IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK CASTRICUM BURGERLIJKE STAND De lichtmatroos op de trawlers. Alleen op de grootste booten van 1 Augustus tot 31 Januari. In het orgaan van het O. K. Verbond van Vakvereenigingen vinden we in een artikel over het nieuwe collectieve contract voor het visscherijbedrijf een lijst van trawlers waarop van 1 Augustus tot 31' Januari een licht matroos (een matroos van 18—21 jaar met 300 vaardagen) zal worden geplaatst. Het zijn de Caroline IJM 26, Hercules UM 196, Gerberdina Johanna IJM 38, Gloria IJM 37, Utrecht IJM 73, Erin IJM 12. Amsterdam IJM 58, Schoorl IJM 39. Petten IJM 49, Alk maar IJM 31, Bergen IJM 16. Norma Maria IJM 6, Eveline IJM 115. Cornelis IJM 15. Bloe- mendaal IJM 71, Maria van Hattem IJM 1, Aneta IJM 82, Adelante IJM 19 en En Avant UM 8. De gage van den lichtmatroos is f 50.plus 172 pCt. Over de tegenstelling „leerling-matroos" en „lichtmatroos" schrijft het blad o.a. het vol gende: Nadat de eerste voorstellen met groote meerderheid van stemmen waren verworpen, hebben de samenwerkende besturen zich dan ook geheel op dit punt geconcentreerd, en na langdurige onderhandelingen, verklaarden de reeders zich bereid, dezen „leerling-matroos" te vervangen door een „lichtmatroos", over eenkomstig de voorwaarden van het contract, echter met dezè beperking dat het bijplaatsen zou gelden voor dezelfde soort schepen (dus vanaf 125 voet lengte) en voor de periode van 1' Aug. tot 31 Jan.. Ongetwijfeld is deze toezegging een verbete ring, al 'blijft het te betreuren dat zij nog slechts zal gelden voor de schepen van 125 voet. hetgeen er dan ongeveer 20 zullen zijn. Wij vertrouwen, dat de reeders, wier schepen slechts enkele centimeters korter zijn dan de hier genoemde lengtemaat, niet onwrikbaar aan deze lengtemaat zullen vasthouden, en daarom zouden weigeren een lichtmatroos bij te plaatsen. Nadrukkelijk hebben de reeders na deze toe zeggingen verklaard dat dit hun „laatste woord" was. en als dit geen bevrediging kon schenken, dan „maar komen moest wat komt". De samenwerkende besturen hadden zich daarna ernstig te beraden of. nu althans eeni ge tegemoetkoming op dit punt verkregen was, de afsluiting van een collectief contract, op verder gaande nog onvervulde verlangens mocht stranden. Rekening houdende met tal van factoren, welke ook thans nog het bedrijf nadeelig beinvloeden, werd door de besturen besloten, deze laatste voorstellen opnieuw met kracht te verdedigen. Zulks heeft in een 112- tal opeenvolgende vergaderingen plaats ge had, en met voldoening stellen wij vast, dat alle leden de positie thans begrepen hebben, en met groote meerderheid van stemmen de voorstellen hebben aangenomen. Het resul taat der stemming in de verschillende organi saties is geweest, dat met 325 stemmen vóór, en 126 stemmen tégen, alle voorstellen zijn aangenomen, en de besturen werden gemach tigd de nieuwe contracten af te sluiten. Ten slotte zij nog vermeld, dat beide con tracten (voor zeelieden en havenarbeiders) zullen geacht worden te zijn ingegaan met 1 Januari 1938. Eventueele verrekeningen over de maand Januari zullen alsnog plaats hebben. CURSUSVERGADERINGEN R. S. A. P. De afdeeling IJmuiden der R. S. A. P. be legt deze wintermaanden nok eenige cursus vergaderingen in het P.A.S. gebouw, Zeeweg 40. De eerste vergadering vindt plaats a.s. Don derdagavond met als spreker de heer A. Lang- kemper, Amsterdam, die zal spreken over het Japansch-Chineesche conflict. BESTUURSVERKIEZING IJMUIDEN's BLOEI De in de jaarvergadering van „IJmuiden's Bloei" gehouden bestuursverkiezing had tot resultaat, dat herkozen werden de heeren D. Bais Jzn., G. Carst, D. Geus en A. de Wit en gekozen kerden de heeren J. H. Th. Everman, T. Engel, M. W. Hellemons, H. H. Meijer en P. J. Verwayen. „VARIA" en „DE JANTJES Uitsluitend voor haar donateurs voert de jubileerende tooneelvereeniging „Varia" Dins dagavond 22 Februari a.s. het bekende werk van Herman Bouber „De Jantjes" op. De zes tafereclen van deze volksschets spelen zich achtereenvolgens af in de kroeg van tante Piet, in het feestzaaltje, in het straatje, bij de boot. in de cantine op Java en in de kroeg van tante Piet. De 3 Jantjes worden vertolkt door de hee ren Jack Roza (Dolle Dries), L. W. Boeree (de Schele) en Adr. de Bock (Blauwe Toon). Het damestrio bestaat uit mevr. Roza ('Blonde Greet), mej. St. Peek (Toffe Jans) en mej. M. de Waal (Doortje). Mooie Leendert, haar man, wordt vertolkt door Dick Heere. Het ouder paar tante Piet en oome Gerrit door mevr. N. Neve en den heer A. H. Holtslag. De moederrol (Betje) is in handen van mevr. List, terwijl het beroemde echtpaar Na Druppel en De Mop (dat geen verder commen taar behoeft) door mevr. Boeree en Joop Dam mers vertolkt wordt. De entourage van bovengenoemde spelers en speelsters vormen de dames L. Feddema en mej. J. van Ossenbruggen en de heeren Harm Schoone (de Vreter), D. J. Bais (de Kromme), A. v. d. Berg (Zwaan de orgeldraaier). A. P. Roza (de sergeant-majoor) en L. de Waal (de Engelsche matroos). Behalve deze 19 leden werkt nog een 15-tal dames en heeren als figuranten aan „de Jantjes" mede; de liedjes worden begeleid door het Kunstkring-orkest, gedirigeerd door Philip S. Vlessing. De regie berust ook ditmaal weer bij Jan van Dommelen. Ongetwijfeld wacht den bezoekers van „Varia", die dit seizoen 35 jaar bestaat, een genotvollen avond. AANGEKOMEN, 18 Februari: Theseus s.s. Yarrow Merope s.s. Marseille 19 Februari: Flandria s.s. Rotterdam Crijnssen s.s. West Indië Gaasterkerk s.s. Japan Mount Taurus s.s. Rotterdarr Triton s.s. Hamburg Monkstone s.s. Londen Vuleanus s.s. Midd. Zee Tegelberg m.s. Noordzee Nestor sl.b. Nieuwedïep Cottica s.s. West Indië Bellatrix m.s. Randers Essi s.s. Ipswich Tom s.s. Oslo Santa Lucia m.s. Rotterdam Poelau Tello m.s. Batavia 20 Februari: Boschfontein m.s. Hamburg Geierfels s.s. Antwerpen Eemland s.s. Zuid-Amerika Madoera s.s. Batavia Magdeburg m.s. Macassar Gleniffer s.s. Japan Grietje m.s. Huil Rozenburg s.s. Les Falaises Merel s.s. Londen Maaskerk s.s. Hamburg Britanica s.s. Antwerpen. Concert Kenneiner Zangers. Gecombineerde uitvoering met andere ensembles. De mannenzangvereeniging „De Kennemer Zangers", directeur de heer P. Grin Jr.. gaf Zondagavond een uitvoering in het Patro naatsgebouw met medewerking van de Stem des Volks te Koog-Zaandijk, IJmuidens a Capellakoor, het Kennemerdameskoor en de Hawaïgroep van de mandolineclub „Excelsior". Geen wonder, dat er een uitgebreid pro gramma (met o.a. 16 koorwerken.) dezen avond geserveerd moest worden. Dit en het feit, 'dat het euvel uitvoeringen op Zondagavonden te geven hoe langer hoe meer vasten voet schijnt te krijgen maakt, dat de recensent niet altijd met opgewekt ge moed zich van zijn lastige taak kwijt. Hoe het zij. zulk een gecombineerd concert trekt altijd belangstelling, al is het dan om de medewer kenden. „De Kennemer Zangers" openden met Roeske's Liedje aan het Gangspil en Jesu Dul- cis Memoriae van v. d. Bijl. De uitspraak was duïdelijk en verzorgd, ook rhythmisch was het in orde. Het koorverband verloren de zangers niet uit het oog en evenmin de teekens. Maar aan het materiaal valt qua klank nog veel te schaven: dit trad vooral bij v. d. Bijl aan den dag. Er is oogenschijnlijk veel toewijding bij de zangers, dit blijkt uit het in acht nemen van de aanwijzingen van 'den directeur. Er wordt terdege op de teekens gezongen: 'dat hoorden we b.v. in het Abend standchen. Der Spielmann was beduidend minder zoowel van stemming als van uitspraak en klank. De Stem des Volks uit Koog-Zaandijk staat pas twee maanden onder leiding van den heer Grin, die den heer Stolp opvolgde. Idealen van Theo v. Zutfen werd met veel enthousias me gezongen; het is goed in evenwicht, kan nog homogener, maar heeft veelbelovend ma teriaal staan, dat in bijna alle registers royaal bezet is. Het was verdienstelijk op toon een enkele misse intonatie daargelaten, mooie sopraan- en basstemmen. 'De Strauss-wals begeleidde mej. Bep de Waal aan de piano vlot en nauwkeurig: de uit voering was zeer pittig, zooals de dirigent het wilde hebben; het- zwakke punt (losstaande stemmen) viel op. Dit zal de heer Grin wel weten weg te werken. Tezamen met het a eapella koor voerde men Schumann's Zigeunerleven uit en wel op mu zikale wijze; het dameskoor was er kwalita tief 'de meerdere van de mannenstemmen. De crescendo en decrescendo tegenstellingen wer den zeer verdienstelijk nagevolgd. Het Kennemer Dameskoor was door ziekte van enkele leden gehandicapt, maar de dames zongen er daarom niet minder om. Frisch klonk het Meilied van Wijnand Balke en Hespe's liedje; de opvatting was zeer muzikaal; het materiaal heeft wat in den mars. De dames durven te zingen, dat staat vast; het klonk heel goed en klaar. Bede van Kools, zij het soms niet altijd zuiver had niettemin veel verdienstelijks en de intenties van den dirigent werden nauwkeurig aangevoeld en opgevolgd. Van het a capellakoor hoorden we Idylle van Wierts, dat ons niet verrukken kon; het deed ons wat veronachtzaamd aan; er waren ö.a. rhythmische slordigheden. Koop's Witte Sneeuw was wel beter, doch het geheele op treden scheen ons niet „rolvast" te zijn, wat we anders van dit ensemble toch nooit heb ben kunnen zeggen, want de capaciteiten van het a capellokoor staan te gunstig bekend. De gunstig bekend staande Hawaïgroep van de arbeiders-mandolineclub Excelsior voerde zijn 1937 '38- repertoire met succes uit. een succes dat in alle opzichten verdiend was. Door het vergevorderde uur hebben we niet alles, kunnen hooren dit dus een volgende keer. W. POLOWEDSTRIJDEN IN HET VELSERRAD. Zondagavond werden de waterpolowedstrij- den om het kampioenschap van den kring Haarlem in de wintercompetitie voortgezet. Door het belangrijke programma en het feit, dat 3 zeventallen van de V. Z. V. hun krach ten moesten beproeven was de belangstelling voor dezen avond grooter dan dat der laatste malen. Als eerste wedstrijd werd gespeeld V. Z. V. 2 Comb. Reeds spoedig na den aanvang maakte J. Boon (V.6Z. V.) na een snelle spurt het eerste doelpunt."Daarna ging de strijd een tijd scoort zonder verdere goals, totdat vlak voor de rust de Comb, gelijk maakte. Na de rust bood de strijd nog vele verrassende en komische momenten, maar de spanning ver minderde gaandeweg. Vlak voor het einde echter zette V. Z. V. 2 haar beste beentje nog eens voor en maakte 21. Even later klonk het eindsignaal. Als tweede wedstrijd kwam nu K. Z.D. W. R. 3. In de eerste helft waren de Haarlem mers met groote meerderheid in den aanval. Een doelpunt kon dus niet uitblijven, 10 voor D. W. R. 3: spoedig gevolgd door een tweede doelpunt. Even later volgde 3—0. In de tweede helft werd de winst nog met 2 punten verhoogd. Toen echter maakte K. Z. 51. Bij dezen stand bleef het echter niet. Haarlem verhoog de haar winst tot- 61', waarbij het bleef. Nu werd gespeeld V. Z. V. 3Velserend. On danks het feit dat het spel van V. Z. V. 3 tegenviel ging de rust in niet 10 voorsprong voor V. Z. V. 3. In de tweede helft wist V.Z.V. 3 ondanks !t verlies van een speler, die wegens kramp het water moest verlaten, den voorsprong tot 20 te verhoogen. Deze stand kon 'V. Z. V. 3 niet behouden. Reeds spoedig werd het 2—1. Doch verder bracht Velserend het ook niet. De ruststand bleef ongewijzigd. 21 voor V. Z. V. 3. Als de clou van den avond volgde nu nog V. Z. V.—Nereus. Het is een goede gedachte van het bestuur van V. Z. V. om het eerste zevental het slot van den avond te laten ver-1 zorgen Reeds direct bij den aanvang bleek het overwicht van V. Z. V. Toch bleven de aanval len niets dan vergeefsche pogingen. Zelfs was het Nereus die het eerste doelpunt maakte. Dit werkte dermate op Pum Swier, dat hij ac.h- Alchymist s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Iris iNed.) s.s. Kopenhagen VERTROKKEN. 18 Februari: Simon Bolivar ss. West Indië Ala s.s. Sarpsborg Maron m.s. Liverpool Ziva s.s. Holbaek Nereus s.s. Danzig Purfina m.s. Duinkerken Akershus s.s. Oslo Socombel s.s. Havre Nestor sl.b. Nieuwediep 19 Februari: Sambre m.s. Parijs San Giuseppe s.s. Tréport Acclivity m.s. Huil Bastant s.s. Oslo Heluan m.s. Antwerpen Theseus (Ned.) s.s. Kopenhagc Gateshead s.s. Newcastle Merope s.s. Hamburg Statira m.s. Huil Julia s.s. Vlissingen Hercules s.s. Hamburg Gundega s.s. Gdynia Bortwick s.s. Leith RoDur V s.s. Gdynia Themis s.s. Bremen Flandria s.s. Gothenburg tereenvolgens twee doelpunten scoorde, 2—1 voor V. Z. V. 1. Ook het werk van T. Breuk verdient vermelding. Op schitterde wijze ver dedigde hij het V. Z. V.-doel. Vlak voor de rust maakte N. Schoone nog het derde doel punt voor V. Z. V-, zoodat men de tweede helft begon met 31 voor V. Z. V. Ook in deze helft bleek duidelijk het overwicht van V. Z. V„ want bij den eersten aanval maakte Pum Swier 4—1. Na weer eenigen tijd van aanval len van beide partijen, gelukte het N. Schoone 51 te maken. Nereus nam hier echter geen genoegen mee en maakte 52 met welken stand, deze wedstrijd eindigde. LEDENJAARVERGADERING VARA. Vrijdagavond had in het lokaal Koninginne weg 44 de jaarvergadering plaats van de af deeling Velsen van de Vara welke zeer goed was bezocht. De voorzitter de heer J. J. Wes- selius Sr. opende met een hartelijk welkom en deelde mede dat de afdeeling er momenteel zeer goed voor staat. Bij de leden winst heeft Velsen een goed figuur gemaakt en de kans is niet denkbeeldig dat Velsen nog in 't bezit geraakt van een der studiovlaggen. Er is even wel nog veel meer te bereiken en spreker hoopt dat velen naar hun beste krachten hier aan zullen medewerken. Hierna werden de no tulen gelezen en goedgekeurd. De penning meester de heer M. Alderlieste, bracht verslag uit, van de „Bouw mee actie", welker totale opbrengst f 176.34 bedroeg. Van het hoofd bestuur was bericht ontvangen dat op Don derdag 17 Maart a.s. te Beverwijk een z.g. Pe ter Pechavond zal worden gehouden. Velsen krijgt daarvoor de beschikking over 150 toe gangskaarten. Het jaarverslag van den secretaris den heer A. Jansen was optimistisch gestemd, tenge volge van de stijging van het ledental dat op 31 December 1.1. 228 bedroeg. De uitgifte van het maandblad is opgeschort in verband met de enorme stijging der papier prijzen. Uitvoerig werd gememoreerd het bedanken van den heer D. Zalm wegens gezondheids redenen. De technische dienst voldoet uit stekend. Hiervoor werd aan den leider den heer B. v. d. Sijpt hartelijk dank gebracht. Uit het financieeie overzicht van den pen ningmeester bleek dat de ontvangsten over 1937 f452.01 bedroegen. De uitgaven waren f 432.85. alzoo een batig saldo van f 19.16. Het vorige jaar f3.42'. Bij het verslag van de con trole commissie bracht de heer Lefeber, eenige volgens hem noodige wijzigingen in de admi nistratie onder de aandacht. Vervolgens wer den de verslagen met algemeene stemmen goedgekeurd. Tot leden der controle commissie over 1938 werden benoemd de heeren M. Lefeber, E. Sanders en A. Boersma. De heer Krecner had een keurig verslag' samengesteld, van de ver gadering van den Districtsbond. Enkele ge stelde vragen inzake televisie werden door den districtsbestuurder de heer Eterman beant woord. Het omroeprapport bracht heel wat wenschen naar voren. Deze zullen onder de aandacht van het hoofdbestuur worden ge bracht. De aftredende bestuursleden, de heeren Jansen, Alderlieste en Van der Horst werden herkozen, terwijl in een tweetal vacatures werd voorzien door de verkiezing' van mevr. Herrendorf—Buys en den heer A. H. Dijkstra. Voor het hoofdbestuur werden candidaat ge steld de aftredende leden de heeren K. de Jonge, G. Bredenveld en F. Beenhard en voor den Vereenigingsraad de heeren M. Geels, J. S. de Waal, H. Suurmans, M. Meyers, aftre dend, A. Boersma en J. W. Eterman. Na een korte inleiding van laatstgenoemde gaven zich eenige leden op.om het bestuur bij de propa- ganae te assisteeren Bij de rondvraag werd nog besproken het 10-jarig bestaan der afdee ling op 19 Juni a.s. Gevraagd werd of het be stuur hier al plannen voor had gevormd, wat echter nog niet het geval bleek te zijn. Hierna volgde sluiting. De Kennemers verspeelden een kostbaar punt. KennemersWest Frisia (22) De Kennemers hebben Zondag, nog wel spe lend op eigen terrein, een kostbaar puntje aan West-Frisia moeten afstaan. Zooals be kend is, was in de samenstelling' van de voor hoede van de roodzwarten een wijziging ge bracht. Groot was niet opgesteld, v. d. Wal nam de linksbuitenplaats in, terwijl Gordijn na een lange afwezigheid zijn plaats als links half in het eerste elftal weer innam. Het ex periment, ingevoerd op een oogenblik, dat de stand van de competitie dit allerminst ge doogde, slaagde niet. Van de voorhoede ging geen kracht uit en het had er zelfs allen schijn van, dat West-Frisia dezen wedstrijd zou gaan winnen. Bij het ingaan van de rust hadden de Enkhuizenaren reeds een 2—0 voorsprong. In de tweede helft hervatten de Kennemers den strijd met een wederom gewijzide opstel ling'. Gordijn was van het tooneel verdwenen, v. d. Wal had zijn oude plaats weer ingeno men en Groot stond alsof er niets gebeurd was als aanvalsleider opgesteld. Inderdaad ging het nu iets beter, na rust had West- Frisia weinig meer in te brengen. Het duurde toen evenwel nog 20 minuten alvorens Heide- man er in slaagde den achterstand te ver kleinen. Uit een strafschop kort voor het einde bracht Steeman de partijen op gelijken voet. D. W. V. bracht het er tegen Alcmaria Vic- trix heel wat beter af. Met een 71 over winning versterkten de Nieuwendammers hun positie aan den 'kop. D. W. V. heeft nu 2 pun ten voorsprong op de Kennemers. De op 6 Maart vastgestelde wedstrijd Kennemers- D. W. V. wordt voor de Kennemers dus van de allergrootste beteekenis. Wanneer D. W. V. Al ja m.s. Ipswich Gaasterkerk s.s. Hamburg Enid Mary s.s. Goole Olga m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Amstelstroom m.s. Londen Bellatrix m.s. Norrköping 20 Februari: Hontestroom s.s. Londen Stigstad m.s. Houston Venersborg s.s. Malmö Singkep s.s. Batavia Monkstone s.s. Swansea Helene m.s. Londen Crijnssen s.s. Hamburg IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Flandria is van Rotterdam alhier aangekomen om ijzer bij te laden in de Hoogovenhaven en vertrok daarna naar Gothenburg. Het Engelsche stoomschip Monkstone is met hetzelfde doel in ballast van Londen hier aangekomen, Laatstgenoemd schip zette de reis inmiddels naar Swansea voort. Aanvoer ijzererts. Met een lading ijzererts arriveerde giste ren het Nederlandsche s.s. „Rozenburg" van Les Falaises aan het Hoogovenbedrijl'. Technische proefvaart. Het nieuwe motorpassagierschip Tegelberg er in zou slagen te winnen, dan is de kans op het kampioenschap voor de Kennemers ver loren. Wanneer de Kennemers winnen of ge lijk spelen, dan kan de beslissing vallen in de laatste wedstrijden, namelijk Kennemers uit tegen Z. V. V. en D. W. V. thuis tegen Z. F. C. Zelfs kan nog een beslissingswedstrijd noodig zijn om den strijd om het kampioenschap te beslechten. Zooals men ziet, aan spanning is geen gebrek. De wedstrijd. De Kennemers, die na de nederlaag tegen H. R. C. met een andere opstelling tegen West- Frisia in het veld kwamen, hebben na een spannenden wedstrijd met groote moeite een gelijk spel weten te behalen, waarmede zij wel iets meer kregen dan 'hun toekwam. Vooral voor de rust immers was het West-Frisia dat domineerde en met weinig meer geluk was de overwinning bij de Enkhuizenaren terecht ge komen. De 20 voorsprong was dan met de rust ook volkomen verdiend. De verrassende en open aanvallen stelden de verdediging van Kennemers voor veel problemen, die zij slechts met de grootste moeite tot een oplossing wist te brengen. Tweemaal moest Van Urk echter zwichten voor kopballen van den middenvoor; uit voor zetten van de beide snelle buitenspelers. Het Kennemers-elftal stelde tegenover dit open spel een weinig doortastende partij voet bal. zoodat de bezoekers steeds een moment eerder bij den bal waren. Daar bovendien de nieuwe opstelling geen bevrediging kon schen ken ging er voor de rust weinig kracht van het Kennemers-elftal uit. Gordijn, die als linkshalf stond opgesteld, liet zijn buitenspe ler veel te veel vrij en ook het afgeven van den bal liet te wenschen over. Jelle van der Wal presteerde op de links buitenplaats heel weinig, waardoor de voor hoede wel zeer verzwakt was. De voorhoede kon dan ook bijna niets uitrichten tegen de versterkte West-Frisia achterhoede, hoewel Steeman zijn stuwende taak niet uit het. oog verloor. Mede door de gewijzigde opstelling kon Kennemers het voor de rust niet tot doel punten brengen. Na de rust bleek het experiment van Gordijn op de linkshalf- en Van der Wal op de links buitenplaats alweer tot het verleden te be- hooren, want Groot stond weer als midden voor opgesteld en Van der Wal had zijn oude plaats weer ingenomen. Gordijn was dus van het tooneel verdwenen, hoewel wij echter niets van een blessure, waardoor hij niet verder zou kunnen spelen, hebben gemerkt. Na de rust kwam Kennemers dus weer met de oude opstelling in het veld, waarmee het wel even beter ging. Er werd zooveel mogelijk op den aanval gespeeld, waardoor West-Frisia in de verdediging werd gedrongen. De West- Frisia-achterhoede kreeg nu meer steun van haar middenlinie, zoodat een muur voor het doel der bezoekers werd opgetrokken, waarop alle aanvallen strandden. De gevaarlijke uit vallen, die meestal door den middenvoor wer den geleid, leverden echter ook zeer veel ge vaar op en meermalen moest Van Urk nog handelend optreden. De eerste aanvallen na den aftrap zijn voor de Kennemers. maar door het uitstekend in grijpen van de verdediging der bezoekers wor den zij alle afgeslagen. De teruggetrokken binnenspelers van West-Frisia brengen het leder uitstekend op en leggen zoodoende meer malen den grondslag voor de gevaarlijke aan vallen, waarbij Van Urk eens ternauwernood een kopbal uit den hoek kan grabbelen. De middenlinie sluit goed aan bij de voorhoede der gastheeren en zij zorgt er voor, dat eenige aanvallen worden opgezet, die de slecht spe lende voorhoede niet voldoende afwerkt. Als de wedstrijd twintig minuten oud is trapt Bos in den grond, waardoor de bal bij den rechts buiten van de bezoekers terecht komt, die een afgemeten voorzet geeft, welken de midden voor uitstekend inkopt. (0lj. West-Frisia blijft door haar open aanvallen veel gevaarlijker, waardoor Dinkla en Bos alle zeilen moeten bijzetten om erger te voorkomen. Steeds zijn de bezoekers eerder bij den bal en het plaatsen is veel beter verzorgd, dan bij de Kennemers. Een corner op het doel van de gasten kan een back slechts op de doellijn wegwerken. Eenige minuten voor de rust is het weer de middenvoor, die een voorzet van den links buiten inkopt (02). Met dezen volkomen verdienden voorsprong gaat West-Frisia de tweeden helft in. Na de hervatting komen de Kennemers met Groot als middenvoor binnen de lijnen. Heideman bezet de linksbuitenplaats en Van der Wal staat weer in de middenlinie opgesteld. Direct na den aftrap wordt alles op den aanval ge zet, maar het beslissende schot ontbreekt. Na tien minuten weet Heideman ten slotte met een hard schot den achterstand te verkleinen (1—2). Aangemoedigd door dit succes komen de Kennemers steeds weer terug, maar de gasten geven geen krimp en trachten goed samen spelende, het spel te verplaatsen, wat hun ten slotte gelukt. Het is echter maar van korten duur, want opnieuw komt Kennemers opzet ten. Schot op schot wordt gelost, maar de schoten zijn alle te slecht gericht. Steeman neemt dan de plaats van Horeman in, die de spilplaats gaat bezetten. Van Urk kan eens slechts door uitloopen redding brengen. Met nog eenige minuten te spelen wordt alles gewaagd. De heele verdediging trekt mee ten aanval, maar onverbiddelijk wezen de ver dedigende bezoekers iederen aanval af. Twee minuten voor het eindsignaal wordt Heideman op ongeoorloofde wijze in het strafschopge bied aangevallen. De toegestane strafschop wordt door Steeman onder groote spanning in een doelpunt omgezet (22). Vrijwel direct daarna fluit de scheidsrech ter het einde en hebben de Kennemers een kostbaar puntje verspeeld. VEREEXIGING VAN AQUARIUMHOUDERS. Dinsdagavond zal de vereeniging van Aqua rium- en Terrariumhouders „Kennemerland" ha de bovenzaal van hotel „Ter Burg" een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zal de heer R. van Lunzen de uit drie deelen bestaande film „Het aquarium van Artis" vertoonen. Te vens wordt een verslag uitgebracht van den te 's-Hertogenbosch gehouden Bondsdag. heeft zijn technische proeftocht in de Noord zee gehouden en wordt nu verder afgewerkt ona zijn officieele proefreis met genoodigden af te leggen. Steeds meer dokschepen. Het Grieksche stoomschip Mount Taurus en het Nederlandsche tankmotorschip Mirza zijn in ballast, resp. van Rotterdam en van Huil komend, naar Amsterdam gepasseerd om aldaar in een dok te worden opgenomen. Weer in station. De zeesleepboot Nestor, welke naar Nieuwe diep vertrok om te assisteeren bij het ver- sleepen van den kruiser Java, is in de Bui tenhaven teruggekeerd en in station gelegd. Steunverleening aan werkloozen. Wijziging in de verstrekking van margarine, bak- en braadvet. Door den Minister van Sociale Zaken zijn o.a. de volgende wijzigingen aangebracht in de voorschriften omtrent het verstrekken van goedkoope levensmiddelen, ten behoeve van werkloozen en armlastigen. De voorgeschreven wachttijd van 3 maan den om voor in distributie gebrachte onver mengde margarine en bak- en braadvet in aanmerking te komen, komt te vervallen, zoo- Het bezorgen van melk op Zondag, Naar aanleiding van het om prae-adv>* in handen van B. en W. gestelde adres van de melkslijtersorganisatie E. M. M. inzat, wijziging van de verordening tot afwijk^! van bepalingen der Winkelsluitingswet mer ken B. en W. het navolgende op: Het komt het college voor, dat adressant* het voorstel van B. en W. niet geheel heeft begrepen. Een algeheele verruiming van den verkoopstermijn op Zondag van 9 uur tot in uur des voormiddags is niet voorgesteld- slechts in bijzondere gevallen kan genoemde de termijn door het college met een uur wor- den verlengd. (Met betrekking tot de voorgestelde aanvul- ling van artikel 2 ten aanzien van het be zorgen en verhandelen van melk, wijzen B en W. er den Raad op, dat het krachtens artikel 7 der Winkelsluitingswet verboden is geduren- de den tijd. dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, van dien winkel of het daarbij behoorend winkelhuis uit, voorwerpen of stoffen, met uitzondering van maaltijden kokswaren en in herstelling gegeven voorwer pen, ter aflevering aan het publiek uit te zen! den. Artikel 8 dier Wet verbiedt het venten, het verkoopen of het te koop aanbieden gedurende den Zondag op of aan voor het openbaar ver keer openstaande land- of waterwegen, in dè door adressante genoemde aangelegenheid is door de Wet dus reeds voorzien. Tenslotte wordt gevraagd om het in zeer bijzondere gevallen bijv. wanneer 26 Decem ber en 2 Januari op Zondag vallen, mogelijk te maken, dat de verkoopstermijn, bedoeld in het tweede lid van artikel 2 der verorde. ning op dien dag op verzoek der betreffende organisaties tot 12 uur des middags kan wor den verlengd. Het komt B. en W. voor, dat met voorge stelde verruiming tot 10 uur des voormiddag aan den wensch der organisatie voldoende te gemoet gekomen wordt; zij hebben hierbij tevens overwogen, dat de Zondagssluiting in het als voorbeeld aangehaalde geval niet geldt voor den len Kerstdag en den Nieuw jaarsdag. Kennisneming van bedoeld adres geeft B. en W. dan ook geen aanleiding hun voorstei terzake te wijzigen. Zij geven den Raad in overweging het ontwerp ongewijzigd vast te stellen. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 24 Februari a.s. des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht, bedoeld in artikel 13 van de Arbeidsbemiddeling' 1930. 2. Voorstel tot uitvoering in werkverschaf fing van het plan tot stichting der nieuwe vuinisbelt. 3. Prae-advies op het voorstel Vink c.s. be treffende een wijziging der schoolgeldveror- dening voor het gewoon l.o., het u.l.o. en het b. 1. o. 4. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing en invordering van een belasting voor het ingebruiknemen van openbaren gemeentegrond en terzake van door de gemeente bewezen diensten. 5. Vaststelling 24e wijziging der gemeen- tebegrooting, dienst 1937. 6. Prae-advies op het adres van het be stuur der Chr. u.l.o.-school, houdende ver zoek om beschikbaarstelling der benoodigde gelden voor uitbreiding der rijwielbergplaats, 7. Voorstel tot conversie van enkele geldlee- ningen. 8. Voorstel tot wijziging der verorde ning tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitingswet. 9. Mededeelingen en ingekomen stukken, MOOI SUCCES VOOR D. O. K. Weer een kampioen. Zondag zijn te Zaandam de krachtsport- wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland voortgezet en ook nu smaakte een lid van onze plaatselijke krachtsportvereeni- ging D. O. K. het genoegen een nationaal kam pioenschap op zijn naam te brengen. Het was de heer C. Groeneveld, die er nu voor de vijfde maal in slaagde het kampioen schap op zijn naam te brengen. Het was de heer C. Groeneveld, die er nu voor de vijfde maal in slaagde het kampioen schap van Nederland te behalen in de eerste afdeeling worstelen lichtgewicht. SCHAAKCLUB „DE PION". De Pion speelde voor de competitie van den Noord-Hollandschen Schaakbond tegen het Hoogoven-team, dat door een overwin ning kampioen had kunnen worden. De Pion weerde zich echter geducht, zoodat de eind stand 53 werd met 2 afgebroken partijen, die waarschijnlijk remise zullen worden. Dat zou tevens beteekenen, dat de Pion dezen wedstrijd met 64 gewonnen zou hebben. De gedetailleerde uitslagen waren: De Pion Hoogovens: 1 J. LigthartR. Angermann 1-4 2 H. A. van KleefJ. Beentjes 1 3 Th. de SmalenJ. C. de Haas 1—0 4 G. W. Koch—Ir. W. v. d. Vegte afgebr. 5 J. van RavenzwaaiB. Wulms 0—1 6 P. BoscliC. v. Krimpen 1—0 7 T. Santifort—G. L. de Haas afgebr. 8 D. keetbaas—P. A. Veldheer 0—1 9 Westendorp BoerrnaC. Vogelzang' 1—0 10 H. Oostvoorn—C. Steeman 1—0 Voorloopige uitslag 5—3 dat deze producten in het vervolg aan werk loozen en armlastigen kunnen worden ver steekt, zoodra zij onder de steunregeling wor den opgenomen; c.q, steun ontvangen, of bij een werkverschaffing worden tewerkgesteld. Ook z.g. alleenwonenden (geen kostgangers) dus zij die hun eigen maaltijden verzorgen en behoor en tot de voor het verkrijgen van on vermengde margarine en bak- en braadvet aangewezen categorieën van behoeftigen, kun nen voor eerstgenoemd product in aanmerking worden gebracht, "te weten voor: één pakje margarine a 1'4 kg. per week. HAARLEM. 19 Februari. Bevallen 17 Februari: E. H. Uijttenbroek- van der Post, z.; M. Ratsma—Kok, z.; 18 Fe bruari: A. M. Baartsevan der Meulen. z.; J- A. de KortenLandsmeer, d.; J. C. P. Stoor vogelVrij, d.; J. M. van der Aarvan den Berg, d.; S. M. StiphoutWillemse, z.; A. Draijer—Gedaan, z.; J. M. Jongbloet—van der Veldt, z.; 19 Februari: G. LeemansHoolwerf, z.; J. C. Meeuwenoord—Toele, d. Overleden 17 Februari: N. Lacourt, 87 j., Nieuwe Gracht; 18 Febimari: F. C. Blok, 78 j., Leidschevaart; J. Klaverstijn, 84 j., Een- drachtstraat,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2