ziet er prachtig uit' BEVERWIJK De nieuwe bioscoopprogramma's. CHARLIE CHAN OP BROADWAY. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Charlie Chan op Broadway" |Jjet Waimer Oland en Key Luke in de hoofd- r°Zeïfs de grootste detective kan zeeziek wor den Ook Charlie Chan, die op weg is naar New-York, waar een groot politiecongres wordt gehouden, ontsnapt niet aan dit droevig iit En°het is een handig juffertje, Billie Bron son die daar dadelijk gebruik van maakt. 7ii stopt een klein pakje in Charlie Chan's koffer zoodoende krijgt zij zelf aan de douane straks'geen narigheden en Chan wordt im mers niet gevisiteerd. Een muziekcorps speelt een huldigings- marsch als de groote Chineesche speurhond aankomt, verschillende politie-autoriteiten staan ter ontvangst gereed en niemand denkt erover Charlie Chan's bagage te inspecteeren. Nu moet echter Billie Bronson zien, dat ze haar pakje ook weer terugkrijgt. Dus volgt zij Charlie en zijn zoon Lee Chan naar hun hotel en bij haar poging om haar eigendom Weer te bemachtigen wekt zij de verdenking iran laatstgenoemde op. Hij volgt haar en komt zoodoende terecht in een nachtclub waar hetno°' vroolijker dan anders toegaat. Voor de eerste maal in zijn leven in New-York, komt Lee Chan oogen te kort om al de verbijsteren de dingen te aanschouwen, maar niettemin heeft hij nog aandacht voor Billie Bronson, die zijn verdenking heeft opgewekt. Weldra is de heele nachtclub in rep en roer. Charlie, die zijnerzijds eeregast is op het groote Congres-diner en die in een bloemrij ken speech zijn dank betuigt voor de hem be wezen eer, krijgt plotseling in het oor gefluis terd dat in een van de nachtclubs op Broad way een moord gepleegd is en dat de dader is uesrepen: zijn zoon Lee Chan. Dus neemt hij overhaast afscheid en het cDel kan weer beginnen; list en tegenlist, aanval en afweer, sluwheid en geweld. Een tweede moord volgt den eersten op en nim mer had Charlie Chan zoo zijn uiterste be kwaamheid noodig, als ditmaal, nu hij einde lijk na geweldige krachtsinspanning erm daast ook dit mysterie op te lossen en aan America's hoofdstad te toonen welke enorme krachten in hem schuilen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: Een aanzoek per radio". Gene Raymond en Ann Sothern spelen in deze komische film de hoofdrollen. PROFAGANDA-FEESTAVOND VAN SPOOR EN TRAM. Ter herdenking van het 20-jarig bestaan van de plaatselijke afdeeling van de Neder- landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel werd Woensdagavond in het Kennemer Theater een propaganda-feest avond gehouden, waarvoor zeer groote be langstelling bestond. De voorzitter van de afdeeling sprak een welkomstwoord, waarin hij zij voldoening te kennen gaf over het groote aantal bezoekers van deze feestelijke herdenking. De heer F. P. A. Landstroon, lid van het hoofdbestuur, heeft daarna een propaganda gehouden, waarin hij de afdeeling met de herdenking van het vierde lustrum compli menteerde en voorts in een uitvoerig betoog het nut en de noodzakelijkheid van de orga nisatie uitéén zette. De avond werd verder gevuld met het op treden van professor Ben Ali Libi, die de dubbele taak van conferencier en goochelaar vervulde, Poor Billy, muzikaal-excentriek. Mr. Santo, komische buikspreker, Rita Ros, voordrachtkunstenares en Albert Stokking, accordeon-virtuoos. Het optreden van deze artisten werd een groot succes. In het bijzonder was dit het geval met de verrrichtingen vanprofessor Ben Ali Libi, die interessante staaltjes van de moderne goochelkunst ten beste gaf. Het was een prachtig geslaagde avond, die door den voorzitter met een woord van dank werd gesloten. Des middags was een kindervoorstelling gegeven, waarin hetzelfde gezelschap de jeugd eenige aangename uren heeft bezorgd. JAARVERGADERING VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De plaatselijke afdeeling van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal op Donderdag 17 Februari haar jaarvergadering houden. Met ,de gebruikelijke jaarverslagen ver meldt de agenda ook een lezing van den heer Steyn over de kweekwijze van Euphor bia's. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" werden gedurende de maand Januari 173 zegelboekjes ingeleverd. Op den vastgestel- den datum, waarvoor de extra premie-uit- keering gold, waren 12 boekjes ingeleverd. De gelukkigen waren; mevr. Pattes, Hendrik Burgerstraat 5; mevr. Rutten, Alfcmaarscheweg; mevr. Wil- limse, Gladiolenlaan 40; Outenaar, Noorder- wijkweg 65; J. Winkelhuizen, Arendsweg; Vergers, Alkimaarscheweg 383; Scholten, Grensstraat 44; K. Heizen, Acacialaan 60; N. Blom, Alkmaarscheweg 181; mevr. De Regt, Meerstraat 7; mevr. Kerkhof, Arendsweg en Molenaar, Voorweg 20, Heemskerk. NIEUW HOOFD VOOR DE NEUTRALE FRÖBELSCHOOL. In verband met de benoeming van mej. Kernebeek tot hoofd van een fröbelschool te Zutphen is tot hoofd van de neutrale fröbel school alhier benoemd mej. A. Mulder te Haarlem. Kerkconcert van Zanglust. Het mannenkoor Zanglust, dir. de heer H. van Dijk, gaf het traditioneele kerkconcert in de Herv. Kerk voor slechts een matig aantal belangstellenden. Toch was de samenstelling van het programma van dien aard, dat het meer bezoek verdiende. Tevens had het be stuur voor solistische medewerking gezorgd: mevr. Allan—Schilthuis (sopraan) en de heeren K. Hollander (klarinet) en H. van Dijk (orgel) droegen het hunne bij tot het welsla gen van dit kerkconcert. Zanglust kwam met een geheel ander pro gramma voor den dag dan dat van het enkele weken geleden gegeven zaalconcert. Al zijn er voor het koor wellicht oude bekenden bi], di recteur van Dijk heeft ze dan toch eerst weel moeten „ophalen". Willem Hespe's „Israël" kreeg van baritons en bassen een prachtige resonans in het kerkgebouw mee. Een fraaien klank ontwikkelde het koor in het tweede couplet; de weeke tenoren in den inzet van 3; de slotfrase boeide door de knap afgewogen verhouding- van de registers. Met minder fraai van nuance en opbouw was het Motet van Alp. Vrancken; leek 't ons of de eerste tenoren zich bij de openingsmaten nog niet zeker gevoelden door het lar- moyeerend treffen van den toon, de waarde der vertolking klom met de afwerking van het nummer. Grell's „Gnadig und Barmherzig" kons ons beter voldoen; 't was prachtig van opvatting en weergave. Wat een fraai gekleurd koor en welk een donkeren ondergrond geven de bij zonder mooie lage registers van Zanglust, dat in dit werk aan een wel gedisponeerd kerk orgel deed denken. Daarbij was de uitspraak in het bijzonder van het Nederlandsch, ter dege verzorgd. Als een machtige bede rees het „Veni Creator" van Diepenhrock omhoog, dat in het Amen-koor wel in 't bijzonder stralend van kleur was. De twee daarbij wel in 't bijzonder aan sluitende werkjes (Glockengelaute en Ster rennacht) staken naast Diepenhrock wat ma ger af; wij bedoelen namelijk in waarde. Het koor kon ze gemakkelijk aan, al was er hier en daar sprake van ongelijke inzetten; ver dienstelijk was de bariton-solo en niet te ver geten het met gesloten mond zingen. Van de verschillende werken heeft dir. van Dijk in terpretaties gegeven, die het aanhooren waard waren; daarbij was Zanglust dezen avond goed op toon, zoodat er qua stemming weinig te wenschen overbleef. Roeske's „Groot is de Heer" is van Zanglust, als van zoovele andere koren, immer een suc cesnummer geweest. Ook nu liet de vertol king niet na indruk te maken; men had de technische moeilijkheden onder de knie; de samenzang kon daardoor ook ver boven de middelmaat stijgen; de klank kan zoo hier en daar wat „opgepoetst" worden (de zin „de gronden der bergen", etc. kan men beter laten klinken) In het „Hoop toch, Israël", herstelde het ensemble zich stralend. Ook in de daarna vol gende strofen kon men volop genieten van den prachtigen mannenzang. Een uitstekend ver tolkte compositie. J. S. Bach's g-klein Fantasia bracht de heer van Dijk op het fraaie Müllerorgel ten ge- hoore; het is geen frase, wanneer we zeggen, dat dit instrument een kostbaar bezit is, waar op men niet zuinig genoeg kan zijn, en dat helaas na de grondige restauratie van enkele jaren geleden alweer door vocht en tempera tuurswisselingen (er is naar wij meenen gas- verwarming in 't gebouw) gebreken vertoonen gaat. Het stemde af en toe niet, naar wij ver namen blijven wederom toetsen „kleven" en trilt er in de bas iets mee en staat het daarbij nog bijna een halven toon heneden concert diapason; het „grand jeu" is zoo te hooren, niet meer zoo betrouwbaar van bijgeluiden, als bij het restauratieconcert. De organist gaf desondanks blijken van een vlotte techniek en gevoel voor instrumentatie. Mevr. Allan zong de bekende Kirchen-aria van Stradella en Haydn's aria uit „de Schep ping", „Nun beut die Flur" en zij deed dit op een voorzichtige wijze, zoodat haar voor dracht en haar zang kwaliteiten had. Het medium en lage register zijn wel de sterkste zijde van den stem. Muzikaal en klankrijker was de voordracht van de Haydn-aria; de fiorituren vergen een stevige techniek en hier bleef de soliste even ten achter. Het magistrale begin en einde vol deden in dit verband beter en verrieden studie en een goeden grondslag. Onverdeeld genoten zullen allen wel hebben van de twee klarinetsoli: Larghetto uit het klarinetkwintet en het Adagio uit het klari netconcert, beide van Mozart. Den heer Hol lander was de vertolking er van veilig toever trouwd Jammer dat de begeleiding om de bo venvermelde redenen niet op het kerkorgel,1 maar op een harmonium moest geschieden. De rustige en gedragen toon van de klarinet deed het uitstekend in het groote kerkgebouw; de begeleiding was verzorgd en sloot zich er loffelijk bij aan. Het was een in vele opzichten geslaagd kerkconcert; de wegblijvers kunnen er spijt van hebben. W. LEDENVERGADERING N.C.G.O.V. Vrijdag 4 Februari zal de N.C.G.O.V. afdee ling Beverwijk een ledenvergadering in het Nederlandsch Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat houden. In deze ver gadering zal de heer H. Wagter spreken over het onderwerp „Geef mij te drinken". Verder vermeldt de agenda bestuursverkiezing en besprekingen over het jaarfeest. GEVONDEN VOORWERPEN. Een ceintuur, een kinderhandschoen, een lederen handschoen met kap. DE STRANDVONDER DéPöT-IIOUDER VAN ROODE BORDEAUX. Met een zekere regelmaat ontvangt de strandvonder Klaas Bol vaten roode Bor deauxwijn. Gisterenavond ontving hij het vijfde vat „Chateau de Mer" in consignatie. 1-Iet zijn vaten van een 600 Liter inhoud, welke waarschijnlijk, eenige jaren geleden uit een deklast bij stormweer over boord gesla gen zijn. Elk vat wordt met enthousiasme begroet door de vele „proevers", welke met een rietje den inhoud van 't vat keuren, waarna de va ten door een ambtenaar verzegeld worden. Het wachten is nu op de openbare verkoo- ping en het zesde vat. SANTPOORT FEEST VOOR DE KINDEREN. Naar we vernemen, biedt het Oranje-comité in verband met de blijde gebeurtenis den leerlingen van de Openbare, Christelijke R.K. scholen op Woensdag a.s. een feestmid dag aan in „Zomerlust", welke onder leiding zal staan van René van Duinen. EEN GESCHENK EN EEN DANK BETUIGING. De kinderen der St. Liduinaschool te Sant poort hadden gespaard om een rammelaar voor het vorstenkind te koopen en dezer da gen werd dit cadeautje opgestuurd. Gisteren werd het volgende telegram ont vangen: In opdracht van Hunne Koninklijke Hoog heden Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ik de eer den Leerlingen der 5e klasse van de St. Liduinaschool te Santpoort Hunnen dank over te brengen voor de zeer gewaardeerde aanbieding van den fraaien rammelaar, welk geschenk door Hunne Ko ninklijke Hoogheden met bijzondere erkente lijkheid is aanvaard. Particulier Secretaris. DRIEHUIS NED. BOEREN- EN TUINDERSBOND. De jaarvergadering van den Ned. Boeren- en Tuinderboqd welke oorspronkelijk op Dins dag 1 Februari was vastgesteld is om de feesten afgelast. Zij zal thans worden gehou den Dinsdag 8 Februari 's avonds 7.30 uur in café Schipper. GYMNASTIEKVEREENIGING „D. O. K." Zondag 20 Februari geeft de gymnastiek vereniging D. O. K., een groote uitvoering in het vereenigingsgebouw. Evenals het vorig jaar, zal weer in het midden der zaal worden gewerkt BURGERWACHT. De afdeeling Heemskerk van de Burger wacht geeft Maandag 7 Februari een feest avond in café „De Zon". Tevens zullen op de zen avond de prijzen worden uitgereikt van de schietwedstrijden. T. A. V. E. N. U. De tooneelvereeniging „Tavenu" geeft Zon dag 27 Februari haar 2e uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd zal worden: „Oom Nico". MEELEVEN MET DE BLIJDE GEBEURTENIS. Gisteravond heeft onze plaats pas op de wijze,.zooals het bestuur der Oranjevereni ging en de verschillende sub-comité's zich die hadden voorgesteld, uiting kunnen geven aan haar vreugde over het blijde gebeuren in Prinselijk Gezin. Maandag- en Dinsdagavond toch stond er zooveel wind, dat er van een aardige verlichting der verschillende straten door middel van lampions geen sprake kon zijn, om de eenvoudige reden dat deze brand vlogen, doch gisteravond was de wind gaan liggen en toen was het parool; Lam pions branden. In betrekkelijk korten tijd hingen nu een kleine duizend brandende lampions op de reeds lang te voren voor hen bestemde plaatsen. De verschillende straten leverden een sprookjesachtigen aanblik op. Hetgeen nu ook beter tot zijn recht kwam was de fakkel- en lampionoptocht. Voorop liepen de heeren AntenVan der Weele c van het bestuur der Oranje vereeniging, daar achter kwam het steeds maar weer Vader- landsche liederen spelende „Soli Deo Gloria' en tenslotte een lange rij van zingende moe ders, vaders en kinderen.' Tot slot werd op het land van den heer Bol een vreugdevuur ontstoken. WIJK AAN ZEE VERGADERING R.K. BOUWVAKARBEIDERS. Op Vrijdag 4 Februari a.s. zal de afdeeling Wijk aan Zee van de R.K. Bouwvakarbeiders bond St. Joseph in café „De Zon" een leden vergadering houden. De agenda vermeldt o.m. Bespreking beleid van het bestuur; Voorstel len van het bestuur; Bespreking nieuw L. C.; Verkiezing afgevaardigden van de gewone vergadering en MedeÖeelingen. ALGEMEENE LEDENVERGADERING O. Z. O. D. De algemeene ledenvergadering, welke sa menviel met het Nationale Feest en dien tengevolge uitgesteld werd, zal plaats vinden op Dinsdag 15 Februari in „Welgelegen" HEEMSKERK CASTRICUM 99 Iedere jonge moeder zou er trotsch op zijn. In de Groote Kerk te Rotterdam heeft gis teravond dr. H. Colijn een rede gehouden voor de Gereformeerde jeugd, ter herdenking van den band tusschen Oranje en het Nederland sche volk. In zijn rede heeft dr. Colijn o.m. ezegd: „Ik heb gehoord, dat vele moeders in Nederland jaloersch op mij zijn ge weest, omdat ik gisteren het voor recht heb gehad, zelf de jonge prinses te mogen zien. En ik moet u zeggen: zij zag er prachtig uit! Iedere jonge moeder in ons land zou trotsch op haar zijn". De minister-president vermeldde tevens, dat hij niet alleen van zooveel landgenooten in het buitenland, doch ook van zooveel vreemden uit het buitenland telegrammen van gelukwensch had ontvangen, en hij ge waagde van het merkwaardig feit, dat zooveel buitenlandsche bladen zich wekenlang in Baarn hebben laten vertegenwoordigen en hun medewerkers niet terugriepen, voordat het geboortebericht kon worden geseind. JEUGgTOURNOOl VAN DE PION. Op Donderdag 10 Februari zal de eerste ronde van het door de schaakclub „De Pion" georganiseerde jeugdtournooi worden ge speeld. Alle schakers beneden 20-jarigen leeftijd zullen aan dit tournooi tegen een inleggeld van 10 ets kunnen deelnemen. Gespeeld wordt in drie klassen: klasse A: tot en met 16 jaar van 6.30—9 uur. Klasse B: tot en met 18 jaar, speeltijd van 7.3010.30 uur. Klasse C: van 18 tot en met 20 jaar, speel tijd na 8 uur. Ongetwijfeld zullen vele jeugdige Castri- cummers gebruik maken van de gelegenheid om hun krachten eens met andere schakers te meten. Inschrijvingen voor dit tournooi moeten ge schieden bij: P. Bosch, De Ruiterweg 32, W. van Leeuwen, Ziekenhuisterrein en J. T. Ligthart, Meester Ludwigstraat 10. EEN GUNSTIG JAAR VOOR DEN FORENSENBOND. In de jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Bond van Fo rensen bracht de secretaris het jaarverslag uit, dat een beeld gaf van de vele werkzaam heden, die in 1937 waren verricht. Het bestuur had, behalve de conferenties met autoriteiten, instanties, vereenigingen enz., zeventien bestuursvergaderingen gehou den. Vier ledenvergaderingen werden uitge schreven. Een daarvan was belegd om Burge meester Sloet uit te noodigen het eere-lid- maatschap van de vereeniging te willen aan vaarden, aan welk verzoek de burgemeester gevolg heeft gegeven. Het aantal leden steeg in het afgeloopen jaar van 71 tot 133, het aantal donateurs groeide van 21 tot 30. Medegedeeld werd, dat aan het aan de P. T. T. gerichte verzoek om postzegel-auto maten te plaatsen intusschen was voldaan. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldde een batig saldo. Nadat de kascom- missie een rapport van haar bevindingen had uitgebracht werd den functionaris decharge verleend. De aftredende bestuursleden werden herko zen, terwijl in twee vacatures werd voorzien door de verkiezing van de twee gestelde can- didaten. Tenslotte werd een excursie naar de Castri- cumsche duinen voor de leden in uitzicht ge steld. Een beeld uit de spannende film „Charlie Chan op Broadway". (Luxor Theater, Beverwijk.) EXAMENS. HOOGER ONDERWIJS. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Amsterdam tot arts de heeren A. Th. Groot Wesseldijk (Zutphen) en M. T. Meijering (Bandoeng); geslaagd voor het artsexamen eerste gedeelte de heeren T. L. Liem (Goron- talo) en I. Swelheim (Hilversum). Geslaagd voor doctoraal examen in de geologie de heer J. M. Faddegon. drieën op de voorbank va»» Suto zitten mag alléén, als er ^or den bestuurder 60 cm en voor 9 passagier 40 cm beschikbaar is (voor 'n kind tot 12 jaar! 30 crt»V Bouw motorpassagiersscliip Oranje'vordert. Gestadig vordert de bouw van de „Oranje", het aanstaande vlaggeschip van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland", dat tevens het grootste schip van de Amsterdamsche haven zal worden. Deze vordering is Woensdag duidelijk gede monstreerd door een belangrijk oogen'blik in de constructie van het schip. nl. de plaat sing van den achtersteven. Deze achtersteven bestaat uit 3 zeer groote stukken gietstaal, welke zich over een lengte van 24 M. uitstrekken. Alles tezamen heeft men hier een werkstuk van over de 100.000 K.G. gietstaal, dat ge goten is bij de Nederlandsche Staalfabriek v.h. J. N. de Muinck Keizer te Zuilen. Een drijvende bok. waarin het werkstuk was opgehangen, werd vóór de plaats van bestemming gesleept en langzaam, met de uiterste nauwkeurigheid elke beweging be rekenend, zakte de achtersteven op de op ijzeren staketsels staande blokken, waarop het stuk gietstaal kwam te rusten, op de millimeter precies op de plaats, die daarvoor was aangegeven. Een eenvoudige manoeuvre oogenschijnlijk, zonder drukte door slechts weinige arbeiders uitgevoerd. Thans wordt in hetzelfde tempo voortgebouwd aan het schip, dat in den zo mer van 1939 gereed zal moeten zijn. K. L. M. engageert nog meer buitenlandsche piloten. Om tekort aan ervaren bestuurders tegen te gaan. De K.L.M. heeft onlangs, naar wij reeds hebben gemeld, den Amerikaan Gravis en den Duitscher Klein als gezagvoerders in dienst genomen. Op deze wijze ging zij het thans bestaande tekort aan ervaren piloten, die ook op de Indië-route als eerste bestuur der kunnen fungeeren, tegen. Er was sprake van, dat nóg een buiten lander, evenals Gravis een Amerikaan, hier in dienst zou treden. Deze onderhandelingen hebben echter niet tot eenig resultaat geleid. Volgens „Het Volk" zal waarschijnlijk bin nenkort nog een buitenlandsche gezagvoer der wellicht zelfs meer dan één r— aan de Nederlandsche luchtvaartmaatschappij ver bonden worden. /CUEEP/ tTJEINJDENJ HOLLANDAMERIKA LIJN. Boschdijk, 2 N.-Orleans te Rott. Delftdijk, Vanc. n. Rott. 1 te Londen. Drechtdijto, Vancouver n. Rott. 1 te Seattle. Tiradentes, 1 v. Rott. te New-York. Bilderdijk, 2 v. Philad. te Rott. London Exchange, Baltim. n. Rott. 31 te Philadelphia. Spaarndam, 1 v. New-Orl. n. Rott. Leerdam, l v. Rott. te New-Orleans. Blommersdijk, 31 v. New-Orleans n. Rott. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 1 te Balboa. Lochmonar, Vanc. n. Rott. 31 v. San Diego. Narente, 30 van Southampton te Seattle. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen. L 650 mijl w. v. Valencia. „T1„ HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) vertr. 3 v. Port Natal. Boschfontein (thuisr.) p. 1 Ouessant. Springfontein (uitr.) 2 te Antwerpen. Randfontein (thuisr.) 31.400 m. Z. v. L. End. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) l. 185 mijl Z. van Land's &id. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 2 te Bordeaux. Maaskerk (uitr.) 1 van Lagos. Alchiba (thuisr.) p. 1 Las Palmas. HOI/LAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 1 van Kobe. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 2 van Sydney. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 1 van Singapore. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 2 v. Rott. n. Narvik. Stad Haarlem, 2 v. Rott. te Pto. Ferrajo. Vredenburg, 4 v. Narvik te Rott. verw. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, (thuisr.) 31 van Las Palmas. Montferland (uitr.) 1 te Rio Janeiro. Eemland (thuisr.) 1 van Bahia. KON SHELL Agatha, 29 v. Soesoe te Balik Papan. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 2 v. Kopenhagen te Gothenburg. Breda, 2 van Amst. te Hamburg. Cottica, 1 v. Paramaribo n. Amst. Iris, Pto. Barrios n. Amsterdam p. 2 Lydd. Hermes, Bourgas n. Amst. 2 v. Rott. Triton, Varna n. Amst. 2 van Tunis. Saturnus, Kymassi n. Amst. via Antw. p. 2 Ouessant. Orpheus, 2 v. Odense te Stettin. Calypso, 2 van N.-York naar La Guayra. Achilles, 1 v. Amst. te Kopenhagen. Agamemnon, 1 v. Patras te Lissabon. Alkmaar, Chili n. Amst. 31 v. Cristobal. Baarn, 30 v. Arica n. Mollendo. Hercules, 30 v. Kreta te Xanthe. Odysseus, 2 v. Vigo te Amst. Orion, 1 van Stamboul n. Yerakini. Perseus, Amst. n. Gdynia p. 1 Holtenau. Rhea, 31 v. Villa Real de San Ant. te Tunis. Simon Bolivar, 1 v. Barbados te Amst. Stella, 1 v. Piraeus naar Volo. Titus, 1 v. Susak n. Bari. Trajanus, 1 v. Piraeus te Alexandrië. Vulcanus, 29 van Izmir n. Algiers. Orestes, Valpar n. Corral 31 v. Talcahuano. Bodegraven, 31 v. Aimst. te Callao. Colombia, 30 v. Kingston (Ja) n. Pt. Lirnon Ulysses, Rott. n. Lissabon 1, 90 m. ZZO v. Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD, Baloeran (thuisr.) 2 v. Batavia. Indrapoera. (thuisr.) 1 van Marseille. Kedoe (uitr.) 2 v. Suez. Kota Agoeng (thuisr.) p. 2 Kaap del Armi. Kota Nopan (thuisr.) 2 v. Djeddah. Dempo, 2 v. Rott. n. Batavia. STOOM V A AR'I MIJ NEDERLAND Johan de Witt (thuisr.) 2 v. Southampton. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 1 v. Algiers Mamix van St. Aldegonde (thuisr.) 2 v. Colombo. Tajandoen, 1 v. Amst. te Batavia. STOOMVAART MIJ OCEAAN Radnorshire, Dairen n. Amst. 1 v. Manilla. Teucer, Rott. n. Japan 31 v. Hongkong. Laomedon, Liverpool n. Macassar 2 v. Suez Deucalion, Japan n. Rott. via Londen p. 2 Wight. Memnon, Dairen n. Rott. 29 te Singapore. Eurymedon, Bat. n. Amst. 31 in draadl. verb, met Land's End. Ajax, 31 te Dairen voor Rotterdam. WIJKLIJN. Zonnewijk, Rott. n. Kaapstad p. 2 Ouessant Stolwijk, Antw. n Bayonne 31, 35 m. ZW v. Niton. Aanvoer ijzererts. Met een lading ijzererts kwam gistermor gen het Noorsche s.s. „Samnanger" van Nar vik aan de Hoogovens. Om te Iaden. Het Deensche s.s. „Ingeborg S." kwam gis teren van Bordeaux aan het Hoogovenbedrijf aan om aldaar een partij ijzer te laden voor een Oostzeehaven. Aanvoer papierhout. Het Duitsche motorschip „Adrian" arriveer de gisteren met een lading papierhout van Danzig aan de Papierfabriek te Velsen. Duitsch reederijbedrijf. In Duitschland gaat men gestadig door de visschersvloot te vernieuwen, hetzij met stoomtrawlers dan wel motorkotters. Thans is te Finkenwarder een geheel modern inge richte kotter te water gelaten als eerste van een serie van vier soortgelijke schepen. Deze worden, aan de hand van de in de laatste jaren opgedane ervaringen met kotters, uit gerust. Zoo krijgen zij een Deutzmotor van 112 P.K. en een electrische verlichting AANGEKOMEN. 1 Februari: Theseus s.s, Stettin 2 Februari: Texelstroom s.s. Liverpool Adrian m.s. Danzig Ingeborg S. s.s. Bordeair Nereus s.s. Kopenhagen Akershus s.s. Oslo Samnanger s.s. Narvik Europe m.s. Pt. Arthur Pan Gothia m.s. Aruba Ransdorp m.s. Londen Odysseus s.s. Vigo VERTROKKEN 1 Februari: Helene m.s.„Londen Springfontein s.s. Beira 2 Februari: British Prestige m.s. Falmouth St. Philipsland ss, Newcastle

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5