oestand der Prinses blijft gunstig. Maar de wintergasten zijn er nog. Kokmeeuwtjes en spreeuwen hebben het voorjaar mhet_hoofd. f leven op de grens der seizoenen, overal speuren we reeds de lente, maar de wintergasten vertoeven nog in grooten getale in ons land. nchtends Wt het gezang van roodborst, s Sin» en Uister ons uit onze droomen. f25 blauwe hemel hoepelt over de ®"smaar enkele uren later reeds klettert staj, maai ruiten. De wind steekt op. deiKan tot een Binken storm, die de kale booroen geeselt en grauwe wolken langs den "S itS' wonderlijke tijd waarin de slui- „i van den winter het bruisende jonge Seven nauwelijks meer kan bedwingen, fe nen dag lijkt het, also! e in je co- .ff™, kunnen gaan wandelen, den vol- bertje zou je aan je dikke winterjas Maar ondanks hagel- ffpnbuien storm en koude, voel je/dat de S in de lucht zit. Dat het voorjaar gereed 'S om de heerschappij van den winter S te nemen en zelf te gaan regeeren, met milde, zachte hand. De kolmieeuwtjes. t„ stad ziin het de kokmeeuwtjes, die de grachten luid krijschend hun kostje Sen - wat hun opperbest gelukt, want or u voor deze alleseters altijd wel wat te Sen dat van hun gading is wier uiter- Hik er op wijst, dat de winter spoedig weer ifvedaan zal hebben. Deze snelle behendige ffirs, die we door hun laki-ooden snavel dito pootjes gemakkelijk van de veel for- Siere zilvermeeuwen kunnen onderscheiden, Sn zeer gevoelig voor de wisseling der sel- 3 ,en in het voorjaar, als het verlangen mar de broedplaatsen in het zilte hooiland hen wakker wordt, trekken ze de bruilofs- nakies aan, met de chocoladebruine koppen, die hen den naam kapmeeuwen bezorgd heb- b n Dit pakje dragen ze tot Augustus Sep tember. Dan verdwijnt door rui de brume too waaraan nog slechts een donker vlekje achter het oog blijft herinneren. Doch reeds omstreeks St. Nicolaas zien we oi kokies rondvliegen, bij wie dit kleine vlekie uitgegroeid is tot een donkeren band die over den kop loopt. Strijbos noemt dat lieel karakteristiek „koptelefoontjesIn Januari zien we dat procan bij de meeste kokjes voortschrijden, maar het duurt toch nog wel tot in Maart, voor ze geheel uitge- kleurd en rasechte „moorkoppen" gewor den zijn Dan hebben ze trouwens den lang- sten tijd al weer in de stad doorgebracht en ze trekken weg naar de broedplaats, om pas in September weer naar de stad te komen. Lente's herauten. Maan er zijn ook nog andere lente-herau ten. r? De spreeuwen, die eveneens den uit verkooptij d benutten, om zich eens wat beter in de kleeren te steken, zitten, als het zon netje maar even schijnen wil, dapper op het topje van een schoorsteen of een antenne- paal te fluiten, dat het een lieven lust is. Daarbij toonen zij zich ware meesters in de kunst van het imiteer en van andere vogels, ja, ze beperken zich zelfs niet tot hun soort- aenooten, doch spelen het klaar, op zeer ver dienstelijke wijze kattengemiauw en alle mo gelijke andere geluiden na te bootsen. Karak teristiek voor den spreeuw zijn echter de lan ge fluittoontjes. de z.g.n. vuurpijltjes, waar mee ze hun imitaties herhaaldelijk afwisse len. Doch ook elders zijn al teekenen. van ont luikend leven te bespeuren. Hier en daar, op beschutte plekjes in de stadstuintjes, heffen de eerste crocussen haar kopjes uit de don kere aarde en keeren haar gouden gezichtjes blijmoedig naar de zon. Maar dat zijn zwa luwen, die nog geen lente maken, want met uitzondering van enkele uitheemsche hees ters, sluimert de plantenwereld nog en haar winterslaap zal zeker nog wel enkele weken duren. De wintergasten. Zoowel in als buiten de stad treffen we echter nog tal van wintergasten aan. Op het Spaarne dobberen troepjes eenden, waarvan er verschillende in den herfst een verre reis hebben afgelegd, vluchtend voor koude en voedselgebrek, uit het gebied der Finsche meren naar de lage landen bij de zee, die reeds eeuwen lang een toevluchtsoord zijn voor ontelbare scharen trekvogels. Tusschen de gewone wilde en verwilderde eenden zwemmen de fluweelzwarte kuifeendies, met hun heldere witte zijden, en de prachtige blanke nonnetjes, wier fraai wit veerenpakje verlevendigd wordt door zwarte vegen aan kop en vleugels. Zelfs het roodborstje, dat ons telkens weer verbaasd doet staan door zijn groote vertrouwelijkheid, is een zwervertje uit noordelijker broedgebieden, dat zal verdwij nen, zoodra de eerste gouden sterretjes van het speenkruid tusschen he^ struikgewas ver schijnen, Maar, hoor ik den lezer al uitroe pen, 's zomers zijn hier toc^ —^hnrst- jes, die hier broeden en hun jongen groot brengen. Inderdaad, maar het roodborstje, dat 's winters om tafelrestjes in onzen tuin komt bedelen, is een ander, dan het rood borstje, dat in Mei in denzelfden tuin, in een gat in den wand van het tuinhuisje zijn vijf of zes roodbruin bespikkelde eitjes uitbroedt. Uiterlijk is er geen verschil, maar het ring- onderzoek, dat ons bij het bestudeeren van het raadsel van den vogeltrek reeds zulke goede diensten heeft bewezen, heeft uitge bracht, dat de meeste van onze eigen rood borstjes in den winter naar het zuiden trek ken, om plaats te maken voor hun confrater- tjes uit noordelijker landen. De ransuilen. In het dennebosch buiten de stad, vinden we op den met gladde dennennaalden be strooiden bodem, ergens aan den voet van een ouden, scheefgewaaiden den, een groot aan tal viltige proppen. En als we, daardoor op merkzaam gemaakt, met den kijker den kroon afzoeken, ontdekken we in de warreling van takken, ergens dicht tegen den stam gedrukt, zes dikke veerballen: ransuilen die rustig zit ten te dommelen. Ook al wintergasten, die hier in October kwamen en den ganschen winter hun tol hebben geheven van de muizen en musschenbevolking van het bosch. Als be wijs daarvan, hoeven we die grijze viltprop- Nieuw schip voor de Batavierlijn. Naar wij vernemen heeft Wm. H. Müller en Co. N.V. te Rotterdam'aan de N.V. Industrieels Maatschappij „De Noord" te Alblasserdam opdracht verstrekt tot het bouwen van een nieuw passagiers- en vrachtschip voor haar Rotterdam—Londendlenst (Ba tavierlijn) Het ontwerp van het nieuwe schip is ge maakt door ir. E. van Dieren, raadgevend ingenieur te Rotterdam. Hoewel het nieuwe schip in grootte en vervoercapaciteit weinig afwijkt van de bestaande schepen van de Batavierlijn, krijgt het schip een veel mo derner voorkomen, terwijl het aan de hoog ste eischen, die op het gebied van de veiligheid aan passagiersschepen kunnen worden ge steld, zal voldoen. De machine-installatie zal worden geleverd door Werkspoor N.V. te Amsterdam. Voor de hoofdmachine is de keuze gevallen op een drie-kruks compound-machine, voorzien van de oliedrukkleppen-beweging, volgens systeem Meier Mattern Aan de passagiersaccomodatie zal bijzon dere zorg worden besteed en deze zal van de modernste vindingen, die er op dit gebied be staan, worden voorzien. V tl hebt géén voorrang ais u bij wegkruisingen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert m namelijk een voor- ra ngs weg! ais u bij smalle brugge, dit ronde, roode bon met 1 zwarten (links) er 1 rooden (rechts) pij ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. Andere schoonheid dan winterpracht. pen maar uit elkaar te peuteren, dan vinden we daarin de gebleekte beentjes en schedeltjes die ons het menu der ransuilen' zoo duidelijk vertellen, alsof we hen zelf op hun stroop tochten door het bosch hadden gade gesla gen. De ransuilen maken weinig omslag met de slachtoffertjes, die in hun vlijmscherpe klau wen het leven laten. Met huid en haar worden zij naar binnen gewerkt en de gespierde maag en het scherpe maagsap doen de rest. Slechts de haren en veeren, de beentjes en botjes, worden niet verteerd. Die blijven in de maag achter, en als we geluk hebben, kunnen we zien, hoe de ransuil die na den maaltijd weer kwijt raakt. Onrustig schuift zij heen en weer op haar tak, wonderlijke bewegingen makend met kou en hals. Dan begint zij te kokhalzen en plotseling spert zij den snavel wijd open. Een grijze viltprop komt te voorschijn, die met een luiden plof op den grond valt. Dan worden de oranje-oogen weer gesloten en de vogel slui mert in, om nog even een „uiltje te knappen" voor ze er tegen den avond weer op uit trekt, dood en verderf brengend onder het kleine boschvolkje. In het wmterdum Het duin is nog kaal en wintersch. Aan de stammen der berken zien we de verschrompel de resten van de berkenzwammen, de kardi- naalsmutsjes pronken nog met hun laatste roode bessen, maar de duindoorns zijn al lang kaalgegeten door de bonte kraaien, wier schor re roep troosteloos over de kale duinhellingen 1C>Ook de buizerden zijn nog present. Op bree de wieken zeilen ze boven het Haasveld, speu rend naar buit. Die hoeven hier 's winters geen honger te lijden, want hoewel ze het zel den aandurven, zelf een konijntje te vangen, toch zijn er altijd kadavers genoeg te vinden, die hen een rijkelijken maaltijd bezorgen. Een kleine knager, die argeloos in den feilen kope ren strik is geloopen, dien de strooper had uit gezet doch later heeft vergeten, is een gemak kelijke prooi voor de groote roovers. Boven dien zijn er in zachte winters altijd nog ge noeg muizen te vangen, zoodat het voor dezen muizenvanger par excellence een k]»m kunstje is, om aan den kost te komen. Het aantal buizerden dat in het najaar naar ons land komt, wisselt heel sterk. Daarbij zijn verschillende factoren in het spel. In de eer ste plaats de hoeveelheid prooidieren in het Hooge Noorden, waar zij hun jongen groot brengen. Zijn er veel lemmingen het voor naamste knaagdier in de Scandinavische lan den dan is het aantal jongen dat groot ge bracht wordt, ook grooter, dan in de jaren dat er weinig van deze knaagdieren zijn. Doch bovendien speelt het aantal muizen in het overwintermgsgebied, ons -land dus, een voor name rol. Want zoodra hier een muizenplaag dreigt, komen van alle zijden de roofvogels op dagen, dagroofvogels en uilen, om den land bouwer ter zijde te staan. Wat door dezen he laas meestal weinig gewaardeerd en maar al te vaak met een schot hagel beloond wordt. Toch vervult deze natuurlijke gezondheids- politie een belangrijke taak, door den muizen stand binnen de perken te houden. Het groote aantal roofvogels, dat op zoo'n door de muizen bedreigde streek af komt, houdt onder de klei ne knagers een zoodanige opruiming, dat aan een al te sterke vermeerdering, der knagertjes, die voor den landbouw ernstige gevolgen zou kunnen hebben, paal en perk wordt gesteld. Daaruit blijkt tevens, dat de roofvogelbescher ming niet maar een dwaze leuze is van enkele vogelbeschermers, doch tevens een zaak van eigenbelang van den landbouwer, al begint de ze dat pas langzaam in te zien. Maar gelukkig is het nog niet te laat! Langs het strand. Het weer in Januari kan ons voor de groot ste verrassingen plaatsen. Een week lang zit de wind in het Oosten en verstijft met zijn killen adem het water in sloot en plas. Dan plenst de regen uit den grauwen winterhemel zoodat het ijs in minder dan geen tijd ver dwenen is tot groot gerief van de reigers, die bij een voistperiode door voedselgebrek vaak ernstig in het gedrang komen. En en kele dagen later raast plotseling de storm over de velden, de golven hoog opstuwend tegen de stuivende duinen. Maken we na zoo'n storm een wandeling langs het strand, dan treffen we tusschen de dikke vlokken schuim, die liggen te trillen in den wind, de zielige slachtoffers van storm en stookolie aan. Zeekoeten en alken, eenden en duikers, aangetast door de taaie stookolie, die hen hulpeloos op het strand werpt, waar de altijd parate bonte kraaien snel een einde ma ken aan hun vlietend leven. Ook zij zijn wintergasten, die de barre koude van den Poolwinter waren ontvlucht en in groote troepen voor de kust vertoefden. Tot de storm een stookolieveld, dat misschien reeds in het Kanaal gevormd werd, naar de kust dreef, waar het honderden slachtoffers maakte onder de zeevogels. Een treurig beeld, des te treuriger, omdat het er niet naar uit ziet, dat aan deze slachting onder de vogels spoedig een einde gemaakt zal kunnen worden. Van het strand af zien we. hoe troepjes zwarte zee-eenden boven de branding naar het noorden trekken. De vorst had hen ver dreven, doch nu keeren zij overhaast terug. Nog enkele weken, en zij zullen gevolgd wor den door het groote heir der trekvogels, da+ we in den herfst naar het zuiden zagen trek ken, en dat dan terugkeert, door een ons nog onbekenden drang voortgedreven naar een kaal stukje strand, omspoeld door de branding een smal rotsricheltje, nauwelijks plaats bie dend voor de eieren. Dan zal de lente, waarvan we nu de eerste schuchtere voorteekenen bespeuren, uitbarsten in al haar hevigheid, en plant en dier zal be zeten zijn door een zelfden drang: de instand houding van de soort, die zich uit, oneindig gevarieerd en daardoor ongemeen boeiend, in alles wat leeft en streeft, speelt en stoeit, om ms heen. IJmuiden, Febr. 1938. KO ZWEER.Es BAARN, 4 Februari. Dr. De Groot deelt mede, dat de algemeene toestand van de Prinses bij voortduring goed blijft. Amsterdamsche telegraafkantoor kreeg enorme drukte te verwerken. DE GEBOORTEDAG VAN PRINSES BEATRIX. Op 31 Januari vijf kinderen in Haarlem geboren. Tot Donderdagmiddag bestond gelegenheid, bij den Burgerlijken Stand te Haarlem aan gifte te doen van de geboorte van kinderen op 31 Januari. Het blijkt nu, dat dit aantal vijf bedraagt, namelijk drie jongens en twee meisjes. Het zijn: Willy Steeman, geboren n.m. 2 uur. Ronna van Oort, nan. 6.15 uur. Willem Gustaaf Traast, n.m. 4.30 uur. Martinus Frederikus Antonius Wiggers v.m. 11.45 uur. Kees Klute, n.m. 11.50 uur. Zooals men weet is Prinses Beatrix 's morgens te 9.47 uur geboren. Martinus Wiggers is er dus het dichtst bijzijn ouders wonen Kogel straat 9. De Lichthoeve te Santpoort. We ontvingen het Februari-nummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het bekende Kindertehuis aan de Kweekerslaan te Sant poort. De Directrice, Zuster J. Th. Kuyk, schrijft ditmaal op de titelpagina een zeer lezenswaardige schets „Elly". Zuster A. Verkerk, de secretaresse-pen- ningmeesteresse, vertelt op pakkende wijze van de geweldige spanning, die ook op de Lichthoeve al weken van te voren naar aan leiding van de te verwachten blijde gebeur tenis te Soestdijk geheerscht heeft. Zij ves tigt de aandacht op de schrille tegenstelling de baby, waarnaar niet alleen het Prinselijk Paar en de Koningin, maar ook het gansche Nederlandsche volk zoo verlangend uitkeken, en de babies op de Lichthoeve, waar zelfs de moeders niet naar verlangden. Zuster Ver kerk vertelt verder, hoe niet alleen de Zus ters, maar ook de kinderen hebben meege werkt, het huis ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix te versleren dat een extra gift voor de feestviering was binnen gekomen, zoodat ook daar van be schuit met Oranjemuisjes gesmuld kon wor den. De Directrice deelt bijzonderheden mede over het duizendste kind, dat na eenigen tijd weer teruggehaald werd door de moeder, die een betrekking gekregen had en die weer voor haar kind kon zorgen. „Zooiets komt niet vaak voor", zegt Zuster Kuyck. „Er zijn moedertje, die hij ons komen om hun kindj te brengen en nog eer ze binnen zijn, het al op haar zenuwen krijgen van verdriet. Als het kindje eenmaal afgeleverd is, valt moe der nog eens zoowat flauw van ellende, ons heele buurtje komt er van onder den in druk, en daarna zien we in vele gevallen moederlief nooit meer. Er zijn ook moeder tjes, die niet te keer gaan, die rustig en za kelijk dezen weg als de eenig mogelijke hebben uitgezocht, en heen gaan, hoe zwaar het ook valt. Droefheid kijkt uit hun oogen, maar ze schreien nauwelijks. Ons zeggen ze niet goeden dag bij het weggaan, ze zijn in eens verdwenen, niemand heeft precies ge zien hoe of wanneer". De administrateur, de heer Stoelenga, schrijft over de Lichthoeve-avonden en doet verder rekening en verantwoording van de ontvangen giften in geld en natura en ten slotte vraagt Zuster Verkerk nog eens d< belangstelling voor het nieuwe huis Zij hoopt dat de giften ruim zullen vloeien. AANBESTEDINGEN. HAARLEM Vrijdag Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed het onderhoud van de werken der Rijkszeehaven „Het Nieu wendiep" in 1938. Het laagst werd ingeschre ven door J. Vriendjes te Kamperduin-Schoorl voor 14.444. Verder werd aanbesteed het onderhoud van de Rijkswerken, buitenduinen en Rijkshaven werken op Texel gedurende 1938 en 1939. De laagste inschrijving was van P. Daalders Aan nemingsbedrijf te Alkmaar voor 16.467. UITSLAG VEILING. HAARLEM Vrij da Uitslag der veiling gehouden in ,,'t Notaris huis", op Donderdagavond. Het heerenhuis met schuurtje, erf en tuin te Heemstede aan de Landzichtlaan no. 28, groot 2 aren, 53 centiaren, f 5450. J. G. M. Schintz. Een heerenhuis met schuur, erf, voor achtertuin te Haarlem aan de Uit den Bosch straat no. 15, groot 1 are 17 centiaren, f 5500 B. Simons. Een huis met veestalling (voor 8 stuks vee) erf en weiland en weg aan elkander gelegen te Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer aan den Vijfhuizerdijk no. 176, geveild in de na volgende drie koopen: Een weiland groot 85 aren. 55 centiaren en halve weg No. 1524 ged., groot ongeveer 2 aren 65 centiaren; een weiland groot 1 hectare, 91 aren, 90 centiaren en halve weg No. 1524 ged.. groot ongeveer 2 aren 65 centiaren en een huis aan den Vijfhuizerdijk no. 176 met stee- nenveestalling (voor 8 stuks vee) hooiberg en houten wagenhuis waarin paardenstallin; met recht van opstal van ondergrond en bij behoorenden grond tot ultimo Juni 1952 samen groot 12 aren 90 centiaren. Gecombineerd f 7055. Opgehouden. Het woonhuis met erf, stal, schuur boom gaard en grasland te Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer aan den Ringdijk no. 201 met het recht van opstal op den grond tot 31 Maart 1953, groot 10 aren, 18 centiaren, f 4000. Opgehouden. Het woonhuis met erf, schuur, tuin boomgaard te Vijfhuizen gemeente Haarlem mermeer aan den Ringdijk No. 198, met het recht van opstal op den grond tot 30 Septem ber 1941. f 6000. Opgehouden. Het woonhuis met erf, schuur, tuin en teel grond te Vijfhuizen gemeente Haarlemmer meer aan den Ringdijk no. 197, met het recht van opstal on den grond tot 30 September 941. f 3000. Opgehouden. De villa met tuin, garage en grond te Heem- 'ede aan de Jacob van Ruysdaellaan no. 3, oot 4 aren. 8800. J Bakker qq Het woonhuis met erf te Haarlem aan der Zijlweg no. 15, groot 53 centiaren, f 4480., J. Feilzer. Het telegraafverkeer met Soestdijk in de dagen van de blijde gebeurtenis. Het geheele telegraafverkeer met Baarn en Soestdijk loopt, evenals het verkeer met de meeste andere gemeenten binnen hetzelfde postdistriet, over het telegraafkantoor te Amstex-dam. Evenals men in Soestdijk van tevoren maat- egelen had genomen voor het verwerken van extra druk telegrammenverkeer, moest men ook te Amsterdam voorzorgsmaatregelen tref fen. Reeds dagenlang beschikte men over een plan, dat het bijzondere dienstrooster behelsde met extra-diensten voor alle ambtenaren, welk rooster van dag tot- dag werd bijgehouden. Het personeel nam telkenmale bij het verlaten van den dienst daarvan kennis en was daardoor erop voorbereid, dat het plotseling kon worden weggeroepen voor een bepaalden extra-dienst. Zondagavond kreeg de directeur van het telegraafkantoor, de heer P. Bossen, de waar schuwing, dat thans binnen korten tijd de blij de gebeurtenis kon plaats hebben. In den loop van den nacht zat men reeds met een extra bezetting, waartoe o.a. 28 ervaren telegrafis ten behoorden, die van de bijkantoren tijde lijk op het hoofdkantoor waren geplaatst. Reeds Maandagochtend vroeg was het ver keer drukker dan normaal, want vele groote zaken, die eveneens het blijde nieuws elk oogenblik verwachtten, boden rondzendtele- grammen aan om reeds belegde vergaderingen uit te stellen, bijeenkomsten naar andere data te verschuiven enz. Toen tegen 10 uur het bericht van le ge boorte bekend werd kwam de groote drukte eigenlijk pas los en bleek het, dat de uitge breide voorzorgsmaatregelen geenszins over bodig waren geweest. Het totale aantal tele grammen, dat te Amsterdam werd aangeno men, was op 31 Januari jJ. ongeveer twee maal zoo groot als het normale aantal. De lo ketten werden bestormd en vooral in de och tenduren werden veel telegrammen telefonisch aangeboden. Onmiddellijk kwamen de felici tatietelegrammen los, die velen blijkbaar reeds klaar hadden liggen, doch er waren ook vele telegrammen bij van den handel om rege lingen te treffen met het oog op den nationa- len feestdag. Het verkeer op de telexafdeeling nam tegen den middag af, want het zijn voornamelijk groote ondernemingen, die met verreschrij vers werken, en deze ondernemingen sloten voor een groot deel in den namiddag. Het beeldtelegrafieverkeer, dat in het al gemeen hier te lande nog niet zeer intensief is, behaalde een record met het verzenden van 16 beeldtelegrammen, alle foto's, betrekking hebbende op de blijde gebeurtenis en bestemd voor groote dagbladen te Londen, Parijs, Ber lijn, Brussel, Kopenhagen en Stockholm. De zeer groote drukte op het telegraafkan toor is begrijpelijk als men weet, dat alle voor Soestdijk bestemde telegrammen, niet alleen die uit Amsterdam doch ook die uit de rest van het land en uit het buitenland, via Am sterdam doorgezonden moeten worden. Ten behoeve van het verkeer met het paleis be schikte men over drie snelwerkende verbin dingen, drie Hughes-apparaten, die geplaatst waren in het hulppostkantoortje tegenover het Paleis Soestdijk. Deze drie kanalen waren ech ter lang niet voldoende om den stroom van telegrammen, bestemd voor Prinses Juliana en Prins Bernhard de telegrammen voor H.M. de Koningin moesten ten paleize te s-Gra- venhage bezorgd worden te verwerken. Der halve besloot de directeur reeds op 31 Januari om een deel der telegrammen te Soestdijk te doen bezorgen door motorrijders, die tot 's avonds 10 uur bijna om het uur met een groot pakket telegrammen naar Soestdijk re den. De meeste dezer telegrammen moesten keurig worden overgetikt op de daartoe be stemde bijzondere gelukwenschformulieren en hiervoor werd de hulp ingeroepen van 28 er varen typisten van buiten. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men met man en macht doorgewerkt en o.ok op 2 Februari heeft men nog met extra-bezetting moeten werken. Het totaal-aantal voor het prinselijk paar bestemde felicitatietelegrammen, dat uit of via Amsterdam naar Soestdijk is verzonden, beloopt meer dan 5000, en nog steeds komen er nieuwe gelukwenschen binnen. Buitensporige lof had de heer Bossen voor het personeel, dat in deze dagen bijna niet van het telegraafkantoor was weg te slaan zoo lang er werk te verrichten was en dat zich be schikbaar bleef stellen ook als de op het rooster vermelde extra-diensttijd reeds lang om was Minister Steenberghe zal Winter- flora 1938 openen. Mr. M. L. Steenberghe Minister van Econom. Zaken Naar wij vernemen, is de minister van. Economische Zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe, voornemens te voldoen aan het verzoek van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem om op 11 Februari a.s. de bolbloemententoonstelling Winterflora 1938, aldaar officieel te openen. EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor doctoraal examen in de rechts geleerdheid de heer M. Knap. Bevorderd tot, doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „Pandrechtverruiming in Neder- landsch-Indië, de heer mr. P. F. Kühler, gebo ren te Leiden; geslaagd voor het doctoraal examen in de klassieke letteren de heer B. H. Bal; candidaats-examen in de klassieke lette ren de heer W. J. de Boone; candidaats-exa men in de Germaansche taal- en letterkunde (Engelsch) de heer A. G. H. Bachrach; candi daats-examen in de economische weten schappen de heer A. U. A. van Werven en P, J. van Sloten

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5