HET NIEUWE AVONDBLAD Persoorlog. 23e JAARGANG NO. 91 DONDERDAG 17 FEBR. 1938 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN per week 12V2 ets., per maand 50 cents, p. kwartaal 1.65. Geen Incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 befiaSS?e, abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.overlijden ƒ400.verlies van hand, voet oi oog ƒ200.oeide leden duim 1 100.een lid duim 50.alle leden wijsvinger 60 flnn hii verdrinkinesrionrfrtnnr anderen vinger ƒ15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. reïrekertne ÏVee^ mi?ximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. nnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Duitsche gelijkgeschakelde pers heeft den persoorlog verklaard" aan de Fransche pers en de eigenlijke oorzaak is een anti- nationaal-socialistische tentoonstelling in parijs, waartegen de Duitschers al meerma len hebben geprotesteerd maar die nu tot 17 Maart verlengd is. Ook zijn de Duitschers zeer verontwaardigd over de geruchten, die de Fransche pers als berichten heeft vermeld na de opzienbarende mutaties in Duitsch- land's legerleiding en diplomatie. Te midden van deze nieuwe narigheid heeft de Fransche minister van Buitenland- sche Zaken Yvon Delbos, van wien kort ge leden nog verwacht werd dat hij een vriend schappelijk bezoek aan Berlijn zou brengen dat nu natuurlijk weer heelemaal van de haan is de buitenlandsche persvereeniging toegesproken over „de taak der pers". Hij heeft gepredikt tegen valschë berichten, op hitsende campagnes en koorts-toestanden en vóór internationale toenadering, opruiming van misverstanden, vredelievende initiatieven, veroordeeling van den aanval. Men kan het er gloeiend mee eens zijn en zich nochtans afvragen wat een dergelijke rede eigenlijk helpt. Ja zeker, zij kan een aansporing en een aanmoediging zijn voor die hoofdredacteuren, die de bevoegdheid hebben volgens eigen inzichten te handelen en die hun geweten vrijuit laten spreken ook als het de kwestie van oorlog' en vrede be treft. Ik heb het voorrecht tot die groep te behooren. Maar er zijn ïn deze wereld zeer veel dagbladleiders die de belangen van bepaalde industrieele of politieke groepen hebben te dienen, of eenvoudig onder bevel van regeeringen staan en maar na hebben te praten wat hun wordt voorgezegd. Doen zij dat niet, dan gaan zij er uit en staan op straat en wie zal er voor hun gezinnen zor gen? Het zou natuurlijk zeer edel zijn als althans een aantal hunner een dergelijk martelaarschap aanvaardde, ofschoon tegen over de glorie van martelaarschap altijd de belangrijke overweging staat: mag ik mijn gezin er aan opofferen en dien ik er een we reld mee, die toch volslagen van de kook is en met zekere geestdrift de helling afglijdt, die naar den volgenden oorlog voert?". Het is niet zoo eenvoudig. Als ik aan die lunch van de Association de la Presse Etran- gère had gezeten zou ik minister Delbos ge vraagd hebben, waarom hij niet liever be gon met zijn invloed aan te wenden om die anti-nationaal-socialistische tentoonstelling te sluiten. Vermoedelijk zou hij dat gaarne doen maar durft hij het niet aan, omdat de uiterst-linksche partijen die de Fransche re geering steunen hun vrijheid tot het houden van dergelijke tentoonstellingen willen be houden. Ja, maar een oorlog is het ergste dat gebeuren kan en een tikje verstandig internationaal beleid zou hem niet alleen voorkomen maar ook de welvaart der arbei dersklasse in Frankrijk verhoogen, die nu mee gebukt gaat onder de uitgave van mil- liarden voor bewapening. Natuurlijk bewonder ik de „verklaring van den persoorlog" in Duitschland evenmin. Ik vind het een diep-treurig verschijnsel, voort vloeiend uit kennelijk gebrek aan verstan dig overleg. Men zou wenscheen dat eenige andere mogendheid hier door haar gezant bemiddelend optrad. Het zou een taak voor de Oslo-statén kunnen zijn, want volkomen- onnoodige conflicten als deze zijn uiterst ge vaarlijk ook voor de kleine staten, die alle kans loopen straks het slachtoffer te wor den van de eeuwige ruzies en kwaadaardig heden tusschen de groote. Ik herinner er aan dat in den oorlog van 19141913 alle daarin betrokken kleine landen onder den voet zijn geloopen. Maar met een fraaie preek tegen „de Pers" lost men conflicten niet op, die door mach ten die achter een aantal kranten staan ver oorzaakt zijn. ,J0e Pers" is internationaal een begripsaanduiding, meer niet. Maar zij geen geheel, geen enkele persoon of groep van personen oefent macht over haar uit, haar optreden is in zeer vele gevallen een gevolg en geen oorzaak en redevoeringen, tot dit begrip gericht, hebben dus geen practi- sche waarde. Behalve dan dat de onafhan kelijke dagbladleiders, voor zoover niet 'totaal ontmoedigd door de uitingen van de rest, er belangstellend'nota van nemen en er mis schien nog wat aanmoediging in vinden. Voor zoover zij er geen tactiek in zien Zij kunnen beter op hun eigen bedoelin gen vertrouwen. Maar ik hoop dat iemand in dit nieuwe, zotte en gevaarlijke conflict zal kunnen be middelen. R. P. Aanvoer groote suikerlading. Het Britsche m.s. „Statira" passeerde giste ren met. een groote suikerlading van Sema- mng te Amsterdam, welke aldaar geheel ge lost'zal worden IJMUIDEN De Woningbouwvereeniging „Velseii" krijgt een crediet van 14000.-. Voor het opknappen van de woningen in de De Ruyterstraat. Wij hebben in ons blad meermalen de aan dacht gevestigd op den toestand, waarin de gemeentewoningen" in de De Ruij terstraat verkeeren. Een groot deel dezer woningen staat geruimen tijd leeg en „de hoop van IJmuiden" heeft van deze schitterende gele genheid gebruik gemaakt, om haar krachten te beproeven op de ruiten en de dakpannen met het gevolg, dat op sommige plaatsen de De Ruijterstraat er uit ziet als een straat, die aan een luchtbombardement is blootgesteld geweest. Het eenige „afweermiddel" vond de overheid in het dichtspijkeren in alles wat maar dichtgespijkerd kon worden, welk af weermiddel nochtans lang niet altijd deugde lijk bleek, want de middelen waarover IJmui- den's hope beschikt, om hare vandalistische neigingen bot te vieren, zijn vele. Toen deze aangelegenheid in den gemeen teraad ter sprake werd gebracht werd van de tafel van burgemeester en wethouders mede- edeeld, dat het college hierover reeds correspondentie was met de bevoegde regee- ringsinstantie. En thans vernemen wij, dat het ge meentebestuur haar pogingen, waar in zij ijverig werd gesteund door het bestuur der Woningbouwvereeniging Velsen die de woningen exploiteert, eindelijk bekroond ziet, want het be stuur van genoemde vereeniging heef t bericht ontvangen, dat haar een extra crediet is toegestaan van f14.000 om de woningen te verbeteren. Eindelijk", schreven we, want het heeft lang, heel lang geduurd voordat de regeering bereid was, de gevraagde hulp te verleenen, Er zijn heel wat besprekingen voor noodig geweest. Maar nu is het dan zoover, dat gezegd kan worden „eind goed, al goed" en het gemeente bestuur en het bestuur van de woningbouw vereeniging kunnen tevreden zijn over het behaalde succes. Tevreden kunnen ook zijn de bewoners van de De Ruijterstraat, die nu spoedig zullen ver lost worden van het lang niet fraaie uitzicht op de dichtgetimmerde woningen. En ook voor de bouwvakarbeiders is het een goede tijding, want een groot deel van het crediet zal natuurlijk worden besteed voor arbeids loon. VERGADERING O. K. VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Samenstelling van het bestuur. In de heden gehouden algemeene vergade ring van de afdeeling IJmuiden van het Oud- Katholiek Verbond van Vakvereenigingen is het bestuur als volgt samengesteld: Jan Gouda, voorzitter, Juliana ka de 16; W. D. Wil- jouw, secretaris, Ladderbeekstraat 62, Velsen- Noord; A. Vis, penningmeester, Kanaalstraat 156; terwijl voorts in de vakgroep opvarenden trawlervloot tot bestuurslid zijn benoemd de heeren P. Smit, J. Wijker Sr., A. Glas en H. Schong. Voor de groep Havenarbeiders zijn in het bestuur vertegenwoordigd de heeren W. Zwaan en C. Blok en voor de groep Fabrieks arbeiders de heer C. J. van Os. De heeren P. Wijker en A. J. Gouda hebben in het bestuur zitting resp. voor de vakgroepen Bouwvakarbeiders en Metaalbewerkers. Het kantoor voor stempelen is gevestigd aan de Trawlerkade 40 (het voormalig kan toor van het Fonds voor Sociale Voorzie ningen). SIMULTAANSEANCE C. SUYK. Op uitnoodiging van de Politie Damclub zal C. Suyk Vrijdagavond een simultaanseance geven in het clubgebouw van genoemde club, het Stationskoffieh.uis te IJmuiden-Oost. Onder de politiemannen bestaat voor deze séance groote belangstelling. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN D.C.IJ. De onderlinge competitie van D.C.IJ. is deze week voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: B. DukelC. Suyk 2—0 LigthartB. Dukel 11 LarosH. de Boer 20 J. Smit—H. Laros afgebr. Eerste klas: D. Ott—H. Schaap 0—2 J KramerP. v. d. Velde 20 J. v. StratenKoetsier 2—0 In de hoofdklasse is de beslissing, welke spe lers in de seleetiegroep zullen komen, nog steeds niet gevallen. Definitief hebben zich geplaatst B. Dukel, A. Ligthart, C. Suyk en H. Laros. Mertens, de Boer en G. Postma zijn allen op 12 punten aangekomen zoodat een her- kamp tusschen deze 3 spelers noodig is voor één plaats in de seleetiegroep. De stand van deze groep luidt: B. Dukel 14 10 3 1 23 Ligthart 13 7 4 2 18 Suyk 13 4 6 3 14 Buis 12 4 6 2 14 Laros 11 6 1 4 13 De Boer. Mertens en G. Postma 12 gesp., 12 pnt. Jammer is het dat H. Buis door ziekte voor- loopig niet meer voor DC.IJ. uitkomen kan Daardoor zullen slechts 5 spelers de selectie klasse vormen. Door zijn overwinning op C. Suyk heeft B Dukel uit zijn laatste twee partijen tegen Laros en den winnaar van den driekamp slechts 2 punten noodig om den titel van clubkampioen van D.C.IJ. te behalen. V. 1. n. r.: Alison Skipworth, Ian Hunter en Kay Francis in „Illusie". (Thalia.) Kay Francis in „Illusie". Het nieuwe programma van Thalia. De opkomst van Kay Francis typeert de car rière van de groote filmartiste, die zich gedu rende de laatste jaren tot een der meest voor aanstaande figuren van de Amerika arische film-industrie opwerkte. Deze opkomst beantwoordde geheel en al aan de verwachtingen, welke men omtrent dit bij zondere talent koesterde. Kay Francis is de actrice, die aan geen genre gebonden is, het internationale film-publiek heeft haar in de meest uiteenloopende genres gezien, in geen van haar films stelde Kay Francis de eens verwekte verwachtingen te leur. 'Wanneer zij niettegenstaande de wetenschap, dat zij niet te leur kan stellen, dat haar prestaties steeds op het hooge niveau van deze bij uitstek voorname artiste staan, in „Illusie" (Stolen Holiday) een verrassing van sensationeelen aard levert, dan wordt dit veroorzaakt door het feit, dat Kay Francis de geboren groote artiste is. Wat dit zeggen wil, leert „Illusie". De scenario-schrijver en de regisseur Michael Curtiz stellen de actrice hierin de allerhoogste eischen. Zij heeft een rol, die zoo diep men- schelijk is, zoo overtuigend van karakter, dat elk détail in deze film in het middelpunt van een affaire, die herinneringen opwekt aan een sensatie, welke niet zoo lang geleden de aan dacht van de geheele wereldpers had. Een sensatie op financieel en politiek gebied, die ministeries deed wankelen. Die zelfs een dei ning te weeg bracht, waarmee Europeesche interessen gemoei'd waren. En in zulk een scenario treedt Kay Fran cis op, van zulk een scenario is Kay Francis het middenpunt. Men voelt, welke eischen zulk een opgave aan een kustenares stelt. Immers bij elke scène, soms zelfs bij elk woord wordt het pu bliek herinnerd aan de feiten, waarop hier boven gezinspeeld wordt. Steeds is de figuur van Kay Francis verbon den met het wezen van de vrouw, die eens de centrale figuur was van gebeurtenissen, welke een groot Europeesch land in opspraak brachtenprominente figuren van dit land aan felle genadelooze critiek onderwierepn. .Illusie",zoo luidt de naam van de War ner Bros. film, die tot de beste dramatische films behoort, welke dit jaar de aandacht van het internationale filmpubliek vragen. Als 2de hoofdfilm wordt vertoond Het Mys terie van de Zwarte Kat, met Ricardo Cortez. Een „moordende" kat en een levend-doode man waren de gegevens voor een van de beste Clue-Club films van Warner Bros., gebaseerd op het origineele verhaal van Erie Stanley Gardner! AUTOMATISCH TELEFONEEREN MET WEESP ENZ. De aandacht van de telefoonabonnés wordt erop gevestigd, dat door de automatiseering van de telefoonnetten te Weesp, Muiden- Muidenberg en Nederhorst den Berg-Nigte vecht, de aangeslotenen aldaar eveneens auto matisch bereikbaar zijn geworden voor de abonnés behoorende tot het Telefoorudastrict Haarlem De nieuwe telefoon-nummers staan vermeld in de Januari-u-itgaaf 1938 van de Naamlijst voor den Interlocalen Telefoondienst. De kennummers van de genoemde telefoon netten zijn: Weesp K 940. Muiden-Muiderberg K 942. Nederhorst den Berg-Nigtevecht K 945. R.K. VROUWENBOND. De vergadering van de afdeeling IJmuiden- Oost van den R.K. Vrouwenbond, die verleden week is uitgesteld, zal hedenavond gehouden worden in het Patronaatsgebouw. Op dezen avond zal een pater Capucijn van den Slavi- schen ritus: pater dr. Zacharias, een lezing met lichtbeelden houden over het Pauselijk hereenigingswerk in Estland. ST. JOSEPHGESELLEN. Op Zondag 20 Februari organiseert de St. Josephgezellenvereeniging IJmuiden I een ouder- en propaganda-avond in het Vereni gingsgebouw aan de Ker-kstr. Op dien avond zal gesproken worden over het nut der Gezel- lenvereeniging. Verder zal de tooneelclub der Gezellen on der leading van den regisseur H. Gorter een tooneelstuk opvoeren, getiteld: „Johannes als lentenier". SUCCESSEN VAN DE CHR. GYMN. VER. QUICK. Aan de vaardigheidswedstrijden uitgeschre ven door het Ned. Chr. Gymnastiek ver bond op Dinsdag 15 Februari j.l. werd ook deelge nomen door de Chr. gymnastiekvereniging Quick alhier en wel door 12 dames- en één heerenlid. Het diploma 2e graad werd behaald door de 'volgende dames: C. Breur, C. v. d Bogaerde, P. Jonge jan, M. Spuls—v. d. Vaart; met lof door: F. Bornhauser, J. Bijker, H. Dijkstra, L. v. d. Heide, R. Oudshoorn en J. Heymans. Het diploma le graad turner heeren behaal de G. Boer. Een prachtig resultaat voor de deelnemers (sters) en de vereeniging. VELSEN „Belioud Tussclienwijk Papierfabriek stelt haar gebied voor wandelaars open. Maar eerst zullen nieuwe wandelpaden worden aangelegd. I11 verband met het adres van het Comité „Behoud Tusschenwijk" te Wijk aan Zee, dat gisteren in ons blad onder de rubriek „Onze Lezers aan het woord" werd opgenomen en waarin werd geageerd tegen de bedreiging van het duinlandschap vernemen wij van welingelichte zijde het volgende. Inderdaad zijn de N.V. Ver. Kon. Papier fabrieken der fa. Van Gelder Zonen en de N.V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken eigenaresse geworden van het landgoed „Tusschenwijk". Voorts vernamen wij, dat bij de directie dei- Papierfabriek reeds vele verzoeken, om in het door haar gekochte gedeelte te mogen wan delen, zijn binnengekomen. De directie der Papierfabrieken heeft het voornemen op deze aanvragen gunstig te be slissen. Aangezien het gedeelte, dat de Pa pierfabrieken zal toebehooren nog niet van wegen is voorzien wordt het vooralsnog be zwaarlijk geacht, om reeds direct na de over dracht, welke nog moet geschieden, dit ter rein voor wandelaars open te stellen. Den plantengroei zou hierdoor zeer ernstige scha de kunnen worden toegebracht, hetgeen niet bevorderlijk is voor een aan te leggen wan delpark. De Boschweg van Rooswijk naar Wijk aan Zee met zijn mooie duinpanorama's en niet te vergeten het z.g.n. Gaasterboschje langs den duinrand blijft eigendom van de Hoog ovens. Deze mooie toegangsweg naar Wijk aan Zee zal als openbare weg voor het publiek wel geopend blijven. Nieuwe wandelwegen, Wat het door de Papierfabrieken aange kochte terrein betreft, kunnen wij nog mede- deelen, dat na de overdracht wandelwegen daarin worden aangebracht, zoodat tegen den tijd, dat vele wandelaars zich naar buiten zullen begeven, de aan te leggen wegen zoo ver gevorderd zijn, dat deze als zoodanig ge bruikt kunnen worden. Waarmede vaststaat, dat in elk geval niet het geheele landgoed „Tusschenwijk" afge sloten zal worden, doch dat men zelfs tracht om zooveel mogelijk van het bosch en duin- schoon te bewaren, hetgeen zeker ten zeerste op prijs gesteld moet worden. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Hage- lingerweg te Santpoort, van de Hoofdstraat tot den Overbildtweg, Van Woensdag 16 Fe bruari 1938 af tot nader order voor het door gaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn gesloten Het jaar 1937 gaf verwachtingen. Grepen uit de statistieken. IJMUIDEN Woensdag. Het Centraal Bureau voor de Statistiek gaf heden de Economische cijfers over 1937 uit. Daaruit blijkt dat het jaar 1937 in derdaad verwachtingen gaf voor een opleving in verschillende bedrijven en takken van industrie. Wij ontleenen er de volgende cijfers aan. Groente, bloembollen en fruit. In 1937 zijn door Nederland uitgevoerd 310.000.000 K.G. versche groente (tegen 295.000.000 K.G. in 1936). Verder 43.000.000 K.G. versche vruchten (1936: 21.000.000 K.G.), 22.000.000 K.G. vruchtenpulp (1936: 19.000.000 K.G.) en 43.000.000 K.G. bloembollen (44.000.000 in 1936). Alleen het uitvoercijfer van bloembollen is dus iets lager. Visch-aanvoer. In Nederlandsche havens werd in 1937 309.120.000 K.G. visch aangevoerd (1936: 242.556 K.G.)De opbrengst was f30.328.000 tegen f28.262.000 in 1936. Aanbestedingen. In 1937 werden in Nederland werken aan besteed tot een bedrag van f 130.185.000 (1936: f84.448.000). f2.420.000 was voor rekening dei- Spoorwegen, f 4.023.000 voor woningbouwver- eenigmgen, f 32.500.000 voor gemeenten en f 57.554.000 voor rijk en polderbesturen. Voor particulieren werd aanbesteed f32.688.000 (tegen f32.018.000 in het vorig jaar). Scheepvaart. In Nederlandsche havens kwamen binnen 21.600 schepen met een inhoud van 79.167.000 M3. inhoud, tegen 11.900 schepen met 72.969.000 M3. in 1936. 21.900 schepen voeren uit met 79.282.000 M3. inhoud (1936: 20.100 schepen en 73.115.000 kub. Meter). Spoorwegen. De ontvangsten der Ned. Spoorwegen ste gen van f95.000.000 in 1936 tot f99.200.000 in 1937 P. T. T. De opbrengst van de P. T. T. bedrijven was: Posterijen f44.347.000 (1936: f43.482.000). Telegrafie f4.084.000 (1936: f3.568.000). Telefonie f30.666.000 (1936: f 26.679.000). Totaal f79.097.000 (1936: f73.729.000). Failissementen. Het aantal faillissementen daalde van 4118 in 1936 tot 3125 in 1937. Koersen van aandeelcn. Het algemeen indexcijfer van koersen van aandeelen was 104 tegen 67 in 1936 en 86 in 1935. Spaarbanken. Het tegoed op de Rijkspostspaarbank steeg - van 545.743.000 in 1936 tot 588.275.000 in 1937. Bij de bijzondere spaarbanken steeg het van 484.180.000 in 1936 tot 495.088.000 in 1937. EéN PUNT OP DE AGENDA VAN DEN DUIT- SCHEN RIJKSDAG: Verklaring van Hitlev BERLIJN, 16 Februari (D.N.B.) Naar be kend wordt, zal de tegen 20 Februari bijeen geroepen vergadering van den Rijksdag om i uur 's middags beginnen. De agenda bevat als eenig punt: kennisneming van een verklaring der rijksregeering. Rij ksin komsten De rijksontvangsten stegen van 630.141.000 in 1936 tot 714.190.000 in 1937. De uitgaven stegen van 792.676.000 tot f 883.110.000. Werkloosheid. Het jaargemiddelde voor de werkloosheid was 368.9 tegen 414.5 in 1936. Door Haarlem werd totaal uitgegeven 2.965.500 (1936: 3.067.200). VOOR DEN KANTONRECHTER Een booze hond en een onwillige eigenaar. Honden die menschen in beenen, jassen en broeken bijten zijn nu niet bepaald welkome buren en als deze feiten zich steeds herhalen dan is de eigenaar wel genoodzaakt maatrege len te nemen of hij komt in botsing met de politie. Een Haarlemsch schoolhoofd bezit een der gelijke hond die al dikwijls aanleiding tot klachten heeft gegeven, het werd zelfs zoo erg dat de hondenbezitter zich hedenmorgen voor den Kantonrechter moest verantwoorden. Een dame die als getuige optrad verklaarde dat zij in een poortje door den hond was aan gevallen en dat ook haar dienstmeisje ver schillende malen gebeten was. De mantel van de dame had het moeten ontgelden doch de schade was slechts gering geweest, het dienst meisje had echter een leelijker knauw gekre gen, de tanden stonden in haar been. Verdachte antwoordde dat hij volkomen on kundig was van deze aanvallen en zich niet kon herinneren dat zijn hond ooit iemand gebeten had. De Ambtenaar merkte op: „U kunt wel beweren dat u hier niet eens bent. ik zou dien hond maar opdoeken als ik u was/' Verdachte had een oom als getuige a dé charge meegebracht maar op een vraag van den kantonrechter of hij bereid was den eed af te leggen antwoordde deze getuige; „Ja tot op zekere hoogte. De kantonrechter vond tot „op zekere hoogte" echter een te yage uitdruk king en verzocht den getuige om maar weer te gaan zitten. In z-ijn requisitoir zeide de Ambtenaar dat hij deze zaak meer dan ergerlijk vond. Iemand van wie men toch mag veronderstel len dat hij eenig paedagogisch gevoel heeft, treedt hier bijzonder ontactisch op. Verd. speelt ten onrechte de verdrukte ontschuld. Spr. eischte een geldboete van f 15 of 10 dagen. Verd. verweerde zich nogmaals met de ver zekering dat volgens hem niemand door den hond gebeten was, het Is waarschijnlijk de moeder van dezen hond geweest. De Ambtenaar van het O.M.: „Dan is het een kwaad ras". De Kantom-echter meende dat het wel dege lijk verdaehte's hond was geweest en veroor deelde hem tot een geldboete van f 10 of dagen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1