I BEVERWIJK De gewijzigde minimumprijzen. De eerste opgave. Wij laten hier de eerste opgave volgen van de voornaamste tuinbouwproducten, waarvan de Nederlandsche Groenten- en Fruit Centrale voor 1938 de minimum- en vergoedingsprijzen heeft gewijzigd. In de eerste lijst worden geen producten aangetroffen, waarvan deze prijzen niet veranderd zijn. Onze tuinders zullen er goed aan doen deze lijsten uit te knippen en te bewaren. Zij kun nen dan tegen den zaai- en planttijd deze lijsten raadplegen. Het zal hun tot nadenken stemmen, welke producten zij kunnen telen 6.— 3.— 5.— 2.— 0.80 0.50 0.30 7.— 3.— 5.— 4.— 2.50 1.50 1.50 0.60 Aardbeien 4 Apr.—2 Oct. rest van het jaar Meloenen 30 Mei—18 Sept. rest van het jaar Andijvie 1938 16 Mei—19 Juni 20 Juni18 Sept. 19 Sept.—31 Dec. 1937 1 Jan.—30 Mei 31 Mei—31 Dec. Asperges 4 Apr.—3 Juli rest van het jaar Augurken 13 Juni—18 Sept. A. 13 Juni—18 Sept. B. C. D. a en b stippel c en d stippel rest van het jaar: a. b en c 1 ct. verlaagd, d. gelijk gebleven, a en b stippel 20 ct. en c en d stippel 10 ct. verlaagd. Stolcboonen en Snijboonen 2 Mei—2 Oct. 5.- rest van het jaar 3.— Stamboonen enk. en dubb. pr. 2 Mei—2 Oct. rest van het jaar Spekboonen 2 Mei—18 Sept. rest van het jaar Pronkboonen 1 Aug.—16 Oct. rest van het jaar Rijsdoperwten 30 Mei—31 Juli rest van het jaar Stamdoperioten 30 Mei—31 Juli rest van het jaar Landbouwerwten 30 Mei—28 Aug. Peulen 30 Mei—31 Juli rest van het jaar Kaskomkommers 28 Febr.—31 Juli rest van het jaar Platglas komkommers 4 Apr.31 Juli rest van het jaar Kroten 1938 oph. verg. 1937 oph. verg. 5.— 5.— 5.— 5. 5.— 2.— 0.80 0.50 0.30 7.— 3.— 5.— 4.— 2.50 1.50 1.50 0.60 4.- 4.— 1.— 0.50 0.60 0.30 4.— 4.— 3.— 3 2.— 2.— 1.— 1,— 1.20 1.20 0.50 0.50 4.— 4_— 4.— 4.— per bos 4.— 3.— 4.— 3.— 1.1 Stfi «P 1.1. tp' TP 5.— 3.— 5.— 3.— 4.— 4 4.— 4.— 3.— 1.50 3.— 1.50 2.— 2.— 2.— 2.— 6.— 3.— 6.— 3.— 4.— 4.— 4.— 4.— 5.— 3.— 5.— 3.— 4.— 4.— I i. f" TP' 5.— 0.00 4.— 0.00 ff 11. co co i i TP* TP 4.— 4.— 2.— 1.— 2.— 1.— 1.50 1.50 1.50 1.50 2.— 1.— 2.— 1.— 1.50 1.50 1.50 1.50 0.80 0.80 0.60 0.60 0.50 0.50 0.40 0.40 TENTOONSTELLING VAN PERZISCHE TAPIJTEN. In perceel Breestraat 3 houdt de firma Gebr. Eirenian, die o.a. in Amsterdam sinds vele jaren een filiaal bezit, een tentoonstelling- van Oostersche tapijten. Zooals van een import-finna met een ge vestigde reputatie, gelijk Gebr. Eirenian bezit ten,, te verwachten was, is hier een keurcol- lectie tapijten bijeengebracht, w.o. zeldzame exemplaren van groote schoonheid. Ook exposeeren de Gebr. Eirenian enkele oude Chineesche vloerkleeden, die van een bijzondere schoonheid zijn en een typisch contrast vormen met de Perzische, die toch wel als geen andere het schoonheidsgevoel be vredigen met hun verrukkelijke kleurentegen- stellingen en hun mengeling van tinten en motieven. Helaas is ook in deze kunst den laatsten tijd de klad gekomen, ook hier heeft de massaproductie en het gebruik van aniline- verven in plaats van plantaardige verven de kwaliteit groote afbreuk gedaan, doch naar verluidt heeft sinds kort de Perzische re geering daarvoor een stokje gestoken en oefent thans controle uit op de fabricage der tapijten waardoor de kwaliteit weer meer ge waarborgd zal worden. De firma verkoopt haar tapijten onder volle garantie. LEDENVERGADERING VOLIèRE- VEREENIGING. Gisteravond heeft de Beverwijksche Volière- vereeniging een ledenvergadering gehouden in Café Beentjes aan de Meerstraat. De be langstelling voor deze vergadering was zeer gering. De voorzitter, de heer C. Rozenhart, wees er in zijn openingswoord op, dat nu de ver- eeniging nog niet bij den bond is aangesloten het contact tüsschen de leden nog niet aan wezig is. Spr. vreesde dan ook, dat indien geen aansluiting bij den bond volgde, de vereeni- ging geen lang leven beschoren zal zijn. Op voorstel van den voorzitter sloten de aan wezige leden zich nu bij den Nederlandschen Bond aan. Door huisbezoek zal getracht wor den de leden, die niet aanwezig waren, tot dezelfde gedachte te brengen. De voorzitter sloot hierna de vergadering. JUBILEUM VAN DE VROUWEN- VEREENIGING. De Christelijke Vrouwenvereeniging „Draagt elkander in de Liefde" (afd. Wijk aan Duin) bestond op 17 November j.l. 20 jaar. In verband met de ongesteldheid van ds. Hovy is dit vierde lustrum niet herdacht, Nu de predikant intusschen weer herstel lende is, worden thans plannen beraamd om het 20-jarig bestaan in een op 14 Maart te houden bijeenkomst op eenigszins feeste lijke wijze te herdenken. SOIIAAKCLUB „WEENINK". De uitslagen van de onderlinge gespeelde wedstrijden voor de competitie luiden als volgt: Groep 1. P. HartC. Henneman 01 F. van TuinenK. Slings 0—1 H. NijmanJ. Zoontjes 01 Ph. Bakker—A. Mooi 1—0 G. van Lent—J. Visser af gebr. F. PfaltzgraffV. Ph. van der Kolk afgebr Groep 2. G. L. WijsmanC. Kammeraat J/2Vz A. van KraanJ. Arts 10 G. Dil'IJ. Mooy 01 D. Kikke—A. van Balen 1—4) Groep 4. B. Broekman—E. van der Brink 1—0 B. BroekmanA. Pekel 01 In de reserve derde klasse van den N.H.S.B. speelde Weenink 3 een competitiewedstrijd tegen Heemstede 5. met als voorloopige uit slag 45 en een afgebroken partij in het voordeel van Weenink BONTE AVOND VAN HET ARBEIDERS- TOONEELFONDS. Voor de leden van het Arbeiders Tooneel- fonds werd Woensdagavond in het Kenne- mer-Theater de tweede tooneelavond gege ven in dit seizoen. In afwijking van de tot nu toe gevolgde gewoonte werd ditmaal eens geen tooneelstuk opgevoerd. Het bestuur had nu zijn keuze laten vallen op het cabaret gezelschap van Albert de Booy, den beken den radio-zanger vaii de VARA, dat een bont programma afwerkte, waaraan de leden van het tooneelfonds veel vreugde hebben beleefd. De bekende accordeon-virtuozen „Les Ca- velli's" openden het programma met de ouverture ..Wilhelm Tell" van Rossini, waar in deze beide accordeonisten verbluffende staaltjes van hun techniek demonstreerden. Een populaire foxtrot-selectie verwierf een zoo langdurige ovatie, dat een toegift niet achterwege kon blijven. De Cavelli's volde den daaraan door in een xylophoon-tempo „Circus Renz" te spelen, een zeer gewild nummer, dat natuurlijk een even groot suc ces oogstte. De clown Rinee, die vervolgens voor het voetlicht verscheen hield zich bezig met het imiteeren van de complete levende have van een boerderij en hij bleek het voorts ver ge bracht te hebben in het produceeren van geluiden, waar tegen de Anti-lawaai Bond den strijd heeft aangebonden. Het ging hem goed af en het publiek vond het wel aardig. Speciaal zijn imitatie van een trombone ging er grif in. Hierna was de beurt van optreden aan den illusionist Crochet. Naar het voorbeeld van Maloitz, die telepathische opdrachten al zingende tot een verrassend goed einde pleegt te brengen, goochelde Crochet terwijl hij Musette-liederen zong. Zijn werk, dat de be kende experimenten te zien gaf, was be hoorlijk verzorgd en vooral zijn slotnummer mocht er zijn. En toen verscheen de omvangrijke ge stalte van Appie de Booy op het tooneel. Hij werd begroet als een oude bekende, zoodat het contact met de zaal er reeds was, nog voor dat 'hij een mond had opengedaan. Toen hij daartoe gelegenheid kreeg was het om met zijn volumineus bariton-geluid het lied ..Jeruzalem" ten gehoor e t,p pT^'ie-en. gevolgd door een sentimenteel lied over een „jon gen van z'n vader" en voor de opera-liefheb bers het Italiaansche lied „Lorita". Maar het beste deel van zijn optreden kwam, toen hij zijn harmonica-lied zong met krachtige me dewerking van de zaal en toen hij vervol gens zelf achter de piano ging zitten, ten einde eenice van zijn meest bekende liedjes van-de radio ten gèhoore te brengen. De stemming kwam er in en zij bleef zich ook na de pauze handhaven. Alle medewer kenden traden ook in het tweede gedeelte van den avond nogmaals op. Voor de afwis seling was er nu ook nog een buikspreker. Aan „bontheid" liet het programma dus zoo men ziet niets te wenschen over. Het publiek wist het gebodene naar waarde te schatten en wij hebben dan ook wel den indruk gekregen, dat deze bonte avond in den smaak is gevallen. PROPAGANDAVEREGADERIN G R.K. BOND VAN TECHNICI. De plaatselijke afdeeling van den R.K Bond van Technici „St. Bernulphus" zal op Woens dag 2 Februari in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" een propaganda-vergadering houden. De geestelijke adviseur van de afdeeling, ka pelaan dr. Holthuizen zal dien avond een lezing houden. De propagandarede wordt uitgesproken door den penningmeester, den heer J. P. van Doorn. Ook wacht den leden een filmvertooning. DIEFSTAL VAN SIGAREN. Terwijl een reiziger in sigaren bij een cliënt vertoefde werden uit zijn auto, die voor den winkel stond, 40 dozijn sigaren ont vreemd. Toen de reiziger, na zijn zaken te hebben afgehandeld, bij zijn auto terug keerde was van de(n) dader (s) geen spoor meer te bekennen. De gedupeerde vertegenwoordiger deed van den diefstal aangifte bij de politie, die een onderzoek instelt. Peter Lorre en Sig Rumann in: „De Spion der Lanciers". (Luxor Theater, Beverwijk.) HET VREUGDEVUUR OP DE OOSTKADE. Op de Oostkade is een hooge brandstapel verrezen, die zal worden ontstoken op den dag, dat Nederland in laaiende geestdrift zal zijn over de geboorte van een Prins of een Prinsesje. Ook wanneer de geboorte na des middags 12 uur plaats heeft zal op den avond van denzelfden dag het vreugdevuur wor den ontstoken. Teneinde te voorkomen, dat de jeugd of andere liefhebbers den brandstapel tot een ontijdig einde brengen, heeft de Vereeniging „Koninginnedag" er een wacht bij geplaatst. Ook de politie houdt een oogje in het zeil. HEEMSKERK FILMAVOND. In het café ..Flora werd door de „Hobaho" te Lisse een filmavond gegeven; vertoond iverd „Van bol tot bloem". Er was veel belang stelling. De avond werd geopend door den heer P. v. d. Nouweland uit Voorhout. Na de aanwezigen welkom te hebben ge- heeten, werd de teelt van Narcissen bespro ken. Hierna werd de film „Van bol tot bloem" vertoond. Na de pauze werden door den heer v. d. Nouweland de ziekten van de Irissen bespro ken. SLUITINGSUUR CAFéS. De Burgemeester van Heemskerk heeft be paald, dat de tapperijen op den dag van de geboorte van een Koninklijken Prins of Prin ses en den daarop volgenden werkdag tot des nachts twee uur geopend mogen blijven, niet dien verstande dat het geoorloofd is muziek en dans te doen plaats vinden tot des nachts 1.30 uur. Deze bepaling geldt niet voor den Zondag. GUNNING. Aan de Aannemers Mij. Noord-Holland, al hier directie Henneman en Mok. is de tweede uitbreiding opgedragen van de N.V. „De Spaarnestad" te Haarlem voor de som van f 109,630. B. V. L. Op Woensdag 26 Januari zal in het K.S.A.- gebouw een propaganda-avond worden ge houden door den Buitengewonen Vrijwilli- gen Landstorm. Het programma luidt: 7.157.45 muziek; 7.45 opening door den voorzitter van de plaatselijke commissie den heer H. v. Benthem; 88.30 le gedeelte van klankfilm „Je maintiendrai"; 8.309 toe spraak door den vloot-aalmoezenier den heer H. J, Bangert; 9.45 2e gedeelte klankfilm; 10 uur prijsuitreiking door den korpscom- mandant. VEEFONDS „ONDERLING VERTROUWEN". Onder leiding van den heer Th. Aarden burg hield bovengenoemd fonds de jaarver gadering in het café van Gebr. Dam. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom en besprak hierna nog den vooruit gang van het nog jonge fonds. Het financieele verslag vermeldde aan in komsten een bedrag van f 4517.11. waar te gen een uitgave van f 4383.67, een batig saldo dus van f 133.44. De controle-commissie bracht bij monde van den heer W. Róhling verslag uit dat boe ken en bescheiden van den penningmeester in orde waren. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het fonds in ledental is gestegen van 64 tot 109 leden met 671 stuks verzekerd vee. Hierna werd voorgesteld het loon van den secretaris-penningmeester te verhoogen van f 4 tot f 8 per maand; dit voorstel werd aan genomen. Het innen van den hoofdelijken omslag werd eveneens verhoogd tot f 8 per keer. Ook het loon van den verkooper van het afgekeurde vee werd verhoogd. Vervolgens kwam aan de orde bestuurs verkiezing: aftredend waren de heeren Th. Aardenburg, G. Weel, L. Kranedonk en E. de Wit. Hiervan had de heer De Wit inmid dels bedankt, terwijl de heer Kranedonk zich niet meer herkiesbaar stelde. Gekozen wer den de heeren Th. Aardenburg, voorzitter, G. Weel, P. Koper en R. Hommes. Tot verificateurs werden benoemd de hee ren Fr. Wentink, Jc, v. Duivenvoorde en W. Schermer. R.K. ONDERSTEUNINGSFONDS „ST. LAURENTIUS". Op Vrijdag 28 Januari houdt het onder steuningsfonds „St. Laurentius" zijn jaar vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. HUIZENVEILING. Ten overstaan van Notaris A. Moens te Beverwijk, had Woensdagmiddag in het K.S.A. gebouw, een verkooping plaats van een dub bele woon- en winkelhuis met schuurtjes, erven en grond, aan den Oosterstreng, no. 21a—21b. De verkooping geschiedde in 2 perceelen; beide perceelen werden opgeboden door den heer D. Kooges, voor de som van 2250 en niet afgemijnd. De combinatie van beide perceelen staande op 4450, werd eveneens niet afge mijnd. WIJK AAN ZEE LEZING „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL". Gisteravond heeft de secretaris der Noord en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij, de heer H. Th. de Booy in Restaurant „Wel gelegen" een zeer geslaagde lezing met lan taarnplaatjes gehouden over het Reddings wezen aan onze kust. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens en mevrouw Scholtens, de Plaatselijke Com missie der N. Z. H. R. M. en het bestuur der Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade. Nadat de voorzitter van O. Z. O. D. den heer de Booy, alsmede de aanwezigen hartelijk welkom had geheeten, ving de spreker zijn causerie aan. Wanneer men voor kustbewoners spreekt is het niet noodig om lang bij de vraag stil te staan, waarom een goed geoutilleerd red dingswezen noodzakelijk is. Een honderdvijftig jaar geleden was dit echter nog niet het geval. In dien tijd was strandroof schering en inslag en een ge strand schip werd dan ook als een geschenk der Voorzienigheid beschouwd. De inhoud der schepen was hoofdzaak, de schipbreukeling gen bijzaak, ja deze laatsten werden dikwijls door de bevolking omgebracht. Na de historische ontwikkeling van het red dingswezen uitvoerig geschetst te hebben komt spr. tot 1820, in dat jaar vond de scheeps ramp van het fregat „De Vrede" nabij Den Helder plaats, en het vergaan van de red dingboot met schipbreukelingen en beman ning op één na. De gemoederen werden toen wakker geschud, en in 1824 werd een particu liere organisatie, de N. Z. H. R. M. opgericht. Na nog eenige anecdoten over het oude reddingwezen te hebben verteld ging spreker over tot de techniek van het moderne red dingswezen. Het varend materiaal, het verbindings materiaal, de verschillende stations alles pas seerde de revue, verduidelijkt door lantaarn plaatjes. De heer Mo ulyn, een oud koopvaardij - officier zong op zeer verdienstelijke wijze zich zelf met de guitaar begeleidend eenige eigen gecomponeerde liedjes over het zee mansleven. Zoowel den heer de Booy als den heer Mou lyn viel een langdurig applaus ten deel. Dr. W. Netelenbos sloot dezen zoo geslaagden avond met woorden van dank aan spreker en zanger en een propagandistisch woord tot de aanwezigen. FEESTAVOND VAN DE „ZEEZANGERTJES" Zondag 20 Februari zullen de „Zeezanger tjes" onder de beproefde leiding van de dames D. Vis en H. v. d. Helm een feestavond in „Sonnevanck" geven. Een alleraardigste kinderoperette zal ten gehoore gebracht worden. Vele bijzondere attracties zijn aan deze feestavond ver bonden. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Gisteren heeft de afdeeling Wijk aan Zee van den R.K. Volksbond onder voorzitterschap van den heer N. van Keulen een algemeene vergadering gehouden. De voorzitter opende met een hartelijk woord van welkom in het hijzonder tot den aanwezigen hoofdbestuurder, den heer A. J. M. Angenent secretaris van net Centraal Bestuur, Mededeeling werd gedaan, dat indien de nationale feestdag op Donderdag valt, het stempelen op Vrijdag ter zelfder ure zal ge schieden. De nadruk werd gelegd op het feit, dat steunkaartjes persoonlijk moeten worden geschreven. Op de e.k. vergadering begin Februari te houden zal het punt „Beleid van het Bestuur' deel uit maken van de agenda. Op deze kortiende vergadering zal er tevens in twee bestuursvacatures worden voorzien Nadat de heer Angenent een propagandis tisch woord over de noodzakelijke eenheid der arbeidersbeweging had gesproken, sprak de heer J. Holthaus woorden van propaganda voor de jeugdorganisatie. DE EERSTE OFF1CIEELE VERHURING. De heer J. Vosse van den Waterleidingweg heeft de eerste officieele verhuring voor het komende badseizoen voor de maand Juni afgesloten. CASTRICUM BEGRAFENIS- EN CREMATIEVEREENIGING „DE LAATSTE EER". De Onderlinge Begrafenis- en Crematie- vereeniging „De laatste eer", zal op Vrijdag 21 Januari in het lokaal van den heer Coupe rus aan de.Dorpstraat haar algemeene verga dering houden. De agenda vermeldt o.m. het jaarverslag van den secretaris, de rekening en verant woording van den penningmeester, verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftre ding van den voorzitter, den penningmeester en den algemeen adjunct en verkiezing van een commissaris wegens periodieke aftreding van den heer Chr. Broekhuizen. De rekening van den penningmeester ver meldt aan inkomsten een bedrag van f 2252.21. waaronder f 1623.50 aan begrafeniskosten eS f 446.25 aan contributie. De uitgaven bedroegen f 211.11 waaronder f 1591.50 aan begrafeniskosten. Het batig saldo was f 141.10 (vorig jaar f 176.22). VERVOER VAN STUKGOEDEREN DOOR DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Ingaande 7 Februari a.s. zal het vervoer van stukgoederen van en naar Castricum, Heiloo en Uitgeest, alsmede naar Akersloot, Castri cum aan Zee, Heemskerk en Limmen door de N.V. Nederlandsche Spoorwegen voortaan per dagelijkschen vrachtautodienst in samenwer king met de N.V. A.T.O. geschieden. Van en naar spoor-, tram- en A.T.O.- stations kan vervoer met rechtstreeksche be vrachting plaats vinden. Aangekomen zen dingen worden ook in de genoemde plaatsen veelal kosteloos besteld. Te verzenden goederen kunnen worden aan gebracht en afhaalorders worden aangeno men aan de stations Castricum en Uitgeest, alsmede bij den A.T.O.-agent te Heiloo. Voor vervoer van wagenladingen en stuk goederen in afzonderlijke wagens, lijken en expresse,stukgoed blijven de stations Castri cum (behalve rij- en voertuigen), Heiloo (be halve rij- en voertuigen) en Uitgeest ge opend. Heiloo en Uitgeest blijven tevens geopend voor levende dieren en vracht- en snelstuk- goed in internationaal verkeer. SPORT EN SPEL VOETBAL. Bondselftal—Lincoln City (5—0) Sterker tegenpartij gewenscht. De oefenwedstrijd van het Nederlandsch Bondselftal tegen de Engelsche derde klasse profclub Lincoln City, die Woensdagmiddag op het Sparta-terrein is gespeeld, heeft onge veer 10.000 toeschouwers getrokken. Lettende op den uitslag zou men geneigd zijn te veronderstellen, dat het bondselftal sterker is geweest en dat de profs niet veel in te brengen hebben gehad. Maar dat is toch niet het geval geweest, ja eigenlijk zijn de Engelschen nog meer in den aanval geweest, dat de Hollanders. Dat zij geen doelpunten konden maken, kwam omdat zij het samenspel te ver doorvoerden en omdat Dijkstra zijn doel op werkelijk kranige wijze verdedigd heeft. Hij wist er zelfs een strafschop uit te houden. Het zou toch waarlijk aanbeveling verdie nen, in den vervolge eens voor een sterker tegenpartij te zorgen voor dit soort oefenwed strijden. Wanneer Dijkstra zijn doel niet zoo knap verdedigd had, zouden de Engelschen stellig één of meer doelpunten gemaakt hebben, want kansen daartoe gaven Wilders en Van der Linden af en toe wel. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat Wilders een vrij goede eerste en een hoogst matige tweede helft had en dat Van der Linden, die er voor de rust maar niet in kon komen, in de tweede helft tal van verdienstelijke dingen heeft ge daan, zonder echter den indruk te maken, dat hier een toekomstige international aan het werk was. De proefneming met den Be Quick-achter- speler Pienter op de spilplaats is een volsla gen faillure geworden. Als stopperspil liep hij de achterspelers voortdurend in den weg, zonder dat hij er in slaagde vaak een bal te raken. Slechts zijn kopwerk mocht er af en toe zijn. Na de rust waagde hij zich als spil wat meer naar voren, maar ook toen ging er van hem niet de minste kracht uit. Pienter heeft zich negentig minuten lang gevoeld als een kat in een vreemd pakhuis. Paauwe van Van Heel hebben zich niet overmatig ingespannen, maar ze hebben toch wel beiden bewezen, dat ze hun plaats nog altijd waard zijn. In de voorhoede was het duo SmitMijn- ders een uitstekende linkervleugel; daarom was het jammer, dat laatstgenoemde in de tweede helft tengevolge van een blessure ge noodzaakt was uit te vallen. Als hij weer fit is, zal zijn meespelen voor het Nederlandsch elftal ongetwijfeld een belangrijke verster king beteekenen. Met een vleugelspeler van klasse als Mijnders naast zich, was nu ook Smit weer aanzienlijk beter, dan in de laat ste weken. De Boer scoorde een doelpunt, maar hij heeft ook een paar heel gemakkelijke kansen verknoeid. Dat hij de man is, die tegen de Belgen onze voorhoede moet leiden, is moei lijk aan te nemen. De Juliana-man Vondenhoff had blijkbaar in de eerste helft last van plankenkoorts, maar na de rust heeft hij zich aardig hersteld en toen heeft hij herhaaldelijk het bewijs gele verd een voetballer te zijn, van wien veel te verwachten is, maar of hij nu al boven Wels moet geprefereerd worden, zouden wij toch niet willen beweren. Na verloop van twintig minuten scoorde Mijnders na een snellen ren met een keurig schot het eerste doelpunt (10). Voor de rust bracht Van Spaendonck, die een vrij nuttige partij speelde, den stand met een kopbal uit een voorzet van Mijnders op 20. De Engelschen kregen een paar kansen, die zij niet benutten. Na de rust bracht Smit uit een penalty den stand op 3—0. Even te voren was Mijnders uitgevallen. Na een pass van Smit scoorde Vondenhoff een vierde doelpunt, dat de Engelsche kee per had kunnen verhinderen (40). Een doel punt van Drok werd wegens buitenspel ge annuleerd. De Boer zorgde voor het laatste doelpunt (50). HOLLAND AMERIKA LIJN Damsterdijk, 19 v. Rott. n.-Vancouver. Binnendijk, Rott. n. Tampico 19 te Antw. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 17 te San Diego. Narenta, Southampton n. Vanc. 16 van Christoba-1. Spaarndam, N.-Orl. n. Rott. 17 van Tampa. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (thuisr.) 17 van Dakar. Meliskerk (uitr.) 19 v. Lissabon. Almkerk (uitr.) 19 te Newcastle (N.Z.W.) HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 19 v. Penang. HOLLAND—BRITSCH-INDle LIJN Streefkerk (thuisr.) 19 v. Maaulipatam. Hoogkerk, 19 v. Bremen naar Hamburg. HOLLAND- AFRIKA LIJN Springfontein (thuisr.) vertr, 21 v. Antw. HALCYON' LIJN. Stad Maassluis 19 v. Vlaard. te Narvik voor Rott./Vlaard. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (tri p. 18 Ouessant. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Theseus, 19 v. Amst. n. Kopenhagen. Costa Rica, 19 v. Amst. n. Hamburg. Breda, Chili n. Amst. via L'pool 19 1000 m. ZW van Land's End. Achilles, Palermo n. Lissabon 18 v. Gibraltar Deucalion, Kiuluk n. Amst. 18 v. Lissabon. Helder, Amst. ri. Chili p. 18 Kingsbridge. Hercules, 18 v. Constantza n. Dedeagatch. Hennes, 18 van Candia te Calamatra. Rhea, Rott. n. Lissabon p. 19 Falmouth. Saturnus, 13 van Volo te Limni. Titus, 18 v. Or an naar Genua. Venus, 18 v. Venetië te Triest. Alkmaar, 17 van Tocopilla naar Arica. Crijnssen, 16 van Barbados te Cristobal. Medea, 17 v. W.-Indië te New-York. Baarn, 17 van Valparaiso te Corral. Mars, Dedeagatch n. Amst. 19 (12 's midd.) 90. m. Z.W. v. Ouessant. Berenice, Amst. n. Chili 8 v. Christobal. Simon Bolivar, 18 Barbados n. Amst. Poseidon, 19 v. Belize n. Pto. Cortez Venezuela, vertr. 22 v. Amst. n. West-Indië. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (thuisr.) p. 19 Ouessant, 20 (n.) te IJimuiden verw. Salland (uitr.) 19 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 18 te Singapore. K. Gede (uitr.) 18 te Singapore. K. Nopan (thuisr.) 18 v. Singapore. Indrapoera (thuisr.)) 19 van Colombo. Modjokerto, New-Orl. n. Calc. 19 v. Kaapst. Weltevreden (thuisr.) p. 19 Kaap del Armi. ROTTERDAM—ZUID-AMER1KA LIJN Alhena (uitr.) 18 te Montevideo. Alpherat (thuisr.) p. 18 Fernando Noronha. KON SHELL. Agatha, 15 v. Singapore te Soesoe. Mirza, 20 v. Santos te Curacao verw. STOOMVAART MIJ OCEAAN Philoctetes, Japan n. Rott. 18 v. Colombo. Euryades, 19 v. Batavia te Amst. Polyphemus, Batavia n. Amst. p. 18 Gibr. Diomed, Japan n. Rott. 18 v. Manilla. Benmacdhui, Japan n. Rott. 18 van Cebu. Memnon, 17 v. Yokohama n. Rott. Glenfinlas, Dairen n. Amst. via Londen 18 120 m. ZZW van Land's End. Eurymedon, Batavia n. Amst. 10 v. St. Said. Gleniffer, Dairen n. Amst. 17 van Penang. Radnorshire, 18 v. Dairen n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Poelau Laut, 19 v. Batavia n. Amst. Chr. Huygens (ftitr.) 18 v. Suez. Singkep (thuisr.) 19 v. Suez. Bintang (uitr.) 19 te Antwerpen. Sembilan (uitr.) 17, 10 m. Z. van Niton. Stonegate (gech. th.) 18, 350 m. ZZW van Land's End. Stonegate (gech. th.) p. 19 Ouessant. WIJK LIJN Beverwijk, 18 van Licata n. Catania. Randwijk, Newcastle n. Boucau p. 19 Ouess. AANGEKOMEN. 18 Januari: Nereus s.s. Stettin Vida m.s. Kings Lynn 19 Januari: Texelstroom s.s. Liverpool Theano s.s. Fowey Ekaterini Nicolaou s.s. Havre Fanö s.s. Bilbao Euryades s.s. Batavia VERTROKKEN. 18 Januari: Belgia s.s. Antwerpen Wilbo m.s. Londen IJstroom m.s. Leith Bintang m.s. Batavia Amstelstroom m.s. Huil Merel s.s. Londen Ransdorp m.s. Vilvoorde Luna s.s. Stavanger 19 Januari: Storfors s.s. West Hartlepool Visscherij op de Far-Oer, Het actueels vraagstuk of de visscherij - methode op de Far-Oer gedeeltelijk veran derd zal worden door vervanging van de kot ters door trawlers schijnt nu tot een oplossing te komen. De visscherij ban k en de Staat zullen respec tievelijk 50 en 25 pet. van het kapitaal ver schaffen voor het aankoopen van een mo dernen trawler. De staatsleening is rentevrij terwijl de gemeente Thorshavn in de nieuwe onderneming voor 15.000 Kronen zal deelne men en verder voor een bedrag van 35.000 Kronen garant zal blijven. Het aantal trawlers, dat dan op de Far-Oer in dienst is bedraagt vijf schepen. IJs- en Weerberichten. Naar uit Riga wordt gemeld ia de toestand van den ijsgang in de Bocht aldaar zoodanig verbeterd, dat er zoo goed als geen assistentie van ijsbrekers meer verleend behoeft te wor den. De binnengekomen schepen rapportee ren geen last van het ijs meer ondervonden te hebben. Bom gevallen bij auto met Britsche parlementsleden. VALENCIA, 19 Jan. (Havas) Op het oogenblik, dat de delegatie van Britsche ar beidersafgevaardigden de volkskrijgschoo] zou bezoeken, viel een door een vliegtuig van Franco geworpen bom vlak bij de auto, waarin eenige leden der delegatie hadden plaats ge nomen. De auto werd licht beschadigd, doch de inzittenden bleven ongedeerd. In de school verklaarden de afgevaardigden opnieuw, dat zij de politiek van niet-inmen- ging gestaakt wenschten te zien.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5