OPENING '«Hamers beverwijk Csardas. castricum Oom Lurk zegt: schuckinkkool /cueep/ lïïMMf Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag. H. K. C.—DE KENNEMERS. ™m- hun overwinning op De Spartaan en aVrfinlt zii de overwinning van O.S.V.. dat m!, einde maakte aan het trotsche, ongesla- 5 récord van D.W.V. hebben de Kennemers ff.', met een voorsprong op hun concur- ïraten van 1 punt, de leiding in hun af- dfpline genomen. ongetwijfeld was de zege, die jl. Zondag Qn den spaamdammerdJjk onder zeer tnPiliike omstandigheden werd bevochten, een ware opluchting voor den ganschen rood zwarten aanhang. Het moge misschien waar zijn, dat onze niTatsgenooten met een 3—2 overwinning Fpts meer kregen, dan zij als helooning voor vfpt vertoonde spel verdienden, voor De Ken- nemers waren juist deze twee winstpunten van groote beteekenis te achten WFC, Alcmaria Victrix, West-Frisia en ttrC verspeelden allen een punt, zoodat Jet'voor De Kennemers in alle opzichten een goede dag was. Voor morgen is wederom een belangrijk programma voor de tweede klasse samen- ^DeKennemers spelen in Den Helder tegen u-Re een club, die altijd tot onverwachte S'neen in staat is. Op eigen terrein werden de Racmg-menschen nog niet geklopt. Ook nWV wist het er destijds slechts tot een tgiiiik spel te brengen. Dat wordt dus mor een weer oppassen voor de rood-zwarten. Wetende dat zij de kansen op het kampioen schap geheel in eigen hand hebben, zullen zii zeker alle krachten inspannen om tot een punstig resultaat te komen. D W V. heeft het al evenmin gemakkelijk. Zü 'gaat op bezoek in Enkhuizen en zal trachten West-Frisia de punten afhandig te maken Dit zal evenwel niet meevallen, want ook West-Frisia kan tot de „onberekenbare" ploegen in deze afdeeling worden gerekend. De Kennemers behaalden er destijds een overwinning. Thuis won D.W.V. van de Enk- kuizenaren met 4—2. Al willen wij de kracht van de Amsterdamsche ploeg geenszins on derschatten, toch zullen het gemis van hun doelman, die tegen O.S.V. geblesseerd raak te en dé jl. Zondag geleden nederlaag fac toren zijn, die invloed op de prestaties zullen hebben. Hoe het ook zij, aan spanning zal het weer niet ontbreken en met groote belangstelling wordt naar de resultaten van deze ontmoe tingen uitgezien. De andere wedstrijden in deze afdeeling zijn: Spartaan—Z.V.V. Z.F.C.W.F.C. Alcmaria VictrixO.S.V. Het elftal van de Kennemers Is: Van Urk, Dinkla v. d. Bos, Veenstra, Steeman, v. d. WaJl, Hoope, Horeman, Boom, Heldeman, Groot. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. Schakenraad, van Best, Peperstraat 17. J. Hamers en gezin van Renkum, Zee straat 74. J. W. M. Vertegaal, van Renkum, Zee straat 74 inw. E. Brans, van Parijs, Breestraat 44 inw. M. Wiebenga en gezin, van Velsen, Von dellaan- 79. M. Botter, van 's-Gravënhage, Vondel laan 91. H. Engel en gezin, van Zaandam, Boogaard laan 7. W. Paardekooper en gezin, van Velsen, Hof- landerweg 41a. H. van Steijn, van Haarlem, Koningstr. 137. C. P. Burger, van Amsterdam, Al-kin. weg 321 C. A. Duin, van Bergen op Zoom, Meere- steijnstraat 32. A. Tromp, van Uitgeest, Schoollaan 3 inw. H. Bakker, van Amsterdam, Narcissen- weg 83. J. M. A. Mossinkoff, van Haarlem, Munni- G. M. M. Linssen, van Nijmegen, Parklaan 3 inw. Vertrokken: L. Schipper, Meeresteijnstraat 27a, naar Heemskerk, Hoogdorperweg 32b. J. W. Scholte, Alfam. weg 181, naar Diemen, B. de Kievitstraat 84. J. van de Ree en gezin, Dr. Schuitstraat 44, naar Woerden, Westdam 7. F. D. den Ouden, Relweg 51, naar Schie- broek, Iepenlaan 70. A. P. Voormeer, J. Vermeijenstraat 25, naar Velsen, Platanenstraat 23. A. Pais en gezin, Acacialaan 1, naar Wor- merveer, Insulindelaan 34. S. Groot, van Kagerweg 6, naar Bergen, KI. Dorpstraat 4 inw. J. C. Oosterwal, Munnikenweg 13 inw., naar Velsen, Wijk aan Zeeërweg 58. A. G. Steltenpohl, Groenelaan 39, naar Vel sen, Lagerstraat 10. DE STEMPELUREN VOOR DE KOMENDE WEEK. Voor de week van 7 tot en met 12 Februari zijn de stempeluren voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10.10.30 en 2-2.15 uur. Christelijke Besturenbond: 1010.15 en 2.45—3 uur. Plaatselijik Arbeidssecretariaat: 99.30 en 3—3.15 uur. R.-K. Volksbond 1111.30 en 2.152.30 uur. Wijk aan Zee 10.30—11 en 3.45—4 uur. De dans die van een kalme vreugd, Tot razernij in eer en deugd, Aan heel een volk kon schenken; De Csardas bestaat honderd jaar, Dat is een feit, voor den Hongaar, Om dansend te herdenken. 't Zigeunerstrijkje zet hem in, Met zacht ge wieg aan het begin, Men danst nog ingetogen, Allengs voert men het tempo op, De snelheid stijgt per slot ten top, Het warrelt voor de oogen. De Csardas zet het hart in gloed, Brengt vuur in het Hongaarsche bloed, Doet zwarte oogen vonken; De Csardas en Tokayerwijn Het nationaal Hongaarsch festijn, Maakt menschen vreugdedronken. Danst Hongarije hem alleen? Ik meen te mogen zeggen: neen, De wereld danst hem mede; Zij danst hem wild op een vulkaan, Zelfs, volgens enklen, naar de maan, En zonder rijm of rede. HEDENMIDDAG, ZATERDAG 5 uur van de Complete MEUBILEER- INRICHTING van ZEESTRAAT 74, Beverwijk, tel. 3576 U komt toch ook kijken (Adv. Ingez. Med.) W. M. S—BEVERWIJK. Morgen gaat Beverwijk naar Amsterdam om W.M.S. partij te geven. De thuiswedstrijd, die op 10 October jl. plaats vond, werd door onze plaatsgenooten op overtuigende wijze met 41 gewonnen. Op eigen terrein spelen de Amsterdammers veel sterker dan in uitwedstrijden en gezien de inzinking, die Beverwijk thans meemaakt, is het zeer twijfelachtig of de roodbroeken er zonder kleerscheuren zullen afkomen. Toch zou het wel aardig zijn, wanneer Maenhout c.s. nu juist in dezen wedstrijd zouden bewijzen, dat de twee geleden neder lagen vergissingen waren door W1.S. te kloppen, waardoor zij zouden toonen inder daad tot de sterkste ploegen in deze afdee ling te behooren. De opstelling van het elftal baart, mede door de teleurstellingen van de laatste we ken nog al eens zorgen. Waren vorige week twee wijzigingen in het elftal aangebracht, ook thans is er een verandering in de sa menstelling gekomen. De officieele opsteling is: P. Adrichem, J. Vessies, J. Kuijer, W. Kingma, G. de Ruiter, A. de Ruiter, A. Markx, Tb. Kuijer, C. Vessies, J. Maenhout, C. Koning. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. M. J. Willeumier en J. L. Aldenkamp; J. F. van Acker en A. Kalkman; H. Winkelaar en S. C. Duinmeijer; T. Pet en M. S. Attema; J. van Keulen en G. A. Duijn; C. E. Gunnemans en A. Willems; W. Beumer en A. Waterman. Getrouwd: J. Th. Borst en P. H. van Dijck; C. Th. Paap en R. Porck. Bevallen: A. de Witvan Lieshout, d.; Chr. Spanjaardt—de Weers, z.; M. de Wildt—Vel- serboer, d.; C. Chr. P. Gomes—van den Berk, d.; M. Vessies—Winder, z.; M. Hoogeland—v. d. Pieterman, d.; C. de Ruiter—Groenland, z.; J. K. NoortmanRietkerk, z. Overleden: P. B. van Santen, 74 j., wedr. v. G. Albach, K. Delfsweg 46; J. Welboren 85 j., wedr. van M. J. Hoogewerf, C. H. Moensplem 10; J. Wouters, 88 j., wed. van W. van Seijl, St. Joseph Rustoord. DE LOONEN IN DE BOUWVAKKEN. n In de zesde conferentie van werk gevers en werknemersbonden in de bouw bedrijven is besloten tot een loonsverhooging van 2 ets per uur, geldende voor het geheele land. Voor enkele plaatsen is nog een bij zondere toezegging gedaan. Beverwijk is in de eerste loonklasse geplaatst, behalve voorma lig Wijk aan Zee en Duin. Voor de bouw vakarbeiders in Wijk aan Duin is de situa tie ongunstiger geworden. Voorheen werd Wijk aan Duin namelijk gerekend te behoo ren tot de bebouwde kom van Beverwijk. Het verschil bedraagt 4 ets per uur, voor som mige categorieën (water-, spoor- en wegen bouw) zelfs 6 ets per uur. R.C. BREDERODE. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: H.F.C. 3Breder ode 1 12 uur. Droste 2Bred erode 2 10 uur. E.H.S. jun.Brederode jun. 12 uur. Zaterdag a.s.: V.S.V. adsp.Brederode adsp. 3 uur. Onze gemeente in 1937. De economische toestand geeft over het algemeen eenige wijziging ten goede te zien. Dit is over het algemeen geconstateerd en vindt o.m. haar weerslag in de rijksmiddelen- staat, zooals deze elke maand-wordt gepubli ceerd. Ook in onze gemeente is een verbetering van eenige beteekenis te zien. Dit is af te leiden uit den omzet der veiling, welke in 1936 bedroeg f 90.000 en in 1937 f 119.000, ter wijl ook de uitkomsten van het veehouders- bedrijf beter zijn dan in 1936. De toestand in het land- en tuinbouwbedrijf is echter nog lang niet gezond, en bedriegen de voorteekenen zich niet, dan zal voors hands van een loonend bedrijf voor de tuin bouwers nog wel niet kunnen worden gespro ken. Daarentegen zijn de vooruitzichten in het bollenbedrijf beter. Een verblijdend teeken ts ook dat de toe neming van den trek van vreemdelingen naai de gemeente steeds grooter wordt. In de zomermaanden zijn talloozen naar Castricum gekomen om, hetzij voor één hetzij voor méér dagen te komen genieten van zee, strand, bos- schen en duinen. Nu moge het waar zijn dat de pensionhouders zich in het algemeen niet lagere pensionprijzen moesten tevredenstel len, daartegenover staat een belangrijke ver meerdering van het aantal bezoekers, het geen zich eenigermate demonstreert in de cijfers van afgegeven kampeervergunningen. Voor het strand waren die cijfers voor 1937 1939 met een bedrag aan leges van f 1056.50 terwijl in 1936 slechts pl.m. 1600 kampeer- kaarten werden afgegeven. Op Zondagen in het seizoen stapten alleen te Castricum uit 25401 reizigers, terwijl op die dagen verkocht werden pl.m. 7500 kaartjes dus aan personen die van hier vertrokken. Over 15 Zondagen is dat een gemiddelde van 1700 aankomende en van 500 vertrekkende reizigers. In 1937 zijn de spoorboomen 9 maal aan gereden. Thans hebben de Spoorwegen een verbetering aan de verlichting aangebracht. Een onnoemelijk en niet te registreeren aantal personen kwam per rijwiel, auto en autobus. Wat de bevolking betreft, deze gaat steeds vooruit. Bedroeg het aantal ingezetenen op 1 Januari 1937 6874 op 1 Januari 1938 was dit 7137; een vooruitgang van 263, terwijl daar naast 137 personen in de gemeente verblij ven, die, ingevolge de nieuwe voorschriften inzake de bevolkingsboekhouding, niet tot de bevolking van deze gemeente behooren, al thans voorloopig niet. Was dit, als voorheen, wel het geval ge weest, dan zou het aantal inwoners met 400 zijn toegenomen. Ten opzichte van het gasbedrijf is het vol gende te vermelden: Ondanks de verschillende factoren, welke de laatste jaren voor de gasmdustrie in het algemeen van ongunstige invloed zijn geweest, beweegt zich het gasverbruik hier ter plaatse in steeds stijgende lijn. Ongetwijfeld heeft de aanpassing van de tarieven aan de eischen der gewijzigde omstandigheden hiertoe veel bijgedragen. Het aantal gasverbruikers nam in het af- geloopen jaar toe van 1230 tot 1336 een ver meerdering aldus van 106 of 8.6 pet. De gaslevering steeg van 829.597 M3. in 1936 tot 937.940 M3. in 1937 dit is 13.1 pet. Uit de vergelijking dezer percentages blijkt dat de toename der gasafgifte niet alleen een gevolg is van de uitbreiding van de gemeente en het aantal aansluitingen, doch mede te danken is aan een verdere stijging van het hoofdelijk verbruik, dat in het afgeloopen jaar 131.4 M3. heeft bedragen tegen 120.7 M3. m 1936 en 30.5 M3. in 1921. Volgens de statistische gegevens, welke jaar lijks worden gepubliceerd, had Castricum voox-heen ongeveer het laatst gemiddeld ver bruik per inwoner, terwijl het thans behoort tot de 10 pet. van de gemeenten in Nederland met het hoogst gemiddelde. Dat de belangrijke verhooging van den kolenprijs, welke in 1937 plaats vond, van on- gunstigen invloed is op de financieele resul taten der exploitatie, behoeft geen nader be toog. Wij vertrouwen echter, dat de hieruit voortvloeiende verhooging der bedrijfskosten in de naaste toekomst zal worden gecompen seerd door een meerdere opbrengst van gas en bijproducten. Ten aanzien van de steunverleening enz., voor zoover de cijfers daarvan tot heden be kend zijn, is over 1937 het volgende mede te deelen Werkverschaffing Centrale Werkverschaffing, uitgaande van het Hoogheemraadschap Noorderkwartier, be staande uit het afgraven van den bestaanden zeedijk. Aartswoud. Kosten gedurende 7 weken bij plaatsing van 17—20 man f 2079.26. Centrale werkverschaffing, uitgaande van de N.V. Ontginnings Mij. Noord-Holland te Haarlem, bestaande uit het verrichten van kweekerijwerkzaamheden en het aanleggen van bosschen. Kosten gedurende 50 weken bij plaatsing van 710 man f 6477.11. Eigen werkverschaffing, bestaande uit het diepspitten op particuliere gronden. Vrijwel uitsluitend werden bij deze werkverschaffing kleine zelfstandigen geplaatst. Totaal werd 25112 uur gewerkt, hetgeen neerkomt op 523 manwekèn. Laagste aantal geplaatsten was 23 en het hoogste aantal 49 man. Kosten gedurende 21 weken f 8913.85. Het voor rekening van de gemeente ko mende bedrag is na aftrek van sociale lasten en 1/4 bijdrage der particulieren te stellen op f 6331.84. Ten behoeve van dezelfde tewerkgestelden werden ook nog uitgaven gedaan wegens vorstverlet en steun tijdens het stopzetten dei- werkverschaffing gedurende een drietal weken in December. De daaraan verbonden kosten hebben bedragen f 1808.24. Steun aan kleine boeren. Ook aan deze categorie van noodlijdenden wordt steun verleend. Gedurende het afge loopen jaar werd aan de groep B der kleine boeren tot nu toe 7 in getal uitgekeerd ingaande 1 November 1937 f 269.76. Ten aanzien van deze groep zij opgemerkt, dat enkele gevallen nog in onder-zoek zijn, zoodat thans een volledig beeld der kosten niet is weer te geven. S teunverleening aan werklooze arbeiders, Hoogste getal gesteunden per 30 Januari 1937 114 met een uitgave van f 1044.18; f 9.16 per ondersteunde; laagste getal gesteunden per 8 Augustus 1937 40 met een uitgave van f 311.71; pl.m. f 7.79 per ondersteunde. Zij het in nog niet bijzondere mate, viel toch een algemeene verlaging van het aantal gesteun den in vergelijking met voorgaande jaren te constateer en. De uit hoofde hiervan gemaakte kosten heb ben bedragen f 32196.11. Voor B-steun werden nog uitgegeven be dragen f 138.32 en f 636.92. Tezamen vormende een bedrag ven f 52519.17 enVoorts werd voor Armenzorg aaix subsidie geraamd f 19.000 op de primitieve-begrooting welk bedrag nog verhoogd moet worden met f 3000, zijnde dus f 22.000. Totaal f 74519.17. In 1937 werden afgegeven 47 bouwvergun ningen omvattende den bouw van 98 nieuwe woningen. Omtrent de belangrijke wijzigingen en de veranderingen in het gemeentebestel en van de belangrijke besluiten die den raad nam zij het volgende vermeld: Op 15 Februari j.l. werd als opvolger van wijlen burgemeester Lommen benoemd tot burgemeester Mr. C. A. F. H. W. B. van den Clooster baron Sloet tot Everlo. Bij zijn installatie, waarbij zijn familie aan wezig was, bevonden zich naast tallooze voor aanstaande uit de gemeente, de burgemeesters en secretarissen van de omliggende gemeen ten, alsook die functionarissen uit Alkmaar terwijl op de receptie, welke in den namid dag werd gehouden, vele ingezetenen, alsmede de hoofden van takken van dienst van Alk maar en de Kamer van Koophandel hun op wachting kwamen maken. Voorts dient hier even gereleveerd te wor den, dat in Augustus .1.1. de geheele nieu-w aangelegde, vei-breede en verbetei'de rijksweg (beter bekend onder den naam van Dorp straat) wederom voor het verkeer werd open gesteld. Deze verbetering werd bereikt met medewerking van de gemeente, die daarvoor f 10.600 bijdroeg. Deze opening werd op officieele wijze ge vierd. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert a.s. Maandag morgen te 10 uur ter behandeling van: 1. Vaststelling notulen der vorige vergade ring. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verzoek van de R.K. Volksbond afd Castricum inzake werkverschaffingsloonen. 4. Vooi-stel van de raadsleden de Nijs e.a. inzake uitvoering rioleeringsplan. 5. Voorstel van de raadsleden Hellinga e.a. inzake classificatie personeele belasting. 6. Voorstel tot vaststelling van de verorde ning op de samenstelling van de commissie van bijstand in het beheer van openbare wer ken enz. 7. Vaststelling vei-ordening inzake bouw- en woningtoezicht enz. 8. Vaststelling brandweerverordening. 9. Vaststelling voorwaarden straataanleg, Klaverweide en van Egmondstraat. 10. Vaststelling verordening agentschap Ar beidsbemiddeling. 11. Aanvulling verordening salarieering ge- meente-personel. 12. Vaststelling suppletoire-begrooting 1937 13. Reclames schoolgeld. 14. Behandeling gemeente-begrooting en begroeting Maatschappelijk Hulpbetoon en Tehuis van Ouden van Dagen en begrooting Gasbedrijf 1938. DISTRIBUTIE VAN LEVENSÏMTODELEN. Met ingang van Zaterdag zal worden aan gevangen met de distributie van levensmid delen over de 5e week. Onvermengde marga rine en bak- en braadvet zullen verkrijgbaar zijn bij den heer Joh. Beentjes, Oude Haar lemmerweg te Castricum. In verband met de zeer slechte kwaliteit van het gehakt in blik zal de distributie van dit artikel voor onbepaalden tijd worden stop gezet. CULTUREELE CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN. In aansluiting op het bericht van de vorige week kan worden medegedeeld, dat er geen bezwaren zijn om de cursussen te Uitgeest te volgen. Vooraf gelieve men van het voor nemen daartoe even kennis te geven ten Raadhuize, afd. Sociale Zaken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 28 Januari Mara, dochter van A. J. van Mourik en B. A. Dilling. 31 Januari Paul Bernbard, zoon van F. C. W. van Berkel en A. M. M. Nijsen. 3 Februarn Wim, zoon van C. Assmann en A. van Beek. Getrouwd: 3 Februari W. D. Wil jouw en W. Wijker. Ondertrouwd: 2 Februari C. J. Louwe en W, M. Bijman. 3 Februari C. T. Tromp en A. Gieling. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren: 1 Bruine ceintuur. Gevonden: 1 Nummerbord GZ 15160, 1 Auto ped met roode richtingaanwijzer. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. Schermen en gez. van Anna Paulowna, Vinkebaan 22. H. A. Heijne van A'dam, Bakkummerstraat 107, P. Smits van Heiloo, Schulpstet 7, J. W. Voogel, van A'dam, Meester Ludwigstraat 11. Vertrokken: J, Post naar Oegstgeest, Ende geest. D. de Wit en gez. naar Haarlem, Roemer Vïsscherstraat 201. WAT EEN ANDER U OOK RAADT, EISCHT STEEDS „S.K."-FABRIKAAT TABAKSFABRIEK - BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.) Duitschland is China's voor naamste wapenlevex-ancier. Ook militaire vrachtauto's en chemische stoffen levert Duitschland in ruime mate. TOKIO, 4 Februari (Domei/A.N.P.) Vol gens den correspondent te Hongkong van het blad „Asahi" neemt Duitschland, en niet meer Groot Brittannië, de eerste plaats in wat be treft het leveren van wapenen en munitie naar China via Hongkong. De correspondent noemt cijfers in het tijd perk van 15 tot 31 Januari en zegt, dat hierin 20 schepen via Hongkong wapenen hebben ge leverd en wel 10 Duitsche vaartuigen, 8 Brit- sche, 1 Amerikaan en 1 Noor. Van de 23 in Hongkong aan land gebrachte vliegtuigen waren 13 van Britsch, 6 van Duitsch en 4 van Amerikaansch fabrikaat, ter wijl van de 2.000 ton spoorwegmateriaal 1500 ton Britsch en 500 ton Duitsch was. Van 1860 ton kruit was 450 ton Britsch en 1410 ton Duitsch, en van 2246 vaten salpeter werden 40 geleverd door Engeland en 2206 door Duitschland. Voorts verschafte Duitschland zwavel, en van 124 militaire vrachtauto's wa ren 36 van Britsch, 53 van Duitsch en 35 van Noorsch fabrikaat, terwijl Duitschland boven dien nog groote hoeveelheden prikkeldraad en chemische stoffen verschafte. De correspondent van de „Nitsji-Nitsji" meldt voorts, dat vertegenwoordigers van de nationale Chineesche regeerlng aan het on derhandelen zijn met de regeeringen van Engeland en Frankrijk over den aanleg van spoorwegen tusschen Birma en Kweiyang (hoofdstad der provincie Kweitsjau), alsmede tusschen Hanoi en Nanning (hoofdstad van Kwangsi), voor het vervoer van wapenen en munitie. Toenadering tusschen Japan en Engeland? TOKIO, 4 Februari In een bericht uit Londen meldt de „Jomioerl" op sensationeele wijze, dat de Britsche regeering den Japanschen ambassa deur Josjida, haar medewerking heeft aangeboden voor het herstel van den vrede, op voorwaarde, dat Japan zijn bedoelingen duidelijk uiteen zet. Men brengt dit bericht in verband met de officieele of officieuze verklaringen, die in de pei*s verschenen zijn en waarin er sprake van was, dat de Japansche regeering neigde tot een losser maken van de banden van het anti- Kominternpact en tot het zoeken van toena dering tot de Angelsaksische staten. Men herinnert er aan, dat Hirota in den Landdag de meening van een interpellant, die zeide, dat Engeland geen vriendschap voor Japan gevoelt, niet bevestigde. Verder heeft admiraal Noda verklaard, dat Japan, Italië en Duitschland geen bondgenooten zijn, terwijl prins Konoje in den landdag heeft gezegd: „de Japansche constitutie is niet fascistisch: haar karakter is specifiek Japansch". Araki, oud-minister van Oorlog, heeft dezelfde ge dachte geuit in een onderhoud met de „Japan Advertiser". Tenslotte hecht men beteekenis aan de publicatie van Duitsche wapenleve ranties aan China. BARNEVELD. Oude kippen f 0.50—1.00; Oude kippen per K.G. f 0.48—0.54; Oude hanen f 0.50—1.10; Jonge hanen f 0.401.00; Jonge hanen per K.G. f 0.50—0.62; N.H. Blauwen per K.G. f 0.58- 0.64; Jonge hennen f 1.101.40; Duiven per paar f 0.400.45; Tamme eenden f 0.400.70; Wilde eenden (in jachttijd) f0.40—0.55; gan zen f 1.702.20; Kalkoenen per K.G. f 0.60— 0.65; Tamme konijnen f 0.65— 1.55; Wilde ko nijnen f 0.500.60. Fazanten (in jachttijd) f 0.70—1.00. Snippen f 0.25—0.30; Piepkuikens f 0.30—0.50. Aanvoer 11.500, handel redelijk. Witte eieren f 3.904.00. Gemengde eieren f 44.20; Bruin eieren f 4.304.60. Eenden f 3.303.60. Aanvoer 1.500.000. Handel redelijk. Zeugen f 60—80. Dr. Zeugen f 7595 Schrammen f 2432; Biggen f 1824; Zware varkens 2729 ct. per pond; Zouters 27—29 ct. per pond; handel goed. Vette kalveren 32—38 ct. p. pond; Nuchtere kalveren f 59. Mestkalveren f 10—18. Han del goed. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, N.Orleans n. Rott. 3 v. Havana. Statendam, 3 van W.-Indië te N.-York. London Exchange, Baltimore n. Rott. 3 te New-York. Rotterdam, 3 v. N.-York n. Zuid-Amerika. pinteldijk, Rott. n. Vanc. 2 v. Kingst. (Ja). Nebraska, 4 v. Vancouver te Rott. Tiradentes, Rott. n. Baltimore 2 v N.-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 4 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Maaskerk (uitr.) 3 v. Takoradi. Jaarstroom (thuisr.) 3 van Dakar HALCYON LIJN. Flensburg, 4 v. Kii'kenes te Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk, 4 v. Rott n. Yokohama. A t KON SHELL Agatha, 29 te B.-Papan n. Batavia. B. Papan, Calcutta. Agnita, 6 bij St. Kitts verw., n. Curacao. Mirza, 6 te Huil verw., n. Dover, dan dokken Holland, KON. NED STOOMBOOT MIJ. Crijnssen, 3 v. Barbados n. Amst. Ulysses, 4 v. Rott. te Lissabon. Mars, 4 van Amst. te Rott. Deucalion, 4 van Amst. naar Rott. Bodegraven, Amst. n. Chili 2 v. Callao. Agamemnon, Patras n. Amst. p. 3 Finistenre Aurora, 3 v. Malta n. Palermo. Euterpe, 3 van Amst. te Bordeaux. Fauna, 3 van Vigo naar Lissabon. Merope, 3 van Mutzuna naar Izmir. Poseidon, 2 van Santa Cruz del Sur n. Antw. Rhea, 3 v. Tunis naar Napels. Saturnus, 4 van Kymassi te Antwerpen. Stella, 3 van Thessalonika naar Izmir. Titus, 3 van Bari.naar Luxii'i. Ajax, 4 v. Hamburg te Amsterdam. Baralt 29 v. Curacao n. Bovenw. Eilanden. Flora, 4 v. N.-York n. Port-au-Prince. Baarn, Chili n. Amst. 2 v. Callao. Orestes, 2 v. Corral naar Penco. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alpheratth.) 5 (5 n.m.) te Rott. verw. Alhena (thuisr.) 3 te Santos. ROTTERDAMSCHE L.LOYD Kota Baroe. 2 van Rott. te Batavia Indrapoera (thuisr.) 3 van Tanger. Brastagi (uitr.) pass. 3 Suez. ModjoWco. New-Orleans n. Calcutt Ceylon. Weltevreden, 4 v. Rott. n. Hamburg Baloeran (thuisr.) 4 van Singapore. Kota Agoeng (th.) 4 te Marseille. Kota Nopan (thuisr.) 4 te Siiez. Indrapoera (thuisr.) 4 v. Lissabon. Dempo (uttr.) 4 van Southampton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbamevelt (uitreis) 3 te Genua. Singkep (thuisr.) 4 v. Hamburg. Bintang (uitr.) 4 van Port Said. Poelau Bras, 4 van Hamburg te Bremen. Enggano (uitr.) 3 van Antwerpen. STOOMVAART MIJ OCEAAN Deucalion, Japan n. Rott. 3 te Londen. Glenogle, Dairen) n. Rott. 3 te Londen. Eurymedon, 4 v. Batavia te Amst. Benmacdhui, Japan n. Rott. 3 van Singa pore. City of Kanton, Kobe n. Rott. 2 te Singa pore. Memnon, Japan n. Rott. 4 te Penang. Maron, Batavia n. Amst. 4 te Port Said. WIJKLIJN. Katwijk, San Juan (Sp.) n. Amst. p. 3 Oues- sant. Winterswijk, Danzig n. Baltimare 3 op 200 mijl v. Kaap Wrath Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen van Batavia te Amsterdam aangekomen Neder- landsche stoomschip „Johan de Witt" pas seerde c met een diepgang van 8,3 Meter. AANGEKOMEN. 3 Februari: Pluto s.s. Danzig Canadia s.s. Bona Vechtstroom s.s. Huil Vulkan m.s. Danzig Rigmor s.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Nottingham m.s. Newcastle Heemskerk m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen 4 Februari: Ajax s.s. Hamburg Escaut m.s. Rotterdam Borthwick s.s. Leith Severoles s.s. Bergen Borgholm s.s. Rochester Walborg s.s. Hamburg Agios Vlasios s.s. Londen Mangan m.s. Danzig .Humber sl.b. Maassluis Eurymedon s.s. Batavia VERTROKKEN. 'ebruari: landria s.s Antwerpen ebruari: 'exelstroom s.s. Liverpool Chemis s.s. Bremen Rigmor s.s. Korsör Prowess m.s. Londen Prés. Franqui m.s. Batoum Warmond s.s. Malmö Adrian m.s. Noordzee Eva (Fin.) s.s. Antwerpen Mangan m.s. Dordrecht Escaut m.s. Parijs Pan Gothia m.s. Gothenburg Tinbaggermolen voor Ned. Indië. Naar gemeld wordt zal er binnen afzienba- ren tijd opnieuw een tinbaggermolen voor Nederlandsch Indië te water worden gelaten. De „Karimata", zooals deze geheeten zal zijn, is de grootste ter wereld en op het oogenblik in constructie op de werf van de N.V. J. K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk. De mo len wordt gebouwd in opdracht van de Billi- ton Maatschappij. Ook in dezen scheepsbouw kan men spreken van een hausse. Reparaties uitgevoerd. Het onder Panameesche vlag varende stoomschip „Tinge", hetwelk in het Amster damsche Di*oogdok te Amstei-dam de beko men stormschade heeft hersteld zal heden weer vertrekken naar de haven van bestem ming, Huil. Sleepreis. De Nederlandsche zeesleepboot Humber vertrok gisteren met een baggermachine op sleeptouw naar Kaapstad. Binnen korten tijd zal veel baggermateriaal naar genoemde ha ven worden overgebracht in verband met de belangrijke vergrooting dezer haven.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9