarlem en DWR moes ten de eersten een 30 nederlaag slikken, waardoor de DWR-dames zich vaster aan den kop van de ranglijst hebben geplaatst. Het programma voor Zondag in.het Haar lemsche Sportfondsenbad, dat drie plaatse lijke ontmoetingen bevat, welke tevens de be slissing moeten brengen omtrent eenige van de bovenste plaatsen, ziet er als volgt uit: 7.30: DWR—HPC, Haarlem 3—HVGB 4, DWR 3—KZ 1, Haarlem 2—DWR 2 en HiPC 2— VZV 1. VERZEKERINGSVOORW AARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING vetgedrukte aanvulling onderaan Elke betalende abonné van dit blad is. zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van dit blad de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden: Artikel I. Als verzekerden worden beschouwd alle per week, per maand en of per kwartaal betalende geabonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen: a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand- en kwartaal- abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde in de registers van dit blad zijn ingeschreven; b. don I8en verjaardag gepasseerd zijn en den 60sten verjaardag nog niet1 bereikt hebben; e. niet lijden aon ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor onge vallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen- Artikel 2. Onder ongeluk, nis in deze voorwaarden bedoeld, wordt ver staan de uitsluitende en rechtstreekscHe oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook le water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk Van zijn eigen wil overkomen, en wnarvnn het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkecringon bedragen; 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is Van de levens lange ongeschiktheid van den verzekerde, waaronder te verstaan de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand. boven den enkel of den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval en mits de verzekerde drie maanden na den datum waarop de levenslange ongeschiktheid it ontstaan, nog in leven is; 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval; 200 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaorden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstel baar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie binnen tien dagen na den datum van het ongeval: van beide leden vaneen duim 100 GULDEN van alle leden van een wijsvinger 60 GULDEN van alle leden van een anderen vinger M o. 15 GULDEN van één lid van een duim 50 GULDEN van één of tweeleden van een wijsvinger 25 GULDEN van één of twee ledcnvan een anderen vinger 5 GULDEN Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de breuk: van een pols15 GULDEN van een enkel 15 GULDEN terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, tezamen nooit meer dan f2000,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Het verlies of de breuk van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte lichnnmsdeelen geeft geen aanspraak op uitkecring, terwijl vóór het ongeval reeds niet aanwezige lichoamsdcelen evenmin in aanmerking kunnen komen bij de berekening van de totale uitkecring Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verlcenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien ver stande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of -been tengevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echt genoot^ of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden Andere uitkeeringen geschieden aan den abonné zeiven. Artikel 5. Een uitkeering zal piot verschuldigd zijn, indien de gevolgen bij art. 3 omschreven, direct of indirect veroorzaakt zijn: a. door eenige ziekte, kwaal of yoorbeschiktheid van den verzekerde; b, door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd e. door eone bevalling ol zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl do verzekerde onder den invloed van over- prikkcling of somnambulisme was of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; door zelfverminking, zelfmoord ot poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; I. in duel. of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochten. dan wel bij pla'zierreizen buitenslands of bij baden, zwemmen, automobielrijden of motorwiclrijden, of n*n boord van een schip, hetzij op binnenwateren, hetzij buitengaats; g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandschen oor log of binnenlandsclie onlusten. voor afte betalende abonnés van de IJMUIDER COURANT Het v, n ol door gas of gassen verstikken van den v. zekerde, wordt, onverminderd het hiervoor in dit artikel bepaalde, ten opzichte van deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove_ onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van dit blad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk verc zaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging redding van personen of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnigheid of stondsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van eene Europeesche haven naar een andere Europeeschc haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) of indien hij zien in krijgsdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van dit blad te betalen of deze courant ophoudt te verschij nen, of de Directie van (lit blad cleverzekering doet eindigen, alsdan deze zekering voor hem gfcheol zal vervallen en krachteloos worden. Van do verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen dia zich met de be reiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoon, nitro glycerine, dynamiet, naphta, acctyleengas of andere licht-ontplofbarc of licht- of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobs en dcrgelijkon. Zccvissclier», zeevarenden van beroep en personen van den Loodsdienst rijn, in afwijking van bet biervoor sub f. te dien aanzien bepaalde, ook aan boord verzekerd, zoowel buitengaats, als op dc Zecuwscbe stroomen of op bet IJsclmeer of wnar ook. Op uitkeering bij overlijden kon voor hen echter uit sluitend aanspraak gemaakt worden, indien het ongeval, dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had of wel aan boord van een visschers- of marinevaartuig, of op eon stoom- of motorschip eerste klasse, periodiek varend in voste verbinding tusschen Nederland en Amerika, Engeland en/of Nederlandsch-Indió, Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verzekerde verkeerde op 'bet oogenblik dat het ongeval plaats had vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde geluk getroffen. Ingeval bij eenzelfde ongeval meerdere personen mochten worden getroffen en aanspraak maken op uitkeering. zal in het geheel voor alle getroffenen teza men nimmer meer dan maximaal ƒ2000.worden uitgekeerd, le verdeelen naar evenredigheid van het aantal getroffenen en den aard van het door hen geleden letsel. Gedurende den termijn, waarin dc verzekerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeluk, zal dc verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten ii alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van dit blad, en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na bet ongeluk is geschied, zal gcenerlei uitkeering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende, in den zin van het vorige nrtikcl, is, moet dc kennisgeving geschieden binnen drie dogen na de aankomst van den troffenc aan den wal. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een bevoegd gen kundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling to blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder gevnl moet den geneesheer van dit blad toegestaan worden den getroffene te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geëiacht ksn worden en dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acltt. Elk bewijs hetwelk de Directie van dit blad van tijd tot tijd zou kunnc-n eïschen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eiscb werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk gedaan werd, gegeven moeten worden. fn geval van eenig ongeluk met doodclijken afloop moet hiervan aan de Di rectie van dit blad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formuller tol uitkeering, en ingeval van over lijden, van de doadsacte, kan de belanghebbende aanspraak maken op de be handeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van dit blad. De kosten der geëischte verklaringen komen ten loste van dengene die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zulk taalbaar zijn ten kantore van dit blad. slechts na ontvangst van een door de(n) rechthcbbendc(n) getcckende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dan tweehonderd gulden zal vervallen. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, govallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn, terwijl de verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen le benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn nan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan vonnis in hel hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. Bezwering en vervreemding van de rechten, abonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoot» of erfgenamen van den verzekerde in ieder geval volledige kwijting ten gevolgt hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigs'e opgave doen aan de Directie van cht blad. Artikel 9. Als nbonné in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of de samenwoning (als omschreven in art. I van het Besluit Bevolkingsboekhouding, Stbl, 1936 No. 342, behoorende bij de Wet op de Bevolkingsregisters), tonzij voordat het ongeval plaats greep, een ander h'd van het gezin of do samenwoning, mits aan hetzelfde adres woonachtig, is bij schriftelijk verzoek aan de administratie vsn dit blad. Artikel 10. De Directie van dit blad zal te allen rijde bet recht hebben, deze verzekering le doen eindigen of wijzigingen in de voorwaarden das aan te brengen, welke beëindiging of wijziging door het enkele feit der kondiging in dit blad van kracht zal worden. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar, De uit keeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f2000.Overlijden f600.Verlies van hand, voet of oog f400.Duim of Wijsvinger f75.—; Elke andere vinger f30.—. Bi; spoor» of tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij -verlijden f 1000.bij invaliditeit f3000. Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorivaarden vervallen 9 Maart 1937. CRICKET. Twee centuries van Bradman. In den te Brisbane aan den gang zijnden Sheffield-Shield wedstrijd QueenslandZuid Australië heeft Bradman niet alléén twee centuries gescoord (107 en 113), doch ook het record van zijn beroemden voorganger, den lefthander Warren Bardsley van Nieuw Zuid-Wales, weten te evenaren. Bardsley scoorde in Austra lisch groot-cricket het hoogste totaal nl. 17461 runs, een aan tal dat Bradman in den voornoemden wed strijd bereikt had op het moment dat hij voor de 2de maal zijn wicket verloor, Bards ley speelde met een gemiddelde van 50, Bradman met een van 92! Om Bradman's bijzondere prestatie in slechts 10 jaren ge leverd (een derde van den tijd, dien Bardsley er voor noodig had) beter te doen uitkomen laten wij de cijfers van eenige der meest beroemde Australische batsmen uit vroeger jaren volgen: Warwick W. Armstrong 17362 runs, gem. 47.82; Victor Trumper 17237 runs, gem. 45; Clem Hill 17221 runs, gem. 43.48. Er zijn thans nog slechts enkele records over, die Bradman nog niet op zijn naam heeft gebracht. Lang zal het evenwel niet meer duren of ook die gaan er aan. BRADMAN. WANDELSPORT. „ZING EN WANDEL". Op de laatste ledenvergadering van boven genoemde vereeniging is de naam veranderd in Cabaretclub „Be Happy". Zij verleende reeds haar medewerking op den kienavond van I.V.O.-D.W.O. Op 20 Januari houdt deze vereeniging we derom haar maandelijkschen clubavond. Eind Februari bestaat de vereeniging twee jaar. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden deze wedstrijden voortgezet. Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van H. van Lunenburg Jr.; J. van Looij remise met K. OlijJ. W. van Dartelen remise met P. J. van Dartelen. Eerste klasse: J. Otter wint van W. J. A. Matla; A. Smit remise met H. W. C. van Rhoon; I. Risseeuw remise met A.-. Smit; L. Lisch wint van P. L. Schrijnemakers; G. Bak ker remise met J. J. Aling; A. Kiel remise met I. Risseeuw; D. Schrijnemakers remise met J. H. Meure. Tweede klasse: J. J. Koren wint van W, Jonkhof; J. Kuntze wint van R. Kuipers; J. Helmer remise met C. B, de Laat; I. Ravens- bergen remise met J. M. Rutgers. Derde klasse; G. de la Rie wint van J. van Haren; J. Boterbloem wint van Chr. A. Doezie; Rud. Antonisse wint van W. C, v. d. Mark; A. J. Verwoerdt wint van J. Leenaarts; A. Burghout remise met Th. Warmerdam; J. Boterbloem wint van W. C. v. d. Mark; A. Eising wint van W. Bouw; G. van Es wint van H. J. Lenzen; W. H. v. d. Eijnde remise met A. P. van Kèsteren. IJSHOCKEY. NEDERLAND—ROEMENIë (1—4). Dat de Nederlandsehe ploeg de beide Ca- nadeezen nog moeilijk kan missen, bleek wel uit den vrij teleurstellenden wedstrijd, waar in de Nederlandsehe ploeg Dinsdagavond op de Haagsche Kunstijsbaan met 41 van Roe menië verloor. Het spel stond vooral in den eersten speel tijd op laag peil. Dat de score niet hooger geworden is, lag eenerzijds aan de niet bui tengewoon groote schotvaardigheid der Roe menen, aan den anderen kant aan de Ne derlandsehe verdediging, die behoorlijk func- tionneerde. In den eersten speeltijd werd het Roemeen - sche doelpunt gemaakt door den Canadees Hugar, die via Gerritsen in Van Marie's doel schoot. Een fout voornamelijk van Gerritsen. Nadat in den tweeden speeltijd Botez het tweede doelpunt had gemaakt, kwamen de Nederlanders wat in beweging; de Amster- damsche voorhoede (Benjamin, Suurbeek en Lammerts) bracht het Roemeensche doel enkele malen in gevaar. Een tegenaanval van Roemenië leverde een derde doelpunt op. (03). De Haagsche voorhoede (de Jong, Van der Stok, Everwijn) liet zich daardoor niet ont- moedigen en ondernam eenige goede aan vallen op het Roemeensche doel, welke be kroond werden door een fraai schot van Van der Stok. (1—3). In den derden speeltijd werd het Neder landsehe spel wat vuriger en sneller, doch hoewel verscheidene malen op het Roemeen sche doel geschoten werd, bracht dit geen succes. Hugar daarentegen maakte kalm 1i. Tegen het einde van den wedstrijd kreeg de Nederlandsehe verdediging en vooral van Marie veel te verduren, doch door de groote vastheid van den laatste werd het Neder landsehe doel niet meer doorboord. VOETBAL. BONDSELFTAL—LINCOLN CITY F. C. Woensdag 19 Januari a.s., 's middags twee uur, speelt een bondselftal op het Sparta- terrein te Rotterdam een oefenwedstrijd te gen Lincoln City F. C. VOETBAL IN ENGELAND. Dinsdag werd voor den Engelschen beker de ontmoeting tusschen Burnley en Sheffield Wednesday overgespeeld. Burnley won thans met 3—1

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9