Bruiloft door brand verstoord. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Litteraire Kantteekeningen. Der Grosse Dessauer" verongelukt. BEVERWIJK JAARVERGADERING JONG HERVORMDEN. De afdeeling Beverwijk van de Vereeniging van Jong Hervormden hield gisteravond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw haar jaarver gadering. Na het zingen van Ps. 103:2 ging de waar nemende voorzitter, de heer A. van Herwijnen voor in gebed. Vervolgens las hij uit Mattheus 6, waaraan hij een korte toelichting verbond. Spr. betoogde, dat de mensch niet behoort te leven voor de tijdelijke dingen, maar voor God. Nochtans mag de waarde van de tijdelijke goederen niet onderschat worden. Geld b.v. is een middel om te leven, maar de mensch mag daarin niet zoo volkomen opgaan, dat de gees telijke dingen op den achtergrond geraken. Hierna werden de gebruikelijke jaarversla gen uitgebracht, die de goedkeuring der verga dering verwierven. Vervolgens werd de be stuursverkiezing aan de orde gesteld. Aftre dend waren de voorzitter, de heer P. Hoge- doorn, de penningmeesteresse en een commis saris, die niet herkiesbaar waren. Als voorzitter werd gekozen de heer A. van Herwijnen, als penningmeesteresse mej. A. Veerbeek en als commissaris de heer H. ter Hoeve. De vergadering werd daarna op de gebruike lijke wijze gesloten. UITSLAGEN BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De uitslagen van de gespeelde bridgewed strijden van „Sans Atout" voor de onderlinge competitie luiden als volgt: Afdeeling A. Noord-Zuidlijn; 1. J. BosG. de Boer 72 m. p.; 2. K. KramerK. Kee 73J/2 m. p.; 3. J. Blom—N. N. 76 m. p.; 4. G. Zoontjes— Mevr. Blokdijk 80 m. p.; 5. J. PauwL. Mouton 90m. p.; 6. Th. BraamA. Roodzand 97 m. p.; 7. J. Dil—G. Tabak 99 m. p. Oost-Westlijn: 1. Mevr. v. d. LindenJ. Bloe- mendaal 72!2 m. p.; 2. R. HoenG. Gelder man 83V2 m. p.: 3. J. Kok—P. van der Werf 84'2 m. p.: 4. Mevr. Dil—P. Daalhuizen 851/2 m. p.; 5 Mevr. BraamJ. van den Berg 86 m. p.; 6. J. BerleeJ. Nijman 80Vz ni, p.; 7. C. G. Tabak—W. G. Kleyne 89'/2 m. p. De overige leden speelden onderlinge wed strijden. De uitslagen waren. Afdeeling B. Noord-Zuidlijn: 1. Mevr. Kok— C. Nijman 53V2 m p.; 2. Ph. van Groningen— N.N. 56 m. p.; 3. Mevr. v. AmstelH. van Essen 58 m. p.; 4. P. Amse—A. Tabak 65'/2 m. p.; 5. H. Scheffer—J. Barnhoorn 67 m. p. Oost-Westlijn: 1. G. van LeeuwenJ. Numan 5412 m. p.; 2. H. Kluft—K. v. d. Wal 55'£ m. p.: 3. Mevr. Tabak—Jb. Broekhuizen 60 m. p.; 4. De heer en mevrouw Tand 61 m. p.; 5. J. de VriesG. Steenbergen 69 m. p. WORSTELAARS NAAR ZAANDAM. Zondag zullen te Zaandam de krachtsport wedstrijden om de kampioenschappen van Ne derland worden voortgezet. Van onze plaatselijke krachtsportvereeniging D.O.K. zullen in de 2de afdeeling midden A- gewicht uitkomen de worstelaars J. H. Schel vis. C. de Ruiter en J. Scheffer. In verband met het groote aantal worstelaars, dat aan deze wedstrijden deelneemt, zullen de Bever wij ksche athleten heel wat moeten presteeren om geplaatst te worden. DE TWEEDE AVOND VAN STAATSPENSIOEN. Donderdagavond werd in het Kennemer Theater voor de tweede groep leden van de .plaatselijke afdeeling van den bond voor Staatspensionneering een herhaling gegeven van de opvoering van het kluchtspel „Zijn Zoon" van G. von Moser. „Nieuw Leven" gaf er een zoo mogelijk nog vlotter vertolking van dan op den eersten avond. Het publiek heeft zich ook nu weer uitste kend geamuseerd. De heer Steyn sprak het gebruikelijke pro- pagandawoord. waarin hij tevens, eenige ge voelvolle woorden wijdde aan de nagedachtenis van de ijverige werkers voor staatspensioen, die de afdeeling in den loop van dit jaar door den dood zijn ontvallen. De op de beide avonden gehouden collectes brachten ruim f 30 voor de afdeelingskas op. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De afdeeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw houdt op Dinsdag 15 Februari een ledenver gadering in hotel Ter Burg. De agenda vermeldt o.m. een lezing van ir. C. C. Klijnhout. waarnemend secretaris van de maatschappij, over de Pachtwet. In de pauze zal aan den heer A. v. d. Speld, die 14 Febr. zijn zilveren jubileum als bedrijfsleider viert een diploma van de maatschappij worden uitgereikt. BROEIKAS DOOR STORM BESCHADIGD. Donderdagmiddag sloeg een hevige storm vlaag een gat in de broeikas van den heer G. Zonneveld, aan den Oudendijk. Door het gat dat was ontstaan werden eenige broei- ramen door den wind weggeslingerd. On; veer 25 eenruiters wei-den vernield. IJMUIDEN CASTRICUM DE LAATSTE GEMEENTE-AVOND. Wij herinneren er nog even aan, dat Vrij dagavond in de Ned. Herv. Kerk de laatste ge meenteavond in dit seizoen wordt gehouden. Zooals wij reeds berichtten spreekt Ds. H. W. Bloemhof uit Heiloo over het onderwerp: „Waarnemen, zien, kijken, schouwen." HEEMSKERK KATHOLIEKE KRING. In het R.K. Vereenigingsgebouw kwamen eenige afgevaardigden van den R. K. Volks bond, L.T.B. en Middenstandsvereeniging ter vergadering bijeen. Het doel der besprekin gen gold: de Katholieke kunstkring. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter der middenstandsvereeniging den heer Jac. Castricum. In het bestuur, dat gevormd werd namen zitting de heeren P. Koopman, C. van Veen, (R.K. Volksbond), Jac. Castricum, S. Zon neveld (Middenstandsvereeniging), P. G. Termes, (L.T.E.). Hieraan wordt nog toegevoegd een L.T.B.'er en een persoon welke buiten de drie stands- organisaties staat. In het dorp Sretniza bij Mostar in Joego Slavië zijn zesendertig personen bij een brand om het leven gekomen. De brand ontstond tijdens een brui loft in een boerenwoning, waar onge veer honderd gasten bijeen waren, dif door een paniek werden aangegrepen Binnen korten tijd was het houter huis, dat van een stroodak was voor zien, volkomen in de asch gelegd. On der de zesendertig slachtoffers bevin den zich ook de bruidegom en zijn ouders. De bruid werd zwaar gewond Men vermoedt, dat een afgewezen minnaar het vuur heeft aangestoken. Fransch schip in nood. Duitsche sleepboot tracht hulp te verleenen. Het Fransche stoomschip „Baoule", dat Woensdag van Hamburg naar West-Afrika vertrok, is gisteravond circa 20 mijl Oost-Noord-Oost van het Duitsche lichtschip Borkumer Rif in nood geraakt. Het schip zond S.O.S.-seinen uit, waarop een Duit sche sleepboot ter assistentie is uit gevaren. De „Baoule" is een schip van de Chargeurs Réunis en behoort thuis te Le Havre. Het meet 5874 bruto reg. ton en 3491 netto reg. ton. Men vreesde gisteravond, dat het schip op de gronden van de Oostereems, beoosten Borkum zou stranden. Op Norderney gestrand? In IJmuiden ging hedenmorgen het gerucht, dat het schip op Nor derney is gestrand. BINNENBRANDJE. Gisteravond is in een perceel aan den En- gelmundusweg brand uitgebroken. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, heeft den brand met een slang op de waterleiding ge- bluscht. De brand beperkte zich tot eenige meu belen en gordijnen. IJMUIDER WANDELSPORTVER. „DE STORMVOGEL". De IJ.W.S.-Vereeniging ..De Stormvogel" houdt a.s. Zaterdagavond een balavond ter eere van haar 1-jarig bestaan in „Cycloop". De vereeniging houdt Zondagsmorgens steeds haar wekelijksche traningsmarschen. Dit seizoen zal een nieuw tenue worden inge voerd. SANTPOORT EEN WIEL GING OP DEN LOOP. Gistermiddag brak op den Middenduiner- weg het llnkervoorwiel van een vrachtauto af. Het wiel rolde met een flinke vaart den weg over en kwam via een tuinhek en een buitendeur in een vastibule van een villa terecht. De schade door het rollende wiel aangericht werd onderling geregeld. TOONEELVEREENIGING V.O.O.T.A.G. Door deze tooneel vereeniging wordt Zon dag a.s. een bonte avond georganiseerd in ..De Weyman" met medewerking van het Klein Kunst Ensemble onder leiding van Dirk Vreeswijk. Na afloop volgt een groot f eestbal met attracties. BAZAR. Ten bate van het jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk zal ongeveer half Mei een bazar wor den gehouden. Reeds is een bazarcomité ge vormd, waarvan het dagelijksch bestuur ge vormd wordt door mevr. Oldeman, voorzit ster en de heeren Loggers, secretaris en Bos- ma. penningmeester. De Bilt voorspelt: Aanvankelijk nog krachtigen, later af- nemenden Noordelijken tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, later weer toenemende bewolking, afnemend buiig, koude nacht, later iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 781.5 m.M. te Valentia. Laagste 744.6 m.M. te Ingö THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 40 F. Hoogste heden 44 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 0.49 uur; n.m. 1.15 uur. Zondag v.m. 1.49 uur; n.m. 2.10 uur. Maandag v.m. 2.45 uur; n.m. 3.00 uur. Schip Alkmaar (Ned.) Algorab (Ned.) Alchiba (Ned.) Antiochia (Du.) Agamemnon (Ned.) Boskoop (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Barrdale (Eng.) Bodegraven (Ned.) x) Berenice (Ned.) Cottica (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) x Crijnssen (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Eemland (Ned.) Eastlea (Br.) Freiburg (Du.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Gleniffer (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gundega (Lefcl.) Heidelberg (D11.) Hercules (Ned.) Halle (Du.) Istok (Joeg SI.) Jaarstroom 'Ned.) Jagersfontein (Ned x Kurmark (Du.1 Laertes (Ned.) x) Meerkerk (Ned.) x) Magdeburg (Du.) x> M.v. St.Aldegonde (N.) Maron (Eng.) x) Madoera (Ned.) Marslew (Eng.) Myrmidon (Eng.) x) Maaskerk (Ned.) Moena (Ned.) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orion (Ned.) Orestes (Ned.) Oberon (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Phrontis (Ned.) x) Poelau Roebiah (Ned.) Phrygia (Du.) Poseidon (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Peik (Noor) Randfontein (Ned.) x) Recina (Joeg Slav.) Radonrshire (Eng.) x) Rozenburg (Ned.) San Giuseppe (Ital.) Simaloer (Ned.) Soemba (Ned.) Salland (Ned.) x) Stigstad (Noor) x) Simon Bolivar (Ned.) x Saturnus (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) St. Annaland (Ned.) Trajanus (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Venus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Chili (L'pool) Zuid Afrika West Afrika Curasao Hamburg Chili Chili Beira New Orleans Chili West Indië West Indië Batavia West Indië Hamburg Pto Barrios Buenos Aires W. Afrika Ned. Indië •Japan Japan Alexandrië Riga (v. Velsen Ned Indië Bourgas Ned. Indië Buenos Aires W. Afrika (via R'dam) Beira Ned. fndië Batavia Japan Ned. Indië Batavia Batavia Batavia Buenos Aires Batavia W. Afrika Batavia Buenos Aires Marseille Zuid Afrika Midd. Zee Chili Zw. Zee Batavia Batavia Batavia Pto Barrios W. Indië (via Antw.) Batavia New York Z Afrika Buenos Aires Yokohama Les Falaises (v. IJm.) Bona (v. IJm.) Ned. Indië Batavia Buenos Aires Houston (via Havre) Hamburg Hamburg Les Falaises (v. IJm.) Stettin Alexandrië Batavia Izmir Venetië Stettin Venetië Midd Zee Hamburg Verm aankomst 24 Febr. 13 Febr. 20 Febr. 18 Febr. 15 Febr. 13 Febr. 5 Maart 20 Febr. 15 Maart 19 Febr. 23 Febr. 11 Febr. 14 Febr. 14 Febr. 10 April 19 Febr. 20 Febr. 24 Febr. 24 Maart 19 Febr. 25 Febr. 27 Febr. 10 Febr 1 Maart 24 Febr. 8 Maart 13 Febr. 18 Maart 18 Febr. 4 Maart 12 Febr. 13 Febr. 10 Febr. 11 Febr. 28 Febr. 15 Febr. 28 Febr. 15 Febr. 12 Febr. 13 Febr 20 Febr. Laatste bericht 4 Febr. van Curagao. 9 Febr. van ort Said. 9 Febr. te Havre. 7 Febr. van La Guayra. vertrekt 12 Febr. 6 Febr. te Rotterdam. 7 Febr. van Paita. vertr. 19 Febr. v. Hamburg 26 Jan. van Mobile. 2 Febr. van Callao. 5 Febr. v. Pto Barrios. 1 Febr. van Paramaribo, in lading. 3 Febr. van Barbados, vertrekt 12 Februari, vertrekt 12 Februari. 1 Febr. van Bahia. 5 Febr. van Calabar. 6 Febr. van Colombo. 8 Febr. van Genua. 8 Febr. van Gibraltar. 6 Febr. te Jaffa. 5 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Gibraltar. 10 Febr. van Gibraltar. 7 Febr. te Macassar. 31 Jan. van Dakar. 7 Febr. van Las Palmas. 7 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Soerabaja. 28 Jan. van Belawan. 8 Febr. 4 Febr. 2 Febr. 4 Febr. 6 Febr. 25 Jan. vertrekt 9 Febr. 7 Febr. vertrekt 8 Febr. van Hongkong, van Pt. Said, van Colombo, van Pt. Said, van Port Said, vertrokken. 19 Februari, van Dakar, vertrokken. 18 Februari, vertrokken. 9 Febr. van Kaapstad. 9 Febr. van Chios. 2 Febr. van Corral. 4 Febr. te Izmir. 6 Febr. van Port Said. 10 Febr. van Gibraltar. 5 Febr. van Sabang. 7 Febr. van Pto Colombia. 2 Febr. van Santa Crusz. 8 Febr. van Padang. 7 Febr. vertrokken. 10 Febr. te Hamburg. 30 Jan. van Dakar. 9 Febr. van Singapore. 10 Febr. vertrokken. 1 Febr. vertrokken. 29 Jan. van Sabang. 31 Jan. vertrokken. 5 Febr. van Montevideo. 22 Jan. van Houston, vertrekt 12 Februari. 9 Febr. vertrokken, in lading, pass. 8 Febr. Elseneur. 8 Febr. te Beyrouth in lading. 9 Febr. van Finisterre. 9 Febr. van Lefkandi. vertrekt 12 Februari. 10 Febr. van Finisterre. 9eFebr. van Gibraltar, vertrekt 19 Febr. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogoven Hoogovens •Joeg. Slavisch Nederl. Trsat Rouaan St. Philipsland Newcastle lader kolen Annie de Hoog Nooy. Het Leven wijst den weg. A'dam. Allerl de Lange. Tom de Bruin. Tussen hemel en aarde. Nijkerk, Callenbach. Het leven wijst den wegen wie als de schrijfster van dit boek een optimistische na tuur heeft, zal er geen oogenblik aan willen twijfelen of het leven zal den goeden weg wijzen. Vooral als alles dan eindelijk nog rede lijk goed afgeloopen is en men zich in de her innering den afgelegden weg voor den geest roept, zal het niet te moeilijk vallen te erken nen. dat het leven den juisten weg gewezen heeft. Maar met dat al komt in die herinne ring vaak de twijfel binnendringen. Heeft werkelijk het leven ons den juisten weg ge wezen of heeft het ons maar zoo'n beetje, als in een doolhof, laten rondsukkelen, tot we ein delijk op een tamelijk beschut r>!ekje onder een boom zijn gaan uitrusten? üden wij het op een gegeven moment mis. .en anders en beter kunnen en moeten doen? Als Minny van Maren tenslotte bij haar eerst verlaten verloofde terugkeert, heeft het leven haar naar dien heilstaat een niet alleen vreemden, maar ook zeer gevaarlijken weg gewezen en staat het te bezien of zij haar wegwijzer al dan niet erkentelijk kan wezen. Mevr. De Hoog koos een citaat uit Coleridge als motto voor haar boek: „Ontmoeten, kennen, minnen en dan scheiden, Dat is het droef verhaal van menig menschenhart". Minny van Maren nu Is eenigszins erfelijk belast met de geschiktheid velen te ontmoeten, te kennen en te minnen. Zij weet dat en kampt er tegen. Maar zoo zij den één ontloopt, loopt zij een tweede tegen het lijf. Dat kun je zoo hebben als je aan het kampen bent. Maar het leven wijst den weg, zegt mevr. De Hoog en Minnie komt er zonder gevaarlijke consequenties doorheen, al Is het op het nip pertje. Ze loopt langs afgronden het spel speelt zeer toepasselijk In Zwitserland en het avontuur met Ernst, den jeugdkennis van wien zij niet weet, dat hij sindsdien getrouwd is, is een vrij zonderlinge weg dien het leven haar wijst om tot den serieusen Leo, den heu- schen verloofde in Holland, terug te keeren. Als het Ernst maar een heel klein beetje meer ernst met haar geweest was, had het leven- weer heel genoegelijk een anderen weg kun nen wijzen, tot ons aller zelfde tevredenheid. Zoo lijkt het rustgevende dat er in den titel van Mevr. De Hoog's boek steekt, eer op leu gen dan op waarheid, een zoete, berustende leugen zoo ge wilt, maar verwarring stichtend, omdat het leven zelf geen gids is, veeleer een gids behoeft. Dien men in zich zelf vindt als men sterk, of bij anderen leent als men zwak is. Minny van Maren is noch zwak noch sterk en haar Leo zal nog wel eens wat niet haar te stellen krijgen. Maar dat is van later zorg. Voorloopig heeft mevr. De Hoog haar den weg gewezen naar den braven Leo en zit ze veilig. Het verhaal, als zoodanig beschouwd, is vlot en kundig geschreven. Men leest het met genoegen en aardige scènes uit het Zwitsersch sanatorium-leven en daarbuiten blijven in het geheugen hangen. De schrijfster doet niet op zettelijk-artistiek, beoogt blijkbaar een een voudig onderhoudend verhaal te schrijven en slaagt daarin omdat zij dat volkomen in haar macht heeft. De schrijver van „Tussen hemel en aarde' is van een gansch andere geaardheid. Deze zit in inderdaad vol met van alles en nog wat, niet onbelangrijk op zichzelf doch in een over daad, die hem blijkbaar in den weg zit en hem verhindert te componeeren, van zijn verhaal een mooi-sluitend geheel te maken. De kunst van het weglaten schijnt hij ongaarne te be oefenen en zoo verschijnen en verdwenen in zijn boek figuren die in den omvang van het geheel geen indruk nalaten, omdat we niets meer van ze hooren, nadat ze aanvankelijk schenen iets van belang in het beloop der zaken te zullen presteeren. Zoo verdwijnt Bas- tiaan, de broer van Jan Veder, al in den aan vang en zoo stelt Anna teleur, die, in een veel later hoofdstuk, belooft interessant te wor den, maar feitelijk belangeloos voor de wer king van het boek is. Jan Veder is de hoofdfiguur en de schakel die alles bijeenhoudt, wat in dit boek gebeurt en bedacht en bespreken wordt. Hij is de zoon van een Christelijk geloovigen arts, die teleur gesteld wordt in zijn beide jongens die de fa milietraditie, het arts-zijn, niet willen voort zetten. Jan wordt architect, Bastiaan ver dwijnt als plattelander, na in Wageningen zijn examens te hebben afgelegd. Naast Jan staat de geheimzinnige figuur van zijn vriend, Conrad van Haeringen. die een studie over Johannes Hus en de Hussieten schrijft en phi- losoof is in de perioden, dat zijn wankele ge zondheid hem daartoe de gelegenheid laat. Jan's experimenten in de liefde zijn veelvul dig en veelsoortig doch maken niet den in druk, dat hij bij een examen in deze materie cum laude geslaagd zou zijn. Het is misschien de schuld van den schrijver, die Jan zich laat verwarren in de bekende puzzle hóe het zuiver animale met het zuiver geestelijke element van dat verschijnsel op bevredigende er voldoening gevende wijze op te lossen. Iets van die verwardheid doorsiepelt 't gan- sche boek van Tom de Bruin en kenmerkt misschien de worsteling die de goedwillende en in den bodem der eerlijke vroomheid ge kweekte mensch te strijden heeft in een maat schappij, die de begrippen over wat zondig en wat geoorloofd is, nog steeds bezig is grondig te wijzigen. Misschien haalt de schrijver daar bij teveel overhoop om dien strijd tot een ontroerend drama te maken. Als Jan Veder bij het graf van Conrad van Haeringen een stuk uit den Apokalyps voorleest, is dat een slot aan het boek, dat de beoogde verheven heid mist en eer theatraal aandoet. Dat zijn bedoelingen ernstig zijn, daaraan zal men niet bij dezen auteur twijfelen; dat hij den juist gemeten vorm niet vond om van zijn moeilijke stof een gaaf kunstwerk te maken, zal men hem evenwel evenmin verwijten, omdat daar bij een groot artist nog voor een zware taak zou komen te staan. Wij kennen geen ander werk van den schrij ver, noch weten iets van hem. Of hij een jeug dig grijsaard dan wel een grijze jongeling is.wij weten het niet, doch wij zouden ge neigd zijn voor één van beiden te voteeren. Voor zijn jeugd spreekt de overvloed van stof die ongeschift bleef, de moderne spellingswijze die men moet „aksepteeren" en de gemanië reerdheid soms, die van „spaarzamelijk" spreekt (pag. 67). Een belezenheid echter, die bij de jeugd van heden maar spaarzamelijk voorkomt doet een rijper mensch vermoeden die, losgeraakt van het oude, tracht met het nieuwe in verbinding te blijven. En daarbij ondanks zich zelf nu en dan een stijl vertoont, die zestig jaar geleden chique en modern was. De gesprekken over architectuur die de jonge bouwmeesters op pag. 131 en volgende voeren, waarin één de lof zingt van de Gothiek. die men vooral aan de Hollandsche Kathedralen moet gaan be wonderen, zijn misschien kunsthistorisch niet zoo onaantastbaar als de tirades die een Carel Vosmaer door zijn „romans" placht te slinge ren, maar het procédé is daaraan toch eenigs zins verwant. Alles bijeen is Tussen hemel en aarde een interessant en ernstig werk dat, ondanks en kele aesthetische bedenkingen, mehigeen boeien zal. J. H. DE BOIS Duitsch vliegtuig, dat 40 passagiers kon bevatten. Bestuurder omgekomen. Onze Berlijnsche correspondent te lefoneerde ons hedenmorgen: Bij informatie aan het Rijksministe rie voor Luchtvaart werd ons beves tigd, dat op 7 dezer „Der Grosse Dres- sauer", Juncker J.U. 90, voor 40 pas sagiers, dat nog ingevlogen moest worden bij Neurenberg is neergestort. De bemanning bestond uit drie le den der fabriek, die met het toestel een proefvlucht maakten onder ab normale omstandigheden (overbelas ting). De bestuurder is bij het ongeluk om het leven gekomen. De twee andere inzittenden hebben zich met hun pa rachute weten te redden. Van het geheel metalen 4-motorig Junckervliegtuig, dat aan de zgn. tril- lingsproeven was onderworpen, heeft zich tijdens de vlucht op 7 dezer eerst een motor losgewerkt, vervolgens knapten op een hoogte van 2000 me ter de beide vleugels af. In de Duitsche pers is van het ongeluk geen melding gemaakt. Het toestel is zwaax beschadigd. In totaal kon het vliegtuig, waar van een model op de Avia-expositie te Den Haag sterk de aandacht trok, 40 passagiers en een bemanning" van 4 koppen met zich meevoeren. Prinses Juliana en Prinses Beatrix. Beider gezondheidstoestand uitstekend. BAARN, 10 Februari. Naar wij vernemen luiden de berichten om trent den gezondheidstoestand van Prinses Juliana en Prinses Beatrix onverdeeld gunstig. VOETBAL. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 12 FEBRUARI. Afd. A: VJBTweede Jeugd, 3 u., H. Scholfcz Hz. Kennemerl. 1Telefonia, 3 u., S. de Boer. Kennemerl. 2WIJ. 3 u., Chr. Klerk. Afd. B: WRAKennemerl. 3, 3 uur, M. Bloemink. ZSVWB, 3 utur, H. J. Boeree. Kennemerl. 4SIZO, 3 u., E. W. Boswinkel. WIJ 2—VEW, 3 u., F. Hendriks. Afd. C: VGS 2Johez 2, 3 uur, A. Zomerdijk Jr. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de ltfst Trekking van Vrijdag 11 Februari 1938 Hooge Prijzen 76 met premie 3000. f 100.— 515 17338. Prijzen van 70. 173 817 1171 2891 2898 3091 3109 3151 4135 5984 6855 7755 7799 8147 8852 10246 10435 11205 11534 11909 12000 12336 12617 12877 12985 13181 13449 14692 14809 15329 15863 16501 16832 17522 17611 17869 Nieten 388 463 751 859 899 1101 1480 1531 1542 1828 3210 3320 3579 3680 3974 4900 4951 5530 5561 5960 5979 6584 7192 7508 7583 7648 7944 8248 8752 8800 9056 9144 9480 9836 10040 10325 10680 10865 11480 11701 11773 12697 12807 12808 12983 14362 15280 15987 16228 16780 16807 17009 17396 17525 19366 20206 20239 20241 20387 20779 20835 Verbeteringen: 5e klasse 16e lijst: 19064 met f70.— m. z. 19061 met f 70. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 11 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Vloeibaar Goud" en „De terugkeer van Sophie Lang", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wij zijn toch allemaal geen engelen" en „Hoogspan ning levensgevaarlijk", 8 uur. ZATERDAG 12 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Vloeibaar Goud en „De terugkeer van Sophie Lang", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wij zijn toch allemaal geen engelen" en „Hoogspan ning levensgevaarlijk", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 11 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsons-plein: Charlotte Kohier in „Marathon Dans", 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Ledenconcert H. O. V„ 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur; Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Die Fledermaus. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De Tijger van Eschma- poer. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: M'n man is detective, met William Powell en Myrna Loy. 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Irene Dunne in: Theodora maakt schandaal. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: Menschen in een boot en Stan Laurel en Oliver Hardy. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 12 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Fritz Hirsch Operette: Ein Veilchen auf der Wiese Stand. 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8