HET NIEUWE AVONDBLAD Zeelieden verwerpen het compromis-voorstel Huis, tuin of keuken. 23e JAARCANC No. 64 MAANDAG 17 JAN. 1938 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 127a ets., per maand 55 cents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 V00r betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 100.—één lid duim 50—alle leden wijsvinger 60— fann eJ f alle.. leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm-of beenbreuk 30.—enkelbreuk 15.—polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. Mod- ófJïïrtJSïKror 01?geva! tojdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. diziuiiaernjKe veizexermg voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN De visscherij in het hooge Noorden Tusschen nacht en dag ligt slechts een korte schemering, maar de zon krijgt men nog niet te zien. In 47a dag 1700 kisten visch gevangen! Hoe gaat het nu met de visscherij daar in het hooge Noorden, vroegen we schipper Cor v. d. Leek van de Alkmaar, toen hij Zon dagmiddag een oogenblikje tijd had om ons te woord te staan. En dan verwacht je natuurlijk een interes sant verhaal over ijsbergen, zoo mogelijk met ijsberen er op, over schepen, die onder het ijs zitten, over walvisschen, die dichtbij den een zaam op de onmetelijke watervlakte ronddob berenden trawler hunne spekruggen toonen. en dan wordt je heelemaal ontnuchterd door het antwoord: Wel, net als op de Noordzee Weg zijn al je illusies over een spannend verhaal. Maar als we dan nog wat blijven praten, blijkt het, dat het toch wel even anders is, al is er dan niet zoo veel verschil tus schen een Noordzeereis en een reis naar de Barentszee. Je moet den geheelen „dag" bij kunst licht werken en dat is niet prettig, aldus schipper van der Leek. De dag is er niet meer dan een korte schemering, waarbij je het kunstlicht niet kunt missen. De zon hebben we niet gezien, maar dat wordt nu gauw anders, want het verandert daar heel snel. Was het er koud? vroegen we. rOok dat viel erg mee, was het antwoord. iWe hebben heel weinig vorst gehad, maar eiken dag maakten we een sneeuwstorm mee. Alhoewel we het met het weer hebben getrof fen, konden we anderhalven 'dag door het slechte weer niet visschen. Veel ijs gezien? Geen ijs en geen ijsberen. Er komt pas drijf ijs, wanneer het verder in het voorjaar is, dan komt het ijs los uit het poolgebied. En uit hetgeen de heer van der Leek ons verder van zijn reis vertelde bleek, dat. liet ei- minder eenzaam is dan men zou denken. Er wordt daar veel gevischt door Engelsche en Duitsche trawlers en ook door de Russen, die vrouwen aan boord hebben. De Russen heb ben trawlers van 200 voet. kolossale booten. Maar ook de Engelsche en Duitsche trawlers zijn veel grooter dan de Alkmaar, die volgens de meening van den schipper te klein is voor deze visscherij en ook niet snel genoeg. De groote trawlers, waarmee de andere naties visschen, loopen alle een mijl of dertien. Zes dagen is de Alkmaar op de vischgron- den geweest, anderhalve dag kon niet gevischt worden, zoodat men de vangst van 1700 kisten in 4j/2 dag aan boord had. Zeer tevreden was de heer v. d. Leek over zijn loods, een in En geland genaturaliseerde Rus, een „reuzekerel", Russische Jack werd hij genoemd. Men had twee Noren in dienst genomen, zooals dat de gewoonte is. Hoe diep wordt er gevischt? In den regel op 120150 vaam. Natuurlijk heeft de bemanning van de ge vangen visch gegeten. De Noren verslonden groote hoeveelheden, maar de menschen van de Alkmaar hebben toch liever een vischje van de Noordzee. De visch is daar over het al gemeen mager, maar zoo versch in de pan liet ze zich wel smaken. De hoogst bereikte breedte was 71 graden 30 min. Toen was de Alkmaar 1700 mijl van IJmuiden en daar heeft men nog een radio telegram van Scheveningen ontvangen. De radiotelefonie van de trawlers hebben ze nog gehoord op een afstand van 800 mijl! Vier dagen voor hun thuiskomst vernam men de tijding van het overlijden van een dei- directeuren hunner reederij den heer L. Scha- ger. Deze tijding trof allen zeer, want aldus schipper v. d. Leek, het was een beste baas en bij het personeel was hij zeer gezien. De heer v. d. Leek wist nog niet zeker, of de Alkmaar weer naar de Barentszee moest. Het was wel de bedoeling, maar het zal er veel van afhangen, wat de visch opbrengt. Dat kon wel eens meevallen, meenden we. We zullen het maar hopen. En zoo eindigde ons gesprek, waarvan dit verhaal het resultaat is, een verhaal van een interessante reis, maar een reis zonder avon turen, een reis gelijk een Noordzeereis. Maar die geen visch oplevert „gelijk de Noordzee". Was dat het geval, dan zou de Barentszee-visscherij vast en zeker met meer succes uitgeoefend worden. Inscheping passagiers. Gisteren arriveerde in de Buitenhaven al hier het Duitsche m.s. „Cordillera" van Ham burg. Na een kort oponthoud, waarin het schip passagiers heeft ingescheept, vertrok het weer naar West Indië. Om te repareeren. De Britsche stoomschepen „Glendene" en „Tower Field" arriveerden Vrijdag in ballast respectievelijk van. Antwerpen en Londen te Amsterdam. Beide schepen zullen daar be langrijke herstellingen ondergaan in het droogdok. IJzerverscheping. Vrijdagavond arriveerde het s.s. „Orpheus" van de K. N. S. M. van Amsterdam aan de Hoogovens, waar het een partij ijzer geladen heeft. Het schip zette Zaterdag de reis naar Gothenburg voort. Sleepreis. Het onlangs naar Portugal verkochte Ne- derlandsche s.s. „Terneuzen" wordt, naar ge meld wordt, thans door de sleepboot „Hum- ber" van Lissabon naar Amsterdam gesleept ten einde aldaar verschillende herstellingen uit te voeren. De sleep heeft Woensdag j.l. de haven van Lissabon verlaten en kan a.s. Woensdag of Donderdag alhier worden binnen verwacht. De „witte toovenaar van Wales", Lloyd George, vierde dezer dagen aan Kaap d'Aulibes zijn gouden bruiloft. Een foto van den staatsman met echtgenoote en dochter. Met 417 tegen 129 stemmen. Kan een conflict nog vermeden worden „Dén samenwerkende» arbeidersor ganisaties is uit de gehouden stemming gebleken, dat een groote meerderheid van de arbeiders hun stem hebben uit gebracht tegen aanvaarding van het compromis. De besturen hebben beslo ten, na dezen uitslag een spoedconfe- rentie bij het bestuur der ReedersVer- eeniging aan te vragen, in welke con ferentie zal worden gepoogd, alsnog tot voorstellen te komen, waarvan aan vaarding mag worden verwacht. Met het oog op de ongeorganiseerde weige ring tot uitvaren, waartoe de arbeiders de vorige week besloten hadden, dee- len de besturen als hun eenstemmig besluit mede, dat het toen door hen in genomen standpunt, geen verantwoor delijkheid voor daden, waartoe buiten hun leiding om wordt besloten of waartoe wordt overgegaan, ten volle blijft gehandhaafd. Aldus luidt het communiqué namens de or ganisaties aan de pers verstrekt. Waaraan wij nog het volgende kunnen toevoegen: Naar ons werd medegedeeld, werden in to taal uitgebracht 546 geldige stemmen, waar van 417 tegen en 129 vóór aanvaarding van het compromis. Van de IJmuider Federatie stemden 341 tegen en 85 vóór, bij de con-fes- sioneele organisaties, de Chr. Bond en de O. K. organisatie was de verhouding 76 tegen en 44 voor. Niet alleen werkelijk, maar ook rela tief bevonden zich bij de Federatieleden dus de meeste tegenstemmers. Thans hebben dus zoowel de havenarbeiders als de zeelieden de voorstellen verworpen. De Deensche visscherij in 1937. Groote verliezen aan manschappen en materiaal. De totale opbrengst der Deensche Zeevis- scherij 'bedroeg in 1937: 86.833.000 K.G. ter- waarde van 39,607.000 Kr. tegen resp. 86.826,500 K.G. en 39.544.000 Kr. in 1936. Van de belangrijkste visscherij en wezen de scholvisscherij en de gulvisscherij een ver mindering aan, vergeleken hij het vorige jaar. Het aantal visschers bedroeg 19.263 of on geveer evenveel als in 1936. De ongemeen hevige stormen in den herfst en den winter hebben talrijke menschenle-- vens gekost. In den loop van het jaar kwamen 62 visschers om het leven, waarvan alleen uit Esbjerg 38 man. Zes schepen gingen ver loren. De visschersvloot bestond uit 15.700 vaartuigen en booten. Hiervan waren vijf grooter dan 55 ton bruto, 829 van 15 tot 55 ton en 2260 tusschen 5 en 15 ton. De rest was kleiner dan 5 ton. Er waren 6590 schepen, uitgerust met een motor. De totale waarde van de vloot wordt geschat op 37.5 millioen Kronen, van het vischtuig op 17.5 millioen Kr. De Visscherij bank verstrekte leeningen op langen termijn tot een bedrag van 889.500 Kr. en op korten termijn tot een bedrag van 2,835.370 Kr. De visscherij politie behandelde 251 zaken tegen 286 personen. Hiervan werden 244 be boet tot een totaal bedrag van 11,959 Kr. Uit het communiqué der organisatiebestu- ren blijkt duidelijk, dat alles wordt gedaan, om een conflict te vermijden, terwijl met na druk wordt verklaard, dat een wilde staking- niet zal worden erkend.' Of desondanks een conflict voorkomen kan worden is moeilijk te zeggen. Het is algemeen bekend, dat de. zeelieden er weinig voor ge. voelen, langer op een beslissing te wachten en voorts dat er aan de zijde der reeders weinig geneigdheid bestaat, meer te geven dan in het compromis-voorstel is vervat. Deze beide factoren maken een oplossing niet gemakkelijk. En daarbij komt nog, dat nagenoeg de geheele vloot op zee is, zoodat de zeelieden vooralsnog weinig kans hebben rug gespraak met elkaar te houden. Er staan ongetwijfeld spannende dagen voor den boeg. TWEEDAAGSCH CONGRES O. K. VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Dit jaar zal het tweedaagsch congres van het Oud-Katholiek Verbond van Vakvereeni- gingen, waarbij aangesloten de Bond van O. K. Fabrieks- en Transportarbeiders, de Bond van O. K. Bouwvakarbeiders, de Bond van O. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden en de Bond van O. K. Metaalbewerkers wor den gehouden op Zaterdag, 12 Februari en Zondag Septuagesima (arbeidszondag) 13 Fe bruari a.s. te Utrecht in Gebouw Trianon. Zaterdag, 12 Februari zal geheel zijn gewijd aan de vergaderingen van de aangesloten bonden, alsmede van het Verbond Voor eiken aangesloten bond zal een aparte vergadering van afgevaardigden, leden en bondsbestuur worden gehouden, terwijl in elke bondsvergadering de verkiezing van een bonds bestuur zal zijn. Reeds des morgens zullen deze vergaderin gen aanvangen na afloop waarvan een ge meenschappelijke koffiemaaltijd gehouden wordt. Des namiddags zal de algemeene Verbonds vergadering worden, gehouden. Ook hier zal na goedkeuring van het jaarverslag de verkie zing van het Verbondsbestuur plaats hebben, gevolgd door de behandeling van de voorstel len voorkomende in den beschrijvingsbrief. De te behandelen voorstellen zijn van uit eenloopenden aard. Eén dezer voorstellen be helst toetreding van het Oud-Kath. Vakver bond tot het Internationaal Christelijk Vak verbond. Door verschillende af de el in gen zijn voorstellen ingediend tot het ontwerpen van een sprekenden kop voor het orgaan, het uit geven van een eigen Verbondslied, het ont werpen van een algemeen eenvoudig Verbonds- insigne. Verder is door een der grootste af- deelingen een voorstel ingediend ter verster king van de weerstandskassen. In totaal zal een 14-tal voorstellen ter tafel worden gebracht. Deze congresdag,, welke zeer belangrijk blijkt te worden zal-worden gevolgd door een gemeenschappelijken avondmaaltijd, waarna met medewerking van de Utrechtsche Oud- Kath. Tooneelvereeniging voor bezoekers- dei- vergadering een gezellige avond wórdt gear rangeerd Zondag 13 Februari, de zoogenaamde Ar beidszondag zal te 10 uur des morgens een kerkdienst worden gehouden in de Kathe drale Kerk aan het Willemsplantsoen. Deze kerkdienst zal geleid worden door Pastoor E. Lagerwey te Utrecht, waarbij Mgr. A. Rinkel, Aartsbisschop van Utrecht, ter zijde van het altaar zal plaats nemen. Na een gemeenschappelijken koffiemaaltijd, wederom in Trianon, zullen leden, afgevaar digden, kortom voor eiken bezoeker aan het congres, gelegenheid zijn deel te nemen aan de excursies, wélke dien Zondag gehouden worden. Eén dezer excursies zai betreffen een be zoek aan de op volle capaciteit werkende Ge meentelijke Gasfabrieken te Utrecht; de an dere excursie -zal zeer waarschijnlijk het slot (Het Staatsblad deelt mede, dat het pellen en schillen van uien aangewezen is als huisarbeid en gebracht onder de werking der Huisarbeidswet.) Uien schillen, uien pellen, Weet het Staatsblad te vertellen, Dat is huisarbeid voortaan; En tot tranen in de oogen, Wordt een mensch erdoor bewogen, Enkel bij 't idee eraan; Uien tappen, uien eten, Is al lang, naar u zult weten, Als zoodanig toegestaan. Maar in huis kan uien pellen, Sommigen doen overhellen Tot een krachtig ui ap-pèl; Uien schillen kan bij tijden. Haast tot ui-geschillen leiden, Want de geur is ietwat fel; Wie gevoelig zijn voor reuken. Achten 't eerder voor de keuken, Daar is hun die arbeid wèl. Maar ook dan blijft het nog. binnen En wie uienlucht niet minnen, Dénken eer in deze lijn: Het vermaak van uien tappen, Het bedrijf van uien happen, Vinden binnen hun terrein; Uien pellen, uien schillen, Zouden deze lieden willen, Dat hoort tuinarbeid te zijn. P. GASUS. Nijenrode, het huis met de groote en waarde volle kunstschatten en schilderijen, gelden. Mogelijk zal een ander deel onder leiding en bij gunstig weer de oude Bisschopsstad ui trekken om de vele en interessante beziens waardigheden in ©ogenschouw te nemen. Voorafgegaan door een na de excursies te houden gezellig samenzijn vindt nog de ge meenschappelijke avondmaaltijd plaats, aan welks einde de sluiting van dit tweedaagsch congres door den Verbondsvoorzitter geschie den zal. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dinsdagavond 18 Januari a.s. een concert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. De gastdirigent is J. van Epenhuysen, de solist is Roelof Krol f cello). Het uit te voeren programma vermeldt: Ouverture „Euryanthe" van Carl Maria von Weber, Borodin's Tweede Symphonie, Bocche- rini's Cello-concert, de Rococo-variaties van Tschaikowskv en het symphonische gedicht Die Moldau «n Smetana. Tooneelgroep Graal en Gezellen, „De Kringloop der Belangen". Door de tooneelgroep „Graal en Gezellen werd Zondagavond j.l. in de groote zaal van het St. Fidelis-patronaat een opvoering gege ven van het Harlekijnspel „De kringloop dei- Belangen" van dén bekenden Spaanschen dramaturg Jacin-to Benavento, wiens spelen in geheel Europa bekendheid verwierven. Namens de uitvoerenden opende pater Theodorus met een welkomstwoord dit jaar feest der jeugdvereenigingen. Zijne Eerw. deed een beroep op de ouders, opdat zij steeds steun aan deze organisaties zullen blijven verleenen. Bij het schrijven van de Harlekinade „De kringloop der belangen" grijpt Benavento te rug naar de motieven van de beroemde Har- lekijnspelen, welke eeuwenlang den tooneel- stijl hebben beïnvloed. De auteur spot als een echtenHarlekijnschrijver met alles en allen, behalve met de liefde; daarin toont hij zich den ridderlijken en charmanten Spanjaard. Behalve een caricaturale parodie schept Be navento daarmede tevens een brokje fijne ro mantiek; niet sentimenteel maar licht en luchtig. Het speelt in de 17de eeuw in een on bekend land. Twee berooide zwervers, de hoofdpersonen Leander en Chrïspijn, intro- duceeren zich als heer en knecht bij de hof houding van donna Sirene en beleven daar allerlei amusante en veelal levensware ge beurtenissen, die typeeringen van menschelij ke gebreken en kwaliteiten zouden kunnen zijn. Er zijn weliswaar somtijds wat al te lange monologen in, die slechts door een goede voordracht geheel tot leven gebracht kunnen worden, maar niettemin amuseerden de toe hoorders zich met het geheel. Vol toewijding hebben de jongelui zich aan het spel gegeven; de rollen werden vlot ge kend, de tooneelroutine moet nog meer aan gekweekt worden. Overduidelijk bleek dit o.a. in het incident met het omgeloopén décor en b.v. in het hinderlijk gesticuleeren van Chris- pijn en Harlekijn. Dit verdient de aandacht van den regisseur, evenals het vernatuurlijken van het acteeren. De knecht was in zeggingskracht een ster ke speler en naar den heer Polichinel hebben we met genoegen gekeken en geluisterd. Die hebben er „kaas van gegeten". Een speciaal voor deze uitvoering samenge steld orkestje ondersteunde het spel en de dansen, die in het- spel verwerkt zijn, met il- lustreerenae muziek; 't klonk heel verdienste lijk. De algemeele leiding berustte bij den re gisseur, den heer Ant. Bruinenberg, die voor zich en zijn kring hier nog een rijk arbeids terrein vindt. De décors, geschilderd door pater Herman, wo- n zeker niet het minste van de uitvoe ring. Jammer, dat de tooneelverlichting niet vol doende gerepeteerd was; dat zou de effecten nog sterker gemaakt hebben. De aankleeding mocht over het geheel ge zien'worden; het tempo opvoeren voor een vol gende maal. De zaal was goed bezet en de uitvoerenden hadden met hun werk onverbloemd succes. W. De opbrengst der Duitsche drijfnetvisscherij in 1937. Ruim 200.000 kantjes meer dan in 1936. De teelt 1937 van de Duitsche logger-haring- visscherij heeft zich gekenmerkt door het feit, dat sedert het bestaan dezer visscherij met rond 1300 reizen een recordvangst van 970.000 kantjes werd bereikt, of ongeveer 200.000 kantjes meer dan in 1936, toen de vangst 765984 kantjes bedroeg. Het totale vérbruik van pekelharing in Duitschland wordt geschat op 1.4 millioen vaten, zoodat dus de eigen visscherij 50 proc. van dit totale verbruik heeft geleverd (970000 kantjes is ongeveer 700.000 vaten). Verleden jaar was dit ongeveer 42 proc. De ontwikkeling der Duitsche logger-haring- visscherij blijkt uit de volgende statistiek: Totale vangst aantal kantjes vaten vaartuigen 1937 970000 720000 173 1936 765984 575770 171 1935 689782 516165 169 1934 676522 511589 169 1933 520522 390208 148 1932 380490 294650 119 Vraagt men, hoe deze buitengewoon groote vangst bewerkstelligd kon worden, dan dient er in de eerste plaats op te worden gewezen, dat de vloot door het in bedrijf stellen van vier nieuwe motorloggers n.l. de Köln en de Mars in Emden, de Westfalén in Vegesack en de Almuth in Leer een nieuwe uitbreiding met de allermodernste schepen heeft ondergaan, schrijft de Deutsche Fischerei Rundschau. Daar staat tegenover, dat twee verouderde schepen uit de vaart werden genomen. Ver dei- heeft het vroege in de vaart brengen van de loggers eveneens tot deze overvloedige teelt bijgedragen, die reeds den 12en Mei met 20 schepen geopend werd. terwijl andere jaren pas einde Mei de eerste schepen ter haring- visscherij uitvoeren. Alle schepen, die in de wateren ten N.O. van de Shetlands-eilanden hebben gevischt, trof fen daar zulke dichte scholen haring aan, dat zij reeds na 14 dagen volbeladen in hunne thuishaven konden terugkeeren. Van den 25en Mei af werd de geheele vloot geleidelijk uit gezonden en omstreeks den 5en Juni waren alle 171 schepen uitgevaren, terwijl twee nieuwe, die in den loop van de teelt afgeleverd werden, later dit aantal tot 173 verhoogden. Aangaande de kwaliteit wordt opgemerkt, dat deze in het algemeen goed was, behalve de in Mei gevangen vroege haring, die nog niet voldoende ontwikkeld was. Wat den afzet betreft, de ontwikkeling daar van hield met die van den aanvoer geen gelij ken tred. Vooreerst kwam de handel eerst laat op gang, doordat de in het binnenland nog voorhandene partijen van de teelt 1936 de markt drukten. Bovendien heeft het lang aan houdende warme weer de consumptie ongun stig beïnvloed. Een factor die een vlotten afzet van het Duitsche product tegenhield was de evenals vroeger onbelemmerde invoer van haring, die om redenen, verband houdende met de bui- tenlandsche politiek, niet verder beperkt kon worden. Ten einde het tijdig plaatsen van de groote vangsten mogelijk te kunnen maken, werd in October op bevel van den Rijksminister voor Volksvoorlichting en Propaganda door het Rijkspropaganda-ambt Weser/Ems een groote eet-meer-pekelhai'ing-actie op touw gezet, die zeer intensief werd uitgevoerd. Een dergelijke actie werd eind November in zeven andere Noordwest- en West-Duitsche gouwen in het leven geroepen. Deze actie is nog in vollen gang, zoodat over het resultaat nog niets ge zegd kan worden. De haringkoning 1937. Haringkoning van de teelt 1937 d.w.z. de schipper, die de meeste haring gevangen heeft, werd schipper Nahrwolt van de Glückstadter motorlogger Fro, die in tien reizen 10063 kantjes aan wal bracht. Op hem volgde schip per Fritz Suthmeier van den Emdener motor- logger Essen met 9862 kantjes. Ertsaanvoër. Met het Fransche stoomschip Thisbé is van Caen een lading erts voor het Hoogovenbe- drijf aangevoerd. BESOMMINGEN. IJMUIDEN Zaterdag. Kotter E 322 f 350. Loggers: Verwachting, IJM. 204, f 750; KW. 5 f 1270; KW. 166 f980; KW. 18 f390- KW. 155 f1140; KW. 158 f780 KW. 46 f890;' KW. 65 f 880 KW. 91 f 830; KW. 41 f 870; KW. 45 f 750; KW. 35 f 870; KW. 89 f 620. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJMUIDEN Zaterdag. Tarbot 141120 ct. per K.G. Tong 9070 ct. per K.G. Heilbot 78 et. per K.G. Griet f 34.20 per 50 K.G. Groote schol f 16—11 per 50 K.G, Middelschol f 14.5012 per 50 K.G. Zetschol f 2015.50 per 50 K.G. Bot f 9 per 50 K.G. Schar f 11—6 per 50 K.G. Groote gul f 15—13,50 per 50 K.G. Kleine gul f 133.60 per 50 K.G. Wijting f 3.80—2.80 per 50 K.G. Kleine heek f 6551 per 50 K.G. Leng f 3.80 per stuk. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daai de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1