HET NIEUWE AVONDBLAD IJmuider Courant 12i cents per week Beatrix. Het Nieuwe Avondblad 23e JAARGANG No. 79 DONDERDAG 3 FEBR. 1938 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN per week 121/* ets., per maand 55 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 16 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Grate Ongevallen vei zekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.overlijden f400.-r9 verlies van hand, voet of oog f 200.—, beide leden duim ƒ100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60.— f" vt®? wflsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz, 400. diji veiarinKingsaood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. N,og aizonaeinjKe verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN De pensioenregeling voor de arbeiders van Hoogovens—Mekog— Cemij. Eenige nadere bijzonderheden. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds heb ben gemeld, zullen nadat vroeger reeds een pensioenregeling voor de ambtenaren van Hoogovens, Mekog en Cemy was tot stand ge bracht, nu ook de arbeiders dezer bedrijven en wel van 1 April a.s. in een pensioenverzeke ring worden opgenomen. in het laatste nummer van „Samen" geeft de heer G. S. K. Blaauw een uiteenzetting be treffende deze pensioenregeling, waarin deze allereerst memoreert, dat reeds eerder stappen in deze richting werden gedaan. Want reeds toen 1 Januari 1929 het pensioenfonds voor de ambtenaren werd gesticht, lag het in de be doeling, zoo spoedig mogelijk een gelijksoorti- gen maatregel te nemen voor de arbeiders. De economische crisis, die zich spoedig daarna deed gelden en het feit, dat een pensioen regeling voor arbeiders belangrijk meer kost, heeft er toe geleid, dat van de stichting van een pensioenfonds voor de arbeiders niet eerder iets kon komen. Aan het artikel van den heer Blaauw over deze belangrijke sociale instelling ontleenen wij het volgende: De aangeslotenen. Tot het fonds zullen toetreden alle arbeiders in vasten dienst van Hoogovens, Mekog en Cemij, die 20 jaar of ouder zijn. Deze toetre ding zal als een verplichting in de arbeidsvoor waarden worden opgenomen. Zoodoende zal worden bereikt, dat er geen arbeiders zullen zijn die van de verzekering voor zich en hun gezin zijn uitgesloten., De bijdragen. Zoowel de maatschappij als de beambten storten 4van het salaris in het pensioen fonds der beambten. Een gelijke regeling zal voor de arbeiders gelden, echter met deze af wijking, dat beide partijen 3% van het nor male loon plus 1% van f 30 per week betalen. Dit wil dus zeggen, dat voor alle arbeiders een gedeelte van het te storten bedrag gelijk is en ook van week tot week gelijk zal blijven. De reden hiervan is, dat het fonds naast het ouderdomspensioen ook een weduwenpensioen zal verzekeren. Dit laatste moet, ten einde allerlei bezwaren te voorkomen, zoo veel mo gelijk ongewijzigd blijven, hetgeen wil zeggen dat ook de bijdrage daarvoor zooveel'mogelijk ongewijzigd zal moeten blijven.'Dit nu kan worden bereikt door de bijdrage zóó vast te stellen, dat, welke veranderingen het normale loon ook ondergaat, een gedeelte der bijdrage geen invloed van die veranderingen onder vindt. Daarom wordt door eiken arbeider elke week in elk geval 1% van f 30 betaald en de maatschappij betaalt voor hem elke week eveneens 1% van f 30. De overige 3 wordt van het normale loon berekend en deze bij drage maakt dus alle veranderingen daarvan mee. Om het nu niet al te ingewikkeld te ma ken, wordt deze 3% berekend van het aantal geheele guldens dat het normale loon bevat. Een arbeider, die 48 X f 0.55 per week, d.i. f 26.40 verdient, betaalt dus naast 1% van f 30 nog' 3van f 26, d.i. f 1.08 in totaal, en de maatschappij betaalt voor hem dezelfde bijdrage. Een arbeider in drieploe gendienst, die gemiddeld per week 611/3 X f 0.56 aan normaal loon ontvangt, d.i. f 34.34, betaalt 1% van f 30 en bovendien 3% van f 34, of f 1.32. Gelijke bijdrage betaalt de maat schappij voor hém. Hier moet nog het volgende vermeld worden. Ten aanzien van haar bijdrage heeft de maat schappij een voorbehoud gemaakt en wel dit, dat zij niet verplicht zal zijn 3% van het nor male loon te betalen indien de resultaten van het bedrijf daartegen een ernstige belemme ring zouden opleveren. De bijdrage ad 1% van f 30 zal zij echter in elk geval betalen. Laat ons hopen en vertrouwen dat van dit voorbe houd nimmer gebruik zal behoeven te worden gemaakt. De besteding van de bijdragen. De bijdragen van arbeiders en maatschappij zullen het fonds bij deh huidigen stand der bonen jaarlijks een inkomen opleveren van rond f 120.000. Hoe zal het fonds deze belang rijke som nu besteden? In de eerste plaats de mededeeling, dat het fonds niet zelf als ver zekeringsinstelling zal optreden. Deed het dat wel, dan zou het genoodzaakt zijn, zijn in komen rentegevend te beleggen. Dit nu wordt te bezwaarlijk geacht. Behalve het zeer moei lijke daaraan verbonden werk zou er de kans zijn dat er verliezen werden geleden en voor alles willen wij streven naar de grootst moge lijke soliditeit om te voorkomen, dat het op teleurstellingen zou kunnen uitlooperi. Het fonds zal dus ten behoeve der arbeiders ver zekeringen sluiten bij belangrijke Nederland sche maatschappijen, die er geheel op inge richt zijn om de haar toevertrouwde gelden zoo solied en zoo voordeelig mogelijk te be leggen en die bovendien door haar grooten omvang veel hoogere pensioenen kunnen uit- keeren dan het fonds ooit zou kunnen doen, indien het de verzekeringen in eigen beheer hield. Voordat wij er nu toe overgaan om iets over de besteding' van de gelden van het fonds mede te deelen, moet er aan worden herinnerd, dat er voor de arbeiders alreeds een verzeke ring van ouderdomspensioen bestaat, n.l. op grond van de Invaliditeitswet. Doordat de maatschappij voor eiken meerderjarigen ar beider 60 ct. per week plakt op zijn rente- kaart heeft deze niet alleen aanspraak op een uitkeering, indien hij invalide zou worden, doch ook op een pensioen met ingang van den 65-jarigen leeftijd (de z.g.n. ouderdoms rente). Het fonds zal hiermede rekening hou den en uit zijn inkomen zooveel minder voor het ouderdomspensioen besteden als noodig zou zijn om het ouderdomspensioen ingevolge de Invaliditeitswet te verzekeren. Dit komt neer op een. bedrag van 45 cent per week per (Zij, die gelukkig maakt.) Hoe zal het prinsenkindje heeten, Dat op Soestdijk geboren is? Dat wilde ieder onzer weten, Men raadde veel en raadde mis. Toen vloog door 't lage land de mare, Waarop de spanning was gericht En die 't geheim kwam openbaren, Der namen van het teere wicht. Dus Beatrix is uitverkoren, Zij, die een volk gelukkig maakt, Van het moment dat z' is geboren En 't eerste kreetje heeft geslaakt. Zij bracht haar jongen ouders zegen, Geluk bracht zij een koningin, De naam, die zij nu heeft gekregen, Is van een diepen waren zin. Zij, die gelukkig wist te maken, Door 't feit, dat zij geboren is, Moog' zelf het hoogst geluk ook smaken, Dat 't menschenkind beschoren is. P. GASUS. arbeider, d.i. in totaal per jaar een bedrag- van rond f 22.000. Van het jaarlijksche inkomen ad f 120.000 wordt dus eerst f 22.000 afgezonderd. Dit be drag zal voor een nog nader te vermelden doel einde worden besteed. Vervolgens zal jaarlijks ".000 worden besteed voor het ouderdoms pensioen en het restant, d.i. dus f 35.000, voor de z.g.n. aanvullende weduwenverzekering en de weezenverzekering. Het ouderdomspensioen. Er komt dus jaarlijks f 63,000 op het ouder domspensioen. Uit dit bedrag zal voor eiken arbeider, die lid is van het fonds, gehuwd of ongehuwd, een verzekering worden gesloten voor een ouderdomspensioen op 65-jarigen leeftijd en wel volgens het z.g.n. koopsommen stelsel. Dat wil zeggen; 'ér wordt niet van te voren vastgesteld, hoeveel het pensioen op 65-jarigen leeftijd zal bedragen, doch het wordt zoo, dat elke gulden, die op rekening- van een bepaalden arbeider wordt betaald, op zichzelf een bedrag aan pensioen vertegen woordigt. Een voorbeeld zal dit verduidelijken. Stel, er is een 25-jarige -arbeider, voor wien elke week f 1 voor de verzekering van ouder domspensioen beschikbaar is. Na een jaar zal dan voor hem een bedrag van f 52 verzameld zijn. Deze f 52 worden op zijn bewijs van lid maatschap bijgeschreven en tegelijkertijd wordt er bij vermeld, dat hij voor deze f 52 een aanspraak heeft verworven op een pen sioen van f 29.09 per jaar, zoodra hij 65 jaar zal zijn geworden. Zou er verder nooit meer iets voor hem betaald worden, dan zou hij toch altijd het recht op deze f 29.09 pensioen per jaar gehouden. Wordt er gedurende het volgen de jaar, dus als hij 26 jaar is geworden, weer f 52 voor hem verzameld, dan zal hij' daar voor ook weer een aanspraak op pensioen met ingang van den 65-jarigen leeftijd verwerven. Dit stuk pensioen zal echter iets minder zijn dan het eerstgenoemde, het zal n.l. f 27.88 be dragen. Door de storting van 2 X f 52 heeft hij dus nu een totale pensioen-aanspraak ge kregen van f 56.97 per jaar, een bedrag dat onveranderd blijft, ook al wordt er nooit meer iets betaald. Komt er nu elk jaar f 52 op de rekening van dezen arbeider, tot en met zijn 64e levensjaar, dan zullen al de stukjes pen sioen, die hij van jaar tot jaar heeft verza meld, bij elkaar een bedrag opleveren van f 553.56, 'hetgeen neerkomt op f 10 per week. Dit bedrag wordt dan nog verhoogd met het ouderdomspensioen ingevolge de Invaliditeits wet, dat, wanneer er voor hem gedurende 40 jaren regelmatig zegels van 60 ct. zijn geplakt, f 5.69 per week zal bedragen, zoodat hij in totaal f 15.69 aan pensioen per week zal ont vangen. Dit alles geldt voor den arbeider die bij zijn pensionneering ongehuwd of weduwnaar is. Is hij gehuwd, dan ondergaat het pensioen, dat hij van het fonds ontvangt, een kleine ver mindering om te bereiken dat zijn vrouw een bevredigend inkomen behoudt als hij vóór haar zou overlijden. Er moet nog op gewezen worden, dat de in deze beschouwingen genoemde pensioen-bij dragen gebaseerd zijn op de huidige tarieven van de verzekeringsmaatschappij. Deze tarie ven zijn na verloop van tijd voor wijziging vat baar en dus ook de daaruit berekende bedra gen van ouderdoms- en weduwenpensioen. Het weduwen- en weezenpensioen. Er is aan de hierboven behandelde verzeke ring van ouderdomspensioen nog deze bijzon derheid verbonden, dat, wanneer de verzeker de arbeider overlijdt voordat hij den 65- jarigen leeftijd heeft bereikt, alle gestorte be dragen door de verzekeringsmaatschappij worden terugbetaald! Nemen we weer onzen 25-jarigen arbeider als voorbeeld, voor wien dus elk jaar 52 guldens worden verzameld op rekening van zijn ouderdomspensioen. Indien hij nu overlijdt op zijn 35e jaar, dus nadat 10 jaar lang jaarlijks f 52 op zijn naam is ge stort, betaalt de verzekeringsmaatschappij 10 X f 52 f 520. terug. Dit bedrag komt ten goede aan zijn weduwe, indien hij gehuwd was 'of anders aan zijn ouders, indien hij hun kost winner was. Nu zal het fonds dit bedrag in het algemeen niet contant uitkeeren, doch het zal, als er een weduwe is, deze daarvoor een pensioen koopen. Dit kan een levenslang pen sioen zijn, doch het kan ook een tijdelijk pen sioen zijn, dat dan belangrijk grooter kan worden dan het levenslange pensioen. Welke 1 keuze zal worder gedaan za^ afhangen van de omstandigheden, waarin de weduwe verkeert Ten slotte nog een opmerking, die de onge huwde leden van het fonds aangaat. Ook voor hen wordt 71 ct. per week afgezonderd, welk bedrag echter, aangezien zij niet gehuwd zijn, niet voor een aanvullende weduwenverzekering 'wordt besteed, doeh door hot fonds van week is en blijft het Dagblad met den Laagsten abonnementsprijs Alle Andere Dagbladen zi|n Duurder weigeren voor den bouw van een aantal wo ningen aan het Oosterduinplein. Naar wij thans vernemen zijn B. en W. in verband met de opmerkingen uit den raad opnieuw met den heer v. d. Pieterman in onderhandeling getreden, hetgeen er toe heeft geleid, dat overeenstemming over een nieuw plan is bereikt. In de e.v. raadsvergadering zal deze aan gelegenheid dus wel opnieuw aan de orde komen. Gezien het standpunt van vele raadsleden in bedoelde vergadering, mag worden aangenomen, dat de bouwvergunning nu wel zal worden verleend. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. DAMES. Ie klasse: RapiditasTurno 2 uur. ConcordiaNiloc 10 uur 30. HEEREN. Rapiditas—Turno 3 uur Al deze wedstrijden: Sportterrein van Oosten de Bruynstraat. Verder programma le klasse Dames: CarnaA.D.A. SimsonZeeburg Heeren: LijndenConcordia SimsonAalsmeer D.O.S.Zaandam NilocOlympia tot week voor hen wordt bewaard. Treden zij in het huwelijk, dan wordt het aldus verza melde bedrag alsnog voor hun weduwenver zekering besteed, die daardoor op een hooger niveau komt. Inkoop van oude dienstjaren. Zooals wij hierboven zagen, zal het fonds uit haar jaarlijksch inkomen een bedrag van f 22.000 afhouden. Dit bedrag nu zal worden gebruikt om alsnog pensioenrechten te ver zekeren die zouden zijn ontstaan indien het fonds er geweest was op het moment van de vaste aanstelling. Echter zal hier uitsluitend rekening worden gehouden met de bijdragen, die in dat geval door de maatschappij zouden zijn betaald. Nemen wij als voorbeeld een ge huwde arbeider, die thans 40 jaar is én die 12 jaar geleden in vasten dienst is gekomen. Als het fonds toentertijd reeds had bestaan, dan zou de maatschappij voor hem jaarlijks een pensioenbijdrage hebben betaald, die bij een normaal loon van f 25 en rekening gehouden met den hierboven vermelden aftrek van 45 ct. per week, f 31.20 zou hebben bedragen. Be rekend zal nu worden hoeveel ouderdomspen sioen en hoeveel weduwenpensioen hij op grond van deze bijdrage in die 12 jaren reeds verzameld zou hebben. Het fonds zal deze be dragen voor eiken arbeider geleidelijk bij de verzekeringsmaatschappij ïnkoopen uit het jaarlijks ter beschikking staande bedrag ad f 22.000. Het zal dit natuurlijk het eerst doen voor de oudste arbeiders, omdat die eerder aan de pensionneering toe zijn dan de jongere. Zijn tenslotte aJle achterstallige pensioen- bedragen ingekocht, dan heeft het fonds toch nog elk jaar het genoemde bedrag beschikbaar en het zal dit dan op een nader te bepalen wijze ten behoeve der arbeiders besteden. Op welke wijze is een vraag, die voorloopig nog niet beantwoord behoeft te worden, want er zal een vrij groot aantal jaren verloopen voor dat de achterstand geheel zal zijn ingehaald. PROPAGANDA-AVOND CENTRALE BOND. De Centrale Bond van Transportarbeiders belegt 17 Februari a.s. een jpropaganda- avond in Thalia. Op dezen avond zal o.a. de Bondsfilm worden vertoond en zal een lid van het hoofdbestuur spreken over het on derwerp ,,De positie van de transportarbei ders en de middelen, om daarin verbetering te bereiken". IJMUIDER OPERETTEVEREENIGING. Het bestuur der IJmuider Operette Ver- eeniging verzoekt ons te melden, dat de e.v. repetitie is vastgesteld op a.s. Vrijdagavond. R.-K. TRANSPORTARBEIDERSBOND ST. BONIFACIUS. Viering- vierde lustrum. Op Zondag 6 Februari a.s. zal bovenge noemde vereeniging den dag herdenken, waarop voor 20 jaar ook te IJmuiden een af deeling werd opgericht. Uiteraard zal dit een feestdag zijn. Een comité, gevormd door en kele leden zal op dien dag het bestuur een vaandel aanbieden en we kunnen gerust zeg gen dat het vaandel er zijn mag. Het verloop der feestelijkheden is als volgt: Des morgens te 8 uur zal door den geestelijk adviseur kapelaan Jac. Betjes in de Pa rochiekerk van den H. Gregorius aan de Ka naalstraat alhier een H. Mis worden opge dragen. Na afloop van de H. Mis zal het vaandel door den geestelijk adviseur wor den gewijd. Daarna zullen alle leden en ge- uoodigden zich naar de Witte Bioscoop be geven, waar gezamenlijk ontbeten zal wor den en waar gelegenheid is om de afdeeling te compiimenteeren. Des avonds te 8 uur zal een feestavond ge- veven worden, waarop tevens aanwezig zal 'in een hoofdbestuurslid. Door het vaandelcomité zal dan het nieu we vaandel overgedragen worden aan de afdeeling. Na dit officieele gedeelte zal er een vroolijk feestprogramma worden afge werkt waaraan medewerken het duo Jack en Johny Miller uit Bussum. Voor muzikale me dewerking zorgt „The Jolly Band", DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS GEDURENDE DE MAAND JANUARI Voor de Hoogovens zijn in de maand Ja nuari aangekomen 21 zeeschepen, waarvan 7 met ijzererts, 4 met steenkolen en 10 om te laden. Van de 10 schepen, die met een lading ijzer vertrokken, waren er 4 bestemd voor En geland, 3 voor Frankrijk, 2 voor Zweden en 1 voor Estland. Opmerkelijk is, dat waar verle den jaar geen enkele lading ijzer per zee schip naar Frankrijk was verzonden, thans in de eerste maand daar drie ladingen heen gin gen en wel alle drie naar Lorient. Verleden jaar kwamen in Januari 16 zeeschepen aan voor de Hoogovens, waarvan 7 met erts, 2 met steenkolen en 1 met oud ijzer, terwijl toen 6 schepen met een lading- ijzer vertrokken. Voor de papierfabriek kwamen in de eerste maand aan 8 zeeschepen en wel 3 met hout en 5 met cellulose, tegen verleden jaar eveneens 8 schepen, n.l. 4 met hout en 4 met cellulose. Voor IJmuiden kwamen aan 9 zeeschepen, waarvan 1 met stukgoed, 1 met natuurijs, 1 om te repareeren, 2 als bijlegger, 1 met sleep, 1 om passagiers en post in te nemen en 1 om haring te laden voor Frankrijk. Verleden jaar was het aantal ingekomen zeeschepen 21, waarvan echter 10 bijleggers en 3 bunkersche pen waren. In totaal zijn dus voor de havens in onze ge meente in Januari aangekomen 38 zeeschepen, tegen verleden jaar 45, dus thans 7 schepen miii der. VELSEN Grondaankoop door Hoogovens en Papierfabriek. Boschweg naar Wijk aan Zee blijft voorloopig- behouden. Naar wij vernemen, hebben Van Gelder Zonen en Hoogovens een groot gedeelte der duingronden ten Noorden van 't Noordzeekanaal, voorheen in 't bezit van wijlen Jhr. Mr. B'oreel van Hogelanden, aangekocht. Voorloopig ligt het niet in de bedoe ling deze gronden voor industrie-ter- reip te gebruiken, zoodat de in de naaste omgeving liggende bekende, fraaie Boschweg, die de verbinding vormt van Velsen naar Wijk aan Zee, over het landgoed Rooswijk, voorloo pig wel geopend zal blijven. De Oranjefeesten. Nog steeds veel feestdrukte. Voor de buurtcominissie e.d. die nog wat van hun programma voor gisteravond hadden be waard was het een uitkomst dat de weersom standigheden veel gunstiger waren dan op den nationalen feestdag. Zoo trof de Bloemstraat-vereeniging het met haar rondgang bijzonder goed. Er was weer veel volk op de been en de muziekver- eeniging „Wilhelmina" liet weer zien dat ze een kranigen tamboer-majoor en hooren dat ze kranige trommelslagers heeft. Indien IJmuiden-Centrum ook maar eenigs- zins had kunnen vermoeden, dat het weer zoo veel beter zou zijn dan op den feestavond zou ze zeker het ontsteken der fakkels op het Wil lemsplein een dag uitgesteld hebben. Dc bebouwing van het Oosterduin plein. Een oplossing? In de laatste raadsvergadering heeft de gemeenteraad zich zooals men weet, accoord verklaard met het voorstel van B. en W. aan den heer ,v. d. Pieterman een vergunning ifce AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Dc Nederlandsche deelnemers in ons land terug. Naar wij vernemen zullen de Nederlandsche deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo a.s. Zaterdagochtend in ons land terugkeer en. Zij arriveeren te elf uur aan de grens te Fern- hout, waar de winnaars van den sterrit, de équipe G. Bakker Schut, en de overige automo bilisten gehuldigd zullen worden door de offi cials van de K. N. A. C. en door de directie van de Nederlandsche Ford Automobielfabriek. Vervolgens gaat het gezelschap naar Breda, waar een lunch zal plaats hebben in het Zuid- Hollandsch Koffiehuis op het Marktplein. Het ligt voorts in de bedoeling van de Neder landsche Ford Automobielfabriek, aan de deelnemers in den loop van de volgende week te Amsterdam een diner aan te bieden. BERND ROSEMEYER TER AARDE BESTELD. Uit Berlijn: Dinsdagmiddag is het stoffelijk overschot van den Duitschen autorenner Bernd Rosemeyer op het Waldriefhof te Dah- lem ter aarde besteld. De begrafenis werd bij gewoond door vele vooraanstaande persoon lijkheden; de baar was bedolven onder een schat van bloemen. De kist werd door de autorenners Stück, Hasse Mueller, Carraciola, Von Brauchitsch en Lang ten grave gedragen. De militaire eer werd gebracht door* een compagnie van de S.S.-lijfwacht van den Fuehrer. WIELRIJDEN. ACHILLES. Als voorbereiding voor de wintercompetitie houdt bovengenoemde vereeniging a.s. Zon dag een trainingsrit over pl.m. 35 K.M. Ver trek van café Bruggink aan de Koningstraat te 10 uur. De wekelijksche clubavond gaat deze week niet door. Het secretariaat is thans gevestigd: Prean- gerstraat 28, Haarlem Noord. IJSHOCKEY. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PRAAG. Nederland trekt de inschrijving terug. De Nederlandsche IJshockeybond heeft zijn inschrijving voor de wereldkampioenschap pen IJshockey, welke van 1020 Februari a.s. te Praag zullen worden gehouden, op" het laatste oogenblik moeten terugtrekken, om dat verscheidene spelers door werkzaamheden verhinderd zijn. BOKSEN. BRADDOCK TREKT ZICH TERUG UIT DE ACTIEVE BOKSSPORT. Uit New-York: De vroegere wereldkam pioen in het zwaargewicht, James J. Brad- dock. heeft verklaard zich uit de actieve boks- sport terug te trekken. Braddock, die zijn wereldtitel op verrassende wijze van Max Baer won en dien aan den tegenwoordigen houder, Joe Louis, moest afstaan, heeft nog eenige weken geleden een overwinning op Tommy Farr weten te behalen. Hij is in De cember 1905 te North Bergen in New-Jersey geboren en begon zijn boksloopbaan in 1926. Braddock is in de Vereenigde Staten zeer populair. Evenals eenige van zijn voor gangers. o.a. Jack Dempsey en George Car- pentier, zal Braddock een restaurant in New- York openen TOMMY FARR SLAAT AANBOD VOOR GEVECHT TEGEN MAX BAER AF. Uit New-York: Nu James Braddock zich uit de actieve bokssport heeft teruggetrok ken heeft Tommv Fav" nen aanhnd vekre- gen "art MiVe Jacobs tegen den vroe- geren wereldkampioen Max Baer uit te ko men. Farr, die reeds eenmaal in het Har- ringay-stadïon te Londen op punten van Baer heeft gewonnen, heeft dit aanbod af geslagen. Jimmy Adamick. een jonge zwaar gewichtbokser ,uit Michigan, zal nu zijn kans tegen iMax Baer krijgen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1