ROEMENIE HEEFT WEER EEN NIEUWE REGEERING. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN PROGRAMMA VRIJDAG 11 FEBRUARI 1938 Verscheidene oorzaken noopten Goga tot heengaan. Kabinet van oud-premiers. De Roemeensche regeering-Goga, die nauwelijks een maand aan het bewind is, heeft gisteren haar ontslag inge diend. Koning Carol aanvaardde dit ontslag. Inmiddels is reeds een nieuwe regeering gevormd, die bijna geheel uit oud-minister-presidenten bestaat. Aan het hoofd van dit kabinet staat Miron Christea, patriarch der Ortho doxe Kerk. De afgetreden minister-president Octavio Goga. De val van liet kabinet-Goga is tegelijkertijd veroorzaakt door de moeilijkheden, die het op het binnen- landsch politiek terrein ontmoette en door de reacties, die zijn buitenland- sche- optreden bij 'een g^oot deel der. Roemeensche meening wekten. De onzekerheid aldus Havas die heerschte .sedert, het aan het bewind komen van de „racistische" Nationaal Christelijke partij, de toenemende in-, zinking in het zakenleven tengevolge van de maatregelen tegen de Joden, de omvang die de beweging der IJzeren Garde kreeg en vooral de bloedige incidenten tijdens de verkiezingscam pagne, deden een ernstigen toestand van spanning in het land ontstaan. Bovendien had de Nat. Christelijke partij slechts negen pCt. der stemmen gekregen bij de verkiezingen van December en slechts de medewerking- kunnen verwerven van de Duitsche en Hongaarsche minderhedengroepen voor de verkiezingen op 2 Maart a.s. Het nieuwe kabinet. Gisteravond is de nieuwe regeering defi nitief samengesteld. Zij bestaat, zooals hier boven gezegd, bijna geheel uit oud-minister presidenten. Goga en de boerenleider Maniu welke laatste voor het eerst sedert jaren door den koning ontvangen werd weigerden echter toe te treden tot de combinatie van „nationale concentratie". De regeering is als volgt samengesteld Minister-president en buitenlaiidsche zaken Miron Christea, patriarch der Orthodoxe kerk Vice-president en buitenlandsche zaken ad interim: Tatarescu. Handel en nijverheid: Argetoianu, Bimienlandsche zaken: Galinescu. Landbouw en Coöperaties: Ionescu Sisesti. Arbeid: Nitzesko. Leger en ad interim luchtvaart en marine: Antonescu. Ministers zonder portefeuille zijn Jorga, An- gelescu, Vaida Voivode, generaal Vaitoino en Mironescu, allen oud-minister-president. Generaal Theodorescu, die benoemd is tot onderstaatssecretaris aan het legerministerie. neemt ad interim de zaken van justitie waar! Onder staatssecretaris van gezondheid is Cos- tinescu, onderstaatssecretaris van onderwijs lamandi. Goga, de afgetreden minister-presi dent heeft de pers medegedeeld, dat de koning hem zijn voornemen had kenbaar gemaakt de macht toe te ver trouwen aan een „nationale regee ring", die de bijzondere taak zou heb ben het land een nieuwe grondwet te geven. De partijen zouden ontbonden en de verkiezingen voor onbepaalden tijd uitgesteld worden. Goga voegde aan m zijn verklaring toe, dat hij den koning deze formule had afgeraden. Bewind zonder parlement. De nieuwe Roemeensche regeering kondigt zich naar Havas nader meldt, aan als een regeering van nationale concentratie die het land zal bestu ren zonder de hulp van het parlement. De activiteit der politieke partijen wordt geschorst: de verkiezingen wor den voor onbepaalden tijd uitge steld. De regeering bestaat uit leden van de liberale partij en van verschillen de rechtsche partijen. Zeven vroegere eerste ministers hebben zitting in het kabinet. Ook drie van de Christe- üjk-nationale ministers van het vori ge kabinet maken deel uit van de re geering nl. de minister van defensie, Antonescu, de minister van nijver heid, Galinescu en de minister van landbouw, Sisesti. De koning heeft een proclamatie tot het Roemeensche volk gericht waarin hij zegt, dat de propaganda bij verschillende verkie zingen onrust in léven en ziel van de natie heeft gebracht. Het gevolg daarvan was een geest, die het bestaan van het volk onder mijnt. De duurzame belangen van het va derland moeten beschermd worden. Daarom, aldus de koning, heb ik een regeering van verantwoordelijke mannen gevormd, die be- zield zijn van de grootste vaderlandsliefde, en vrij staan van alle partij-actie. Deze man nen zullen de beschikking hebben over vol doende tijd om uitsluitend voor het welzijn van het vaderland te werken. Deze regeering zal het staatsbestuur aan politieke invloeden onttrekken. Zij zal veranderingen in de Grondwet bréngen, die beantwoorden aan de nieuwe behoeften en aan de verlangens van de natie. Ik ben vastbesloten dezen nieuwen weg te betreden in de overtuiging, dat daarop het heil van het vaderland ligt. De liberale partij heeft een mededeeling gepubliceerd waarin zij zegt, dat zij de nieuwe regeering geen moeilijkheden in den weg wil leggen. Niettemin stelt zij er prijs op te verklaren, dat de leden der partij, die ritting hebben genomen in de nieuwe regeering, dit uitsluitend als oud-raadslieden van de kroon hebben gedaan. Staat van beleg. Een der eerste daden van de nieuwe regeering was de uitbreiding van den staat van beleg, die na den moord op Duca voor Boekarest en de meeste groote steden in de provincie was af gekondigd, tot het geheele land. Alle bevoegdheden, die de wet en de regie' inenten toekennen voor de handhaving van de open/bare orde, worden door de militaire autoriteiten uitgeoefend. De commandanten der departementen hebben de functie van prefect gekregen. De censuur op de pers is strenger geworden. De politie blijft overigens j onder commando van den minister van bin- j nenlandsche zaken. Indruk in Duitschland en Italië. De Duitsche bladen leverten nog geen com mentaar op het aftreden der Tegeering-Gaga en de samenstelling van het kabihet-Christea. In hun berichten uit Boekarest beperken de bladen zich er toe te verklaren, dat de Roemeensche crisis is veroorzaakt door om standigheden van binnenlandsch en buiten landsche politiek en van economischen aard: men- kon de begrooting niet in evenwicht brengen tengevolge' van het regeeringspro- gramma, terwijl de partijen.der democratische oppositie er bij den koning, op aangedrongen, dat hij het land rust zou geven. Verder wijst de pers er op, dat Mironescu, die zitting heeft in de nieuwe regeering, buitengewoon har telijke betrekkingen met politieke en militaire kringen in Frankrijk onderhoudt. Te Rome is-het aftreden: van het kabinet- Gogo met ve.rbazing^ verhbhie'nJ Men 'had hier het kabinet met de grootste sympathie ver welkomd. Een aantal Italiaansche journa listen, dat naar Boekarest was gegaan, had uitvoerige correspondentie geschreven, waar in men evenwel "zekere reserves ten aanzien van de toekomst der regeering-Goga en haar werkelijke tendenties kon lezen. Deze aanduidingen bleven- echter uitzonde ringen én de regeering-Goga werd algemeen beschouwd te Rome als een instrument voor een Roemeensche herleving in fascistischen zin. Dnitsclblnnd Ex-vice-kanselier van Oostenrijk gearresteerd. De voormalige Oostenrijksche vice kanselier Hans Winkler is naar Havas meldt te Berlijn gearresteerd. Hij was in het voorjaar van 1934 naar Duitschland uitgeweken. Sindsdien woonde hij te Berlijn als correspondent van te Bazel en Praag verschijnende dagbladen. Zijn arrestatie is niet op' politieke motieven geschied, maar om redenen, die in verband staan met deviezen en handel. Ierland Noord-Iersche regeeringspartij behaalt een flinke meerderheid. De uitslagen der verkiezingen, voor zoover deze thans bekend zijn, toonen, naar Reuter uit Belfast meldt, onmis kenbaar aan, dat Noord-Ierland ver- eeniging met Eire (Zuid-Ieriand) ver werpt. Tot dusver heeft de partij der Unionisten 35 zetels behaald, de Onafhankelijke Unionis ten verkregen 2 zetels, de Arbeiderspartij 1, de Onafhankelijke Arbeiderspartij 1. de Onaf- hankelijken 1 en de Nationalisten, die de partij van De Valera vertegenwoordigen 8 zetels. Thans moeten nog vier univer&iteitszetels wor den bezet, doch hiervan zullen de Unionisten er minstens drie krijgen. De uitslagen hiervoor zullen echter pas Maandag bekend zijn. Positie van de Albaneesclie vrouw wordt verbeterd. Reorganisatie in de vrouwenbeweging. Het Albaansche ministerie van binnenland- sche zaken heeft aan de verschillende autori teiten des lands de nieuwe statuten gezonden van de Albaansche vrouwenvereniging met het verzoek de oprichting van plaatselijke af- deelingen te willen bevorderen. Deze afdeelingen zullen tot taak hebben de verbetering in de positie van de Albaansche vrouw te bevorderen door een actieven strijd voor de wegneming van maatschappelijke mis standen en vooral door de afschaffing van plaatselijke gewoonten, die nog steeds maat schappelijke verbeteringen belemmeren. Om het behoud en de ontwikkeling van den handenarbeid te verzekeren bepleiten de sta tuten de bescherming van huisarbeid, door er bij de Albaneesche vrouw op aan te dringen haar kleeding slechts van de nationale in dustrie te betrekken. Oostenrijksche nazi's zijn vinding- •ijk. Het nieuwste propagandamiddelzoolbeslag in hakenkruis vorm. De Times meldt uit Weenen, dat een jonge Oostenrijker, die dezer dagen bij Laa de Oos- tenrijkschTsjecho Slowaaksche grens pas seerde om te Schoenau in het Duitsch spre kende gedeelte van Tsjecho Slowakije een be zoek te brengen aan familieleden werd gear resteerd, omdat werd opgemerkt, dat overal waar hij geloopen had sporen waren achter gebleven die den vorm hadden van een swas- tiea. Men constateerde, dat het beslag op rijn zolen een hakenkruisvorm had. Dit schijnt de nieuwste methode te zijn om het nationaal-socialistische symbool' te ver spreiden in gebieden, waar het verboden is. Italiaansch vlieger ziet record aspiraties in rook vervliegen. Toestel bij landing op Le Bourget vernield. De Italiaansche vlieger Alberfcini, die het ten name van Clouston staande record Londen—. Kaapstad wilde verbeteren, heeft zijn plannen reeds vóór het begin van den tocht in duigen zien vallen. Gistermorgen was hij van het Ita liaansche vliegveld Forlanini opgestegen met bestemming Londen. Onderweg besloot hij tot het doen van een tusschenlanding op Le Bourget. Bij het lanrlen op dit vliegveld kwam zijn toestel echter zoo slecht op het terrein neer, dat het geheel vernield werd. Albertini en de andere inzittenden bleven ongedeerd. Geruchten oyer ormis; Duitschland. Volgende week hervatting van het proces-Niemoeller Naam van den toegevoegden verdediger nog niet bekend. Het proces tegen Ds. Niemoeller zal, naar volgens Reuter uit betrouwbare bron ver nomen wordt, de volgende week hervat wor den. De naam van den toegevoegden verdedi ger is nog niet bekend geworden. In officieele kringen verklaart men geen inlichtingen te kunnen verschaffen over de hervatting van het proces. Er zal, zegt men, eenïge tijd verloopen, voor de nieuwe toege voegde advocaat het dossier, dat uiterst om vangrijk is, bestudeerd zal hebben. „Duitschland is trotsch op zijn oude Nederlandsche meesters". D. N. B. spreekt van een uitgebuit en vervalscht voorval. Het Duitsche Nieuwsbureau bespreekt het bericht, volgens hetwelk een zekere Hansen in een voordracht voor Duitsche Museumdi recteuren de „zuivering" van het Duitsche kunstbezit verlangt en daarbij misprijzende uitlatingen over Gruenewald en Rembrandt •gemaakt zou hebben. Van Gruenewald zou hij .gezegd .hebben,: dat hij „onheroisch" was en van Rem brandt, dat hij als schilder van het Ghetto verworpen moet worden. Van bevoegde zijde wordt er volgens het Duitsche Nieuwsbureau op gewezen, dat deze uitlatingen noch de meening van Duitsche kunstkringen, noch die van het kunstmin nende Duitsche publiek in het algemeen weergeven. Voorts behoeft er, aldus het D.N.B., nau welijks op gewezen te worden, dat ieder Duitsch museum Rembrandt, Gruenewald enz. tot zijn waardevolste bezit rekent en dat Duitschland op zijn bezit aan oude Ne derlandsche meesters trotsch is. Leidende per soonlijkheden in het nationaal-socialistische Duitschland bezitten werken van deze mees ters. Naar het D.N.B. vaststelt, heeft een onbe- teekenende en in de meeste kringen onbeken de kunsthistoricus Hansen in een voordracht het ongunstige oordeel van een in Duitsch land verworpen „Kunstboljewist" aange haald, zonder daarmede zijn eigen meening te willen weergeven* Dit onbeteekenende voorval is door krin gen, die belang hebben bij een slechter wor den der Duitsch-Nederlandsche betrekkingen uitgebuit en vervalscht geworden. Officieren gearresteerd? Naar Reuter mededeelt komen te Londen berichten binnen over de ar restatie van Duitsche legerofficieren in steden nabij de Poolsche grens. In de beide garnizoensteden Stolp en Allen- stein zijn, naar men zegt, talrijke arrestaties verricht onder de officieren, die tot de oude Pruisische aristocratenfamilies behooren. Deze officieren zouden ontevreden zijn naar aanlei ding van de jongste wijzigingen in het leger- commando. Berichten over ongeregeldheden of opstan dige beweging in de districten Stolp en Allen- stein worden van geen enkele betrouwbare zijde bevestigd en zijn, naar men gelooft, op zijn minst overdreven. Volgens de Berlijnsche correspondent van de Star heerscht er ook eenige onrust in de kringen van het beproefde Berlijnsche garde regiment, dat gewoonlijk de escortes en «ere wachten voor Hitier verschaft. De, officieren van dit regiment zijn allen oude monarchisten. Het is niet bekend, welke maatregelen zijn genomen. Volgens Reuter verwachten natio naal socialistische kringen te Berlijn niet, dat zich iets zal voordoen in den 'geest van een opstand of van onlusten. Toegegeven wordt echter, dat er eenige weerspannigheid heerscht onder oude legeroffocieren, in het bijzonder in gebieden als Pommeren en Oost- Pruisen, waar de officieren voortko men uit families, die zijn grootge bracht in de tradities van het oude leger. Uit verschillende gegevens kan wor den afgeleid, dat in zekeren omvang officieren, die niet sympathiseeren met het nieuwe regime, in den loop van den tijd verwijderd zullen worden. Hedenmorgen meldde Reuter uit Berlijn: Het leven ging vanmorgen gewoon zijn gang in de Duitsche hoofdstad: de gewone Duit- scher weet niets van den stroom van geruch ten, die gisteravond in zekere kiringen in Duitschland en in het buitenland de ronde deden. Ook de pers. maakt er geen melding van. Niettemin blijft het publiek zich bezig houden met de veranderingen van 4 Februari. In belanghebbende kringen wordt niet ont kend, dat men mutaties in de lagere rangen overweegt, doch, indien het tot veranderingen zal komen, zullen die de interne orde niet ver storen. Het Duitsche Nieuwsbureau publi ceert een eigen bericht, waarin het verklaart, dat bedoelde geruchten vol komen uit de lucht "gegrepen zijn en ieder en grond missen. Grenzen niet gesloten. Naar aanleiding van geruchten over slui ting. der Duitsche grenzen ontvangen wij de volgende telegrammen B a z e 1: De Duitsch-Zwitsersche grens is normaal Oipen voor het verkeer. De corres pondent van Reuter heeft een bezoek gebracht aan de Duitsche zijde van het spoorwegstation en er zich van kunnen overtuigen, dat daar geen bijzondere bewaking was ingesteld. Van iets abnormaals was niets te bespeuren. Straatsburg: In tegenstelling met de geruchten, is de Duitsche grens open, zonder eenige beperking. Weenen: Na een onderzoek, dat zich uit strekte tot verscheidene punten van de grens, is zoowel van officieele als door particuliere telefoongesprekken vastgesteld, dat Donder dagavond om tien uur niet te bespeuren was, dat zou wijzen op sluiting der grens tusschen Duitschland en Opper-Oostenrijk. Brussel: Donderdag avond deed het ge rucht de ronde, dat de Duitsch-Belgische grens gesloten was. In strijd met deze ge ruchten is de grens normaal open. Het persbureau Belga meldt, dat op grond van het feit, dat de Gestapo langs de Duitseh- Belgische grens zijn diensten versterkt heeft om een ieder, die de daartoe niet gerechtigd is, te beletten de grens te overschrijden, en Duitschland te verlaten, terwijl de Belgische grensposten der gendarmerie verdubbeld zijn. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En daar kreeg Neusopius toch een klap op zijn neus, dat hij heele- maal achterover viel. Dickie was zoo handig, dat hij op het been van hem was gaan staan, anders was hij natuurlijk veel te klein geweest! Hier. leelijikerd, hier heb je er nog een! schreeuwde Dickie op gewonden. Maar Neusopius had zoo'n pijn aan zijn neus, dat hij nergens meer aan dacht, dan zijn neus te beschermen. Auu! Aaauuuwwww! riep hij, schei toch uit!! Maar Dickie wist van geen ophouden. Hij sloeg maar steeds door. De stoel viel om en maakte een lawaai, alsof het kasteel afgebroken werd. Zoo, leelijke boef, die je bent, nu heb je zeker wel genoeg gehad? vroeg Dickie hijgend, terwijl hij Neusopius aankeek. Zoo heb je zeker wel genoeg gehad??!! Maar Neusopius verweerde zich al' niet meer. Dickie was in de lamp gekropen, zoodat hij niet bang behoefde te zijn. dat bij door den man geslagen werd. Hij was daar zoo yeilig. Dorp door meteoor opgeschrikt Bevolking dacht aan een bombardement De inwoners van Rangala. een dornie ?n staat .Todlmur. werden uit hu- ,i.!3 vredige den staat Jodlipur, werden uit hun rust opgeschrikt, toen een geweldige hoord werd vlak nadat een vliegtuig"6^6" het dorp gevlogen was. In paniekstemming verlieten de menschen de huizen, «- dat het vliegtuig' het dorp bombardeerde sf' dus vertelt het A.N.P. Toen de politie éch ter nasporingen ging doen naar de uitwerkt van het luchtbombardement, werd niets an ders gevonden dan een geweldig gat in Z' grond, waaromheen rotssplinters versprei^ ]a gen, zoodat de slag niet anders veroorzaakt kon zijn dan door een meteoor. Monsters ran den rotssteen, die grijs van kleur is, 2ii? thans ter onderzoek opgezonden naar een °eo logisch deskundige. DE EERSTE IJSBERGEN WAAR- GENOMEN. BOSTON, 10 Februari (Reuter). -p hoogte van de kust van New Foundland zijn de eerste twee ijsbergen van dit jaar waar genomen. Zij drijven in zuidelijke richting af naar het vaarwater der scheepvaart, Dit bericht, afkomstig van den hydrografische,, dienst van het departement van Marine be vestigt de voorspellingen dat de scheepvaart dit jaar eerder dan het vorige jaar door ijsbergen zal worden bedreigd. Op het oogen- blik -bevinden zij zich echter nog vele mijlen ten noorden van de scheepsroute. GEZAGVOERDER VAN DE „NANTUCKET CHIEF" IN VRIJHEID GESTELD. Uit Washington, 10 Febr. Het staatsdepar. tement heeft van den Amerikaanschen con- sul te Palma de Majorca bericht ontvangen dat de gezagvoerder van de „Nantucket Chief", het petroleumschip, dat door de recht- I schen in beslag was genomen, in vrijheid is gesteld en per vliegtuig.naar Malaga is gezon den," waar hij het commando over zijn schip weer op zich heeft genomen. Het schip zal los gelaten worden. MEN WIL DE SCHOONHEID VAN AMSTELLAND VERDEDIGEN. In een dezer dagen gehouden vergadering, daartoe bijeengeroepen door een voorlooplg comité, is besloten over te gaan tot 'oprichting van een stichting „De Amstelstroom", welke zich ten doel stelt de bescherming van het natuurschoon langs de oevers van de wateren behoorende tot het stroomgebied van den Aanstel ten gerieve van de natuurliefhebbers in het algemeen en van de beoefenaars van water- en wandelsport in het bij-zonder. Zij tracht dit doel te bereiken door overleg te bevorderen tusschen de betrokken over heidsorganen, waterschappen en polders, de organisaties van sport en natuurbehoud en de particulieren, teneinde een fraai geheel van het Amstellandschap blijvend in stand te kunnen houden. RADIO ZATERDAG 12 FEBRUARI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 van. cn 7J —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwij ding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.001.45 Gramofoonmu- ziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Pianovoordracht, 2.45 Amateurs-uitzending. 3.15 Gramofoonmu- ziek. 3.30 Residentie-orkest. 4.30 Landbouw- praatje. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 West-Friesche uitzending. 7.00 „Filmland". 7.30 Bijbelvertel- lingen. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8,03 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA- orkest, m.m.v. solist. 9.00 Declamatie. 9.15 „En nuOké!" 10.30 Berichten A.N.P. Gramo- foonmuziek. 10.50 Orgelspel. 11.00 Souvenir- orkest m.m.v. solist. 11.30 Berichten. 11.35- 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist, en gramo foonmuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.05 KRO- Orkest en gramofoonmuziek. 5.30 Gramofoon- platen. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gra mofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten, 7.15 „Het zien van schilderijen", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 9.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje, 10.55 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 11-30 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 BBC-Welscli- orkest, m.m.v. soliste. 12.50 Gramofoonmuziek. I.20 New Coventry Hippodrome Orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.55 Sportreportage. 4,40 Gramofoonplaten. 5.00 Declamatie. 5.20 Car roll Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 BBC- Orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 MusichaU- programma. 9.20 Berichten. 9.40 Ainerikaansch nieuws. 9.55 Inleiding volgende uitzending. 10.00 2de acte opera „Don Juan". 11.15 Jack Harris en zijn Band. 11.50 Orgelspel. 12.10— 12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50 en 8.55 Gramofoonmuziek. 9.50 Conser vatorium-orkest. 11.50 Gramofoonmuziek, 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Bailly-orkest, en zang. 3.20 Zang. 4.05 Zang. 6.20 Gramofoon muziek. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Va riété-programma. 10.35 Symphonieconcert, II.201.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 H. J. Fierke's orkest. 7.50 Danziger Landesorkest en solist. 8.50 Blokfluit en pian°. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Gramofoonmuziek, 3.20 Omroepschrammelensemble en -Amuse mentsorkest m.m.v, solisten. 5.30 Omroeptrio. 7.20 Robert Caden en zijn orkest. 8.20 Repor tage 9.50—12.20 Will Glahe en Theo Held me! hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein- kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Ra diotooneel. 3.20 Omroepsalonorkest. 3.50 Gentsch Conservatorium-orkest en solist. 6-35 Omroepkleinorkest. 7.25 Zang. 8.20 Cabare*. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.50 Populair concert. 11.5012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 3.20 Con servatorium-orkest en solist. 4.50 Omroep salonorkest. 5.35 André Felleman's orkest. 6.35 Cembala en orgel. 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Radiotooneel 9.35 Vervolg concert. 9.50 Waalsch cabaret. 10.30 Omroepsalonorkest en so^e+a 11-20— 12,20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6