ZOMERTIJD Badinage. BEGINT OP 15 MEI BEVERWIJK FAMILIEFEEST VAN KATHOLIEK BEVERWIJK. Ter gelegenheid van den Vastenavond had de vereeniging „Katholiek Beverwijk" een fa miliefeest georganiseerd in de groote zaal van het K. S. A.-gebouw. Voor den aanvang was, zooals dat bij een „echt" Carnaval behoort, Prins Carnaval plechtig ingehaald. Een kleurige stoet trok daartoe tusschen 7 en 8 uur door Beverwijk. De Prins-van-één- avond vormde daarvan het hoogtepunt. De St. Jozef Harmonie zorgde voor marschmu- ziek en verder werd de stoet aangevuld door de afdeelingen van de Graal en de K. J. C. die haar fraaie, kleurrijke vlaggen mee voerden. In het K. S. A.-gebouw werd een zeer afwis selend programma uitgevoerd, waaraan me dewerking verleenden de St. Jozef Harmonie, de St. Jansknapen, de K. J. C. en de Graal van beide parochies en het Gezellenkoor onder leiding van den heer Lou Tervoort. De tooneelclub.van de St. Jozefgezellen gaf een opvoering van het kluchtspel „In de zil veren Haas", waarom mede dank zij het vlotte spel daverend gelachen is. Aan het einde van het programma ver- eenigden alle medewerkenden zich tot een groep, die onder luide toejuichingen van het publiek een hulde bracht aan het Oranje huis. Dat was een waardig besluit van het pro gramma, waarin behalve aan «le vroolijkheid ook een plaatsje aan ernstige zaken was in geruimd. Na afloop van de voorstelling hield een ge zellig bal de bezoekers van dezen avond nog eenige uren in gepaste ontspanning bijeen. CARNAVALSVREUGDE BIJ AMICITIA. Voor den Carnavalsavond in het Kennemer Theater, georgariiseerd door de Revue- en Tooneelvereeniging „Amicitia" bestond gis teravond overweldigende belangstelling. De beide zalen waren geheel bezet met een feest vierende menigte, die van stonde af aan in de beste stemming verkeerde. „The Musical Players" en „The Favourites" zorgden er op uitstekende wijze voor, dat de ware vasten avondvreugde geen oogenblik minder werd. In de nieuwe zaal was de dansvloer zonder onderbreking dicht bezet, terwijl in de oude zaal intusschen eenige malen een cabaret- programma werd afgewerkt. Leo Peelen open de het programma met vroolijke liedjes, waar van de refreintjes uit volle borst werden meegezongen. Daarna kwam „de origineele" Peter Pech zijn opwachting maken bij het Beverwijksche publiek, dat den radio-conferencier als een ouden bekende begroette. Met de gebruikelijke familieverhalen bracht hij veel hilariteit te weeg en het waren voor al de avonturen van het „huisgedierte", die de laehtlust opwekten. De radio-zangers „Johnny and Jones" zon gen met daverend succes hun liedjes bij de guitaar. Vooral hun voortreffelijk gezongen Big Apple en „September in the Rain" ont ketenden een storm van applaus. Zij ont kwamen dan ook niet aan een toegift. Ook voor de tweede voorstelling was de be langstelling zeer groot. Na afloop van de cabaretvoorstellingen vier de de carnavalsvreugde eerst recht hoogtij. Er werd gedanst, gezongen en gehost dat het daverde. De beide bands waren onvermoeid in het produceeren van dansmuziek. Zoo snel den de uren voort en voor talloozen kwam het sluitingsuur dan ook als een volkomen ver rassing. Dat was het beste bewijs, dat men zich op dezen Carnavalsavond uitstekend heeft geamuseerd. „Amicitia" en ook de directie van het Ken- nemer Theater kunnen dan ook met groote voldoening op dezen welgeslaagden avond te rugzien. (In de beroemde Fransche had- plaats Trouville zal een museum aangelegd worden van het hadpalc van 1840 tot heden.) Badpakstijl van honderd jaren, Alle mode wijzigt veel, En, men zal het hier ervaren, 't Bakpak nam daar sterk aan deel. Ik geloof te mogen zeggen Dat het plan, waarvan ik las. Dit museum aan te leggen. Een Trouville-trouvaille was. Men zal daar dan kunnen leeren Dat men honderd jaar gelee Badend meer aan badineeren, Dan aan werklijk baden dee'. Baden was nog lang geen rage, In dien tijd, zoo lang voltooid. „Bad" kwam in die badinage Nauwlijks voor en „nage" nooit. Vroeger was het pak voor 't baden In den waren zin een pak Dat men op z'n rug moest laden, Tot z'n loodzwaar ongemak. Men pleegt nogal eens te klagen Dat de eenvoud van 't bestaan, Sedert overopa's dagen, Radicaal heeft afgedaan. Als men het evolueeren Van de badpakmode ziet, Zal men moeten concludeeren: Hierop slaan 'die klachten niet. Want op dit punt werd een streven Naar meer eenvoud niet slechts klaar, Maar zelfs rij lelijk overdreven In de laatste twintig jaar. P. GASUS Iorman. Komische paar: Mode in 1950. Extra prijzen werden toegekend aan Rumba-danse res en bananenkapsters. De heer G. Stoutenbeek heeft met een toe passelijk woord de prijzen, die uit luxe voor werpen bestonden, uitgereikt. Nadat de deelnemers vereeuwigd waren laaide Vastenavondvreugde hooger op dan nimmer te voren, zoodat het uur van afscheid veel te vroeg kwam. SANTPOORT HET CONCOURS VAN DE HARMONIE- KAPEL. Zooals wij reeds vorige weak berichtten zal het concours voor harmonie- en fanfare corpsen,. georganiseerd door de Beverwijk- sche Harmoniekapel ter gelegenheid van haar zilveren jubileum definitief doorgang vinden. De wedstrijd wordt gehouden op Hemel vaartsdag 26 Mei en Tweeden Pinksterdag 6 Juni. Het aantal ingeschreven vereenigingen heeft zich thans uitgebreid tot 22. De lijst van inschrijvingen ziet er als volgt uit: Afdeeling Fanfare. Vierde afdeeling: Arbeidersmuziekvereeni- ging „Nieuw Voorwaarts", Baarn. Tweede afdeeling: „Wilhelmina", Volen- dam, „Arion", Wijk aan Zee, „Kunstgenot", Haarlem, „Crescendo", Oostzaan. Eerste afdeeling: Postfanfare „Crescendo", Hilversum, Christelijke Muziekvereeniging „Harpe Davids", Noordwijkerhout, „Vooruit", Oude-Tonge. Afdeeling uitmuntendheid: „Arti et Reli- gione", Haarlem. Eere-afdeeling: „Hugo", Heerhugowaard, .Apollo", Nieuwe Tonge, „Harmonie", Slik kerveer. „Crescendo", Spaarndam. Superieure afdeeling: Koninklijk" Fanfa recorps, Edam, Christelijk Fanfarecorps „Crescendo", Sassenheim. Afdeeling Harmonie. Tweede afdeeling: „Albert Heyn", Zaan dam. Haarlemsche Politiemuziekvereeniging, Haarlem. Afdeeling Uitmuntendheid: „Apollo", Haar lem. Eere-afdeeling: „Excelsior", Amsterdam. Superieure afdeeling: „Prinses Juliana", Huizen, „Eensgezindheid", Zunderdorp (Am sterdam-Noord), „Sursum Corda", Vlaardin- gen. Een jury. bestaande uit drie toonkunste naars, zal de prestaties van de deelnemende wedstrijden beoordeelen. Bij Kon. Besluit van 14 Februari is bepaald, dat in 1938 de zomertijd zal ingaan op 15 Mei en zal eindigen op 2 October. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. Op Donderdag 10 Maart zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer K. Adelaar in dienst trad van de Nederlandsche Spoorwegen als ambachtsman aan de lijn. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 28 Februari 1938. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 37. Spinazie, 4 K.G. 1.30. Boerenkool per K.G. 36. Andijvie per kist 1821. Rabarber per bos 1215. Peterselie per bos 23. Selderie per bos 23. Prei per bos 48. Aardappelen per 100 K.G. 33.10. Uien per K.G. 814. Witlof per K.G. 7—12. Spruiten per K.G. 6—12. Wortelen per K.G. 2—3. Bieten per K.G. 4414. Knollen per stuk l1/*514- Roode kool per K.G. 2—5. Gele kool per stuk 34. Groene kool per stuk 34. Appelen per K.G. 815. Rammenas per stuk 23. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Woensdagavond vergadert in het veiling gebouw „Centrum" de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Tuindersbond. De agenda vermeldt o.m. een bespreking van de voorstellen voor de algemeene ver gaderingen te Amsterdam en te Alkmaar op 5 en 23 Maart en de benoeming van afge vaardigden naar deze bijeenkomsten. BALMASQUé VAN „KENNEMERLAND". De balmasqué's van de Rederijkerskamer „Kennemerland" staan in de wijde omgeving van Beverwijk bekend om de uitstekende stemming, die er altijd op deze avonden heerscht. Ook Vastenavond-Maandag bewees de oude rederijkerskamer dit weer. De Vastenavondvreugde heeft tot diep in den nacht voortgeduurd en onder leiding van Jack Funny, bijgestaan door een uitstekende band, hebben de deelnemers zich uitstekend vermaakt. Ruim 50 gecostumeerden,. Javanen, portiers, Popey the Sailorman en zelfs een Droste-bonbon enz. dwarrelden over den dans vloer en amuseerden zich kostelijk. Daar er zeer veel werk was gemaakt van de costumes had de jury dan ook een moei lijke taak om uit deze overvloed van fraaie pakjes de juiste keuze te doen. Na het démasqué, wat natuurlijk gepaard ging met de begrijpelijke verrassingen, maakte de jury. waarin zitting hadden mevrouw A. Moens—Van der Veen, mevrouw Brands- Van der Linden en de heer G. W. P. Stouten beek, omstreeks middernacht den uitslag be kend. Zij kende onderstaande bekroningen toe: Mooiste dame: 1 Carmen, 2. Nel Quint. Mooiste heer: 1. Officier, 2. Ben-Hur. Mooiste paar: 1. Maleisohe. 2. Fantasiedanspaar. Mooi ste groep: Schptsche Hooglanders. Origineelste dame: 1. Midza, 2. barmeisje. Origineelste heer: 1. Schoolvoeding, 2. Sultan. Origineelste paar: 1. Verboden toegang. 2. Droste flikken. Origineelste groep: Treksters. Komische dame: 1. Mascotte. 2. Beschuit met Oranjemuisjes. Komische heer: 1 koopman. 2 Pouev the Sai- Tooneelvereeniging „Jan van Dommelen''. „Zeemansvrouwen". Wanneer een vereeniging als „Jan van Dommelen", die nog slechts 2 jaar bestaat, durft te grijpen naar de bekende volksschets van Herman Bouber „Zeemansvrouwen", dan moet daarvoor wel een bijzondere reden aan wezig zijn. Deze reden zou gelegen kunnen zijn in een zelfoverschatting of overmoedig heid. doch wie de buitengewoon geslaagde op voering van deze schets door „Jan van Dom melen" heeft bijgewoond, zal het met ons eens zijn, dat hiervan geen sprake kan zijn. Wij voor ons zoeken de reden van een en ander in het feit, dat onze plaatselijke too neelvereeniging over een regisseur als Jan van Dommelen beschikt, iemand, die precies weet, wat hij uit zijn dames en heeren kan halen en die bovendien onder Boubers leiding zelf de gelegenheid heeft gehad tot het ka rakter van deze Amsterdamsche volksschets door te dringen. „Jan van Dommelen" heeft een zeer ge slaagde opvoering gegeven en de stampvolle zaal bracht spelenden en regisseur dan ook aan het slotbedrijf een langdurige ovatie. Het was de eerste maal, dat onze tooneel vereeniging niet met een blijspel of klucht voor 't voetlicht kwam en door de keuze te laten vallen op „Zeemansvrouwen" had men 't zich zeker niet gemakkelijk gemaakt, doch energiek aanpakken heeft tot een groot succes geleid. Een groote pluim komt toe aan mevr. Ta- bernal—Ham, die „Leen, de dochter van Dron ken Lodewijk" speelde. Zeker, ze had een sym pathieke rol en daardoor heeft men bij het publiek vaak een streepje voor maar dit neemt niet weg, dat men heel wat in de mars moet hebben, om zoo één te zijn met een voor te stellen persoon als zij dat was. Er waren inderdaad oogenblikken, dat men vergat, dat dit „slechts" spel was, spelmomenten, waarop de zaal reageerde door ademloos luisteren, Dat men echter niet juist een sym pathieke rol behoeft te vertolken, om zijn spel gewaardeerd te zien, daarvan leverde mej. Van Straaten het bewijs. Zij was „Tante Saar", de kasteleines, die zoo poeslief kon wezen doch „een vat vol venijn" bleek te zijn. Wat voelde mej. Van Straaten een en ander mooi aan, het eerste o.a., toen zij Wil lem Broerse wilde overhalen „met haar te gaan", het tweede o.a. in het 3de bedrijf, daar, waar zij Leen komt vertellen, dat haar ex-ver loofde uit de „bajes" terug is. Wie had men de rol van „Manke Mie" beter kunnen toevertrouwen dan mevr. Holtmans?. Met haar sappig Amsterdamsch was zij er als jeknipt voor en dat zij er bij haar zangnum mer even uit was, doet niets af aan haar kranige prestatie. De heer Tabernal verraste ons met een ver tolking van „Oome Daantje", waarmee hij zich zeiven overtrof. Hier hadden regisseur en grimeur vooral eer van hun werk. In één adem met hem noemen we mevr. Kruisman (Jaantje) en den heer Ligtvoet (Willem Broerse). Ook deze twee hadden zich uitstekend in hun rol ingeleefd. Hoe onge kunsteld en sober, maar toch gevoelvol was het spel van den heer Ligtvoet! En wat was mevr. Kruisman in spreken en manieren op en top een oude vrouw! De heer Van Deelen boekte als „Dronken Lodewijk" een verdiend succes. Kostelijk was de scène, waarin hij met „Oome Daantje" „eenigszins aangeschoten" thuis kwam. De heer De Vries had ditmaal een minder omvangrijke rol dan gewoonlijk, doch hij speelde „Lourens Hofhuis" heel goed. Van de kleine bijrollen noemen we nog die van mej. Ruysenaars als „Nelïs", den zoon van „Manke Mie". Tenslotte zouden we nog het volgende wil len opmerken: In dit milieu hadden we niet zooveel goedverzorgde handen verwacht. Dat men uit een en dezelfde flesch verschil lende soorten „borrels" kan schenken, lijkt ons ook niet zeer wel mogelijk. En dan: Er werd zeer veel „op de pof" gedronken. Hoe de kasteleines een en ander zonder aan te teeke nen kon onthouden, is ons een raadsel. Maar overigenseen succesvolle avond voor „Jan van Dommelen" enJan van Dommelen. HEEMSKERK DAMMEN. Door de Damclub D. C. H. werden onderlinge competitie-wedstrijden gehouden, de uitslag was als volgt: Jac. ZonneveldTh. Beentjes 0—2 Th. MulderJac. Bakkum 11 W. de RuyterC. Loman 2—0 Joop Tuin—H. Meijer 02 Jac. KloesA. v. Roon 11 H. v. DuivenvoordeJo Koper 1—1 J. WillemsG. Willems 1—1 B. LammersP. Bakkum 20 H. Verdonk—J. Stings 02 C. v. d. KolkC. Lieshout 02 N. ZuurbierN. Fatels 02 WIJK AAN ZEE R.K. VOETBALBOND. I.V.C.B. 2e klasse A-West. D.O.S. 16 14 0 2 28 54—18 17 12 1 4 25 51—27 V. V. E. 17 9 1 7 19 36—53 Lisse 16 9 0 7 18 42—26 D. E. M. 17 8 2 7 18 34—31 A. D. O. 18 5 5 8 15 31—41 D. S. S. H. 17 6 1 10 13 4143 Vitesse 16 6 1 9 13 39—43 Santpoort 2 17 5 0 12 10 37—60 Teylingen 17 4 1 12 9 32—58 D. O. S. is kampioen. I.V.C.B. 2e klasse A-West. Zondag a.s. zullen de volgende wedstrijden gespeeld worden: V. V. E.—D. S. S. H. Santpoort 2Lisse. ZWEMMEN. RAGNHILD HVEGER DOOR COR KINT GESLAGEN. Maaronze landgenoote wegens missen van keerpunt gedisqualificeerd. Nieuw Ned. record 100 M. rugslag heeren. In het „Sportfondsenbad" te Amsterdam zijn Maandagavond internationale zwemwed strijden gehouden. De belangstelling was bui tengewoon groot, hetgeen niet behoeft te ver wonderen. daar de Deensche zwemsters van de partij waren. De 100 Meter rugslag dames werd door Nida Sen ff in 1 min. 17.9 sec. gewonnen. Het nummer 200 Meter rugslag dames trok veel belangstelling. Iet van Feggelen ver scheen wegens ziekte niet aan den start, zoo dat de strijd zich beperkte tot Ragnhild Hveger en Cor Kint. Onze landgenoote nam onmiddellijk de leiding; met haar rustigen, langen slag liep zij geleidelijk op de Deen sche zwemster uit. Haar keeren was veel be ter verzorgd dan dat van haar tegenstand ster. maar jiiist dit onderdeel zou haar nood lottig worden, want het vijfde keerpunt miste zij. Helaas ging' zij niet terug, doch zwom door, zoodat zij wel gedisqualificeerd moest worden. Zij zelf was zich van dit feit niet bewust en zoo werd de strijd over acht banen lang voortgezet. Ondanks een mach tigen eindspurt kon Ragnhild Hveger er niet in slagen, de Rotterdamsche zwemster te passeeren. De tijd van Cor Kint was 2 min. 42.2 sec., dus 0.2 sec. boven het Neder- landsch record. Het was begrijpelijk, dat de disqualificatie een groote teleurstelling voor Cor Kint en voor het publiek, dat zoo met dezen strijd had meegeleefd, beteekende. De 200 Meter schoolslag werd gemakkelijk door Jopie Waalberg gewonnen. Jopie Stroomberg was een goede tweede. De Deen sche mededingsters Inge Sorensen en Val- borg Christensen werden resp. derde en vierde. De 100 Meter borstcrawl dames leverde een Deensche zege over alle linies op. Nieuw Nederlandsch record. Op dezen avond is ook nog een Neder landsch record verbeterd. Op de 100 Meter rugslag heeren zwommen Metman en Van Schouwen naast elkaar. Tot op de laatste baan was er geen verschil te bespeuren. Te gelijk tikten zij in den tijd van 1 min. 10.1 sec aan. Dus een nieuw Nederlandsch record. Het oude record stond op naam van Schef- fer met 1 min. 10.6 sec., gevestigd op 5 April 1936 te Amsterdam. Ook het nummer 3 maal 100 meter wissel slagestafette dames was bijzonder spannend. De ploeg van Kopenhagen kon de A.D.Z. maar niet van zich afschudden. De spanning bij de laatste 100 Meter borstcrawl was bui tengewoon groot. Prachtig hield Alie Stijl de Deensche zwemster Kraft bij. Het werd op nieuw een onbesliste finish. Voor beide ploe gen werd een tijd van 3 min. 53 sec. opge geven. De uitslagen luiden: 100 Meter rugslag dames: 1 Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 17.9 sec., 2 Dini Kerkmeester (Rotterdam) 1 min. 19.1 sec.. 3 A. Minkhorst 1 min. 23 sec. na over zwemmen. 200 Meter borstcrawl heeren: 1 D. van der Kuil (S.Z.C.) 2 min. 18.6 sec., 2 S. Moolenaar (IJ) 2 min. 19.2 sec., 3 A. H. Sipkema (H.P.C.) 2 min. 19.3 sec. 200 Meter rugslag dames: 1 Ragnhild Hveger (Denemarken) 2 min. 43.8 sec., 2 Dini Kerkmeester (Z.C. Rotter dam) 2 min. 54.6 sec. Cor Kint gedisqualificeerd. 200 Meter schoolslag dames: 1 Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 1.8 sec. 2 Jopie Stroomberg (IJ) 3 min. 5.6 sec., 3 Inge Soerensen (Denemarken) 3 min. 6.0 sec. 4 Valborg Christensen (Denemarken) 3 min. 8.8 sec. 100 Meter borstcrawl dames: 1 Gunvor Kraft (Denemarken) 1 min. 8.9 sec., 2 Birte Ove Petersen (Denemarken) 1 min. 9 sec., 3 Elvi Svensen (Denemarken) 1 min. 9.6 sec., 4 Alie Stijl (A.D.Z.) 1 min. 9.8 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1 en 2 J. P. Metman en H.P.A. van Schou wen (D.J.K.) beiden 1 min. lo.i gec x, Nederlandsch record. Nfy 3 J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min m 4 maal 100 Meter estafette heereii- fc IJ 4 min. 13.8 sec., 2 D.J.K. 4 min 3 Dolfijn 4 min. 28.3 sec. 3 maal 100 Meter estafette dames slag. W1^!« 1 en 2 Kopenhagen (Hveger, chrku Kraft) en AD.Z. (Nida Senff, j0nlP Tr berg, Alie Stijl), beiden 3 min'. 53 sec terdam 4 min. 1.8 sec., 4 Kopenhagen 2 j min. 5.9 sec. DE ZESDAAGSCHE TE ANTlVERppv Na de sprints van hedenmorgen drie was de rangschikking als volgt: UU:' 1. DeneefDekuysscher 147 p,, 2 si Pellenaars 119 p., 3. Buysse—Bili'iet 7i Pijnenburg—Wals 60 p., 5. Van Schiind/' 4 den Broek 56 p.. 6. Kaers—Huys 36 chambaud—Guimbretière 8 p., 3. Ronsse n pauw 7 p. ~"De' Op één ronde: 9. Deryck—Naeye 74 D Verhaeghen—Meerschaert 64 p., n gtt; Christensen 20 p. et" Op 2 ronden: 12. Sa velberg—Muller 2n Op 4 ronden: 13. Verreycken—Declernf:» punten. Op 7 ronden: 14. Kremers—Bakker 39 n LapebieChoque 12 p. p''15' Op 13 ronden: 16. Huybrechts-Pai^ Op het oogenblik van de neutralisatie •ren in 8OV2 uur 1694.250 K.M. afgelegd BILJARTEN. DE WERELDKAMPIOENSCIIAPPFV VRIJ SPEL. De wedstrijden om het wereldkamüiy schap vrij spel zijn Maandag te MaS voortgezet. M De uitslagen luiden: W gen pnt. brt. h.s Thielens 500 24 121 Dekner 476 24 205 Albert 500 9 278 60 Inaebnit 142 9 Joachim 500 17 127 Ferraz 357 17 130 Romy 364 32 100 Galmiche 500 32 91 Sweering 259 21 85 Cote 500 21 239 Joachim 500 31 151 Inaebnit 219 31 44 DAMES-HOCKEY. België—Nederland. Het Nederlandsch dames-elftal, dat Zouöa» 6 Maart tegen een Belgisch elftal te Brussd zal spelen, bestaat uit de dames: Doel: Heu" tink (P.W.); Achter: Rollin Couquerqo» (H.O.C.) en Roos (B.D.H.C.); Mi dden: J.Goe- tink (Rood Wit), Vreede (Rood Wit), De Vle'- ter (B.D.H.C.), Vóór: Exalto (H.H.IJ.C.i, Kruize (Amsterdam), Van Bueren (B.D.H.C.), Ingenhoes van Schaik (H.D.M.) en Leeuwen berg (Rood Wit). Reserves zijnTeilegen (H.H.IJ.C,) en Of- ferhaus (H.D.M.) GYMNASTIEK. Uitvoering der G. V. „Hoofddorp" Voor een tot in alle hoeken gevulde tooneel- zaal van hotel „De Beurs" te Hoofddorp hield de G.V. „Hoofddorp" onder leiding van de hee ren F. de Haan en G. C, de Boer haar jaarlijk- sche uitvoering. Na het openingswoord van wethouder Zeeuw werd begonnen met de af werking van het uit 20 nummers bestaande programma. De geheele uitvoering kenmerkt? zich door een degelijke voorbereiding. Vooral aan het toestelturnen bleek veel zorg besteed te zijn. Hoewel het programma veel nummers telde, ontstond door de correcte en vlotte manie van werken en afmarcheeren geen oogenblik het gevaar van verveling. Bij de talrijke kleuters was het aardig, te zien wat de heer De Haan met hen bereikte, de grappige tooneeltjes deden de aanwezigen schudden van het lachen. Het toestelturnen blijkt in de afgeloopen wintermaanden grooten vooruitgang gemaakt te hebben. Zoo zagen wij de meisjes, oudste meisjes en dames aan het brugturnen zeer correct optreden. De climax, die er in deze oefeningsreek zat, was voor iedereen duidelijk. Het applaus aan het slot van dit nummer bewees, dat de leider goed gezien had. De groependans. door de oudste meisjes uit gevoerd, kon ons minder bekoren; er zat te weinig uitdrukking in. Bij het ringenzwaaieo. dat direct na de pauze op het programma stond, werd nogal eens te hoog gegrepen, zoo- dat mislukkingen nogal eens voortkwamen, Keurig werk verrichtten de veteranen aan de brug. Uit hun prestaties was te zien, hoe de veelzijdigheid nog steeds in deze vereemgm, betracht wordt. Bij het knotszwaaien der oudste meisjfo waren vele moderne snufjes. Ook in de mi- oefeningen der oudste jongens deed de km?- opstelling het heel goed; het geheel maak., een aardig effect. Een van de meest geslaagde nummers wel het optreden van de damesklasse, aange vuld met enkele oudste meisjes, met de oa.- oefeningen op muziek van thans. Zoowel ouoe als moderne vormen waren hier tot een fraai geheel verwerkt. Door wisselende opstellingen wist de leme hier soms keurige effecten te verkrijgen, ui- nummer werd een goed einde van deze zeer geslaagde uitvoering van de bijna 200 meoe- werkers sters /CHEEP/ TJUNCINj HOLLAND—AMERIKA LIJN Tirandentes, 28 v. Baltimore te Rott. Edam, 27 v.. Philadelphia te Rott, Blommersdijk, 27 v. N.-Orleans te Rott. Rotterdam, 24 v. Valparaiso na N.-York. Lochgoil, Vancouver 11. Rott. 27 te Londen. Bilderdijk, 27 v. Rott. te Philadelphia. Breedijk, 27 v. Rott. te Chester. Veen dam. 26 v. West-Indië te New-Orleans. Drechtdijk, Vanc. 11. Rott. 25 v. Cristobal. Beemsterdijk, Rott. n. N.-Orl. 26 v. Galvest. Binnendijk. 25 v. Tampico n. N.-Orleans. HOLLAND- - AFRIKA LIJN Algorab (thuisr.) 28 te Antwerpen. Bloemfontein, 27 v. Rott. te Beira, vertr. 2 1. Rott. Boschfontein (uitr.) p. 27 Dungeiiess. Randfontein, 28 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND - WES'l-AFRIKA LIJN Jaarstroom (uitr.) pass. 27 Dungeness. Amstelkerk (uitr.) 26 van Dakar. Maaskerk, 27 v. Hamburg te Amst. HALL _'N i.:JN. Stad Maassluis, 2ï v. Narvik te Rott. Stad Amsterdam, Vlaard. n. Genua p. 26 Gibraltar. Flensburg, 28 van Kirkeness te Rott. Rozenburg, Vlaard. n. Cagliari pass. 27 Dungeness. Stad Zwolle, Les Falaises n. Ver. Kon. 27 v. Or an. HOLLAND-BR.-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 28 te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtenkerk (uitr.) pass. .27 Gibraltar. KON HOLL LLOYD Waterland (uitr.) 28 to Rio Janeiro. Montferland (thuisr.) 25 te Rio de Janeiro. Salland (thuisr.) 26 van Las Palmas. Zaanland (uitr.) p. 26 Ouessant. Eemland, 27 v. Amsterdam te Hamburg. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, Amst. n. St. Kitts p. 27 Dungeness. KON NED STOOMBOOT MIJ Agamemnon, Lissabon n. Oran p. 27 Gibr. Ajax, Olhao n. Genua p. 26 Gibraltar. Colombia, 28 v. W. Indië te Amst. verw, Crijnssen, 27 v. Hamburg te Amst. Deucalion, 7 v. Venetië te Triest. Ganymedes, Haifa n. Rott p, 27 Finisterre. Iris, 27 v. Kopenhagen te Odense. Juno. 27 v. Beyrouth te Thessaloniki. Nereus. Danzig n. Amst. p. 27 Brunsbuttel. Orion, 27 v. Amst. te Hamburg. Orpheus, 27. y. Amst. te Aarhuus. Poseidon, 27 v. Santa Cruz del Sur te Amst Stella, 27 v. Thessalonika n. Nea Playa. Theseus, 27 v. Kopenhagen te Amst. Trajanus, 26 van Izmir n. Paros. Ulysses, 27 v. Constantza te Stamboul. Venezuela, 25 v. Curacao n. Porto Cabello. Vesta, 26 v. Candia n. Malta. Vulcanus, 28 v. Hamburg te Amst. Wilhelm Russ, Stettin n. Amst. p. 28 Brunsb. Berenice, 28 v. Porto Barrios te Amst. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 27 Dungeness Triton, Rott. n. Tunis p. 27 Dungeness. Hercules, Rott. n. Lissabon p. 27 Dungeness. Breda, Amst. n. Chili 26, 23 m. Z. Niton. Cottica, Amst n. W.-Indië 27, 40 m. O. v. Niton. Ariadne, Amst. n. Vigo 27, 70 ZW v. Niton. Saturnus. Rott. n. Stamboul 26 v. Gibraltar. Aurora, Venetië, 11. Amst. p. 28 Gibraltar. Fauna, 27 v. Palermo te Malaga. Mars, 28 v. Piraeus te Stamboul. Orestes, Chili n. Amst,. 23 v. Cristobal. Rhea, 28 v..Amst, te Gdynia. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. p. 28 MEIJER EN GO'S SCHEEPVAART MIJ Polyphemus. Hamburg 11. Java 28 v. Suez. Benmacdbui Tanan p Rott 27 te Suez. Radnorshire. Japan n. Amst. 28 te Suez. City of Ea. "'^•■ae, Dairen n. Rott. 27 te Singapore. C. of Canton, Kobe n. Rott. p. 28 Gibraltar Memnon, Japan 11. Rott. p. 26 Gibraltar. Glenbeg, Dairen n. Rott. p. 27 Gibraltar. Phrontis, 27 van Londen te Amst. Bencruachan, vertr. 7 v. Hongkong 11. Rott. Diomed, Japan n. Rott. 28 v. Londen. ROTTERDA MSCH k LLOYD Weltevreden, 27 v. Bremen te Rott. Kota Nopan, 27 v. Hamburg te Rott. Dempo (uitr.) 28 te Belawan. Indrapoera (uitr.) p. 27 Finisterre. Sibajak (thuisr.) 27 van Sabang. Baloeran. 28 v. Batavia te Rott. Kota Gede (thuisr.) 28 v. Port Said, 4 (8 v.m.) te Genua verw. ROTTERDAM -ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 27 van Bahia. Aludra. 26 van Buenos-Ayres n. Rott. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Madoera, 27 v. Amst. te Hamburg. Simaloer (thiiisr.) 26 van Gibraltar. Moena (thuisr.) 25 van Singapore. Tjikembang, 26 v. Batavia n. Amst. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 26 Gibraltar. Simaloer (thuisr.) 26 v. Gibraltar. Soemba (thuisr.) pass. 27 Gibraltar. WIJK1 1JN Zonnewijk. 27 v. Rott, te Kaapstad. Randwijk, 26 van Shields n. Boulogne. Stolwijk, Tyne n. Bayonne 25, 60 m. ZW. v. Niton, AANGEKOMEN. 27 Februari: Purfina m.s. Havre Kaida s.s. Immingham Adrian m.s. Danzig Maaskerk sjs. Hamburg Crijnssen s.s. Hamburg Theseus s.s. Stettin 28 Februari: Wilbo m.s. Londen IJstroom m.s. Leith Baronscourt s.s. Swansea Akershus s.s. Oslo Hakefjord s.s. Sundsvall Vulcanus s.s. Hamburg Corona m.s. Hull Belgia s.s. Lysekil Grete Glad m.s. Helsinki Ylva s.s. Lysekil Rhein s.s. Hamburg Berenice s.s. W. Indië Gecharterd. De Maatschappij „Nederland" en de Rot terdamsche Lloyd hebben momenteel zw»™ lading uit Nederlandsch Indië naar Neaeria" te verschepen dat zij deze niet met n<w eigen schepen kunnen vervoeren. In^verWj» daarmede hebben zij het schip .-Ti;sonfl';- van de Java-China-Japan Lijn gecnar-e- Dit schip is j.l. Zaterdag van Batavia n*1 Amsterdam vertrokken

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6