HET NIEUWE AVONDBLAD Twintig jaar postgiro. 23e JAARGANG No. 68 VRIJDAG 21 JANUARI 1938 IJMUIDEQ COUPANT ABONNEMENTEN: per week 12Vs ets., per maand 55 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 voet of oog ƒ200.—, beide leden duim J 100.—één lid duim f 50.—alle leden wijsvinger J 60. 30.enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. meer abonnés tengevolge mocht hebben. van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Het tragische ongeval in de Visschersliaven. Schip van het slachtoffer brengt zijn stoffelijk overschot naar Esbjerg-. Zooals wij hebben gemeld, is dezer dagen de 52-jarige schipper van een Deenschen kot ter in de Visschershaven verdronken. Naar wij thans vernemen laat de man een in Es bjerg wonende weduwe met 10 kinderen achter. Het stoffelijk overschot is gisteren naar Esbjerg overgebracht en wel met zijn eigen kotter, de E 96, waarmede hij zoovele reizen, fortuinlijke en onfortuinlijke had gemaakt en waarmee hij zooveel stormen had getrotseerd. Totdat hij in een vreemde haven moest ver drinken. REV. SOC. ARBEIDERS PARTIJ. De Internationale toestand en onze strijd. Gisteravond heeft in „De Griffioen" een vergadering van de 'Rev. Soc. Arb. Partij plaats gehad. De vergadering, waarin als spreker optrad de heer H. Sneevliet, was matig bezocht. De vergadering werd geopend door den heer P. Ottens, die wees op de te genwerking die de R.S.A.P. bij haar verga deringen van communistische zijde onder vindt. Hierna was het woord aan den !heer Snee vliet. De maand Januari is een gedenkmaand voor de Rev.-socialisten, aldus spreker. In de maand Januari gedenken wij het heengaan van Rosa Luxemburg, Lenin en Liebknecht. Deze drie zijn steeds in hun strijd tegen het kapitalistische stelsel één geweest. Lenin doet herinneren aan de worsteling tegen het Russische kapitalisme. Wat is er van dezen strijd overgebleven nu Stalin, den weg van het oude stelsel weer opgaat? Rosa Luxem burg en Liebknecht doen denken aan den strijd tegen het militairisme en aan het pasci'fisme. Deze drie zijn steeds één geweest in den strijd, zooals die door Marx is aan gegeven. In het kort zette spreker uiteen, wat de bedoeling van Marx is geweest. Er is in de wereld maar een handjevol van internatio nalisten bestaande uit Marxisten die den be- slissenden strijd tegen het militairisme door voeren. Het was in 1915 op een congres, ge houden ,in Zwitserland, dat Lenin zeide: „het militaire monster kan alleen den kop worden vermorzeld door den strijd der bur gers hier tegen te ontketenen. Thans is hier nog niets van gekomen. Het kapitalisme gaat weer in opwaartsche lijn. Spreker toonde aan wat volgens hem de oorzaak hiervan is. Hierna sprak de heer Sneevliet over den internationalen toestand. Het spreekt van zelf, dat de verovering van Abessynië, de re volutie in Spanje en de Japansche inval in China te berde werden gebracht. Uit dit alles is gebleken, dat de Volkenbond krach teloos is. De Volkenbond heeft niets anders te zien gegeven dan een caricatuurlijke ver tooning in de houding van de non-interven tie van Spanje. Karakteristiek heeft Lenin den Volkenbond als een troep roovers ge- teekend. Dit heeft Lenin gezegd direct na de geboorte van den bond. In het kort behan delde spreker wat de Volkenbond gedurende de jaren van zijn bestaan gedaan heeft. Spreker noemde den bond een samenstelling- van wel-voldanen en van een groep honge- rigen. Nederland, Engeland en Frankrijk als koloniale landen kan men als de voldanen beschouwen. Duitschland, Italië enz. zijn de hongerigen. vandaar dat de voldanen. zich neerlegden bij het Verdrag van Versailles. Den hongerigen werd hierbij iets beloofd, maar de belofte werd niet te spoedig inge lost en dat is niet naar den zin van Hitler- Duitschland en Italië, Ook deze verlangen iets. Het imperialisme doet zich hierin gel den vandaar de koortsachtige oorlogsvoor bereiding. Een oorlog is, volgens spreker, aanstaande. Hierin komt het woord van Lenin tot werkelijkheid, waarin deze bij zijn leven, tegen dit alles gewaarschuwd heeft. In het wereld-kapitalisnie zijn krachten aan wezig die den oorlog determineeren. Niets kan dit keeren. Het kapitalisme zet zijn groei, langs een bloedigen weg voort. Wanneer men wil spre ken over allerlei ordeningen dan geeft dit alles niets omdat in het kapitalistisch stelsel geen ordeningen is te scheppen. De heer Sneevliet zette daarna doel en streven van het socialisme uiteen. De diplomaten reizen in koortsachtige haast van het eene land naar het andere. Maar de toestand der ar beiders is feitelijk overal slechter dan in 1914. Sociaal-democraten en communisten stem men voor militaire uitgaven; zelfs in Rusland werkt men hieraan mee en verloochent men openbaar het Leninisme. Er is een verwor ding waar te nemen bij hen die zich arbei ders vrienden noemen. Ook in ons land ziet men dit verschijnsel en thans zien we, dat de socialisten een lintje niet versmaden. Ook ons land maakt de kapitalistische verwording mee. Het groot kapitaal heeft in ons land ook nog een ge weldige macht, dank zij de krachtige hulp van Colijn; vandaar de groote afbraak der arbeidersklasse. Door de houding van deze regeering ziet spreker een slechten tijd komen voor de werkloozen. De achtergrond hiervan is: per manente werkloosheid. Minister Romme is de minister met de collectebus. Weest op uw hoede, zeide spreker, vrij gaan, indien we niet oppassen den put 'in, Het kapitalisme heeft niet anders te doel dan afbraak en onder gang der arbeiders. De moderne vakbonden zijn financieel sterker dan ooit, maar de arbeiders moeten steeds soberder leven. Hier moet iets niet in Naar ik in de krant mocht lezen Leeft het postchèquegirowezen, In ons land al twintig jaar, Onder 't mottoreken maar! Je zou van dit soort bedrijven Giromantisch kunnen schrijven, Met een meer versneden pen, Dan, helaas, ik machtig ben. Ook die dienst is klein begonnen, Maar hij heeft, het pleit gewonnen, Ook al werd een kinderkwaal. Haast op een moment fataal. Maar die zou zijn groei niet hindren, Ruim driehonderdduizend kindren Van de (giro)rekening, Telt hij nu, een prachtig ding. En, als een dier vele spruiten, Wil ik mij nu toch eens uiten, Over het oprecht respect, Dat hij in mij heeft gewekt. Want zoo prompt doet hij de dingen, Dat het eerbied af moet dwingen, En ik heb hem ('t zij verklapt) Nooit nog op een fout betrapt. Zijn controle, hoe omslachtig, Functionneert dus blijkbaar prachtig En dat levert ruime stof, Voor mijn eerbied en mijn lof. Zoo zelfs, dat, mocht hij eens falen, Eenmaal of zelfs meerdre malen, Schrijft hij af en toe voor mij. Eens foutief een af post bij, Dan wil ik reeds nu wel zeggen, Dat 'k mij daarbij neer zal leggen, Sterker dat 'k in dat geval, Blijvend dankbaar wezen zal. Meer lijkt mij hier overbodig, Goed verstaander half woord noodig orde zijn, meende spreker. In de laatste vijf a zes jaren van verslechtering hebben de leiders' nimmer de strijdtrompet aan den mond gezet. Het kapitalisme ondervindt dan ook geen tegenstand meer van arbeiderszijde en kan dus nemen wat het wil. De heer Sneevliet bestreed vooral de S. D.' A. P. en aan het slot van zijn betoog wekte hij de aanwezigen op, trouw te blijven aan hun socialistische beginselen. Nadat eenige vragen door den spreker wa ren beantwoord, werd de vergadering geslo ten. WATERPOLO IN HET VELSERBAD. Zondagavond a.s. zullen in het Velserbad te IJmuiden wederom een vijftal belangrijke wedstrijden gespeeld worden: Veiserend-K. Z. V. Z. V. 3Zandvoort. H. P. C. 3—H.V.G.B. 2. Halfweg—Nereus 2. V.Z.V. 1—D.W.R.-comb. Van den eersten wedstrijd, aanvangende 7 uur 30, valt weinig te voorspellen, daar beide 7-tallen ongeveer van dezelfde kracht zijn. Meer spannend zal ongetwijfeld zijn de wedstrijd V.Z.V. 3Zandvoort, beide candi- daat voor de eerste plaats, V.Z.V. zal na haar inzinking van eenige weken een goede kans maken, indien zij deze te boven is ge komen en naar wat wij reeds van V. Z. V. za gen, is dit zeer goed mogelijk. De beide 7-tallen van H. P. C. en H.V.G.B. zullen, daar zij evenveel verliespunten heb ben, wel tegen elkaar opwegen. Een spannen de wedstrijd wordt verwacht. De volgende wedstrijd HalfwegNereus 2 zal wel uitloopen op een overwinning der Zaankanters, aangezien Halfweg tot dusver alleen maar nederlagen te slikken heeft ge kregen en met een doelgemiddelde van 1 voor en 35 tegen ook niet de beschikking schijnt te hebben over goede schutters. Rest nog de wedstrijd V.Z.V.—D.W.R.-comb. Na een onverwachte nederlaag tegen H.P.C. 2 zijn de Velsenaren tot de overtuiging ge komen, dat één wedstrijd per maand beslist onvoldoende is en mede door het ontbreken van een eerste klas wedstrijd werd een D.W.R. combinatie uitgenoodigd om als tegenstander van V Z. V. te dienen. Doordat de sterkte van het combinatie 7-tal nog niet bekend is, valt er over den uitslag niet veel te zeggen. Indien echter degelijker gespeeld wordt dan tegen H.P.C. 2, zal D.W.R. in ieder geval op flinken tegenstand kunnen rekenen. Dezen wedstrijd, die wel een goed besluit van dezen waterpolo-avond zal zijn, zien wij met groote belangstelling tegemoet. V.Z.V. komt in de volgende opstelling uit: v. d. Broek, Janus P, Visman, Kluijver, C. Visman, Swier, Schoone, VERKEERSONGEVAL OP DE TRAWLERKADE. Gisteren is op de Trawlerkade de wielrijder G. aangereden door een vrachtauto van Frigo. bestuurd door den chauffeur B. De wielrijder, die een zak kolen op zijn rijwiel vervoerde, werd met een flinken smak tegen den grond gesmeten. De kolen gingen over de straat, het rijwiel werd ernstig beschadigd, maar G. bleef zoo goed als ongedeerd. De motorpolitie was er als de kippen bij om nota van het ongeval te nemen. PAL VU BRENGT „MENSCHEN IN PENSION". De Arbeiders Tooneelvereeniging „Palvu" geeft Dinsdag 25 Januari a.s. een uitvoering in Thalia. Opgevoerd wordt „Menschen in Pension" van Bromet, een werk dat tot dusver nog niet door dilettanten werd opgevoerd. NIEUWE KOTTER IN DE V^ART. De vloot der kleine kustvisschers is dezer dagen uitgebreid met een nieuwen kotter de TX 33. Het is een mooi schip flink van afme tingen, dat de visscherij ongetwijfeld met succes zal uitoefenen. Mooie showfilm in Thalia Theater. Paramount's nieuwe „Big Broadcast". Gene Krupa, virtuoze drummer van Benny Goodman's swingband, slaat een helsch rhythme uit zijn cymbaal, dat flonkert in het felle schijnwerperlicht. De scherpe koperklank snijdt door de stilte van de studio vier ma ten lang dan attaqueert de band „Bugle Call Rag" met een fantastische precisie slingeren de saxes en de kopergroep er het eerste chorus uit. De leider staat voor het Or kest, leidt zijn blazers door de valstrikken van een moeilijk arrangement. Hey! boys! swing it out! D|ar gaat de heele saxgroep noten tuimelen uit de blinkende instrumenten, da veren door de studio, de microfoon in, den aether in, huiskamers in, waar jongelieden en bakvisschen een gat in het tapijt dansen en oude grootvaders vol afgrijzen zoo ver mo gelijk van den luidspreker af gaan zitten.... Bugle Call RagGoodman heft zijn cla rinet op en daar staat het geluid in de zaal, vol en helder, en met een waarlijk meester schap improviseert hij op het bekende thema, dat al den gloed van het'hieuwe krijgt.the show is on! De „big broadcast" is begonnen! Stokowsky dirigeert. Naar een andere studio.het groote sym- phonie-orkest van Leopold Stokowsky staat opgesteld. Onafzienbare batterijen strijkers en houtblazers, de slagwerkers achter hun pauken. Het oog van den maestro gericht op het lichtsignaal bij zijn lessenaar. Daar gloeit het opStokowsky's handen pakken het orkest in hun greep, sterk en teeder tegelijk. daar zet het een fuga van Bach ingrootsch en breedmachtige accoorden, die even in de studio lijken te blijven hangen.. Weer een deur verder.... ijle klanken, het pregnante geluid van een mondharmonica. Larry Adler.'de virtuoos van het volksinstru- ment-bij-uitnemendheid, is aan 't werk. Hij is de man, die op zijn mondorgel de Bolero van Ravel speelde zonder dat men er aanstoot aan nam, hij is de kunstenaar, die uit het kleine instrument Ellington's Sophisticated Lady haalde en het heelemaal niet leeg deed klin ken, hij is de man, die.maar luistert U naar wat hij in de Big Broadcast doet. Sluit Uw oogen en probeert U dan te gelooven, dat U alleen maar een mondharmonica hoort. Ondertusschen dansen Eleanore Whitney en Louis Da Pron, „America's fastest tapping team", een tapdance op een spiegel.rond om óók spiegels.... en zoo zijn er vier, vijf Adlers en dansparen, die in feillooze regel maat hun „stuff" doen Regenpij p-muziek Verder, verder.... ergens anders vertellen George Burns en Gracie Allen hun gags, Ame- rikaansch „melig", maar oei*-geestig. Bob Burns haalt wonderlijke klanken, uit zijn „ba zooka", een voor-historisch instrument, dat, de man zelf uitgevonden en gemaakt heeft., een stuk looden pijp, nóg een eind buis, een trechter en een stuk ijzerdraad.ziedaar, waarmee je al niet muziek kunt maken! Jack Benny, de ceremoniemeester par excel lence, kondigt aanShirley Ross zingt „I'm talking through my heart"dan da veren de klanken van Goodman's band weer door de studio.... dan.... maar stop, we kunnen het haast niet meer verwerken. Als 2e hoofdfilm vertoont Thalia, „De Vrouw van een Staatsvijand" met Pal O' Brien. Beschuit met muisjes en de in top. Er zijn gisteren tweë trawlers uit de ha ven vertrokken, die iets aan boord hebben, dat geheel valt buiten het kader van de gewone scheepsuitrusting Het zijn de Adelante en de Maria, beide van de Visscherij Mij. „De Daad". Behalve de gewone victualiën en levensmiddelen werden eenige blikken aan boord gebracht,- niet al leen keurig verpakt, maar ook voorzien van een flink zegel. De inhoud?. Beschuit met muisjes voor de bemanning, of een tikje poëzie bij een heeleboel proza. Met bijzondere orders voor de schippers: Als men aan boord de blijde tijding verneemt waar de radio natuurlijk voor zorgt, moeten de zeelieden getracteerd worden en moet de vlag geheschen worden. Een aardige attentie een aardige daad van „De Daad", die het niet bij woorden laat, maar de daad bij het woord voegt. Zoo wordt de blijde gebeurtenis ook ge vierd „op de visscherij", ten minste aan boord van de Adelante en de Maria en wellicht nog op andere trawlers dezer reederij, wanneer die, nog voordat de Oranjetelg geboren wordt, binnen komen en weer op zee zijn. Het is maar een klein geschenk, maar zijn het niet de kleine geschenken, die de vriend schap onderhouden? En is zoo'n beschuit met muisjes-tractatie niet een aardige afwisseling- voor het eentonige zeemansleven? vlag i VELSEN De gemeente en <lc a.s. blijde gebeurtenis. B. en W. stellen voor een crediet toe te staan voor. een schoolfeest en voor versieringen enz. Gedeputeerde Staten hebben B. en W. me degedeeld dat er bij den minister van Binnen- landsche Zaken geen bezwaar tegen bestaat, dat gemeenten die bijzondere bedragen uit het Werkloosheidssubsidiefonds behoeven, met het oog op de in de Prinselijke familie te verwachten blijde gebeurtenis, ten hoogste f 0.2o per leerling voor lagere scholen zoo wel openbare als bijzondere besteden voor feestelijkheden in verband met deze gebeur tenis. Bovendien mag voor straat- en/of gevel- versieringen, illuminatie, vuurwerk, uitvoerin gen of anderszins, wanneer vaststaat, dat daar voor uit bijdragen der ingezetenen niet vol doende middelen kunnen worden bijeenge bracht, ten hoogste 1 cent per inwoner be schikbaar worden gesteld. B. en W. stellen voor een crediet overeen komstig boven vermelde normen toe te staan. HUURACHTERSTAND BIJ DE BOUW- VEREENIGINGEN. In totaal bijna f 15.000. Ter voldoening aan de toezegging, gedaan bij de memorie van antwoord op het rapport van de afdeelingen uit den gemeenteraad be treffende het onderzoek van de begrootingen voor den dienst 1938 hebben B. en w. een staat opgemaakt, vermeldende den huur achterstand en het aantal leegstaande wo ningen bij de verschillende bouwvereenigin- gen. Per 1 December 1937 was een en ander als volgt: Leegst. Huurachterstand, won. Woningbouwver. Velsen f 13360.75 56 R. K. Woningbouwver. 868,20 21 Alg. Coöp. Arb. Woningbouwvereeniging 236,05 sporad, „Bloemendaal-Noord" 15.50 geen. NOG EENS: DE RAPPORTEN VAN DEN VERIFICATEUR. In de raadsvergadering van 24 November j.l. had de heer Roelse en met hem nog eenige anderen aangedrongen op overlegging van de rapporten van den verificateur der gemeente- financiën aan de commissie van bijstand voor de financiën. Naar aanleiding hiervan deelen burgemees ter en wethouders aan den raad mede, dat zij. hoewel h.i. onverplicht, hebben besloten, de rapporten voor de leden dezer commissie ter inzage te leggen. De leden dienen er echter rekening mede te houden, aldus het college dat het vertrouwelijk karakter der rapporten volkomen bewaard moet worden.. GEEN SUBSIDIE VOOR „VOLKSONDER WIJS"? De afdeeling „Velsen-IJmuiden" van Volksonderwijs hebben het gemeentebestuur verzocht om toekenning van een subsidie voor 1938. B. en W. stellen den raad voor, hen te machtigen, adressante mede te deelen, dat de financieele toestand der gemeente de inwilli ging van het verzoek niet mogelijk maakt. Gedeputeerden bevelen een regeling met Beverwijk. Toelating van kinderen uit Velsen-Noord op O. L. S. in Beverwijk. Het bestuur dezer gemeente is in kennis ge steld van een besluit van Gedeputeerde Sta ten, waarbij bevolen wordt, dat de gemeenten Velsen en Beverwijk zich, met inachtneming van de artikelen 129 tot en met 146 der Ge meentewet, zullen vereenigen tot het vaststel len van een regeling omtrent de toelating van leerlingen uit Velsen-Noord op de openbare lagere school no. 2 in de gemeente Bever wijk. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor, tegen dit besluit in hooger beroep te komen bij de Kroon. De bebouwing van hel Oosterduin- plein. Beroepschrift tegen de weigering eencr bouwvergunning. In de raadsvergadering van 14 December j.l. werd aangehouden de beslissing op het voor stel van B. en W. om het beroepschrift van II, M. van de Pieterman te IJmuiden tegen de weigering van een bouwvergunning in hun handen te stellen om advies. Ten aanzien van dit beroepschrift deelen B. en W. thans het volgende mede. Onder dagteekening van 15 October 1937 diende appellant bij B. en W. in een verzoek om vergunning tol het bouwen van acht wo ningen op een terrein, gelegen op den hoek van het Oosterduinplein en de Burgemeester Rambonnetlaaii te IJmuiden. Deze aanvrage verdiende meer dan gewone aandacht, omdat het hier betrof een gedeelte der gemeente, waar zullen samenkomen belangrijke wegen en een plein, dat binnen afzienbaren tijd van bijzonder belang zal blijken te zijn. Bedoelde situatie vraagt naar de meening van B. en W. een aaneengesloten oplossing, waarbij aan dacht dient te worden geschonken aan den ongeveer 20 M. langen pleinwand, zonder dat daardoor een betrekkelijk klein vrijstaand blok wordt gevormd. Uit het ingediende bouw plan bleek nu, dat de aanvrager hiermede niet voldoende rekening had gehouden. Volgens dat bouwplan toch zouden woningen van het type, zooals door appellant meermalen zijn ge bouwd, met het front naar het Oosterduin plein worden geplaatst, zou verder aan de Zuidzijde (de Burgemeester Rambonnetlaan) het vrije uitzicht achter de huizen om naar de Kennemerlaan (behoudens den ontworpen tuinmuur i open blijven en zou ten slotte de oplossing van den hoek, welke wordt gevormd door het Oosterduinplein en de Kennemer laan. in het onzekere worden gelaten. Naar het oordeel van B. en W. voldeden dus de ontworpen gebouwen wat het verband met de omgeving aangaat, niet aan redelijk te stellen eischen van welstand. Teneinde verbetering in het bouwplan te verkrijgen zijn met appellant aan de hand van eenige schetsontwerpen besprekingen ge voerd, waaruit volgt, dat de bewering van ap pellant, dat hem de motieven voor de weige ring niet bekend zijn, niet juist is. De vorenbedoelde onderhandelingen hebben echter niet tot het gewensehte resultaat ge leid. Den 10 November 1937 hebben B. en W. daar om besloten, de gevraagde vergunning te wei geren. op grond van het bepaalde bij artikel 9, alinea 3, der Bouw- en Woningverordenmg. B. en W. stellen thans voor, de vergunning in beroep eveneens te weigeren. Eén lid van het college kan zich met dit ad vies niet vereenigen. Het beroepschrift geeft dit lid aanleiding het volgende mede te dee len. Dat de bedoelde situatie een aaneengesloten oplossing vraagt, voor wat betreft den onge veer 20 Meter langen pleinwand, kan dit lid als juist erkennen. Het verleenen van de ge vraagde vergunning sluit echter het vormen van een gesloten pleinwand niet uit; het open blijven van de bebouwing in de hoeken der bouwblokken als aangegeven in dit plan op den hoek van Rambonnetlaan-Oosterduinweg is volgens inzichten van autoriteiten op het gebied der volkshuisvesting zelfs noodzakelijk De bewering, dat de oplossing van den hoek Oosterduinplein-Kennemerlaan in het onze kere is gelaten, doet bij dit- iid de vraag rijzen in hoeverre het verantwoord is deze oplossing van appellant te eischen. Voorts meent dit lid te moeten bestrijden de meening, dat" het onderhavige bouwplan niet zou voldoen aan redelijk te stellen eischen van welstand. De Schoonheidscommissie heeft betreffende dit bouwplan, zonder eenig voor behoud, een gunstig advies uitgebracht. De wethouder in kwestie adviseex-t den Raad, de gevraagde vergunning alsnog onvoorwaar delijk te veileenen, EXPLOITATIE VAN EEN BOUWTERREIN. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een verzoek van de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Lagendijk" alhier, om vergunning tot het in exploitatie brengen van een terrein. B. en W. stellen voor, het adres in hunne handen te stellen om advies. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 22 JANUARI. ZATERDAG-COMPETITIE. A Kennemerland 2Johez 2,30 u. R. Honïjk Telefonia—VJB 2.30 u. Chr. Klerk Kennemerl. 1VGS 2.30 u. H. J. Boeree Tw. Jeugd—WIJ 2.30 u. S. de Boer B Kennemerland 4^-VEW 2.30 uur G. II. Hesselink Jr. C Johez 2SIZO 2 2.30 u. A. Zomer Jr VGS 2Kennemerl. 5 2.30 K. Bergmann DAMMEN. COMPETITIE NED. DAMBOND. Beverwijksche Damclub I clubkampioen eerste klasse. Hieronder publiceeren wij den eindstand van de eerste klasse competitie van den Ned. Dam- bond. district Noord-Holland. Deze luidt als volgt: gesp. gew. gel. verl. b.pt. pt. Beverwijksche Damcl. 1 8 7 1 0 103—57 15 Damcl. Oosterkwartier 1 8 6 1 1 9462 13 Haarl. Damclub II 8 5 1 2 91—67 11 Damcl. Koog-Zaandijk 1 8 5 0 3 89—71 10 Damclub IJmuiden II 8 5 0 3 8971 10 Damclub Zaandam II 8 3 1 4 8377 7 Damclub Wormer II 8 2 0 6 53-107 4 Damclub Haarlem II 8 1 0 7 65—93 2 Castricumsche Damcl. 1 8 0 0 8 40-109 0 De Beverwijksche Damclub I behaalde dus ongeslagen het eerste klasse clubkampioen schap van het district Noord-Holland en zal nu promotie-wedstrijden spelen tegen Nr. laatst der hoofdklasse, de Damclub Wormer I.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1