China organiseert de verdediging 1 THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Instantine Bommen brengen dood en verderf. MAANDAG 24 JANUARI 1938 Zuidwestelijke provincies als basis. De Chineesehe regeering' heeft, naar Reuter uit Hankau verneemt, plannen gemaakt om in de Zuid-Westelijke provincies een basis te maken voor langdurige verdediging. Het is mo gelijk, dat binnenkort de Chineesehe troepen van het front terug zullen worden getrokken. Deze provincies, welke rijk zijn aan natuurlijke hulpbronnen en verdedigd door hooge bergketens, zijn ideaal voor de verdedigingsdoeleinden. Ook atón te Hankau nieuwe benoe mingen oekend gemaakt, die noodig waren geworden door de „zuivering". Generaal Tsjang Tsjoen, oud-minis ter van buitenlandsche zaken, is be noemd tot gouverneur van de provin cie Tsjetsjoean als opvolger van Loei- Sjang, die tia een lange ziekte is over leden. Met het oog op de mogelijkheid van langdurige vijandelijkheden concen treert de Chineesehe regeering haar aandacht op de ontwikkeling der pro vinciën Tsjetsjoean, Kweitsjau, Joen- nan, Hoenan en Kwangsi, Verwacht wordt, dat deze provinciën het over- groote deel van de manschappen voor het leger zullen leveren. Een bewijs voor den wil tot voortzetting van het verzet ziet men in een boodschap, door de militaire deskundigen, onder wie acht Sovjet officieren naar de grens tusschen Kweitsjau en Joennan gezonden, waarin opdracht wordt gegeven voor de voltooiing van de opleiding van 50.000 man der wilde Miaustammen, die bekend zijn om hun dapperheid. Matsoei erkent de neutraliteit der consessies niet. Het Japansche politieke tijdschrift „Kaizo" publiceert een inetrview met generaal Matsoei den chef der Japansche troepen in China, die daar in een overzicht geeft van zijn voor nemens ten aanzien van Sjanghai en van de organisatie in Midden-China. In beginsel, aldus Matsoei, erken ik niet de neutraliteit der buitenlandsche concessies, en wensch ik zelf de Chineesehe souvereini- teit over die concessies uit te oefenen. Ik heb nooit orders aan mijn regeering gevraagd en alles wat hier gebeurt speelt zich af onder mijn volkomen verantwoording. De vreemde lingen, zoo vervolgde hij, zullen gedwongen worden het Japansche gezag te erkennen. Wij behoeven de vreemdelingen niet onnoodig in hun gevoeligheden te kwetsen, maar wij behoeven hen ook niet te vreezen. Japan moet zijn kracht kracht toonen, zooals het dit deed tijdens het défilé zijner troepen in de concessies. In de toekomst zal het de gunstige gelegenheid aangrijpen om iets van dezen aard te doen De vertegenwoordiger van de „„Kaizo" vroeg Vervolgens Matsoei of hij de autoriteit van de nieuwe regeering te Peking wilde uitbreiden tot Centraal China. Matsoei antwoordde hierop, dat dit onmogelijk was. In Centraal China moet ook een autonome regeering wor den ingesteld en dit zal veel tijd eischen. Te Sjanghai bevindt zich op het oogenblik iemand die het goede oogenblik afwacht, doch dit is nog niet gekomen. Vervolgens verklarde Matsoei, dat er aan duidingen zijn, dat China zijn strijdgeest verliest en vrede verlangt, misschien zullen de gevechten ten einde zijn na kleine gevech ten langs den spoorweg Tientsin-Poekau- Loenghai. Rekening houdend met de mentali teit van de Chineezen moet Japan zich even wel niet haasten en den tijd gelegenheid laten de zaken te regelen. Een woordvoerder van het departement Twintig Zigeuners verdronken. Bij poging den Weichsel over te steken. Een troep Zigeuners, die naar hun „koning" Kwiek te Warschau op weg waren is verongelukt, doordat het ijs in de Weichsel bezweek, toen de Zigenüers er zich met hun wagens op waagden. Twintig menschen ver dronken. De China Clipper maakt een noodlanding. Motorpech noopte de vliegboot tot terugkeeren. Volgens een A.N.P.-bericht uit Los Angeles heeft de China Clipper, die op weg was naar Honoloeloe, motorstoring gekregen op 700 mijl van de Amerikaansche kust. Het toestel, dat 15 personen aan boord had, keerde terug- en maakte een noodlanding te Los Angeles. Noodlottig ongeluk op den Donau. Boot met 22 kinderen gekenterd. Op den Donau bij Turn Severein in Roe menië is een motorboot met 22 scholieren en een onderwijzer gekenterd. Het staat vrij wel vast, dat allen om het leven gekomen zijn. De lijken van 17 kinderen zijn reeds ge borgen. Toestel van Moench gevonden. van buitenlandsche zaken heeft in verband met dit interview verklaard, dat, evenals bij het persgesprek met minister Soetsoegoe, de verklaringen van Matsoei „verkeerd zijn weer gegeven". De woordvoerder doelde in het bij zonder op de zinsnede, dat Matsoei noch van Tokio instructies ontvangt, noch verwacht. Generaal Matsoei is verantwoording verschul digd aan het hoofdkwartier en krijgt natuur lijk hiervan zijn bevelen en aanwijzingen. Evenwel heeft generaal Matsoei uitgebreide volmachten om in plataselijke aangelegen heden van zijn gebied zelfstandig te beslis sen. Amerika. Minister Ickes fulmineert tegen de dictatoren. Minister Ickes heeft Zondag in een rede een feilen aanval gedaan op de dictatoren, Hij verklaarde, dat de landen, waarin de vrije meenings- uiting was onderdrukt en in verband met ras, godsdienst en politieke over tuiging een wreede discriminatie tegen de eigen onderdanen werd toegepast, in het buitenland niet opvallend goede buuren waren. Het is volgens Ickes niet geheel toevallig, dat de fascistenleiders, die niet gewoon zijn, in eigen hun beleid te verdedigen, zich niet om de wereldmeening bekommeren. Slechts wanneer zij wanhopen, zeide spreker verder, offeren de menschen hun vrijheid op aan een dictatorschap van rechts of links, in ruil voor de illusie te leven. Ickes betoogde, dat het gevaar voor de democratie gelegen is in de toenemende concentratie van econo mische macht tegen over den arbeid, de levens en de rijkdommen van andere landen in han den van een kleine autocratische klasse. Honderden dooden en gewonden te Salamanca? Polen Ook Skladkowskv s bewind niet van langen duur. Het A. N. P. verneemt uit Warschau: De openbare meening houdt zich bezig met de laatste debatten in de begrootingscommis- sie, waarin de senator Klesczynski heftige aan vallen op de regeering en vooral op minister president Skladkowski heeft gedaan. Hij ver weet den premier geen eenheid te hebben ge bracht in de werkzaamheden der verschillen de ministeriën, die afzonderlijk persoonlijke richtlijnen volgen en geen vast programma hebben. Skladkowski rechtvaardigde zich door te verklaren, dat hij slechts wachtte op 't oogen blik, waarop het Kamp der Nationale Een heid sterk genoeg zou zijn om het bewind te aanvaarden. Hij zou dat bewind gaarne af staan, ook omdat zijn gezondheid hem niet toelaat nog veel langer de macht in handen te houden. Hij zeide verder: „Aanvankelijk meende ik, dat mijn bewind slechts enkele aanden moest duren. Die periode is langer ge worden. Het is mijn plicht het land te bestu ren, tot het Kamp der Nationale Eenheid, aan het bewind zal komen". Intusschen gelooft men in politieke kringen niet, dat er een wijziging in de regeering zal komen vóór April. Duitschland. Sluiting van Katholieke scholen in Beieren. De „Osservatore Romano" bericht, dat in Beieren achttien jongensscholen en 64 meis jesscholen, welke door Katholieke religieusen worden geleid, op last van de regeering ge sloten zullen worden. In totaal worden deze scholen door vijftienduizend kinderen be zocht. Het blad herinnert er aan, dat volgens het concordaat de Katholieke scholen moeten blij ven bestaan. Streicher's blad in den ban. Der Stuermer voor onbepaalden tijd verboden. Het door Julius Str-eicher uitgegeven anti-Jood-sc-he blad Der Stuermer is voor onbepaalden tijd verboden. De Duitsche autoriteiten verklaarden den reden voor dezen maatregel niet te kunnen opgeven. Men weet, dat het laatste nummer van den Stuermer door de politie in beslag was ge nomen. In dit nummer beschuldigde Streicher het deviezenbureau er van buitenlandsche de viezen te hebben verschaft aan Joden om hen in staat te gtellen Duitschland te verlaten. De speciale editie van den Stuermer, welke voor 21 Januari was aangekondigd onder den titel „De doodstraf voor de rasschenders", is nog niet verschenen. Streicher was niettemin Zaterdag i-n M-uen- chen aanwezig bij- de opening van de eerste Duitsche tentoonstelling van bouwkunde door Hitier Geen spoor van den vlieger. Volgens berichten uit Ben-der Aibba-s heeft men het toestel van den Franschen vlieger Moench, die op den terugtocht was van Saigon, in zee bij het eiland Laft, op 70 K.M. ten zuid westen van Bender Abbas, teruggevonden. De stuurstoel en de vleugels van het toestel heeft men opgehaald. De motor ontbrak. Van Moench zelf vond men geen spoor. DE VROUW VAN LéON BLUM OVERLEDEN. Zaterdag is mevrouw Th-érèse Blum, de echtgenoote van den leider van de socialisti sche partij en oud-minister-president Léon Blum, overleden. Zij stierf in het ziekenhuis waar zij een operatie had ondergaan. FRANSCHE FILMPIONIER OVERLEDEN. Op zeven en zeventig jarigen leeftijd is Za terdag te Parijs overleden de filmpionier Georges Méliès. In 1895, na de eerste filmvoorstelling van de gebroeders Lumière, heeft Méliès een film toestel gemaakt, waarmede hij films opnam. Hij was tegelijk spelleider, draaiboekschrij ver, decorontwerper en productieleider. Hij was de eerste, die eenige films van beteekenis maakte. In 1897 maakte hij de eerste film studie, waar hij kunstlicht gebruikte. Verder was hij de voorzitter van het eerste interna tionale filmcongres. EEN ONBETROUWBARE LOOPKNECHT. HAARLEM Maandag. De 28-jarige loopknecht van de firma H. uit de Anegang heeft ten nadeele van zijn firma uit een geldkistje een portefeuille ontvreemd met een inhoud van f 270. Het geld gaf hij in bewaring bij een sigarenwinkelier hier ter stede, terwijl hij de portefeuille vernietigde. De loopknecht is intusschen aangehouden en heeft zijn misdrijf bekend. Hij werd in verzekerde bewaring gesteld en werd heden voor de justitie geleid. De loopjongen heeft in tusschen ook bekend zijn firma nog ver scheidene andere keeren voor verschillende bedragen benadeeld te hebben. «i - ,,.j Om wat migraine, zoo'n beetje schele A •&*- :'^§:- ..-hoofdpijn de afspraak niet nakomen? 1 •lp' 1.of twee tabletten Instantine en de "lpijn is verdwenen! W, 'U BAYER m Hfafl Dus onthoudt Instantine ft» stilt en voorkomt pijnen! Prijs 70 cent. (Adv. ingez. Med.) Gereformeerde Kerk. Bevestiging van den tweeden predikant. HEEMSTEDE Maandag. Indertijd hebben wij medegedeeld dat de Gereformeerde kerk te Heemstede als twee de predikant beroepen heeft ds. E, T. v. d. Born te Helpman (bij Groningen) Ds. van den Bom zal op 13 Maart afscheid nemen van zijn tegenwoordige gemeente. De intrede en bevestiging te Heemstede zal plaats hebben op Vrijdag 25 Maart in de kerk aan de Koediefslaan. Weekeinde met talrijke lucht- aanvallen in Spanje. Bommen op Fransch gebied. In het afgeloopen weekeinde heb ben de luchtmachten van beide Spaansehe kampen bombardemen ten op groote schaal uitgevoerd. Zoo werd Franco's hoofdkwartier, Sala manca, Zaterdag door twintig repu- blilceinsche vliegtuigen bestookt. Aanvankelijk werd melding gemaakt van negen dooden en 19 gewonden. Later kwam het Havasbericht uit Salamanca, dat meer slachtoffers ge vallen waren. Volgens mededeelingen van zekere personen zouden 225 menschen gedood zijn en meer dan 400 gewond. Twintig -bommen zouden op de stad ge vallen zijn, een vijftiental in den naasten omtrek. Twee bommen kwamen terecht in de nabijheid van het hotel, waar vrijwel alle buitenlandsche vertegenwoordigers zich ge vestigd hebben. Wraak.... Het ministerie van Defensie te Barcelona deelt mede, dat tot het bombardement van Salamanca besloten was door het republi- keinsche opperbevel als antwoord op de stel selmatige aanvallen der luchtmacht van Franco op de Middellandsché zeekust. Generaal Queipo de Llano heeft voorts be kend gemaakt, dat Sevilla Zondagmorgen een luchtbombardement heeft ondergaan. Onder de slachtoffers telt men drie vrouwen, elf kinderen en 10 mannen. Bombardement aan de Fransche grens. Zondagmiddag hebben veertien rechtsche vliegtuigen een luchtaan val op Puigcerda ondernomen. Zij lie ten tot tweemaal toe. op verscheide ne- plaatsen een dertigtal bommen vallen. Één hiervan kwam terecht op een hotel, waarbij een aantal per sonen om het leven kwam. In totaal telde men in deze. plaats 21 dooden en 17 gewonden. Tweemaal vlogen de machines over Fransch grondgebied, waarbij zij bo ven Osseja en Angoustrine een tien tal bommen lieten vallen. In de Fransche dorpen werd echter nie mand gewond. Het doel van het rechtsche bombardement van Puigcerda aldus Havas, schijnt te zijn geweest de spoorwegverbinding met Frankrijk te verbreken, de spoorlijn zou in derdaad zijn vernield. Bovendien zijn ver scheidene villa's verwoest. Het bombarde ment duurde tien minuten. Het republikeinsche ministerie van Lands verdediging deelt mede, dat vliegtuigen van Franco de wegen tusschen Barcelona en de Pyreneeën, waarlangs de Britsche delegatie terug moet keeren, gebombardeerd hebben. Op Figueras zijn twee aanvallen gedaan, waarbij 45 bommen werden geworpen. Veer tien menschen werden gedood, een vijftigtal gewond, terwijl 15 huizen verwoest werden. Het station en het centrum der. stad werden getroffen. Het ministerie deelt voorts mede, dat Zon dagochtend de rechtsche luchtmacht een aanval heeft gedaan op Prat de Llobregat en Hospitaiet, twee voorsteden van Barcelona. De luchtdoelartillerie van de regeering ver hinderde de vliegtuigen veel kwaad te doen en bijna hun geheele bommenlast moesten zij in zee gooien. Men vermoedt, dat geen slachtoffers te betreuren zijn. Ook Valencia werd gebombardeerd, evenals Gerone. In deze laatste plaats werd een twintigtal personen gedood en velen gewond. Te Cienca werden negen personen gedood en 19 gewond, "Te Castellon 6 personen gedood en een veertigtal, voor het meerendeel vrouwen en kin deren, gewond. Te Reus zijn onge veer 40 menschen om het leven ge komen. Valencia door Italiaansche torpedojagers beschoten? In een later communiqué van het ministe rie van defensie wordt medegedeeld: Zondag morgen om 10 uur 37 hebben vijf rechtsche oorlogsschepen, waarbij twee Italiaansche torpedobootjagers, die kort geleden bij de rechtsche vloot zijn ingelijfd, Valencia ge bombardeerd. Er vielen veertig granaten in de stad. Door onnauwkeurigheid bij het richten der scho ten is het bombardement niet doeltreffend geweest. Slechts weinig schade werd aange richt. DE S.D.A.P. EN DE GEMEENTEPOLITIEK. HAARLEM Maandag. Door de federatie Haarlem der S.D.A.P. is besloten een aantal cursussen te organiseeren, teneinde' de leden van voorlichting te dienen op het terrein der gemeentepolitiek. Door een zevental leden van de S.D. raadsfractie zullen verschillende onderwerpen behandeld worden namelijk: „De gemeente in ons staatkundig stelsel" door Mr. H. O. Drilsma; Maatschappe lijk Hulpbetoon, Armwezen, werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddelin" door A, Mars; „Bespreking van een begrooting" door M. A. Reinalda; „Financiën en gemeentebedrij ven" door D. J. A. Westerveld; „Openbare Werken en Volkshuisvesting" door M. Meijers, „Onderwijs" door Mevr. L. Beijboom- Broersma. BRIDGECLUB „HAARLEM". HAARLEM Maandag. Zaterdagavond hield de Bridgeclub „Haar lem 1932" haar eerste groote Howell-drive van dit seizoen in Hotel „De Leeuwerik". De be langstelling was ditmaal zoo groot, dat 't be stuur zich genoodzaakt had gezien, in 4 groe pen van 5 tafels te laten spelen. Toch had de drive onder de deskundige leiding van de hee- ren Burger en Logtens een vlot verloop. De met zorg en smaak gekozen prijzen nood den tot een feilen strijd. De uitslag kon, niettegenstaande het groote aantal deelnemers, dank zij het zeer vereen voudigde systeem, reeds binnen een kwartier worden bekend gemaakt. Die luidde: Groep Rood: 1. Hr. en mevr. v. Veen, 2 heeren v. Dijk/v. Vessum, 3. heer en mevr. Jansen. Groep Geel: 1. mevr. Spruyt/heer Schalken, 2. heer en mevr. Mets; 3. heer en mevr. Ver schuur. Groep Wit: 1. heer en mevr. de Wijs; 2. hee ren v. Dalen/v. Nes; 3. heer en mevr. Douma. Groep Grijs: 1. heeren Noordhoff/Pruschen 2. Mej. Callo/heer Spier; 3. Mevr. Breed/heer Frankenthaal. Met de uitreiking der prijzen werd deze avond besloten. PERSONALIA. HAARLEM Maandag. Onze stadgeonot de heer Joh. G. Emmink Jr. is bij het te Amsterdam gehouden examen geslaagd voor het „Mercurius"-diploma En- gelsche handelscorrespondentie. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs liep een tijdje voort, totdat hij bijna bij het kasteel was aan gekomen. Nu eens even goed uitkijken, dan kan ik zien, waar de ingang is, zei hij bij zichzelf. Want om nu te verdwalen, in dit kasteel, nou, daar voel ik werkelijk niets voor! Hij liep weer een paar passen verder, goed om zich heen kijkend, maar daardoor lette hij niet voldoende op den weg zelf. Zoo kwam het dan ook, dat hij plotseling op een plank trapte. En toen Thijs even beduusd bleef staan, kreeg hij daar opeens een klap in zijn gezicht, dat hij heèlemaal versuft tegen den grond sloeg.-Hij bleef even liggen en staarde verbaasd om zich heen. Wat kan dat nou geweest zijn? zei hij boos. Wie heeft me dat grapje gelapt? Maar hij zag niets meer. Maar w ij weten het wel, hè, jongens? Het is een verborgen bal en als iemand op die plank trapt ,dan springt er een veer los en zoodoende kreeg Thijs die tik op zijn gezicht! EEN NIEUW TIJDSCHRIFT „LUCHTGEVAAR". HAARLEM Maandag. Wij ontvingen een nummer van het nieuwe tijdschrift „Luchtgevaar", dat bedoeld is als opvolger van het reeds bestaande maandblad van dien naam. „Luchtgevaar" was tot heden het Studie tijdschrift van de N.VJL.. Het nieuwe orgaan is thans in een geheel nieuw formaat gestoken en blijkens het titelblad geworden: Tijdschrift voor Luchtbescherming, officieel orgaan der N.V.L. De oplage bedraagt 25.000 exemplaren. In dit eerste nummer van het nieuwe maandblad, dat uitgegeven wordt bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Mij. N.V. te Leiden, heeft de inspecteur voor de bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen, de luitenant- generaal b. d. P.H.A. de Ridder, een Voorwoord geschreven. De voorzitter der N.V.L. de heer P. C. A. van Lith, oud-directeur van Binnenlandsch Be stuur in Ned.-Indië, schrijft: ..Een ontzaglijke arbeid valt nog te ver richten alvorens bij het geheele Nederland- sche volk en zeer zeker ook bij menige over heidsinstantie, het besef zal zijn gewekt, dat een goede organisatie van de luchtbescher ming in ons land een groot nationaal belang van de eerste orde is, waardor veel andere be langen zullen moeten wijken. De voorzitter leverde voort nog een bijdrage over „Luchtbescherming in Nederlandsch- Indië, de heer A. van Batenburg over „Oogst- vernieti-ging". Uit een artikel van Dr. Otto Ronart te Brussel (uit een gesprek met den Inspecteur- Generaal, chef van den algemeenen dienst der luchtbescherming in België, M. J. Géoris), blijkt, dat voor de Belgische luchtbescherming in 1938 over 8C a 90 millioen francs beschikt kan worden n.l. ca, 50 millioen regeerings- subsidie en het overige uit gemeentelijke en provinciale subsidies. De oud-directeur van de MilitaireGasschool teUtrecht, de luit.-kolonel b. d. der Artillerie S. Schilderman, behandelt het onderwerp „Gasscholen in Engeland". De heer A. den Hertog, die het vorige, Luchtgevaar" redigeerde, is wederom belast met de redactie van het nieuwe tijdschrift. Een belangrijk voordeel van de nieuwe Mijnhardt-cachets (Mijnhardt- jes) is, dat zij veel vlugger pijn stillen en kou en griep genezen, zoodat de duur van elke pijn en ongesteldheid er belangrijk door verkort wordt. (Adv. Ingez. Med.) PGGERAMMA DINSDAG 25 JANUARI 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. Avro-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Gramofoonplaten 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten 10.30 J. Cantor's En semble. 11,00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonplaten. 1. Omroeporkest. 1.45 Gramofoonplaten 2.— Het Omroeporkest. 2,45 Knipcursus. 3.45 Gramo foonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinder halfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Biolo gische causerie. 7.— Voor de kinderen. 7.06 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Engelsche les. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Gramo foonplaten. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.— Berichten A. N. P. 11.10 George Frank's orkest. 11.3012.00 A. Spezialetti's dansorkest. HILVERSUM H, 301,5 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. (Van 1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.— Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 KRO-orkest en Gramofoon platen. (Om 5.45 Felicitatie-bezoek). 6.40 Espe- rantoles. 7— Berichten 7.15 „Het verzekerings wezen in Nederland", causerie. 7.35 Sporthalf- uur 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en soliste (Van 9.00 9.15 Gramofoonmuziek). 10.Gramofoon platen. 10.30 Berichten A,N,P. 1-0.40 Ch. Wal lace en zijn orkest. 1-1.2-012.00 Gramofoon platen. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het New English Trio. 12.35 Bedrijfsreportage. 1.05 Troise's Mandoline-orkest en solist. 1.502.20 Dansmuziek (Gr.pl.) 4.20 Voor bridgers. 4.35 Gramofoonplaten. 4.50 Het Dulaykwintet en solisten. 5.20 E. Leggett's ensemble en solist. 6.Vioolvoordracht. 6.20 Berichten. 6.45 BBC- Midland-orkest. 7.50 „Our Standard of Better and Worse", causerie. 8.10 Causerie „The song reporter". 8.20 Revue-programma. 9.20 Berich ten. 9.40 „How I began", causerie. 9.55 Blaas- kwintet en soliste. 11.— BBC-Harmonie-orkest 11.35 P. Fielding en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.40 Giardino-orkest en zang. 3.05 Pianovoor dracht. 3.20 Zang. 4.20 Zang. 4.35 Pianovoor dracht. 5.20 Locatelli-orkest. 8.35 Radiotooneel 10.35 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 Omroep-Amuse- mentsorkest. 11.20 Omroeporkest. 3.20 Om- roepkleinorkest. 4.30 Solistenconcert. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Omroeporkest. 8.30 Solistenconcert. 9.5511.20 Omroepsextet, schrammelensemble en pianoduo. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein- orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek.. 5.20 Ca baret. 9.20 en 10.30 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.5011.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Van Hecke kwartet. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Zang. 7.35 Symphonie-concert en soliste. 9.05 en 9.45 Gramofoonplaten. 10.3011.20 dito. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Blaasconcert. 8.20 Politiek dagblad overzicht. 8.35 Het Omroepkleinorkest en solist 9.20 Berichten. 9.40 Wintersportnieuws. 9.50 K. Risten part's Kamerorkest. 10.05 Weerbericht 10,2011.20 Hans Busch en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3