HET NIEUWE AVONDBLAD Zola. Huiltournooi. 23e JAARGANG NO. 84 WOENSOAC 9 FEBR. 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTENper week 1272 ets., per maand 5r> cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—6 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 3107»! Gratis Ongevallenverzekermg voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.veflies van hand, voet of oog ƒ200.—beide leden duim t100.—, een lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, één oï jw®® ƒ25—, alle leden anderen vinger 15—, één of twee leden anderen vinger ƒ5»—arm- of beenbreuk 30.—enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. fr TV tijdens de vaarttot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekerin0 voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het buitengewone succes van de film „Het leven van Emile Zola", die ook in Haarlem nog steeds volle zalen trekt, is wel een teeke nend verschijnsel van onzen tijd. Zonder de kwaliteiten van de film en Paul Muni's prach tige, ontroerende vertolking van de titelrol ook maar in het minst te willen verkleinen ge loof ik toch dat meer oorzaken voor dit groote succes zijn aan te wijzen. De filmindustrie heeft trouwens een opmerkelijke flair als het historische onderwerpen aangaat. Zij weet meestal precies te taxeeren welke historische episode rijp voor herleving is en in dit geval is het geen korte herleving, want het is al een paar jaar geleden dat het tooneelstuk, aan de Affaire Dreyfus gewijd,, zijn groote succes be haalde, ook in de Nederlandsche vertolking. In Dreyfus, den onschuldig" veroordeelden Joodschen officier die vijf jaren van afschu welijke beproeving doorbracht op het Duivels eiland, ziet men terecht het slachtoffer van lage intriges en een der groote martelaren van het door de eeuwen heen vervolgde en gekwel de Jodendom, In Zola den held die, toen hij een beroemd auteur was geworden, rijkdom had verworven en ,>voor de poorten van de Académie stond", alles op het spel zette en zich hoon en smaad, de vijandschap van tal- loozen en een veroordeeling op den hals haal de door in naam van het Recht den balling op het Duivelseiland te hulp te komen. Zoo teekent deze film Zola dan ook; zij legt het zwaartepunt van zijn leven in zijn moedig ingrijpen in de Affaire Dreyfus, dat begon met zijn vermaard artikel „j'Accuse" in Clemen- ceau's dagblad l'Aurore en zich voortzette in een hardnekkige campagne, door hem en an deren gevoerd. Waarbij de gevierde schrijver, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens smaadschrift, genoodzaakt was naar Engeland uit te wijken om zijn actie te kun nen blijven voeren. Historisch geheel juist is de film niet en kan zij ook moeilijk zijn. Haar strekking is het zeer zeker wèl. Dat zij de geweldige beroering, door „1'Af faire" in de geheele. wereld verwekt, vrijwel geheel schijnt toe te schrijven aan de intriges van Fransche officieren in de leger leiding en bij den generalen staf is onjuist. Ofschoon die intriges de rechtspraak ver krachtten en de onmiddellijke oorzaak van de gansche ellende waren, staat het vast dat de ontzaglijke emotie, door de zaak gewekt, haar oorzaak vond in de anti-semieten die er munt uit beproefden te slaan en wier actie overal, ook in ons land, tot hevige tegenstellingen tus- schen „Dreyfusards" en „anti-Dreyfusards" leidde. Was Dreyfus geen Jood geweest, de wereld buiten Frankrijk zou zich maar weinig bekommerd hebben over de intriges van leden van den Franschen generalen staf. Dat men in een tijd als deze, in landen als Engeland en Nederland, die het anti-semietis me fel afkeuren en het elders in volle wreed heid herleefd zien, bijzondere belangstelling voor een herleving van de Affaire Dreyfus toont is geen wonder. Dat in de film de actie van het anti-semietisme zoozeer op den ach tergrond is gehouden zal wel zijn commer- ciëele oorzaken hebben; men heeft spektakel met minderheden willen vermijden. Ik geloof evenwel dat er nog een andere oorzaak van het groote succes is. Die ligt ten slotte in de figuur van Zola zelfZola als een man van grooten, ontembaren moed. Men kan het nu verouderde naturalisme, dat zijn geweldige letterkundige oeuvre bezielde, thans met twijfel beschouwen en zijn openlijkheid omtrent de menschelijke hartstochten als on smakelijk of onnet afkeurenhet valt niet te loochenen dat hij ook als schrijver grooten moed toonde en in zijn oprechte overtuiging en roeping de conventies met voeten trad. Zijn werk heeft trouwens een diepgaande uitwerking op de wereld-litteratuur gehad. En zijn moed culmineerde in zijn optreden in de Affaire Dreyfus tot een hoogte, die al zeer weinig „geslaagde menschen" in dat tijd perk van hun leven zouden aandurven. Hij was zonder twijfel, behalve een ongelooflijk hard werker en een fel strijder, een zeer groot en moedig miensch. Dat ontroert het meestook in dezen tijd, nu lieden die uit vliegtuigen bommen op weerlooze stakkers werpen als helden worden bestempeld en decoraties krijgen. Dat ontroert en herinnert aan de waarheid die niet sterft en ons zegt wie een held en wat waarlijke moed is. Die waarheid willen velen weer hoor en. En dat is, geloof ik, de hoofdreden van het succes der film „Het leven van Emile Zola". R. P. PATER HENRI DE GREVE OVER „MODERNE KERKVERVOLGING." Vrijdag 18 September a.s. zal de bekende redeenaar Pater Henri de Greve in het Pa tronaatsgebouw aan den Zeeweg spreken over ^moderne Kerkvervolging". De werkzaamheden aan het nieuwe Duitsche luchtschip L. Z. 130, dat dit jaar al vluchten naar Amerika en terug zal ondernemen, vorderen snel. De bovenste foto toont den arbeid aan het omhulsel. Daaronder een blik in de montagehal. IJMUIDEN Aan- en uilvoer van pekelharing en versche haring. Belangrijk hooger dan in 1937, De aanvoer in Nederlandsche havens van pekel- en steurharing in het derde kwartaal 1937 bedroeg 36.603.310 K.G. ter waarde van f 3.213.264 tegen resp. 24.510.095 K.G. en f 2.310.635 in 1936. De aanvoer van versche haring bedroeg in het derde kwartaal 1937van de trawl- visscherij 4805230 K.G. t.w. van f 285.219. en van de drijfnetvisseherij 125225 K.G. t.w. van f 6099,en in 1936: 3261651 t.w. van f 216451.van de trawlvisscherij en 99454 K.G. t.w. van f 5637 van de drijfnetvis seherij. De uitvoer van pekel- en steurharing bedroeg in genoemd tijdvak van 1937: 21.104.000 K.G. ter waarde van f 1.791.000. tegen 13959000 K.G. en f 1.143.000.— in 1936 en van versche haring 2173000 K.G, t.w. van f 173.000.— tegen 1573000 K.G. en f 101.000.— in 1936. Tot deze verbetering van den uitvoer heeft de verhooging van het betalingscontingent voor Duitschland niet weinig bijgedragen. Bovendien is men er in geslaagd, het in voercontingent van Tsjecho-Slowakije voor versche haring tot 3.500.000 K.G. te verhoo- gen. Tenslotte is in dit kwartaal een leverings contract met Rusland afgesloten voor de le vering van 26.000 Schotsche tonnen haring. VERBLUFFENDE EXPERIMENTEN IN THALIA. Zooals wij reeds eerder bericht hebben, komt de heer dr. P. E. S. Waki, meer bekend als de Koning der Helderzienden Donderdag 10 Februari a.s. in Thalia Schouwburg te IJmuiden. Dien avond wordt door dr. Waki uit enkele getallen langs telephatischen weg precies ver teld: karakter, verstand, gezondheid, toekomst enz, van proef-personeii, echter ook van per sonen, die niet in de zaal aanwezig zijn. Iemand in de zaal geeft bijvoorbeeld een telefoon-, auto-, giro- of elk ander willekeurig nummer op. Daaruit distilleert dr. Waki bin nen enkele seconden precies het beroep, ver stand, karakter enz. van den persoon in kwes tie. Gewoonlijk geldt, dat gedurende één voor stelling minstens 100 personen uit het publiek gelegenheid krijgen karakter, verstand, beroep enz. (ook b.v. van bekenden niet in de zaal aanwezig) te vernemen. Elke vergissing hoe klein ook is uitgesloten. De directie van Thalia geeft dus Donderdag een avond van ongeloof lijke spanning en afwisseling op het gebied der helderziendheid en telepathie. DE RIJNSTROOM IN DEN STORM. De Rijnstroom IJ.M. 86 heeft op haar laat ste reis met slecht weer te kampen gehad, waardoor de trawler met schade binnenkwam. Een zware stortzee nam de scheepsboot mee en ook het bezaanzeil ging verloren. De kracht van de zee bleek wel daaruit, dat de haken, waarmee de boot was vastge sjord, geheel recht waren getrokken. I VEREENIGING VAN JONG-HERVORMDEN. De afdeelingen IJmuiden en IJmuiden- Oost der Vereeniging van Jong Hervormden organise,éren Vrijdag' 11 Februari a.s. een vergadering in het Hervormd Vereenigings- -iebouw aan de Kalverstraat. In deze vergadering' zal de heer Hultzer een lezing houden over Rembrandt. Opvoering Handei's Oratorium Samson. Door „Looft den Heer". Het Ghr. Gem. Koor „Looft den Heer", du fecteur de heer Stephen Jansen heeft het zich met het in studie nemen van het Orato rium Samson van Handel niet gemakkelijk gemaakt. Maar er wordt ijverig gestudeerd en gezien de kwaliteiten van het koor mag ook ditmaal weer evenals verleden jaar met „Die Schöpfung" van Hay dn een mooie avond worden verwacht. Dergelijke uitvoeringen brengen door het engageeren van een 25-tal musici der H.O.V. en eenige solisten van naam groote kosten met zich mede en uitvoeringen van hetzelf de gehalte kosten in de groote steden in den regel minstens f 1.50 aan entrée. „Looft den Heer" heeft den entreeprijs echter op de helft van dit bedrag gesteld want voor f 0.75 kan men een gereserveerde plaats bekomen. Voor de donateurs der vereeniging is de ge legenheid opengesteld, dit bedrag in termij nen te betalen. Men kan zich opgeven bij de leden van het koor. Het spreekt vanzelf, dat het kerkgebouw ook nu weer uitverkocht zal zijn. Wie dus zeker wil zijn van een plaats, verzuime niet, zich op te geven. FEESTAVOND VAN „DE STORMVOGEL". De Supportersvereniging „De Stormvogel" hield Dinsdagavond een feestavond in de Wil lem Barendsz, die klonk als een klok. De zaal was aardig versierd en de The Sweet and Hot Players hadden er bij de talrijke bezoekers de zaal was stampvol spoedig de stemming in. En de ruimte die er na aftrek van het vo lume der bezoekers overbleef, was spoedig in genomen door den rook, maar hierdoor lieten de Stormvogels-supporters zich niet uit het veld slaan; dat halen ze op het voetbalveld wr' weer in. De voorzitter der vereeniging, de heer J. v d. Bos, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder het bestuur van IJ.V.V. de Storm vogels. Spreker hoopte dat ook deze feestavond evenals de vorige goed zou slagen en tevens sprak de heer v. d. Bos een woord van propa ganda voor aansluiting bij de supportersvér- eeniging. Spreker zette een driewerf hoera in op de ploeg die Zondag door haar overwinning op Feijenoord zulk een mooie prestatie heeft geleverd. En toen kwam de familie Hofmann, gespro ten uit het befaamde duo, eerst pa en ma, en toen de dochters Truus en Jeane en deze ras- artistenfamilie heeft den aanwezigen een avond bezorgd, die nog lang in hun herinne ring zal blijven voortleven. Ma zong met pa in volle harmonie haar tweede stem, die zoo be kend is van de vele gramofoonplaten en de meisjes lieten hooren, dat ze van alle instru menten thuis waren. Haar viool- en harmoni caduet, haar xylofoon- en pianoduet, haar zang- en dansduet met en zonder instrument, het was alles bijzonder knap. En pa George is een geestige conferencier en ma mag er ook wezen. En zoo was het half twaalf eer men er erg in had. Met een keurig gezongen zeemans liedje besloot de familie haar optreden. Ze kreeg ditmaal geen vaatje pekelharing mee naar huis, maar een lekker versch vischje. keurig in een doos verpakt, dat ma met de grootste bereidwilligheid en -dankbaarheid in ontvangst nam. En dat oiider een applaus waaraan haast geen eind kwam. Voorts was er een verloting, en ten slotte, zooals vanzelf spreekt een-bal dat een en al gezelligheid was Met zulk- een -levenslustigen aanhang gaan «te Stormvogels nooit verloren^ (hi Amerika verdiende de winnares van een wedstrijd wie het langst achtereen kon huilen een zilveren bekereen paar honderd dollar en een filmcontract.) Er gebeuren vreemde zaken In ons aardsche tranendal, En de Am'rikanen maken Het nog altijd extra mal. Wie ter wereld kan nu komen, Op zoo'n allerdwaast idee, Wie heeft het toen opgenomen En wie doet daar nou aan mee, Worden niet voldoende tranen Op het ondermaansch gestort, Dat het door de Am'rikanen Ook nog aangemoedigd wordt? 't Is té dol om van te praten, Maar het is dan toch gebeurd, En er is in ruime mate Op z'n krokodils getreurd. 't Was een juffrouw die tenslotte In de beste huilbui bleek, En bij wie het zoo goed vlotte, Dat zij d'eersten prijs opstreek. Een soort zilvren lijdensbeker, Dollars en een filmcontract, Ze heeft toen toch lachend zeker Deze prijzen aangepakt. Men wist weer iets nieuws t'ontdekken, Maar toch ook iets heel erg mis, Ik althans vind, dat dit gekke Werklijkom te huilen is. P. GASUS R.K. TRANSPORTARBEIDERS- BOND. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de afdeeling IJmuiden van den R.K. Transportarbeidersbond werd in De Witte Bioscoop een goed geslaagde feestavond ge houden. Onder de vele genoodigden merkten wij op den hoofdbestuurder den heer J. Zwa ger, die ook de afdeeling heeft opgericht, pastoor J. C. de Moei, pater Theodoras van de paters van IJmuiden-Oost en besturen van verschillende vereenigingen uit den om trek. De avond werd ingeleid- door den voor zitter den heer E. v. Kaam, waarna hij een terugblik wierp op de afgeloopen 20 jaar. Hij herinnerde daarbij aan de oprichting in 1918 waartoe de heer Zwager het initiatief had genomen. Twee leden nl. de heeren Stam en Ter horst zijn sinds dien tijd onafgebroken lid ge bleven. Spreker bracht hulde aan het be stuur en vooral aan den heer J. v. d. Mey, die een groot aandeel in het werk der afdeeling heeft gehad. Hierna werd door den heer Bruinenberg, als lid van de vaandelcommis sie, met een korte toespraak het nieuwe vaan del aan het bestuur overgereikt. Na de gees telijk adviseur kapelaan Jac. Betjes, sprak de. hoofdbestuurder, de heer J. Zwager een kort propagandistisch woord, waarna aan de pio niers der afdeeling geschenken werden uit gereikt. Het officieele gedeelte was hiermede ten einde. De verdere avond werd in feeste lijke stemming doorgebracht. Medewerking verleende het -duo Jack en Johnny Miller uit Bussum, die met hun liedjes -en goocheltoe ren het publiek een avond van ongekend ge not hebben verschaft. Onder de vroolïjke mu ziek van „The Jolly Band" bleef men nog tot 2 uur gezellig bijeen. VERGADERING STILLE OMGANG. Maandagavond hield de afdeeling IJmuiden- Oost van „De Stille Omgang" haar jaarlijk- sche ledenvergadering in het Patronaatsge bouw. Na opening door den voorzitter den heer Bruinenberg werden de notulen en jaarverslagen van secretaris en penning meester goedgekeurd. Bij de hierna volgende bestuursverkiezin; werd de aftredende secretaris, de heer J. Stals herkozen, terwijl in de vacature wijlen H. van Kaam werd voorzien door de verkiezing van den heer N. van Kaam. Besloten werd di jaar wederom per autobus de reis naar Am sterdam te maken, Voorts werd nog medege deeld, dat voor de eerstvolgende ledenverga dering, te houden in begin Maart, Pater Hen- ricus zijn toezegging heeft gedaan op die vergadering een lezing te houden over het Mirakel van Amsterdam. Na een geanimeerde rondvraag volgde slui ting. IN HET DOK. De Utrecht IJM. 73 is in het dok gezet om van eenige nieuwe huidplaten te worden voor zien. De Uiver 384 staat in het dok voor het trek ken van de schroefas. BURGERLIJKE STAND Bevallen: C. M. PaapSchade, d., Anna- straat 13, IJmuiden; G. BroekTin z., Tor- ricellistraat 38. IJmuiden; H. M. Berkhout- Schavemaker d.. Schulpweg 47 Velsen (N.) K. de Boervan der Zee z.. Meeuwenlaan 24 IJmuiden (O.), A. C. Ph. Haver—'Thijs- sen z., Trompstraat 144 IJmuiden (O.), G. SchagerBlok z. Fazantenlaan 6 IJmuiden (O.), Overleden: Adrianus Nugteren, echtg. v. J. de Kluijver 76 j., Burg. Weertsstraat 5, Vel sen (N.); Francies Willems, echtg. van C. Kneppers 89 j., R. Claeszenstraat 31, IJmui den (O.). Christiaan J. v. Rijn, wed. van S. H. M. Pousse nou w 68 j.. Utrecht. Frans Hals straat 25; Johannes Hendrik van -der Linde 17 j., z. van J. v d. Linde, Stephensónstraat 44, IJmuMfin. SANTPOORT Uitvoering „Vox Humana". Weensche avond met populair programma. Ten einde tegemoet te komen aan wenschen, die wellicht onder donateurs en leden van „Vox Humana" leefden, had dit gemengde koor in Zomerlust een avond georganiseerd, die uitsluitend aan de lichte muze gewijd was. Een populair programma met het praedicaat „Weensche avond" beloofde uiterlijk reeds een paar uren van vroolijkheid en de reputatie der uitvoerenden was een waarborg, dat het be stuur hiermede niet teveel gezegd zou hebben. De dirigent van Vox had met zijn koor eenige luchtige nummers ingestudeerd; daarbij had men zich de medewerking verzekerd van mevr. Dora-Arisz Schrama (sopraan) en het sextet van het Haarlemsche Salonorkest van Jac. Stoffer. De voorzitter, de heer J. van Westerhoven, getuigde in zijn openingswoord van zijn vreug de over de groote belangstelling voor dezen avond; hij meende, dat de organisatoren van e uitvoering een goede keuze gedaan hadden. Rich. Eilenberg's Erste Herzklopfen, waar mede Vox opende, frappeerde door de door Brands keurig afgewogen registers, die prach tig bezet zijn. Men moet aan den smaak van het publiek wel concessies doen, maar is 't eigenlijk achteraf niet jammer, dat het met deze gave stemmen bij een karakterstukje als dit van Eilenberg moest blijven? Brands droeg voor een verzorgde afwerking en nuanceering zorg; zijn opvatting van de verschillende werken was zeer zeker Wiene- risch; Stoffer's orkest had dit in z'n orkestraal optreden even meer mogen geven. Zoodra Brands de teugels in handen nam was die sfeer terdege merkbaar. Het koor reageerde er vief op, zoodat we b.v. de 2 Strauss-walsen in een tintelende weergave hoorden. Prettig is het waar te nemen hoe alle zangers en zan geressen met 'hun zang en met Brands' muzi kale directie meeleven en zoodoende daarmede de waarde van de uitvoering verhoogen. Mevr. Arisz, die vnl. bij de IJmuider operette Vereeniging de routine heeft opgedaan om een „liedje en een praatje" op aardige wijze te brengen, had uit het laatste succeswerk dezer vereeniging', De Czardasvorstin, een tweetal soli gekozen, die haar uitstekend liggen en die haar ook nu weer een grooten bijval be zorgden. Ein Wienerlied uit Das Dreimaderl- haus en Sylva's Aria uit de tweede acte van eerstgenoemde operette gaven blijk, dat de operettekunst haar hart gestolen heeft. In de derde en volgende regels van Sylva's Czardaslied houdt ze er een eenigszins zon derlinge opvatting van tempo op na en maakt ritardandi waar ze niet genomen moeten worden. Op haar glasheldere geluid moge zij zuinig zijn, want wij meenden (het concertpodium is zooveel critischer dan ret tooneel) een lichte vermoeidheid in haar stem te bespeuren. Niet temin weet zij altijd weer het gehoor voor zich in te nemen en het moet wel aangenaam voor haar zijn zoo gevierd te worden in haar ge boorteplaats, waar het publiek enthousiast in genomen was met haar optreden. Al heeft ze door middel van de radio-micro foon contact gekregen met velen, het visueele contact wint het toch altijd van de techniek. Feurig und Ungarisch was de czardasfinale van Kalmans Czardasvorstin, daarmede een Hongaarseh accent aan den Weenschen avond gevende. Stoffer's gezelschap gaf een zeer fraaie uit voering van een fantaisie uit Oskar Strauss' Walsdroom; de leider is een knap violist en zijn partners doen in artisticiteit maar weinig voor hem onder; vooral de uitstekende bas sist Wasili Karpow, die een matador op z'n in strument is, en de bescheiden accordeonist droegen er het hunne toe bij om dit optreden tot een uitgesproken succes te maken. Na de Walzertraum, de Pavillon-tango en Drdla's Souvenir, die met zeer muzikale voor dracht gespeeld werden, hebben de toehoorders de heeren nadrukkelijk beapplaudisseerd. Ook als begeleiders van de verschillende zangnummers verrichtte het sextet lofwaar dig werk, zoodat het uitvoerende koor in alles op een tot tevredenheid stemmenden avond mag terugzien. W. VOETBAL. HET ZWALUWENELFTAL GEWIJZIGD. Het Zwaluwenelftal, dat hedenavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen de Roode Duivels zal spelen, moest wegens het niet beschikbaar zijn van de Ajax-spelers Anderiesen, Bijl en Aukema, ingrijpend wor den gewijzigd. De Be-Quick-speler Pienter is thans op de spilplaats van Anderiesen opge steld, Vente is naar de midden voorplaats van Bijl verhuisd, de P.S.V.'er Hunting speelt op de rechtsbinnenplaats, terwijl Timmermans van E.D.O. den Ajaxied Aukema op de links binnenplaats vervangt. Op de rechtsbuiten plaats stond Van Beek van B.V.V. opgesteld, maar deze speler werd Zondag j.l. gebles seerd. Het is de vraag of hij vanavond zal kunnen spelen. Indien dit niet het geval mocht blijken, zal de D.W.V.-speler Ooms hem vervangen. Het elftal zal dus in de volgende opstelling spelen Doel: Michel (V.S.V.) Achter: Caldenhove (D.W.S.) en Van der Linden (N.A.C.). Midden: Paauwe (Feij ennoordPienter (Be Quick) en Peters (P.S.V.) Vóór: Draeger (D.W.S.)Hunting (P.S;V.) Vente (Feyenoord), Timmermans (E.D.O.) en Van Beek (B.V.V.i of Ooms (D.W.V.) Als reserves zijn aangewezen Dijkstra (Z.F.C.)Wilders, Bergman en Sluyk (allen van Blauw Wit) en Melchers (D.W.SJa

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1