Een nationaal-socialist in het Oostenrijksche kabinet THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN MIDDENSTANDS INSTITUUT KUNSTGEBITTEN LAGE PRIJZEN dtnsktg IS FEBRUARI 1938 Moeilijke keuze voor Schuschnigg. Havas meldt uit Weenen, 14 Fe bruari: De indruk, dat Oostenrijk ge plaatst is voor een beslissend alter natief, wordt steeds meer bevestigd. Uit een reeks met elkander in over eenstemming zijnde inlichtingen uit betrouwbare bron volgt, dat Oosten rijk de keuze heeft tusschen twee op lossingen. De eerste betreft uitvoe ring van den paragraaf in het gentlement's agreement, waarin de bondskanselier zich verbond verte genwoordigers van de z.g. nationale oppositie tot samenkerking en poli tiek verantwoordelijkheid op te roe pen, waaronder men aan Duitschen kant een deelneming aan de regee ring verstaat. In dit geval zou Hitier op Februari in den Rijksdag opnieuw de onafhankelijkheid van Oostenrijk en het beginsel der niet-inmenging uitspreken in een nog duidelijker vorm dan te voren, waarbij zelfs het Oostenrijksche Vaderlandsche Front erkend zou worden en de Oostenrijk sche nationaal socialisten zouden worden uitgenoodigd zich rustig te houden. De tweede oplossing zou de chaos in de Oostenrijksch-Duitsche betrekkingen beteekenen. Bevestigd wordt o.m., dat de kern van het ge- heele probleem de benoeming van Seiss Inquart aan het hoofd van het departement der veiligheidspolitie kringen noemen Seiss nationaal socialistisch onder het oog zien, indien hij over een mach tigen buitenlandschen steun beschikte, doch het schijnt, dat Mussolini, hoewel hij als altijd den Italiaanschen invloed in Oostenrijk zou willen verdedigen, meer door de spil met Ber lijn belemmerd wordt dan hij gedacht had. De eindbeslissing van den bondskanselier kan tal van gevolgen voor het Europeesche evenwicht hebben. Indien Londen en Parijs ook een woord meespraken, zou Schuschnigg's taak vergemakkelijkt zijn. De Romeinsche correspondent van de Figaro schrijft: Te Rome verzekert men, dat het Oos tenrijksche kabinet binnenkort in aanzienlijke mate hervormd zal worden. Guido Schmidt zou aan buitenlandsche zaken worden vervan gen door kolonel Adam. Generaal Huelgerth zou als vice-kanselier aftreden en vervangen worden door Skubl, thans onderstaatssecreta ris van binnenlandsche zaken en chef der politie. 16 RIJKSSTR.WEG 16 HAARLEM-N. - TELEF. 16726 m. garantie tegen onze bekende Spreekuren lederen morgen van 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag en Donderdag 79 uur. Spreekuren Gr. Houtstr. 99, Tel. 13728 lederen middag van 1.304 uur. Avondspreekuren Maandag, Woensdag, Vrijdag van 7—9 uur. (Adv. Ingez. Med.) ms La rad Geheele volk moet gereed zijn voor mobilisatie, zegt Stalin. IS. Politieke Inquart een katholiek". Maandagavond was men van mee- ning, dat deze combinatie de over hand zou krijgen. Seiss Inquart zou benoemd worden tot minister veilig heidspolitie en Skubl, thans onder secretaris der veiligheidspolitie zou in zijn functie gehandhaafd *>'üven en onder Seiss Inquart kc m te staan. Ten aanzien van de Italiaansehe houding In deze aangelegenheid is niets naders be kend geworden. Men veronderstelt echter niet, dat Italië een anderen raad heeft kun nen geven dan een impasse te vermijden, welke internationale gevaren en complica ties niet zich mede zou kunnen brengen. De monarchistische kringen zijn zeer terneer geslagen, maar blijven overtuigd, dat Schuschnigg geen concessies heeft In de kwestie der restauratie. Van Papen zal deze week definitief zijn post verlaten. Volgens een nader Havasbericht zou vandaag de kabinetshervorming uitgevoerd worden. Pijnlijk dilemma". Stalin. In de „Prawda" geeft Stalin een uiteenzet ting over het onderwerp „De overwinning van het socialisme in één enkel land". Stalin zegt daarin o.a.: Het zou belachelijk en dwaas zijn de oogen te sluiten ten aanzien van het feit der kapitalistische omsingeling en te denken, dat onze buitenlandsche vijanden, bijv. de fascisten, niet zullen trachten bij ge legenheid een oorlogsoverval op de U.S.S.R. te ondernemen. Het gevaar van militaire inter- Het optimisme, dat de eerste commentaren J®**fc*® en pogingen tot restauratie ontkennen, der Engelsche bladen op de bespreking te omringende kapitalistische wereld Berchtesgaden kenmerkte, is wat getemperd, bestaat, kunnen alleen domooren of verkapte door de nadere bijzonderheden over het onder- vijanden. Kan men de overwinning van het houd Men geeft er zich thans meer rekening socialisme m een land als definitief beschou- van aldus Havas, dat Schuschnigg zich inder- wen, wanneer dit land door een kapitalistische daad voor een pijnlijk dilemma geplaatst ziet wereld omringd is en wanneer niet volledig en een ondankbare taak heeft, die niet ge- gewaarborgd is tegen het gevaar van inter- makkelijker gemaakt wordt door het soort ul- ventie en restauratie?. timatum hem door den Fuehrer gesteld. Het is duidelijk, dat dit niet kan. Volgens Volgens den Weenschen correspondent van Stalin heeft de kwestie twee kanten: 1. Het de Times zou de intrede zelfs van een gematigd probleem der binnenlandsche betrekkingen in nationaal-socialist in de Oostenrijksche re- eigen land. D.w.z. het probleem der over- geering het binnenhalen van het nationaal- winning van „binnenlandsche bourgoisie" en socialistische „Paard van Troje" beteekenen. van den opbouw van een volledig socialisme, Een volledig ondergeschikt maken van Oos- en 2. Het probleem dei' buitenlandsche be tenrijk aan de Duitsche politiek en zelfs de trekkingen van het land, d.w.z. het probleem verdwijning van den staat zouden niet lang van de volledige beveiliging tegen de gevaren kunnen uitblijven. De correspondent verklaart cler militaire interventie en restauratie. eenige bijzonderheden over het onderhoud te hebben vernomen, waaruit men zou kunnen opmaken, dat door de omgeving van den Fuehrer een zekere druk is uitgeoefend ten gunste van een krachtige houding tegenover Schuschnigg. Men vertelt, dat Schuschnigg door de wederpartij geïmponeerd zou zijn, „omdat hij het voorstel tot benoeming van Seiss Inquart tot minister van binnenlandsche Het eerste vraagstuk is door ons reeds op gelost, aldus Stalin, aangezien onze bour geoisie reeds geliquideerd is en het socialisme reeds in hoofdzaak is opgebouwd. Dit is bij ons de overwinning van het socialisme, of nauwkeuriger, de overwinning van den socia- listischen opbouw in één enkel land. Wij zou den kunnen zeggen, dat deze overwinning de organisatoren een ander stuk wilden ge ven. Uit Leuven waren studenten gekomen om tegen het aangekondigde stuk te pro testeeren. Tezamen met betoogers uit de stad tracht ten zij den schouwburg te naderen. Zij werden echter door de politie teruggedrongen. Latei- kwamen zij terug, waarop een vechtpartij volgde, die zoo ernstige vormen aannam, dat de politie zich gedwongen zag met het blanke wapen op te treden. Verscheidene studenten werden daarbij tegen- den grond geworpen en onder den voet geloopen. Ook hiermede was echter aan de rumoerig heid nog geen einde gekomen. De betoogers kwamen weer bijeen en trachtten wederom bij den schouwburg te komen. Toen vuurde de politie echter een schot in de lucht af, waar-1 op de betoogers onmiddellijk uiteengingen. I De ordedienst werd versterkt. Een veertig tal gandarmes bewaakte ten slotte de om geving. Aan het einde van den avond ontstond op nieuw een botsing. Daarbij werden een poli tieman en een betooger gewond. Twee arresta ties zijn verricht. Gendarmerie te paard kwam de politie te hulp, maar behoefde niet op te treden tegen de betoogers, aangezien het meerendeel der studenten per autobus naar Leuven terugge keerd waren voer zal worden gelegd aleer de patriarch zich als minister-president terugtrekt. Op het Roemeensche ministerie van Buitenlandsche Zaken is gisteren aan een correspondent van Reuter medegedeeld, dat het gerucht over het aftreden van het kabinet Miron Christea op geen enkelen grond be rust. Hongersnood dreigt te Nanking. Ook voor het uitbreken van epidemieën wordt gevreesd. Uit Hankau 14 Februari: Te Nanking wor den een kwart millioen Chineesche vluchte lingen met den hongerdood bedreigd, aange zien de Japansche autoriteiten nog steeds ;een levensmiddelen in de stad binnenlaten. Bovendien zullen volgens de laatste berichten de levensmiddelen, welke ter beschikking staan van de internationale commissie voor de vluchtelingenwijk te Nanking binnen vier dagen zijn uitgeput. Behalve dat de interna tionale commissie zich voor de schier boven- menschelijke taak geplaatst ziet, de vluchte lingen te voeden, heeft zij ook het dreigende gevaar van epidemieën te bezweren. In de stad bevinden zich thans nog slechts twee Amerikaansche dokters. Ilaliaaiisclie wereldvlucht in voorbereiding. Met het type der „Groene Muizen". Vijf driemotorige toestellen van hetzelfn type als de Groene Muizen" worden te R0rü! gereed gemaakt voor een vlucht om de werpiii Men gelooft, dat de vliegtuigen in Maart i len vertrekken in Oostelijke richting en <3 Japan zullen vliegen. er AMERIKA BEPERKT DE „STERILISATrr* VAN GOUD. 1,5 De Amerikaansche minister van finanpifi Morgenthau heeft medegedeeld, dat ziin <5? partement het programma betreffend? T „sterilisatie" van soud sedeelteiiik- goud gedeeltelijk zal laten Regeeringspnrtij behaalde een groote meerderheid Blijkens den definitieven uitslag der verleden week in Noord-Ierland ge houden verkiezingen, hebben de Unio nisten, 39, de Nationalisten 8, de On afhankelijke Unionisten 2, de Arbei derspartij 2 en de Onafhankelij ken 1 zetel behaald. De Unionisten (regee- ringspartij) hebben sinds 1922 niet zulk een groote meerderheid in het parlement gehad. Roemenië. j, definitief is, wanneer ons land zich op een rvLenrilkhi'rilt'het^vraaeSukderDrntsch- 6lland en wanneer het niet zou liggen in eenkritiek JU5schen omringende menigte van andere stedhim is rekomen Italië dat wellicht ver- kapitalistische landen. Aangezien wij echter zwaktes doa? ziin verplichtingen in Abessynië niet °P een eüand leven, maar in een „systeem en Spanje, schijnt minder dan vroeger bereid 1fïfl6fn Se!ai]?ri;!,k gedet!t® te zijn de onafhankelijkheid van Oostenrijk Y^a:staat teQenover het land van het te verdedigen. Talrijke Oostenrijkers vreezen socialisme en het gevaar van interventie en een nieuwe crisis, zelfs als nu een compromis restauratie doet opkomen, zeggen wij open en tot stand zou komen, waarbij Schuschnigg aan eerlijk, dat de overwinning van het socialisme de regeering zou blijven en Oostenrijk zelf het in ons larid nog niet definitief is. ij toezicht op de politie zou behouden, Hieruit volgt echter, dat het tweede pro bleem voorloopig niet is opgelost en niet moet Fransche persstemmen, worden opgelost. Dit kan slechts langs den weg van vereeniging van oprechte pogingen Over de besprekingen te Berchtesgaden van het internationale proletariaat met nog schrijft de Petit Parisien, dat Hitier ronduit oprechter inspanning van ons geheele Sovjet gezegd heeft, dat een benoeming van Seiss volk tot oplossing worden gebracht. Men moet Inquart tot minister van binnenlandsche den politieken steun van den kant der ar- Zaken en leider van de politie wenschelijk zou beiders der burgerlijke landen aan de arbei- zijn. dersklasse van ons land organiseeren voor het Hitier heeft, aldus het blad, op scherpen geval van een oorlogsoverval op ons land, ge- toon gesproken en voorspelde zelfs moeilijk- lijk ook iedere steun van den kant van de heden in Oostenrijk, indien men weigerde, arbeidersklasse in ons land aan de arbeiders- Schuschnigg kan met de voorstellen van Hitier klasse der burgerlijke landen georganiseerd geen rekening houden. moet worden. Men moet, aldus Stalin, ons Moedig als hij is zou hij zeker het gevaar roode leger, onze vloot en onze roode lucht macht Ossaviachim met alle middelen ver sterken en hecht maken. Men moet ons ge heele volk in een toestand van gereedheid voor mobilisatie ten aanzien van het gevaar van den oorlogsoverval houden, opdat geener lei „toeval" en geen kunstgrepen van onze buitenlandsche vijanden ons kunnen over rompelen. Engeland en Abessynië. Standpunt der regeering ongewijzigd. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Anthony Eden, heeft in het Lagerhuis antwoord gegeven, op een vraag inzake het voorstel van Nederland aan de Oslo-staten ten aanzien van de erkenning van de verovering van Abessynië door Italië. Hij zeide, dat de houding van de Britsche regeering blijft, zoo als deze reeds eerder uiteen is gezet. VLIEGTUIGEN VOOR POLITIE DOELEINDEN. In antwoord op de in het Engelsche Lager huis gestelde vraag of hij de verzekering zou willen geven, dat de Britsche regeering als voorbeeld voor andere naties het gebruik van bommenwerpers voor politiedoeleinden in on der Britsche controle staande gebieden zal verbieden, heeft Chamberlain gezegd, dat de Britsche regeering niet bereid was het ge bruik harer luchtstrijdkrachten te beperken behalve als deel van een internationale over eenkomst. De Britsche regeering was evenwel bereid een dergelijke verzekering te geven in samen werking met andere landen, indien een ge schikte overeenkomst mogelijk blijkt. In ongenade. Het Russische blad „Wolahskaja Kommuna" verneemt uit Samara, dat Postysjef, die eenige maanden geleden in ongenade is gevallen, is ontheven van zijn post van partijsecretaris. Hij werd in 1932 met een speciale opdracht van het Kremlin naar de Oekraine gezonden, waar hij werd beschouwd als een vertrouwde van Stalin. Ongeveer vijf jaar heeft hij vrij wel onbeperkte macht gehad in de Oekraine, tot hij enkele maanden geleden werd gedegra deerd tot partij-secretaris van het gebied Samara. sell Relletjes te Antwerpen. Maandagavond hebben zich te Antwerpen relletjes voorgedaan naar aanleiding van de opvoering van een t-ooneelvoorstelling van een vrijdenkersgenootschap. Het stuk, dat aange kondigd was, was overigens verboden, zoodat Geruchten over nieuwe kabinets crisis duren voort. Volgens in politieke kringen te Boe karest circuleerende geruchten zou een reconstructie der regeering eer lang kunnen worden verwacht, aldus het D.N.B. Het heet, dat minister-president Miron Christea en de zeven vroegere premiers zou den aftreden en dat Tatarescu de leiding van het kabinet op zich zou nemen. De vorige zes vroegere premiers en de pa triarch zouden als bijzondere raad van ad vies den koning terzijde staan. Voorts verluidt, dat de minister van Bin nenlandsche Zaken Calinescu is afgetreden en vervangen door den vroegeren minister van Binnenlandsche Zaken Inculetz Hibe- raal) Een bevestiging dezer geruchten kon even wel nog niet worden verkregen. In politieke kringen acht men het waarschijnlijk, dat in ieder geval de grondwetswijziging ten uit- I BRAND AAN BOORD VAN ENGELSCH PASSAGIERSSCHIP. Maandagavond is brand uitgebroken aan boord van de Britsche mailboot „Berengaria", die in de haven van Soutphampton, nabij de „Queen Mary" lag. Het vuur brak uit in de passagiersverblijven. Zestig brandweerlieden en een sleepboot werkten aan de bestrijding der vlammen, die in een uur tijds konden wor den gebluscht. Men had brandslangen door de patrijspoorten van het schip binnengevoerd en wierp langs dezen weg groote hoeveelhe den water op het vuur. Ofschoon verscheidene hutten schade bekomen hebben, heeft het schip geen enkel oogenblik ernstig gevaar ge loopen. De omvang van de schade is nog niet be kend. Ook weet men niet door welke oorzaak het vuur ontstaan is. EXAMENS. Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd von, candidaats-examen rechten J. A. van wl» den, Amsterdam, C. A. in 't Velt, Amsterdam K. M. Fernhout, Amsterdam; F. M. BerklS Zevenhuizen (ZJH.) berkhout, - Voor het machinisten-examen diploma B te s Gravenhage is geslaagd de heer E p tl Veen te H a a r 1 e m. VERDACHTE KASTEELBRAND BRUSSEL, 14 Februari (A.N.P.) De vroe gere directeur van een tabaksfabriek te Bohan -sur-Semois is te Beauraing aangehouden verband met den brand, welke deze fabriek en een kasteel in de asch heeft gelegd. Het schijnt, dat deze zaak een grooten om vang zal aannemen. De politie is inmiddels reeds overgegaan tot de arrestatie van den eigenaar van het kasteel, zekeren Denoncin, die in de gevange nis van Dinant is opgesloten. HAGENBECK WERD NIET TERUG GEROEPEN. Het Duitsche Nieuwsbureau ontkent, dat het circus Hagenbeek, dat op het oogenblik in Buenos Aires gastvoorstellingen geeft, zou zijn teruggeroepen, zooals bij gerucht ver luidde. Het bureau noemt deze geruchten „een poging om de atmosfeer, welke de laatste dagen gespannen is, nog verder te vergifti gen". De voorstellingen van het circus te Buenos Aires zullen tot 22 Februari diuren, zooals het program was en nadien zal het naar Duitsch- land terugkeeren. Niemöller wenscht geen toe- gevoegden verdediger. Sympathiebetuigingen stroomen binnen. Reuter meldt uit Berlijn, 14 Februari: Het bericht, dat het proces tegen ds. Niemöller met gesloten deuren wordt behandeld, heeft overal in Duitschland zooveel medegevoelen gewekt, dat de brieven bij den predikant bin nenstroomen. Sedert den aanvang van het proces hebben hem niet minder dan 5.000 brieven en berichten bereikt. De staatsautoriteiten hopen nog steeds, dat de moeilij'kheden tusschen de rechtbank en de verdedigers van Niemöller overbrugd zullen worden, in welk geval de behandeling van het proces 19 Februari zal worden voortgezet. Naar men meerit te weten, zal ds. Niemöller slechts zijn eigen raadsman erkennen en wil hij niets te doen hebben met een hem van staatswege toegevoegden verdediger. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nou, Dickie, zei Thijs, toen ze weer bij de boot waren aan gekomen, er is wel niet zooveel meer van over, maar in alle geval kunnen we er mee voort. We zullen probeeren, het land veilig te bereiken. —Maar waar halen we zoo gauw een zeil vandaan? vroeg Dickie, terwijl hij nieuwsgierig in de boot keek. Ik zou anders niet weten, hoe we vooruit moesten komen! Thijs keek even om zich heen. Ik zie al wat, dat kunnen we mis schien wel gebruiken, zei hij opgewekt. Laat het maar aan mij over, we komen heusch wel weg! En Thijs liep een paar honderd meter terug, om het groote blad te halen, dat hij aan een boom had zien hangen. Ik geloof best, dat dat sterk genoeg zal zijn, bromde hij, terwijl hij het blad van den boom afrukte. Het zal best gaan. En even later had Thijs het blad in zijn handen en holde terug naar Dickie die in den tusschentijd een boomstam had gehaald om als mast te gebruiken. Na eenig heen en weer geloop was alles in orde en kon in zee gegaan worden. Alles ging best, maar donkere wolkan verschenen aan den horizon. PRIJSVRAAG LUSTRUMSPEL 1938. Het Rotterdamsch Studenten Corps heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een lustrum spel, dat zal worden opgevoerd bij het 5de Lustrum van het Corps. Dit spel moet behan delen een gegeven, ontleend aan het wezen der Stad Rotterdam of een gegeven, betrek king hebbend op de historie dier stad. De termijn van inzending is gesteld op 15 Juni 1938. De bekroning bedraagt een honorarium van f 1000. De jury bestaat uit Henri M. Dekking, j. <je Meester Jr., Prof. Dr. N. J. Polak, J. B. SchuÜ en de president der Lustrum-commissie J. w, Janssen. „DE OOSTHOEK" HAARLEM Dinsdag. De Overijselsche-Geldersche-Drentsche Ver eeniging „De Oosthoek" houdt op 19 Februari haar elfde bal-masqué in het gebouw Olympla. Mooie prijzen zijn aangekocht, die in den loop dezer week zullen zijn te bezichtigen in de étalage van de Amsterdamsche Schoenrepara- tiefabriek aan de Gen. Cronjéstraat. De jury bestaat uit mevr. De Meije—Kroon en de heeren Teunenbroek en Müller. De balleiding berust bij den heer Bob Shetly: de balmuziek wordt verzorgd door de band „The Lovely Tui nemo. kers". WOENSDAG 16 FEBRUARI 1938 HILVERSUM I 1875 M. en 415,5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30—7,00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Ar beiders in de Continü-bedr ij ven11.30 .In dustrialisatie", causerie. 12.00 Gramofoonpla- ten. 12.20 VARA-orkest. 1.301.45 Gramo foonmuziek. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrous- 3.00 Voor de kinderen. 5.30 The Horlars. 5.45 De Ramblers 6,15 The Hodlars 6,30 Psycho logische couserie 7.00 Koorzang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS^berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA- varia. 8.16 „Die Tatarin", operette-selectie, 8.45 Radiotooneel. 9.30 Orgelspel. 10.00 Be richten ANP. 10.05 Fantasia en soliste en de „Four Blue .Stars". 11.00 Utrechts Stede lijk Orkest en soliste (Gr. pl.) 11,55—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. .00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 En semble van der Horst. (Om 12.00 Berichten en 12.15 Gram. muziek.) 1.30 Gram. platen. 1.45 Orgelspel. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Christelijke Lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek 4.00 Alt en piano. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Land en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Vestigingswet Klein bedrijf 1937". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten. 8.15 NCRV- Orkest. 9.00 „Mannenwerk en Vrouwentaal', causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Gramofoonmu- ziea. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.00 Gra mofoonmuziek. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,20—11.50 Orgelspel. 12,05 Orgelconcert. 12.35 BBC-Northern-orkest. 1.20 Gramofoon muziek. 1.502.20 De Wessex Players. 3.20 Harp en celesta. 3.50 Gramofoonplaten. 4.20- 5.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 BBC-Harmonie-orkest. 7.35 De Band Waggoners, orgel en solisten. 8.20 Declamatie. 8.35 BBC-Symphonie-orkest en soliste. (Om 9.25 Berichten). 10.30 L. Brid- gewater's kwintet. 11.10 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (Gr. pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 9.15, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkest van de Garde Républicaine. 1.50 Vervólg concert. 3.05 Pianovoordracht. 3.20, 4.20 en 4.35 Zang. 5.20 Bailly-orkest. 8.50 Vioolvoordracht. 9.05 Pianovoordracht. 9.20 Gevarieerd programma. 10.50 Gramofoonmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Rheinische Landesorkest. 7.50 Mili tair orkest. 11.20 Bedrijfsorkest. 12,35 Militair orkest. 1.35 Amusements-sextet en solist. 3.50 Omroeporkest en solisten. 6.30 en 7.50 Gramo foonmuziek. 8.20 Chopin-programma. 9.31 Proclamatie Prins Carnaval. 9.5511.20 Om roeporkest en Keulsch pianoduo. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroepsalon- orkest en Gramofoonmuziek. 5.20 Omroep- salonorkest. 5.40 Zang en piano. 5.55 Omroep- salonorkest. 6.05 Gramofoonplaten. 6.50.7.23 -n 8.20 dito. 8.35 BBC-symphonie-orkest. .40 dito. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.50 11.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Omroepdansorkest. 12.50 Gramofoon muziek. 1.30 Omroepdansorkest.. 1.50—2.20 en 5.205.50 Gramofoonmuziek. 6.35 Zang. 6.50 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroep koor en -orkest en solisten. 10.30—11.20 Het Gertler-kwartet en solisten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30 Ferdy Kauffmann's orkest en solisten. .20 Omroeporkest en koor m.m.v. solisten. .20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Weerbericht, 10.20—11.20 Theo Heldt's orkest. (Om 10.30 Sportreportage).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6