HET NIEUWE AVONDBLAD IJ muider Courant 12| cents per week Een praatje over de moderniseering en uit breiding van de „IJmuider-visschersvloot". Het Nieuwe Avondblad 23e JAARGANG NO. 73 DONDERDAG 27 JAN. 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12l/s ets., per maand 55 cents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MLJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. 1 DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim 100.één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN. De snurrevaadkotter vervange de kustboot. Door het sloopen van een groot aantal, niet meer voor een loonende visscherij geschikt zijnde vaartuigen, is de trawlervloot te IJmui den sedert eenige jaren geleden, op een niet onbelangrijke wijze ingekrompen, waarvoor, zooals den meesten uwer wel bekend is, door de thans afgetreden regeering f 100.000 voor het toekennen van slooppremies ter beschik king werd gesteld. Betreurenswaardig is het echter, dat het sloopingsproces hiermede nog niet geëindigd is Immers, onder het thans nog resteerende gedeelte van onze visschersvloot bevinden zich eveneens nog vaartuigen, die wegens ouderdom, enz., niet meer voor een loonende visscherij in aanmerking komen. Met deze vaartuigen bedoelen wij hoofdza kelijk de kleine stoomtrawlers, de z.g. kust- booten, die reeds geruimen tijd en vooral ge durende de crisisjaren, hun onbruikbaarheid zeker wel ten volle hebben bewezen en om voor de betrokken reederijen nog verdere ver liezen te voorkomen, beter vandaag dan morgen uit het bedrijf genomen kunnen wor den, ten einde naar een van de vele scheeps- slooperijen in Zuid Holland te worden ge- expedieerd. Momenteel bestaat de kans nog, dat voor het sloopen van deze vaartuigen slooppremies ter beschikking worden gesteld, daar deze met ingang van 1 Mei a.s. niet meer worden verstrekt. Met het sloopen der vaartuigen en het toe kennen van slooppremies waarvan slechts „enkelingen", doch niet het bedrijf als zoo danig geprofiteerd hebben komt men er echter niet. Het gaat toch niet uitsluitend om afbraak, doch om opbouw en moderniseering van de vloot, Hieraan zullen toch zeker zoo spoedig mogelijk vaartuigen moeten worden toege voegd, die voor de uitoefening van een loo nende visscherij ten volle geschikt en in staat zijn de markt geregeld en bovendien voldoen de van voor den handel onmisbare vischsoor- ten te voorzien. Dit zijn de eischen waaraan in de eerste plaats zal moeten worden voldaan, iets waar mede het bedrijf zoowel als de handel, ten zeerste gebaat zullen zijn. Hoewel de vloot, gedurende de laatste jaren, zooals hierboven vermeld, aanmerkelijk is ingekrompen, geschiedt de uitbreiding en mo derniseering hiervan, hetgeen thans zoo uiterst urgent is, tot op heden in een zeer langzaam tempo. Immers, in het jaar 1936 werd alleen de stoomtrawler „Maria van Hattem" aan de vloot toegevoegd, terwijl in het afgeloopen jaar de vloot slechts met twee vaartuigen werd uitgebreid, n.l. de „Erin" IJM 12 ex „Sheffield Wednesday" van de Vem en de snurrevaadkotter .Nelly van B." Voorts zul len er binnenkort nog twee nieuwe stoom trawlers, welke thans voor rekening van de „Vem" op Engelsche scheepswerven in aan bouw zijn, in de vaart worden gebracht. Of de vloot verder nog met meer vaartuigen zal worden uitgebreid, hiervan is nog niets bekend. Volgens onze bescheiden meening, die ech ter door velen wordt gedeeld, is het echter meer dan noodzakelijk, dat deze uitbreiding en moderniseering, thans in een aanmerke lijk sneller tempo zal geschieden, dan tot nog toe het geval was. En zeer zeker waar het de kustbooten betreft, die in het belang van het bedrijf, zoo spoedig mogelijk door een econo mischer vaartuig zullen moeten worden ver vangen. Het meest geschikte vaartuig, dat hiervoor in de plaats kan komen, is de „Snur revaadkotter", die bovendien zoodanig moet worden gebouwd en ingericht, dat de trawler- visscherij hiermede eveneens kan worden uitgeoefend. Een ander type vaartuig, dat hiervoor beter geschikt lijkt, is ons niet bekend. Zooals wij reeds in ons artikel, getiteld: ,,Een praatje over de snurrevaadvisscherij" pi de „IJmuider Courant" van 1 December 1-1. o.a. aanhaalden, is de visch, die door de snurrevaarders wordt aangebracht bijna zonder uitzondering van uitstekende kwali teit en zeer gewlid. met als gevolg, dat ze doorgaans goede prijzen oplevert. Dit laatste is toch zeer zeker, vooral in de eerste weken van deze maand wederom dui delijk bewezen, zooals uit het volgende moge blijken: Behalve een 10-tal kustbooten en 13 trawlloggers. die Maandag 10 Januari j.l. aan de markt waren, was er ook een Deensche snurrevaadkotter, de E 436, die voor 220 kis ten scharren, die door dit vaartuig werden aangebracht in totaal f 2120 besomde, zijnde dus meer dan f 9 per kist a 50 K.G. Naar men ons mededeelde was dit een van de hoogste besommingen, die ooit door een snurrevaadvaarder aan den afslag is ge maakt. De snurrevaadkotter E 315, die Dinsdags daarna zijn visch aan de markt bracht, be somde f870, terwijl Maandag j.l. de vangsten van de Deensche snurrevaarders E 41 en E 503 resptectievelijk f1660 en f720 op brachten, zijnde dus voor deze 2 vaartuigen een gemiddelde besomming van f 1190, zegge en schrijve: elf honderd negentig gul den per vaartuig. Dit zijn toch zeker cijfers, die duidelijke taal spreken. Twijfelt men er nu nog aan, door welk type vaartuig de kustboot zal moeten worden ver vangen? Nu hoort men wel dikwijls verkondigen, dat «e uitoefening van de snurrevaadvisscherij lang niet van gevaar ontbloot is en nogal menschenlevens eischt, doch zijn de diverse visscherij en, die door onze visschers worden uitgeoefend echter wel van gevaar ontbloot en eischen deze dan geen menschenlevens? Hoe het echter ook zijn moge, het vak van zee- visschers is en blijft te allen tijd een gevaar vol beroep, dat evenals in vele andere be drijven aan den wal ook het geval is altijd menschenlevens zal blijven eischen. Van de Deensche visscherijvloot, die groo- tendeels uit snurrevaadkotters bestaat zijn in het afgeloopen jaar, wegens de vele en ongekend hevige herfst- en winterstormen 6 kotters vergaan, hetgeen helaas aan tal van visschers het leven heeft gekost. Neemt men echter het gemiddelde verlies aan Deensche kotters over de laatste 5 jaren, dan is dit per centage vrij gering, waarbij komt, dat in Denemarken niet zulke hooge eischen aan de zeewaardigheid van deze schepen worden ge steld, als hier te lande het geval is. Onze schepenwet stelt hieraan strenge eischen, hetgeen niet anders dan valt toe te juichen Thans vragen wij ons echter af: „Wie zal onze regeering nu adviseeren, zich voor de snurrevaadvisscherij te gaan interesseeren en voor den aanbouw van voor deze visscherij benoodigde vaartuigen en vischtuig, gelden ter beschikking te stellen? Wil men o.i. iets bereiken, dan zal er zooals wij reeds eerder gezegd hebben, zoo spoedig mogelijk een vereeniging moeten worden op gericht; die het snurrevaadvraagstuk thans eens terdege bestudeert en hiervan aan den betrokken minister een gedetailleerd rapport overlegt, zoodat alsdan de mogelijkheid be staat, dat met de moderniseering en uitbrei ding van onze visschersvloot, eindelijk eens op intensieve wijze een aanvang worden ge maakt. Belanghebbenden sluit u thans aan! D .KRUIJFF. IJmuiden (Oost), Januari 1938. De visscherij in de Barentszee. De Norma Maria weer uit, de Erin naar huis. Het blijkt dat de betrokken reederijen nog niet van plan zijn de visscherij in de Barents zee op te geven, hoewel de tot nu toe bereikte resultaten ver van bemoedigend waren. Wij vernamen ten minste, dat de Norma Maria, na haar laatste Noordzeereis weer naar het hooge Noorden gaat. Deze tusschenreis had klaarblijkelijk ten doen, te voorkomen, dat de drie Barentszee-booten te kort achter elkaar alhier aan de markt komen. De Erin is weer op de thuisreis met een vangst van 2500 manden kabeljauw, gul en schelvisch. Deze trawler wordt begin vol gende week aan de markt verwacht. UITVOERING TEN BATE VAN „JONG GELUK". Zooals met weet, staat op het gemeente terrein aan de Ahornstraat het clubgebouw van de Stichting „Jong Geluk", waarin elke week ongeveer 150 kinderen deelnemen aan de cursussen handwerken, zang en tooneel, figuurzagen, handenarbend, rhythmisehe gymnastiek, kleuterwerk e.a. Waar dit clubgebouw voor dat groote be zoek van kinderen te klein blijkt, het heeft nu een oppervlakte van 4x7 meter, heeft de Hoogoven-Tooneelvereeniging „Tavido" be sloten evenals het vorig jaar een tooneel- avond ten bate van deze stichting te geven. De uitvoering van het tooneelwerk „De Eb benhouten Olifant" onder regie van den heer A. H. Holtslag, zzal plaats vinden 12 Fe bruari a.s. in de tooneelzaal van het ge bouw Concordia, dat voor dit doel welwillend door de directie der Papierfabrieken is afge staan. Medewerking wordt verleend door acro baten en de Concordiaband, die ook voor bal- muziek zal zorgen. Voorts zullen diverse at tracties deel uitmaken van het programma Een luiklok voor de O. K. Kerk? In verband met het 50-jarig jubileum van den eersten dienst in IJmuiden. Op 24 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat voor het eerst te IJmuiden een Oud- Katholieke kerkdienst werd gehouden. Deze dienst vond plaats in de bovenzaal van de „Oude Willem Barendsz" en werd verricht door den zeereerw. heer G. Diependaal, des tijds pastoor te Amsterdam. Waar men gemeend heeft, dat een derge lijk heugelijk feit voor de nu ruim 1800 zielen groote gemeente welke bij, den eersten dienst bestond uit ongeveer 40 personen, waaronder zelfs vele kinderen, niet onopgemerkt voorbij kan gaan, kwamen Dinsdagavond in het O.K. Vereenigingsgebouw de besturen der verschil- 'ende Oud-Katholieke vereenigingen en eenige andere leden bijeen met het doel plan nen te beramen om ter gelegenheid van het a.s. gouden jubileum der gemeente aan het kerkbestuur een luiklok aan te bieden. Tot dat doel werd een kleine werkeommissie benoemd bestaande uit kapelaan P. J. Jans en de hee- ren Ant. Tol en C. Gouda Wzn., welke com missie nadere plannen zal uitwerken. is en blijft het Dagblad met den Laagsten abonnementsprijs All* s Andere Dagbladen zijn Duurder De Zeevisscherij in December. De af deeling Visscherij en van het Depar tement van Economischè Zaken deelt het vol gende mede omtrent de zeevisscherij in de maand December 1937, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand December 1936. Aan de zeevisscherij namen 502 (488) Ne- derlandsche vaartuigen deel. Door Neder landsche en vreemde vaartuigen werd vol gens voorloopige opgaven hier te lande aan gevoerd 12.501.256 K.G. (10.737.927 K.G.) visch met een waarde van f 1.085.858 (f 1.317.840). In totaal waren 83 (76) stoomtrawlers in bedrijf. Deze brachten te IJmuiden en te Scheveningen in 178 (165) reizen 2.001.832 K.G. (1.828.827 K.G.) visch aan ter waarde van f 429.656 (f 358.499) of gemiddeld per reisdag 1043 K.G. (954 K.G.) en f 224 (f 187). De sleepboottrawlers waren in Dec. jl. niet m bedrijf. (In December 1936 brachten 2 dezer vaartuigen te Zoutkamp in 3 reizen 2875 K.G. visch aan ter waarde van f 901 en bovendien nog 4000 K.G. puf). 5 (5) motortrawlers maakten 10 (11) rei zen en besomden voor 115.616 K.G. (105.541 K.G.) visch f 23.295 (f 20.271) of gemiddeld per reisdag 1.081 K.G. (838 K.G.) en f 218 Of 161). Van de motorloggers namen 44 (39) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 110 (86) reizen werd 239.579 K.G. (156.034 K.G.) visch aangebracht ter waarde van f 81.293 (f 60.156) of gemiddeld per reisdag 278 K.G. (222 K.G.) en f 94 (f 85). Voor de kleine trawlvisscherij waren 142 (134) vaartuigen (motorkotters, motorkust- visschersvaartuigen en halfgedekte en open zeilvaartuigen) in bedrijf. Deze vaartuigen maakten 680 (362) reizen en brachten 221.267 K.G. (133.857 K.G.) NoordzeevLsch aan ter waarde van f 53.632 (f 41.376) of gemiddeld per reis 325 K.G. (370 K.G.) en f 79 (f 114). Voor zoover bekend namen 2 (2) Neder- landsche vaartuigen aan de visscherij met de zeevischzegen deel. In 3 (4) reizen werd 9440 K.G. (4458 K.G.) visch aangebracht ter waar de van f 1980 (f 1322) of gemiddeld per reis 3147 K.G. (1115 K.G.) en f 660 (f 331). 4 Deensche motor kotters, die met de zee vischzegen hadden gevischt, voerden in 5 reizen 26.580 K.G. visch te IJmuiden aan, waarvoor f 4342 werd besomd. Van de Nederlandsche haringvloot waren 40 (40) stoomloggers en 196 (193) motorlog gers in bedrijf. Van de Poolsche maatschap pij te Scheveningen namen 14 (15) motorlog gers aan de haringvisscherij deel. De meeste schepen eindigden in den loop van de maand de drijfnetvisscherij. Het zouten van haring aan boord van Nederlandsche visschersvaar- tuigen werd van Regeeringswege met ingang van 1 December geheel verboden, zoodat in December jl. de vangsten versch werden aan gevoerd. Echter vond tevens nog aanvoer plaats van gezouten haring, welke afkomstig was van de vangst in 'November jl. en na 30 November aan boord mocht worden gehou den. De Nederlandsche haringschepen brachten in 52 29) reizen der stoomloggers en 304 '267) reizen der motorloggers 16.043 '30.503) kantjes volle haring. 1525 '8895kantjes ijle haring en 14.646 (26.096) kantjes steurha- ring aan. d.L tezamen 33.114 (65.494) kant jes pekel- en steurharing of 3.145.830 K.G. '6.221.930 K.G.) ter waarde van f 230.181 (f 614.973) en 6.039.600 K.G. '1.706.549 K.G.) versche haring ter waarde van f 212.500 'f 162.590). Bovendien voerden de Poolsche motorlog gers in 14 '19) reizen 2.325 19731 kantjes volle haring. 655 (623) kantjes ijle haring en 3509 (2853) kantje* steurharing aan. d.i tezamen 6489 '5449) kantjes pekel- steur- harinsr of 616 455 KG. '517 655 K.G.) ter -aarde van f 44 728 ff 50.783 De gemiddelde waarde per kantje van de angevoerde pekel- en steurharing werd be kkend op 6.94 'f 9.38). Door een 5-tal Engelsche stonmdrifters werd in Dec jl. in 5 reizen 83.225 K.G. ver sche haring te IJmuiden aangevoerd waar voor f 4107 werd besomd. Concert in Sursum Corda. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Sursum Corda", waar de heer D. Klut Sr. den dirigeer- staf over zwaait, gaf voor een goed bezette zaal in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat een concert. Mej. Nelly Swaan sopraan-soliste en het kinderkoor „Heide bloempjes" verleenden hun medewerking aan dezen avond, die door den eere-voorzitter ds. E. G. van Teylingen op de gebruikelijke wijze geopend werd. Alvorens met het afwerken van het uit 21 nummers bestaande programma begonnen werd besprak Z. Eerw. de noodzakelijkheid van een aandachtig luisteren naar het ge- bodene. Dit naar aanleiding van de vroeger door ons gemaakte opmerkingen, dat enkele onder het publiek, dat deze uitvoeringen be zoekt, dikwijls meenen, dat zij de orde op de een of andere wijze kunnen verstoren. Dat daar van hoogerhand aandacht aan geschon ken wordt kunnen we niet genoeg op prijs stellen. Naar aanleiding van het Psalmwoord „Ik zal den Heere zingen in mijn leven, ik zal mijn God psalmzingen, terwijl ik nog ben", wees Z.Eerw. op de verdienste van den zang en het bestaan van Sursum Corda. Dit ensemble zong als eerste deel van zijn optreden het Bondslied van Graaf van Hogen- dorp, waarna met orgelbegeleiding Handei's Largo dat voor de dames en heeren een dank baar nummer zal worden. Wel moge men aandachtig zijn den klank van 't koor homo gener te maken, nu willen enkele dames- en heerenstemmen zich uit de massa losmaken. En men zingt toch één van zin: in koor. Veel beter kon ons Psalm 42 van Weiz vol doen, die qua samenzang wel begrepen werd. De tenoren en bassen hadden hun solo-trekjes niet zoo vast in de keel als de dames, die hier de sterkste partij zijn, zooals in zoovele koren tegenwoordig. In z'n geheel toonde Sursum Corda daarbij nog neiging tot detoneeren. en dat in gezelschap van 't harmonium. Komt, dames en heeren, dat hebben we wel eens be ter van U gehoord. Na de pauze zong men Kerstgedicht van Leo Mens, een compositie van den directeur, Idylle, en Fr. Abt's 's Morgens in het Woud. Het Kerstgedicht gaf de heer Klut een ex tra verzorging van de dynamiek mede; ook klonk het ensemble meer samen dan voor de pauze, 't Was een van de meest-geslaagde werkjes van Sursum Corda. Ook in Idylle, dat men evenals het vorige a capella zong, had't koor den juisten toon te pakken. Levendig en klaar voerde men het uit, de damesstemmen oogstten het leeuwendeel van het succes van dit aardige werkje, 't Was merkbaar, dat er op gestudeerd was. Nu het mannenkoor nog wat uitbreiden, dan zal Sur sum Corda binnenkort ook in dit onderdeel weer op oude sterkte zijn. De uitgebreide verloting evenaarde daar mede het programma, dat ook elk wat wils bood. Van het lintenspel Oranjebloemen had de ontwerper (ster) meer kunnen maken, dan wat we nu zagen. De helft van den tijd werd b.v. op de plaats-rust doorgebracht, daarbij ver viel men bij de mouvementen nog te veel in herhaling en mangelde het aan origineele ideeën. Het was door de meisjes verdienstelijk ingestudeerd. Mej. Nelly Swaan zong onder veel bijval een aantal Hollandsche liedjes, die qua keuze en muzikale voordracht er zeker mochten zijn. Als declamator van korte humoristische schetsen kreeg de heer T Wentink de lachers op zijn hand. De Heidebloempjes hadden veel succes met De Sneeuwman en Hans en Zus. Het is bijna onnoodig te melden, dat het aar dige optreden van de kleuters in den smaak viel, vooral daar de liedjes met gebaartjes ver levendigd werden. Er werd goed op toon ge zongen en de kleinen staken ook in andere op zichten de ouderen naar de kroon. Vol aan dacht heeft men naar den kinderzang ge luisterd, vooral Madeliefje en Had ik uw adem nachtegalen klonken alleraardigst. Vermelden we nog, dat de heer P. D. Klut de begeleiding van koor en soliste verzorgde op de hem eigen wijze. W. HOE ONZE MARINE REILT EN ZEILT". Het bestuur van de afd. Velsen-IJmuiden van het Ned. Roode Kruis schrijft ons: IJmuiden heeft steeds getoond mede te le ven met alles wat de zee betreft en speciaal de Marine heeft hier steeds de belangstelling weten te wekken. Het zal daarom vele inge zetenen verheugen, dat de hierboven genoemde rolprent, die, waar zij reeds werd gedraaid, een groot succes werd, naar IJmuiden komt, Van het leven en streven der Marine werd in opdracht van het Comité „Onze Marine" onder bovenstaanden titel een film vervaar digd door den bekenden marine-journalist A. W. P. Angenent, een film, die met recht een document-in-celluloid mag worden genoemd. Het is een waar stuk reclame voor de Marine, die haar toont, zoowel de ernstige zijde, als den meer humoristischen kant om beurten belichtend. De Heldersche Courant van 9 December j.l. schreef dat deze rolprent tal van bijzonder aardige scènes bezit, leuke close ups en goed getroffen snap-shots van dat groote apparaat, dat Marine heet. In een 9-tal onderdeelen wordt het onderwerp behandeld. Het begint met een fragmentarische inleiding, een serie van elkander onafhankelijke opnamen, ge volgd door de eigenlijke film. De aanwezige Jantjes hebben hun hart kunnen ophalen, met name daar, waar zij zichzelf of hun col lega's aan het Nieuwediepsche station zagen arriveeren, de barring aan de hand en kenne lijk in opgewekben staat, om tijdelijk deel te gaan uitmaken van Harer Majesteits Marine. Volgen de bekende werkzaamheden gedu rende de eerste dagen, het leeren der eerste beginselen, die moeilijker zijn, dan een buiten staander zou meenen En zoo draait de film af; na de theorie en practijk gedurende de eerste weken volgt het werk op de vloot en eerst dan wordt de film met recht interessant Deze film zal worden vertoond in het Ge bouw voor Chr. Belangen te IJmuiden op Woensdag, 16 Februari a.s., 's avonds om 8 uur. De toegangsprijs is zeer laag gehouden, op dat iedereen gelegenheid krijge deze bijzon dere rolprent te gaan zien. Eventueele baten zijn ten behoeve van het werk der afd. IJmuiden-Velsen van het Ned. Roode Kruis. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar aan onder staande adressen: Dr. W. van Haselen, Kanaalstraat 51, IJm.; L. Dijksen, Kennemerlaan 76, IJmuiden; M. W. Hellemons, Da Costalaan 6, Driehuis en bij de leden der transportcolonne en helpsters. Men rekene er niet op, dat op den avond der voorstelling nog kaarten aan de zaal verkrijg baar zullen zijn, gezien de ongetwijfeld groote belangstelling voor deze films, en het betrek kelijk geringe aantal beschikbare plaatsen, doch koope een toegangsbewijs te voren. Generaal Han Foe Sjoe, de vroegere gouver neur van de Chineesche provincie Sjantoeng, die te Hankau door de Chineesche autoriteiten tót de doodstraf werd veroordeeld. Het vonnis is reeds voltrokken. OPENBARE VERGADERING METAAL BEWERKERS. De afdeeling IJmuiden van de Federatie van Metaalbewerkers belegt a.s. Donder dagavond een openbare vergadering in café Royal, Wijk aan Zeeërweg. De heer A. L. Con- stanse zal spreken over „Wat gebeurt er in het antifascistische Spanje?" CONCERT „POLYHYMNIA" Op het hedenavond in het Patronaatsge bouw te geven concert zal het gemengde koor „Polyhymnia" onder leiding van den heer Jan Beider ten gehoore brengen: Feest in het Bosch van Jac. Bonset, De Winter van Phi lip Loots, Kerkklokken van Jac. Bonset, A. B. H. Verhey's Invocatio Amoris en Jos de Klerk's O quam suavis est. „Zang en Vriendschap" uit Castricum, eveneens onder directie van den heer Beider, voert uit: Boedijn's Afscheid en steunt Poly hymnia bij den zang van Winter en Kerst klokken. Een mannenkoor gevormd uit bovenge noemde koren en „De Racing Zangers" van Heemstede zingt Fred, Roeske's Bede, Zell- ner's des Müllers Lust, der Spielmann van Kramer en de Rhapsodie voor altsolo, man nenkoor en begeleiding van Joh. Brahms; de soliste is mevr. Daudey, de begeleiding wordt verzorgd door mevr. NeumanLeef- lang.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1