Staten-Generaal viert heugelijke gebeurtenis. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Engeland en de herleefde „zeerooverij Kou - griep - pijn. p0NPERDA'G 3 FEBRUARI 1938 Besprekingen met Frankrijk en Italië. De kwestie in het Lagerhuis, In het Lagerhuis deelde de Britsche minister van buitenlandsche zaken, Eden, in antwoord op vragen van den Labourleider Attleo mede, dat de Brit sche regeering diep bezorgd is over den aanval op de „Endymion", welke onder geen omstandigheden kan wor den gerechtvaardigd. Deze herleving van de zeeschuimerij is voor de Brit sche regeering aanleiding geweest tot het tot stand brengen van een bij eenkomst met vertegenwoordigers van de Pransche en Italiaansche regeerin gen, Deze bijeenkomst zou des mid dags in het departement van buiten- landsche zaken gehouden worden. Wanneer het volledige rapport zal zijn ontvangen, zal de regeering, zoo zeide Eden, overwegen welke actie on dernomen moet worden bij de auto riteiten, die verantwoordelijk zijn voor dezen volkomen ongerechtvaardigden aanval op eën Britsch koopvaardij schip.. Onder gejuich van de appositie stelde ver volgens afgevaardigde Morrison de vraag, of Eden begrip had voor den cynischen humor van de situatie, waarin men gaat samenwer ken met de Italiaansche regeering met het doel onderzeeërs tot zinken te brengen, waar van ieder weet, dat zij door haar aan Franco geleverd zijn. Op deze vraag gaf Eden geen antwoord. In het verdere verloop der debatten diende de Labourafgevaardigde Mor gan Jones een motie in ten gunste van een internationale overeenkomst tot het verbieden van luchtbombarde menten op weerlooze burgers en waar in er bij de Britsche regeering op wordt aangedrongen haar invloed aan te wenden voor het tBt stand komen van een zoodanige overeenkomst. Eden verklaarde, dat eenige maanden ge leden, onder den inidruk van de ontwikkeling op dit gebied en van de mogelijkheden daar van, de Britsche regeering een begin heeft gemaakt met uitvoerige bestudeering dei- kwestie van den luchtoorlog, in het bijzonder in zijn verband met het bombardeeren van <te burgerbevolking. „Wij achten het noodzakelijk", aldus ging Eden verder, ..een zeer gedegen onderzoek in te stellen, alvorens eenig initiatief onder de oogen te zien, of ons te wenden tot andere re geeringen, aangezien deze zaak zoo ingewik keld is, dat het weinig zin heeft er aan te be ginnen, tenzij men eerst zelf de moeilijkhe den onderzocht heeft en weet hoe men de zeer groote bezwaren, die kunnen worden op geworpen, kan bestrijden. Dit onderzoek zal, naar ik hoop. in zeer nabije toekomst gereed zijn. Het werk wordt gedaan door de be voegde afdeelingen van de departementen op instructies van de regeering met de uitdruk kelijke, bedoeling de kwestie bij de andere mogendheden weer aan de orde te stellen". Eden voegde hieraan nog toe: „Ik kan mij niet binden aan data of methodes, maar het Huis kan er verzekerd van zijn, dat ons doel is een algemeene internationale overeenkomst tot stand te brengen in deze aangelegenheid en daarom wordt het voorbereidende werk ge daan." Aan het slot van zijn verklaring zeide Eden, dat de regeering de ingediende motie aan vaardde. „Het geheele Huis", zoo zeide hij, „zal het met de motie eens zijn ten opzichte van de stijgende verschrikking der luchtbom bardementen op weerlooze burgers. Terug naar de holbewoners. Tenzij iets gedaan kan worden tegen de bedreiging van het luchtwapen, zullen de volkeren ter wereld in het laatste gedeelte van deze eeuw we derom leven als de Troglodyten en terugkeeren tot het tijdperk der hol bewoners. Gezien het steeds groo- tere vliegbereik en de steeds toene mende snelheid van deze wapens, zal er spoedig geen enkel punt ter we reld meer zijn, waar men zich veilig kan voelen voor zijn bedreiging. Wat de regels van het internationale recht betreffende luchtbombarde menten van burgers aangaat, er is slechts één regel. nl. deze: recht- streeksche, opzettelijke en welover wogen bombardementen van nietstrij- ders zijn onwettig. Behalve dit zijn nooit bepaalde regels uitgewerkt. Ten aanzien van het in acht nemen van overeenkomsten zeide Eden: „Ik kan de leer niet aanvaarden, volgens welke, omdat we kere volken hun verplichtingen niet nageko- „Endymion" zonk binnen enkele minuten. Vier overlevenden wisten zich drijvende te houden tot hulp kwam opdagen. Omtrent het torpedeeren van de ,.Endymion" verneemt Havas nog het volgende uit Barcelona: „Het vaar tuig werd tot Almeria begeleid door twee Britsche torpedojagers, doch de kapitein was de haven van Cartha- gena in den nacht niet binnenge varen. De torpedo trof het schip in den voorsteven. De bemanning begaf zich onmiddellijk naar het dek, waar de kapitein met zijn vrouw zich reeds bevonden. Men had evenwel geen tijd een boot te water te laten, het schip zonk binnen enkele minuten. De vier overlevenden wisten zich drijvende te houden tot zij door een vaartuig van de kustwacht aan boord werden ge nomen, drie kwartier na het torpe deeren. Zij zijn nbg zeer zwak." De Britsche kruiser '„Southampton", het viaggeschip van schout-bij-nacht Calvert, ?l€ het tweede eskader kruisers commandeert, niet het zusterschip „Newcastle" naar Va- ncia vertrokken. Reuter verneemt, dat dit hoogstwaarschijnlijk in verband staat wi 01^erzoek naar den ondergang van "Endymion". Volgens het programma zou- oen oeide kruisers een bezoek aan Palma de Majorca brengen. J°euter verneemt verder, dat Valencia bin- normale ressort van het tweede es- sader kruisers ligt. men zijn, wij nooit moeten probeeren den bestaanden toestand te verbeteren." Eden verwees nog naar het initiatief der Fransche regeering betreffende de bombar dementen in Spanje en zeide: „Ik heb het vertrouwen, dat de Fransche regeering zich zeker zou aansluiten bij iedere uitgebreidere internationale poging. Ik ben er ook zeker van dat wij in deze zaak zouden kunnen rekenen op den steun van den Duitschen rijkskanse lier". Trouw aan Nyon". Reuter meldt nader uit Londen: Na de besprekingen tusschen Eden, Corbin en Grandi, is het mogelijk, dat ook dé onder teekenaars van het verdrag van Nyon hier mede in kennis worden gesteld. Naar verno men wordt, hebben Corbin en Grandi reeds hun regeeringen de voorstellen van Eden voorgelegd. Wanneer vast zal staan door wie de aanval op de „Endymion" is gedaan, kunnen de drie mogendheden, die ver antwoordelijk zijn voor de patrouille een gemeenschappelijk protest in dienen. In Italiaansche kringen te Londen wordt verklaard, dat Italië trouw blijft aan de overeenkomst van Nyon en alles zal doen om de zee rooverij in de Middellandsche Zee uit te roeien. Frankrijk is van meening, dat de patrouille versterkt moet worden en zoo doeltreffend mogelijk moet worden uitgeoefend. De Britsche regeering heeft de patrouillesterkte weer op het oude peil gebracht. Engeland bereid tot bemiddeling tusschen Barcelona en Salamanca. De Britsche regeering heeft haar goede diensten aangeboden aan de regeering van Barcelona en de rechtsche autoriteiten in Spanje om een overeenkomst tusschen beide partijen tot stand te brengen, zoodat een einde wordt gemaakt aan het bombardeeren van de burgerbevolking. De Britsche regeering is het geheel eens met de Fransche, dat zoo spoedig mogelijk een einde hieraan moet komen. Eden heeft medegedeeld, dat een overeen komst tot stand is gekomen op bijna alle pun ten van het ontwerp dat moet worden voor gelegd aan de niet-inmengingscommissie. Het ontwerp handelt over het zenden van een neutrale commissie naar Spanje om een on derzoek in te stellen naar het terugtrekken van de vrijwilligers. Teneinde een vertraging te voorkomen, is de commissie gemachtigd zijn som, niet grooter dan vijftigduizend pond sterling te besteden, voor de eerste uitgaven tot het ten uitvoer brengen van het plan. Von Blomberg dit jaar met pensioen 9 Von Blomberg. Te Berlijn gaat het gerucht, dat de mi nister van Oorlog Von Blomberg in de ge legenheid zal worden gesteld om, zoodra hij in September den 60-jarigen leeftijd heeft bereikt, met pensioen te gaan. De „Jiidische Rundschau" verboden. De „Jiidische Rundschau", het voornaam ste Joodsche blad in Duitschland, is tot 28 Februari verboden. Volgens Havas wordt ver moed, dat de Geheime Staatspolitie tot dit verbod heeft besloten wegens een artikel, waarin de nadruk werd gelegd op het slech ter worden van de positie der Joden in Duitschland. België. Eischen van oud-minister Sap afgewezen. De Eerste Kamer van het Hof heeft arrest gewezen in de processen, door oud-minister Sap aanhangig gemaakt tegen Bodart en Carton de Wiart. In overeenstemming met de meening van openbaar ministerie besliste het Hof, dat de actie van Sap slecht gefun deerd is. Zijn vorderingen werden afgewe zen, terwijl hij in de kosten van 'het geding werd veroordeeld. Rus land Negen executies in Turkmenistan. Te Novosibirsk en in Turkmenistan zijn, naar Reuter meldt, negen per sonen ter dood veroordeeld wegens sabotage. Zes hunner zijn reeds terechtge steld. Scheiding tusschen. Egyptische en Ethiopische Kerk aanstaande. Aboena Abraham wordt niet erkend. De pogingen van den Italiaanschen consul- generaal in Jeruzalem om Aboena Abraham, 't door de Italiaansche regeering aangestelde hoofd van de Kopt. Kerk in Abessynië, te doen erkennen door de kerkelijke leiders van Ethiopië in Jeruzalem, en door de vertegen woordigers van de Egyptisch-Ethiopische Koptische Kerk, zijr mislukt. Dit zal leiden tot een scheuring tusschen de Koptische en de Ethiopische kerk, aldus meldt Havas. KRACHTSPORT. Netl. worstelaars en gewichtlieffers in Duitschland. De Duitschers winnen met 145 punten. Zaterdagamorgen vertrokken de leden - van de Haarlemsche Krachtsportvereeniging te 8 uur van de Groote Markt, vergezeld van h.un dames en enkele sportvrienden. Te half vijf kwamen zij in Langendreer aan, vanwaar per trein naar Witten verder werd gereisd. Bij aankomst werden onze landgenooten hartelijk begroet door den heer Bohde, eere-voorzitter van de Kraftsport Verein „Witten '07", waarna door het Stadsmuziekcorps het Nederlandsche en Duitsche volkslied werd gespeeld. Met vroolijke marschmuziek werd onder groote belangstelling naar het vereenigings- gebouw gemarcheerd, waar een koffietafel ge-" reed stond. Hartelijk was daar de kennis making met de Duitsche sportvrienden, die aan de Hollanders logiesgelegenheid aanbo den. Des avonds 8 uur had de wedstrijd plaats te Witten, welke tot de laatste plaats bezet was, (plus minus 1200 bèzoekers), toen de athleten van beide naties opmarcheerden. De athleten werden hartelijk toegesproken door den heer Bobde, waarop de leider van het Nederland sche gezelschap de heer H. Kokkelkoren, ant woordde. Hij merkte op, dat sinds de eerste kennismaking in 1932 met „Witten '07" de vriendschap door deze ontvangst nog hechter is geworden en herinnerde tevens aan de spor tieve hulp van den heer en mevr. Fuchs in 1932, die ook thans de reis hebben medege maakt. Hierna sprak de Ober-Bürgermeister; hij overhandigde aan de Hollandsche ploeg een prachtige herimieringsplaquette namens de stad Witten. Door den voorzitter van de Haarlemsche Krachtsportvereeniging, den lieer Wolf, werd daarvoor hartelijk dank gebracht. Aan me vrouw Fuchs werden bloemen aangeboden. Na afloop van den wedstrijd werd aan de bezoekers een diner aangeboden. Men bleef tot drie uur gezellig bijeen. Den volgenden morgen werd een autotocht gemaakt door de mooie bergstreken en 's middags een wandeling van twee uur. 's Avonds kwam men weer gezellig bijeen in het vereenigingsgebouw. Maandagmiddag 2 uur vertrokken de Hol landers weer en dankten voor de genoten gastvrijheid. De uitslagen waren: De oefeningen gewichtheffen waren twee handig drukken, trekken en stooten. Extra Vedergewicht: H. M. de Wolf (H.) Dr. 70, TT. 72%, St. 85, Totaal 227%. Vedergewicht (Wereldkampioen) Liebsch (D.) resp. 95, 92%, 11, 302%. Lichtgewicht: Dorrbeker (D.) 80, 90, 120, 290. Janssen (D.) (Europeesch kampioen) 95, 102%, 132%, 330. Schormann D.j 90. 80, 105, 275. Middengewicht- Y. Boterbloem (H.) 90. 102%, 130, 322%. Zwaargewicht: J. Ruijgrok (H.) 82%, 85, 110, 277%. Men was zeer voldaan over de mooie pres taties van Boterbloem. Liebsch en Janssen zijn zeer technische ge- wichtheffers, waarschijnlijk worden deze athleten uitgenoodigd, naar Haarlem te komen. Uitslag worstelen: Extra-Vedergewicht: Leiendekker (D.) wint op touché van Bekker (H.) Vedergewicht: Nagel (D.) idem van Tön- nisse (H.) Lichtgewicht: Herbert (D.) wint op punten van Bos (H.) Licht-Middengewicht: Schroer (D.) verliest op touché van van Eerden (H.) Middengewicht: F. Eillebrecht (H.) wint op punten van Neus (D.) Half-Zwaargewicht: Hohmann (D.) wint op touché van P. van Galen (H.). Zwaargewicht Slütter (D.) wint op touché van J. v. Kampen (H.) „Witten 07" won met 145 punten van de H.K.S.V. „Haarlem". Alle partijen waren zeer spannend; het publiek betuigde herhaaldelijk instemming. Zaterdag 16 April a.s. wordt de Duitsche ploeg ih ons land verwacht voor een wedstrijd in het Concertgebouw te Haarlem en 17 April te Amsterdam bij D.O.K. Redevoeringen der beide Voorzitters. VOETBAL IN ENGELAND. Woensdag werden voor de eerste afdeeling de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste afdeeling Ar-senal-Leicester City 31 Manchester City—Sunderland 00 LiverpoolPreston North End 22 Derby CountyStoke City 41 Zoowel de Eerste als de Tweede Kamer zijn Woensdag bijeen geweest, de Eerste Ka mer voor de behandeling der begrooting van buitenlandsche zaken, de Tweede Kamer, al leen om kennis te nemen van een missive van den voorzitter van den Raad van Ministers, waarin deze, op verzoek van HM. de Koningin, de Kamers kennis geeft van de geboorte eener Prinses. In de Eerste Kamer heeft de voorzitter mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, nadat de missive voorgelezen was, de volgende rede voering gehouden. „Zoo is dan een uit de diepte van de na tionale ziel opgewelde wensch in vervulling gegaan. Een Koninklijk Kind is ons geboren, een Prinses is ons gegeven. Eene Beatrix. Naam rijk aan beloften. Met klank en jubel heeft de natie de zoo heuglijke gebeurtenis begroet, welke op den doorluchten dag van eergisteren in het pa leis Soestdijik plaats greep. Ook met dankzegging aan den Allerhoog ste voor hetgeen dynastie en volk in de Vor stelijke telg werd geschonken. Immers mogen wij onder biddend opzien vertrouwen, dat Hare Koninklijke Hoogheid zich zal betoonen een weldaad Gods, eene parel met vaderlijke zorge uitgekozen en dooi de hand zijner trouwe geregen in het snoer der liefde, waarmee hij Neerland siert. Zoodat, wanneer het moment mocht aan breken, waarop de troon door Haar wordt beklommen, de scepter op haar overgaat, de heerschapnii op Hare schouders komt te rus ten, het blijken zal, dat der souvereine het Oranjebloed de aderen rijkelijk doorstroomt, het vaderland ten zegen. Een wonderschoone dag die Januari 31. De Eerste Kamer van de Staten-Generaal deelt van ganseher harte in het geluk, dat over de natie is gekomen. Leve Prinses Beatrix, leve Primes Beatrix, leve Prinses Beatrix!" De Kamer hief een driewerf hoezee aan. In de Tweede Kamer heeft de voorzitter, mr. J. R. H. van Schaik, een rede gehouden, waaraan wij het volgende ontleenen: „Na het inkomen van de op verzoek van Hare Majesteit de Koningin aan de Kamer gedane mededeeling, heb ik mij gehaast de Kamer bijeen te roepen. De gevoelens die leven in het volk, leven ook in hare vertegen woordiging. Aan die gevoelens willen wij voor ons deel zonder verwijl uitdrukking geven. Naar de nationale gebeurtenis die thans heeft plaatsgegrepen, ging het volksverlangen in steeds stijgende mate uit. En nu dan het huwe lijk van hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard zijne natuurlijke bekroning heeft gevonden in de geboorte van een dochter, zijn wij dankbaar voor den zegen, die kennelijk op de echtverbintenis van onze Prinses en Haren Gemaal rust. De diepere grond van de tintelende stem ming, die zich over gansch het land openbaart, is de staatkundige beteekenis, die in deze blijde geboorte ligt opgesloten. Langs een his torisch proces is het Oranjehuis met ons volk saamgegroeid. Het heeft in onze staats- en volksgemeenschap een zeer eigene en onaan tastbare plaats verkregen. Zich beijverend, de belangen en het geluk van het Nederlandsche volk te dienen, was het Huis van Oranje steeds zijn stralend middelpunt, tevens een element van vastheid, niet het minst in moei lijke omstandigheden. De geboorte nu van een telg uit dit, ons vorstenhuis, geeft allerwegen een gevoel van gerustheid, dat de voor Neder land zoo waardevolle band met Oranje, naar mensehelijke berekening, tot in een ver ver schiet bestendigd kan blijven. Welke bestemming ook in den loop der jaren voor Prinses Beatrix zal zijn weggelegd, wij vertrouwen dat zij, door het leven geleid in eenvoud en in ware liefde tot ons volk, de beste tradities van haar geslacht zal voort zetten en aan haar vaderland geluk zal bren gen. In beide Kamers heeft dr. Colijn, na de rede voeringen der voorzitters, het volgende gezegd Met heel het Nederlandsche volk dat hier en in de overzeesche gewesten met spanning uitzag naar de lang verwachte blijde mare, verheugt ook-het kabinet zich over de weldaad aan ons vorstenhuis bewezen, nu aan het Prinselijk Paar een dochter geboren werd. Niet minder deelt het kabinet in de blijd schap van het Nederlandsche volk in het voor uitzicht op de bestendiging van het onge stoord behoud van den band die Oranje en Nederland reeds zoovele eeuwen heeft samen gesnoerd. Ons aller gedachten aldus spr. gingen de laatste weken rondom Soestdijk; menige innige bede om bijstand in de moeilijke ure is ten hemel gestegen. In de blijdschap van Nederland deeit ook het kabinet dat hoopt, dat God geheel het Nederlandsche volk zal blijven zegenen ook in ons nationaal Konings huis. Neusopius keek de trap op, maar ook daar was niets van Thijs te zien. Hoe was dat nou toch mógelijk, dat die jongen zoo maar zonder meer verdwenen was? Hoe kon dat nou toch? Maar wij weten wel, hè, waar die slimme Thijs zit. Kijk hem maar eens lachen, hij heeft er zoo'n pleizier in, dat hij op zijn lippen moet bijten, om niet in lachen uit te barsten! Nou, dan ga ik maar weer naar dat kleine joch boven, mopperde Neusopius. Misschien is die ook al weg! Thijs bleef nog even achter de jas zitten, totdat hij er zeker van was, dat Neusopius weg was. Hij mocht onverhoeds eens terug komen en dan zag het er minder mooi voor hem uit. Het was nu maar zaak, goed op te passen. Dan zou er zeker een kans komen, om Dickie uit dit huis te halen en weer terug te gaan naar Sim en oom Mopperniet. Die zouden anders wel leelijk in de war zijn. Dom eigenlijk van Thijs, om geen bericht achter te laten! Zoo, ik geloof, dat de kust nu wel veilig is, zei Thijs, terwijl hij om zich heen keek. Nu maar weer vlug naar Dickie toe. Slechts één Paascliveetentoon- stelling dit jaar. Naar het Alg. Hbld. verneemt, zijn op in stigatie van dr. F. van Hootegem plannen in overweging, om met het oog op het mond- en klauwzeer dit jaar in plaats van de ongeveer vijftien plaatselijke Paaschveetentoonstellin- gen één centrale te houden en wel te Am sterdam. De besturen zullen Vrijdag a.s. in gemeenschappelijke vergadering bijeenko men voor het nemen van een beslissing. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC DE DERDE SLUISDEUR TE WIJK BIJ DUURSTEDE. Voor de nieuwe groote sluis in het Amsterdam-Rijnkanaal. Dinsdag is de derde en laatste sluisdeur voor de nieuwe groote sluis in het Amsterdam- Rij nikanaal in de haven van Wijk bij Duur stede gearriveerd. Ondanks het stormachtige weer is het transport door het Merwedekanaal en over de Lek voorspoedig verloopen. Met het ophangen van de eerste deur zou heden be gonnen worden, indien de voorbereidende werkzaamheden normaal doorgang kunnen vinden. Het plaatsen der drie deuren zal ver scheidene dagen in beslag neonen. Onder alle goede middelen die er bestaan om kou, griep en pijnen te ver dr ij v en, blijken toch de „Mijnhardtjes" het best te voldoen, daar zij niet alleen véél gunstiger maar ook véél sneller werken. „Mijnhardtjes" zijn geen ronde, maar hartvor mige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. 12 stuks 50 ct. Proefdoosje 2 st. 10 ct. (Adv. Ingez. Med.) (RADIO PROERAMMA VRIJDAG 4 FEBRUARI HILVERSUM 1, 1875 M. en 415.5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuzïek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Viool en piano 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Gra mofoonmuziek 12.30 Ensemble Rentmeester 2.Declamatie 2.30 AVRO-Dansorkest en so listen 4.05 Gramofoonmuziek 5.Voor de kin deren 5.30 Gramofoonmuziek 6.Amateurs uitzending 6.30 Politiek radiojournaal 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 N.V.V.-Uitzending T.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie 8.— Fluit en piano 8.30 Literaire causerie 9. „The four blue Stars", en solisten 9.30 C. Steyn's Accordeonorkest en solist 9.45 Decla matie 10.„Fantasia" 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.— Pianovoordracht 11.25 Gramofoonmuziek 11.30 Jazzmuziek CGr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen ProgTamma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 KRO- Orkest 1-— Gramofoonmuziek 1.20 De KRO- Melodisten, m.m.v. solist 2.— Gramofoonmu ziek 4.05 KRO-Orkest. 5.— Gramofoonmuziek. 5.15 KRO-Melodisten, mmv. solist 6.— Land en tuinbouwpraatje. 6.20 De KRO-Boys mmv. solist' 7.— Berichten 7.15 Luchtvaartcauserie 7.35 Bedrijfsreportage. 8.Berichten ANP 8.15 KRO-Orkest en gramofoonmuziek 9.30 „De Markiezaatsfeesten in Bergen op Zoom", cau serie. 9.40 Zang en piano. 10.— Gramofoonmu ziek 10.10 Vervolg zang en piano 10.30 Berich ten ANP 10.40 Gregor Serban's Roemeensch orkest 11.1012.— Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.50 Lou Preager's Band. 1.352.20 Birming- hams Philharmonisch Strijkorkest 4.20 Gra mofoonmuziek 4.50 Radiotooneel 5.20 Walter Collins' orkest 6.Zang 6.20 Berichten. 6.45 Radiotooneel 7.— Zang 7.25 Debroy Somers en zijn Band. 8.05 Radiotooneel 9.20 Berichten 9,40 Causerie „Efficiency and Liberty in Rus sia" 10.BBC-Orkest, mmv. solisten 11.20 M. Flome en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek Grammofoonplaten RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 F. Warms' orkest en zang 3.05 Zang 4.35 Dito. 5.20 Kamermuziek 8.35 Zang 8.50 Radio tooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20—12.50 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 NS-Frankenorkest 11.20 Mijnwerkersorkest 12.35 Omroeporkest 1.35 Gramofoonmuziek 3.20 Omroeporkest 6.30 Omroepkleinorkest, -koor en solisten 8.45 Trio concert 9.5011.20 Otto Fricke's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten 12.50 Omroepsalon- orkest 1.302.20 Gramofoonmuziek 5.20 Om- roepsalonorkest en gramofoonmuziek 6.50 Gra mofoonplaten 7.20 Pianovoordracht 8.20 Om roepkleinorkest en radiotooneel 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest I.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Cellovoor dracht 6.50 Zang 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroeporkest. 9.05 Symphonie-orkest, -koor en solisten. 10.10 Gramofoonmuziek 10.30 II.20 Vervolg van 9.05 DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma 7.20 Omroepor kest mmv. solisten 8.20 Berichten 8.35 Ver volg concert 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano 10.05 Scheepsweerbericht 10.20—11,20 Gramo foonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3