HET NIEUWE AVONDBLAD Muziek en Dans Het Oranjefeest te Velsen. IJmuider Courant 12i cents per week Het Nieuwe Avondblad 23e JAARGANG NO. 77 DINSDAG 1 FEBRUARI 1938 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTENper week X2Va ets., per maand 55 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog ƒ200.beide leden duim ƒ100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger 5.arm-of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz, ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Ondanks guur weer, veel belangstelling op het Willemsplein. Ook de fakkeloptocht in IJmuiden-Oost slaagde uitstekend. Het was gisteravond ver van aangenaam op straat; het weer was van dien aard, dat men het liefst maar bij een knappend haard- vuur zou willen blijven zitten. Er woei een koude wind en die was zoo krachtig, dat de vlaggen van een goede kwaliteit moesten zijn, wilden ze den storm weerstaan. Velen zijn ongetwijfeld bij den haard ge bleven. Maar er zijn zeer velen geweest, die zich niet door het weer lieten dwingen want bij het concert, dat de Harmonie Concordia met mannenmoed in de tent op het willems- plein gaf was veel belangstelling. Concordia speelde, ondanks dat de muzikanten leelijk op den tocht zaten, er lustig op los. na afloop van het concert stortten de honderden zich op de Bloemstraat, waar het ijverige Bloemstraat-comité een serenade in ontvangst mocht nemen. En toen ook dit was geëindigd maakte de jeugd zich meester van de straat. Dichte drommen trokken de Kennemerlaan in, zin gende en hossende. Het „Wij gaan nog niet naar huis" en „Lang zal ze leven!" waren niet van de lucht. Maar de koude wind heeft spoedig een einde gemaakt aan de drukte. Er was trou wens, na de hulde in de Bloemstraat niets meer te beleven. In IJmuiden-Oost hield de Oranjevereeni- ging een fakkel- en lampionnenoDtocht. Het was een lange stoet, die achter de Muziek vereniging Juliana" door de straten trok. Burgemeester Kwint voor de radio. Burgemeester Kwint heeft gisteravond omstreeks zes uur zijn aangekondigde rede voor de microfoon der radio-distributie uit gesproken. Ongetwijfeld zullen velen naar hem geluisterd hebben. Wij laten hieronder zijn rede in extenso volgen. „Zeer geachte luisteraars Met innig medeleven en met grooten geest drift heeft het volk van Nederland gejubeld en feest gevierd toen nu ruim een jaar ge leden onze Kroonprinses aan de zijde van de keuze Haar's harten onzen Prins Bern- hard der Nederlanden Prins van Liope Bies- terfeld in Haar sprookjeskoets Haar bruidsweg in de Koninklijke Residentie af legde. Op dit jonge Paar was Nederland's hoop gevestigd, was Nederland's verwachting ge bouwd, immers dit huwelijk sloot in zich de mogelijkheid van het voortbestaan van onze Oranje dynastie. Na het overlijden van wijlen Hare Majesteit Koningin Emma die in onze herinnering zal voortleven als de Ko ningin der barmbahrtigheid en van wijlen Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik was het stil en eenzaam geworden rondom den troon van Oranje. En velen uwer zullen in Juni van het vorige jaar met ontroering ook door deze zelfde radio uit den mond van onze Prinses zelve de verheugende tijding hebben mogen ver nemen, dat de geboorte van een Oranjetelg verwacht mocht worden. En nu is dan op dezen Isten 'Januari 1938 de spanning der laatste dagen verbroken en Nederland's hoop op de geboorte van een Oranjetelg is door des Allerhoogsten goed heid in vervulling mogen gaan". De ouderen zijner zeer gewaardeerde toe hoorders en toehoorderessen zullen daar twijfel ik niet aan nog weer op dezen dag m hun herinnering terugroepen den 31sten Augustus 1880, toen ook een jubel door heel Nederland voer bij de geboorte van onze ge liefde Koningin Wilhelmina onder wier ze genrijke Regeering wij ons veilig mogen we ten. G-rooter in aantal zullen onder u luiste raars zijn, zij die nog weten van de geboorte van onze Prinses Juliana; voor mij zelf al thans is 30 April 1909 nog steeds één der meest scherp in mijn herinnering vastge legde momenten uit mijn jeugd; en het her- mnermgsbordje dat mij als jeugdig scholier op dien dag werd uitgereikt, bewaar ik nog steeds als een kostbaar kleinood. En wat nu voor ons herinnering en verle den was geworden nl. de geboorte van een Prinses uit het oude Huis van Oran.ie Nas sau is thans voor ons allen weer heden ge worden. En waarover mogen wij ons op dezen dag verheugen? ploot waarde luisteraars, allereerst over liet zuiver menschelijik geluk dat aan net Prinselijk Paar en onze Koninklijke Fa milie is ten deel gevallen Een Prinselijk Paar is heden in den wer- Kenjken zin des woords een Prinselijk Gezin geworden; en op het statie PfleU- Roestdijk uirt ai?s een jonge Moeder en een jonge vaaer. die zullen begriipen wat ondervreue- e. wat vadertrots en moedorweeidp bet.ee- ent daar is een. Koninklijk* Grootmoeder .van dankbaarheid zal overvloeien tot J10! £eïuk dat aan Hare Kinderen is ten deel gevallen. .^.aar er,is meer; de geboorte van ieder tolt I I' een bpl?.fte in voor cIp toekomst 1t noopt en wekt' verwachtingen. En wan- wij de geboorte van onze jonge Prin ses in dit licht bezien voor ons volk, dan be- teekent dit heugelijk feit het voortbestaan bij Godes Gratie van het Huis van Oranje en het voortbestaan van den band die eens werd gelegd tusschen den Vader des Vaderlands en het Volk van Nederland. Onze meest eerbiedige gelukwenschen rich ten wij tot onze Koninklijke Familie; aan onze jonge Prinses wenschen wij van harte toe het beste wat wij Haar op dit oogen- blik toewenschen kunnen een onbezorgde en ongedwongen jeugd. De kerkklokken luiden over Nederland, sa luutschoten daveren, laat ons daarmede In stemmen door uit te roepen: Lang leven de jongste telg van het Huis van Oranje! Ik heb gezegd.' Kerkdiensten. In vele kerken werd een dankdienst ge houden, die alle druk bezocht waren. Die in de Gereformeerde kerk aan de Wilhelmi- nakade had een bijzondere beteekenis, daar er na afloop gelegenheid was, ds. en mevrouw Van der Meulen, in verband met hun ver trek naar Zaandam de hand te drukken. De beschuiten met muisjes. Met grooten ijver hebben de dames van de Granjevereenigïng Wilhelmina e enige weken geleden eenige duizenden beschuiten met boter besmeerd en met muisjes belegd. Na tuurlijk moest dit wérk je van tevoren ge schieden. Maar de blijde gebeurtenis liet wat lang op zich wachten, langer ten minste dan goed was voor de beschuiten met muisjes, die zooals men weet bestemd waren als tractatie voor de schooljeugd op den nationalen feest dag in Thalia. Het lekkere ging er af; de beschuiten wer den zacht, de boter werd minder lekker. En daarom zullen de beschuiten mét muisjes den kinderen hun neus voorbijgaan. Jam mer vooral voor het vele werk, dat daarvoor is gedaan. Maar de kinderen zullen evengoed hun tractatie hebben. Niet in Thalia, maar over eenige dagen zal ze op de scholen worden uit gereikt. Dit wordt dus een dubbel feest. Hedenavond weer een rondgang met muziek. Het bestuur van de buurtvereeniging „De Bloemstraat" heeft besloten, hedenavond een rondgang door oud-IJmuiden te maken. De muziekvereeniging „Wilhelmina" zorgt voor de muziek. De optocht vertrekt 7.30 uur uit de Bloemstraat Groote belangstelling voor onze publicaties. Er was den geheelen dag groote belang stelling voor de publicaties voor ons kan toor. Duidelijk bleek daaruit, hoe de ge- heele bevolking meeleefde met de gebeur tenissen in Soestdijk. En onze extra edities zullen ongetwijfeld de waardeering gevon den hebben die zij verdienden. De eenvoudige, doch smaakvolle versiering van ons bureau, vlaggedoek, oranje-rozetten en dennegroen, gistermorgen mét bekwamen spoed aangebracht, trok de algemeene aan dacht Feestvreugde op de scholen. Indrukken van een H.B.S.'er. Mej. L. van Berkum vertelt, hoe het be richt op de R.HB.S. ontvangen werd: Wat hebben we het volgende uur? Franseh. Nee. dat kan niet. de Fransche leerares is er niet. Nou, misschien een uurtje vrij. Jemig zeg, dat is boffen, ik heb net trek in een sigaret. Zullen we naar Velserbeek gaan? Allright. Helaas, meneer Boer, de concierge ver schijnt met een lijstje in zijn hand. „Dit uur plaatsvervangend dokter Haje". Hè jasses, mistroostig kruipt 5A op de centrale ver warming om de komst van dr. Haje af te wachten. Bah, akelig weer, geen vrij uurtje, om gauw een sigaret te rooken en de ge schiedenis voor het volgende uur in je hoofd te pompen. „Als wij ook niet eens wanboffen!" We kankeren om het hardste. Maar opeens een stem: „hè zeg, daar gaat Boer met de vlag". „Hè, zou „het" er al zijn? Opeens is er le ven in de brouwerijWe rennen naar de trap en hangen over de balustrade. Beneden is alles nog kalm. „Vooruit, jongens, loopen!" We stormen terug naar de klas. Grijp je tasch op, hossende vliegen we de trap af. De klassen beneden gaan open. we zwaaien door de gang. „Is het er al? Is de baby er? Weet ie al wat? Is het al zeker? Hooren jullie ka nonnen? Fluiten de booten?" Door het la waai in de school valt er niets van buiten te hooren. Daar komen de andere klassen! Het Ls in één oogenblik een herrie op de gangen dat hooren en zien vergaat. Vooruit jongens, hossen! In een vurig tempo dringt en woelt alles door elkaar, trap op, trap af. de heele school host. Leeraren hebben niets meer te vertellen De directeur loopt lachend rond: „kalmte kalmte...." Niemand hoort er wat van alles host en rent gilt en lacht In min der dan één minuut staat de heele bevol king van de school in de hall: ..Stilte, stilte". ..Wat. gaaf de baas een toespraak houden?" Weet ik dat nou hou ie mond dicht!" Dan klinkt nlotseUno- hp< WOVoItyiuc Dus bet is t.ocb werkelük waar' Daverend en spontaan weergalmt het Wilhelmus door de hall. Toch. ondanks alle vreugde is het oleehtia- zwaar rolt het prachtige oude lied langs de trappen omhoog do gangen in, dp school is er van vervuld .HoerrraaahHoerrraaahHoerraaa Tasschen vliegen omhoog. Boven aan de is en blijft hef Dagblad met den Laagsten abonnementsprijs Alle Andere Dagbladen zijn Duurder VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De laatste winterlezing van de Jong Her vormden wordt a.s. Woensdagavond in de Bethlehemkerk gehouden. Spreker is Ds. G. W. C. Vunderink uit Zeist. SCHAAKCLUB „KIJK UIT". In verband met den nationalen feestdag zal de wekelijksche clubavond van de schaakclub „Kijk Uit" heden niet gehouden worden, doch Dinsdag 8 Februari a.s. DAMCLUB T. O. P. De laatste uitslagen der onderlinge com petitie luiden: Groep 1: Th. de ReusW. Koster 20 J. H. v. d. AkkerJ. Kramer 02 Groep 2: J. ZonneveldW. de Smit 02 B. PostmaG. Smit 02 J. F. Six—H. Oostwijn 11 J. v. BreugelJ. Zonneveld 20 P. VeldkampW. de Smit 02 J. SelderbeekJ. Diemeer 02 W. v. d. StarJ. v. Breugel 0—2 W. de SmitB. Postma, afgebr. De competitiewedstrijd T.O.P.Het Noor den is uitgesteld tot naderen datum. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN MAANDAG Verwachting IJM. 204 f 5i0, KW 162 f 800, KW 166 f 700, KW 4 f 620, KW 76 f 1420 KW 29 f 790, KW 105 f 910, KW 22 f 930. KW 158 f 1000, KW 132 f 810, KW 35 f 870, KW 161 f 1060, KW 65 f 1000, KW 91 f 800. trap staat dr. Broehens, en licht zijn hoed af. Vlak naast hem staat meneer Boer en glun dert, wie heesch per slot van rekening de vlag, wie gaf de eerste aanleiding tot de vreugde in school? Dat was hij! De deuren gingen wijd open, de H.BS. propte er uit. Gauw fietsen halen en tasschen achterop. „Hééé jongens, de M.U.L.O. weet nog niks, vooruit naar de Mulo!" Fietsende, hard hol lende, buiten adem komen we er aan. Het hek wordt opengegooid en in een grooten kring hossend, dansen we rond op het pleintje voor de Mulo. „Toe, vooruit dan, stijve Pieten, kom drrruit!" Na een paar minuten gaan ook hier de deuren open en komt de Mulo naar buiten. Nu, naar de Ambachtsschool! In een lange rij, hollen we terug. De Am bachtsschool weet het al, de vlag wordt ge- heschen, en onder luid gejuich gaat zij lang zaam omhoog. „Nou, tot morsrpmniddag hoor, morgenmiddag dansen. Nemen jullie mas kers mee? goed, wij ook dan. Hoe laat? Half drie! Nou tabeh hoor!" En alles haast zich weg om thuis te vieren en te vertellen. Vijf minuten daarna ligt het Tiberiusplein ver laten, de school kijkt de leerlingen hol ach terna, schijnbaar verlangend om hen weer gauw-in zich op te nemen. Dat zou je wel willen hè school, fijn twee heele dagen vrij, hiep, hiep, hiep, hoerraaah!" In Santpoort. Ook hier feest. Van tal van huizen wapper den kort na de bekendmaking de vlaggen. De groene sparreboompjes langs verschil lende wegen werden met vlaggetjes, oranje- ballen enz. getooid. Des avonds maakte het fanfare-korps „Wil helmina" zijn muzikalen rondgang. Dat dit volk op de been bracht, spreekt vanzelf. ■Hedenmiddag houdt onze burgemeester via de Radiocentrale een toespraak en wordt aan de Frans Netscherlaan een Oranjeboom ge- plant, waarbij de burgemeester eveneens aan wezig zal zijn. Vanavond wordt een vreugdevuur ont stoken. In Driehuis. Toen de blijde tijding bekend werd, gaven aanstonds velen door het uitsteken der vlag hun groote vreugde hierover te kennen, ter wijl de klokken der R.-K. kerk hun vreug deklanken uitstortten. Des avonds om 8 uur stelde de harmonie „Soli Deo Gloria" zich onder leiding van Kees Oudendijk in de Schaepmanlaan op en eenige honderden dames, heeren en kin deren schaarden zich achter de musici. Voor het sein tot vertrek gegeven werd, deed de harmonie eerst het „Wilhelmus" klinken. Toen begon de muzikale „omme- ganck", die honderden op de been bracht. Vele kinderen hadden lampions medegeno men en die zorgden voor een aardig effect. Jammer, dat de lampions langs den weg, op een enkele uitzondering na, niet branden konden. Daarom had het bestuur der Oran- jevereeniging den bewoners verzocht de lich ten in erkens en bij de voordeuren te ont steken, waaraan velen gevolg hadden gege ven. Sommigen hadden zelfs achter hun voorramen nog voor een aardige verlichting gezorgd. In een paar straten was een lichtzuil op gesteld, die ook al van den wind te lijden hadden. Ook het Missiehuis was aardig ver sierd. Als dit nummer vanmiddag verschijnt, heeft de carillonbespeling (gramofoonplaten) uit de R.-K. kerk door de firma Ramakers reeds plaats gehad. Vanavond om 8 uur wordt op het land van den heer Bol een vreugde vuur ontstoken. Donderdag a.s. vindt de feestavond in het Patronaatsgebouw plaats. Hieraan wordt medegewerkt door Mi'. William, conféren cier-goochelaar. Verder worden een aantal films vertoond Notaris Anten zal een openingswoord spre ken. WINCH STUKGESLAGEN. Op de laatste reis is de winch van de Fla mingo IJM. 42 die de vorige reis op den traw ler geplaatst was. stukgeslagen. Men heef' nog getracht haar te repareeren ioch na 2fi •uur bezig te zijn geweest moest men het op geven. Het geheele vischtuig ging verloren. HEDENAVOND „DE GRIFFIOEN" (Café DEMMERS) - TROMPSTRAAT. ENTREE VRIJ Geheel nieuw orkest, (Adv Inqez Med.) AFSCHEIDSAVOND Ds. R. J. v. d. MEULEN. Gisteravond was er in de Geref. Kerk, na afloop van den dankdienst- in verband met de geboorte der Prinses, gelegenheid, afscheid te nemen van Ds. R. J. v. d. Meulen wegens zijn vertrek naar Zaandam. Voor het organiseeren van dezen dienst was een speciale regelings commissie samengesteld. Het kerkgebouw was geheel bezet en voor deze gelegenheid aardig versierd door de heeren Geels alhier en G. Ruysenaars te Velsen Noord. De leiding van den avond was in handen van den heer C. J. Dekker. Deze opende den avond met het voorlezen van Pred. 15, waar na hij eenige woorden van afscheid tot den vertrekkenden predikant sprak. Deze avond, zeide hij, is een weerspiegeling van de plaats die Ds. v. d. Meulen in de harten der gemeen teleden had weten te veroveren. Namens den Kerkeraad werd het woord gevoerd door den heer J. Feitsma die herinnerde aan de emi nente leiding van Ds. v. d. Meulen als voor zitter, niet alleen van den Kerkeraad maar ook van de sectievergaderingen. De heer C. Koster trad als lid van het Geref. Schoolbestuur naar voren om, namens dit bestuur dank te zeggen voor het goede wat Ds. v. d. Meulen voor het Gereformeerd onderwijs gedaan heeft. Vervolgens werd het woord gevoerd door den voorzitter der Geref. mannenvereeniging, den heer C. van Deventer, die zeide, dat Ds. v. d. Meulen steeds een stuwkracht is geweest voor de vereeniging. Eveneens dankte deze Ds. v. d. Meulen voor het vele werk dat hij verricht heeft voor den Geref. jeugdarbeid. De heer J. Visser sprak namens de zangvereeniging waar van Ds. v. d. Meulen eere-voorzitter was. Aan het slot van deze toespraak werd Ds. en me vrouw v. d. Meulen door het zangkoor een origineel Zaansch liedje toegezongen. De heer H. Homburg sprak namens de A. R. Kiesver- eeniging waarvan Ds. v. d. Meulen als lid, een niet al te getrouw vergaderingbezoeker is ge weest, maar wel een uitstekend raadsman wiens adviezen altijd zeer dankbaar werden aanvaard. Namens de Zendingskrans en de Commissie voor het V. U. plan werd een scheidswoord in het bijzonder tot mevrouw v. d. Meulen gericht door mevr. Ten Napel Kramer. Laatste in de rij der sprekers was de heer C. Visser, hoofd der Marnixschool. Deze had meer tot taak, om als blijk van waardee ring van hetgeen Ds. en mevrouw v. d. Meu len gedaan hebben, een cadeau aan te bieden. Dit bestond uit twee vloerkarpetten en een bloemenmand. Voor Ds. v. d. Meulen persoon lijk een praktische zakbijbel. Ds. van der Meulen die hierna het woord verkreeg begon de verschillende sprekers en de gemeente dank te zeggen voor het medeleven dat deze altijd met hem zijn vrouw getoond hebben. Hij herinnerde er hierbij aan, dat hij als afhouder is gekomen en heen gaat nu hij schipper is geworden. Hij h&d dit in den be ginne, vóór 10 jaren bij zijn komst in IJmui den niet. gedacht. Hij had toen de gedachte, zich hier als hulpprediker practisch voor zijn arbeid te bekwamen, doch door het heengaan van Ds. Van Leeuwen is dit anders uitgeko men. Hij zeide, dat hoewel hij in den beginne tegen den arbeid in IJmuiden had opgezien, hij dankbaar is hier te zijn ge.weest. Met woorden van dank en afseheic richt hij zich nogmaals in het bijzonder tot de Commissie voor den geschonken zakbijbel. Dit geschenx is voor hem het bewijs, dat naar zijn preek geluisterd is. De avond werd besloten met het singen van her Wilhelmus waarna Ds. Wes- bonk voor ging n dankgebed. Hierna was er gelegenheid, om van Ds en mevrouw v. d. Meulen afscheid te nemen. Hiervan werd door zeer velen gebruik gemaakt. VELSEN JONGELINGSVEREENIGINGEN OP GEREF. GRONDSLAG. De ring Velsen-Beverwijk van de Jonge- lingsvereenigingen op Geref. Grondslag houdt a.s. Woensdagavond in de Greformeerde kerk alhier zijn tweede ringvergadering. HET LANDGOED SCHULPEN Te Velsen-Noord is thans het laatste stuk je bouwgrond van het voormalige Schulpen bebouwd geworden, waardoor de Duinvliet- straat en de Pelsstraat thans gezamenlijk een gesloten geheel vormen waardoor dit een bijzonder mooi aanzien heeft, temeer daar de bouwers bij het bouwen van de laatste 10 woningen moeite noch kosten hebben ge spaard om het architectonisch schoon tot zijn recht te doen komen. HOOGOVEN SCHAAKCLUB. De uitslagen der clubcompetities zijn als volgt: Afd. I J. Zoontjes—P. v. d. Bronk 10 P. A. VeldheerC. Vogelzang I0 Afd. n M. v. d. BergC. v. Krimpen 01 P. H. v. d. Wel—P. A. Veldheer V2—V2 Afd. IH C. Steenman—P. H. Oort 01 F. v. d. LindenP, Snijders I0 F. v. d. LindenP. H. Oort yzy2 Afd. IV G. SchoutenAndrea 0—1 Afd. V v. Aalst—A. Schouten 01 Afd. VI G. SchmitzG. v. Alfen 1—0 PaardenkooperG. v. Alfen 01 WaagmeesterG. Schmitz '/2yz UylenbroekC. J. Mulder 1 Aanstaande Donderdagavond speelt de Hoogoven Schaakclub een uitwedstrijd tegen „De Uil" uit Hillegom, welke te Heemstede ge speeld zal worden. Vier der spelers van de H. O. S. C. speelden reeds een voorwedstrijd en behaalden een 3—1 voorsprong, doordat Ir. W. v. d. Vegte en G. L. de Haas hun partij wisten te winnen; de 2 resteerende partijen n.l. J. C. de Haas afgebr. staat op winst en de afgebr. partij v. C. Vogelzang staat op verlies. Deze wedstrijd wordt gespeeld voor de 3de kl. van den Noord-Holl. Schaakbond. De opstelling is als volgt voor de nog te spelen wedstrijden: 1. J. Beentjes. 2. R. Anger man. 3. C. v. Krimpen. 4. P. H. v. d Wel. 5. P. A. Veldheer. 6. W. Steeman. EEN NIEUWE WOONWIJK TE VELSEN-N. In het verlengde van de Geelvinckstraat te Velsen-Noord bouwen de heeren Smit en Rie- zenkamp twee woningcomplexen nl. een van 12 en een van 15 woningen direct achter den Primairenweg of wel aan het einde van het geprojecteerde plan van den nieuwen tunnel. Als het tracé van de rijkswegen aldaar de finitief is vastgesteld, krijgen de bouwers de gelegenheid het resteerende gedeelte dei- braakliggende gronden geheel te bebouwen, waardoor dit gedeelte van Velsen-Noord een prachtige woonwijk wordt met mooie plantsoe nen en gazons en fraai gebouwde woningen. OP EXCURSIE NAAR DE PAPIERFABRIEK. Vrijdagmiddag arriveerden met zeven auto bussen ca. 200 arbeiders van de papierfa brieken van Van Gelder Zonen te Wormer ,-ian de Papierfabriek te Velsen om een bezoek te brengen bij hun nevenbedrijf, hoofdzake lijk om de grootste en nieuwste papiermachine ie P. M. 18 door in volle werking te zien. On- ler deskundige leiding werd dit groote gezel- chap groepsgewijs rondgeleid. Na afloop hiervan werd den arbeiders in het Concordia- gebouw de thee aangeboden, waarna wederom werd ingestapt om voldaan naar Wormer te ug ie keeren. Deze groote excursie kon slechts plaats hebben, doordat aan de fabriek te Wormer des Vrijdags en Zaterdags niet wordt gewerkt.,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1