J. HAMERS IJmuider Courant 121 cents per week De Huiskat. Het Nieuwe Avondblad is en blijft /(JEEP/ BEVERWIJK jjet voetbalprogramma voor a.s. Zondag. De Kennemers' hebben Zondag hun trouwen anhang een geduchte teleurstelling bezorgd Hnor twee kostbare punten in Den Helder phter te laten. H.R.G. scheen in ongenaak- haren vorm te zijn. terwijl de Kennemers maai' niet tot hun gewone spel konden komen pi zich deels gedwongen; deels uit eigen wil tpVtrokken in de verdediging. Hoe het zij, de wedstrijd werd verloren., maar de kampioenskans nog- geenszins. D.W.V. kwam door een groote overwinning op West- Frisia weer aan den kop met 1 punt voorsprong on de Kennemers. Morgen krijgen de rood zwarten West Frisia op bezoek. In Enkhuizen wonnen de Kennemers destijds met 3—1. Zij zullen zich daardoor en evenmin door de zroote zege van D.W.V. wel niet laten ver ben 'hun tegenpartij te onderschatten. Ook West'Frisia heeft in deze competitie al eens voor verrassende uitslagen gezorgd. In het elftal van de Kennemers is een wijzi ging °-ebi'acht. Groot, die er wat uit is en die 00 levoor hem zoo vreemde plaats van links buiten zijn vorm heelemaal niet kan terugvin den is niet opgesteld. jelle v. d. Wal zal zijn plaats innemen, ter wijl in de half-linie Gordijn is opgesteld. Het elftal is nu: Van Urk, Dinkla, v. d. Bos, Veenstra, Steeman, Gordijn, Hoope, Horeman, Boom, Heideman, v. d. Wal. De óverige wedstrijden zijn: Z.V.V.—H.R.C. wFiC._De Spartaan, O.S.V.—Z.F.C., D.W.V.— Alcm. Victtix. Uitslagen der eerste ontmoetingen: 7—0, 5-2, 4-2, 2—2. beverwijk—zandvoort. Morgen ontvangen de rood-witten een ean- didaat°voor de bovenste plaats, namelijk Zandvoort, dat na een onzeker begin, de laat ste weken sterk is komen opzetten en thans de tweede plaats inneemt op de ranglijst. In den uitwedstrijd tegen de badplaats- menschen behaalde Zandvoort een verdiende 5_2 overwinning op een zwak spelend Bever- W'üe groote vraag is thans: „zal het Bever wijk gelukken revanche te nemen?" -Het spel van Maenhout c.s. in de laatste wedstrijden wettigt het vermoeden, dat zij hierin niet zul len dagen. De 1O overwinning van Zondag jl. óp W.M.S. was niet erg overtuigend, ter wijl het spelpeil nog lang niet dat was, wat Beverwijk kan. Zandvoort beschikt over een productieve voorhoede, die het Adrichem danig lastig zal maken. Alle voorwaartsen beschikken over een goed schot en zij aarzelen niet hiervan een goed gebruik te'maken. Beverwijk heeft echter nog een leans. Al hoewel klein, de kans is er en wanneer het Maenhout mag gelukken het noodige zelfver trouwen in zijn ploeg terug te .brengen, dan heeft Zandvoort nog lang niet gewonnen. Hoe het echter ook zij, het publiek -kan in ieder geval een spannenden strijd verwachten. In de opstelling zijn weer énkele wijzigin gen aangebracht. De middenvoorplaats zal worden bezet door Maenhout, terwijl als rechtsbinnen is opgesteld.-de' junior J. Steen- j voorden. De opstelling is: P. Adrichem, J. Vessies, ,J.;.. Kuyerfi A. de Ruiter,,, G. dé RuiterrTh^ Kuyer, A. Markx, J. Steenvöorden, J. Maenhout,r C. Vessies, C. Koning. filmavond in odeon. De arbeidersvereéjniging voor lijkverbran ding zal op Dinsdag ,15 Februari in gebouw Odeon een filmavond -houden. Er zal o.m. de bekroonde film van J. C. Mol: „Het wonder, der bloemen" vertoond worden. HET LEVEN VAN LOUIS PASTEUR. Voor de vereeniging „De eultureele film" zal op Woensdag 2 Maart in het Kennemer Theater een voorstelling worden gegeven van de film „Het Leven van Louis Pasteur". DE STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN Voor de week van 14 tot en met 19 Februari zijn de stempe-ltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Bever wij teche Bestuürdersbond 11.1511.45 en 3—3.15 uur; Christelijke Besturenbond 11.1511.30. en 3.15—3.30 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 10.3011 en 2—2.15 uur; R.K. Volksbond. 9.3010 en 3.303.45 uur; Wijk aan Zee 9.45—10.15 en 2.30—2.45 uur. WATERSPORT. Men schrijft ons: Het vorig zomerseizoen was het niet moge lijk voor booten met grooteren diepgang dan 1 Meter een vaste ligplaats te la-ij gen te Uitgeest. Thans is voor. het komende seizoen deze mogelijkheid er wel. De heer Keijzer, eigenaar van de Jachtwerf „Werie" te Uit geest nam het initiatief en deed een ruime binnenhaven graven aan den Lage dijk. nabij de Kalkovens, waarheen hij tevens zijn be drijf overplaatste. Om in deze haven te komen, moet men, ge rekend van af de meer, de vaargeul houden tot aan de voorlaatste ton. Gezien de goede ligging en uitstekende spoorverbindingen met Uitgeest, alsmede het feit, dat deze haven pl.m. 5 minuten van af het centrum ligt, zul len velen hun ligplaats daar kiezen. Het betreft hier uitsluitend een zomerlig- ging voor booten. Inlichtingen worden ver strekt door den secretaris van de commissie, de heer F. P. Kuyt, Vondellaan 43 te Bever wijk. (Door de ontdekking van den af druk van een kattenboot in een ongebakken tegel in Britsch- Indië is men tot de conclusie ge komen, dat de kat als huisdier reeds lang in Br. Indië moet hebben bestaam voor zij naar Egypte kwam.) 't Eerst zijn katten voorgekomen, Heeft men altijd aangenomen, In het Oud Egyptisch rijk; Men vond steun voor die bewering In d' Egyptische vereering Van de kat, zelfs nog als lijk. Maar nu is er iets gevonden, Waardoor men op sterke gronden, Aan dit standpunt twijflen gaat; 't Is een ongebakken tegel, Waarin scherp het pootig zegel Van een kat te lezen staat. En nu hebben de geleerden, Die de theorie doceerden Van 't Egyptisch oer geslacht; Door dien katterigen flater Eensklaps een modernen kater, Dien ze nooit hadden verwacht. Er wordt druk over geschreven, En ik vind het overdreven, Maar misschien heb ik het mis; 'k Vind, dat als er duizend jaren Eerder ook al katten waren. Dit geen kat-astrofe is. Men gaat nu weer onderzoeken, Straks verschijnen dikke boeken, Over 't nieuwe, dat men vindt; Vreemdaan dat historisch wroeten, Ligt mijn huiskat aan mijn voeten, Rekt zich vadsig uit en spint. meubileerinrichting ZEESTRAAT 74, Telef. 5576, BEVERWIJK Ook voor Vitrages en Overgordijnen enGRATIS maken. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. Vellema—van der Weide, z.; G. C. Welagen—Duinmayer, z.; T. van den Bosch—Kaper, z.; A. G. van Lint—de Ruijter, z.; G. BakkerElenbaas, z.; T. Brinkman Otten, d.; M. R. WaandersBronchel, z. M. van der Lem—van der Wardt, d. Overleden. N. Visser, 85 j., wed. van M. Vis ser, alhier, Beecksanghlaan 40; J. H. van der Linde, 17 j., ongeh. zoon, IJmuiden (Vélsen), Stephensonstraat 44. ARBEID IN DUITSOHLAND. De directeur van de gemeentelijke Arbeids beurs verzoekt ons er de aandacht op te wil len vestigen ,dat in Duitschland groote vraag is naar ongehuwde melkers, paardenknechts en interne knechten voor allerlei werkzaam heden op 'n loon van f 25 tot f 50 per maand met kost en huisvesting. Ook gehuwde mel kers kunnen plaatsing krijgen mits meer leden uit het gezin kunnen melken. Aan deze ar beiders is behoefte in Rijnland en Westfalen, evenals in Hamburg en omgeving en Han nover, Bremen eh omstreken. De loonen zijn binnen de genoemde grenzen afhankelijk van het aantal koeien, dat men kan melken en verzorgen en van de grootte van den veestapel. C J. M. V. EXCELSIOR Maandagavond houdt de Christelijke Jonge- mannenvereeniging „Excelsior" een ledenver gadering in het Ned. Hervormde Vereenigings- gebouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. een inleiding van Ds. C. M. Krij ger en een vrij onderwerp van den heer R. Wilgenhof. HET 20-JARIG BESTAAN VAN DE KENNEMERS. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Kennemers is door het bestuur een commissie aangezocht om de voorbereiding van het vierde lustrum te regelen. De volgende heeren zullen bij aanneming van hun functie de commissie vormen; H. J. van der Plas, J. Halenbeek, C. Steeman, S. D. Hoogvorst, S. van der Wal, terwijl de heeren M. Lindner en J. C. Verhorst het bestuur der vereeniging zullen vertegenwoordigen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 1 Februari 1938. Prijsno teering: Waschpeen per kist 2 Va0. Boerenkool per K.G. 2Vfe. Andijvie per K.G. 12—25. Rabarber per bos 23, Peterselie per bos 33Vs. Selderie per bos 23. Prei per K.G. 3—6V2. Uien per K.G. 10—13. Witlof per K.G. 8—12. Spruiten per K.G. 1214. Wortelen per K.G. 23. Bieten per K.G. 3—4. Nero per K.G. 516. Knollen per stuk 2—4Vi. Roode kool per K.G. 2—5. Gele kool per K.G. 3—5. Groene kool per stuk 2V2—6. Appelen per K.G. 814. Peren per K.G. 1214. het Dagblad met den Laagsten abonnementsprijs Alle Andere Dagbladen zijn Duurder R.-K. SCHAAKVEREEN1G1NG ST. THOMAS. St. Thomas is er .in geslaagd revanche te nemen op de vroeger door haar geleden ne derlaag tegen Haarlem 2. Merkwaardig is, dat nu gewonnen werd met dezelfde cijfers als toen verloren werd. Door deze overwinning heeft St. Thomas 1 tevens de bovenste plaats bezeten zijn de kampioenskansen belangrijk gestegen. De uitslag was als volgt: Haarlem 2 St. Thomas L. van KesselE. Sprenkeling 0,1 W. de Boer—W. Briefjes 10 Th. de Loze—Jö Lute 0I J. Gigengack—A. Toepoel 0—1 G. Elsing—L. de Winter 10 C. Weber-N. Steeman 1/2—1/2 N. Balk—J. Rozing 0—1 J. H. MeijerW. Molleman 10 A. WilkensJ. Beentjes 01 Th. Schroote—S. Lute 0—1 De nieuwe zaal van het Kennemer Theater. Wordt a.s. Dinsdag geopend. De nieuwe feest- en balzaal van het Ken- nemelr Theater aan de Zeestraat nadert thans haar -voltooiing. Dit wordt een mooie, ruime zaal met een flink tooneel en een parketvloer voor de dansliefhebbers. De lengte van de zaal is 22 M., haar oppervlakte is zelfs grooter dan de bestaande oude tooneelzaal. Wanneer zij als theaterzaal dienst doet zal zij plaats kunnen bieden aan 400 toeschouwers, wordt zij gebruikt als dans- of feestzaal dan kunnen 300 personen plaats vinden. Wanneer alles gereed is, zal de nieuwe zaal van het Kennemer Theater een zeer gezellige» aanblik bieden en vooral de frissche, moderne tinten van het schilderwerk zullen het uit stekend doen. De verlichting is eveneens keu rig in orde, het ontbreekt zelfs niet aan een kleurenschijnwerper in het plafond. Dit pla fond is gewelfd en geheel berekend op een goede terugkaatsing van zang, muziek en ge sproken woord. De accoustiek van de nieuwe zaal voldoet inderdaad aan de hoogste eischen. Het tooneel is 5V2 M. diep en in de opening 6j/2 M. breed. Het zal o.a. plaats bieden aan de band. Ook de tooneel-décors zijn in moder ne kiemen gehouden. Onder het tooneel be vinden zich ruime kleedkamers, voorzien van waschgelegenheden. De dansvloer heeft een oppervlakte van 72 M2. Aan de linkerzijde zijn breede ramen en flinke deuren. De nieuwe zaal zal zich dan ook uitstekend leenen voor congressen e.d. De foyer staat in directe verbinding met de zaal, zoodat ook daar nog een flink aantal be zoekers plaats kunnen vinden. Intusschen is ook in de oude zaal een en ander gewijzigd. In de gangen zijn o.m. nieuwe toiletten gebouwd en voorts is reeds rekening gehouden met de toekomstige verbouwing van den ingang van het theater, waarmede in Mei een aanvang zal worden gemaakt. Oa. zijn de trappen, die den nieuwen opgang zul len vormen voor het balcon, reeds gereed ge komen. De nieuwe zaal, die gebouwd werd door de firma Lokhorst en Welagen onder architec tuur van den heer Gé Langendijk zal a.s. Dins dag, des avonds te 8.15 uur officieel in gebruik worden genomen. Reeds nu bestaat daarvoor groote belangstelling en uit de talrijke aan vragen. die nu reeds voor het gebruiken van de nieuwe zaal binnenkomen kan wel worden afgeleid, dat aan een feestzaal van deze afme tingen vooral na de sluiting van „Oud Mee- rensteyn" in Beverwijk behoefte werd gevoeld. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN Op Donderdag 31 Maart en 1 en 2 April zal. een tentoonstelling gehouden worden van werkstukken van de cursisten, die de bakkers cursus van de Algemeene Christelijke Bak kersgezellen gevolgd hebben. De werkstuk ken worden tentoongesteld in gebouw Odeon aan de Baanstraat, waar evenals het vorige jaar de feestelijke prijsuitreiking zal plaats vinden. ZENDING SSAMENKOMSTEN De zendingsavond, die in verband met den nation alen feestdag was uitgesteld, is thans bepaald op Dinsdag 22 Februari in het Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat.. Zen deling A. van Dijk uit Heemstede hoopt op deze bijeenkomst te spreken over het zen dings werk in Nieuw-Guinea. In het Vereenigingsgebouw aan de Populie renlaan zal op Maandag 21 Februari een zen dingssamenkomst worden gehouden. Op deze bijeenkomst zal de heer F. J. F. van Hasselt eveneens over het zendingswerk in Nieuw- Guinea, of een daarmee verwant onderwerp, spreken. In verband met dezen laatsten zendings avond is de samenkomst van de Vrouwenver- eeniging verzet op Maandag 14 Februari. De daaropvolgende zal plaats hebben op 28 Fe bruari. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg een reproductie van de teekening „Poortje met reiziger en muilezel", van den in 1616 te Be verwijk geboren schilder Thomas Wijck. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. van Ommen, fruithandelaar, van Nij megen, C. H. Moensstraat 22. J. Kaaijk, timmerman, van Voorburg, Hof- dij kstraat 47. H. Uiterwijk, z. ber., van Amsterdam, Nar- cissenweg 83. I. Verhoeven, instrumentmaker, van Oegst- geest, C. Matersweg 15. C. E. C. Bodewes, winkeljuffrouw, van Am sterdam, Relweg 27. Chr. J. H.'Fenger, dienstbode, van Haarlem, Nieuwstraat 12. M. van Haaff, dienstbode, van Heemskerk, Voorstraat 10 b. C. F. Slinger, fabrieksarbeider, van Heems kerk, Rijksstraatweg 292. L. de Vormer, dienstbode, van Arnhem, Beecksanghlaan 1. A. J. Mooij, fabrieksarbeider, van Zaandam, Reguliersdwarsstraat 4. W. Koster, electricien, van Rotterdam, Aca- cialaan 1. A. S. L. Stuijt, dienstbode, van Heilöo, Alkm. weg 255. P. H. van Dijck, z. ber., van Bloemend aal, Hoflanderweg 125. E. J. Schuurman, kruidenier, van Zaandam, Arendsweg 25. Vertrokken: W. Zonjee, kantoorbediende, naar Uitgeest, Lange Buurt 26. W. J. van Montfoort, smid n. Haarlem, Ged. Schalkburgergracht 87. j. Bennink, arbeider, naar Sleen, Veiriooild E 265. J. G. Koelwijn, huish. naar Heemskerk, M. van Heemskerkstraat 62. T. B, v. d.: Straaten, uitvoerdei'-bouwk.. naar Kruiningen,Hanswéerd,. Maartenbroers- weg C. 428. C. Kartman, z. ber., naar krommenie, Zui- der Hoofdweg. D. P. Ledegang, stucadoor, naar Amster- d-am-W., Solebaystraat 12 II. A. Reehsteiner, dienstbode, naar Velsen, Hotel „Velserbeek" inw. C. Philippi, timmerman, naar Amsterdam Voorburgwal 15. J. C. de Roos, scheepsteekenaar, n. Alkmaar, Hoogstraat 2 p.a. P. Imming, H. van Maekelenberg, huish., haar Haarlem, Tuinstraat 3. W, Kop, timmerman, naar Wormerveer, Acacialaan 16. J. M. Eusman, stoker P.E.N., naar Velsén, Koningsweg 2b. C. Th. E. Aardenburg, religieuse, naar Lochem, St. Joseph Rusthuis. G. Vis-man, z. ber., naar Velsen, Mahustraat 10a. HEEMSKERK DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN'. In de week van 13 tot 20 Februari is de winkelierster mej. Tr. Schoehuis aangewezen tot den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, alsmede bak- en braadvet. DE graal. In het K.S.A.-gebouw kwamen een groot aantal meisjes ter vergadering bijeen met het doel een afdeeling op te richten van Graal. De bijeenkomst stond onder leiding van een Vrouwe van Nazareth, Zuster Coleta. De aanwezigen werden welkom geheeten door kapelaan Reiber. Hierna weEd het woord gevoerd door Zus ter Coleta, die het werk van de Graal uiteen zette. Verschillende meisjes gaven zich op en werden bij de respectievelijke groepen ingedeeld. Een achttal dames werden als leid ster aangewezen. CASTRICUM Totaal 3 1/2—6 1/2 distributie van levensmiddelen. Met ingang van Zaterdag zal worden aan gevangen met de distributie van levensmid delen over het 6e tijdvak, onvermengde mar garine en bak en braadvet zullen verkrijg baar zijn bij den heer Joh. Beentjes, Oude Haarlemmerweg te Castricum. Verbetering van den Rijksweg naar Amersfoort. De oorspronkelijke plannen gewijzigd. Nadat reeds 3 jaren geleden op de bureaux van den Rijkswaterstaat te Haarlem de teeke- ningen in gereedheid waren gebracht voor een ingrijpende wijziging van den rijksweg Ara- sterdam-Amersfoort, voor zoover het 't ge deelte betreft, dat op Diemer grondgebied is gelegen, zal thans eindelijk met een der on- derdeelen van het groote werk binnenkort een aanvang worden gemaakt. Van bevoegde zijde vema-men wij, dat het eerst onderhanden wordt genomen de Prins Hendrikkade in Diemen, waar een nieuwe schoeiing wordt vereischt, welke geheel uit beton en ijzer wordt geconstrueerd. I-Iet begin van deze kade zal een groote wijziging onder gaan, doordat eenige perceelen, welke thans den hoek OuderkerkerlaanPrins Hendrik kade vormen, zullen worden gesloopt. Voorts zal en wel in afwijking van de oorspron kelijke plannen de groote ophaalbrug, welke in de kom van Diemen is gelegen en in den volsten zin des woords een verkeersob stakel genoemd kan worden, verdwijnen. Een nieuwe brug zal gebouwd worden, recht tegen over de Burgemeester Bickerstraat. Niet in der minne geschikt. Bij de onderhandelingen, gevoerd tusschen het Rijk en de eigenaren der kapitale winkel huizen, welke in de kom van het dorp staan en volgens de wijzigingsplannen van den Rijksweterstaat geamoveerd moeten worden, is in de afgeloopen paar jaren gebleken, dat niet alle eigenaren zich hebben kunnen ver eenigen met de koopsom, welke het Rijk voor de perceelen bood. Met een drietal hunner is een schikking getroffen, doch de anderen bleven op hun stuk staan. Hier zal uiteindelijk de rechtbank een beslissing moeten nemen, doch aldus deelde men ons te. bevoegder plaatsen mede de uitvoering'der plannen voor belangrijke wegverbetering in Diemen, welke nu reeds zoo lang vertraging ondervond, zal door de .te wachten onteigenings-proce- dui'e, niet verder belemmerd behoeven te wor den. In dit gev.al zal n.l. het instituut der voor- ioopige. inbezitneming gehandteerd kunnen wordèn, zoodat met ingang van 1 Mei e.k. met de afbraak der verschillende panden een begin kan worden gemaakt. Met het amoveeren van de rij hooge winkelhuizen zal het aspect van de kom van Diemen, een algeheele wijziging ondergaan. Ook de aan de tegenovergestelde zijde liggende Wilh e lm in akad e wordt geheel afgebroken; de meeste daar staande perceelen zijn inmiddels reeds ontruimd. Een groote verbetering van de nieuw te bouwen brug aan de Weespervaart zal zijn, dat deze ter weerszijden van voetpaden wordt voorzien. Een strop van 30.000. Het, voor 4 jaren geleden met zooveel moeite, zorgen en financieele offers aange legde betonnen rijwielpad, dat langs de vaart loopt, zal weer geheel verdwijnen, hetgeen een strop van niet minder dan 30.000 betéekent. Doordat op den Hartveldscheweg zoowel een snelverkeers-baan (12 M. breed), als een met klinkers bestrate weg voor lokaal verkeer is geprojecteerd, waar tusschen de trambaan komt te liggen, welke laatste weer van. den grooten weg wordt gescheiden door een gras strook ter breedte van 2.50 M., is omlegging van de oude Keulsehevaart noodzakelijk, waarvoor een deel van de weilanden, liggende in het aangrenzend polderland, zal worden afgegraven. In verband hiermede zal ook de Hartveldschebrug, welke reeds een aanzien lijke oppervlakte beslaat, nog beduidend bree der worden, dan zij reeds is'. Ook dit mag on getwijfeld als een. belangrijke verbetering voor het snelverkeer worden aangemerkt. Aangezien de fietsers in de toekomst ge bruik moeten maken van den lokalen klinker weg, komt ook het zoo gevaarlijke oversteek- punt bij de Hartveldschebrug (Weesperzijde) waar reeds zoovele ernstige ongelukken voor kwamen, te vervallen. Naar ons van deskundige zijde verzekerd werd, zal het nog wel een paar jaren kunnen duren, alvorens de omvangrijke werken ge heel zullen zijn uitgevoerd, maar dan zal dit tracé van den belangrijken verkeersweg Am sterdamAmersfoort een doeltreffende ver betering hebben ^dergaan. j T'JtiNCENj HOLLAND—AMERIKA LIJN Loclunonar, Vanc. n. Rott, 10 v. Cristobal. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott: 11 te Antw. Damsterdijlk, Rott. n. Vancouver, 10 te Cristobal. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. 10 v. Londen Boschdijk, Rott. n. Tampa 10 v. Antw. p. 11 (vjm.) Vlissingen. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 9 te S. Francisco. Binnendijk, 10 v. Rott. te Pto. Mexico. Veendam, 9 v. N.-Orleans te Kingston (Ja.) Narenta, Vancouver n. Rott. 8 v. Porti (O.) Breedijk, Rott. n. Baltimore p. 10 Prawle Pt. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk (thuisr.) 9 van Hongkong. Gaasterkerk (thuisr.) p. 11 Gibraltar HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJ! Hoogkerk (uitr.) 10 v. Livorno. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJ! Amstelkerk (uitr.) 10 van Dakar. Ceres, ll v. Amst. n. W.-Afrika. HOLLAND-AFRIKA LIJN Randfontein, 11 v. Rott. te Hambu Heemskerk (uitr.) ll v., Antwerpen KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop, 10 v. Rott. te Hamburg. Oberon, 10 v. Izmir n. Candia. Titus, 11 v. Lefkandi te Catania. Fauna, 11 v. Lissabon te Genua. Aurora, 11 v. Venetië te Triest. Vulcanus, 11 v. Algiers te Lissabon. Ajax, 11 v. Amst. naar Rott. Achilles, 11 van Amst. naar Rott. Barneveld, 11' van Amst. naar Chili. Midas, 10 van Cristobal naar Curacao. Orpheus, 11 van Amst. naar Aarhuus. Perseus, 11 van Amst n. Odense. Vesta, 11 van Thessalonika naar Izmir. Venus, Venetië n. Amst. 11, 100 m. Z.W. v. Ouessant. Agamemnon, 10 v. Amst. te Hamburg. Ariadne, Amst. n. Kopenh. p. 11 Holtenau. Aurora, 10 v. Palermo te Venetië. Helder, Amst. n. Chili 9 te Cristobal. Irene, Amst. n. Trinidad p. 10 Azoren. Juno, 10 v. Tunis naar Alexandrië. Odysseus, 10 van Bilbao n. Oporto. Rhea, 10 v. Genua n. Amsterdam. Saturnus, 10 v. Hamburg n. Amsterdam Amor, 11 v. N.-York n. Pt. au Prince. Hermes, 11 v Amsterdam te Rotterdam. KON SHELL Agatha, 8 v. Batavia n. B. Papan, Calcutta. Agnifca, 8 "té Curacao n. Engeland. Mirza, 11 te Huil verw. n. Dover, dan dokken te Amsterdam. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 19 v. Amst. te Hamburg. Salland (thuisr.) 9 te Santos. MEYER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Cyclops, Rott. n. Japan 11 van Suez. Gleniffer, Dairen n. Amst. 9 v. Casabl. Radnorshire, Japan n. Amst. 11 van Bela- wan.. Alcinous, 10 v. Swansea n. Birkenhead. Patroclus, Japan n. Rott. 11 v. Marseille ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 11 11 van Madeira. Alhena (thuisr.) 9 v. Victoria (Dr.) Alpherat, 10 v. Rott. te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD Buitenzorg (uitr.) p. 10 Finisterre. Kota Gede (thuisr.) 11 v. Singapore. Kota Nopan (thuisr.) 10 v. Marseille. Soekaboemi (thuisr.) 10 v. Port Said. Sibajak, 11 v. Rott. te Batavia. Dempo (uitr.) 11 v. Marseille. Kota Agoeng (thuisr.) 11 te Londen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde, (thuisr.) 11 v. Port Said. Poelau Tello (thuisr.) 11 te Genua. W1JKLIJN Beverwijk, Morphoubaai n. Hamburg p. 10 Gibraltar. AANGEKOMEN. 10 Februari: Hontestroom s.s. Londen Ask s.s. Söderhamn Olga m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil 11 Februari; Enid Mary s.s. Goole Confid m.s. Boston Attendant s.s. Havre VERTROKKEN. 10 Februari: Eurymedon m.s. Londen Waterland s.s. Buenos Aires Ousel s.s. Liverpool Hermes s.s. Rotterdam 11 Februari: Ajax Rotterdam Perseus Kopenhagen Vlootiiitbreiding. Dezer dagen is met goed gevolg een nieuw motorschip te water gelaten van de werf der Gebrs. Niestern te Delfzijl voor rekening van kapt. J. Kruithof te Stedum. Het schip, hetwelk een laadvermogen heeft van 260 ton wordt gebouwd onder klasse Bu reau Veritas- en - Scheepvaart-Inspectie groote kustvaart. Het wordt voorzien van een Brons-motor van 150 PK. Zware deklading. Het Nederlandsche s.s. „Waterland" van de Kon. Holl. Lloyd, hetwelk Donderdagavond naar Zuid-Amerika is vertrokken; had twee spoorwagons aan dek geladen bestemd voor de Argentijnsehe Staatsspoorwegen. Naar wij- vernemenzullen nog meer van deze versche pingen derwaarts plaats vinden. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche s.s. „Ask" arriveerde giste ren met een lading cellulose van Söderhamn via Huil aan de papierfabriek te Velsen. Na lossing dezer hoeveelheid vervolgde het schip de reis naar de hoofdstad waar het- de voor die stad bestemde stukgoederen zal lossen en om weer bij te laden voor Zweden. Wereldscheepsb o u w. Naar Lloyd's Register of Shipping meldt bedroeg het aantal te water gelaten schepen over het jaar 1937 1101 met een inhoud van 2.690.580 bruto reg. ton tegen 999 schepen met een inhoud van 2.117,924 ton in 1936. In 1937 liepen er 111 stoom- en motorschepen van stapel met een inhoud van 182.909 br. reg. ton tegen 68 schepen metende 93.181 ton In het jaar 1936. Hieruit blijkt dus een sterke toename van het aantal nieuwgebouwde schepen, cumulee ren d Ih hóogeré vrachten en meer aanbod van lading.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3