HET NIEUWE AVONDBLAD IJ mui der Courant TAXIBRANDWIJK 12i cents per week Van Zeeland's Rapport. Het Nieuwe Avondblad Visscherij-Snufjes. 23e JAARGANG No..75 ZATERDAG 29 JAN. 1938 NMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vi ets., per maand 55 cents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis CtogevaUenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid .f2000.—, overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 100.—één lid duim 50.—alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger ƒ25—, alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marine vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Belgische ex-premier prof. Paul van Zee land heeft zijn rapport over de economische nooden der wereld uitgebracht. Men weet dat hij er verscheidene hoofdsteden voor heeft bezocht, en laten bezoeken door een van zijn naaste medewerkers. Hij is overal sympathiek maar niet zekere reserve ontvangen. En als we zijn diagnose van den toestand lezen, zijn we al evenmin verbaasd als wanneer we van de door hem aanbevolen therapie kennis nemen. Wie zich in de laatste jaren ook maar eeni- germate geïnteresseerd heeft voor de economi sche nooden der wereld vinniger gezegd: voor den economischen oorlog die In de we reld woedt en heeft nagedacht over de be- teekenis en de gevolgen van autarkie, hooge douanetarieven, contingenteeringen, uitblij vende stabilisatie der valuta's zal geenerlei nieuwe ontdekkingen in Van Zeeland's rap port doen. Het merkwaardige van het rapport is in hoofdzaak, dat hier een Belgische politieke figuur, iemand die (hoewel hij nu niet meer minister-president is toch als een nationale figuur wordt beschouwd) hier een volkomen objectief beeld van den wereld-toestand geeft en objectief beschouwde geneesmethoden aan beveelt. Zij zullen indruk maken in zooverre, dat men Van Zeeland althans buiten België, waar men hem verdacht heeft trachten te maken en heeft ontzeteld algemeen als een zeer knap en zeer hoogstaand man beschouwt en als een van de wéinige politici in het huidige Europa, in staat om zich tot breeder visie dan onmiddellijk nationaal eigenbelang- op te werken. Dat van Zeeland economische ontwapening noodig acht spreekt vanzelf. Dat hij eraan toevoegt dat niemand in de huidige situatie de wapens durft neer te leggen beamen we allemaal. Dat hij zeer scherp formuleert als hij zegt dat op de internationale markt thans iiiet de particuliere bedrijven maar de sta ten elkaar ontmoeten en dat de economische oorlog met de politiek totaal verwikkeld is is kunnen we ook zonder moeite aanvaarden. Niet alleen in economischen zin durft men niet te ontwapenen. Niet alleen in economi schen zin worden de volken verarmd en daalt hun levenspeil. Het verschil is alleen dat men de economische wapens niet alleen maakt maar ook toepast. De andere wapens verar men de volken door hun voortdurenden aan maak en opdrijving, waardoor alle staatsbe grotingen uit hun evenwicht zijn geslagen en de belastingen tot maximale hoogte opge jaagd, hetgeen op zijn beurt de koopkracht weer doet zinken en het bedrijfsleven ver lamt. De groote vraag is nu maar: zal Van Zee land's rapport als geruchtmakende nieuwe analyse van de menschelijke onmacht onzer dagen, tot het nemen van eenig initiatief lei den of zal het zorgvuldig in de archieven wor den opgeborgen en binnen een paar weken vergeten zijn? De Belgische ex-premier schijnt dat niet te verwachten. Hij schijnt hoopvol gestemd. Laat óns hopen dat hij er meer werkelijke reden toe heeft dan de vele ministers voor hem het woord „staatslieden" raakt meer en meer uit de mode die met hun optimis- tischen toon in tallooze redevoeringen blijk baar alleen getracht hebben de methode van wijlen den apotheker Goué, uit Nancy, op de wereld toe te passen. Ik ben niet geneigd tot pessimisme, maar de straten der Europee- sche regeeringswijken zijn zoo langzamer hand bezaaid met d-oode musschen. Als het rapport-Van Zeeland niet de zoo- veelste overleden musch zal zijn zal dat spoedig moeten blijken uit werkelijke maat regelen. Gebeurt er binnen een paar weken nog niets, dan kan men den dood van het vogeltje wel met zekerheid vaststellen en kan men Van Zeeland gaan troosten met eenige eere-doctoraten in Engeland, Amerika en Frankrijk. Hijzelf heeft ongetwijfeld hooger ambities. Hij is de man om werkelijk resultaat van zijn werk te verlangen. Het zij hem ook hier van harte toegewenscht. IJMUIDEN is en blijft het Dagblad met den Laagsten abonnementsprijs Alle Andere Dagbladen zijn Duurder Cruise van de „Normandie' De volgende maand zal het 83423 bruto reg. ton metende Fransche stoomschip ..Norman die" een cruise maken. Het schip is voor dat doel aan Brazilianen verhuurd. Op 5 Fe bruari zal het schip van New York vertrek ken naar Rio de Janeiro. Het gaat dan via de Balearen naar Port of Spain en vandaar naar Rio. Daarna keert het schip naar Frank rijk terug. Bestuurdersbond „Kennemer- land'\ Verschillende sprekers over het nut der organisaties. De bestuurdersbond „Kennemerland", waarin o.a. vereenigd zijn de best-uren van C.B.P.T.T., N.B.T., en Mercurius, en welke van de Nederlandsche Vakcentrale een on- derafdeeling vormt, had in de bovenzaal van café De Feber aan den Zeeweg een gecom bineerde algemeene ledenvergadering belegd. De heeren S. van' Riet, Ch. Ultzen, F. C. M. Takes en H. B. Berghuys resp. van den Nederlandschen Bond van Technici, van den Centralen Bond van P.T.T.-personeel, van Mercurius en den secretaris van het hoofd bestuur der Ned. Vakcentrale. De voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom in het bijzonder aan den heer Berghuys, die er de reis van Utrecht voor over had gehad om op dezen avond het woord te kunnen voereji. Spr. betreurde de matige opkomst, die wellicht aan het slechte weer te wijten was. De heer Van Riet besprak het onderwerp „Salariseischen". In groote lijnen hebben de organisaties van uiteenloopende pluimages, welke in den bestuurdersbond vereenigd zijn, dezelfde belangen en dezelfde nooden. Nu is het goed van elkander wat meer te weten, want vele van de leden zijn voor elkander vreemden. Spr. greep daarom deze gelegen heid aan om een kort exposé te geven van de toestanden en helaas ook dikwijls mis standen in de technische bedrijven. De groote verscheidenheid in de techniek brengt haar groote moeilijkheden mede hij den belangen strijd der technici. Er is onder deze technici nog te veel verdeeldheid en lauwheid. De handarbeiders zijn voor het meerendeel krachtig georganiseerd, de werkgevers doen er niet voor onder; de hoofdarbeiders in de technische bedrijven zien dit nut van orga nisatie helaas nog niet genoeg in. De bon den van handarbeiders in de metaalbedrij ven zijn erkend en er wordt rekening gehou den met hun eischen; de hoofdarbeiders wor den daarentegen maar al te dikwijls be schouwd als quantitê négligeahle". Spr. gaf daarvan voorheeden aan de practijik ont leend; vooral in dezen tijd van teruggang kwamen op deze technici de slagen van het lot neer. De organisatieplïcht wint echter gelukkig meer en meer terrein; de malaise heeft daar stimuïeerend op gewerkt. De heer Van Riet vertelde daarna van de leidraad, welke hij de salarisschema's voor de technici voorgesteld wordt. Speciaal voor den M.T.S.'er voeren de tech nische vakorganisaties een intensieven strijd om werkverruiming, en trachten zij voor de zen jeugdigen technicus een betere waardee- ring te verkrijgen. Algemeen zijn de toestan den, die bij de jongere technici bestaan, be kend. De bonden van technici ijveren stelsel matig voor een verheffing van hun leden uit de gevolgen van de depressie. De heer Ultzen, die tot onderwerp geko zen had „De huidige salarisactie van het rijkspersoneel", wees op den band, die allen vereenigt in de Ned. Vakcentrale. Het sala- 'risvraagstuk van het rijkspersoneel hangt ten nauwste samen met de loonen, die in de particuliere en semi-overheidsdiensten be taald worden. De salarieering van het rijks personeel is jarenlang onvoldoende geweest en spr. gaf daarvan voorbeelden en cijfers, welke er op wijzen, zeide spr.. dat zij reeds voor de kortingen der laatste jaren, aan den zeer lagen kant waren. Uitvoerig schetste spr. de geschiedenis van de kortingen en het verzet van de regeering tegen een salaris- verhooging. Door loyaal overleg poogt men tot. een verbetering in de nositie der over- >ipidcrHo^nrer, te spraken. T)e fi vakcentralc" kPbber» «ikaar bij dit overles gevonden; zoo wel de Christelijke, als de Moderne, de Ka tholieke zoowel als de Neutrale bonden wer ken thans samen. Spr vleit zich met de hoop, dat uiteindelijk bereikt zal worden, dat de laatste korting van 5 pet. door de reegering teruggegeven zal worden. Aan dit verlangen der vakcentrales zal nog grooter kracht bijgezet kunnen worden als men zich aaneensluit in de organisaties. De heer Takes roerde het vraagstuk „Nut en doel der organisatie" aan. Georganiseerd zijn beteekent een beginsel belijden, nl. dat eendracht macht maakt. Die macht moet men gebruiken om te pogen misstanden de bedrijven weg te nemen. De groote massa van werknemers is nqg ongeorganiseerd; moet actie gevoerd worden om deze lauwen tot aaneensluiten te brengen; men moet ze opzoeken en kennis nemen van de nooden en het leed dezer ongeorganiseerden. Want' daarin zien we weer een afspiegeling van ons eigen leven. Spr. vertelde van de geschiede nis van de gedachte en het ontstaan der vakorganisatie. Het verhoogen van het materieele en het geestelijke welzijn zij voor de vakorganisatie een eerste eisch. De iheer Takes noemde en kele onderwerpen, waar zij aandacht aan besteden moet. Het bindende element tus- schen allen die vergaderd zijn, zegt spr. is het feit, dat wij werkmenschen zijn. Wij heb ben gemeenschappelijke belangen en als wij geleerd hebben wat de ooi-zaken zijn van onze nooden, kunnen wij voor die gemeenschap pelijke belangen ijveren voor een betere le venspositie. Dat is slechts mogelijk door en in een hechte vakorganisatie. Versterk uw organisatie was het motto van den heer Berghuys, die er op wees, dat voor de vernietiging van de maatschappij tegenwoordig wel geld te vinden is. Voor den opbouw is echter geen geld. Hier staat de organisatie voor een groote en grootsche taak riep spr. uit. De eenvoudige handarbeiders zijn ons ver vooruit in organisatievermogen. De heer Berghuys gaf er overtuigende voor heeden van hoe sterk de organisaties van b.v. typografen, van metaalbewerkers etc. wel zijn. Hij wees in dit verband op het ver bindend verklaren der collectieve arbeids overeenkomsten. Spr. pleitte voor de verster king der organisatie, onafhankelijk van po litieke of religieuze richting. „Slechts een hecht samengaan kan ons materieele en ideele verbetering brengem kan uitkomst brengen in de enorme proble men, welke deze maatschappij stelt in dezen tijd van neergang. Wij hebben elkaar noo dig, zeide spr., vereenigt u dan in uw orga nisaties". De voorzitter heeft allen sprekers dank gebracht voor hun speeches en den wensch geuit, dat de daarin geponeerde stellingen vruchten mogen afwerpen. De besommingen der trawlers in 1937. RO 9. De KW 78 staat zelfs aan -de. spits met 360 reisdagen, waaruit men zou kunnen aflei den, dat dit schip bijna het geheele jaar door den dag nadat de vangst verkocht was, weer op zee was. Ditzelfdt geldt ook voor de trawlers Maria van Hattem met 354 reisdagen, Proti- nus (352), Dolfijn (349), Raaf (347) en Bruin- visch (356). De statistiek toont voorts aan, dat de groote trawlers het drukst gevischt hebben. Meer dan 300 reisdagen hadden 26 groote booten en 6 kustbooten. Ook de Erin kan worden beschouwd als onafgebroken in de vaart te zijn geweest. De 10 beste besommers bij de V.D. ers waren de Erin -met f 63124 (per reisdag f 481.75!), Caroline met f 109735 (f 324.66), Alkmaar met f 98033 (f 302.57), Gerberdïna Johanna met f 97348 (f 327.77). Gloria met f 92943 (f 309.11), Bloemendaal f 91283 (f 263.82), Adelante f 87732 (f 255.78), Schoort f 87380 (f 272.21), Hercules f 83799 (f 271.16) en de Cornells f 81434 (f 255.28). De Norma Maria bracht het in 260 reisdagen tot f 73578 of per reisdag f 283, de Maria van Hattem behaalde in 354 reisdagen f 78452 of per reisdag f 221.62. De Witte Zee, een boot die bijna 100 ton kleiner is dan laatstgenoemde trawler bracht het tot f 223.70. Dat er voorts een groot verschil is tusschen de trawlers der beide typen, d.w.z. het groote en het kleine zien we bij een vergelijking tus schen de resultaten van den grootsten en den kleinsten trawler; de Erin groot 399 ton be- somde per reisdag f 481.75, de Roode Zee 143 ton f 123.72. De Elie Chenevière komt met haar 163 ton aan een opbrengst van f 162.33 per reisdag. De Betje RO 16 bracht het met haar 186 ton slechts tot f 147.01 en daarbij had deze motortrawler slechts 273 reisdagen met totaal f 40135. Van de logger-trawlers stond de KW 76 met f 120.84 per reisdag bovenaan Dit schip kwam daarbij boven de trawlers Bruinvisch, Oentoeng, Johanna. Perseus, Rijn stroom en Ancor. De drie Katwijksche logger- trawlers besomden in totaal f 105.000. De Kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer. Van 114.90 tot 481.75 per reisdag of van Ancor tot Erin. De statistiek der Nederlandsche trawlervloot van Arie Schippers, Rotterdam over 1937 ver meldt de besommingen van. 92 stoom- ei motortrawlers, alsmede van de logger-trawlers KW 74, KW 76, KW 78, SCH 61 (Willy) RO (Bruinvisch) en RO 9 (Adjowico). Het merk waardige van deze statistiek is, dat onder scheid is gemaakt tusschen. trawlers visschen- de mèt en zónder V.D. patent. En dan valt direct in het oog, dat de trawlers, visschende met het V.D. patent de beste resultaten be reikten, waarbij echter opgemerkt dient te worden, dat het de grootste booten zijn. die met patentnetten visschen. Van de trawlers,-met patentnetten visschen de varieeren de reisdagopbrengsten van f 481.75 (Erin) tot f 150.91 (Corrie), bij de trawlers zonder patentnetten visschende staat de Oostzee met f 169.91 bovenaan en de Ancor met f 114.90 onderaan. Uit het opgegeven aantal reisdagen blijkt, dat slechts weinig schepen onafgebroken in de vaart zijn geweest Rekenen we hiertoe de trawlers met meer dan 325 reisdage- dag van vertrek en afslag meegerekend, dan zijn dit de Caroline, Alkmaar. Bloemendaal, Adelante, Rotterdam Dirkje. Alma. Jacq. Clasina. Witte Zee, Claesje, Maria van Hattem, En Avant-, Protinus, Poo-lzee, Dolfijn, Raaf en Bruinvisch en van de trawler-loggers de KW, 58 en de DENNENSTRAAT 12 - TELEF. 5563 (Adv. ingez. Med.) Over het algemeen ongunstige resultaten. De afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken deelt het vol gende mede omtrènt de kustvusscherij en de visscherij in het IJselmeer, waarbij de tus schen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand December 1936. In de Zuidhollandsche stroomen en zee gaten werd de visscherij drukker, in de Lauwerszee en den Dollart en in den Wadden zee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daarentegen minder druk uitge oefend dan in December 1936. De geldelijke uitkomsten der visscherij in het IJselmeer en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten waren beter, die in de Lauwerszee en den Dollart en in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daarentegen slechter dan in December van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoer de visch bedroeg n.l. volgens voorloopige op gaven respectievelijk in de Lauwerszee en den Dollart 79.160 (158.165) K.G. en f 375 (f 3.0001) in de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee 2.525,351 (2.041.404) K.G. en f 21.391 (f 31.200), in het IJselmeer 56.184 (7.131) K.G. en f 12.830 (f 1.838), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 282.770 (156.508) K.G. en f 23.448 ff 13.037). Uit Zee land werden verzonden 2.936.065 (2.875.833) oesters ter waarde van f 185.445 (f 166.744) en 5.589.917 (5.215.988) K.G, mosselen ter waar de van f 133.982 (f 127.255). In het IJselmeer werden met staande dot netten in de eerste helft der maand nog een enkele maal goede vangsten gemaakt. Even eens in de eerste helft der maand werd, vooral in de omgeving van Elburg, door spiering'- visschers met sleepnetten veel spiering gevan gen. De gevangen spiering was klein van stuk De visscherij op snoekbaars met staande net ten en sleepnetten leverde zeer ongelijke vangsten op. Voor verschillende visschers van Medemblik levfrde deze visscherij nog gun stige resultaten op. Verder werd in het IJsel meer nog wat baars, blei, karper, voorn en winde gevangen. In de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee werd in het begin der maand met de kommen nog wat spiering ge vangen. Door de botvisschers met hoekwant en staande netten werden geen loonende vangsten gemaakt. De visscherij op garnalen, welke gekookt werden afgeleverd, was van weinig beteekenis. Op garnalen voor de Am- sterdamsche markt werd door een 20-tal vaar tuigen van Den Helder gevisch. De visscherij op garnalen voor de drogerijen was van geen beteekenis. Van de mosselperceelen werden ongeveer 700 balen mosselen afgevischt voor de binnenlandsche consumpie, terwijl van de natuurbanken eveneens voor de binnenland sche consumptie nog ongeveer 300 balen mos selen werden afgevischt. De verzending van natuurmosselen naar Engeland was slecht. De De visscherij op mosselen voor eendenvoeder werd door een 10-tal vaartuigen uitgeoefend. De resultaten der wulkenvisscherij waren door het koude weder en de voortdurende Oostelijke winden weinig bevredigend. De vis scherij op alikruiken bleef van weinig beteeke nis. In de Lauwerszee werden alleen in de eerste helft der maand nog geringe hoeveelheden garnalen gevangen. Enkele malen werd nos beproefd met. den raamkui] sprot (schardijn) "e vansren doch zonder succes. In den Dollart en dp Ecmc had geen vis- V,pt-n vo r> opriio-'- Kpfpz-Vp-fiic prtfrts. Tn dn TinHb-n^.vicpii - .-tr- ~r>v>- werd me de ankerkuilen redelijk goed spiering gevan gen. doch met de speiringdrijfnetten waren ■\e vanvrter maar weinis bevredigend. Met de garnalenkor werden, den tijd van het jaar in aanmerking genomen, nog tamelijk goede vangsten CCCXXXIX. Nu ook nog wat over die fijne visch uit de Barendszee. Ik héb die nu twee maal gehad, een paar manden groote gullen en een mand groote schelvisch, doch zoodra ik er mee op den afslag kom worden ze afgekeurd. Heb thans weer een afkeuringsbriefje van 46 kilo in mijn bezit. Ze worden afgekeurd omdat ze sterk smaken naar traan ook omdat de kieuwen ivit zien. Ik voor mij vind het ook een onooglijke r..zooi. Klanten verspeel je er door. Geef mij maar een vischje van de NoordzeeWordt die rommel in IJmui den wél goedgekeurd Dit is een ontboezeming uit een brief van iemand uit een belangrijke provinciestad, die veel visch uit IJmuiden ontvangt. Het is toch klaarblijkelijk niets gedaan met die visch uit het hooge Noorden, want ik heb er meer klachten over gehoord en het zal wel niet lang meer duren, dat ze in het binnenland heelemaal onverkoopbaar is. Nu zijn er nog wel eenige handelaars, die zich door den lagen prijs laten verleiden, maar over het algemeen wil geen enkele afnemer er meer aan. Waneer men met deze visch wat wil begin nen. -dan zou ze gefileerd en netjes verpakt verzonden moeten worden, want zoodra men de koppen ziet, met de witte kieuwen is het mis. Ook in Engeland gaat deze visch alleen in filets het land in. En als ze dan heel gauw ge bakken wordt is ze wel te eten. Maar laat men de visch, waarvan een deel, wanneer ze uit het vischruim komt, meer dan twee weken in het ijs gezeten heeft, eerst nog eens een halven dag zonder ijs staan om ze dan te ver voeren, waarna nog eens een ijsloos tijdperk aanbreekt, dan is het lekkere er wel af. Het is wel jammer, dat -de handel zoo weinig aan deze visch heeft, want de markt heeft wel eenige aanvulling noodig. Vooral de schel visch was duur en voorts is er meer behoefte aan lekkere Noordzeeschol dan aan gul of kabeljauw uit de Barentszee en daarom zien de vischhandelaars liever tien snurrevaad- kotters aan de markt dan één trawler van de Barentszee. Er kwamen deze week binnen 44 trawlers, 43 loggers, 2 kotters en zoowaar n-og 8 Engel- sche drifters, die met z'n achten f 12.900 be somden of gemiddeld ruim f 1500 per reis. Die hebben nog even een mooi reisje gemaakt. Ook de loggers hebben tegenwoordig geen reden om te klagen. Die komen nog steeds ver boven hun jaargemiddelde uit. Het schijnt, dat de Scheveningers inderdaad de trawl- visscherij laten varen want het is bijna alles KW wat er aan de markt komt. Er waren slechts vijf Scheveningers aan de markt deze week. PIETERMAN. VELSEN WERKGEVERS EN DE VREEMDE LINGENWET. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen, hoofd van Politie in den zin der vreemdelingenwet gezien de wet van 16 Mei 1934, Staatsblad no. 257, tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen; Overwegende, dat gebleken is, dat werk gevers niet immer tijdig een z.g. arbeids vergunning dan wel verlenging dier vergunning vóór afloop van den geldigheidster mijn aanvragen ten aanzien der in hun dienst zijn vreemdelingen; brengt nogmaals onder de aandacht van werkgevers, dat bij het eonstateeren van overtreding der voormelde wet, strafvervol ging kan volgen. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: Een kinderporte- monnaie, een zakkam in étui, een paar mo torhandschoenen, een medaillon met foto, en eenige handschoenen. Gevonden te IJniuiden-Oost: een medail lon, een regenmantel, een belastingmerk, een lap zijde, een armbandje, een jongensjas, een damestasch met inhoud, een baal suiker, een kinder manteltje en eenige handschoenen. Gevonden te Velsen-Noord: een ring met twee Lipssleutels, een rozenkrans, een visch- snoer, een heerenrijwiel, en eenige hand schoenen. Gevonden te Santpoort dorp: een bruine sjaal. Gevonden te Santpoort-Station: een hand zaag en een wollen das. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende orga nisatie gedurende de week van 21 Januari tot en met 5 Februari a.s. zijn vastgesteld als volgt: Werkloozenvereeniging van 99.30. Algemeene Nederlandsche Metaalbewer- kersbond van 1010.20. Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond van 9.359.55. Ongeorganiseerden van 10.3011.30. rJimJder Tv-nsport Federate fN.A.S.i van 45—12.00 R. K. Bonden van 9.009.40. Kleine Bonden van 9.4510.00. TJmuider Federatie van 10.1511.00. Oud Katholiek Vakverbond van 11.10--11.25 Chr. Bond van Fabrieks en Transport Ar beiders van 11,30—12.00

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1