Het nieuwe Fransche kabinet. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN IT^^L. Moorddadig bombardement. DONDERDAG 20 JANUARI 1938 Financiëele politiek van Bonnet wordt voortgezet. Chautemps heeft van gistermiddag af gewerkt aan de regeeringsverkla- ring, die vanmiddag aan den kabinets raad zal worden voorgelegd en waar van 4e tekst morgenochtend in den ministerraad definitief zal worden opgesteld. De ministerpresident zal zich belasten met de diensten betref fende Elzas-Lotharingen. Sarraut be houdt de functies, die hij tot dusver heeft vervuld in het coördinatie comité voor de bestudeering van de Noord-Afrikaansche vraagstukken, Na een bespreking, welke hij heeft gevoerd met Georges Bonnet, heeft de nieuwe minister van financiën Marchandeau medegedeeld, dat hij de politiek van herstel zal volgen, die on der de intelligente leiding van Bonnet resultaten heeft gegeven, welke het wenschelijk maken dat deze politiek wordt voortgezet. Hij wil zich geheel aan deze taak wijden, waarvan hij de moeilijkheden niet miskend doch welke hij met kalmte en vertrouwen zal volbrengen. Deze houding wil Mar chandeau zien aangenomen door alle Franschen. Zij moeten inzien, dat zonder orde en zonder arbeid voor niemand geluk of veiligheid bestaan baar is. Alleen moeten zich inspannen tot herstel van de economische activi teit, welke de grondslag is voor alge- meene welvaart. De Matin schrijft naar aanleiding van de totstandkoming' van het nieuwe kabinet- Chautemps: „Er doen zich gunstige verschijnselen voor. De frank stijgt reeds en het buitenland heeft aandacht voor het beginnende herstel. Voor het teweegbrengen van den psychologischen schok, die het land zijn vertrouwen zou terug geven, is slechts weinig noodig". De „Echo de Paris" zegt: „De radicaal socialisten, die er in geslaagd zijn 'n ministerie te vormen, dat niet door de communisten ge vangen wordt gehouden, zouden een mooie rol kunnen spelen, indien zij de koelbloedige stoutmoedigheid hadden een potiliek aan te hangen, die links noch rechts zou zijn, doch die gekenmerkt zou zijn door een duidelijk begrip voor het openbare welzijn". Volgens „La République" heeft Chautemps het voornemen, de munt en de vrede te ver dedigen, een heilzamen invloed op de gemoe deren gehad. Het vierde kabinet-Chautemps, kan de toekomst met vertrouwen tegemoet zien". De „Populaire" schijft' „In zijn geheel is het kabinet niet dat, hetwelk het nog steeds leven de Volksfront wenschte te zien. Van de vraag, of de regeering zich al of niet in daden en Honderd dooden te Barcelona. Gistermiddag hebben zes vlieg tuigen van de luchtmacht van Fran co, welke van Palma de Majorco kwa men, Barcelona op ongekend hevige wijze gebombardeerd. De uitwerking- der bommen, die van buitengewone kracht waren, was ontzettend. Het aantal dooden bedraagt ongeveer honderd, het aantal gewonden is eveneens zeer hoog. Verscheidene gebouwen werden vernield. Het af weergeschut van de stad kwam on middellijk in werking, doch kon het bombardement niet meer voorkomen. Ook Valencia moest het ontgelden. De stad werd gisteren tot tweemaal toe door vliegtuigen bestookt. De materieele schade is hier aanzienlijk, doch het aantal slachtoffers gering. Onrust op Formosa? Communisten zouden er ernstig huisgehouden hebben. Van Chineesche zijde wordt uit Foetsjau medegedeeld, dat het op Formosa onrustig zou zijn. Het petro- leum-depot van de Japansche vloot te Koeroeme op Formosa zou door de communisten zijn vernield, terwijl zestig Japansche bewakers zouden zijn gedood of gewond. De olievoorraad, welke voldoende zóu zijn geweest voor zes jaar, is volgens de geruchten geheel verbrand. Negentien dooden te St. Hyacintlie Nog 28 vermisten. Uit St. Hyacintlie, 19 Jan. In de over blijfselen van de school heeft men nog twee verkoolde schedels gevonden, zoodat men thans de resten van negentien dooden heeft geborgen. Nog achtentwintig jongelieden wor den vermist. Vijftien gewonden liggen in het ziekenhuis, vijf hunner verkeeren in levens gevaar. (HavasL De „SUmner" in beslag genomen. Ging Streicher buiten zijn boekje? Het laatste nummer van den „Stürmer", het anti Semitische orgaan van Julius Streicher, is gisteravond door de Duitsche geheime politie in beslag genomen. Men meent dat deze maat regel zijn oorzaak vindt in de publicatie in dit orgaan van een artikel onder het op schrift „Geen verzachtende omstandigheden in zaken van rassenschande", waarin Strei cher van leer trok tegen rechters en aankla gers, die verzachtende omstandigheden lieten gelden ten gunste van Joden in zaken van dezen aard. wooi'den dichter bij de massa van het Volks front stelt, zal het afhangen, welke ontvangst zij zal hebben". De „Oeuvre" schrijft: „De vorming van een radicaal kabinet, dat op den steun der socia listen denkt te kunnec rekenen, is een op lossing, die door niemand gewenscht werd, maar noodzakelijk gemaakt was door de om standigheden. Maar nu een ministerie is sa mengesteld binnen de grenzen en op het pro gramma van het Volksfront, is het in het be lang van het land, dat de regeering duurzaam is. Haar leven is afhankelijk van haar daden". Rusland Volkscommissaris Krylcnko uit zijn functie ontzet. In de derde vergadering van de opperste Sovjet is Wysjinski eenstemmig herkozen tot procureur van de Sovjet Unie. Molotof deelde mede, dat in de nieuwe regeering vijf posten door nieuwe functionarissen bezet zijn. De volkscommissaris van justitie, Krylenko, de voorzitter van de kunst commissie, Kerjemntsef, en de voor zitter van de commissie der voor raden, Koltsof, die door verscheidene afgevaardigden ernstig werden gecri- tiseerd, zijn vervangen. Verder ver klaarde Molotof, dat hij de vice- volkscommissarissen van voeding en fi nancien, Milojam en Tsjoebar, van hun functie had ontheven. De volkscommissaris voor het transport te water, Pakhomof, op wiens beleid eveneens felle critiek werd uitgeoefend, heeft zijn post behouden, doch Molotof heeft hem aangera den geen dag de opmerkingen te vergeten, welke tegen hem zijn gemaakt. Litwinof werd herkozen als Volkscommis saris van buitenlandsche zaken. Militair vertoon. De Opperste Sovjet is „sine die" verdaagd. Voor de verdaging betrad een delegatie van het leger, bestaande uit driehonderd verte genwoordigers van leger, vloot en luchtmacht het parlement met vliegende vaandels en schallende trompetten. Alle afgevaardigden stonden van hun zetel op en juichten maar schalk Worosjilof toe. Namens het leger begroette kapitein Gera- simof het parlement en hij verklaarde, dat het leger tot den dood tro.uw blijft aan het communisme, aan Stalin en aan Worosjilof. ,We wenschen geen vreemden bodem", zei-de Gerasimof, „doch evenmin zullen wij een duim van het gebied van de Sovjet Unie af staan. Op last van Stalin zal het leger als een enkele man staan en een vernietigenden, slag- toebrengen aan de fascistische aanvallers op hun eigen grondgebied". Namens de vloot sprak de matroos Selisnef, die verklaarde, dat een krachtiger en beter toegeruste vloot noodig is. De arbeiders van Moskou hielden des avonds een groote demonstratie. Groote schijnwerpers wierpen hun lichtbundels over het Roode Plein. De stoeten voerden vlaggen en por tretten van Stalin en andere leden der re- geering mede en marcheerden langs de tribune van het mausoleum van Lenin, waar Stalin, Molotof en de andere regeeringsleden zaten. Op een tweede tribune zaten de leden van het presidium van den 'hoogsten Sovjet, terwijl de afgevaardigden op. de granieten tribunes langs de Kremlinmuren plaats had den genomen. Het voorbijtrekken der men- schenmassa's duurde bijna twee uur. Ruim een millioen personen namen aan den optocht Rehabilitatie op groote schaal van partijleden. Een decreet van het centraal comité der communistische partij behelst naar Reuter meldt het bevel tot onmiddellijk stopzetten van uitzettingen uit de partij op groote schaal en zonder onderscheid. Tienduizenden geval len, waarin de betrokkene in beroep is gegaan tegen zijn uitzetting, moeten binnen drie maanden behandeld worden. Ontslag uit be trekkingen wegens verlies van partijlidmaat schap wordt verboden en degenen, die op deze gronden ontslagen zijn moeten binnen veer tien dagen weer aangesteld worden. Personen, valsche of onvoldoende motieven, moeten hun verontschuldigingen aan de slachtoffers aan bieden. Dit decreet maakt geen einde aan de „zui vering" en het algemeen beginsel van „waak zaamheid tegen klassevijanden" wordt ge handhaafd. De Valera doet een beroep op het Iersche volk. De Valera heeft gisteravond te Londen de volgende boodschap gericht tot het Iersche volk: „Ik hoop, dat de huidige besprekingen zullen leiden tot een verbetering in de betrekkingen met onzen buurman. Wij hebben steeds aange drongen op het einde van de verdeeling en op herstel van de eenheid van Ierland, welke een essentieele voorwaarde is voor het tot stand brengen van een ware vriendschap tusschen beide landen. De moeilijkheden, welke voor ions liggen, zijn nog groot, doch de besprekin gen zijn gevoerd in een geest van openhartige vriendschap en we vragen het geheele volk ons bij te staan in het uit-den-weg-ruimen' van de moeilijkheden." Handelsbesprekingen. Naar Reuter meldt zal het voorgestelde handelsverdrag een bespreking van enkele we ken noodig maken en enkele Iersche finan- cieele- en pandelsdeskundigen zullen te Lon den blijven voor de noodige besprekingen met de Britsche deskundigen. Het is niet waarschijnlijk, dat Britsche mi litaire deskundigen een bezoek zullen brengen aan Ierland, doch de rapporten van de Ier sche landsverdediging zullen worden voorge legd aan de Britsche regeering. Het resultaat van de gevoerde besprekin gen is, dat de besprekingen aan beide zijden thans geconcentreerd worden op een handels verdrag als eersten maatregel, nauw verbon den met de studie van de financieele vraag stukken. Vervolgens komt het vraagstuk van de landsverdediging, terwijl in het verschiet de kwestie van de verdeeling ligt. België. De Vlaming Grammens op vrije voeten. Nadat eenige dagen geleden de voorloopige hechtenis voor den. tijd van een maand was verlengd, is Grammens plotseling in vrijheid gesteld. Naar men weet, had de gevangenhou ding van dezen voorvechter van de taaige lijkheid hi België in Vlaamsche kringen tal rijke protesten uitgelokt. Grammens heeft reeds aangekondigd, dat hij door zal gaan met het overschilderen van Fransche naamborden in het Vlaamsche land, voor welk feit hij ook in arrest was ge steld. Volgens de Vlaamsche bladen is de zaak afgedaan en zal de strijd voor een algeheele met de vrijlating van Grammens dan ook niet toepassing der taalwetten onverminderd wor den voortgezet. Ens Aartsbisschop van Canterbury komt op voor de verdrukte kerken in Duitschland. Voor de Anglikaansche geestelijkheid heeft de aartbisschop van Canterbury zijn houding ten aanzien van het nationaal-socialistische Duitschland uiteengezet. Hij verklaarde te wenschen, dat vriendschap zal bestaan tus schen Engeland en Duitschland. Hij verklaar de verder overtuigd te zijn van den emstigen wil tot vrede van Hitier. De aartsbisschop pro testeerde evenwel tegen het verdrukken van de kerken in het Derde Rijk, hetgeen een hin dernis vormt voor een overeenkomst. Dompteur door leeuw gedood. Paniek onder de toeschouwers. Nabij Fuenfkirchen (Pecs) is, naar Reuter uit Boedapest meldt, tijdens de voorstelling van een rondreizend circus een jonge leeuwen temmer voor de oogen der toeschouwers door een leeuw aangevallen en door een beet in de keel gedood". Vervolgens stortten alle leeuwen zich op den in zijn bloed badenden man en verscheurden hem. De razend geworden dieren moesten door revolverschoten worden gedood. Onder de toeschouwers brak een paniek uit. man uit, Den Haag. die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van manufacturen uit een auto, die op den Woestduinweg te Voge lenzang gestaan had. De Rechtbank veroordeelde hedenmorgen den koopman tot negen en den timmerman tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Artis zal verjongd worden. Geen plannen voor verplaatsing. ARROND. RECHTBANK GESTOLEN OM IN DE GEVANGENIS TE KOMEN. Een zeeman uit IJmuiden had ten einde raad uit een onbewoond huis lood gestolen om in de gevangenis te komen. De Haarlemsche Rechtbank was hedenmor gen van oordeel, dat het onderzoek niet vol ledig was geweest. De zaak werd uitgesteld omdat eerst een onderzoek naar de geestver mogens van verdachte moet worden ingesteld. De Officier van Justitie had een jaar ge vangenisstraf geëischt. DIEFSTAL VAN MANUFACTUREN. De Officier van Justitie bij de Haarlem sche Rechtbank eischte veertien dagen ge leden negen maanden gevangenisstraf tegen een koopman uit Amsterdam en een timmer - Steuncomité aan den arbeid. Woensdag heeft het comité, dat zich ter on dersteuning van Artis" in zijn moeilijkhe den heeft gevormd, in een bespreking met persvertegenwoordigers zijn plannen uiteen gezet, waarmede het hoopt de tuin en de le vende have van het Kon. Zoölogisch Genoot schap „Natura Art j Magistra" voor Amster dam en voor Nederland te behouden. Verjonging van Artis is zeer noodzakelijk. Artis immers moet tot het publiek blijven spreken en daarom zijn concessies als het in richten van z.g. frei-anlagen, waarin de die ren min of meer in een „natuurlijke" omge ving vertoeven, onontkoombaar. Bezwaren brengen deze freianlagen zeer vele mede, naar dr. Sunier uiteenzette, al hebben zij ontegen zeggelijk aesthetische voordeelen: het con tact tusschen de dieren en het publiek, het in dividueele contract dat zoozeer op prijs wordt gesteld en dat het hoogtepunt van den „Artis-dag" van menigen buitenman betee- kent, bieden zij niet en de verzorging van de dieren is honderdmaal moeilijker, omdat de kans op infecties en daardoor de sterfte zeer veel grooter zijn geworden. Aan den anderen kant moet Artis ook weer niet de vermakelijkheid worden, op de exploitatie waarvan zoovele buitenlandsche dierentuinen hun bestaan grondvesten. Artis is oen cultureel instituut, waarvan het we tenschappelijk cachet, dat o.m. tot uiting komt in het zeer nauwe contact met de ge meente op onderwijsgebied het studen- tenbezoek aan den tuin toont dagelijks getal len van om en bij de 300! niet verloren mag gaan. Het is reeds bijna zes jaar lang dat Artis met moeilijkheden, met financieele zwarig heden heeft te kampen en dat het bestuur zich afvraagt hoe aan de verplichtingen van de obligatieleening te voldoen. Na het eclatant succes dat de aanleg van het nieuwe roofdie renterras bleek te zijn, was er geen geld meer om verdere vernieuwingen te financie ren, maar wanneer nu de inkomsten zullen gaan toenemene door de voorgenomen geld inzameling o.a. en door5 de verwezenlijking van de tallooze blijken van sympathie, die het comité heeft mogen ontvangen, dan zal de verjonging van gansch den dierentuin een fent kunnen worden en tengevolge daarvan is wer een toeneming van entree's en lidmaat schappen te verwachten, op grond waarvan het comité een wisselwerking verwacht tus schen de aan de verniewing ten koste geleg de gelden en inkomsten. De verplaatsing van den tuin. De verplaatsing van den tuin is ook een punt geweest, waar het comité in overleg met het bestuur, in den breede zijn gedachten over heeft laten gaan. Voor- en nadeelen wegen niet geheel tegen elkander op, want een ver plaatsing zou in de eerste plaats jaren van voorbereiding en uitvoering kosten en in de tweede plaats waarschijnlijk zooveel tijd vergen, dat men het critieke moment zou zijn gepasseerd en Artis onherroepelijk ten gronde zou zijn gegaan. Het critieke moment van handelen is nu aangebroken en daarom gaat het comité op het idee van verplaatsing niet in, maar houdt het zich uitsluitend bezig met met zoo spoe- lijk bedrag aan contanten, die eventueel aan dig mogelijk bijeenbrengen van een aanzien- het reeds 37 jaar bestaande Artisfonds, dat, los van het bestuur èn comité, de belangen van Artis behartigt, ter beschikking zullen worden gesteld. Het comité zal zich daartoe tot het geheele Nederlandsche volk richten, door middel van circulaires, door het openstellen van in schrijvingen, door de aandacht te vestigen op het giro-nummer 321500, waardoor het een belrag van om en bij de vijf ton hoopt te ver zamelen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Gemeentelijke Ontwikkelings cursussen voor werklooze jeugd, Maar er was nog steeds geen gelegenheid voor Thijs, om weg te loopen. Hij begreep wel, dat hij het zoo onopgemerkt mogelijk moest doen en daarom wachtte hij kalm af, tot de honden öf weg zouden gaan, öf dat ze zouden gaan slapen. Ze waren erg vermoeid, de tongen hingen uit hun bekken. Maar eindelijk was dan toch het gevecht afgeloopen. Oeiiii! zuchtte een van de honden. Wat ben ik moe! Zulk vechten Hoeii! gromde een ander. Ik ga naar mijn kooi. Hoeiii! Oeiiii! Boeiiiii En zoo schreeuwden de honden. En toen zag Thijs zijn kans schoon. De honden vlogen uit elkaar en renden elk huns weegs. Thijs grin nikte, toen hij ze zag vluchten. Mooi. En nu is het maar zaak of Leo of Dickie te vinden! lachte hij opgewekt. Ook het gevecht met de honden was weer goed afgeloopen. Maar hoe zou het verder gaan?? Tot morgen, dan zullen we verder zien Groot aantal nieuwe leerlingen. HAARLEM I$>nderdag. Een verblijdend groot aantal nieuwe leer lingen heeft zich aangemeld om de dagcur sussen in de school aan het Leidscheplein 36 te volgen, In totaal zijn thans 12 cursussen begon nen voor de vakken: Engelsch, Ned. Taal, stenografie, machineschrijven, handschrift- verbeteren, muziekleer, motorenkennis, eer ste hulp bij ongelukken, handenarbeid, dam men en schaken, radioleer. Deze week worden er bovendien 5 nieuwe cursussen geopend voor de vakken Espe ranto, eenvoudige administratie, boekhou den, handschriftverbeteren en turnen. Wanneer zich nog enkele deelnemers aan melden voor radiotechniek, autotechniek, handteekenen, Fransch, Duitsch en stenogra fie kunnen ook voor deze vakken nieuwe cur sussen worden opgezet. Voor deze cursussen wordt geen school geld geheven, terwijl de benoodigde leermid delen worden verstrekt. O.p iederen werkddag, 's morgens van 912 en 's middags van 25 uur, worden gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekt ROOKWED STRIJD. HAARLEM Dondert t Tot de vele en veelsoortige wedstrijden die men in Amerika met bewonderenswaardige vindingrijkheid heeft uitgedacht, behoort ook de wedstrijd in het lang-rooken. Deze nieuwig heid is spoedig naar de oude wereld overge waaid en heeft hier een gretig onthaal gevon den. Een tabaksfirma heeft nu deze gelegenheid aangegrepen om een reclame-campagne op touw te zetten. Overal in het land organiseert zij met medewerking van verschillende plaat selijke vereenigingen roodwedstrijden en stelt daarvoor met royale kand pijpen, tabak en een aantal fraaie prijzen beschikbaar. Voor Woensdagavond was met wedewerking van het vischcollege „Vriendschap zij ons doel" een wedstrijd georganiserd in café Snieder aan de Amsterdamsche Vaart. Om half negen op het startsein: „vuur!", streken vijftig luci fers langs vijftig strijkvlakken, en in vijftig lange Goudsche pijpen werd de brand gesto ken. Men zou waarschijnlijk verwachten, dat waar zoovele rookers bijeen zijn, de rook wat men noemt „te snijden" zou zijn. Edoch, de zaal bleef zoo helder als een zomersche lucht. Hetgeen echter niet erg verwonderend is, want wat logisch is, waar rook is, wordt tabak ver brand en hieruit volgt, wat paradoxaal lijkt, hoe minder rook men produceert, des te ver der brengt men het in een rookwedstrijd! Zoodat de rookers slechts sporadische lang zaam bedachtzame rookwolkjes uit hun pijpen lieten opstijgen. Het heeft één uur en 57 minuten geduurd vóór de laatste delnemer zijn pijp neerlegde. Toen om half tien de wedstrijd gesloten werd, konden alle deelnemers een half ons tabak, hun pijp en de 8 langste rookers bovendien een aardige prijs me naar huis nemen. RADIO PROGRAMMA VRIJDAG 21 JANUARI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 9.Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel 12.— Gramofoonmuziek 12.30 De Palladians, en gramofoonmuziek Cau serie „De tuin in Januari" 2.30 AVRO-Dans- orkest, accordeonensemble en soliste. 4.Gra mofoonmuziek 6.Amateurs-uitzending 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Hammond-orgel concert 7.— „Het crediet", lezing. 7.20 Gramo foonmuziek. 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berich ten. 7.35 „Boeken uit onzen kring", causerie 8.Vioolvoorda-acht 8.30 Causerie over Afrika 9.Gramofoonmuziek 9.30 Radiotooneel met muziek 10.„Fantasia" mmv. solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Zang en gramofoonmuziek 11.30 Jazzmuziek (Gr.pl.) .11.55—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.Berichten 12.15 KRO-Melodisten, mmv. solist. 1.Gramofoon muziek 1.20 Vervolg concert 2.Orgelconcert en gramofoonmuziek 2.05 Gramofoonmuziek 3.15 De KRO-Melodisten en solist 4.Gramo foonmuziek 5.15 KRO-Orkest 6.Land- en tuinbouwpraatje 6.20 Vervolg concert 7.— Be richten 7.15 „De voorgestelde regeling van een kinderbijslag in Nederland", causerie 7.35 Be drijfsreportage 8.Berichten ANP 8.15 KRO- Orkest 9.B'ela Kiss en zijn Hongaarsch or kest. 9.25 De Koninklijke Militaire Kapel 10. Gramofoonmuziek 10.10 Vervolg concert 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys 11.30— 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.55 Orgelspel 12.20 Eugene Pini en zijn tango-orkest. 12.50 Dans muziek (Gr.pl.) 1.35 Pianovoordracht 2.20 „Walking to Scotland", causerie 2.40 Harry Engleman's kwintet, mmv. solist 3.20 Het BBC- Northérn-Ireland orkest mmv. solist 4.20 Gra mofoonmuziek 4.50 Variété-programma. 5.20 De Westminster Players 6.— Zang 6.20 Berich ten 9.40 „Efficiency and liberty", causerie 10. Sportreportage 10.20 Jack Beaver en zijn or kest, m.m.v. solisten 11.— Pianovoordracht. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Adison-orkest en zang 3.05 Gramofoon muziek 4.20 Zang 5.20 Lener-kwartet 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Orkestconcert BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roeporkest 1,50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepsalonorkest 6.20 Pianovoordracht 7.20 Volksliederen 8.20 Omroeporkest en radiotoo neel. 10.3011.20 Ensemble voor Oude Muziek, Omroepkoor en solist. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalonor kest 1.30 Omroepdansorkest 2.002.20 Gramo foonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroepsymphonie-or kest, soliste en gramofoonmuziek. 10.3011.20 Omroepdansorkest en zang. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Sport reportage 10.05 Scheepsweerbericht 10.2-0 11.20 Hans Busch' orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3