Noorderlicht. HEEMSKERK BEVERWIJK Geslaagde propaganda-avond van „Volksonderwijs''. Gisteravond heeft de afdeeling Beverwijk van de Vereeniging voor Volksonderwijs een propaganda-avond in het Kennemer-Theater gehouden. Zooals te verwachten bestond voor dezen avond groote belangsteling. De voor zitter, de heer Van der Oord deelde in zijn openingswoord mede dat de tweede avond op Donderdag 3 Februari thans definitief door gaat. Voorts wees spr. er op, dat de afdee ling reeds veel werk heeft verricht in het be lang van de Openbare Scholen. In het na jaar werd zelfs het initiatief genomen om kleeding te verstrekken aan schoolkinderen. De voorzitter bracht dank aan degenen, die hieraan medegewerkt hebben. Ondanks de regeering, aldus spr., die de openbare scholen harde klappen heeft ge geven, bloeien de Openbare Scholen te Be verwijk goed. De heer Van der Oord wekte de aanwezi gen op om als lid toe te treden van Volks onderwijs, dat steeds op de bres staat om de belangen van de Openbare Scholen te ver dedigen. Hierna werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma, waar aan leerlingen van alle openbare scholen medewerkten. De leerlingen van de Vondel school zongen onder leiding van den heer Wortman, die zich een uitstekend conferen cier toonde, „Het smid je" van Arnold Spoel en „Naar de duinen" en nog vele andere lied jes. De jeugdige zangers (essen) kwamen er zelfs zonder toegift niet af. De leerlingen van de UL.O. school, hoofd de heer A. Visser, voerden hierna „Meester Jeroen en zijn kweekeling" op, een blijspel in één bedrijf. De rollen waren in handen van H. Bilderbeek, W. van Dok, D. Hofland, j. van der Oord en Gerda Wintersteyn, die ondanks hun jeugdigen leeftijd de aanwezi gen eenige vroolijke oogenblikken bezorg den. De Centraalschool kwam vervolgens voor het voetlicht met een tooneelstukje in 4 bedrijven „Neef Eduard", dat reeds eerder op een ouderavond zoo'n groot succes werd en nu was het niet minder. Anton van dei- Winden als neef Eduard, Jan Zijp als Jan en Jan Blauw als de strenge vader, die verdacht veel op Charlie Chaplin leek, hebben met medewerking van de meespelende meisjes, waarvan vooral Rie vftn Groningen genoemd kan worden, de aanwezigen met hun tooneel stukje -uitstekend vermaakt, zoodat de leer lingen met een daverend applaus voor hun kranige prestatie werden beloond. De Vondelschool kwam vervolgens nog met een aardig muziek- en zangstukje van de heeren Wortman en Van der Molen getiteld „Jan Lustig". Bob Wassenaar als de vroo lijke schoenmaker, zijn vrouw Marie Kater en grootvader, Rein Pletting, en nog vele anderen maakten hier een van de aardigste tafereeltjes van den heelen avond van. De fleurige kleeding van de meisjes, de zang en dans vormden een goed besluit van het op treden der Vondelschool. Het schimmenspel van de Julianaschool was uitstekend verzorgd en vanuit de zaal gezien werden aardige effecten gesorteerd. Blijkens het applaus werd ook dit nummer van het programma zeer op prijs gesteld. De Zeewijkschool, hoofd de heer Dangermond, besloot tenslotte het programma met klein kunst. De dansen en het reciteeren van de leerlingen vonden het meeste onthaal, ter wijl de finale het programma besloot. Een pakkend liedje werd hierbij gezongen, zoodat de aanwezigen het refrein uit vollen borst meezongen. De algemeene leiding was in handen van de heeren Wortman en Van der Molen, ter wijl het onderwijzend personeel de verschil lende tooneelstukjes en zangnummers instu deerde. Aan het slot van dezen welgeslaagden avond heeft de voorzitter, dank gebracht aan de heeren Wortman, Van der Molen, Schoos, en de firma Albert Heyn, die de kinderen op biscuit'had onthaald. DE SPARTAAN—DE KENNEMERS. Het elftal van de Kennemers, dat a.s. Zon dag te Amsterdam tegen De Spartaan speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bos. Midden: Veenstra, Steeman, v. d. Wal. Vóór: Hoope, Horeman, Boom, Groot. Heideman. BEVERWIJK—DE METEOOR. A.s. Zondag speelt Beverwijk wederom thuis hamelijk tegen De Meteoor uit Amsterdam. Het elftal der rood-witten is als volgt sa mengesteld; Doel: Hoogewerf. Achter: C. Vessies, J. Kuyer. A. de Ruyter. Vóór: C. Koning, A. Markx, G. de Ruiter, J. Maenhout, C. Schellevis. JAARVERGADERING VAN „PLAN WEST". De agenda voor de heden, Donderdagavond in „Odeon" te houden jaarvergadering van de Winkelierscombinatie „Plan West" vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en pen- ningmester, bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren W. Akse, G. J. Kors en E. Zijp en een voorstel tot het houden van een openbare vergadering op Donderdag 3 Februari. DE STEUN OP AARDBEIEN. Ingevolge het bericht van het betrokken ministerie zal op de aardbeien over het tijd vak van 5 tot 19 Juli 1937 een steun van 3 ct. per K.G. worden uitgekeerd. Deze steun zal voor de Vereenigde Veilingen f 32.000 en voor de B.E.T.-veiling ongever f 23.000 bedragen. De nieuwe bioscoopprograinma's. Luxor Theater. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Avontuur in Barcelona" met Loretta Young en Don Ameche in de hoofd rollen. Avontuur in Barcelona Een beeld uit de film „Avontuur in Barcelona". (Luxor Theater, Beverwijk.) Tot voor kort beduidde dat: de Corrida, met haar eeuwenoude traditie, het onveranderlijk spel van bloed en zand, het droge geknetter van de castagnetten, de klank van guitaren, het gewapper van sjaals en serenades voor en na. Dit is veranderd. Spanje is een tragedie geworden en het spel van bloed en zand heeft een gruwelijke beteekenis gekregen, de Cor rida werd een guerilla. Het droge geknetter wordt niet langer door castagnetten maar door het machinegeweer veroorzaakt. En het avontuur kan ook niet langer een driehoeks- vorm handhaven van een held, heldin en schurk. In deze film achtervolgt Scotland Yard de heldin wegens een belangrijken ju- weelendiefstal en de man, die in liefde aan haar voeten knielt, is terzelfdertijd de man. die haar moet arresteeren. Hij zit wel in een heel lastig parket, deze detective van Scotland Yard, die zijn vaean- tie rustig wou doorbrengen in het mooie Spanje en die daar niet alleen door den bur geroorlog overvallen werd. Ook zijn chef in Londen achterhaalde hem en droeg hem op, het meisje te arresteeren dat hij juist had lief gekregen. Dit is dus het thema van dit avontuur in Barcelona, waarin Loretta Young en Don Ameche de hoofdrollen vervullen, als held, heldin en schurk in twee personen saamge- vat. Maar de plaats van handeling: Spanje, verleent er de bijzondere noot aan, welke de lotgevallen zooveel gecompliceerder maakt. Alleen Borrah Minevitch met zijn band gooien wat olie op de golven en maken, dat de toe schouwer na dit alles ook eenige beelden te zien en eenige klanken te hooren krijgt, die direct opvroolijkend genoemd moeten wor den. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond de komische film „De firma wordt verliefd" met Ray Milland, Edward Arnold en Jean Ar thur in de hoofdrollen. Een film met gezon de, gulle vroolijkheid, die nu eens niet voor namelijk op de dialoog berust, maar in de eerste plaats zijn kracht zoekt in de komi sche situatie. „De firma wordt verliefd", her innert hier en daar aan de oude smijtfilm; deze trekjes zijn doelbewust ingelascht en het resultaat is: een lachfilm zonder weerga. NEDERLAND SCHE TUINDERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Neder - landschen Tuindersbond hield in het Vei linggebouw „Centrum" haar jaarvergadering In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer Joh. Bruins mede, dat de steunver- leening op aardbeien slechts 3 ct. per K.G. zal bedragen en dan nog slechts gedurende een periode, dat de pluk nagenoeg ten einde was. Uit een onderhoud met den voorzitter van de Provinciale commissie was spr. wel duidelijk geworden, dat van verbetering in de steunverleening niet veel zal komen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. v. d. Outenaar kon al evenmin een optimis- tisehen geest ademen, vooral, omdat de prij zen van aardbeien en boonen in het vorige jaar zeer veel te wensehen hebben overgela ten. Het aantal leden van de afdeeling was iets gedaald en bedraagt thans 91.. Het financieele overzicht van den penning meester, den heer W. v. d. Werff vermeldde een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren Joh. Brums en W. Schouten herkozen. Voor de te Alkmaar te houden jaarvergade ring werden eenige voorstellen ingediend, be helzende de volgende wensehen: 1. Loonbij- slag in den tuinbouw; 2. Overleg van het hoofdbestuur met de leden, alvorens zijn stem uit te brengen in aangelegenheden betref fende de Ned. Sierteeltcentrale. 3. Herziening van de vaste lasten in den tuinbouw. Bij de behandeling van den beschrijvings brief bleek de vergadering het niet eens te zijn met het beleid van het hoofdbestuur in zake zijn beleid ten aanzien van de glascul tuur en de koudegrond-teelt. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de heer W. van Dok mede, dat een op roep wordt gedaan voor de leverantie van mest ter verstrekking aan de tuinders. Wij vragen: wat is 't Noorderlicht, Dat wij daar zoo opeens ontdekken En aanstonds worden w' onderricht Op het chapiter zonnevlekken. Men leert ons van een werveling En afgestooten electronen, Het duizelt gauw den sterveling. Die 't aardsch planeetje mag bewonen. Wij hooren cijfers over kracht En over afstanden en hitte, Waarvan wij stumpers zelfs de macht Om ze t' omvatten niet bezitten. Het Noorderlicht was hier te zien, Dat kan zich nog weieens herhalen, Zoo na een jaar of tien misschien, 't Is niet nauwkeurig te bepalen. Wij hebben het in elk geval Maar heel geduldig af te wachten, Uitmaken dat het komen zal, Gaat ver, ver boven onze krachten. Wij kunnen enkel en alleen Maar naar dit wonder schijnsel staren En, dankbaar dat het voor ons scheen. D' erinnering eraan bewaren. Er ligt een les in, die 't heelal Ons af en toe verdiend mag lezen: Wat is de mensch met zijn gebral Toch in den grond een nietig wezen P. GASUS. NATUUR-mSTORISCHE FILM IN DE K.S.A. Woensdagavond werd voor de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten en de Vereeniging tot bescherming van vogels een natuur-historische film vertoond. De heer J. H. Huls opende dezen avond. Spreker heette de aanwezigen en In het bijzonder de heer Jan Strijbos welkom, die bij deze film de noo- dige toelichting gaf. Ook richtte de heer Huls een woord van dank tot den heer A. Burdet, die deze film geheel belangeloos voor dezen avond afstond en tot allen die medege werkt hebben om dezen avond te doen slagen. Spreker uitte den wensch dat ook deze avond mocht bijdragen om de liefde voor de natuur aan te kweeken. Hierna werd een begin ge maakt met het vertoonen van de film. Deze film bestond uit vier deelen. Het eerste ge deelte gaf de Boomleeuwerik en de Vlaamsche gaai te zien. De Boomleeuwerik komt vooral in onze duinen voor, maar is niet talrijk. Men kan de Boomleeuwerik al vroeg in het voor jaar hooren zingen. Het was interessant te zien, hoe de oude vogels hun jongen verzor gen en voeden. Na 12 a 13 dagen verlaten de jongen het nest. De Vlaamsche gaai is ook een zangvogel. In het voorjaar, in den broedtijd is deze vogel vaak schadelijk daar hij dan vaak eieren en jonge vogels steelt. De Vlaam sche gaai is een boschbouwer daar hij allerlei zaden en eikels verstopt en die daar dan laat liggen, die dan ontkiemen waardoor er weer nieuwe beplanting ontstaat. Ook is hij schuw en bouwt zijn nest hoog in de boomen waardoor hij moeilijk is te fotografeeren. Ver volgens werd het tweede gedeelte vertoond waarin de Kiekendief en verschillende zang vogels m de natuur te zien waren. De Kieken dief nestelt op den grond en vooral huist hij in de duinen. De grauwe Kiekendief werd in het jaar 1900 het eerst in ons land waarge nomen en wel op Texel. Ook waren er nog eenige interessante opnamen van het Rood borstje en de Fitis die bekend is door zijn prachtige zang. Het uitbroeden en het voeden van de zanglijsters was werkelijk de moeite waard om te zien. Het derde gedeelte dat na de pauze vertoond werd was over water vogels, Lepelaars enz. en Bonte Kraaien en Kauwtjes. De Bonte Kraaien komen in Octo ber uit Scandinavië waar zij 's zomers verblij ven. De Bonte Kraai is een trekvogel en broedt niet in ons land. De lepelaar is een watervogel en komt, uitgenomen dan bij de Donau delta alleen nog in ons land voor. Hier broedt hij nog slechts op drie plaatsen. De lepelaar wordt zoo genoemd naar den vorm van zijn snavel. Ver volgens werd nog een serie prachtige opnamen van momenten uit den broedtijd en het op voeden van de jongen van de Griel vertoond. De Gariel komt hoe langer hoe minder voor in ons land, hij huiist voornamelijk in de duin streek. Het was alleraardigst te zien de zorg waarmee de oude vogels de eieren en de jonge vogels beschermden en bewaken. Tenslotte wekte spreker op om lid te worden van de Vereeniging tot behoud van natuur monumenten en zoodoende mede te werken om het natuurschoon ongeschonden voor ons nageslacht te bewaren. STILLE OMGANG NAAR AMSTERDAM. In de in het K.S.A.-gebouw gehouden jaar vergadering van het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam heeft de voorzitter, de heer C. G. van Baar, het over lijden herdacht van den penningmeester, den heer J. Hofland, die zeer veel verdienstelijk werk voor de vereeniging heeft verricht. Op voorstel van het bestuur werd besloten een bedrag van f 25 te storten in een fonds voor de herdenking in 1945 van het zesde eeuwfeest van het Mirakel in Amsterdam. De jaarlijksche tooneelavond zal op 24 Fe bruari worden gegeven. Opgevoerd wordt „De vier Jaargetijden" van Ant. Coolen door de R.K. Tooneelvereeniging van IJmuiden-Oost. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden tot 458 was gestegen. Het financieel verslag vermeldde aan in komsten f 588.18, uitgaven f 530.98, batig saldo f 57.20, waardoor het bezit van de afdeeling tot f 517.52 steeg. Als opvolger van wijlen den heer J. Hofland werd de heer Jac. Bisschop tot bestuurslid ge kozen. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat de Stille Omgang in den nacht van 19 op 20 Maart zal worden ge houden. PAARDEN- EN HITTENFONDS. In het café van Gebr. Dam hield het Paar den- en Hittenfonds Heemskerk en omstre ken zijn jaarvergadering onder leiding van den heer C. Baltus. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester bleek dat het fonds 201 leden heeft met een verzekerd aantal paarden en hitten van-198 stuks. De ontvangsten bedroegen f2673, waar tegen een uitgave van f 2663,54, het batig saldo bedroeg f 9,46. De kas per 1 Januari bedroeg f497,96. Het. waarborgkapitaal bedraagt f 34.945. Dit jaar werd als premie per f 100 betaald f4 tegen f3,80 het vorig jaar. Het aantal ka davers bedroeg dit jaar 16 stuks, tegen 12 stuks in het vorig jaar. De boeken en bescheiden van den penning meester werden in orde bevonden. Hierna volgde bestuursverkiezing waarbij periodiek aftredend waren de heeren C. Baltus, E. Kolkman en C. de Ruyter. Wegens hoogen leeftijd stelde de heer C. de Ruyter zich niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de heeren C. Baltus, E. Kolkman en A. Lute, Castricum, Hierna volgde nog een verloting van huis houdelijke artikelen en tuinbouwgereed- schappen. BEGRAFENISVEREENIGING „DE LAATSTE EER". In het café van den heer L. Schipper hield de begrafenisvereeniging „De laatste eer" haar jaarvergadering. De voorzitter de heer P .v. d. Born heette allen welkom en sprak voorts zijn voldoening uit over de flinke opkomst. Door den secreta ris den heer W. v. Doorn werd het jaarver slag uitgebracht waaruit bleek dat de ver eeniging in ledental vooruit is gegaan. Het financieel verslag vermeldde aan in komsten f 268,82, waartegen een uitgave stond van f 266,43, dus was er een batig saldo van f2,39. Het kassaldo per 1 Januari 1938 bedroeg f455,83. Door de controle-commissie werd verslag uitgebracht dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde warén. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing- werden de periodiek aftredende heeren C. Kluft en G. Jongejans bij acclamatie herbe noemd. In de verificatie-commissie verkregen voor het volgend jaar zitting de heeren J. Kluft en A, Docter Dzn. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. 1 Woensdagmorgen kwam de chauffeur M. Rijs, in dienst bij den taxi-ondernemer v. T. alhier den Kruisbergweg afrijden. Plotseling raakte hij de macht over het stuur kwijt, de auto botste tegen een langs den weg staanden boom. De auto werd zwaar beschadigd, de chauf feur kwam er zonder letsel af. R. K. BOUWVAKARBEIDERSBOND „ST. JOZEPH". Op Maandagavond 31 Januari houdt d« RK. Bouwvakarbeidersbond zijn jaarvergade ring in het K. S. A.-gebouw. PROPAGANDA-AVOND BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Woensdagavond hield de plaatselijke afdee ling van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm haar jaarlij kschen propaganda-avond in het R.K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer H. v. Benthem, bracht in zijn ope ningswoord allereerst dank aan het bestuur van de gewestelijke commissie Kennemerland voor zijn benoeming tot voorzitter van de af deeling Heemskerk en sprak een speciaal woord van welkom tot den vloot-aalmoeze- nier, majoor H. J. Bangert. Nadat de heer Norel, voorzitter van de ge westelijke commissie, nog een kort woord had gesproken, werd het eerste deel van de B. V. L.-film vertoond. Hierna toonde de vloot-aalmoezenier, in een geestig betoog de belangrijkheid van den B. V. L. aan. Een daverend applaus beloonde den spreker. Na de pauze werd de film „Je Maintiendrai" geprojecteerd. Scherp sprak hierin het con trast tusschen de rust in ons vaderland en de woelige atmosfeer in vele andere landen. Overste Hartogh Heijs van Zouteveen sprak nog een dankwoord tot de plaatselijke com missie voor het organiseeren van dezen pro paganda-avond. Alvorens tot de prijsuitreiking van de schiet wedstrijden werd overgegaan, bood de korps commandant, reserve-majoor A. F. Borren aan twee leden, de heeren G. W. Bakker en Jac. v. Duivenvoorde, die den leeftijd hadden bereikt waarop zij uit de rijen van den B. V. L. moe ten treden, een fraaie ingelijste reproductie aan. De voornaamste prijswinnaars in de onder scheidene klassen waren: Klasse I: J. Schellekens, 96 pnt.; J. v. Roon. 94 p.; S. Benning, 94 p.; Joh. Denneman, 93 p.; Th. de Goede, 92 p.; J. P. Put, 91 p.; M. Künen, 91 p.; Nic. Rozing, 91 p.; S. Zonne veld Gz., 90 p.; J. de Wit Jr., 90 p. Klasse II: J. A. Beentjes Cz., 94 p.; Jn v. Duivenvoorde, 93 p.; P. de Wit, 93 p.; B. Ho- per, 91 p.; Th. v. d. Kolk, 91 p.; Jn v. Lieshout, 91 p.; W. F. Zonneveld, 90 p.; C. Castricum, 90 p.; W. v. Hooff, 89 p.; Jn Vendel, 88 p. Klasse III: Th. v. d. Werf, 90 p.; S. Zonne veld Lzn., 90 p.; Ant. Cornelïsse, 89 p.; C. v. Duivenvoorde, 87 p.; Jac. Veldhuis, 86 p.; B. Beentjes, 84 p.; C. J. v. Stralen, 80 p.; H. v. d. Kolk, 80 p.; Jn Bakkum, 80 p.; Jac. Fatels, 79 p. Tot slot dankte de heer v. Benthem allen, die tot het slagen van dezen propaganda-avond hadden medegewerkt, in het bijzonder het bestuur van de gewestelijke commissie. WIJK AAN ZEE In afwachting van de a.s. blijde gebeurtenis is het raadhuis te Heemskerk op stemmige, maar niettemin smaakvolle wijze versierd. Des avonds zullen hon derden gloeilampjes het stijlvolle gemeentehuis illumineeren. LEZING VAN DEN HEER M. FOEKEN. De heer M. Foeken zal zijn voordracht over Ibsen's „Peer Gynt", welke hij eenigen tijd geleden voor de Jongelings Vereeniging „De Zeemeeuw" gehouden heeft, gezien de groote interesse, welke er voor deze causerie bestaat, op Donderdag 3 Februari voor de Chr. Mannenzangvereeniging herhalen. GESLAAGDE PROEFNEMING VAN DE N. Z. H. REDDING MIJ. Woensdagmiddag heeft de N. Z. H. Redding Mij. geslaagde proeven genomen met een bootwagen op luchtbanden gemonteerd. Tij dens deze proeven bleek duidelijk dat men in tegenstelling tot den ouden bootwagen, van 'n mindere trekkracht gebruik kan maken om een- zelfde effect te bereiken. Een nadeel van deze vliegtuig-luchtbanden blijft echter de groote kwetsbaarheid voor spijkers, welke op het strand in wrakhout in grooten getale worden aangetroffen. Zaterdag 29 Januari a.s. zal de N. Z. H. Red ding Mij. een reddingsdemonstratie houden, waarbij de reddingsboot zee zal kiezen. KOMENDE „ONTWIKKELINGS"AVONDEN. „Ontwikkeling zij ons Doel" organiseerde voor hare leden de volgende ontwikkelings avonden. Dinsdag 8 Februari zal de heer Th. Winter zijn interessante nieuwe reisfilms vertoonen. Woensdag 23 Februari stelt de heer C. C. Honig zich voor een causerie te houden over „de oude zeilscheepvaart" eventueel met lan taarnplaatjes. Woensdag 23 Maart zal de „Indische avond", waarvoor de animo buitengewoon groot is, plaats vinden. Op dezen avond zal een causerie over het eiland „Sumatra" gehouden worden. Krontjongliedjes zullen ten gehoore gebracht worden, terwijl er bovendien Indische ge rechten als nassi-goreng aangeboden zullen worden. POSTZEGELAUTOMATEN OP KOMST? Naar wij vernemen bestaat er groote kans dit aan de behoefte aan een postzegelautomaat in ons dorp binnenkort voldaan zal worden. De badplaats zal waarschijnlijk met twee automaten verrijkt worden. Over de in te ne men standplaatsen wordt nog nader overleg gepleegd. DIERENSKELET OPGEGRAVEN. Door den heer P. Durge werd bij zandafgra- ving van een oud duin in de nabijheid van de „slakkenberg" een stuk van een dieren-skelet opgegraven. De vondst wordt nader onder zocht. /CUEEP/ TJIINCENf HOLLAND—AMERIKA LIJN Drechtdijk, Rott n. Vanc. 22 v. S. Francisco. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 23 v. Cristobal. Spaarndam, N. Orl. n. Rott. 24 te Houston. Edam, Rott. n. N.York 24, 95 m. W. v. L. End. Breedijk, 26 v. N.-Orleans te Rott. HALCYON LIJN. Flensburg, 25 v. Kirkenes n. Rott./Vlaard. Maasburg, 2 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Schiedam, 26 v. Pepel te Vlaardingen. Stad Haarlem, 28 (n.m.) v. Morphoubaai te Rott. verw. Stad Arnhem, 26 v. Rott. naar Bona. HOLLAND—AFRIKA LIJN Nijkerk,26 v. Beira n. Rott. Bloemfontein, 26 (n.m.) v. Rott. n. Beira. HOLLAND- - AUSTRALle LIJN Heemskerk (thuisr.) 25 v. Antw. n. Londen p. 26 Vlissingen. Aagtekerk (thuisr.) p. 26 Ouessant 26 te Duinkerken verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDle LIJN. Hoogkerk (uitr.> 2£> tq Antwerpen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Grootekerk (thuisr.) 26 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom (uitr.) 25 v. Dakar. KON HOLLAND SCHE LLOYD Salland, 25 v. Amsterdam te B.-Ayres. Waterland, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe, Bremen n. Kingston (Ja.) p. 25 Beachy Hd. Boskoop, Chili n. Amst. via Liverpool 26, 80 m. N. v. Azoren. Ceres, Haifa n. Rott. p. 25 Ouessant. Trajanus, Rott. n. Piraeus p. 26 K. Bon. Venus, 25 v. Catania n. Palermo. Pluto, 25 v. Kopenhagen te Gdynia. Venezuela, Amst. n. W.-Indië p. 24 Ouessant. Baarn, Chili n. Amst. 22 v. Valparaiso. Van Rensselaer, 24 v. W.-Indië te N.-York. Astrea, 24 v. W.-Indië te N.-York. Hermes, Catacolo n. Rott. p. 30 Gibraltar. Ajax, 26 v. Odense te Amst. Olpheus, 26 v. Amst. n. Kopenhagen. Deucalion, 26 v. Amst. n. Hamburg. Oberon. 26 van Varna te Constantza. Breda, Chili n. Amst. 26 v. Liverpool. Theseus, 26 v. Kopenhagen te Stettin. Iris, Pto. Barrios n. Amst. 26. 35 m. O. van Azoren. Rhea, 26 v. Lissabon te Villa Real de San Antonio. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 26 v. Suez. Tapanoeli (uitr. 26 v. Suez. Soekaboemi (thuisr.) 26 v. Sabang. KON. SHELL. Mirza, 22 v. Curacao n. Land's End. Agatha, 22 v. Singapore te Soesoe. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Albireo, (uitr.) p. 26 Finisterre. Alcyone, 26 van Rott. naar Hamburg STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelfc, 26 v. Amst. n. Batavia. Tawali (thuisr.) 26 te Londen. Johan de Witt (thuisr.) 26 te Genua. Poelau Laut (uitr.) 26 v. Sabang. Marnix van St. Aldegonde, 26 v. Batavia n. Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon, Batavia n. Amst. 25 v. Marseille. Glenfinlas, 26 v. Dairen te Amst.. Sarpedon, Japan n. Rott. vertr. 27 v. Londen Memnon, Japan n. Rott. 25 v. Hongkong. Diomed, Japan n. Rott. 26 v. Singapore. Radnorshire, 25 v. Kobe n. Rott. City of Singapore, Dairen n. Rott. 24 v. Manilla. Binnendoor gegaan. Het Nederlandsche motorschip Jaba dat in Spaarndam geladen had voor Bremen, maak te wegens de weersomstandighe den in de Binnenhaven alhier vast. Later besloot de kapitein binnendoor via het IJsselmeer naar de bestemming te vertrekken. AANGEKOMEN. 25 Januari: Perseus s.s. Stettin Bennekom s.s. Hamburg 26 Januari: Ethiopian s.s. West Afrika Nottingham m.s. New Castle Tom s.s. Oslo Glenfinlas s.s. Japan Raket m.s. Londen Ajax s.s. Danzig VERTROKKEN. 25 Januari: Wolfram s.s. Hamburg Essen s.s. Londen Oranje m.s. Grangemouth Bloemfontein m.s. Beira Poelau Bras m.s. Hamburg Euryades s.s. Londen IJstroom m.s. Leith Merel s.s. Londen Waterland s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil 2fi Januari: Helene m.s Londen Jacoba ms.. Nyköbing Angeln s.s. Lor iep* Thirantha m.s. Gr. Yarmouth Dorine s.s. Rotterdam Lenna s.s. Sunderland Frean m-s. Hamburg Wea m.s. Goole Joh. v. Oldebarnevelt m.s. Batavia Voorloopig hersteld. Het Duitsche stoomschip Wolfram, dat hier met schade binnenkwam wegens aanvaring met het Deensche stoomschip Mercur, heeft die schade na lossing te Amsterdam voorloo pig hersteld en zal na aankomst in Hamburg afdoende repareeren. Machineschade. De Nederlandsche stoomhopper Adrianus II, welke van CasteHon naar Amsterdam be stemd is, liep te Algiers binnen met machine- schade. Scheepsbouw voor Noorwegen. Bij de firma De Groot Van Vliet te Slik kerveer is mei goed gevolg het voor een Noorsche reederij gebouwde tankmotorschip Lind te water gelaten. Het schip meet 575 bruto register ton en is uitgerust met een Deutzmotor van 400 PK. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaaid te zijn, daai de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE, ij

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7