Het Oostenrijksche kabinet gereorganiseerd. KORT VERHAAL Italië en het Duitsch- Oostenrijksche accoord. Plannen voor de documentaire spoorwegfilm Die heef l den lijd. (Vervolg van ons nummer van gisteren). Ontspanning te Weenen. Havas meldde Woensdag uit Weenen: De publicatie van het nieuwe kabi net heeft in politieke kringen ont spanning gebracht. Ook de amnestie heeft veel indruk gemaakt. Het publiek wacht thans met groote belangstel ling op de rede, die Hitier Zondag in den Rijksdag zal houden en Waarin hij de onafhankelijkheid van Oostenrijk opnieuw moet bevestigen. Hoe belang rijk ook de opofferingen zijn, die men zich getroost heeft, men is toch ver heugd over een oplossing, dï>e het Oos tenrijk mogelijk maakt zijn betrek kingen met Duitschland te verbeteren zonder dat zijn aanzien verminderd wordt. B'evestigd wordt, dat de verzoe nende houding van Oostenrijk van Italiaansche zijde is aangemoedigd en goedgekeurd. Dr. GUIDO SCHMIDT, minister van buiten- lanösche zaken in het nieuwe kabinet- Schuschnïgg. De officïeuse Reichspost schrijft: Het is thans nog de vraag of de steeds ongediscipli neerde nationalisten na het accoord tot inkeer zullen komen. In ieder geval beteekent de overeenkomst vrede. Wie dien vrede wil ver storen, zal door Weide landen verloochend worden. Het Neues Wiener Tageblatt schrijft: Wij hopen, dat de nieuwe poging tot het stichten van vrede een beter lot dan de vorige zal heb ben. De Oostenrijksche bevolking wenscht eindelijk de offers, die sedert de dagen van Dollfuss gebracht zijn, vergoed te zien door duurzame vrede. Per so v er e e nkomst Op grond van de nieuwe persover eenkomst, die tussehen Oostenrijk en Duitschland tot stand gekomen is, ver plichten beide landen zich met politie maatregelen op tie treden tegen elk persdelict, dat de strekking heeft de betrekkingen tussehen beide landen te schaden. Bij derde herhaling van een persdelict zou het beroep niet verder uitgeoefend mogen word'en. Straffen tot vijftien dagen gevangenis straf kunnen worden opgelegd. „Oostenrijksche onafhankelijk heid ondermijnd". De Daily Telegraph and Morning Post schrijft, dat de bijeenkomst te Berchtesga- den zeker niet het aangename en vriend schappelijke karakter heeft gehad dat men haar aanvankelijk toekende. Hoewel de grond slagen der Oostenrijksche onafhankelijkheid nog niet vernietigd zijn, zijn zij ondermijnd, een feit, dat nauwelijks minder onaangenaam voor Italië dan voor Oostenrijk kan zijn. Het blad twijfelt er niet aan, dat een der belang rijkste gedeelten van Hitler's rede in den Rijksdag aan de Oostenrijksche kwestie ge wijd zal zijn en maakt een ironische toespe ling op het verlangen naar vrede en betere betrekkingen dat steeds door den rijkskan selier tot uiting is gebracht. De Daily Express schrijft: Wij kunnen de Duitsche volken niet verbieden zich aaneen te sluiten. Wij moeten ons uit de aangelegen heid terugtrekken en er buiten blijven. Het pleidooi, dat Simon in 1934 voor de Oosten rijksche onafhankelijkheid heeft gehouden, moet geannuleerd en niet meer herhaald worden. De Daily Herald schrijft: Het lot van Oos tenrijk is een bewijs te meer voor het onmis kenbare feit, dat Europa weer een continent van anarchie is, waar macht recht is. Het blad dringt aan op bevestiging van de ge meenschappelijke veiligheid. De Manchester Guardian schrijft: Kan men Oostenrijk helpen? Tsjecho Slowakije heeft het meeste belang bij het behoud der Oosten rijksche onafhankelijkheid en dan volgt Ita lië. Het is duidelijk, dat Praag niets kan uit richten. Het stilzwijgen van Rome brengt al thans een ding duidelijk aan den dag: de zwakheid van Italië. De geruchten, volgens welke de Kleine Entente zich togen de geste van Hitier zou verzetten, komen alle uit Ita liaansche bron en moeten den indruk wekken, SKUBL, de vroegere politiepïesident van Weenen, is benoemd tot Oostenrijksch staats secretaris voor de veiligheid. dat tenminste iemand ergens iets denkt te doen. Voor Engeland is de kwestie niet van over wegend, maar toch van groot belang. Hitler's daad zal wijziging brengen in het Europee- sche evenwicht. Ditmaal hebben Engeland en Italië een gemeenschappelijk belang, al is dat ook grooter in Italiaansche dan in Engelsche oogen: Het behoud van den status quo in Midden-Europa. Het is niet zeker maar ook niet onmogelijk, dat de aangelegenheid Rome en Londen in contact zal brengen. „Hét mes op de keel". Over de wijziging van het Oostenrijksche kabinet schrijft de Petit Parisien: Met het mes op de keel heeft Oostenrijk zich moeten onderwerpen. Het democratische en vredelie vende Europa heeft een tweeden slag ont vangen, zeker minder hard dan dien van de bezetting van Rijnland, maar die voor En geland en Frankrijk en voor alle vrije landen een veelbeteekenende waarschuwing moet zijn". In de Echo de Paris schrijft Pertinax: Wij staan hier tegenover een der groote gebeur tenissen uit de hedendaagsche geschiedenis, een gebeurtenis, welker gevolgen niet over zien kunnen worden. Hitler, die zeer fel te genover Schuschnigg is opgetreden, stelde Oostenrijk een ultimatum, te vergelijken met dat aan België in 1914. Zullen Frankrijk en Engeland de vorming van een „Mittel Euro pa" niet verhinderen? De „Epoque" zegt: Het communiqué ver telt, dat de maatregelen die genomen zullen worden, het onderhouden van nauwe en vriendschappelijke betrekkingen zullen waar borgen. Dit doet ons denken aan het verbond tussehen een konijn en een boa constrictor. Mussolini bewaart het stilzwijgen, want hij kan niet hardop spreken. Italiaansche nederlaag- geconstateerd. Volgens de Figaro heeft Italië zijn eerste groote diplomatieke nederlaag geleden. Het eerste resultaat, waartoe de politiek van de spil RomeBerlijn geleid heeft, is een over duidelijke loochening van de Italiaansche actie in Midden-Europa. De Petit Journal schrijft: Te Berlijn heeft men reden om victorie te kraaien. Veel meer dan het opnemen van een Nazi in het Oos tenrijksche kabinet, beteekent de erkenning van het Duitsche ras over de grenzen van Duitschland heen een belangrijke stap naar den „Anschluss". Dr. RINTELEN, die in 1934 veroordeeld werd in verband met de affaire-Dollfuss, valt thans met vele anderen onder de amnestiewet. De Jour schrijft: In zekere diplomatieke kringen deed gisteravond het gerucht de ronde, dat 'de houding van Duitschland, die eerst Maandagmiddag offensief is geworden, de argwaan van Mussolini zou hebben ge wekt. Deze zou in eenige uren tijds verschei dene brigades bij den Brenner bijeen ge bracht hebben. Volgens de Ere Nouvelle beteekent de po litiek van Mussolini een abdicatie van Ita lië op het terrein der Europeesche politiek. De Humanité tenslotte zegt dat het ulti matum te Berchtesgaden niet mogelijk ge weest zou zijn, als Frankrijk en Engeland zich er tevoren tegen verzet zouden hebben. Hooger opbrengst der Indische landsniiddelen. BATAVIA, 16 Februari (Aneta-A.N.P.) De ontvangsten der landsmiddelen over De cember 1937 bedroegen f 48.600.000, tegenover f 41.200.000 in December 1936. De opbrengst over het geheele jaar 1937 beliep f 513.300.000 en in 1936 f 401.100.000. Bij vergelijking tussehen beide jaren blijkt dat meer werd ontvangen: aan belastingen f 70.000.000, aan monopolies f 2.000.000, aan producten f 24.800.000, aan be drijven f 8.500.000, en aan diversen f 6.900.000 Moeten de spoorwegabonnementen goedkooper worden? Dr. I. H. J. Vos meent van wel; daar een aantal stations is opgeheven. Het Tweede Kamerlid dr. Vos heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vra gen gesteld: Is de minister niet van meening, dat de op heffing van meer dan 100 stations en de verkleining van het spoorwegnet door de di rectie der Nederlandsche spoorwegen nadee- len medebrengt voor allen, die op het reizen per abonnement zijn aangewezen? Wil de minister mededeelen, of bij de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen het voornemen bestaat, den prijs der abonnemen ten tet verlagen? Wil de minister, zoo noodig bevorderen, dat de prijs der spoorwegabonnementen wordt verlaagd? KROMMENIE ZONDER SOCIëTEIT. „Otis Genoegen" door 'brcund verwoest. Woensdagavond te kwart over zeven is brand uitgebroken in de sociëteit „Ons Genoegen" te Krommenie, eigendom van den heer J. Bog- te. De brandweer uit Krommenie slaagde er niet in ook maar een gedeelte van het circa vijftig meter diepe en zes meter breede, geheel uit hout opgetrokken pand, te redden, De koffiekamer en de ouderwetsche kort geleden gerestaureerde kolfbaan, welke ook als verga der-, tooneel- en danszaal dienst deed, bene vens het woonhuis, brandden geheel af. Vele vereenigingseigendommen, vaandels en tro feeën gingen mede verloren. De belendende perceelen wist de brandweer met moeite te sparen. Verzekering dekt de schade. CONTRACTACTIE SCHILDERSBEDRIJF. Door het bestuur van den Nederlandschen Schildersgezellenbond is besloten a.s. Zondag 20 Maart te Amsterdam een buitengewoon congres bijeen te roepen ter bespreking van de contractactie en om te besluiten of het con tract hernieuwd zal worden. Jongste politieke besluiten niet door Rome geïnspireerd ROME, 16 Febr. (Havas-A.N.P.) De te Weenen genomen beslissing- wordt hier beschouwd als een teeken van ontspanning tussehen Oostenrijk en Duitschland. Het officieele stand punt is, dat men alle maatregelen goedkeurt, die in overleg tussehen Duitschland en Oostenrijk worden genomen, zooals men zijn goedkeu ring heeft gehecht aan het accoord van 11 Juli en aan de benoeming van het eerste lid der oppositie in een regeeringsfunctie in April 1937. Niets wijst er op, dat de Italiaan sche regeering de ontwikkeling der Oostenrijksche politiek heeft ge ïnspireerd of bevorderd, doch het is zeker, dat zij niets gedaan heeft en niets doet om er tegen op te treden. Sedert het ontstaan van de spil Berlijn—Rome, is de opvatting van Italië over de Oostenrijksche onaf hankelijkheid veranderd. De onaf hankelijkheid blijft een der grond slagen van de Italiaansch-Duitsche Entente, maar uit naam van de be langengemeenschap van Fascisme en Nationaal-socialisme wordt het doordringen van dat laatste in Oos tenrijk te Rome volkomen natuurlijk geacht. Omtrent details is nog geenerlei beslissing genomen. De plechtige opening van den eersten spoorweg in ons land Haarlem-Amsterdam, op den 20sten September 1839. De Nederlandsche Spoorwegen koesteren thans plannen om het oorspronkelijke baanvak Amsterdam-Haarlem en de eerste trein, die daarop reed, in een filmwerk te doen herleven. Dit filmwerk wordt door de Nederlandsche Filmassociatie „Visie" voorbereid. Het is uiteraard de bedoeling, dat het ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der spoorwegen, 20 September 1939, vertoond zal worden. Zullen de spoorwegen den eersten trein, die van Amsterdam naar Haarlem reed, in eigen beheer reconstrueeren? In aansluiting op ons bericht, dat de Ne derlandsche Filmassociatie „De Visie" onder leiding van Max de Haas van de „Nederland sche Vereeniging voor Cultureele Films",een semi-officieele instelling onder leiding van den voorzitter der Rijksfilmkeuring den heer D. van Staveren, opdracht heeft gekregen om een documentaire film van de ontwikkeling van ons spoorwegbedrijf te vervaardigen, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden mededeelen. Van de zijde der Nederlandsche spoorwe gen vernemen wij, dat het plan tot het ver vaardigen van deze film inderdaad bestaat, doch dat de details, die er omtrent hekend Niemoeller's verdedigers weer in functie. Proces wordt Vrijdag hervat. Het proces tegen ds. Niemoeller, dat op 8 Februari verdaagd werd, zal den 18en her vat worden. Vernomen wordt, dat de predi kant zich verstaan heeft met zijn verdedi gers, die weer ter zitting zullen verschij nen. Om een nieuwe schorsing te vermijden, heeft het gerecht ook den advocaat Herold, die Niemoeller was toegevoegd, nadat de drie andere verdedigers van hun opdracht ontheven waren, voor de zitting opgeroepen. Noodweer op de Middellandsclie Zee. ROME, 16 Febr. (D.N.B./A.N.P.) Het 4500 ton metende stoomschip Gianocolo aan boord waarvan zich een dertig koppen tellende be manning bevindt, heeft noodseinen uitgezon den. Nasporingen bleven evenwel zonder re sultaat. Men vreest dat hét schip bij de hevige stormen, welke de laatste dagen boven de Mid- dellandsche Zee hebben gewoed, is vergaan. Verder heeft een groot passagiersschip draad loos om hulp verzocht. Twee torpedobooten die op zoek naar dit schip waren uitgevaren, zijn zonder resultaat te Cagliar (Sardinië) terugge keerd. Voorts worden gedurende enkele dagen twee kleine zeilschepen vermist. Een stoom schip kon wegens de zware zee niet de haven van Cagliari binnenloopen. Men veronderstelt dat het aan de kust van Sardinië aan den grond is geraakt. Ronald Manton won. Naar het Engelsch van GORDON GRAHAM. Arthur Brent haatte Ronald Manton met een diep ingewortelde haat die reeds ont staan was in den tijd, toen zij samen de la gere school bezochten en sindsdien voortdu rend gegroeid was. Steeds was het Ronald geweest, die spelenderwijs de beste cijfers be haalde, terwijl Arthur zijn zwoegen slechts met zeer middelmatige cijfers beloond zag worden. Na hun schooltijd kregen beiden een be trekking bij een automobielgroothandel. En weer moest Arthur toezien hoe Ronald, zon der eenige moeite, promotie maakte, Zelf wijdde hij zich met alle energie aan het be drijf. Hij bestudeerde de auto-fabricage en de marktanalyses, als Ronald zijn avon den doorbracht met fuiven en pretmaken. Doch na het eerste jaar reeds, werd Ronald tot adjunct-directeur benoemd. Het was een harde slag voor Arthur en toen hij de slan ke, steeds glimlachende Ronald passeerde, in het privé-kantoor van den directeur, kwam er een mist voor zijn oogen en een oogen- blik fitste het door zijn brein: „Eens zal ik hem doodenl Twee jaar later werd Ronald mede-direc teur der firma, en Arthur was moedeloozer dan ooit. Toen' gebeurde er iets, dat weer kleur in zijn leven brachten en alles vroolijker en zonniger deed lijken. Na een zomervacan- tie in Ierland, keerde hij terug als de geluk kige echtgenoot van een charmante jonge vrouw. En op zijn gelaat een glimlach van trots en geluk. Alice was een aantrekkelijk jong vrouwtje, dat de kunst verstond zijn woning gezellig en zijn maaltijden smakelijk te maken, en de eerste maanden van zijn huwelijk leefde Ar thur als m een roes. Hij had nooit met Alice over het bestaan van Ronald Mantor» ge sproken, tot zij hem op een regenaehtigen namiddag in de stad ontmoetten. Ronald boog glimlachend voor het jonge vrouwtje en wenschte Arthur geluk met zijn huwelijk, hem verwijtend, daar nimmer iets van verteld te hebben. Toen zij naar huis reden, in Arthur's kleinen blauwen dagen, zei Alice plotseling: „Waar om vraag je dien charmanten directeur niet eens te dineeren? Het lijkt me zoo'n gezel lige prater!" Tot haar verbazing weigerde Arthur botweg, zonder haar de reden te willen zeggen. Zij verweet hem zijn gebrek aan gastvrijheid. Ro nald was zijn directeur, en het was onmo gelijk, dien te negeer en. Natuurlijk kreeg zij haar zin, zooals hij haar in alles haar zin moest geven. Weldra was Ronald een geregelde bezoeker van het kleine landhuisje der Brents's en Arthur be rustte, tothij Alice in Ronald's armen zag. Het was, alsof er iets knapte in zijn hersens en er kwam een waas voor zijn oogen. Dit zou het einde zijn. Ronald was er steeds in geslaagd, alles uit zijn leven te nemen, wat dit aantrekkelijk maakte, doch Alice zou hij niet krijgen. Eerder zou hij hem dooden. Toen hij de kamer binnenkwam, vertelde hij rustig, dat hij nog een korte wandeling ging maken. Hij had wat last van hoofdpijn. Zelfs toen hij den blik van verstandhouding opving, dien Ronald Alice toewierp, wist hij zich te Als u soms eens teveel haast hebt om uw beurt af te wach ten bij een kruispunt, dan is 't een prettige zekerheid dat er een èndere wagen voor u klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n ■frig leurt afwacht bedwingen, doch toen hij het huis verliet, stond zijn besluit vast: Ronald zou sterven! Hij begaf zich naar de garage, waar Ro nald's wagen stond. Zorgvuldig sloot hij de deuren achter zich, toen begon hij zijn werk. Terwijl het zweet hem langs het voorhoofd stroomde, zwoegde hij aan den wagen, tot hij er zeker van was, dat het stuur zou weigeren in de scherpe bocht, een paar honderd meter voorhij het huis. De wagen zou recht uit rijden en van de klippen omlaag storten Hij opende de garagedeuren weer, en wan delde naar de dorpsherberg. Door de lage ra men kon hij juist zijn huis gadeslaan. Ein delijk zag hij, hoe het licht uitgedraaid werd en de voordeur geopend. Flauw hoorde hij het aanslaan van den motor. Een oogenblik later weerklonk een harde klap, gevolgd door een rauwe gil, die de stilte van den zomer avond verscheurde. Hij wierp wat geld op de toonbank en rende den weg langs, in de richting van de klip pen. Hij voelde geen wroeging. Ronald zou nimmer meer zijn levenspad kruisen en hij zou Alice nooit vertellen, wat hij dien avond gezien had. Hij zou haar vergeven en zij zou Ronald Manton vergeten en alles zou weer zijn. als in de eerste maanden van hun hu welijk. Bij de bocht stond een groepje menschen, druk redeneerend. Arthur dwong zich tot kalmte en vroeg wat er gebeurd was. „Een vreeselijk ongeluk", antwoordde een der omstanders. „Er is een auto omlaag ge stort." „Lieve help!", kwam Arthur, met goedge- speelde ontzetting', „Maar dan zal ik onmid dellijk de politie opbellen". Hij rende naar huis. Zijn hart bonsde luid. Toen hij de hall betrad, viel zijn blik on middellijk op een klein stukje wit papier, bo ven de telefoon. Een briefje, aan hem ge richt, met Alice's handschrift. Met trillende handen brak hij de enveloppe open en ter wijl een gevoel van ontzetting hem verlamde, las hij: Lieveling, ik rijd een eindje mee met Ronald. Ik ben weer gauw terug, Je Alice- zijn gemaakt, eenigszing voorbarig zijn. Het denkbeeld van de herschepping van den eer sten trein in Nederland en het eerste baanvak Amsterdam-Haarlem is weliswaar in de film commissie waarin o.m. zitting hebben de heeren Ir. P. Labrijn,- adjunct chef van den dienst van tractie en materieel, chef van de afdeeling locomotiefbouw en verbrandings methoden, en Dr. P. F. Posthumus Meyjes chef van de afdeeling Publiciteit der Neder landsche Spoorwegen gerezen doch beslis singen hieromtrent zijn nog niet genomen. Het filmmanuscript wordt intusschen reeds voorbereid, en daartoe wordt het ge heele land afgereisd. Het zou de bedoeling zijn, dat de eerste spoortrein, die wanneer deze details inderdaad verwezenlijkbaar blij ken een rol in de spoorwegfilm zal spelen, grooten deels onder leiding van Ir. P. Labrijn door de Spoorwegen in eigen beheer gebouwd zou worden. Ook de oude spoorlijn met het 2 meter breede spoor (dat later tot de huidige afme ting versmald is) zou in dat geval herscha pen worden. De leiding van de spoorwegfilm is in han den van de filmcommissie der Spoorwegen. Den cineaster zal echter ten aanzien van het uitvoeren van het zuiver filmische ge deelte van hun taak de vrijheid worden gelaten. Het is niet de bedoeling om een propagan dafilm te maken. De opzet is een zuiver do cumentair werk te vervaardigen. MA1KT GIKICWTEN PURMEREND. Purmerend 15 Febr. -1938. Gemeentelijke kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 17.000 K.G. handel goed. Hoogste prijs f 24. Kleine boeren 1, f 22 per 100 K.G. Boter 105 f 1,57 per 100 K.G. Runderen totaal 421 stuks. Vette koeien 185, 60—72 per K.G., matig; gelde koeien 116, 160—210 per stuk, matig; melkkoeien 95, 180—300 per stuk, matig; stieren 15, 58—66 per K.G. matig; paarden 8, 20160'per stuk, stug; vette kalveren 28, 30- 60 per K.G., matig; nuchtere kalveren voor de slacht 1044, 10—16 per stuk, matig; nuchte re kalveren voor de fok 1218 per stuk, ma tig; vette varkens voor de zouterij en de slacht 173, 59—61 per K.G., vlug; magere varkens 32, 26—46 per stuk, vlug; biggen 296 16—26 per stuk, vlug; schapen 647, 18—34 uper stuk, matig; bokken 19 412 per stuk matig; kipeieren 3,253.75 per 100 stuks; Piepkuikens 6500 bl. Noord-HoÜ. 67.5075 per K.G., goed; oude kippen en hanen 24, 45—55 per K.G. goed; konijnen 50, 1.75 per stuk, matig; eenden 200 40—60 per stuk; duiven 40 per paar. Coöp. Centrale eierveiling Purmerend G.A. Afdeeling eieren. Aanvoer 70.000 eendeieren f 3.75—3.80. 80.000 kippeneieren: 70-80 K.G. f 3.703.80, 65-66 K.G. f 3.65—3.70, 63-64 K.G. f 3.50—3.65, 60-62 K.G. f 3.40—3.55, 58-59 K.G. f 3.35—3.45; 56-57 K.G. f 3.30—3.40, 53-55 K.G. f 3.20—3.30. VEEMARKT ROTTERDAM. Totaal aanvoer 3898, Paarden 205, Veulens 1, Magere runderen 718, Vette runderen 818, Vette kalveren 47, Graskalveren 106, Nuchtere kal veren 1655, Schapen en lammeren 264, Varkens 2, Bokken en geiten 82. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 76, 2e kwal. 66, 3e kwal. 5256. Vette ossen le 71, 2e 56, 3e 5256. Schapen le 50, 2e 45, 3e 40. Lammeren le 60, 2e 55, 3e 50. Nuchtere kal veren (slacht) le 37, 2e 32, 3e 28. Slachtpaar- den le 59, 2e 52, 3e 44. Prijzen per stuk: Schapen le 30, 2e 26, 3e 22. Lammeren le 21. 2e 18, 3e 15. Nuchtere slacht- kalveren le 10. 2e 7, 3e 5. Nuchtere fokkalveren le 21, 2e 19, 3e 17. Slachtpaarden le 240,, 2e 190, 3e 140. Werkpaarden le 350, 2e 300, 3e 200. Hitten le 240 2e 190 3e 100, Stieren le 350, 2e 270, 3e 190. Kalfkoeien le 315, 2e 270, 3e 195. Melkkoeien le 310, 2e 275, 3e 200. Vare koeien le 205, 2e 170. 3e 140. Vaarzen le 215, 2e 160, 3e 120. Pinken le 175, 2e 140, 3e 100. Gras kalveren le 85. 2e 65, 3e 30, Bokken en geiten le 13. 2e 7, 3e 4. Omschrijving Dinsdagsehe marktnoteering: Vette koeien en ossen, aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen iets duurder, pr. koeien 80 c. pr. ossen 75 c. Stieren, aanvoer gelijk vorige week, handel goed, prijzen als gisteren pr. tot 1.35. Schapen en lammeren, aanvoer korter, handel traag, prijzen lager. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer rui mer, handel redelijk, prijzen minder. Paarden, aanvoer flink, handel levendig, prijzen slacht goed prijshoudend, werkpaarden en hitten iets duurder. Kalf en melkkoeien, aanvoer kleiner, handel zeer kalm, prijzen vooral niet hooger. Varekoeien, aanvoer iets grooter, handel ta melijk, pr, van vorige week konden zich goed bandhaven Vaarzen en pinken, aanvoer gelijk vorige week, handel flauw, prijzen onveran derd. Graskalveren, aanvoer korter, handel kalm, prijzen voor levende onveranderd, voor dood niet genoteerd wegens geringe, aanvoer. Bokken en geiten, aanvoer korter, handel vlug, prijzen als vorige week.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7