BOMMENWERPER IN INDIE BRANDEND NEERGESTORT. BEVERWIJK Alle vijf inzittenden gedood. Filmkeuring. HEEMSKERK Vercciiiging van Vrijzinnig Hervormden. Lezing: van dr. Lappöhn. Voor de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden heeft Dr. O. J. R. Lappöhn gister avond in het kerkgebouw aan de Parklaan een lezing gehouden over het onderwerp ..Mijn reizen als scheepsdokter, naar Zuid- Amerika". De lezing was ten bate van den aankoop van een luidklok op het kerkgebouw. De heer H. Blom uitte in zijn openings woord zijn groote tevredenheid over de op komst en herinnerde er aan, dat bij het 10- jarig bestaan van het gebouw de gedachte bij het bestuur was opgekomen, om een luidklok te plaatsen. Van verscheidene personen waren voor dit doel reeds giften binnengekomen, doch dit was niet toereikend. Dr. Lappöhn heef zich toen bereid verklaard om een lezing te houden over zijn reizen als scheepsdokter. Dr. Lappöhn, die hierna het woord, nam, hoopte dat de aanwezigen een indruk zouden krijgen over zijn arbeid als scheepsdokter. Voorts memoreerde hij in een korte inleiding, dat hij 4 jaar geleden als scheepsdokter heeft gefungeerd bij den overtocht van Circus Sar- rassani van Rotterdam naar Zuid-Amerika. Door de slechte tijdsomstandigheden werd het circus indertijd gedwongen Europa te verlaten. In Duitschland was echter geen schip te vinden, dat het circus naar Zuid- Amerika kon brengen. Ten slotte heeft het circus twee schepen van een Hollandsche maatschappij gecharterd, die het groote ge zelschap van menschen, dieren en wagens heeft overgebracht. Eenige lantaarnplaatjes gaven het leven aan boord tijdens de overtocht weer. Vervol gens werd een serie lichtbeelden vertoond van Rio de Janeiro, dat ruim 2.000.000 inwoners telt. De bezienswaardigheden van deze haven stad, zooals het beroemde ..Suikerbrood", de enorme gebouwen en de fraaie lanen en stra ten, werden door den inleider besproken.Maar uit beelden uit andere havensteden bleek, dat het niet alles goud was, wat er blonk. Vervolgens heeft dr. Lappöhn zijn toehoor ders meegenomen op een reis met de „Bos koop" van de K. N. S. M. Talrijke plaatjes uit Curapao, waar men zooveel mogelijk tracht het Hollandsche karakter te houden en waar als gevolg van het droge klimaat bijna geen plantengroei is. werden nu door spreker toe gelicht. De tocht van de „Boskoop" door het Panamakanaal, met zijn ingenieuze sluizen, was eveneens in het reisverhaal opgenomen. Ook Peru, dat nog doet denken aan de oude Inca's, waaraan de schitterende gebouwen herinneren en de andere republieken passeer den de revue. Het gesproken woord werd toe gelicht met een groot aantal lantaarn plaatjes. Aan het slot van den avond heeft de heer Blom dr. Lappöhn dank gebracht voor zijn interessante en leerzame lezing. FEESTVERGADERING ARBEIDERS- ESPERANTISTEN. De plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders-Esperantisten heeft in ge bouw „Odeon" ter herdenking van haar derde lustrum een feestvergadering gehou den, welke uitsluitend voor esperantisten toegankelijk was. De voorzitter, de heer A. L. F. G-igengak verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder den heer W. Prent, hoofdbestuur der van de Federatie en den heer H. J. v. d. Starre, bestuurslid van het district Noord- Holland alsmede de afgevaardigden van verscheidene afdeelingen. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de afgcloopen 15 jaar. waaruit bleek, dat de afdeeling in dit tijdvak zeer veel werk heeft verricht. Een bijzonder woord van waardeering komt hierbij zeker toe aan den heer Jac. van Wijngaarden, een der oprichters van de groep, die in deze 15 jaren veel voor het es peranto heeft gedaan, in het bijzonder voor de Beverwijksche groep. Zonder dezen over tuigden esperantist, die al zijn vrijen tijd aan zijn ideaal gaf, zou de Beverwijksche groep het wellicht niet zoo ver hebben ge bracht. ALs blijk van hulde overhandigde spreker hem namens de afdeeling een tweetal fraaie boeken. Hierna zongen alle aanwezigen het Fede ratielied, waarna het woord was aan den heer W. Prent, die namens het Federatie bestuur de groep complimenteerde met haar jubileum. In een met overtuiging uitgespro ken rede stelde spreker het doel van het Es peranto in het licht. Hij wekte alle aanwe^ zigen op mede te werken om het ideaal te helpen verwezenlijken, dat alle menschen eenmaal naast hun eigen taal het Esperan to zullen spreken. Vervolgens richtte spre ker zich tot den heer Jac. van Wijngaarden wien hij namens het federatiebestuur dank bracht voor alles, wat hij voor voor het Es peranto heeft gedaan. Met den wensch, dat de heer Van Wijn gaarden nog veel arbeid voor het Esperanto zou mogen verrichten, overhandigde hij hem een mooi boek. Achtereenvolgens voerden nog het woord de heer P. Otto, namens de afdeeling IJmui- den. die zijn woorden vergezeld deed gaan van een boek voor de bibliotheek; de heer J. C. Swart, namens de afdeeling Santpoort- Bloemendaal (bloemen), de heer H. J. v. d. Starre, namens het district Noord-Holland van de Federatie van Arbeiders-Esperantis ten; de heer Roland Dupuis, een Fransche esperantist en de heer A. Groeneveld, namens de Beverwijksche Katholieke Esperanto Ver- eenigine „kurage ant-auen". De voorzitter dankte alle sprekers voor hun felicitaties en geschenken. De heer C. ten Brink overhandigde ver volgens, namens de leden een fraaie nieuwe vlag aan het bestuur, terwijl de heer D. Kas- pers een door hem zelf vervaardigde klok In: den vorm van de Esperanto-ster aanbood voor het „Propra Domo" (eigen gebouw). Nadat nog een verloting had plaats gevon den en een tweetal humoristische tooneel- stukjes waren opgevoerd, werd de avond met een gezellig samenzijn besloten, waarbij de Kennemer Boys voor de dansmuziek zorgden. De Beverwijksche afdeeling van de Fede ratie van Arbeiders Esperantisten kan dan ook met veel voldoening op dezen avond te rugzien. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 21 Febr. 1938 Waschpeen per K.G. 24 cent. Boerenkool per K.G. 25 cent. Andijvie per K.G. 1724 cent. Rabarber per bos 1618 cent. Radijs per bos 1% cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 23 cent. Prei per K.G. 36% cent. Aardappelen 2.803.00. Uien per K.G. 614 cent. Witlof per K.G. 814 cent. Spruiten per K.G. 612 cent. Wortelen per K.G. 3—3% cent. Nero II per K.G. 3%7 cent. Knollen per stuk 2—4% cent. Roode kool per K.G. 24% cent. Gele kool 24% cent. Groene kool 2—^4% cent. Appelen per K.G. 1015 cent. ZENDINGSAVOND IN HET NED. IIERV. VEREENIGINGSGEBOUW. Maandagavond werd in het Nederlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Popu lierenlaan een zendingsbijeenkomst gehouden. Spreker was de heer F. J. F. van Hasselt, oud zendeling op Nieuw-Guinea. Ds. J. A. L. Hovy opende deze eerste Zendingsbijeenkomst in Wijk aan Duin. Zendingsavonden zijn, aldus spreker, niet een liefhebberij voor zendings vrienden, maar zij moeten dienen om den band tusschen de gemeente en de zending te versterken. Want een gemeente zonder zen ding is, zoo zei Ds. Hovy een doode gemeente. Hoewel het ook onze taak is om de zending geldelijk zooveel mogelijk bij te staan moeten wij de zending allereerst steunen door ons gebed. Hierna ging Ds. Hovy voor in gebed, waarna het woord was aan den spreker. Nadat de heer van Hasselt een gedeelte uit Mat- theus 13 had voorgelezen, werd Gezang 189:4 gezongen. Hierna vertelde spr. van de erva ringen, die hij in de 38 jaren, welke hij onder de Papoea's gearbeid heeft opgedaan. Het moeilijkst voor den zendeling is de Papoea's van hun zonden te overtuigen. Er zijn name lijk veel dingen, die wij als zonde zien, maar waarvan de Papoea het slechte niet inziet. Na den oorlog, die in 19021908 tusschen ver schillende Papoea-stemmen woedde kon het evangelie er gepredikt worden. De resultaten, die het werk te zien gaf, waren verblijdend want in enkele jaren tijd konden velen tot het Christendom bekeerd worden. Hieruit zien wij de vervulling van de gelijkenis van het Mosterdzaad, het kleinste aller zaden, dat zich ontwikkelt tot een boom. In dezen tijd, waarin de wereld een chaos is, aldus eindigde spr., zien we toch, dat God doorgaat met zijn kerk op te bouwen. Na het zingen van Gezang 50:4 werd de avond door den heer van Hasselt op de gebruikelijke wijze gesloten. CARNAVALSFEEST IN HET KENNEMER THEATER. Tot besluit van de viering van het 40-jarig bestaan der Revue- en Tooneelvereenigini. ,Amicitia" wordt op Vastenavond-Maandag in het Kennemer Theater een groot Carna valsfeest gehouden, met een belangrijk variété-programma De bekende radio-artisten Peter Pech en Johny and Jones zullen dan voor het eerst hier ter plaatse optreden. Het variété-programma zal tweemaal vol ledig worden uitgevoerd en wel van 89 en van 9.3010.30 uur. In dien tijd heeft het bal plaats in de nieuwe zaal. Na afloop van de variété-voorstellingen wordt het carnavalsfeest in beide -■zalen van het Kennemer Theater voorgezet. Eenige goede dansorkesten zullen voor de dansmuziek zorgen VERGADERING ALG. MILITAIREN PENSIOENBOND. De afdeeling Beverwijk van het Alg. Mili tairen Pensioenfonds heeft in het Witte Kruisgebouw een ledenvergadering gehouden. De waarnemend voorzitter opende de goed bezochte vergadering en wenschte de leden een voorspoedig jaar toe. Het afgeloopen jaar heeft voor de afdeeling veel te zeggen gehad. De voorzitter, wijlen de heer Prijs is heenge gaan. Zijn nagedachtenis zal de afdeeling in looge eere houden. Door zich van hun zit plaatsen te verheffen werd en laatste stille hulde aan den overledene gebracht. Voorts memoreerde spreker het afgeloopen jaar. Na voorlezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd en behandeling der in gekomen stukken van het hoofdbestuur, heeft de penningmeester, de heer Reeders, een schrijven voorgelezen van het hoofdbestuur, waarbij aan den heer J. H. Evers het Eerekruis van verdienste 2e klasse werd verleend, welk eeremetaal door den heer Reeders op de borst van den heer Evers werd gespeld. De heer Reeders heeft zich vervolgens met eenige waardeerende woorden tot den heer Evers gewend. Spr. wenschte hem met deze onderscheiding van harte geluk en hoopte, dat de heer Evers nog vele jaren dit kruis zou mogen dragen. De jubilaris heeft hierna allen dank ge zegd en speciaal aan het hoofdbestuur voor de verleende onderscheiding. Na deze plechtigheid ging men over tot de rondvraag, waarvan enkele leden gebruik maakten, waarna de voorzitter met woorden van dank de vergadering sloot. DAMWED STRIJD T. O. P.—DENK EN ZET. Vrijdag 25 Februari zullen 15 Wijk aan Zee- sche dammers, den strijd aanbinden tegen een vijftientalvan T.O.P. (Velseri) in het club gebouw „Watervliet" nabij de Hoogovens. DE Nederlandsch-lndische Militaire Luchtvaart is gisteravond weer door een ernstige ramp getroffen, doordat tijdens een lucht beschermingsoefening, welke te Batavia werd gehouden, een Glenn Martin-vliegtuig in een vrille is geraakt en brandend is neergestort. In den bommenwerper zaten vijf personen, die bij het ongeluk op slag moeten zijn gedood de bestuurder, onder-luitenant Vermeulen, de marconist Van Riel, het hoofd van den foto-technischen dienst van de K. N. I. L. M. Hermanides, de bekende Chineesche vlieger Khouw Khe Hien en een redacteur van Aneta, De Hondt. Het vliegtuig is op eenige kilometers afstand van het vliegveld Tjililitan terecht gekomen en zoodra men de plaats wist, zijn verschillende ziekenauto's en gewone auto's erheen vertrokken. VOLKOMEN zekerheid over het lot der inzittenden heeft men nog niet. In het wrak heeft men twee verkoolde lijken gevonden, die nog niet geïdentificeerd konden worden, doch men acht het uit gestoten, dat een der overige inzittenden deze ramp heeft overleefd. jkE luchtbeschermingsoefening te Bata- Jvia ging gepaard met een verduiste ringsproef en aan het geheel zou ook door een eskader van vijf vliegtuigen worden deelgenomen. Vier vliegtuigen waren opge stegen en toen deze wachtten op het vijfde, zag men de Glenn Martin plotseling door onbekende oorzaak in een vrille geraken en in brand vliegen. Daarna verloor men het toe stel uit het oog. Majoor Versteegh, de chef van den tech- nischen dienst van de K.N. I. L. M. zag de vliegtuigen boven de stad en ontdekte plotse ling daarna een groote vlam. Terstond werden alle noodige maatregelen genomen, doch men wist totaal niet, waar het toestel was neergekomen. Zoo heeft men ge- ruimen tijd gezocht. De assistent-resident van Mr. Cornelis alar meerde het geheele inlandsche bestuur in zijn ressort, teneinde een onderzoekingsploeg te vormen, terwijl de chef van den divisiestaf, marechaussees uitzond in de richting Tjipi- nang en Klender, teneinde het gevallen toe stel te traceeren. Alle omliggende posten en dessa's werden gewaarschuwd. doch het zoeken werd zeer bemoeilijkt, omdat een totale verduis tering (in verband met de oefening) was ge last, zoodat niemand zich kon oriënteeren. Het zoeken werd ook bemoeilijkt doordat de weg van Tjipinang af door de zware re gens niet voor auto's toegankelijk is. Eindelijk heeft men de overblijfselen van het toestel gevonden op ongeveer 2% K.M. ten noorden van het vliegveld Tjililitan. Na de ontdekking van de plaats des on- De centrale filmkeuringscommissie t\estaat 10 jaar en heeft in dat tijdsverloop twee films per dag gekeurd.) Wat een drama's, wat een kluchten, Wat een lachen, wat een zuchten. Zijn er in die tien jaar tijd, Voor de dames en de heeren, Die centraal films censureeren, In totaal tentoongespreid. Duitsche, Fransche, Italiaansche, Engelsche, Amerikaansehe, Rolden langs hun spiedend oog; Dat voor onze goede zeden, Van tien jaar gelêe tot heden, Elke scène critisch woog. Korte films en heele lange. Droeve, vroolijke en wrange. Alles rolde hun voorbij Sterren nu weer lang verdwenen, Nieuwe sterren, pas verschenen, Alles, allen keurden zij. Twee per dag, wat dat beteekent, Over tien jaar uitgerekend Geeft een indrukwekkend beeld; Maar u hoeft niet te beklagen. Niet elk lid keurt alle dagen, 't Werk wordt met veel zorg verdeeld. Toch zou ik wel willen weten. Of zij zich nooit overeten Aan dien filmschen overvloed; Is er één film op te voeren, Die hen nu nog kan ontroeren, Of hen smaaklijk lachen doet? 'k Bied intusschen beste wenschen Aan die keur van keuringsmenschen, Die ons heil beschermen, aan; Laat ze vroolijk jubileer en, Er is, mag men constateeren, Tien jaar keurig werk gedaan. P. GASUS. heils door de veldpolitie begaven de com mandant van de luchtvaartafdeeling en de leider van de uchtbescherming, de heeren van Oyen en du Croo, zich met officieren van die afdeeling en brancarddra .gers per auto naar die plaats. Het was een uur gaans voorbij het vliegveld langs glibberige paadjes door Sawahs endoor kampongs. Toen men bij de plaats des onheils aankwam lag daar het toestel nog brandend. Met één oogopslag was te zien dat menschelijke hulp niet meer kon baten, het wrak had zich een meter diep in den grond geboord en uit het gat laaiden de vlammen nog op. De onderdeelen van het toestel waren alom verspreid. In de vlammen trof men de verkoolde lijken aan van twee inzittenden, welke, zooals bo ven reeds is gezegd, niet geïdentifi ceerd konden worden. Na een korte inspectie gaf de heer Van Oyen, commandant van de luchtvaartafdee ling, last om met zand de vlammen te dooven en de kuil met natte aarde te vullen. Men zou het aanbreken van den dag afwachten om het toestel weer van deze zandbedekking te ontdoen en om verdere maatregelen te nemen inzake de identificatie van de slachtoffers en het onderzoek van de oorzaak van de ramp. D. O. K. in de kampioens wedstrijden. Mooie successen te Zaandam. Zooals wij reeds berichtten is de heer C, Groeneveld, lid van DOK. alhier er thans voor de vijfde maal in geslaagd het kampioen schap van Nederland te veroveren in de eerste afdeeling worstelen lichtgewicht. Voor D.O.K. kwamen te Zaandam uit de worstelaars A. A, Minnebo, J. Steenbeek, J. Waarts, H. Groe neveld en C. Groeneveld. Minnebo won zijn eerste partij op touché van Böhm (S.S.S. Alkmaar). De tweede en derde partij hadden een min der gunstig verloop voor den Beverwijker. Hij verloor beide partijen op touché en werd met 5 strafpunten uitgeschakeld. De eerste partij in de eerste afdeeling bracht twee Beverwijkers op de matras, na melijk H. Groeneveld en J. Waarts, welke door laatstgenoemde werd gewonnen. De tweede partij van Waarts was in een mi nuut beslist daar Thijssen van Ajax. Amster dam, hem met een molenzwaai toucheerde. Groeneveld won zijn tweede partij op punten van Wagenaar (K.D.O., Amsterdam). Zijn derde partij werd volgens een zeer aanvechtbare beslissing remise verklaard. De vierde partij verloor H. Groeneveld aan Krab- bendij'ke (Simson, Den Haag) op punten, die tevens kampioen van Nederland werd. Groeneveld was met 4% strafpunt uit den strijd. C. Groeneveld won zijn beide eerste par tijen van Siergriest (Deventer) en van zijn clubgenoot J. Steenbeek. Dit laatste ldi van D.O.K. had ook zijn eerste partij verloren en en verliest met 5 strafpunten de mat. De derde partij won C. Groeneveld van Strookappe (Deventer). Zijn vierde partij tegen Flending bleef onbeslist. Deze Hagenaar liep niet minder dan vier waarschuwingen op. In zijn laatste partij toucheerde de Bever wijker in drie minuten zijn tegenstander Lokhorst, waardoor hij kampioen van Neder land werd. Hij is met Tabak de tweede natio nale kampioen 1938 voor D.OK. Zondag worden de kampioenswedstrijden te Zaandam voortgezet. DE FEESTVOORSTELLING VOOR LEZERS. Wij willen onze lezers er nog even aan neren, dat de feestvoorstelïing Woensd avond in het Kennemer Theater precies t?' uur zal aanvangen. Volledige prosraim ang v, vorstel -_n van hun t"" gangsbiewjjzen blijkbaar uitgestelde to' - voon worden gratis aan den zaalingang vertb^ Verscheidene lezers, die de voorsteüw len bijwonen hebben het afhalen van hun gangsbewijzen blijkbaar uitgestelde laatsten dag. Teneinde teleurstellino-1* ea iron li'ii ov r\n VOOf. komen dringen wij er op aan dit zoo mogelijk te doen. Het Kennemer spoedig uitverkocht zijn, zoodat wij drin' aanraden met het afhalen van de kaarten53 ons bureau, Breestraat 29, niet te wanhulaia Woensdag. e wachten Noteering van Beverwijk 21 Febr ioqo Andijvie per kist f 0,60f 0,80 Koolrapen per zak f 0,80 Wortelen per K.G. f0,03f 0,05 Bieten per K.G. f 0,05 Aardappelen, klei, p. K.G. f 0,04%_fnnt, Spriutjes per K.G. f 0,06f0,14 oBerenkool per K.G. f 0,02—f 0,041/, Roode kool per K.G. f 0.Ó53 2fÓ,06>\ Sayoije kool per K.G. f 0,02f 0 041/" Uien per K.G. f 0,08—f 0.14 n Prei, per K.G. f 0,05—f 0,06% Rabarber, per 100 boe f 11—f 22 Selderie per bos f 0,02%f 0,07 Appelen per K.G. f 0,10f0,24 BLOEMBOLLENCULTUUR Woensdag 23 Februari houdt de Heemskerk van bloembollencultuur haarL vergadering des avonds om 7.30 uur in hl' lokaal van den heer L. Schipper. DAMMEN. Op Donderdag 24 Februari a.s. gaat de dam club D.C.H. met drie tientallen eeni»e wed strijden spelen tegen evenzooveel tientaS van de damclub Heiloo. - WEEKEND VAN DE A.J.C. OP SLOT ASSUMBURG. Door de Roode Valken-troepen van de a J. C. uit Beverwijk, Haarlem, Velsen en Zand" voort wordt Zaterdag en Zondag a.s. een sa menkomst georganiseerd. Ongeveer zes n» arriveeren de troepen op het kasteel. Zater dagavond en Zondagmiddag zal een gevan* eerd programma worden uitgevoerd. ST. JOZEF-GEZELLEN. Op Vastenavond-Zondag 27 Februari a s zal de tooneelclub der St. Jozef-Gezellen in he' K.S.A.-gebouw een vastenavond uitvoering geven. Opgevoerd wordt .Mijnheer Klaproos^ blijspel in drie bedrijven van Gerard Nielen, LENTEBODEN IN MARQUETTE. In het wandelpark Marquette komen thans langs de oprij daan heele rijen gele crocus® te voorschijn. Deze crocussen zijn het vorig jaar voor de bloembollententoonstelling als z.g. „wilde" beplanting aangebracht. PERSONALIA. Voor dit jaar is wederom tot kassier der R.K Coöp. Boerenleenbank benoemd de heer A.V Woesik. Bij het bereiken van den 70-jarigen leeftijd is het de gewoonte de kassier telkens voo- één jaar te benoemen. Voor deze kassier is dit reeds voor de vierde maal. Kort geleden vierde de heer Van Woesik zijn 30-jarige jubileum als kassier van genoemde bank. De hyacinten-reclame op de Jamboree. Het Centraal Bloembollen Comité heeft, zooals wij indertijd reeds uitvoerig gemeld hebben aan de - buitenlandsche padvinders die hier tijdens de Jamboree vertoefden twin tigduizend doosjes met drie hyacintenbollen uitgereikt. Men had hierbij een eenvoudige vragenlijst ingesloten met het verzoek deze ingevuld terug te zenden. De eerste antwoorden zijn thans ontvan gen en blijkens een verslag in het Weekblad voor Bloembollencultuur hebben velen aan dit verzoek gevolg gegeven. Deze enquête is ook van belang omdat men hieruit kan leeren hoe de geprepareerde z:g. vervroegde bollen op de verschillende klimato logische omstandigheden reageeren. Natuur lijk maken deze jeugdige amateur-kweekers vele fouten, zoodat men hier wel rekening mee moet houden en geen overweldigende weten schappelijke resultaten moet verwachten. Dit lag ook trouwens niet zoozeer in de bedoe ling. Wel is het van belang dat zeer talrijke nieuwe buitenlandsche bloemenvrienden ge wonnen zijn. Uit Parijs, Brussel, Genève, Ierland, Zwe den, Schotland, overal vandaan werden brie ven ontvangen die meestal met enthousiasme gewag maakten van de genoegens die de padvinders bij het kweeken en het bloeien aan de prachtige hyacinten beleefden. Ik heb van drie bollen: twee roode, twee witte en een blauwe bloem getrokken! schrijft een enthousiaste Engelsche scout. Een Schot is al niet minder verrukt: Ik dank u wel voor de mooie bollen, zoo schrijft hij. Ze bloeiden in dezelfde kleuren als die van uw nationale vlag. Twee en twintig dagen heb ben ze volop gebloeid. Nooit had ik ge dacht dat ze zoo prachtig zouden worden. De brief besluit dan met: Yours, in scouting, William Brown. Zqjpals men ziet het Centraal Bloembollen Comité heeft met zijn initiatief wel slcces gehad HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochgoil, Vanc. n. Rott. 20 te Liverpool. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rott. 18 t>e Houston. Volendam, 19 v. New-York n. Rott. Statendam, 17 v. Kingston (Ja.) n. Havana. Rotterdam (toeristenr.) 18 v. Callao n. Chili Blommersdijk. N.-Orleans n. Rott. 19 te Ldn. Deiftdijk, Rott. n. Vanc. p. 20 Dover. Maasdam, Rott. n. N.-York p. 20 Dungeness. Veendam (toeristenr.) 17 v. Barbados n-. Burgerdijk. Rott. n. N.-Orleans 20 25 m. Z.O. V. Niton. HALCYON LIJN. Rozenburg, 20 v. Les Falaises te Velsen voor Rott./Vlaardingen. Stad Amsterdam, 20 v. Vlaard. n. Genua. Stad Maassluis. 19 v. Vlaard. te Narvik voor Rott./Vlaardingen Vredenburg, Narvik n. Rott./Vlaard. 22 (7 n.m.) Hk v. Holland verw. Stad Zaandam, 21 v. Bilbao te Vlaard. HOLLAND—AUSTRAUë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 20 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 20 v. Amst. te Hamburg vertr. 24 n. Rott. Serooskerk (uitr.) 20 te Yokohama.. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 20 v. Lagos. Maaskerk, 20 v. W.-Afrika te Amst. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 20 v. Suez. Heemskerk (uitr.) 19 v. Marseille. Boschfontein, 20 v. Hamburg te Amst. vertr. 22 n. Rott. Jagersfontein (th.) 21 v. Aden. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 21 v. Stettin te Amst. Orestes, Chili n. Amst. 19 v. Paita. Theseus, 21 v. Amst. te Kopenhagen. Poseidon, Santa Cruz del Sur n. Antwerpen, pass. 21 Scilly. Orion, Stamboul n. Amst. 21 op 12 mijl ZW van Ouessant. Orpheus, 21 v. Aarhuus te Amst. Trajanus, 21 v Odounbank te Izmir. Achilles, Rott. n. Alexandrië p. 19 Gibraltar Atlas. 13 v. Curasao n. Maracaibo. Aurora 20 v. Bari n. Tunis. Bennekom, Amst. n. Chili 19 te Cristobal. Breda, 21 v. Hamburg te Antwerpen. Crijnssen, 20 v. Amst. n. Hamburg. Deucalion, 21 v. San Antioco n. Palermo. Dido, 16 Curasao n. Maracaibo. Douro, 13 v. Curacao n. Maracaibo. Fauna, 19 v. Trapani te Catania. Flora, 18 van Curacao n. Maracaibo. Hercules, 20 v. Amst. te Hamburg. Iris, 20 v. Kopenhagen te Amst. Juno, 18 v. Alexandrië te Jaffa. Mars, 19 v. Genua n. Malta. Merope, 20 v. Amst. te Hamburg. Nereus, Amst. n. Gdynia p. 20 Holtenau. Oberon, 18 v. Patras n. Algiers. Odysseus, Vigo n. Amst. p. 20 Ouessant. Perseus, 19 v. Danzig n. Amst. Rhea, 21 v. Genua te Amsterdam. Stella, 20 v. Chanak Kalessi te Varna. Stuyvesant, 20 v. Paramaribo n. Demerara. Theseus, Amst. n. Kopenh. p. 20 Holtenau. Titus, 20 v. Venetië te Lissabon. Ulysses, 20 v. Izmir te Stamboul. Venezuela, 20 v. Christobal n. Cartegena. Venus, 20 v. Hamburg te Amst. Vesta, 20 v. Alxandropoulis te Limni. Wilhelm Russ, 20 v. Kopenhagen te Stettin. Agamemnon, Rott. Lissabon p. 20 Dung. Saturnus, Rott. n. Tanger p. 20 Dungeness. Alkmaar, Chili n. Amst. via Liverpool p. 20 Fastnet. Simon Bolivar, Amst. n. Barbados p. 20 Ouessant. Helder, Amst. n. Chili 19 te Callao. Bodegraven, Chili n. Amst. 18 v. Valparaiso. Luna, 18 v. W.-Indië te New-York. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Diomed, Japan n. Rott. via Londen 18, 800 m. Z. v. Land's End. Maron, Batavia n. Liverpool p. 19 Lizard. City of Kanton (thuisr.) 20 te Suez. Glenbeg, Dairen n. Rottt. 20 v. Port Said. Gleniffer, 20 v. Dairen te Amst. Myrmidon, 19 v. Batavia n. Amst. Polyphemus, Hamburg n. Java 18, 100 m. Z. v. Land's End. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 20 v. B.-Ayres te Amsterdam. Zaanland, 21 v. Hamburg te Amst. Waterland (uitr.) 19 van Dakar. Montferland (thuisr.) 19 v. Montevideo. Amstelland (uitr.) 18 v. Santos. ROTTERDAMSCHL LLOYD Soekaboemi (thuisr.) p. 21 (4 n.) Finisterre. Blitar (uitr.) p. 20 Kaap Bon. Brastagi, 21 v. Rott. te Batavia. Buitenzorg (uitr.) 20 v. Suez. Kedoe (uitr.) 20 v. Belawan. Kota Agoeng, 21 v. Hamburg te Schiedam. Sitoebondo (thuisr.) 20 v. Port Said, Garoet (uitr.) 19 te Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinta (uitr.) 20 v. Djeddah. Poelau Bras (uitr.) 20 v. Genua. Soemba (thuisr.) 20 v. Port Said. Singkep, 20 v. Amst. n. Batavia. Madoera, 20 v. Batavia te Amsterdam. Marnix v. St. Aldegonde (thuisr.) 21 v. Southampton, 22 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amst. venv. Chr. Huygens (thuisr.) 20 v. Sabang. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 20 te Sabang Poelau Laut (th.) 20 v. Pamanoekan. WIJKJIJN. Naaldwijk, Thessal. n: Antw. p. 21 Finisterre Randwijk, Bayonne n. Tyne p. 21 BeachyHo. Beverwijk. 20 v. Morphoubaai te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 20 v. Santos. Alcyone (uitr.) p. 20 Fernando Noronha. Vlootuitbreiding. Voor rekening van kapitein K. Eeftingh te Groningen is van de helling der N.V. N'oord- Nederlandsche Scheepswerven aldaar de nieuwe motorkustboot Prinses Beatrix van stapel geloopen. Het schip heeft een laadver mogen van ongeveer 400 ton. IJzel-verscheping- Het Zweedsche s.s. „Venersborg" hetwels aan het hoogovenbedrijf een partij ijzer heeft geladen, vertrok daarmede eergisteren naar Malmö.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6