wets Gabriele d'Annunzio overleden. LUIDSPREKERS Personeel aangeboden Huizen gevraagd Kamers gevraagd Kost en Inwoning Diversen Concentreer Dichter en militair. Bezetfer van Fiume in 1919. hriple d'Annunzio. de bekende e „nscbe dichter, de man die in IS» Hume bezette, is gisteravond op -r.;arigen leeftijd op zijn bui- j"jnVvittorïale" aan het Gardameer "Slf miooft, dat de dichter lijdende J?J angina pectoris. Gabriele d'Annunzio. d'Annunzio werd gisteravond even voor »- uur onwel. Men dacht, dat hier sprake was een voorbijgaand verschijnsel en hechtte Ir weini0" waarde aan. Spoedig trad evenwel de doodstrijd in, verwanten en geneesheeren Sonden niet meer helpen. In een werkkamer van d' Annunzio werd een rouwkamer ingericht. De prefect van de orovincie werd onmiddellijk met het overlij den op de hoogte gesteld en deze gaf het be richt door aan den Duce. De beeldhouwer Minerbi nam van den dich ter het doodenmasker af. Gabriele.d'Annunzio, wiens eigenlijke naam Rapagnette was en in 1924 door den koning van Italië in den adelstand werd verheven met den titel van hertog van Monte Nevoso, werd in 1864 geboren te Peseare (Abruzzi). De schrijver en dichter werkte van zijn zeventiende jaar af mede aan tal van te Rome verschijnende bladen. In 1889 werd hij lid van het parlement. d'Annunzio woonde daarna in verschillende deelen van Italië en Frankrijk. In 1915 keerde hij naar zijn land terug, waar hij een vurig pleitbezorger was van de inmenging van Italië in den oorlog. Hij nam dienst bij de gewapende macht en diende achtereenvolgens bij de cavalerie, de infanterie en de marine. Tenslotte kwam hij bij de lucht macht, Hij werd tijdens den oorlog gewond. Na den wapenstilstand stak d'Annunzio zijn verontwaardiging over de houding der geal lieerden jegens Italië niet onder stoelen of banken en in het kabinet-Nitli personifieerde hij de patriottische, reactie tegenover de poli tiek der rëgeering. In 1919 vestigde hij de aandacht van de wereld op zich door de bezetting van Fiume, waar hij met een aantal vrijwilligers binnen trok. Het jaar daarop dwong de Italiaansehe regeering hem echter de stad op te geven. Hij begaf zich toen naar Gardone, waar hij zich terugtrok in „Il Vittariale", zijn in bizarren stijl gebouwde villa aan het Gardameer. In middels heeft Italië het aan d'Annunzio te danken, dat Fiume Italiaansch geworden is. d'Annunzio heeft onder het fascistische re gime altijd zeer hoog aangeschreven gestaan, ofschoon hij na het avontuur van Fiume vrij zelden op den voorgrond trad. Bij het begin van den Abessynisehen oorlog deed d'Annunzio van zich spreken, doordat hij zijn gouden onderscheidingen en voorwerpen ten behoeve van zijn land afstond. Hieronder bevond zich het Britsche oorlogskruis, dat hem door koning George V verleend was. Verleden jaar werd hij tot president van de Koninklijke Italiaansehe Academie als op volger van Marconi benoemd. d'Annunzio publiceerde zijn eerste werk in 1879, toen hij nog op school was. Van zijn verdere werken noemen we Le Canzani della Gesta d'Oltremare (1912), Novelle della Pes- cara (1886). H Piacere (1889) II Fuoco (1900), Notturno (1921), La Gioconda (1899), La Nave (1908), en II Ferro (1914). Stefani meldt nader uit Gardone: Gabriele d'Annunzio werd getroffen door een beroerte, terwijl hij aan zijn werktafel zat. Overeenkomstig zijn wensch, welke hij verscheiden malen te kennen heeft gegeven, is het stoffelijk overschot in de rouwkamer op een baar gelegd, gekleed in de uniform van generaal der luchtmacht. Prof. dr. W. J. de Haas 60 jaar. Heden viert prof. dr. W. J. de Haas, hoog leeraar in de natuurkunde aan de Leidsche Universiteit, zijn zestigsten verjaardag. Wander Johannes de Haas werd geboren te Lisse den 2en Maart 1878. Hij doorliep de H. B. S. te Middelburg, waar hij in 1895 eind examen deed. Hierna werd hij opgeleid voor candidaatnotaris. Na twee van de drie ge deelten van het eindexamen hiervoor met goed gevolg te hebben afgelegd, besloot hij zioh op de studie der wis- en natuurkunde we te leggen. Hij deed staatsexamen en stu deerde te Leiden, waar hij in 1912 promoveer de op een proefschrift getiteld: De compressi- ouiteit van waterstof bij lage temperaturen. verscheidene jaren assistent in Leiden te ^]n geweest, was hij in 19111913 in Berlijn, ui 19151916 leeraar aan de H.B.S. en het gymnasium te Deventer, in 1916—1917 con servator aan Teyler's stichting te Haarlem, •u 1917—1922 hoogleeraar aan de Technische foogeschool te Delft, in 1922—1924 hoog leraar te Groningen, welke laatste ambt hij ®fv?ardde met een rede over: Grepen uit den ontwikkelingsgang der atoomtheorie. «■SI promotie werkte hij hoofdzakelijk m ini"ek'ec* van ^ét electromagnetisme. .3 l?17 verwierf hij tezamen met prof. Ein- riJ tj kij de Academie te Weenen ingestel- Z ^partner-prijs. In 1921 nam hij deel Sm tt'-'Réunion Solvay" te Brussel. In 1922 A1f benoemd tot lid der Koninklijke in van Wetenschappen te Amsterdam, v011 itrder Hollandsche Maatschappij npXenschapPen te Haarlem. Haa 't December 1924 aanvaardde prof. de uw! t Professoraat in de natuurkunde aan de Leidsche Universiteit. hJLi?33 55 ^ij begiftigd met de Rumford- Ue van de Royal Society te Londen, Drama van anonieme lmeven. Vrouw blijkt de schrijfster te zijn. De heer J. J. van H. te Stedum ontving sedert twee jaren geregeld uit Groningen ano nieme brieven en briefkaarten met beleedi- genden inhoud. Ondanks alle nasporingen bleef de dader onbekend. De onbekende had zelfs de brutaliteit in enkele periodieken en bladen verlovingsadvertenties te doen plaat sen, waarvan de inhoud beleedigend was. De rekeningen voor die advertenties werden aan den heer van H. aangeboden. Hij deed daarom per radio het verzoek dergelijke advertenties niet meer op te nemen. Eenigen tijd bleef toen de toezending van beleedigende brieven achterwege, doch later begon de stroom opnieuw te vloeien. Thans is, verdacht van deze geheime brief- schrijverij, aangehouden de 45-jarige mej. D. van V., klerk te Groningen. De laatste belee digende briefkaart bleek op haar schrijfma chine te zijn getikt. Zij ging met de familie van H. om als goede vriendin. Het is gebleken, dat zij bijna 15 jaar gele den ook een andere Groningsche familie op dezelfde wijze veel leed heeft berokkend. Zij ontkende halsstarrig tegenover de politie, maar heeft tegenover particulieren een be kentenis afgelegd. Zij wordt thans in een ze nuwinrichting verpleegd. Directeuren van radio-lampen fabriek in arrest. Verdacht van fraude. De politie te Eist heeft twee direc teuren der Thermion radiolampen fabrieken te Lent, welker personeel, bestaande uit drie honderd man, in verband met een reorganisatie Dins dag ontslag is aangezegd, in hechte nis genomen, als verdacht van het plegen van fraude. Deze fraude zou in verband staan met een kortgeleden gesignaleerde diefstal van radio toestellen en -onderdeelen, terzake waarvan de vorige week vier leden van het personeel zijn gearresteerd. Den directeuren was gelast een onderzoek in te stellen naar de gepleegde diefstallen, doch zij schijnen het onderzoek niet in de hand te hebben gewerkt, waardoor tegen hen verdenkingen rezen. De beide directeuren zijn inmiddels naar Arnhem overgebracht om daar voor den offi cier van justitie te verschijnen. Personeel ontslagen. Aan het personeel der fabrieken is Dinsdag het volgende schrijven gericht: „Wegens reorganisatie van het geheele be drijf' zullen de fabrieken en kantoren geslo- teni zijn tot 3 Maart a.s. De directie ziet zich in .verband met déze reorganisatie genoodzaakt het geheele per soneel op weekloon per 13 Maart te ontslaan. Voor degenen met- een maandsalaris geldt het ontslag per 1 April. Het ontslag omvat ongeveer 300 menschen. Armoede in Duitsclie Joodsche gemeenten. Veler bestaan van philantropie afhankelijk. De economische druk, die op de niet-Ariërs wordt uitgeoefend, is in bijzondere mate voel baar in de kleine Joodsche gemeenten in Duitschland. Uit een overzicht in de Jewish Chronicle van 25 Febr. j.l. blijkt, dat te Jo hannesburg (O. Pruisen) 54 van de 59 Jood sche inwoners van hulp afhankelijk zijn. Vijf provinciale districten vertooneii een toename van 4 tot 14 pet-, in het aantal der behoeftige Joden, vergeleken met de vorige winter. Naar schatting zijn de middelen, die thans nog ter ondersteuning beschikbaar zijn, ten minste voor een vijfde deel onvoldoende teneinde de minimale behoeften voor de rest van de win ter te dekken. In eenige gemeenten van deze districten beloopt het aantal Joden, wier- bestaan van philantropie afhankelijk is geworden. 40 tot meer dan 90 pet. van het totaal.Te Alt-Lands berg verkeeren 70 op een totale Joodsche be volking van 140 in behoeftige omstandighe den; te Neuruppin 30 van de 35; Neidenberg 45 van de 60; Krojanke 38 van de 61; in het district Trier 203 van de 504. Té Frankenau zijn nog slechts enkele Joden overgebleven; de synagoge zal worden verkocht en de ge meente zal tot liquidatie overgaan. Sedert 1933 heeft de Rijks vertegenwoordi ging, het vertegenwoordigende lichaam der Duitsche Joden, niet minder dan een millioen Mark verdeeld om 25.000 Joden economisch te steunen. Het belangrijkste deel der werk- zaamhedep is echter gericht op de bevorde ring der emigratie. Vier millioen Mark zijn reeds besteed teneinde 70.000 Joden bij hun emigratie behulpzaam te zijn, terwijl drie millioen Mark voor hun opleiding beschik baar zijn gesteld. VERZEKERINGSVOORW AARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulling onderaan Elite betalende abonné van dit blad is. zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van dit blad de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorn-aarden: Artikel I. Ali verzekerden worden beschouwd alia per week. per maand '"ld' Pef 'CWïrt8i' ',etï'enc'e zeabonneerden, die aan de volgende vereïsehten a. gedurende minstens twee weken (in bet geval van maand- en kwartaal- abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde in de registers van dit blad zijn ingeschreven; b. den I8en verjaardag gepasseerd zijn en den 60sten verjaardag nog niet bereikt hebben; c. niet lijden aan ziekten ol gebreken, welke voor ben h.t gevaar voor onge vallen vergroolen, en volkomen het gebruik hebben van bunne ledematen en zintuigen. Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt ver staan de uitsluitende en rcehtstrecksche oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstann wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeringen bedragen; 2000 GULDEN, indien het ongelu|c (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rcclitstreeksche oorzaak is van de levens lange ongeschiktheid van dèn; verzekerde, waaronder te verstaan de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand. boven den enkel qf den pols, of onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval en mits de verzekerde drie maanden na den datum waarop de levenslange ongeschiktheid is ontstaan, nog in leven is: 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen dc grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval; 200 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) dc eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, of van het onherstel baar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. indien het ongeluk (vallende binnen de g eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de den datum van het ongeval: in beide leden va in alle leden van nwnsvinger lie leden van een enderen vinger én lid van een duim in of twee leden van een wijsvinger in of twee leden van een anderen vinger 100 GULDEN 60 GULDEN 15 GULDEN 50 GULDEN 25 GULDEN 5 GULDEN van een pols15 GULDEN van een enkel15 GULDEN terwijl onverminderd do bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, tezamen nooit meer dan f 2000,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Het verlies of de breuk van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte lichaumsdeclen geeft geen aanspraak op uitkeering, terwijl vóór het ongeval reeds niet aanwezige lichaomsdeelcn evenmin in aanmerking kunnen komen bij de berekening van de totale uitkeering. Heeft een ongeval liet verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verlcenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien ver stande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of -been tengevolge heeft de uitkeering voor verlies zal worden Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echt- genoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden Andere uitkeeringen geschieden aan den abonné zelvcn. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden, binnen tien degen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van dit blad. Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn, indien de gevolg art 3 omschreven, direct of indirect veroorzaakt zijn: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbescbiktheid van den verzekerde: b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); C. door eene bevalling ol zwangerschap, ook al mocht de dood verbaaat zijn door een ongeluk; <L door zonnesteek, of terwijl d« verzekerde onder den invloed prikkeling of somnambulisme was of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zich zeiven door zelfverminking, zelfmoord ot poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was: L in duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aar. wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochten, dan wel bij pleizierreizen buitenslands of bij baden, zwemmen, automobielriiden of motorwielrijden, of boord van een schip, hetzij op binnenwateren, hetzij buitengaats; g, door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandscben oor log of binnenlandsche onlusten. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van dit blad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAV Bank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van dit blad verkrijgbaar De uit keeringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f2000.Overlijden f600.—; Verlies van hand, voet of oog f400.Duim of Wijsvinger f 75.—; Elke andere vinger f 30.— Bij spoor- of tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij -verlijden f 1000.-—'; bij invaliditeit f3000.— Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzeberingsvoorwaarden vervallen. Murt IMS. voor alle betalende abonnés van de IJMUIDER COURANT Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den ver 2ekerde, wordt, onverminderd het hiervoor in dit artikel bepaalde, ten opzichte van deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van dit blad het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroor- akt werd tengevolge van rechtmatige zelfveraediging. of wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve i hij van eene Europeesche haven naar een andere Europeeschc haven n een schip met vast dek in tijd van vrede) of indien hij zien in krijgsdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van dit blad te betalen of deze courant ophoudt te verschij nen, of de Directie van dit blad de verzekering doet eindigen, alsdan deze ver zekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met dc be reiding. het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitro glycerine, dynamiet, naphta, acetylecngas of andere liclit-ontplofbarc of licht ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijdcri i dergclijkcn. Zeevisschcrs, zeevarenden van beroep en personen van den Loodsdicnst jn, in afwijking van het hiervoor sub f. te dien aanzien bepaalde, ook aan boord verzokerd, zoowel buitengaiats, als op dc ZceUwsclie stroomen of op liet JJsclmccr of waar'ook. Op uitkeering bij overlijden .kan voor hen echter uit sluitend aanspraak gemaakt worden, indien het ongeval, dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had of wel aBn boord van een visschcrs- of marinevaartuig, of op een stoom- of motorschip eerste klasse, periodiek varend in vaste verbinding lusschen Nederland en Amerika, Engeland en/of Ncderlandsch-lndië. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat liet ongeval plaats had vergroot worden, wordt eventueel geen boogerc schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van dit blad zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde on geluk gotroffen. Ingeval bij eenzelfde ongeval meerdere personen mochten worden getroffen en aanspraak maken op uitkeering. zal in het geheel voor alle getroffenen teza- nimmcr meer dan maximaal ƒ2000.worden uitgekeerd, te vcrdeelen evenredigheid van het aantal getroffenen en den aard van het door hen geleden letsel. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen in een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent bet bekomen letsel spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van dit blad, indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na bet ongeluk is geschied, zal geenerlei uitkeering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende, in den zin van het vorige artikel, is, moet de kennisgeving geschieden binnen drie dagen na de aankomst van den ge troffene aan den wal. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moe: de hulp van een bevoegd genees kundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moei den geneesheer van dit blad toegestaan worden den, getroffene te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs getischt kan wordon en dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van dit blad van tijd tot tijd zou kunnen cischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan do Di- i van dit blad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer jfcr in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voop belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandolendcn geneesheer ingevulde oanvrage-formulicr tot uitkeering, en ingeval van over lijden, van de doodsacte, kan de belanghebbende aonspraok maken op de be handeling zijner vordering. De overgelegde stukkon blijven Het eigendom van dit blad. De kosten der geëischte verklaringen komen ten laste van dengena die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen be- tnalbaor zijn ten kantore van dit blad. slechts na ontvangst van een door dc(n) rechthebbcnde(n) geteekende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling :en bedrag van meer dan tweehonderd gulden zal vervallen, n geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn. terwijl da verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt do benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, beneveni de helft van het honorarium der scheidslieden, Artikel 8. Bezwaring en vervreemding van do rechten, voor een ge abonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van Hé echtgenoote of erfgenamen van den verzekerde in ieder geval-volledige kwijting ten gevolge hebben. Met bel oog op vaststelling der identiteit Van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam. hetzij-door huwelijk of anderazina. daarvan ten spoedigs-e opgave doen aan de Directie van dit blad. Artikel 9. Als abonné in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of de samenwoning (als omschreven in art. I van het Besluit Bevolkingsboekhouding, Stbl. 1936 No. 342, behoorende bij dc Wet op de Bevolkingsregisters), tenzij voordat het ongeval plaats greep, een ander lid van het gezin of de samenwoning, mita aan hetzelfde adres woonachtig, is aangewezen bij schriftelijk verzoek aan de administratie van dit blad. Artikel 10. De Directie van dit blad zal te allen tijde het recht hebben, deze verzekering te doen eindigen of wijzigingen in de voorwaarden daarvan aan te brengen, welke beëindiging of wijziging door hel enkele feit der aan kondiging in dit blad van kracht zal worden. Voor Huishouding Hulpbeh. dame, m.l., zoekt plaat sing met algeheele verpleging in RUSTHUIS of iets dergelijks. Liefst parterre, geen Bloemend. Brieven met zéér uitvoerige inlich tingen, ook prijsopgave onder jet ter N Adv.bur. A. Vernout. War moesstraat 10. Dame. b. b. h. h., zoekt per di rect OXGEM. KAMER met kabi net. omgeving Zijlbrug. Br. met prijsopg. Hoofmanstraat 42 a. NETTE J. VROUW, 36 j. als hulp in de huishoud., 't liefst bij dame of bej. echtp. Br. G 6032 bur. .van dit blad Gevr. door net meisje GEM. ZIT- SLAAPK., omg. Raaks. Geen ber, Br. met prijsopg. G61S4 bur. van dit blad B. z. a. NETTE WERKSTER voor YV'oensd., Dond. en Vrijdagmiddag ook v. d, schoonm. Er. G.6033 biir. an dit blad B. z. a. besch. en bekw. JUFPR. v. d. huish., intern, uitst. ref. Br. G 6034 bur. van dit blad JONGE VR. b. z. a. voor den dag of hulp in .de huish- Loon 6 a 7., Br. G 6090 bur. van dit blad .'oor net persoon NET KOST HUIS aangeb. Huis. verk. Pr. bill. Ged. Voldersgracht 55, Haarlem X. NAAISTER vr. verander-, ver stel- en stopw. ook v. werk aau huis. b. pr. Br. G 6091 bur. -v.d. bi, B. z. a. NETTE JONGE WERK STER voor Maandags. Br. G 6108 bur. van dit blad NETTE JONGE WERKSTER b. z. a. voor de middaguren, Ma., Dï, Wo. en Do. Br. G 6163 bur. van dit blad Voor Bedrijf NET JONGMENSCH, 18 j., b a., onversch. wat voor werk. Geen loopjongen. Ér. G 6035 bur. van dit blad HANDELSAVONDSCHOOL SCHOLIER (4e kl.) zoekt betrekk. Dipl. typen. Pr. ref. Br. G 6036 bur. van dit blad NET GEPEXS. PERS. z. z. gaar ne eenige uren pér week belast m. incasseeren van gelden of Iets derg., is steeds in geldzaken, werk zaam geweest, v. g. g. v. Br. G 60S9 bur. van dit blad AUG. ONTW. JONGER., gerout. steno-typiste Nederl. en Eng. cor respondente, bekénd met mod. ta len en div. kantoorwerkzaamhe den zoekt kantoor (ook halve da- en). Br. G 6100 bur. v.d. blad Iemand vraagt met 1000 een WERKKRING. Br. G 6141 bur. van dit blad Juffr. zoekt SAMENWONING m juffr., omg. Haarlem West. Br. G 6037 bur. van dit blad KLEIN NET HUISJE oi BOVEN HUISJE gevr. door menschen zon der kinderen, huurprijs 4.25 a- 4.50. Br. G 6038 bur. v.d. blad Gevr. 1 April door Dame all. een VRIJ BOVENHUIS, droog, oud bouw, nette st., geen hoekhuis en niet aan water, geen H.N., geen Kleverpark, all. Haarlem, 30 p. m. Br. G 6039 bur. v. d. blad Te huur gevr. KLEIN BOVEN OP BENEDENHUIS of gedeelte voor kl. gezin. Br. G 6159 bur. van dit blad Gevr. AARDIG KLEIN HUISJE v. 2 pers., met flink stukje grond in Haarlem of oml. gemeenten, Br. met prijsopg. G 6161 bur. van dit blad J. echtpaar z. k. zoekt v. dir. LIEP VRIJ HUIS of ben.h. met t. Huur prijs 5 a 6 p. w. n. te b. g, Br G 6142 bur. van dit blad Te huur gevraagd, Mei of Juni, EEN VRIJ BENEDENHÜISJE geschikt v. echtpaar (gep. ambt.) in Haarlem of omstr. Brieven met bijzonderh., huur, ligging enz. on der no. 7765 Max R. Nunes A'dam Gevraagd BEN.HUISJE of gedeel te huis, 3 a 4 k„ omg. Zijlweg, Ov. Br. G'6176 b«r. van dit blad Dame, midd. leeft., b. b. h. zoekt in rustige, besch. omg. GE- STOPP. ZIT- en SLAAPKAMER, met degelijk veget. pension Haarl.-Z. of Il'stcde (omtrek Blauwe brug), 5565 p. md, Br. G 6042 bur. van dit blad Gevr. 2 gemeub. ZIT-SLAAPKA- MERS met gebruik van k. of vrije k. Br. G 6112 bur. van dit blad Juffr. zoekt OXGEM. KAMER met kast en stookgel., pr. 2.25 a 2.50 p. w. Br. G 6043 bur. van dit blad Eenv. dame vr. GR. GEST. KA MER, met pens., liefst bij den Hout. Br. met uitv. inl. G 6044 bui- van dit blad BURGERH., gevord. leeft, vraagt in west of omtr. postk. kl. le éta; of 2 ongein, of gestoff. KAMERS m. keuk. of kookgel. en berg., bij net kl. gezin, 33.50 p. wk. Br. G 6045 bur. van dit blad Dame vraagt gestoff ZIT- EN SLAAPKAMER met kookgel., om geving Kleverpark-Overveen. Br m. prijsopg. G 6113 bur. van dit blad TE KOOP zwaar eiken buffef, met glas in lood. Veel bergruimte. Prijs billijk. Tel. 15137. TE KOOP z. g. a. n. modern sa lonameublement. spotkoopje. Thomsonlaan 44 TE KOOP 2 p. waschkast m. spie gel, 2 waschstellen, 1 spiegel. Adr. Stoopplein 24 TE KOOP twee fauteuils met vier stoelen, 's Avonds na 6 uur te bez. Borneostraat 3 (H.N.) TE KOOP zoo goed als nieuw modern veeren bed. Veenbergplein 10 zwart. Aangeb. n. HARMOXICABED 5.50. Na 6 u. Delftstraat 3 zwart bij Zijlweg Haarlem Kantoorbediende z. net burg. KOSTHUIS, alles lnbegr. pl.m. ƒ35 n.in Haarlem of Heemstede. Br. G 6111 bur. van dit blad Een net meisje zoekt een rustig KOSTHUIS, centrum. Br. G 6119 bur. van dit blad Voor netten werkman, m.b. 1. NET KOSTHUIS aangeboden. Br. 6088 bur. van dit blad Alleenstaand Heer zoekt KOST HUIS a 10 per week, liefst bij wed. alleen of in klein gezin. Br. G 6053 bur. van dit blad KRUIDENIERSBEDIENDE gevr. Leeft. pl.m. 19 j. Br. G 6026 bur. dit blad NETTE JONGEN gevraagd, 14 of 15 jaar. Wagenweg 11S NETTE DEGEL. CHAUFFEUR gezocht, intern,, met uniform. Voorkeur die geen werk hebben. met verl. salaris G 6162 bui- van dit blad NAAISTERS gevraagd op atelier kinderjurken enz. Oranje Nassau- laan 134 Overveen. VOLONTAIR (E) kan geplaatst worden bij Bloemkw. „Bloem- oord", Heemstede Schouwbroeker- straat 16. Hoofdz. voor werk in de kassen. NETTE LOOPJONGEN gevraagd -15 jaar. Bloemend.weg 28 Bloernendaal Terstond gevraagd in Sanitas-zaak DAME, niet ben. 25 jaar. Aanmel den Leeuweriklaan 1 IJm. Oost. Vakkundige BEHANGERS gevr. De Behangcentrale, Gierstraat 63 Haarlem NETTE BEDIENDE gevr., uitst. kunnende knippen en scheren. D. Croese, Leidschestraat 46, Hrl BESCH. JUFFR., 30 j., z. tegen 1 April zelfstandigen werkkr., bij kinderen, liefst met h. verk. Dam straat. 27. Cemeub. ZIT-SLAAPKAMER huur. Schoterweg 34 A, Haarlem Aan beschaafd heer PENSION m. algeh. verzorging aangeb. in gez. z. k„ alleen inw. m. gez. li. v., op keurigen stand. Centrum 55 p.m. Br. G 6047 bur. van dit blad GEM. SLAAPKAMERTJE agb., v. h. of juffr. b. b. h. h., geen berj fiets. Bill, prijs. Kampervest 27r. Aangeboden keurige ZIT-SLAAPK. Kruisstraat 4, Haarlem KEURIGE KAMERS agb., gelegen aan de Groote Markt. Te bevragen Tel. 10235 Te huur NET SLAAPKAMERTJE 1.75 per week. Schouwtjeslaan 14 a rood, Haarlem PARTERRE SUITE te huur, v. dame, gang, w.c., keuken, tuin, schuur, 40 p. m., eerste stand Julianalaan 18, Heemstede, bel-étage, 4 kamers, zolder met kamer, 35 p. m. Sleutel te be vragen bij Notaris v. Cranen- burgh, Wagenweg, Haarlem ETAGE bev. v.- en achterkamer, badk., keuken, zolder a 25 p. m. i. h. Bronsteepark Heemstede. Br G 6115 bur. van dit blad GEM. ZIT-SLAAPKAMER huur (ook met kost) zeer billijk. Brouwersplein 13, Haarlem ZONNIGE KAMER (S) zonder pension aangeboden In rustig gi zin z. k.; omgeving Ramplaan. Br G 6118 bur. van dit blad GEM. ZIT-SLAAPK a 1.75 p.w. aangeboden (berging fiets). Du- venvooraestraat 11, Haarlem. FRISSCHE SLAAPKAMER te hr. a 1.75 p. w., met berg. v. fiets. Damstraat 27 BABY-COMMODE te koop gevr. netjes onderhouden. Br. met pr. en kleur G 6179 bur. v.d. blad Goed onderhouden BAD en GAS FORNUIS te koop. Wouwerman- straat 87, Haarlem TER OVERN. zeer sterk éénpers. opklapbed met ombouw, eigen werk 12.50. Brederodestr. 16. TE KOOP buffet met geslepen glas. Vrouwenhekstraat 21 GROOT DRESSOIR 150 bladmaat, te 29.50. Bloemliuis Binnenweg Heemstede J TE KOOP Protos stofzuiger, zoo goed als nieuw. Te zien Staten Bolwerk 16, Haarlem. TE KOOP zoo goed als nieuw elk. bureau ministre met koperen op zet en een kantoorkast. Jansstr. 67, Haarlem Reizend cabaretgezelschap vraagt 2 DANSERESJES, kunn. tappen. Br. met foto G 6069 bur. v. d. blad Net pers., 20 j.. zoekt STUDIE GENOOT^) v. piano, accordeon, eenigsz. gev. Br. G 6071 bur. van dit blad TE KOOP j. konijnen. Bakkerstr. 3 Haarlem TE KOOP rijwielstalling en repa- ratiawerkpl. en verkoop van nwe. onderdeelen. Br. G 6153 bur. van dit blad BESCH. JOXGED., 25 j., P.G., kinderjuffr.. wees, z. beschaafde riendin of clubje. Event. Frang. Br. G 6154 bur. van dit blad Te koop gevraagd MODERNE KINDERWAGEN (stroomlijn). Br. G 6155 bur. van dit blad TE KOOP prima vleeschsnijma- chine op tafel a 22.50. Dubbele- buurt 13 B Haarlem WELK AUTOMOE, wil echtp. t. verg. mee nemen naar Ernst, Geld., 5 M. heen, 6 Maart terug? Br. G 615S bur. van dit blad Net meisje. 17 jaar, zoekt nette VRIENDIN, met fiets. Br. G 6070 bur. van dit blad Net meisje zoekt R.K. VRIENDIN dansen en fietsen, 1. 2S-29 jr. Br. G 6073 bur. van dit blad TE KOOP electr. trein m. rails. tevens lange 1. jas m. 50, prijs bill. Br. G 6074 bur. van dit,blad TE KOOP opvouwb. beige wan delwagentje (Naether) 4. Leid- schevaart 106 Haarlem MOOIE JONGE BOXHONDEN te koop. Te bezichtigen Pladella- straat 38, 's middags voor half zes TE K. GEVR. Am. cirkelzaag bankje, draaiende op liclitnet. Br. met pr. en grootte G 6078 bur. van dit blad TE KOOP kinderstoel, ledikantje, box en vouwwagentje, ook afz. Bill, prijs. Mr. Cornellsstr. 76 zw. TE KOOP 9 hennen en 1 haan, patrijs leghorns ƒ15. Broed 1937 Merel met kool 4. Oost Indië- straat 61, Haarlem WELK BANDJE is genegen Vrij dag 4 Maart a.s. van 22 tot 3 u. te spelen? Zich te vervoegen Zaa- nenstraat 63 H.N. TB KOOP lief foxhondje, teefje, 6 mnd. oud. Prijs bill. Caninefa- tenstraat 2. TE KOOP nog af te geven 4 jonge hondjes, zindelijk. Adres Neptu- nusstraat 7 rood, H.Nrd. TE KOOP 60 cement tegels a 7 ct Gr. hondenhok, partij hout, een rekbed, 6 stoelen, gr. haardkachel brandend te zien. Velserstraat 49. op het krachtigste reclame-middel: nog nieuw I overnamCourantenreclame TE KOOP petroleumvergasser, dubbel stel. Kritzingerstr. 31 H.N. I

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3