Ik doe de wasch zelf! ROETZWARTE DAMRUBRiEK. mf s m §§j ju m - - m m B w wmw VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. In vergelijking" met enkele weken geleden kent V.S.V. sinds de intrede van 1938 bepaald „gouden dagen". Uit haar 4 in dit jaar ge speelde wedstrijden behaalde bij niet minder dan 5 winstpunten. De 9 daaraan voorafgaan de ontmoetingen leverden er slechts 4 op. Zooals wij wel verwachtten, kwam V.S.V. Zondag j.l. niet met leege handen uit Rotter dam terug en al werd het geen overwinning, met het eene kostbare winstpunt was men in het V.S.V.-kamp dubbel en dwars tevreden, mede door het feit, dat Sparta tegen R.F.C. een nederlaag leed en dus thans 3 verliespun- ten meer heeft dan de roodwitten. De laatste twee ontmoetingen uit deze reeks van vier verschillen met de meeste harer voor gangsters in dit opzicht, dat de IJimuider voorhoede beneden haar gemiddelde van on geveer 3 doelpunten per wedstrijd bleef (ze scoorde slechts 2 doelpunten in deze 2 ont moetingen) en dat de verdediging slechts één maal gepasseerd werd; daarvóór was ze toch gemiddeld „goed" voor 4 goals per wedstrijd. °Nog steeds is de politie der roodwitten niet veilig, maar we koesteren toch hoop dat ze het spelen van degradatie-wedstrijden, voor dit seizoen althans, aan andere gegadigden, zullen overlaten. Zondag gaat V.S.V. op bezoek bij K.F.C., de club, welke het in tegenstelling met V.S.V. juist de laatste weken zoo leelijk laat liggen en in die periode haar kampioensillusies in rook heeft zien vervliegen. Verwonderen deed ons dit niet, want het was onze besliste meening, dat de Koogers boven hun stand leefden. Op eigen terrein verloor V.S.V. destijds met 3—2. Het komt ons voor, dat Sterk c.s. thans met'geen nederlaag genoegen zullen nemen. Op zijn minst rekenen we op een gelijk spel, doch als we bedenken, dat A.D.O. en Excelsior zelfs kans gezien hebben, aan de „groote Koogsche" op eigen terrein een 31 neder laag toe te brengen, dan durven we zelfs aan een kleine overwinning voor V.S.V. te den- k€De Stormvogels hebben het in hun laatsten wedstrijd tegen H,B.S. leelijk laten liggen. Het was te voorzien, dat ze het tegen de Hagenaars niet gemakkelijk zouden hebben, doch een gelijk spel was toch wel het minste, waarop wij meenden te mogen rekenen. Ter wille van de spanning in de ontmoetin gen Stormvogels—Feijenoord en Stormvogels- Haarlem mag het inderdaad jammer heeten, dat de Vogels in Den Haag struikelden. Mede ter wille van die spanning zou het wel aardig wezen, als Haarlem in dien tusschentijd eens een paar punten op de Rotterdammers inliep! Zondag komt D.H.C. in IJmuiden op bezoek. Hoewel er theoretisch nog meer vereenigingen gevaar loopen, gelooven we dat practisch ge sproken, alleen de Delftenaren nog op hun qui-vive moeten zijn. In dit verband kan veilig worden aangenomen, dat de Storm vogels op geduchten tegenstand zullen stui ten. Toch gelooven we, dat ze op beide punten beslag zullen leggen. De kans, dat Beverwijk dit seizoen twee kampioenen zou krijgen, is na de onverwachte nederlaag van Beverwijk tegen S.D.Z. danig verminderd, wat door de volgende cijfers duidelijk wordt geïllustreerd. Door de hun nog resteerende 4 wedstrijden te winnen, kunnen de roodwitten het tot 25 punten brengen, ter wijl Bloemendaal met nog 3 wedstrijden voor den boeg er reeds 22 heeft. Gelukkig speelden de Kennemers tegen Alc- maria Victrix beter, zoodat de roodzwarten die hun concurrenten uit Nieuwendam nog op bezoek krijgen, het kampioenschap nog steeds in eigen hand hebben. Verheugend mag het heeten, dat de Wijker voorhoede, die gemid deld 2 goals per wedstrijd had gescoord, tegen de Alkmaarsche verdediging, welke gemiddeld tweemaal per wedstrijd was gepasseerd, 5 doelpunten wist te maken. Morgen spelen de Kennemers wederom uit en wel tegen Spartaan. Dat wordt weer een zware opgaaf, omdat W.F.C. Zondag j.l. met niet minder dan 52 verloor. En nu willen we gaarne aannemen, dat in de grootte van deze nederlaag de Wormerveersche desillusie ver disconteerd is, maar dit neemt niet weg, dat' de Wijkers geducht op hun tellen zullen moe ten passen. Zooals we hierboven reeds aantoonden, is Beverwijk's kans niet groot meer en in ieder geval volledig afhankelijk van een falen van Bloemendaar in de 3 door deze vereeniging nog te spelen ontmoetingen. Het mag wel opvallend heeten, dat het juist het sterke Beverwijk moest zijn, dat S.D.Z. aan een eeerste overwinning hielp; de Am sterdammers zagen in hun vorige 12 wedstrij den, nimmer kans, op beide punten beslag te Morgen speelt Beverwijk wederom thuis en wel tegen Meteoor. Volgens de ranglijst moe ten de roodwitten het tegen deze vereeniging nog lastiger hebben dan tegen S.D.Z. En toch gelooven wij aan een Beverwij ksche zege. Ook Kinheim's kans heeft door de 31 ne derlaag tegen Zandvoort een geduchten klap gekregen. Wel hebben de Velsenaars slechts 2 verliespunten meer dan Bloemendaal, maar deze 2 verliespunten geven ten opzichte van de kansen van Stals c.s. een te optimistisch beeld, daar Kinheim 2 wedstrijden minder gespeeld heeft dan de leiders. Evenals die van Beverwijk blijft Kinheim's hoop gevestigd op een struikelen van Bloe mendaal en daarom zullen de Velsenaren zeker alle moeite doen er morgen S.D.Z. on der te houden. En daarin zullen ze o.i. slagen ook, immers een gewaarschuwd man geldt voor twee enBeverwijk heeft Kinheim inderdaad gewaarschuwd. V.VjB. deed in haar laatsten competitie wedstrijd tegen T.H.B., wat van haar ver wacht werd: zij klopte de hekkensluiters met stevige cijfers 051). De hoop echter, dat Ripperda tegen EE.S. wel eens een puntje zou kunnen verspelen, is niet in vervulling gegaan. Integendeel, de leiders klopten hun tegenpartij met flinke cijfers (6—2), waaruit duidelijk blijkt, dat de Haarlemmers uit hun nederlaag tegen V.V.B de juiste conclusie hebben getrokken. Nóg flinker aanpakken en geen enkele tegenpartij onderschatten. De achterstand van V.V.B. en Gold Star bedraagt dus nog steeds 2 punten. Met nog 5 wedstrijden voor den boeg is nog veel moge lijk. Veel verandering verwachten wij echter Zondag a.s. niet. We nemen aan, dat V.V.B. op eigen grond Halfweg de baas blijft en Rip perda en Gold Star mogen het in hun uit wedstrijden tegen Sloterdijk en Spaarnevogels al even lastiger hebben, uiteindelijk gelooven we toch, dat ook deze clubs op beide pun ten beslag zullen leggen. Dat Stormvogels 2 het tegen Blauw Wit, 2 niet zou redden, was te verwachten. Tegen A.F.C. 2 geven we aan de IJmuidenaren meer kans. In ieder geval rekenen we op een ge lijk spel. Op het V.S.V.-terrein wordt morgen voor de Reserve 2de klas de zeer belangrijke ont moeting V.S.V. 2—Blauw Wit 3 gespeeld Wanneer V.S.V. er in zou slagen deze ont moeting te winnen en de kans daarop lijkt ons niet gering, want de roodwitten komen te een sterke samenstelling uit dan bezet ten ze meteen de 2de plaats. En dan kan Ajax 3, dat ook nog op bezoek komt, op een extra warme ontvangst rekenen. De Kennemers-reserves krijgen de leiders te gast. Met hun 14 punten uit 13 wedstrijden slaan ze niet bepaald een slecht figuur, doch we gelooven niet, dat de roodzwarten den Am sterdammers ook maar één puntje afhandig zullen maken. HET INT. PROGRAMMA VAN NEDERLAND De volgende internationale voetbalwed strijden zullen nog door Nederland worden 27 Februari: Nederland—België te Rotter dam. 3 April: BelgiëNederland te Antwerpen. 21 Mei: Nederland—Schotland te Amster dam. K.F.C.—V.S.V. K.F.C. komt tegenover het volgende V.S.V.- team te staan: Michel, Broek, Voet, Heins, De Vries, Van Os, Döhring, Balvers, Van der Lugt, Bot, Sterk. V. S. V. 2—BLAUW WIT 3. V.S.V. 2 komt als volgt uit: Demmers, Van Straaten, Rechtsteiner, Van der Gevel, Glas, de Haas, Karrehelt, Kelder, Michel, Kunst, Carton. STORMVOGELSD. H, C, Stormvogels komt als volgt uit: De Vries, Haak Sr., Haak Ji\ Bravenhoer, Schoorl, Gerrits, Van Pel, Schippers, Prins, Woudenberg, Opbergen. R.C.H.ZEEBURJGIA. Zondag a.s. verschijnt RjC.H. met het vol gende gewijzigde elftal: Metten, v. Thiel, Kors, Siegerist, v. Dansik, v. d. Bel, Paape, v. d. Horst, Hoogendoorn, Slot Lenselink. Voortaan zullen de thuiswedstrijden van R. C. H. weer te 2.15 uur beginnen. B.F.C.H.F.C. H.F.C. heeft het volgende elftal: Van der Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Kruyer, Van Olphen. J. ten Have, Höck, Klein de Groot, Drijver, Hagenaar. E.H.S.—T.H.B. Het E.H.S.-elftal is: Van Raay, Van Es, De Jong, Van der Vlist, Van Ommeren, R. van der Meulen, Bellaart, Van Eten, Lenaarfcs, Hooydonk, P. v. d. Meulen. IIAARLEMSCHE SCHEID SRECHTERS- VEREENIGING. Filmavond. In aansluiting aan het reeds gepubliceer de betreffende den filmavond die door bo vengenoemde vereeniging georganise* wordt, kan nog worden medegedeeld, dat op dezen avond een causerie gehouden zal wor den door Ir. A. van Emmenes, redacteur van de „Sportkroniek" over „De scheidsrechter en de pers". Het groote succes dat hij bij di verse gelegenheden had, waarborgt een zeer interessante lezing. Oud-keeper De Kief te ernstig ziek. Tot ons leedwezen, en stellig ook van zijn vele sportvrienden in Haarlem en Omstreken, vernemen wij, dat de vroegere keeper van E.D.O., de welbekende H.P. de Kiefte, wegens een ernstige ziekte in het Diaconessenhuis verpleegd wordt. Zijn toestand is zorgelijk. AUTOMOBILISME. Rosemeyer doodelijk verongelukt. ROSEMEYER. FRANKFURT, 28 Januari. (A.N.P.) De bekende Duitsche coureur Rose meyer is vanmorgen bij een record poging op de autobaan Frankfurt Darmstadt doodelijk verongelukt. Uit Frankfurt: Omtrent het ongeluk, waarbij de Duitsche coureur Rosemeyer Vrij dagmorgen het leven verloor, vernemen wij nog, dat hij nadat de „Mercedez-Benz"-wa- gens hun recordpogingen hadden gestaakt, Vrijdag het eens met de „Auto-Union" zou probeeren. Na den eersten rit verklaarde Rosemeyer, dat de sterke Zuid-Westenwind den wagen bijna van den weg had gerukt. Toch startte de coureur andermaal voor den tweeden rit, die hem noodlottig zou worden. Toen de wagen van Rosemeyer negen K.M. had afgelegd en zijn grootste snelheid had bereikt, werd de auto door een rukwind tegen een brug, welke zich ter plaatse bevindt, stuk gesmeten. De coureur werd uit den wagen geslingerd en op slag gedood. SCHAATSENRIJDEN. DE EERSTE OFFICIEELE KUNSTRIJ- WED STRIJD IN NEDERLAND. Het presidium van den Kon. Ned. Schaat- senrijdersbond heeft bepaald, dat voor de eer ste maal in Nederland een wedstrijd in kunstrijden gehouden zal worden op Maan dagavond 14 Februari op de Haagsche Kunst- ijsbaan. Er wordt een wedstrijd gehouden v.oor dames (om den Thilly Kley-prijs, een prachtige zilveren schaal, destijds den N.S.B. aangeboden voor bevordering van het kunst rijden); bovendien waarschijnlijk een hee renwedstrijd en een walswedstrijd. De tijd van vrije figuren is voor dames drie en voor heeren vier minuten. De inschrij ving, die 7 Februari sluit, dient gericht te worden aan de Haagsche IJsclub, Houtrust te 'sGravenhage. Maar de WERKKLEEDING dan? 0 't Kost U uren tijd 0 Geef 't ons iJMUIDER STOOM-, WASCH- EN STRIJKINRICHTING Snelliusstraat 39, Telefoon 4371 (Adv. Ingez. Med.) NED. KORFBALBOND EEN BELANGRIJK PROGRAMMA. Het zal Zondagmiddag aan de Zomervaart druk worden! De ontmoeting tusschen de beide rivalen OK I en Allen Weerbaar I uit Amsterdam is voor de bezetting der eerste plaats in West IIB van veel belang. De beide twaalftallen staan momenteel gelijk: zeven tien punten uit elf wedstrijden; alleen heeft A.W. betere scoringcijfers, n.l. 6830, tegen O.K. 56-r-31. Zal O.K. kans zien, als in October j.l. weer te winnen? De uitslag was toen 85 voor de Haarlemmers. Zeker is, dat het aan spanning niet zal ontbreken. Verder gaat S.V. I naar Oosterpark I; een gelegenheid voor de Santpoorters om te win nen. Rohda I is sterker dan Z.K.V., dat voor de tweede maal zal verliezen. In West IH E staan vier wedstrijden op het programma. Het zou al een groote tegenvaller voor de Haarlemmers zijn, als Haarlem I het derde Rohda er niet onder hield. Blauw Wit 4 lijkt ons sterker dan S.V. 2, dat naar Amster dam gaat. O.K. 2 ontvangt van 122, voor den grooten wedstrijd O.K. IA.W. I, het sterke Wester- kwartier 3, dat goede kampioenskansen heeft. Wil D.T.V. 2 mee blijven dingen naar de eer ste plaats, dan moet het winnen van Amster dam-Zuid 2 en dat kan. In 3F komen onze andere Haarlemsche ploe gen in actie. N. Flora gaat uit en kan van Volharding 2 winnen. Maar het is oppassen, want verleden Zondag deden de Amsterdam mers goed werk door District V te verslaan. T.H.B. I trekt ook naar Amsterdam om Am- stelodanum te ontmoeten. Al zouden de gas ten een veer moeten laten wat we evenwel niet aannemen dan nog staan ze stevig op de eerste plaats; doch voor de zekerheid zullen ze de puntjes maar meenemen. HAARL. KORFBALBOND DE SENIORENWEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor de eerste klasse is vastgesteld Always Ready IWatervliet I. De gastheeren zullen hun positie wel versterken door hun bezoekers te verslaan. Reeds won Ready den eersten keer met 20. De tweede klasse geeft Haarlem 3—Aurora 2 en Aurora 3—O.K. 4. Als in 't vorige najaar zal Aurora 2 weer winnen van de Haarlemmers, die er heel wat slechter voorstaan. Aurora 3 zal het tegen O.K. 4, dat vrij zeker kampioen wordt, niet bolwerken. S.V. 4O.K. 5, de eenige ontmoeting in 3A is ook voor de Oosterkwartierders. In 3B gaat O.K. 6 haai* tiende overwinning tegemoet. Aurora 4 zal Oosthoek haar achtste nederlaag toebrengen. ADSPIRANTENWEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAG Het programma voor Zaterdagmiddag meldt slechts drie ontmoetingen. Nog enkele weken en de competitie is uitgespeeld. Intusschen zal de na-competitie wel gauw beginnen, zoo dat de jeugdige korfballers in training kunnen blijven. Morgen ontvangt Patrimonium Wa tervliet. In November speelden de partijen ge lijk, nu lijkt Patrimonium sterker en kan zij het, door een overwinning, Haarlem nog lastig maken. Watervliet 2 krijgt morgen een vrij ge- makkelijken strijd te spelen tegen Meerle- bosch 2. Haarlem 3 ontmoet S. V. 2. Als de eerste maal zal er ook nu niet veel verschil zijn tus schen de beide twaalftallen. A.IJJH.C.HAMBURG (2—3). Donderdagavond is in Amsterdam een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen de ploegen van de A.IJ.H.C. en Hamburg. D' Duitschers wonnen met 3—2. DAMES-HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Westelijke eerste klasse: Eerste klasse. H. H. IJ. C.—H. O. C. Amsterdam—'t Gooi. HilversumH. D. M. B. D. H. C.—Rood Wit. Overgangsklasse. B. D. H. C. H—B. H. V. Leiden't Gooi II. Kieviten—T.O.G.O. Tweede klasse A: Victoria—H. D. M. II. Rood Wit II—Strawberries. H. C. M.—H. H. IJ. C. II. Derde klasse B: B. D. H. C. IV—Rood Wit Hl. H. B. S. II—Zandvoort. H. B. S. I—Leiden n. Vierde klasse E: Rood Wit TV—Rood Wit V. B. D. H. C. VI—B. D. H. C. VII. Alkmaar—Strawberries n. CRICKET. HET AUSTRALISCHE TEST-TEAM SAMENGESTELD De Australische keuze-commissie (D. O. Bradman, E. A. Dwyer en W. J. Johnson) heeft Donderdag de volgende zestien spelers voor den toer naar Engeland gekozen D. G. Bradman, captain, S. J. Mc Cabe, vice- captain, W. A. Brown, A. G. Chipperfield, B. Barnett, W. J. O'Reilly, C. W. Walker, C. L. Badcock, L. O'B. Fleetwood Smith, E, L. Mc, Cormick, A. L. Hassett, E. S. White, F. A. Ward, M. G. Waite, S. Barnes en J. H. Fingle- ton. De zeven eerstgenoemde spelers en ook Fleetwood Smith maakten reeds in 1934 of vroeger een toer door Engeland mede. Twee groote figuren Grimmitt, de bowler en Old- field sinds 1921 de wicketkeeper van Australië, zijn uit het team gelaten. De Australiërs moeten het wederom in den aanval van hun slow-bowlers hebben, die rij kelijk vertegenwoordigd zijn. Over het geheel genomen een team dat vooral in. het batten buitengewoon sterk te achten is. IJSHOCKEY. NEDERLAND—FRANKRIJK. Zaterdagavond om den „Willinge Brantsma"-wisselbeker, Voor de internationale landenwedstrijden tusschen Nederland en Frankrijk werd door den heer J. A. Willinge Brantsma een wissel beker beschikbaar gesteld, die na vijf overwin ningen in totaal of drie opeenvolgende over winningen in het bezit van de overwinnaars overgaat. De eerste kamp om deze troph.ee heeft Za terdagavond plaats. onder leiding van B. Dukel. SPELPRIN CTPE. Een goed dammer is alleen de allround spe ler, die geholpen door een groote theoretische kennis, zonder een sterken positiezet te moe ten verzuimen, zijn kansen weet te scheppen. Hij is dus noch een positie-, noch combinatie- speleyr, doch houdt rekening met de kansen, welke beide systemen hem kunnen bezorgen. Zwart: Wit: Dit fragment deed zich voor in een oefen- partijtje tegen den heer J. H. M. Mertens. Wit aan zet speelt als sterkste positiezet: 1. 36—31 t Deze zet heeft een dubbele beteekenis. Eerst dreigt dam met 28—22 en 37—31, en ten twee de wordt met 31—27, de rechtervleugel m dit klassieke partij fragment versterkt. Terecht speelt Zwart 1721 om te dreigen met 21-27. 17_21 2 31—27 als beste positiezet. 221—26 Zwart's 21—26 is in deze positie zwak, om dat Wit de beschikking heeft gekregen tot 37—31 den ruil naar 31 te nemen. De fout met 21—26 is echter zoo moeilijk te constateeren, dat zelfs sterke hoofdklas sers zich daaraan vaak schuldig maken. Ook krijgt Wit in schijf 26 een combiantie- object. Wit speelt zonder de minste risico te nemen als positiezet. 3. 40—35 Men zou niet zoo gauw ontdekken, dat Wit met 40—35 op een valstrik speelt. Het is zeer goed mogelijk dat Zwart 510 speelt om in 7—12 een tempo te behouden 510 4. 35—30 24x35 5. 33—29 23x34 6. 30x30 35x24 7 2823 18x29 gedw. 8. 37—31 26x28 9. 38—33 28x29 maar steeds volgt de slag naar ruit 5 en Wit heeft fraaie winstkansen. HOE DE WERELDKAMPIOEN WINST VERZUIMDE! In 1934 organiseerde D. C. IJ. ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan een interna tionaal damtournooi te IJmuiden, waaraan deelnamen: M. Raichenbach, wereldkam pioen, J. Demesmaecker, kampioen van Bel gië, R. C. Keiler, kampioen van Nederland en B. Dukel, D. C. IJ. 2e aank. kamp. v. N. 1934. Het is thans wel eens aardig, na ruim 3 jaar, de partijen die wij tegen Raichenbach speel den en die nog nooit in onze rubriek zijn op genomen, ter nabespeling aan te bieden. Het zijn partijen waarin Raichenbach waarlijk de meerdere was. Toch is het belangwekkend na te gaan hoe in onderstaande remisepartij zelfs een wereldkampioen een vernuftige winst naliet. Dinsdag 30 October 1934 in Hotel Kennemer- hof, B. Dukel, Wit. M. Raichenbach, Zwart. 1. 31—26 18—23 Deze opening werd gespeeld om te trachten in gecompliceerd spel den Franschman te overwinnen. Trouwens Wit lukte het wonder wel, de partij moeilijk en kansrijk te maken. Op 3126 heeft Zwart in 1823 en 1923 goede zetten. Zwart wordt belet 1218 door het groen- zetje in 2924 en 3228. Hetbeste antwoord voor Zwart is o.i. 2024. Raichenbach speelde: 13—18 3. 39—33 20—25 4. 44—39 14—20 5. 37—31 8—13 6. 32—27 Door Zwart's laatsten zet 8—13 krijgt Wit met 32—27 bordkansen in stukwinst door de door de dreiging in 2722. Met goed spel slaat Zwart dit echter af. Zwart vereenvoudigde het spel thans, omdat schijven 26 en 27 een uitge sproken spelkarakter vormen in het verdere loop van de partij. 20—24 7. 29x20 25x14 8. 41—37 15—20 9. 46—41 10—15 10. 50—44 5—10 De opening is uitgespeeld en Zwart heeft eenig positie voordeel behaald, vooral nu 37—32 en 34—30 als positiezetten falen. Op 3732 volgt dam met 23—29. Op 3430 2025 en Wit moet 37—32 25x34 40x29 23x34 39x30 met uitstekend spel voor Zwart. Met de verdere voortzetting van Wit lost deze echter de moei lijkheden weer op. 11. 33—29 1722 Zwart's laatste zet is niet sterk. Beter le vert 28 en later 2024 of 1924. 12. 37—32 20—25 Zwart wenscht door handig manoeuvreeren op het centrum te komen en er blijft voor Wit niets anders op, dan bij de openingszetten de consequentie te aanvaarden n.m. de omsin- gelingstaktiek toe te passen 13. 41—37 11—17 14. 27—21 16x27 15. 32x21 14—20 16. 21—16 20—24 Natuurlijk ruilt Zwart weer naar centrum. om de witte randsehijven geheel uit te scha kelen. Het aanvaarde spelplan. 17. 29x20 25x14 Stand na den 17en zet van Zwart luidt: Wit: 16, 26, 31, 34, 35, 36—40, 42—45 47, 48 en 49. 23. 22, 19, 18, 17, 15—12, 10, 9, 7, Zwart: 5, 4—1. 18. Zwart 34—30 15—20 versterkt zich op het centrum, Wit naar de randen en wie zal zegevieren? Het verdere loop der partij is dan ook zeer inte ressant. 19. 30—25 20—24 20. 39—33 Uit vrees voor tempoverlies laat Wit den volgenden ruil toe. 2—8 21. 44—39 17—21 22. 26x28 23x41 23. 42—37 41x32 24. 38x27 18—23 25. 47—42 10—15 26. 42—38 6—11 27. 48—42 12—18 28. 31—26 11—17 29. 38—32 8—12 30. 43—38 23—29 Wit heeft tempo's genoeg en Zwart geeft met 23—29 aan dat deze voelt, tempogebrek te zullen krijgen. Tevens is 23—29 kansrijk doordat dam dreigt met 2430. Speelt Wit om dit te verhinderen 4237 dan volgt verras send 712 en 1823 met, winst. Wit wordt dus gedwongen 29 te ruilen. Stand na den 30en zet van Zwart luidt: Zwart: Wit: Zwart: 1, 3, 4, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 24 en 29. Wit: 16, 25, 26, 27, 32, 33, 35, 36, 38, 39. 40. 42, 45 en 49. Tot zoover laten wij de partij; het verdere verloop volgt in de volgende rubriek. Wij ge ven echter ter oplossing het moeilijke oogen- blik in de partij, waarin Raichenbach de whist verzuimde. De volgende rubriek geven wij dan de analyse. Stand na den 51en zet van Zwart: Zwart: 1, 3, 7, 14, 23, 24, 29. Wit: 16, 25, 37, 38, 39. 40, 45. Wit aan zet speelde 40, 34, 29x40 45x34 en Zwart aan zet kon winnen. Hoe? Oplossingen en correspondentie aan het adres van den damredacteur, Van Wassenaer- straat 23, IJmuiden-Oost. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 29 JANUARI Thalia Theater: „Het lied van de Jeugd" en „Nancy Steele wordt vermist", 8 uur. Theater de Pont: ..En toch trouwden ze!" en „King Kong", 8 uur. ZONDAG 30 JANUARI Thalia Theater: „Het lied van de Jeugd" en „Nancy Steele wordt vermist", 8 uur. Van 37 urn- doorl. matinée met beide hoofd films. Theater de Pont: ..En toch trouwden ze!" en „King Kong", 8 uur. Matiné 3.15 uur. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134, telef. 3030, is in de week van 30 Januari 6 Februari belast met den Zondags- en nacht dienst. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. Op den nationalen feestdag zal van 's mid dags 2 uur af alléén die apotheek geopend zijn, die volgens rooster dien avond den avond dienst waarneemt. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 29 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Avontuur in Barcelona" en „De firma wordt verliefd". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tusschen Shanghai en San Francisco" en „Een meisje van buiten". 8 uur. ZONDAG 30 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Avontuur in Barcelona" en „De firma wordt verliefd". 2.30—7 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tusschen Shanghai en San Francisco" en „Een meisje van buiten", 2.30—7 uur en 8 uur. MAANDAG 31 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Avontuur in Barcelona" en „De firma wordt verliefd". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tusschen Shanghai en San Francisco" en „Een meisje van buiten". 8 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. H. A. Mel- chior. Zeestraat 166, telef. 3340. In de week van 30 Januari6 Februari is de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44. telef. 3388, belast met den Zondags- en nachtdienst. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 29 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Groote Liefde" door de Tooneelgroep „Het Masker". La Gaité, Raaks: Nachtfeest 8—5 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Koningin Victoria. 2,30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Paul Muni in Het leven van Emile Zola. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Zoölogica. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De laatste trein uit Madrid, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: De Groote Sensatie en De Kribbebijter. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. ZONDAG 30 JANUARI Stadsschouwburg, WilsonspleinChineesehe toovenaar O'kito, 2 uur. Stadsschouwburg: „George en Margaret", 8.15 uur. Rembrandt Theater: Causerie door Jhr. Dr. J. C. Mollerus over „Een reis naar Curacao en West-Indië", 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 31 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Jean", 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Beverwijk: Vergadering van den ge meenteraad, 7.30 uur,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11