Weer eens 'n forensen-belasting bepleit. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Het Nationale Feest in den vreemde. Hoe Curagao zich voorbereidde. Moordaanslag op 62-jarige vrouw. Vermoedelijke dader aangehouden. Minister Van Dijk blijft zes maanden dienst te kort vinden. MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1938 EERSTE KAMER. Binnenlandsche Zaken aan de orde. DEN HAAG Woensdag. De Eerste Kamer begon haar werkzaam heden vandaag met een blijde plechtigheid. De voorzitter immers sprak nl. maar aanlei ding van de offieieele mededeeling van de geboorte van Prinses Beatrix een hoogge stemd speech uit ter weergave van de ge voelens, die de Eerste Kamer al evenzeer bezielen als gansch de bevolking. Op 's Pre sidenten driewerf „Leve Prinses Beatrix" volgden hoera's, ook van de Ministerstafel, waar de Minister-President ook in dezen den toon aangaf. Warm applaus begroette de hierna door Dr. Colijn gehouden toespraak. Uit den aard der zaak hoorden alle aanwe zigen de beide redevoeringen staande aan, wat evenzeer het geval was bij de plechtigheid in de Tweede Kamer, waar ongeveer 75 afgevaardigden hun vacan- tie voor de feestelijke samenkomst hadden onderbroken verdere arbeid viel hier nog niet te verrichten en waar, wonderlijk ge noeg, deze keer het decorum nog meer in ■sere wordt gehouden dan aan de overzijde van het Binnenhof. Vrijwel alle aanwezigen (de communisten waren alle 3 afwezig) wa ren in plechtig zwart pak; daartegenover dit voor de lezeressen! stak een wel zeer kleurrijke japon van mevrouw Maekey-Katz bepaald sterk afl En nu terug naar de Eerste Kamer, die zich na de indrukwekkende tevens heugelijke plechtigheid, met de begrooting van Bin nenlandsche Zaken had bezig te houden. Hierbij had de heer Fleskens (R.-K.) het vooral over de intercom munale kapitaals- en bel as ting vlucht, wat hem weer deed voelen voor een fo rensenbelasting, waarna zijn partij genoot Mr. Krop man op spoedige herziening der be staande regeling i.z. de financieele verhouding tus- schen Rijk en Ge- a. n. fieskeni meenten aan- (r.K. Staatspartij) drong, bovenal an verband met de werkioosheidssubsidie- uitkeering, onderwerp, dat ook Mr. Droogleever Eortuyn (lib.) na aan 't hart bleek te liggen. Deze senator, die eerst gevraagd had naar de plannen t.a.v. de Zondagswet, meende dat handhaving van het standpunt, dat zij die en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de tnge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen •en geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bjj apo thekers en drogisten in flacons van 10.75. (Adv. Ingez. Med.) Wraakneming waarschijnlijk de drijfveer Gisternacht is te Warmenhuizen een moordaanslag gepleegd op de 62- jarige mevrouw Meijer, wonende al daar. Waarschijnlijk heeft men te doen met een wraakneming, omdat de vermoedelijke dader, die vrij spoedig gearresteerd werd, gedurende ander half jaar omgang had met de dochter des huizes, en deze verkeering onlangs verbroken werd. Het slachtoffer dat met een mes in de halsstreek werd bewerkt is 's nachts nog naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Haar toestand is echter niet levensgevaarlijk. De familie Meijer had ter gelegenheid van de feestelijkheden een paar logées en wegens gebrek aan slaapruimte was de heer Meijer naar den zolder getrokken om daar den naeht door te brengen, terwijl mevrouw Meijer met een der logeetjes in een der bed steden beneden sliep. In een tweede bedstede slienen de dochter een een tweede logée. Plotseling werd de kamerdeur geopend en een onbekende man ging rechtstreeks naar de eerste bedstede en stak met een mes naar mevr. M. Op het hulpgeroep van de anderen in de kamer nam de dader de vlucht. Toe vallig kwam één der zoons juist thuis en hij waarschuwde direct een dokter en de politie. Deze laatste arresteerde daarop in 'éen der cafétjes te Warmenhuizen den vroegeren vriend van de dochter, zekeren C. S.. uit War menhuizen. Hoewel deze S. bleef ontkennen, achtte de burgemeester van Warmenhuizen, de heer H. Nolet, die het onderzoek leidde, toen hij S. aan een langdurig verhoor onder wierp, genoeg termen aanwezig om hem in arrest te houden. armlastig blijven, geheel voor rekening van de gemeenten komen, uit den booze is. Op die manier komt men niet uit de moeilijk heden. Spr. roerde nog eenige verschillende kwes ties aan, die z.i. vooral dezen Minister, welke in zekeren zin als de natuurlijke beschermer der gemeenten te beschouwen valt, ter harte moesten gaan. Zoo het vraagstuk van de huurverlaging, de regeling bij een volkstel ling (de vergoeding van de „tellers"), het feit dat aan de tweede stad des Rijks r— de Amsterdammer Mr. Kropman had natuurlijk de belangen van de hoofdstad nog in 't bij zonder aangeroerd alleen aan zegelrecht bij de conversie 1 3/4 millioen had moeten opbrengen. Tenslotte: het Rijk hoort het noodige te doen voor herstel van de ge meentelijke autonomie. E. v. R. Voldoende capitulanten melden zich aan. Uitbreiding van aantal manschappen en materieel moet samengaan. De minister van Defensie, de heer J. J. C. van Dijk, blijft van mee ning, naar hij in zijn Memoj^ van Antwoord aan de Eerste Kamer uit eenzet, dat een eerste oefentijd van zes maanden, met verdeeling van de lichting over 4 ploegen, tekort is om een aan redelijke eischen beantwoor dende grensbeveiliging te krijgen. Aanvaarding van een dergelijk stelsel zou z.i. ten gevolge hebben, dat de sterkte van de voor het gestelde doel beschikbare troe penmacht ontoereikend zou zijn, terwijl de dienstplichtigen reeds na een opleiding van slechts 3 maanden te hebben genoten, zich voor de taak gesteld zouden kunnen zien een vijandelijken overval te keeren, hetgeen de regeering onverantwoord acht. Tegenover de enkele leden, die van mee ning waren, dat bovenal de achterstand met betrekking tot het oorlogsmaterieel dient te worden ingehaald en dat pas daarna de uit breiding van het contingent aan de beurt mag komen, merkt de regeering op, dat, aldus handelende, het nadeel zou ontstaan, dat de voor de bediening van het aangeschafte ma terieel benoodigde manschappen voorloopig zouden ontbreken, de regeering is dan ook van oordeel, dat zooveel mogelijk gelijktijdig zoowel voor de aanwezigheid van materieel als van personeel gezorgd moet worden. Geen oorlogshandelingen plegende vliegers boven ons land. De regeering stemt geheel in met de Eerste Kamerleden, die van oordeel zijn, dat men te onzent, ook zonder dat tot mobilisatie wordt overgegaan, in staat moet zijn, zich te ver zetten tegen eventueele pogingen van bui- tenlandsche militaire vliegtuigen om over ons grondgebied te vliegen. De hiertoe ver- eischte maatregelen zijn voor een deel reeds getroffen en zullen overigens tot uitvoering komen, naarmate meer materieel voor de luchtverdediging beschikbaar komt. Ook naar het oordeel der regeering moet het over ons gebied vliegen door vliegers van andere nationaliteit met de bedoeling om te gen een vijandelijk land oorlogshandelingen te plegen, zoolang de internationale opvat tingen, op dit punt onveranderd blijven, als schending van onze neutraliteit worden be schouwd en zoo noodig met kracht van wa penen worden tegengegaan. De instelling van een waarschuwingsdienst is zoodanig voorbereid, dat deze dienst, in dien noodig, terstond in werking kan tre den. De luchtdoelartillerie is reeds versterkt en zal nog aanmerkelijk worden uitgebreid. Dienstplicht en burgerlijke betrekking. De stand der werkzaamheden van de in het voorloopig verslag bedoelde commissie maakt het niet twijfelachtig, dat haar rap port in 193'8 kan worden verwacht. Voldoende aantal beroeps- onderofficieren. Het aantal dienstplichtige onderofficieren, hetwelk zich aanbiedt voor capitulant, wet tigt de verwachting, dat in de toekomst over een meer dan voldoend aantal geschikte be roepsonderofficieren kan worden beschikt. Uit de N. S. B. getreden. De heer E. Moolhuysen te 's-Gravenhage deelt ons mede, dat hij na zijn indertijd geno men ontslag als groepssecretaris en organi sator der N.S.B. thans ook bedankt heeft voor de functie van vertegenwoordiger van den raad voor Katholieken, en voor het lid maatschap dier partij. Garnizoen te Soesterberg? Naar wij vernemen zijn er plannen in over weging om te Soesterberg een blijvend gar nizoen van 700 man genietroepen te lege ren. Tot dit doel zal het gemeentebestuur van Soest, onder welke gemeente Soesterberg res sorteert, het rijk een complex terreinen, gele gen aan den Rijksweg AmersfoortSoester berg aanbieden, welke een waarde moeten vertegenwoordigen van f 50.000, Bezitters van landarbeiders plaatsjes in moeilijkheden. Renteverlaging voor de aan de gemeenten verstrekte voorschotten gevraagd. De heer Hilgenga, lid der Tweede Kamer, heeft aan de ministers van Economische Za ken en van Financiën de volgende vragen gesteld: Is den ministers bekend, dat in verschei dene streken van ons land tengevolge van de door gedaald loonpeil, aanhoudende werkloos heid en lage producten prijzen sterk vermin derde jaarinkomsten, zeer vele bezitters van plaatsjes, verkregen krachtens de Landarbei- derswet, niet in staat zijn volledig en regel matig de jaarlijksche rente der aangegane schulden en de verschuldigde annuïteiten te voldoen en dat dientengevolge dikwijls groo- te moeilijkheden, èn voor de betrokken land arbeidersgezinnen èn voor de gemeenten, waarin zij woonachtig zijn, niet uitblijven? Zoo ja, vinden de ministers, nu de rente voet van staatsleeningen opnieuw een be langrijke verlaging ondergaat, daarin geen aanleiding over te gaan tot verlaging van de jaarlijksche rente van uit 's Rijks kas aan ge meenten verstrekte en nog te verstrekken voorschotten voor de uitvoering van de Land- arbeiderswet, teneinde eenige verbetering te brengen in den noodtoestand, waarin vele bezitters van landarbeidersplaatsjes verkee- ren? Lage loonen door lage prijzen voor militaire kleeding? Vragen van een Kamerlid. Het Tweede-Kamerlid, mejuffrouw de Jong, vroeg aan de ministers van Defensie en van Sociale Zaken: Ie. Is het den ministers bekend, dat de le vering van de kleeding voor het veldleger o.m. van tunieks, overjassen, broeken, te Amster dam wordt aanbesteed en tegen buitensporig lage prijzen aan loonconfectionnairs (z.g. tusschenpersonen) wordt gegund? 2e. Dragen de ministers er kennis van, dat tengevolge van deze lage? prijzen de tusschen personen, wien het werk is gegund,zich ge noodzaakt zien, aan de hij hen in dienst zijn de arbeidsters en arbeiders buitengewoon lage loonen te betalen? 3e. Zijn de ministers bereid een onderzoek te doen instellen en aan de Kamer de resul taten van dit onderzoek med® te deelen: a. Naar de voorwaarden der inschrijving en naar de prijzen, waarvoor dit werk wordt ge gund? b. Naar de loonen, di® door de tusschenper sonen aan de bij hen in dienst zijnde arbeid sters en arbeiders worden betaald? 4e. Zijn de ministers bereid, indien mocht blijken, dat het in de vragen 1 en 2 genoemde waar is, in overleg met de vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisa ties in het kleedingbedrijf te bevorderen, dat prijzen en loonen op een hooger niveau worden gebracht. DOODELIJKE VAL. Woensdagochtend in de vroegte vond men aan den ingang van een der oude huizen aan de Lange Baan te Nijmegen het lijk van den 58-jarigen ongehuwden V., die daar al leen een kamer bewoont. De man is, thuiskomende, vermoedelijk van de trap gevallen en dood beneden blijven lig gen. Reeds 50.000 voor Artis bijeen. Het Artis-Reddingscomité meldt: De eerste f 50.000 zijn bereikt. Met enkele groote en zeer vele kleine gif ten hebben Amsterdam en Nederland ge toond Artis in stand te willen houden en vertrouwen te hebben in het voortbestaan van onzen mooisten dierentuin. Veel is gegeven, maar nog meer is noodig, indien het comité zijn doel wil bereiken, nl. Artis te verjongen en daardoor het bezoek te stimuleeren. Dat dit geen ij del denkbeeld is, heeft de aanleg van het Kerbert Leeuwen terras bewezen. Dit immers deed de entree gelden stijgen van f 163.000 in 19281929 tot f 219.500, in 1929—1930 d.i. 35 pet. Deze cijfers toonen aan, dat voor Artis een sluitende exploitatierekening mogelijk is, dat Artis dus kan blijven voortbestaan, mits er geld bijeen komt om den tuin wederom aantrekkelijk te maken. Het comité wekt op om zijn actie te steu nen waartoe giften kunnen worden gestort op postrekening 321500, Gemeente-giro A 4400. Het secretariaat is gevestigd- Maurits- kade 14 Amsterdam. Het landgoed Tusschenwijk te Velsen. De heer De Miranda vraagt een prachtig' duingebied te behouden. Het lid der Provinciale Staten van Noord- Holland, S. R. de Miranda, heeft aan Ged. Staten de volgende vragen gesteld: 1. Is het landgoed, genaamd Tusschenwijk, ter grootte van ongeveer 192 HA. eigendom van wijlen jhr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen, aan de provincie in koop aangebo den? 2. Indien dit zoo is, willen Ged. Staten dan mededeelen op grond van welke overwegin gen zij deze aanbieding van de hand hebben gewezen, waardoor de mogelijkheid is ont gaan, dit aan natuurschoon zoo rijk duin gebied als recreatie-oord te behouden? 3. Is het Ged. Staten bekend, dat de N.V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken in deze gemeenschappelijk met de papierfabrie ken van de firma Van Gelder Zonen te Velsen optredend, 152 H.A. van het genoemde landgoed hebben aangekocht? 4. Zijn Ged. Staten bereid: a. den aankoop van het resteerende deel 40. H.A. in gunstige overweging te ne men? b. Alsnog te pogen met de directie dei- Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken als mede met de firma Van Gelder Zonen omtrent de overneming van het landgoed Tusschenwijk door de provincie overeenstem ming te verkrijgen, eventueel met afstaan van een klein deel voor afronding van het industrieterrein der Hoogovens en met recht van wateronttrekking door de firma Van Gelder Zonen? 5. Mochten deze pogingen niet tot het ge- wenschte resultaat leiden, zijn Ged. Staten dan bereid, met spoed het tot stand komen van het streekplan voor dit gebied te bevor deren opdat met inachtneming van indus- trieele belangen, het bedoelde duingebied voor zijn natuurlijke bestemming behouden blijft? Dagelijksch contact met het Moederland. Curagao, 11 Januari 1938. Al van de Kerstdagen af was er een duidelijke spanning merkbaar. Hier werd een vlaggestok nieuw geschil derd, daar werden beraadslagingen gevoerd over een versiering, ginds waren bil jetten aangeplakt: Doet tijdig uw inkoopen. Direct na het schot sluiten wij." Maar al dadelijk na het inzetten van het nieuwe jaar ging die spanning over in een schier koortsige bedrijvigheid. Aan de hooge muren om het paleis van den Gouverneur ge schiedden geheimzinnige dingen. Houten om bouwen verrezen, draden werden gespannen, kale stokken schenen als bij nacht uit den grond te groeien. Maar toen de schilders kwa men en him helder oranje kwistig uitstreken over al dat witte triplex, kwam er vorm en zin in de versiering, die in dit geval werkelijk „versiering bleek te zijn geworden en een vleugje van voor-feestelijkheid legde zich over de stad De groote schipbrug kreeg natuurlijk ook zijn deel in de algemeene vermooiing en met zijn toegangspoorten als oranje wachtposten bij het begin en he_t einde vertel hij al wordere sprookjes over het groote feest om het Neder - landsche Koningskind. Overal staan de vlaggestokken opgesteld, met de fleurige wimpels voorloopig nog vastge bonden, maar straks, als alles los en vrij uit mag wapperen in een groote blijde vreugde, dan zullen ze zwierene in de stralende zon, wuivend in den bries die hier altijd frisch uit zee komt aangeblazen. Even kan ik een paar woorden wisselen met den stadsarchitect, den ontwerper van de ver siering. Puffend strijkt hij over het verhitte gezicht. „Druk! Druk!" „Ja, dat is te begrijpen. Maar vertelt u eens, is het niet wat vroeg om alles nu al klaar te hebben?" „Vroeg? We hebben nu al den elfden? Als het gebeurt moeten we klaar zijn. Vergeet u niet, dat we hier maar drie dagen feest heb ben, als je nu zoo laat begint, dan ben je net klaar als het feest achter den rug is." „Dat is waar en behalve dat, verhoogt het de sfeer al vast en wacht je met nog meer spanning op het schot." „Nóg meere spanning? Dat kan nietMaar u excuseert me? Ik heb het verschrikkelijk druk." Voort draaft hij over den brug, wrijvend met den zakdoek over het warme gezicht, in geagiteerde beweging het heele, lang niet slanke, lichaam. „Hallo zeg, gaan jullie morgen mee zwem men?" „Allright! Dat wil zeggenals het schot er niet tusschen komt." „Spreek ik met de Hollandsche Winkel? Wilt u morgen even twee pond boter laten be zorgen en „Ja mevrouw, maar u rekent er wel op, dat we niet bestellen als het schot is gevallen?" Iedereen leeft op zijn gehoor in deze dagen. Vallen daar schoten? Of is het alleen maar een busje dat voorbijrijdt? Is dat het Wilhel mus op de radio? Waarom loopt die man zoo hard? Zou er iets bekend zijn? Op de Isla het deel van Curacao dat door de olie-industrie in beslag is genomen zijn grootsche voorbereidingen gemaakt. Bij de club is een soort kermis opgebouwd, waar de jeugd verwacht wordt en voor de ouderen ligt champagne en bier al klaar. Iedereen moet twee uren na het vallen van de schoten in het clubgebouw zijn en wordt verwacht mee te drinken van de gratis chamnagne". Als het een prinsje is, moet het dak eraf!" hebben ze zich nu al voorgenomen en dat het een feest zal worden, daar is dé naam van de club wel borg voor. In de veranda van hotel Amaricano, het ge zellige zitje tegenover de schipburg, met rechts de zee, links de steigers waar groote schepen Drie maanden gevangenisstraf geëischt wegens valsclie belasting aangifte. Staat voor duizenden guldens benadeeld. De Haagsche rechtbank heeft den Kat- wijkschen hotelier C. de J., clie opzettelijk zijn aangiftebiljet voor de vermogens- en inkomstenbelasting met eenige' duizenden guldens te laag heeft ingevuld, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, nadat de Officier van Justitie de maximumstraf van acht maanden had geëischt. Van dit vonnis waren verdachte en Offi cier in hooger beroep gekomen en deze zaak diende Woensdag voor het Haagsche ge rechtshof. De vermoedens, dat de hotelier zijn aangif tebiljet te laag had ingevuld waren gere zen, 'toen na het overlijden van een notaris te Katwijk aan het licht kwam, dat deze een groote schuld aan den hotelier had, waar voor 5 procent rente -werd betaald. Rente noch schuld waren voor de belasting opgegeven, hoewel de eerste in de inkom sten, de tweede in de vermogens-rubriek van het aangifte-biljet had moeten staan. Er werd een accountants-onderzoek inge steld en toen kwamen nog meer verzwegen vermogensdeelen aan het licht. Zoo werd ontdekt, dat voor een bedrag van duizenden guldens aan effecten was ver zwegen. De procureur-generaal vorderde in ver band met de ernst van de zaak bevestiging van het vonnis van de rechtbank (drie maanden gevangenisstraf) De „Reiger" heeft motorstoring. Het vliegtuig „Reiger", gezagvoerder Blaak is, op weg naar Batavia, door motorstoring te Allahabad opgehouden. De „Oehoe", die onderweg is naar Neder land, met als gezagvoerder Tepas, zal morgen te Allahabad post- en passagiers van den „Reiger" overnemen en hiermede naar Batavia terugkeeren, waardoor slechts gerin ge vertraging ontstaat. De „Ibis", gezagvoerder Sillevis, die Donder dag uit Batavia vertrekt, zal dan tevens de post van den „Oehoe" naar Amsterdam bren gen. De storing van den „Reiger" zal binnen en kele dagen hersteld zijn, waarna het vliegtuig naar Nederland terugkeert. uit alle hoeken der wereld aanleggen en aan den overkant het paleis van den. gouverneur, zitten we en kijken uit over het drukke ver keer. Plots schrikken we op, als een kleurengloed opeens het gele paleis belicht. Zou er wat zijn? Nee, het was maar proef branden. Maanlicht glijdt over het donkere water, lantaarns ver lichten de bijna Hollandsche gevels van de huizen langs de Handelskade, de vlaggestok ken dragen hun doeken van rood wit en blauw. De avond is koel, het kon een Hollandsche zomeravond zijn. Holland Holland dat nu zoo ver is en toch zoo na in dezelfde vreugde die ons straks zal gaan verbinden. Holland dat dagelijks tot ons spreekt door de radio, Hol land waar alles bleef dat ons lief is. Holland Even moet je daarbij slikken, even opzij kij. ken tot die traan is weggewerkt. „Heerlijke avond hè? En nu loopen ze in Holland te rillen van de kou. Het moet bar zijn, las ik in de krant." In gedachten zie ik de kouwelijk roode neu zen, ik voel de wee-makende kou van ver kleumde voeten, zie witte toppen voor me van dooie vingers en dan leun ik behagelijk ach terover en vraag om nog een ice-cream met een oranje kers er op, vanwege het feest dat gaat komen. HELEN. 16 RIJKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekur en Dinsdag en Donderdag 7—9 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 79 uur. (Adv. Ingez. Med.) Vrij vervoer bij de Spoorwegen. Uitspraak der rechtbank opnieuw uitgesteld, UTRECHT, 2 Febr. De uitspraak van de Civiele kamer der Utrechtsehe Arrondisse mentsrechtbank in de procedure betreffende het vrij vervoer bij de Nederlandsche spoor wegen, in verband met de beperking van het vervoer voor gepensionneerden, is opnieuw veertien dagen uitgesteld. HET EERSTE MOTORSCHIP „PRINSES BEATRIX". Naar wij vernemen is met toestemming van Z.K.H. Prins Bernhard de motorboot van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, die in de haven van Ruhr or t de Nederlandsche schipperskinderen, die aldaar de Oranje- Nassau-school „Prins Bernhard" van het Onderwijsfonds bezoeken, van boord der Ne derlandsche schepen haalt en hen weer aan boord terug brengt, omgedoopt in „Prinses Beatrix". Onvoorzichtige voetgangster loopt tegen tram. Woensdagmiddag is de 74-jarige mevrouw A. W. bij het passeeren van den overweg bij de Jan van Galenstraat te Amsterdam over de tramlijn van de E.S.M. door onoplettend heid tegen een rijdenden tramwagen geloo- pen. Zij werd tegen den grond gesmakt en zoo ernstig gewond, dat zij door den G.GD, naar het Wilhelminagasthuis moest worden overgebracht. Zij had een armfractuur en een hersenschudding gekregen. LAATSTE DADER VAN DEN GOUD DIEFSTAL TE UTRECHT GEARRESTEERD. Nog steeds zocht de Utrechtsehe recher che naar één van de daders van den goud diefstal in het tandheelkundig instituut te Utrecht. Hoewel alle andere verdachten zich reeds in arrest bevonden, zag deze man, de typograaf de G., Ikans zich te Amsterdam schuil te houden. Woensdag echter werd hij in de hoofdstad op straat door de politie her kend en onmiddellijk gearresteerd. In den loop van den middag werd hij overgebracht naar Utrecht, waar hij na verhoor in het Huis van Bewaring werd ingesloten. Auto in de Vecht gereden. Knaap verdronken, chauffeur zeer ernstig gewond. Woensdag is een melkauto uit Linschoten, welke aan de melkfabriek Insulinde melk had afgeleverd, rijdende in de richting Maarssen, door onbekende oorzaak ter hoogte van de „Steenoven" aan den rechterkant van den weg tegen een boom-gereden, vervolgens over den weg geslingerd naar den linkerkant, daar tegen een kleinen boom gebotst, en ten slotte in de Vecht terecht gekomen. De chauffeur, zekere A. c. Snel uit Oude water, die door toevallig passeerende men- schen uit de cabine van de auto kon wor den gehaald, is met een zeer zware hersen schudding naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Een jongetje van twaalf of dertien jaar. dat eveneens in de auto zat, is er uit ge vallen en onder den wagen terecht geko- men. De knaan is verdronken Het lijkje is later opgehaald en is naar het lijkenhuis te keukelen overgebracht. A. N. Fleskens (R.K. Staatspartij)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6