IJmuider Courant Het Nieuwe Avondblad 12| cents per week Auto-show. BEVERWIJK De resultaten van de voetbal wedstrijden. De Kennemers handhaven hun fraaie positie. Beverwijk lijdt een onverwachte nederlaag'. De jongste voetbal-Zondag, die zich wat de weersomstandigheden betreft zoo gunstig van zijn voorganger onderscheidde, heeft voor onze plaatselijke clubs niet de volle winst opge leverd. Het was Beverwijk, dat in 3B voor een wel zeer onprettige verrassing zorgde, door met 12 te verliezen van de hekkensluiter S.D.Z. De Kennemers wonnen met flinke cijfers van het jubileerende Alcmaria Victrix en'ble ven zoodoende hun fraaie positie op de rang lijst innemen. Tweede klasse A, Door de 52 overwinning op Alcmaria Victrix'zijn de Kennemers wat het aantal wedstrijden betreft gelijk gekomen met D.W.V,. dat evenwel met een voorsprong van 1 winst punt ongeslagen aan den kop gaat. Het was Voor de Kennemers een zeer nuttige overwin Hing, waardoor de Beverwijksche tweede klas ser de kans in eigen hand houdt. W.F.C., dat eenigen tijd een bedreiging voor de rood zwarten vormde, leed wederom een nederlaag, thans tegen Spartaan, dat door de overwin ningen van de laatste weken van zich doet spreken. Nu sneuvelden de Wormerveerders met niet minder dan 5—2. Deze uitslag wettigt de veronderstelling, dat ook de Kennemers aan den Spaarndammerdijk een zwaren strijd tegemoet gaan. D.W.V. slaagde er destijds in dezen wedstrijd op het kantje af mét 21 te winnen en wanneer de Kennemers a.s. Zon dag dit goede voorbeeld volgen, zal er ongetwij feld een zucht van verlichting opgaan in de rijen van Kennemers-supporters, die dezen strijd allerminst met een gerust hart tegemoet zien. De hekkensluiters in deze afdeeling, O.S.V. en Z.V.V. deden wat van hun verwacht werd en deelden de punten. De positie van de Oost- zaners is nog geenszins hopeloos. Hun achter stand op Z.V.V. bedraagt nog slechts 2 punten maar zij hebben 2 wedstrijden minder gespeeld. Ook de andere Zaandamsche club, de oud eersteklasser Z.F.C. begint bedenkelijk dicht in de buurt van de laatste plaats te komen. Nu werd weer met 24 van West Frisia ver loren. In de volgorde kwam niet de minste wijzi ging. De stand aan den kop is thans: D.W.V. 13 8 5 0 21 32—15 Kennemers 13 8 4 1 20 31—19 Derde klasse B. Beverwijk verspeelde twee kostbare punten tegen S.D.Z. en Bloemendaal vooral zal deze onverwachte uitslag bijzonder aangenaam zijn. De leiders wonnen zelf met 91 van Schoten, waardoor zij een geduchte revanche namen voor de aan den Vergierdeweg geleden neder laag. Ook Zandvoort bleef op het goede pad en won met dezelfde cijfers als Bloemendaal van Ahrends. De club uit de badplaats neemt nu door een beter doelgemiddelde zelfs de tweede plaats in. Natuurlijk behoeven de rood-witte Beverwij - kers nog geenszins te wanhopen, want ook Bloemendaal kan falen, hetgeen zij in den loop van deze competitie reeds eenige malen hebben getoond. Bloemendaal ontvangt name lijk nog bezoek van Kinheim en de Velsen- Noorders kunnen het den kampioens-candi- daat nog geducht lastig maken. Maar de ver rassing. „Waarover gesproken werd" was toch de nederlaag, die Beverwijk aan den Aagten- dijk leed. De stand aan den kop is: Bloemendaal 15 9 4 2 22 57—26 1.47 Zandvoort 13 5 6 2 16 40—26 1.23 Kinheim 13 5 6' 2 16 25—21 l.£3 Beverwijk 14 8 1 5 17 40—29 1.21 AIcm. Victrix—Kennemers (2—5) In een van beide kanten vlot gespeelden wedstrijd heeft Kennemers een 52 over winning weten te behalen. Dat het zoo'n groote overwinning zou worden had zelfs de meest chauvinistische Kennemerssupporter niet kunnen verwachten. Immers, het ver toonde spel van de laatste weken was van dien aard, dat de toeschouwer zich vaak af vroeg of hier nu wel een kampioenscandidaat aan het werk was. In deze ontmoeting heeft Kennemers echter weer bewezen, dat zij de eervolle tweede plaats op de ranglijst vol komen waard is. De nieuwe formatie in de rood-zwarte voorhoede, waarmede het in den wedstrijd tegen Z.F.C. niet bijster wilde luk ken, kon nu wel bevrediging schenken. Het plaatsen was veel beter verzorgd en daar ook de buitenspelers herhaaldelijk in het spel werden betrokken, ontstonden er mooie open aanvallen, die de Alcmaria-achterhoede han den vol werk gaven. Bovendien werd iedere schietkans bijna onmiddellijk benut, zoodat Keuris al zijn talenten moest ontplooien om erger te voorkomen. Een groot aandeel in de overwinning heeft ongetwijfeld de midden linie gehad. Zoowel stuwend als verdedigend was het trio uitstekend op dreef en menige gevaarlijke aanval der gastheeren werd reeds vaak voor zij werkelijk gevaarlijk kon wor den in de kiem gesmoord. En in laatste in stantie waren er nog Dinkla, Bos en Van Urk, die den weg naar het doel versperden. De Alkmaarders slaagden er dan ook niet in, ondanks hun soms groote veldmeerder heid. één normaal doelpunt te scoren. Het eerste tegenpunt van Alsmaria de bezoekers stonden toen reeds met 30 voor ontstond namelijk uit een vrijen schop, die op vrij grooten afstand van het Kennemersdoel door is en blijft het Dagblad met den Laagsten Abonnementsprijs: Alle Andere Dagbladen zijn Duurder! De Grand werd genomen en die, wanneer Dinkla den bal niet in eigen doel gekopt had, veilig in de handen van Van Urk was terecht gekomen. Van Urk liep reeds uit om den bal te vangen, toen Dinkla hem van richting ver anderde. Zonder een hand uit te steken liet de rood-zwarte keeper, die verder geen fout gemaakt heeft, het leder in het doel verdwij nen. Het tweede tegenpunt ontstond uit een penalty, die werd veroorzaakt doordat Dinkla den bal tegen Veenstra aanschoot en die het leder ongelukkig genoeg tegen zijn han den kreeg. Dat de Alcmarla-voorhoede het verder niet tot doelpunten kon brengen, moet worden toegeschreven aan het achter trio van de bezoekers en aan het gebrek aan een goeden schutter. Ook het weinig door tastend optreden van middenvoor Van Wie- ringen en het treuzelen van zijn andere voor- hoedspelers, waren oorzaken dat steeds op tijd kon worden ingegrepen. Alleen de cor ners op het Kennemers-doel waren zeer ge vaarlijk en daaruit ontstond dan ook het grootste gevaar voor Van Urk. De gasten hadden hierbij ook Fortuna mee, want verscheidene kopballen vlogen rake lings naast of over. Bij een corner, die door Hamstra werd genomen, rolde zelfs de bal over de heele lat om daarna achter te loo- pen. En werd er eens hard ingeschoten, dan was Van Urk op zijn post om het leder te vangen, om dan weer met een verren trap de voorhoede aan het werk te zetten. Toen de heer Kunen, die den wedstrijd goed ge leid heeft, om twee uur liet beginnen stelden de volgende elftallen zich op: Alcmaria Victrix: Keuris. Burger, Koning, Helderman, Gerritse. de Grand, Keppel, Pol, van Wieringen, Schaaper, Hamstra. De Kennemers: Groot, Heideman, Boom, Horeman, Hoope, Van der Wal, Steeman, Veenstra, Bos, Dinkla, Van Urk. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een fraaie gelijk opgaande wedstrijd, waarbij Alcmaria iets meer aanvallend is. Toch is het Kennemers, dat bijna door Horeman de leiding neemt, als deze doorbreekt. Keuris staat echter goed opgesteld en' stopt het harde schot gedeeltelijk. De terugstuitende bal wordt opnieuw ingeschoten, doch weer wordt het leder weggewerkt. Aan den ande- •en kant wordt Van Urk bij een vrijen schop op de proef gesteld. Hij kan slechts ten koste van een corner redden, die uitstekend wordt genomen en waardoor een hachelijke situatie voor het Kennemers-doel ontstaat. Van Urk is reeds gepasseerd, doch Dinkla redt op de doellijn. Verscheidene hoekschop pen worden genomen, waarbij Schaaper en Van Wieringen rakelings over koppen. Als er 25 minuten zijn gespeeld passeert Hore- man de verdediging en geeft Keuris geen kans. (01). Alcmaria komt nu meer opzetten, maar de achterhoede en middenlinie van de bezoekers blijven echter meester van het terrein en zetten de voorhoede telkens goed aan het werk. Boom weet dan ook uit een voorzet van Groot den voorsprong te vergrooten. (0—2). De rust komt met 02. Na de hervatting is het Heideman, die uit een voorzet van Hoope, eeds na twee minuten ineens inschiet. (03) De Kennemers verslappen nu even, waar door Alcmaria in de meerderheid komt. Dinkla kopt dan bij een vrijen schop in eigen doel. (1—3). Na den eersten aanval na den aftrap neemt Steeman een vrijen trap, dien hij naar den rechtsbuiten plaatst. Hoope zet uitste kend voor en Boom kopt in. Heideman was er bij om den bal het laatste tikje te geven. (1—4). Als Veenstra een penalty veroorzaakt ver kleint Alcmaria den achterstand, maar even later is het Boom, die de veropgedrongen Alcmaria-verdediging en den uitge- loopen keeper voor de vijfde maal passeert. Zonder dat er meer werd gedoelpunt komt het einde. Beverwijk—S. D. Z. (1—2) Op zeer teleurstellende wijze heeft Bever wijk een nederlaag geleden tegen het zwakke S. D. z., met welke nederlaag de thuisclub haar mooie kans op de bovenste plaats zoo goed als teniet heeft gedaan. Het spel van de bezoekers wettigde zeker geen overwinning, maar het enthousiasme waarmee de spelers van S. D. Z. zich in den strijd wierpen, dwong zeker ieders bewonde ring af. Forsch en energiek zaten zij op den bal en bij Hoogerwerf gekomen schroomden zij niet een schot op het doel te lossen. Binnen 5 minuten had de middenvoor met een o. i. houdbaar schot reeds succes, terwijl nog vijf minuten later de stand reeds op 02 was voor S. D. Z. In beide gevallen ging Hoogerwerf niet vrij uit. Afgezien van het feit, dat bij het eerste doelpunt het uitzicht niet heelemaal vrij was, deed hij toch weinig moeite om den bal te stoppen, terwijl het tweede doelpunt door hem zelf in het doel gestompt werd. Trouwens den geheelen wedstrijd maakte hij een onzekeren indruk, terwijl het uitschieten ook niet best verzorgd was. De achterhoede en middenlinie van Bever wijk waren belangrijk minder, dan in vorige wedstrijden. Speciaal linksback Kuijer speelde een zwakke partij. De voorhoede heeft het de achterhoede van de bezoekers zeer lastig gemaakt. Ontelbare storniloopen hebben zij op de S. D. Z. veste ondernomen, maar het wilde niet vlotten. Harde schoten van Schelvis, Maenhout en Markx, waarvan één tegen den paal gingen net over en naast of kwamen in keepers han den terecht, terwijl de verdediging van de bezoekers de scoringkansen van Maenhout c.s. door energiek ingrijpen tot een minimum be perkte. En tenslotte was de jeugdige keeper van S. D. Z. op zijn post, die zijn doel op kra nige en moedige wijze, verdedigde. Hij heeft ook wel een groot aandeel in de overwinning van zijn club. Ook verviel de voorhoede van Beverwijk in de fout, het spel te kort te houden. Men wilde zich er soms als het 4yare doorheen wringen, wat geen enkele maal gelukte. Steeds was een S. D. z. speler paraat om weer weg te werken. Vergeefs zagen wij tevens uit naar de fraaie passes van Maenhout. welke dezen middag uit bleven. 1-Iet laatste kwartier voor rust verliep in een groot Beverwijk-overwicht, doch het zoolang verwachte tegenpunt wilde niet komen. Rust 02. Na de thee heeft de thuisclub vrijwel voort durend geopereerd op de S. D. Z. helft. Behou dens bij een enkelen aanval heeft Hoogerwerf weinig werk gehad. Toch waren de uitvallen van S. D. Z. niet zonder gevaar en eenmaal dreigde de achterstand zelfs nog grooter te worden, doch Vessies wist met inspanning van al zijn krachten erger te voorkomen. Hoe groot het Beverwijk-overwicht wel was in de tweede helft blijkt wel uit de cornerverhouding 81'. Al deze corners, die tusschen haakjes niet bijs ter goed genomen werden, leverden niets op. Wat Beverwijk ook probeerde, niets hielp. Zelfs Til. Kuijer, die zijn plaats verwisselde met G. de Ruiter kon niet het gewenschte resultaat brengen, hoewel de voorhoede toen wel sterker werd. De tijd verstreek gaandeweg en meer en meer vatte de overtuiging post, dat Beverwijk dezen wedstrijd zou verliezen. Hoog laaide het enthousiasme van het publiek op, toen 't ein delijk Maenhout gelukte den achterstand te verkleinen tot 12. Met nog een kwartier aan speeltijd leek het nog niet denkbeeldig, dat er een ommekeer zou komen. Bij den volgenden aanval rolde de bal langs het doel, doch er was niemand aan wezig om deze mooie kans te benutten. Her haaldelijk kwamen de Wij kers terug; de backs van Beverwijk stonden ver'opgedrongen om eiken afgeslagen aanval direct weer te onder scheppen. Het was echter te laat. Het wou niet en toen het eindsignaal klonk had Beverwijk tot verbazing van vriend en vijand een schijn baar gemakkelijken wedstrijd verloren. 1 FEESTAVOND VAN DE DAAD. Zaterdagavond heeft de Arbeiderszangver- eeniging „De Daad" een feestavond gehou den in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat. Toen de voorzitter van de feestcommissie, Ik heb wat op de Rai gedrenteld, En, zoogezeid, mij min of meer, Er in de weelde rondgewenteld, Van een niet wentlend auto heir. Voor een dier glanzende modellen, Nu stil, maar binnen korten tijd, Gereed om langs den weg te snellen, Aan het modern verkeer gewijd, Kwam ik opeens op een gedachte, Die niet juist aan die auto lag, Maar die ik daar had kunnen wachten Bij elk vehikel ,dat ik zag: Waneer ik voor dien mooien wagen, Een zak met duiten nederleg, Dan hoef ik weinig meer te vragen, Dan rij ik er gewoon mee weg. Nou ja, ik moet aan knopjes draaien, En drukken op een gaspedaal, En sturend door de bochten zwaaien, En toeteren een enkle maal. Ik moet tenslotte, om te rijden Den motor starten bij 't begin, Maar dan kan ik geruischloos glijden, De Rai uit en de wereld in. Ik wilde daarmee maar beweren. Er wordt heel weinig meer gedacht, Aan auto technisch bestudeeren, Door 't auto-zeer-bewust geslacht. Men leert alleen maar een paar knepen, Waarmee je 't ding kunt laten gaan, En nog een duw en een paar grepen, Waarmee je het weer stil doet staan. Wat is de menschheid veel verschuldigd Aan al dat ingenieurstalent, Dat al te weinig wordt gehuldigd En op zijn waarde wordt erkend. Je gaat als leek een auto koopen En als je 't geld maar hebt gestort, Gaat zij gehoorzaam voor je loopen, zoolang ze niet mishandeld wordt. Dat heeft het onverdroten speuren, Van knappe technici gedaan, Ik huldig dus de ingenieuren, Die er onzichtbaar achter staan. den heer De Dood, de aanwezigen een welkom toeriep, waarin hij speciaal het afdeelings- bestuur van de S.D.A.P. betrok, was de groote zaal bijna geheel gevuld met een feestelijk gestemd publiek. In hoofdzaak, aldus spr., is deze feestavond belegd om den band tus schen de leden en buitenstaanders sterker en hechter te maken. Hierna bracht de heer De Dood nog dank aan de schenkers van de prij zen voor de tombola en aan de dames die deze tombola hadden voorbereid. De voorzitter van „De Daad", de heer Mol, die vervolgens het woord nam, wees erop, dat deze avond belegd was om onder de aan dacht te komen van de jongeren. Hij hoopte, dat dit feest de brug zou zijn voor de jongeren naar de zangvereeniging. Veder wenschte de heer Mol de aanwezigen een prettigen avond toe. De zangvereeniging zong hierna op ver dienstelijke wijze onder leiding van directeur den heer P. J. Potgieser „De Daad". Een bal onder leiding van den heer N. de Bats, hield de feestvierende zangers nog lan- gentijd bijeen. De dansmuziek werd verzorgd door de „Jazz-Boys". Het bestuur en zeker niet minder de feest commissie kunnen op een goed geslaagden avond terugzien. STEMPELUREN VOOR WERKLOOZEN. Voor de week van 24 tot en met 29 Januari zijn de stempeluren als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond ll.'ÖÓ11.30 en 3.003.15 uur. Christelijke Besturenbond 9.4510.00 en 2.45—3.00 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 10.0010.30 en 2.453 uur. R.K. Volksbond 9.45—10.15 en 2.15—2.30 uur. Wijk aan Zee 11.00—11.30 en 2.30—2.45 uur. EET ORANJE-MUISJES. Zoodra ex prins of prinses geboren is zul len langs de huizen zakjes met oranje muisjes te koop worden aangeboden. De opbrengst daarvan komt ten goede aan het Centraal Genootschap voor Kinder-Her- stellings- en Vacantiekolonies en van de Katholieke Kinderuitzending. CASTRICUM BEGRAFENISVEREENIGING „DE LAATSTE EER". In café Couperus hield de begrafenisver- eeniging „De laatste eer" haar jaarvergade ring. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waarin een overzicht werd gegeven van de met den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente gevoerde onderhandelingen over de ver hooging van de tarieven der bijzondere be graafplaats met 100 pet. voor niet-lidmaten. Het dagelijksch bestuur heeft getracht deze verhooging ongedaan te 'maken, maar het kerkbestuur week niet van zijn standpunt af. Hierdoor ontstonden moeilijkheden in geval len, waarbij deze hoogere kosten onmogelijk betaald konden worden. Een onderhoud met B. en W. maakte duidelijk, dat ook de tarie ven van de algemeene begraafplaats waren verhoogd. Tevens bleek, dat het voor de ge meente niet mogelijk was een nieuwe alge meene begraafplaats tot stand te brengen. De heer C. J. Brouwer, voorzitter van den raad van commissarissen gaf een toelichting- op de cijfers van de rekening en verantwoor ding van den penningmester. Spr. bracht on der applaus dank aan het bestuur voor de werkzaamheden en het goede beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende voorzitter, penningmeester en algemeen adjunct, alsmede de aftredende commissaris herkozen. Bij de rondvraag kwam o.m. de pas opge richte protestantsch-christelijke Begrafenis- vereeniging ter sprake. Hoewel het bestuur het betreurde, dat geen eenheid was te verkrijgen, werd het het beste geacht deze zaak op haar beloop te laten. De secretaris deelde nog mede, dat de ver- eeniging thans 213 leden telt, waarvan 170 in Castricum, de overige in Limmen en Egmond. In antwoord op een vraag uit de vergadering werd medegedeeld, dat de vereeniging nog slechts een schuld had van f 2.50, waarop ook volgend jaar, wanneer dit even gunstig is als 1937, weer een flink bedrag zal kunnen wor den afgeschreven. Nadat nog eenige vragen waren beantwoord sloot de voorzitter de vergadering. C. S. V.-NIEUWS. De uitslagen van Zondag waren: R. C. Z.—C. S. V. 4—5; Schoorl II—C. S. V.- vzteranen 21. In een ruwen wedstrijd, waarin C. S. V. twee gewonde spelers moest vervangen, heeft C. S. V. met moeite gewonnen. R.C.Z. slaagde er in de leiding te nemen, nadat Kossen aan Corrie Borst de kans van den dag had ontnomen. Koelewijn maakte met een mooi doelpunt den stand gelijk 1—1, met welken stand de rust ingang. In de tweed helft nam R. C. Z. uit een strafschop de leiding. Het spel werd er niet zachtzinniger op. Van Zon werd door een stomp in de maagstreek buiten gevecht ge steld en moest worden weggedragen. Kort daarna raakte de C.S.V.-keeper geblesserd en moest worden vervangen. Van Straaten bracht de partijen op gelij ken voet, (2—2), Boot gaf C.S.V. de leiding, maar R.C.Z. slaagde er nogmaals in gelijk te maken (3—3). Koelewijn bracht den stand op 3—5. R.C.Z. doelpuntte nogmaals zoodat het einde kwam met een moeilijk bevochten 54-zege voor C. S. V. O. F. C.n won eveneens en Zaandijk raakte achterop door in Beemster een punt te verspe len. C. S. V. heeft nu nog een mooie kans. DRIEHUIS DE DUINFLORA BIJ HET CREMATORINM. Op de laatst gehouden algemeene verga dering van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding werd door het hoofdbestuur m antwoord op een verzoek van den penning meester der Velser afdeeling, den heer P. Klerk, geantwoord, dat men zeer sympathiek staat tegenover dit verzoek, de oude duinilora op de nieuw aan te leggen terreinen nabij het crematorium zooveel mogelijk intact te' laten en dat'zou wor den gepoogd, op het nieuw aan gekochte terrein achter het crematorium een duinflora te kweeken, welke in deze duin streek door wateronttrekking of om andere redenen elders verloren dreigde te gaan. Onder leiding van de tuinarchitecte mej. Neurdenburg worden deze plannen uitgevoerd. Bereids is bij den aanleg van den tweeden urnentuin met de beplanting rekening gehou den met een flora, welke in de duinen thuis behoort. Bij het ontwerp voor de beplanting van het nieuwe terrein is dezelfde gedachte doorgevoerd, zooals een nauwkeu rige beschouwer reeds nu en tegen het ko mende voorjaar, wanneer alles in de natuur zich opnieuw ontwikkelt, uiteraard in veel be langrijker materzou kunnen waarnemen. Het ligt in het voornemen om over eenigen tijd, als de eerste resultatenvan de thans ge volgde methode kunnen worden nagegaan met een opgave van de soort beplanting, die m het voorloopige project is toegepast, ver binding te zoeken met dr. Jac. P. Thijsse en de stichting „de Teunisbloem", teneinde daar na aan te vullen, hetgeen nog zou blijken te ontbreken. Echter moet de beplanting van de boven bedoelde terreinen aan andere eischen vol doen dan die welke aan een botanischen tuin worden gesteld. Het terrein met zijn geheele beplanting heeft zich aan te passen bij de omgeving en bij de gebouwen en moet tevens ook aan het doel, waarvoor het na korten of langen tijd zal worden bestemd, i.e. de asch- verstrooiïng, beantwoorden. Collectieve veiligheid tegenover den bewapeningswedloop. Het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede zendt ons een manifest waarin een pleidooi wordt gehouden voor het beginsel der collectieve veiligheid. Gewezen wordt op den voortgezetten bewapeningswed- strijd, die een gevaarlijke stemming in de we reld brengt. Vervolgens lezen wij: De beste uitzichten op zegevieren van de beginselen van recht en vrede, opent naar onze overtuiging de verwezenlijking van het denkbeeld der collectieve verantwoordelijk heid en beveiliging. Blijkens de op oudejaars dag verschenen Memorie van Antwoord voor 1938, houdt tot onze voldoening de Nederland- sche regeering eveneens vast aan het begrip van collectieve veiligheid als beste middel om den vrede te helpen verzekeren. Ook indien tijdelijk de sanctiebepalingen van het Volken bondsverdrag buiten werking blijven, zal dit niet mogen worden beschouwd als een voor goed loslaten van de eenmaal in het Volken bondsverdrag door zeer vele staten (onder welke ook Nederland) aanvaarde beginselen. Moge de collectieve veiligheid voor het oogen- blik slechts een ideaal zijn een ideaal dat thans helaas zelfs verder schijnt dan eenigen tijd geleden die omstandigheid mag er al lerminst toe leiden, het ideaal prijs te geven. AANGEKOMEN. Kare s.s. Antwerpen Elise Schulte s.s. Melilla Mars S.S. Smyrna Lenna s.s. Gdynia *Theseus (Eng.) s.s. Batavia 22 Januari: Flandria s.s. Rotterdam Dorrien Rose s.s. Swansea Karanan m.s. Rotterdam Dorine s.s. Casablanca Seven Seas Sun s.s. Zighi Trsat s.s. Rouaan Boulderpool s.s. Mobile Angeln s.s. Brunsbuttel Jacoba m.s. Rotterdam 23 Januari: Oranje m.s. Methil Ransdorp m.s. Vilvoorde Deucalion s.s. Alexandrië Jaba m.s. Gr. Yarmouth Oud Beijerland m.s. Londen Wolfram s.s. West Afrika Merel s.s. Londen Oiltrader s.s. Curagao Ariadne s.s. Kopenhagen Wilbo m.s. Londen Trito s.s. Fowey I VERTROKKEN. 21 Januari: Martin Carl s.s. Cariputa Akershus s.s. Fredrikstad Vesta s.s. Rotterdam Mado m.s. Londen 22 Januari: Zeester m.s. Gr. Yarmouth Greenawn s.s. Swansea J. H. Stinnes 27 s.s. Norrköping Prowess m.s. Londen Venezuela s.s. West Indië Nereus s.s. Kopenhagen Gateshead s.s. New Castle Flandria s.s. Gothenburg Borthwick s.s. eLith Mars s.s. Hamburg Themis s.s. Bremen Nicoline Maersk m.s. Bilbao Southport s.s. Goole Olga m.s. Loonden Ostmark m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Castor m.s. New Castle Kare s.s. Malmö Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Hull 23 Januari: Karanan m.s. Rostock Amstelkerk s.s. Hamburg Mame m.s. Parijs Nieuw schip voor de Mij. „Nederland"? Naar de directeur van de Mij. „Nederland", de heer van Hengel, bij aankomst in Neder- landsch Indië mededeelde zou de Stoom vaart-Mij. „Nederland" aan een werf te Bre men in 1939 den bouw opdragen van een vrachtmotorschip. Het schip zal een draag vermogen van 11.000 ton hebben terwijl het uitgerust wordt met tanks voor verscheping van palmolie. In anderen dienst. Het s.s. „Telamon" van de K. N. S. M., het welk Donderdag in ballast van Amsterdam naar New York vertrok zal vandaar in den dienst op Cuba worden gebracht. Deze af vaart staat in verband met het groote aanbod van lading welk op deze route bestaat. Aanvoer graan uit Noord Amerika. Het Britsche s.s. „Boulderpool" passeerde Zaterdagmorgen van Mobile met een lading graan naar Amsterdam. Het komt niet veel voor dat er graan in de hoofdstad wordt aangevoerd uit de Ver. Staten van Noord Amerika. De meeste z.g. graanbooten komen immers van La Plata, die dan gecharterd zijn naar Ver. Koninkrijk/Continent. Machineschade. Het Nederlandsche motorschip „Karanan" liep Zaterdagmorgen alhier binnen op reis van Rotterdam naar Rostock wegens machi neschade. Het schip zal deze schade te Am sterdam herstellen bij de firma Verschure Co., waarna het de reis naar de haven van bestemming zal voortzetten. Aanvoer ijzererts. Eergisteren kwam het Duitsche s.s. „Elise Schulte" van Melilla aan het Hoogovenbedrijf, waarvoor het een partij ijzererts aanvoerde. IJzerverscheping. Het Britsche s.s. „Geenwawn", hetwelk een partij ijzer geladen heeft aan het Hoogoven- bedrijf vertrok Zaterdag van hier daarmede naar Swansea. Het Joego-Slavische s.s. „Trsat" arriveerde van Rouaan aan de Hoogovens om eveneens een partij ijzer te laden. Met hetzelfde doel kwam nog naar hier het Duitsche stoomschip Angeln. Schadevaring. Het Zweedsche stoomschip Storfors, dat in de Visschershaven alhier een lading natuurijs gelost heeft en daarna naar West Hartlepool vertrok, heeft bij aankomst aldaar de kade geraakt. Deze is licht beschadigd doch net schip zelf schijnt onbeschadigd te zijn ge bleven Met vertraging vertokken. Het stoomschip Venezuela van de K. N. S. M. is inplaats van op den gewonen vertrekdag, namelijk Vrijdag, eerst Zaterdagmiddag naar West Indië in zee gegaan. Verlenging motorkotter. De motorkotter „Samenwerking" van de reederij Jac. Guyt te Katwijk aan Zee is thans te Scheveningen gearriveerd om aldaar op de Scheveningsche Sleephelling Mij. een verbouwing te ondergaan, waardoor het schip o.m. circa 4 Meter zal worden verlengd. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te rijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 Januari 1938 Bevallen: 19 Jan. J. D. WilshausLe Fevre, d., M. Stolk—Bruggink, z., 20 Jan. P. C. Moer kerk—Gootjes, d.., W. Spijkstrav. Dijk, z., A. KogerMinnema, z., 21 Jan. S. Bouwman- Prins, z., 22 Jan. J. F. H. Meier—v. Hoorik,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2