Het nieuwe Roemeensche bewind. PROCES NIEMOELLER ACHTER GESLOTEN DEUREN. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN ZATERDAG 12 FEBRUARI 1938 Overleg met andere landen over Joodsche vestiging. Herziening der grondwet. Naai' in een officieele verklaring wordt medegedeeld, zal de nieuwe Roemeensche regeering de grondwet herzien, hetgeen noodig geacht wordt om de orde en het vertrouwen te her stellen. Het volledige regeermgsprogramma zal later bekend gemaakt worden. De financiën en de valuta zullen op een cezonde basis worden gehouden. De regeering zal met rechtvaardigheid alle bewijzen van staatsburgerschap, die na den oorlog verleend zijn, onder zoeken. Zij zal het vertrek bewerkstel ligen van alle buitenlandsche elemen ten, die onder de onwettige klasse vallen. Roemenie zal samenwerken met de ten, die een groote Joodsche bevolking hebben, teneinde nieuwe plaatsen van vestiging hiervoor te vinden. Roemenië zal zijn traditioneele politiek voort zetten en den vrede met al zijn na buren handhaven en zijn grenzen intact hou den aldus besluit deze verklaring. In een in het land verspreid manifest zegt de regeering ten aanzien van de buitenland sche politiek „Wij zullen de traditioneele poli tiek handhaven, welker permanente doelein den gelegen zijn in de verdediging der Roe meensche grenzen. Wij zullen de ontwikkeling der betrekkingen met alle landen zonder uit zondering voortzetten en in het bijzonder de ontwikkeling der betrekkingen met onze na buren, binnen het kader van den Volkenbond, de bestaande bondgenootschappen en vriend schappen, die wij willen verdiepen en verster ken, in het belang van den algemeenen ^Van de maatregelen, welke de nieuwe re giering reeds heeft genomen, dienen genoemd te worden de verplichting der burgers hun wapens bij de militaire autoriteiten in te le veren en de terugkeer tot het oude verkie zingsstelsel in afwachting van een grondwets wijziging. Vrijdagochtend hebben de nieuwe ministers hun werkzaamheden reeds aanvaard. Liberalen zeggen hun steun toe. De liberale partij, die door verscheidene leden, met name door Tatareseu, in de nieuwe regeering wordt vertegenwoordigd, in hun hoedanigheid van „raadslieden van de kroon", heeft in een verklaring aan de pers medegedeeld, dat gezien de gevaren, die het land bedreigen en het gevolg zijn van de „demagogische agitatie in den laatsten tijd", de liberale partij, zich bewust van haar rol niet voornemens is de actie der regeering tot kalmeering der gemoederen en het herstel van het staatsgezag te vertroebelen. Vereend om den troon geeft de partij den koning de ver zekering van haar volledige toewijding. De houding der IJzeren garde. De IJzeren garde schijnt, volgens Havas, een houding van welwillend afwachten tegen over de regeering aan te nemen. wDuna Vestire" het orgaan dezer partij der uiterste rechterzijde, schrijft hierover: „Het kabinet bevat personen van een zekere moreele waarde. Het verleden van patriarch Miron Christea en de vroegere ministers-president Vaida Voide, Jorga en Mironescu vormt een waarborg. Duitsch commentaar. De Duitsche pers houdt zich bezig met de vraag, waarom het Roemeensche kabinet- Goga gestrand is. Volgens het Berliner Tage- blatt ontbrak de organisatie en den ideëelen grondslag, waarop het Roemeensche volk tot nationale eenheid had kumien komen en de regeering had kunnen dragen. Uit het misluk ken van Goga's pogingen blijkt duidelijk, dat geen volksregeering tot stand kan komen zonder vele en rechtstreeksche banden met de elementen, waarop de natie steunt. De „Voelkischer Beobachter" schrijft, dat de binnenlandsche ontwikkeling van Roe menië in sterke mate afhankelijk is van de vraag, of het zal gelukken het door Goga be gonnen nationale lierstelweik dienstbaar te maken aan de plannen van den koning. De Berliner Lokal-Anzeiger schrijft: „Indien men een volk wil doen ontwaken, moet men reeds in dat volk de gemeenschap der ge- loovigen bezitten". Ambassadeur te Moskou terug geroepen De Duitsche ambassadeur te Moskou, graaf von der Schulenburg, is naar Berlijn terug geroepen. Voorloopig zal Duitschland te Mos kou door een zaakgelastigde vertegenwoordigd blijven. Daar ook de Sovjet-ambassade te Berlijn sedert het vertrek van Joerenef door een zaak gelastigde wordt geleid, is thans, naar men te Berlijn zegt, het evenwicht hersteld. De naam van Von der Schulenburg wordt genoemd voor den aanbassadeurspost te Tokio. Dalmatische sponzenvisschers hebben een goeden tijd. Groote orders van gasmaskerfabrikanten. De visschers aan de Dalmatische kust, o.m. in de dorpjes Krapanj en Slarin, verheugen zich in een tijdelijke welvaart, die zij grooten- deels danken aan de angst van de wereld voor gasaanvallen, aldus een A. N. P. bericht uit Belgrado. De visschers, die over geheel Dalmatië bekend staan om hun diepzeedui- ken, bepalen zich tot het naar boven brengen van sponzen, een moeilijk en gevaarlijk werk. Lange jaren heeft hun bedrijf nagenoeg stil gelegen door de felle concurrentie van rub- bersponzen, welke het hun bijna onmogelijk maakte de natuursponzen te verkoopen. Thans echter, nu over de geheele wereld be schermende maatregelen tegen gasaanvallen worden genomen, zijn deze sponzen dringend noodig bij de vervaardiging van gasmakers. Uit verschillende landen zijn agenten naar Krapanj en Slarin gekomen om groqte orders te plaatsen. In 1937 werden meer dan 100.000 sponzen door duikers naar de oppervlakte gebracht en verkocht, en het ziet er naar uit, dat de on- Ordc in Duitschland geen oogen- blik verstoord, aldus het D. N. B. Geen muiterij in het leger Duitschland. Joegoslavië Ante Pawelikheen der grond leggers van den staatoverleden De eerste voorzitter van den Senaat, Ante Pawelikh, is Vrijdag op 69-jarigen leeftijd te Agram overleden. Hij was een der grondleg gers van den staat Joego Slavië en zal op staatskosten begraven worden. Amerika. Roosevelt spreekt met Wells over zijn opvolger. De Engelsche schrijver H. G. Wells heeft in het Witte Huis een onderhoud gehad met Roosevelt, waarin tot uiting kwam, dat de president van oordeel is, dat hij in 1940 in zijn functie opge volgd dient te worden door een jon- geren man, en wel door „iemand, die beter toegerust is om oorlogsgevaar te bezweren." ,Wij waren het eens", aldus Wells, „dat het gevaar van een oorlogscrisis over de geheele wereld zijn hoogtepunt zou bereiken tusschen 1939 en 1940 en Roosevelt meende, dat er te gen dien tijd een jeugdiger persoon moest zijn, die sneller en beter is toegerust om zon der dralen een oorlogsgevaar in het Witte Huis te keeren". Het was de derde ontmoeting tusschen Wells en Roosevelt. „Wij spraken over een mogelijken opvolger, maar Roosevelt schijnt nog geen specialen op volger of soort van personen, die hem moet opvolgen, in het oog te hebben." Vloot moet beide kusten tegelijker tijd kunnen verdedigen In de vlootcommissie van het Huis van Af gevaardigden heeft Vinson medegedeeld, dat hij zou voorstellen, de wet, waarbij 800 milloen dollar beschikbaar wordt gesteld voor uitbrei ding van de vloot, in dien zin te wijzigen, dat het mogelijk wordt gemaakt, een vloot te bou wen, die groot genoeg is om tegelijkertijd de kusten van den Atlantischen en van den Grooten Oceaan te verdedigen. Japanners bestoken Oesjang. Hitier vertoeft nog te Berchtesgaden. Het D. N. B. meldt: Een deel der buiten landsche bladen en ook een aantal buiten landsche persbureaux hebben in de laatste dagen onware berichten over Duitschland ge publiceerd. Zoo wordt o.m. beweerd, dat in Duitsch land straatgevechten worden geleverd, dat eenige garnizoenen gemuit hebben, dat de op 4 Februari op non-activiteit gestelde hoo- ge officieren en ook de Duitsche kroonprins naar het buitenland zijn gevlucht, dat in het Duitsche leger gemengde commissies zijn in gesteld met het doel partijpolitiek zuiverend op te treden, dat de Fueher als gevolg van deze gebeurtenissen ziek is geworden en te Berlijn is teruggekeerd, terwijl hij niet voor 20 Februari, den dag der Rijksdagbijeen komst, te Berlijn had willen terugkeeren. Voorts, dat Duitsche rijksgrenzen gesloten zouden zijn enz. Hiertegenover, aldus het D. N. B., kan het volgende worden geconsta teerd: 1. In Duitschland waren nergens en geen enkel oogenblik orde en rust verstoord. 2. In Duitschland heeft geen gar nizoen gemuit 3. Geen der op non-activiteit ge stelde officieren is gevlucht. Met uitzondering van generaal-veldmaar- sclialk Von Blomberg zijn deze officieren nog veeleer in dienst, daar zij pas op 28 Februari resp. 21 Maart hun functies zullen over dragen. Ook generaa.l-kolonel von Fritsch is nog be zig met de afwikkeling van zijn dienstzaken, al is hij ook wegens zijn geschokten gezond heidstoestand, waarvoor hij, zooals hekend, op zijn laatste vacantiereis in Egypte vergeefs genezing zocht. 4. De kroonprins is niet gevlucht en heeft de beweringen over zijn vlucht intusschen zelf tegengesproken. 5. Gemengde commissies bestaan natuur lijk niet in het Duitsche leger en zullen er ook niet worden ingevoerd. 6. De Fuehrer is niet ziek, doch verheugt zich in zeer goede gezondheid. 7. De Feuhrer is niet naar Berlijlo terug gekeerd, doch vertoeft op Berghof te Berch tesgaden. De Fuehrer heeft niet het voornemen gehad pas op 20 Februari naar Berlijn terug te keeren, aangezien op 15 dezer te Berlijn 'n banket voor de diplomaten zal worden aan gericht en op 18 Februari de automobielten toonstelling wordt geopend, waarbij de Fuehrer waarschijnlijk aanwezig zal zijn. 9. De Duitsche grenzen zijn niet gesloten, Poolsch Joden worden beschuldigd. Het Duitsche ministerie voor de propaganda heeft gistermiddag een conferentie belegd voor de buiten landsche pers, waarin Ministeralrat Berndt de geruchten dementeerde, welke in het buitenland in omloop zijn en welke, naar hij gelooft hun oorsprong vinden in „de kringen der Poolsche Joden. Berndt zeide, dat aan de Duitsche grenzen geen enkele speciale maatregel was genomen, aehalve aan de Duitsch-Belgische grens, waar aan beide zijden de doorlating van vrachtauto's wordt beperkt. Te dier zake worden onderhandelingen ge voerd tusschen Berlijn en Brussel. Alle geruchten over samenspanningen of zelfs over onlusten tusschen SB. en leger werden categorisch tegengesproken. Berndt deed ten slotte een beroep op de loyaliteit der buitenlandsche pers om deze geruchten tegen te spreken, die naar hij zei- de „den vrede in gevaar kunnen brengen." Geen volksstemming Dr. Otto Dietrich, perschef van het Duitsche Rijk, heeft aan Havas ver klaard, dat een volksstemming, waar over men in het buitenland in verband met de gebeurtenissen van 4 Februari spreekt, niet wordt overwogen. Dooden en gewonden in de tweelingstad van Hankau. Japansche vliegtuigen hebben gis teren een aanval ondernomen op Oesjang, de tweelingstad van Han kau. Zij bombardeerden o.a. de Mi litaire Academie. Tien personen wer den gedood en talrijke gewond. Chlneesch succes? Reuter meldt dat de Chineesche strijdkrachten in Zuid-Hopei een ge slaagd tegenoffensief hebben onderno men en volgens de van Chineesche zijde afkomstige berichten is de bedreiging van den Loenghai-spoorweg door de Japan ners afgewend. De Chineezen beweren Tsingfeng, op 43 K.M. ten zuiden van Teming, heroverd te hebben en thans naar Nanlo op te rukken. Ongeveer 80 K.M. verder westelijk doen de Japansche troepen, die Tsjangteh als basis hebben, aanvallen op het aan den spoorweg Peking-Hankau gelegen Tangjin, dat door 15.000 Chineezen verdedigd wordt. Het D.N.B. verneemt uit Peking, dat de Ja pansche strijdkrachten in Zuid-Hopei thans in twee colonnes oprukken van Tanningfoe en Tsjante uit. Zij hebben reeds de lijn Tangjin-Tsingfeng bereikt en bevinden zich thans nog geen 40 K.M. van de Hwang-Ho, vprW^hfo f j %rifcV;w= ZLX Het betreft hier buitengewoon sterke Japan- veiwachte welvaait der Visscheis voorloopi0 h st,riidkraohteri met -zware artillerie zal aanhouden. Britsch bombardementsvliegtuig neergestort. Dit jaar reeds 21 dooden bij vliegongelukken in Engeland. Nabij Aylsham (Norfolk) is gisteren tijdens een sneeuwstorm een bombardementsvliegtuig neergestort. Alle drie de inzittenden werden gedood. Sedert het begin van het jaar zijn thans reeds 21 man van de Britsche luchtmacht door vliegongelukken om het leven gekomen sche strijdkrachten met zware artillerie. De Chineezen zijn in dezen geheelen sec tor door het grootscheepsche offensief der Japanners volkomen verrast geworden. Zij staan met drie slechts uitgeruste divisies te genover de Japanners. Chineesch beroep op de Westersche mogendheden. In een radio-rede heeft de minister van Buitenlandsche Zaken Wang Tsjing Wei een beroep gedaan op de Westersche mogendhe den al het mogelijke te doen om gemeen schappelijk maatregelen tegen den Japan- schen aanvaller toe te passen. Zonder internationale hulp en zonder toe passing van wereldsancties tegen Japan, zoo zeide hij, zal ons lijden noe Kamer 664 in Alt Moabit Men schrijft ons uit Berlijn dd 10 Februari: LT MOABIT. De naam heeft in Berlijn een somberen klank.. De stadswijk die zoo heet, heeft mooie, breede straten, goede winkels, - voorname woonhuizen. Maar het „Neue Krimi- nalgericht", dat in den volksmond Alt Moabit genoemd wordt, drukt als een erfelijke belasting op dit kwartier aan den zuidelijken oever van de Spree. „Alt Moabit". Het Berlijnsche paleis van justitie verheft zich als een massief blok roo- den baksteen. Geweldige brappen en enorme portalen leiden naar een monumentaal trap penhuis, dat als de meeste groote Berlijnsche jouwwerken geïnspireerd is op het Florence der renaissance: een imitatie, die bij hooge uitzondering in dit geval eenigszins geslaagd mag heeten. Ontelbare treden van smalle en breede trappen voeren naar eindelooze gan gen met om de vijf meter een bruin gepo lijste deur, Kamer 50, 100, 150, 200, 300, 400 zijn we er nog niet? Neen, een „Wachtmeister" in groene uniform vertelt ons, dat we tien minuten lang den verkeerden kant zijn op- geloopen. Dus, omgekeerd marsch! En, ja, we naderen nu inderdaad doel van onzen tocht, Kamer 500, 550, 600, 650Kamer 14! We zijn er. Ook de deur van kamer 664 is bruin ge polijst. Ook naast deze deur is een wit blaadje papier met een punaise aan den muur prikt. Ook dit papiertje bevat een paar haast onleesbare krabbels. Wij ontcijferen: Proces tegen Niemöller. (In Alt Moabit verliest degene, die op het punt staat, voor langeren tijd een nummer te worden, zijn rang en zijn titels) De deur van kamer 664 wordt bewaakt. Er staat een „Wachtmeister" voor, wien het schijnbaar begint te vervelen heel den dag „nee" te zeggen en die dus alleen maar met een verveeld gebaar zijn hoofd schudt, wan neer hij hoort, dat wij graag naar binnen wil len. 's Mans mededeeling bevat voor ons geen greintje nieuws, Maandagmorgen hoorden wij den voorzitter van de rechtbank, Landge- richtsdirektor Höpke, met stentorstem ver konden, dat „die Oeffentlichkeit ausgeschlos- sen" is. Terwijl de „Wachtmeister" toeziet, dat wij de asch van onze sigaar niet op den grond, doch in een der vele sigarettenblikjes, waar mee in .Alt Moabit" alle vensterbanken en balustrades gedecoreerd zijn, deponeeren, en wij peinzend staren op de gesloten deur, "waar achter het meest geruchtmakende proces on zer dagen wordt gevoerd, komen er onwille keurig pathetische gedachten en oratorische vragen bij ons op. In de twintigste eeuw Is het mogelijk, dat in Februari 1938, in de twintigste eeuw, in het hartje van Europa, een man terecht kan staan terwille van zijn geloof? Het lijkt ongelooflijk, het lijkt on mogelijk en het is ons op dit oogen blik, of hetgeen wij Maandagmorgen met eigen oogen gezien hebben, een droom is geweest. Maar neen, het was geen droom, doch de harde werkelijk heid, die wij met verschillende col lega's Maandagmorgen in Kamer 664 hebben waargenomen: een hooge ge beeldhouwde mahoniehouten balie en daarachter de strenge rechter in zwarte toga met witte bef; rechts van de balie drie katheders, want in dit proces treden drie officieren van justitie op; links van de balie de hooge afsluiting van de verdachten- bank; en daarachter ds. Martin Nie möller. Ds Niemöller stond kaarsrecht, star en on beweeglijk, zooals alleen een officier van de oude keizerlijke armee staan kan. Kort voor de opening der zitting verklaarde mevrouw Niemöller: „Mijn man voelt zich zeer opge wekt, hij verheugt zich over het feit, dat hij eindelijk in staat wordt gesteld zich te ver dedigen". En ook opgewonden was ds. Niemöller. Hij staat weliswaar niet voor een gewone recht bank, doch voor het „Sondergericht", dat elke revolutie noodig schijnt te hebben om haar tegenstanders, die volgens de algemeene rechtsbeginselen natuurlijk volmaakt on schuldig zijn, onschadelijk te maken. Ds. Nie möller stond echter reeds eerder voor het „Sondergericht". Toen was dat „Sonderge richt"bolsjewistisch en ds. Niemöller ris keerde zelfs de doodstraf, omdat hij lid was van een vrijschare, die zich had opgeworpen als verdediger van het nationale Duitschland. In de eindelooze gangen van „Alt Moabit" zwerven journalisten uit alle landen der wereld, behalve uit Duitschland. De Duitsche pers heeft namelijk nog niet ontdekt, dat er zooiets als een proces-Niemöller bestaat. Standbeeld zal in het Baskenland verrijzen. In St. Jean-Pied-de Port, in Fransch Bas kenland, zal binnenkort een standbeeld op gericht worden voor het „Roelandslied", het groot epische gedicht van 4.000 verzen, dat, naar men meent, uit het einde van de elfde eeuw dagteekent. Zooals bekend, worden hier in de daden van Roeland, één der twaaalf ridders van Karei de Groote, beschreven. De directeur van het Baskische museum, majoor W. Boissel, heeft een commissie inge steld om voorbereidingen te treffen voor de oprichting van gedenkteeken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Het Roelandslied wordt geëerd. Verruiming van de werkgelegen heid in de metaalnijverheid. Op het departement van sociale zaken heeft Vrijdag op verzoek van de werkcommissie tot bestrijding van de werkloosheid een bespreking plaats gehad met de werkgevers- en de werk nemersorganisaties in de metaalnijverheid. De bedoeling van deze conferentie was, te komen tot instelling van een commissie, aan welke zal worden opgedragen het instellen van een onderzoek naar de vraag, welke mo gelijkheden in de metaalnijverheid aanwezig zijn om te komen tot verruiming van de werkgelegenheid. De conferentie heeft ertoe geleid, dat een commissie in het leven is geroepen, welke zeer binnenkort haar werkzaamheden zal aanvan gen. Gesloten beroepen voor vreemdelingen. Ook voor houtgranietbedrijf vergunning noodig. De regeeringspersdienst meldt: Dezer dagen zal in de staatscourant ver schijnen een koninklijk besluit, waarbij ook het houtgranietbedrijf onder de werking van de wet van 22 April 1937 tot regeling van het zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen wordt gebracht zooals dit reeds het geval is met het daaraan nauw verwante terrazzobedrijf. Onder het houtgranietbedrijf wordt ver staan het bedrijf bestaande in het vervaar digen van producten verkregen door menging van korrel-, poeder- of vezelachtige vulstof fen, hetzij van organischen, hetzij van anor- ganischen aard, al dan niet uitsluitend met gebrande magnesiet en chloormagnesiumloog. Vóór de zelfstandige uitoefening van dit bedrijf door vreemdelingen zal derhalve bin nenkort eveneens een vergunning van den mi nister van Economische Zaken vereischt zijn. De aandacht wordt erop gevestigd, dat vreemdelingen, die naast het terrazzobedrijf het houtgranietbedrijf zelfstandig uitoefenen of wenschen uit te oefenen, voor elk dezer be drijven een afzonderlijke vergunningsaan vrage moeten indienen. LOONEN IN ZAANSCHE HOUTBEDRIJF WORDEN MET 5 PROCENT VERHOOGD. De loonefi en tarieven, genoemd in de oude overeenkomst in het Zaansche houtbedrijf, worden met ingang van 15 Februari met vijf procent verhoogd. De nieuwe C. A. O. is aan gegaan voor een jaar en loopt tot 15 Fe bruari 1939. Neusopius kon niet meer antwoorden. Heelemaal versuft hing hij tegen den muur aan. Dickie moest onwillekeurig lachen, toen hij het gezicht voor hem zag. Die heb ik mooi op zijn falie gegeven, grinnikte hij. Ik hoop. dat hij nog lekker lang zoo blijft liggen, dan kunnen Thijs en ik tenminste vluchten. We moeten natuurlijk ook oppassen, dat de vrienden van Neusopius niet hierheen komen, als wij er nog zijn, want dan zou alles nog wel eens heelemaal fout kunnen gaan. Komaan, voortgemaakt nu En hij sprong van de lamp af op den grond. Neusopius, ik wensch je het allerbeste. Ik hoop, dat ik je nooit weer terugzie, leelijke boef, die je bent! En Dickie liep de kamer uit, die door al dat vechten leelijk in wan orde was geraakt. Stoelen waren gebroken, de lamp hing half uit het plafond, kortom, het was een rommel van de andere wereld. Thijs, waar zit ie. Thijs. Kom hierheen, dan gaan we weg! Willem van Konijnenburg tot commandeur bevorderd. In Pulchri Studio te 's Gravenhage heeft Vrijdagmiddag de bekende schilder W. A. van Konijnenburg ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag de gelukwenschen in ontvangst genomen van collega's en bewonderaars. Tij dens de receptie heeft de kamerheer van de Koningin Ph. J. graaf van Zuylen van Nije- velt den jubilaris medegedeeld, dat het H. M. behaagd heeft hem te bevorderen tot com mandeur in de orde van Oranje-Nassau. De minister van onderwijs, die door uitste- digheid verhinderd was persoonlijk te komen, liet zijn oprechte gelukwenschen overbrengen door den chef der afdeeling kunsten en we tenschappen, den heer P. Visser. Burgemeester De Monchy nam het woord en releveerde onder meer, dat bij gelegenheid van een onlangs te 's Gravenhage gehouden congres een Amex-ikaan, die het gemeentelijk museum bezocht en daar een werk van den jubilaris zag hangen, aanstonds uitriep: „that must be van Konijnenburg" het beste bewijs hoe bekend in de U. S. A. zijn werk is. De minister van buitenlandsche zaken kwam persoonlijk blijk van belangstelling geven. De voorzitter van Pulchri Studio, de heer Willy Sluiter, sprak den jubilaris harte lijk toe, evenzoo deed de heer Snijder van Wissekerke namens den Hoogschen Kunstkring en de heer Haver Dreoze namens den Neder- landschen Kunstkring. DE WIJZIGING IN DE INSPECTIES VOOR WERKVERSCHAFFING. Als inspecteur voor de werkverschaffing in de inspectie Noord-Holland benoorden de lijn Amsterdam-Haarlem-Zandvoort, is de heer ir. W. M. van Rossum du Chattel aan gewezen. Zijn standplaats zal Alkmaar zijn. Als inspecteur voor de werkverschaffing in de huidige inspectie Noordwijk, welke omvat het gedeelte van de provincie Noord-Holland ten zuiden van de lijn Amsterdam-Haarlem- Zandvoort en de provincie Zuid-Holland, ge legen boven de lijn Den Haag-Gouda zal de heer ir. J. W. Hudig optreden, met stand plaats Haarlem. Deze wijzigingen gaan op 1 Mei 1938 in.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11