SANTPOORT /CUEEP/ HEEMSKERK RAADSVERGADERING Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. J. M. A. Vreugde. Voor de afhandeling van de agenda heeft de burgemeester herinnerd aan de geboorte van Prinses Beatrix en sprak namens den Raad den wensch uit, dat de jonge Oranje telg voorspoedig zou mogen opgroeien tot heil van het Nederlandsche volk en tot ver sterking van den band tusschen Vorstenhuis en Volk. (Applaus). Na vaststelling van de notulen werden de gebruikelijke onderwijsvergoedingen vastge steld voor de bijzondere scholen, namelijk voor de R.-K. Jongensschool op f 2993,44. R.-K. Meisjesschool f 3462.52 en Christelijke school f 731.43. De voorschotten voor 1938 werden voor dezelfde scholen vastgesteld op respectievelijk f 3048,75, f 3096 en f 778,25 berekend naar f 9 per leerling. Het voorstel van B. en W. tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting, dienstjaren 19381939. werd aangenomen evenals het voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van leges ter secre tarie. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor 1938 werd goedgekeurd in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van f 50380. Een voorgestelde wijziging van de begroo ting 1937 werd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van de bewoners van den Cieweg om verbetering en betere verlichting van den weg. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. reeds maatregelen tot verbetering van dien weg hebben overwogen. Voor de plaat sing van een lichtpunt zal aan het P.E.N. om een prijsopgave worden gevraagd. Hoewel Ged. Staten blijkens hun missive van meening waren, dat er iets moet gebeu ren, was dit college van oordeel, dat een be drag van f 20.000 voor de verbouwing van het raadhuis niet in overeenstemming is met de draagkracht van de gemeente. Slechts wanneer kan worden aangetoond, dat de be staande toestand niet bestendigd 'kan blijven en dat er noodzakelijke verbeteringen noodig zijn, willen Ged. Staten eventueel een voor stel aan den minister overwegen. De voorzitter zei, dat in het plan het ééne niet uitvoerbaar is zonder het andere. Het raadhuis voldoet o.m. absoluut niet aan de ministerieele eischen b.v. ten aanzien van arrestantenlokalen, bergplaats voor het ar chief enz. Wethouder Henneman was van mee ning. dat het plan zoo bescheiden mogelijk is opgezet en dat een goed geheel kan wor den verkregen. Spr. stelde voor het plan we derom bij Ged. Staten in te dienen en er daarbij op te wijzen, dat de kostbare archie ven van de gemeente op den zolder liggen, hoewel de minister voorschrijft een brand vrije kluis. De raad ondersteunde dit voorstel, zoodat het plan wederom bij Ged. Staten zal worden ingediend. Vervolgens verleende de raad een crediet van f 645 voor de verlichting van het ver nieuwde gedeelte van den Rijksweg. Bij de rondvraag verzocht de heer Zuur bier o.m. verbetering van de Poelenburglaan. De voorzitter antwoordde, dat de zij wegen zullen worden verbeterd. De heer M u y e n was niet te spreken over het passeeren van de waterloozingscommis- sie bij de uitvoering van werken aan de we gen en beken. De heer Klaassen onderschreef deze klacht. Hij vond deze commissie volkomen overbodig, wanneer haar advies toch niet wordt gevraagd. Zooals gewoonlijk werden bij de rondvraag vele klachten geuit over de wegen, waarvoor de voorzitter zijn aandacht toezegde. De vergadering werd hierna gesloten. COÖP. BOERENLEENBANK. In café „Flora" hield de Coöp. Boerenleen bank haar jaarvergadering onder leiding van den heer J. Docter. Bij de opening heette de voorzitter allen hartelijk welkom. Het wordt aldus spr., een vaste gewoonte van de bank, einde Februari of begin Maart de jaarvergadering te houden. In het bankwezen is een kleine verbetering ingetreden. Door de z.g. „bevroren" credieten die er zijn mag er echter niet meer gesproken worden over loopende rekening. De bank blijft hierdoor te veel aangewezen op de Cen trale Bank. Als de toestand in het tuindersbe- drijf zoo slecht blijft als tegenwoordig, kan het niet uitblijven of de bank zal verliezen lijden. Spreker hoopte, dat 1938 hierin een gunstige wending mag brengen. Hierna werd door den kassier den heer P. v. Tuinen het financieel verslag uitgebracht Het saldo winst bedroeg f308,37 (v. jaar f479,57). De balans sloot met een bedrag van f87.825.87 (v. j. f92.252,59). De bank telde per 1 Januari 1938 90 leden, 134 spaarders, 44 rekening couranthouders en 17 voorschoten nemers. Hierna werd de balans goedgekeurd. Er werd medegedeeld dat er 60 leden op de vergadering aanwezig waren zoodat volgens het reglement tot de bestuursverkiezing kon worden overgegaan. Aftredend was de heer K. de Vries die met bijna algemeene stemmen werd herko zen. Van den raad van toezicht- was aftredend de heer P. I. v. d. Ploeg die eveneens werd herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heeren J. Rol en H. Tijms. Medegedeeld werd nog dat het bestuur 25 spaarbusjes heeft besteld. Leden die wenschen te sparen kunnen zich vervoegen bij het be stuur. Het portret van Mgr. Huïbers, bisschop van Haarlem, geschilderd door den Haarlem- schen schilder H. J. Wesseliug. TUINBOUWCLUB „V. Z. O. S.". Woensdagavond hield de Tuinbouwclub „V. Z. O. S." haar jaarvergadering in het café van den heer L. Henneman. De heer R. W. A. Muyen, voorzitter van de club, opende den avond. De secretaris, de heer R. Beentjes, herin nerde in zijn jaarverslag aan het 25-jarig huwelijksjubileum van den heer Muyen, die 16 jaren als voorzitter van de vereeniging heeft gefungeerd. Het jaarverslag sloot met den wensch, dat de club in de toekomst weer tot bloei mag komen. Door den heer A. Boogaard adviseerde de kascommissie den penningmeester te déchar- geeren voor zijn gehouden beheer, hetgeen onder dank geschiedde. Medegedeeld werd dat nog enkele leden voor ingezonden planten en bloemen een klein tegoed hadden. Een langdurig punt van behandeling vorm de de bespreking over een te houden excursie. Na lange besprekingen bleek een dag-excur sie voor de meeste leden te bezwaarlijk. Be sloten werd tenslotte, een excursie te houden naar de Hoogovens en of Tubergen te Haarlem. De vergadering besloot vervolgens, na het afgeloopen rustjaar, thans weer een najaars vergadering in te lasschen. Na de rondvraag werd een fraaie inzending narcissen „Emperor", van den heer A. Jansen, aan een keuring onderworpen door de com missie, bestaande uit de heeren L. Diemeer, K. Hekman en J. v. Roon. De heer Muyen hield nog een interessante inleiding over het onderwerp „Het preparee ren of koelen van de bolgewassen", welke met volle aandacht werd aangehoord. De zeer geanimeerde vergadering sloot met de gebruikelijke verloting van tuinbouwge- reedschappen en fraaie planten. Op initiatief van den L. T. B. wordt op Woensdag 9 Maart een vergadering gehouden van melkveehouders in het K. S. A.-gebouw alhier. Op deze bijeenkomst zal een deskun dige de nieuwe melkregeling, welke 1 April a.s. ingaat, uiteenzetten en gelegenheid geven tot het stellen van vragen. Deze vergadering- is voor den Kring Kennemerland van den L. B., t.w. Beverwijk, Uitgeest, Akersloot, Heemskerk, Casfricum en de Egmonden. BEVERWIJK LEGER DES HEILS. Donderdagavond zaal in de -zaal van het Le ger des Heils een belangrijke samenkomst plaats vinden. Op dien avond zal het korps bezoek ontvangen van kapitein Lahuis, Jonge- liedensecretaris op het hoofdkwartier te Am sterdam. Deze samenkomst zal een welkomst- dienst zijn, daar kap. Lahuis nog slechts kor ten tijd in deze functie werkzaam is. Ook zal een speciale dienst voor de jeugd worden ge houden, die om 5 uur zal aanvangen en voor een ieder toegankelijk is. Des avonds zal de kapitein eveneens den dienst leiden. HET LEVEN VAN LOUIS PASTEUR. Gisteravond werd in het Kennemer Theater een filmavond gegeven van de Vereeniging voor de vertooning van cultureele films. De voorzitter, de heer De Bie opende de bijeen komst en sprak zijn voldoening uit over de groote belangstelling, die voor de nog jonge vereeniging aan den dag wordt gelegd. In het eerste gedeelte van het programma werden zeer interessante films vertoond over Zanzibar en het land der Papoea's. Ook de film „Vreemdsoortige beroepen" verdiende terecht aller belangstelling. Dr. Lappöhn heeft de film over het leven van Louis Pasteur ingeleid. Spr. wees op de roote beteekenis van de ontdekkingen van Louis Pasteur en de geneeskunde en voor de volksgezondheid in het algemeen. Na deze inleiding werd de film vertoond over het leven van Pasteur. Evenals onlangs bij de vertooning voor het Nut van 't Algemeen werd ook nu deze uitstekende film, waarin Paul Mundi op voortreffelijke wijze de hoofd rol vervulde, met groote belangstelling ge volgd. Voor de vereeniging „De Cultureele film" was deze filmavond een groot succes. Het nieuwe programma vau Luxor Theater. „MIDDERNACHT-TAXI". Het Luxor Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnummer „Mid- demacht-taxi" met Brian Donlevy en Frances Drake in de hoofdrollen. Des nachts zwerven eenzame taxi's rond op tal van wonderlijke en onnaspeurlijke rit ten. Chick Gardner, die taxi-chauffeur is, komt plotseling middenin dit duistere bedrijf te staan. Voor 'n collega brengt hij een pakje weg, aan een telefonisch opgegeven adres en dit feit haalt hem prompt de politie op zijn hals. De politie kan Chick echter niets be wijzen. Het blijft bij een ernstige waarschu wing en daarna rijdt Chick weer bij nacht en ontij over de wegen op zoek naar een vrachtje. Honger^kunst". (De Braziliaansche hongerkun stenaarCadramel, die in Frank rijk optrad is tot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld, toen bleek dat hij 's nachts in het ge heim door een helpster werd ge voed.) Naar Frankrijk kwam een Braziliaan, Die in een hongerend bestaan Zijn daagiijksch brood wou winnen; Van „kunstenaars" van deze soort, Was langen tijd niet meer gehoord, Nu ging het weer beginnen. De man lag weken in een kooi. Aan d' ergsten hongersnood ten prooi, Ten minste naar men meende; Maar in het holste van den nacht, Werd stiekum hem de spijs gebracht, Die hem weer kracht verleende. Een helpster in den (hongers)nood, Bracht hem een hartig hapje brood En wat er bij behoorde; Want het was tusschen deze bêi, Van d' eersten dag af koek en ei, In waren zin der woorden. Nu zit die man nog in een kooi, Maar deze is niet half zoo mooi En heeft geen glazen wanden; Slechts een cipier kijkt naar hem om Geen kijkers meer in dichten drom Met franken in de handen. Men strafte dezen man terecht, Want ongetwijfeld is het slecht, Om menschen te bedriegen, Door ze met voorgewende „kunst" En zielig vragen om hun gunst, Erin te laten vliegen. Maar als bij mij de rechtspraak lag, Dan had ik al den eersten dag, Een vonnis willen vellen; Ik vind het nog een erger zaak, Om honger als een kijkvermaak, Publiek ten toon te stellen. P. GASUS. KerEconccrt. Frances Drake in „Middernacht-taxi". (Luxor Theater, Beverwijk). Zoodoende ontmoet hij Strickland, die wat in hem ziet en die zijn moed en bruikbaarheid op de proef stelt. Eer Chick het weet moet er gevochten worden en zit hij midden in aller lei dingen, waarmee de politie allerminst ac- coord zou gaan. Maar Strickland neemt hem bij zich in dienst. Strickland is een der be kendste importeurs van Oost-Aziatische kunst en zijn kunsthandel is de trots van de stad. Chick wordt al spoedig beste maatjes met Gilda Lee, die in den winkel de klanten ont vangt. Inmiddels doet Strickland een minder aan gename ontdekking. De nieuwe chauffeur, die zulk een aanwinst scheen te zijn, blijkt de politie te hebben gewaarschuwd, zoodat het daaraan is te wijten, dat ze nog maar op het nippertje ontsnapt zijn en niets aan land hebben kunnen brengen. Hij is dus een ver rader en hem dient voor altijd de mond te worden gesnoerd. Als Chick herstelt, zal hij eraan moeten gelooven. Chick heeft intusschen vastgesteld, dat Strickland zijnerzijds even zeer het werktuig is van iemand, die geheel achter de schermen blijft. Dat is de eigenaar varn een prachtig jacht en het is noodzake lijk, dat hij daar eens een kijkje gaat nemen, om de identiteit van die onbekende hoofd schuldige te ontdekken. Maar dit had Chick bijna zijn hachje gekost en hij ontsnapt den dood nog maar net op het nippertje. Chick zegeviert echter, maar hij wil dit niet doen' zonder Gilda, die maar al te blij is, dat zij bevrijd wordt van haar omgeving. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond- „Huwelijk op afbetaling", met Barbara Stan wyck en Gene Raymond in de hoofdrollen. LEZING VOOR DE CHRISTELIJK JONGELINGSVEREENIGING. Woensdag hield de heer Foeken, hulppredi ker van de Nederlandsch Hervormde gemeente van Wijk aan Zee en Duin, in het Ned. Herv. een lezing voor de Christelijke Jongelings- vereenigiing over „Peer Gynt", het werk van H. Ibsen. De tweede voorzitter, de heer C. Joor, opende de bijeenkmost met gebed, waarna hij de aan wezigen en in het bijzonder de heer Foeken welkom heette. De heer Foeken gaf een kort overzicht var. het werk van ïbsen. De lezing werd geïl lustreerd met muziek van Edward Grieg. Wij moeten, aldus de heer Foeken onszelf spiege len in de figuur van Peer Gynt, die niet doortrapt slecht, maar toch ook niet goed was. Bij Solvejg met haar geloof, hoop en liefde vond hij tenslotte zichzelf weer. Na de lezing werd van de gelegenheid tot vragen stellen een druk gebruik gemaakt. Hierna werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten. LEDENVERGADERING NED. TUINDERSBOND. Gisteravond heeft de afdeeling Beverwijk van den Nederlandschen Tuinderbond een ledenvergadering in het veilinggebouw „Cen trum" gehouden. De voorzitter, de heer J. Bruin, heette de aanwezigen welkom en betreurde de slechte opkomst. De notulen werden onder dankzeg ging goedgekeurd. De voorstellen voor de algemeene vergade ring werden zonder op- of aanmerking-en aan genomen. Tot afgevaardigden naar de jaar vergaderingen die op 5 Maart in Alkmaar en op 23 Maart te Amsterdam worden gehouden, werden aangewezen de heeren W. van Dok J. Bruins, en L. Albers Als plaatsvrevanger werd de heer Muis be noemd. Uit het verslag van de kascommissie bleek, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Nadat van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter met woorden van dank voor de vlotte afhandeling van de agenda, de vergadering. VOETBAL-CAUSERIE. Voor de leden en donateurs van de R. C. „Brederode" hield de heer G. J. Bremerkamp in „De Viersprong" een causerie over „Wat een voetballer van zijn sport behoort te weten". Voor de pauze behandelde hij concentratie, zelfvertrouwen, den goeden geest in een elf tal en sportiviteit ten opzichte van tegenpar tij en scheidsrechter. Daarna het positie-spel, het tempo, tech niek en tactiek. Spreker noemde tal van namen van spelers, die vroeger op het groene veld een rol van be teekenis vervulden. De aanwezigen volgden de causerie met groote aandacht; twee hunner maakten van de gelegenheid gebruik om vragen te stellen. De voorzitter van „Brederode", de heer F. M. van Vliet, maakte zich tot tolk der aan wezigen, onder wie zich o.a. de beschermheer der vereeniging, de heer Dr. Meindert de Groot bevond, toen hij den heer Bremerkamp "hartelijk dank zei en hem uitnoodigde zulks in verband met het feit, dat de tijd te kort was om het onderwerp, zooals de heer Bremerkamp zich dat had voorgesteld, ge heel af te werken de causerie begin April te vervolgen Ten bate van orgelfonds Ned. Herv Kerk Woensdagavond werd in de Ned Herv ten bate van het Orgelfonds een 'conrL "r* Vc" ^s^xvnus een concert";* geven waar als solisten medewerkten 1 van Wickevoort-Crommelin concertzano den Haag, Henk van Wezel, 1ste sotoÜT' van heer P. Vincent. laag, Henk van Wezel, 1ste soln f* Concertgebouworkest en de nr P. Vincent. ur«anist<;5 Het kerkgebouw was beschamend slecv zet; voor de zooveelste maal hebben dl blijvers ongelijk gehad, want er viel muziekminnaars toch werkelijk veel t* nieten. w De heer Vincent bracht een drietal n tige orgelsoli ten gehoore en opende nW1, riationen van Johann Godfried Walthe het thema Jesu meine Freude, een coml? waarin hij royaal demonstreerde met v/m '5 gemakkelijkheid hij technisch op zijn inï1 ment thuis was. En tevens van de (zij C niet zoo royale) mogelijkheden, welke dl gistreering biedt, partij weet te trekken A bijzonder viel er van de piani in 7»„ ,n van het instrument te genieten; elk ker'.er! bouw in de gemeente mocht wenschen vult. instrument te bezitten. Van Césax Franck had de heer Vincent P- tra werk gemaakt, dat viel aan de vertolH er van wel op te merken. Naast de vele diensten, welke het werk had, heeft het nadeel, nl. dat het knap langademig js 2 Canzona van Guilmant kon de aandacht bct7 gespannen houden en was door zijn vriend!' lijkheid zeker niet zonder bekoring Mevr. van Wickevoort konden we Wond» ren in haar eerste optreden met de Bach^u „Ich halte treulich still" en „Bist du bei S alsmede in Handel's Care selve. Zij toonde A er wederom de zangeres van kwaliteiten ir! beheerscht en zeker van zichzelf bracht ?i haar repertoire op een wijze, die de fokkf raars kon laten genieten van haar omvang rijke stemgeluid en geschooldheid, die paard gaan met gezond muzikaal besef De veeleischende Mozart-aria Et incarna'm est werd met een volkomen beheerschen de- moeilijkheden door haar gezongen. De Ho1' landsche liedjes van van der Horst en v d Sigtenhorst-Meijer, lichtere „kost" vooih-1' publiek waren er daardoor niet minder om het pleit voor mevr. van Wickevoort's veelal, digheid, dat zij ook hierin te boeien vermocht- in 't bijzonder doel ik dan op „Oneijndig o0ed'' dat als laatste aria den subliemen indruk-door haar optreden gewekt nog vermocht te ver- hoogen. Wat den cellist betreft, behoeft zijn optre den inderdaad geen loftuitingen indachtig aan den krans en den goeden wijn. Onverdeeld hebben we van dezen kunstenaar genoten Van de door hem gekozen werken heeft hü een onverdeeld prachtige interpretatie ge°é'. ven. Wij denken slechts aan het steeds wee boeiende Celloconcert van Leonardo Leo, waaN uit hij het And.no en Larg.to vlekkeloos van techniiek, bewonderenswaardig van toonge- ving en beheerscht van streek speelde. Voo" ons waren deze twee gedeelten uit het con cert de meest geslaagde al waren ze dan niet zoo populair als Martini of Schumann's Trau- merei. Aan Leon. Leo gelijkwaardig van vertolking was zeer zeker Bach's Adagio in de bewerking van den cellist Pablo Casals; het voorname cachet dat van Wezel's spel heeft maakte zijn opreden met deze fragmenten uit de klassieke muziekliteratuur tot hoogtepunten van dit zoo gesoigneerde kerkconcert. De organist verzorgde de dikwijls veel van zijn aandacht vergende begeleiding der so listen; hij wist zich aan het volume der zan geres en van den cellist fraai aan te sluiten. Keurig waren die introducties van het Leo- werk; minder gelukkig daarentegen hof Bac'n het m 't 2de koraal, maar dit was gauw ver geten bij al het verdienstelijke, dat het secon deeren van mevr. van Wickevoort en Henk van Wezel, die gedrieën den bezoekers vee! schoons dezen avond geboden hebben. WIJK AAN ZEE EERSTE TELEPHONISCHE VERBINDING MET NED.-INDIë. De directeur der Posterijen alhier, de heet Vlietstra, heeft heden de eerste telephoni- sche verbinding tusschen Wijk aan Zee en Ne- derlandseh-Indië tot stand gebracht. De eer ste verbinding met de badplaats geschiedde dus juist 10 jaar nadat de eerste telephoni- sche verbinding Nederland-Indië een feit ge* worden was. „DENK EN ZET". Vrijdag 25 Maart zal de Schaak- en Dam club „Denk en Zet" in café „Centrum", een ledenvergadering houden. De agenda ver meldt o. m. vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement. Indische sportvliegers in Nederland. RIJSWIJK. 2 Maart. De Indische sport vliegers W. Rous en H. A. Souman. die 13 Februari met hun Horneth-Moth toestel van Batavia naar Nederland zijn vertrokken en oio hedenochtend te 8.24 uur van het vliegveld te Dyon startten voor de laatste etappe, zp hedenmiddag te 12.14 uur veilig en wel op net vliegveld Ypenburg neergestreken. MUMNCENS HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 2 van Pepel te Vlaard. Stad Maassluis, 2 v. Rott. te Amst. Flensburg, 2 v. Rott. naar Narvik. Vredenburg, 2 v. Narvik n. Vlaard./Rott. Rozenburg Vlaardingen n. Cagliari p. 1 Ouessant. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, 2 v. N.-York te Rott. Dinteldijk, 27 v. Vancouver n. Rott. Breedijk, Baltimore n. Rott. 1 v. Chester. Boschdijk, 1 v. Rott. te New-Orleans,f Binnendijk, 28 v. N.-Orleans n. Rott. HOLLAND—WEST- AFRIKA LIJN Jaarstroom (uitr.) p. 1 Ouessant. Amsteldijk (uitr.) 1 van Lagos. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Algorab, 2 van Beira te Rott. Jagersfontein (thuisr.) 2 van Genua. Bloemfontein, 2 v. Beira n. Rott. Randfontein, 2 v. Amst. te Hamburg HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk, 2 v. Hamburg te Rott. Meerkerk .(thuisr,). 1 van Colombo KON. NED. STOOMBOOT MIJ Ajax, 2 van Alhao te Genua. Bennekom, Amst. n. Chili 1 te Callao. Deucalion, 2 v. Triest te Fiume. Titus, 2 v. Amst. n. Hamburg. Morope, 2 v. Amsterdam n. W.-Indië. Agamemnon, 28 v. Oran n. Genua. Atlas, 28 v. W.-Indië te Cristobal. Astrea, 28 v. W.-Indië te N.-York. Baara, Chili n. Amst. via Liverpool 1, 700 m. ZW v. Valencia. Costa Rica, 26 v. Kingston (Ja.) n. Havana. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 1 Ouessant. Fauna, Malaga n. Lissabon 1 te Gibraltar. Ganymedes, 2 v. Haifa te Rott. Hermes, 1 v. Piraeus n. Volo. Van Rensselaer, 2 v. Paramaribo te Amst. Wilhelm Russ, 1 v. Stettin te Amst. KON HOLL LLOYD Waterland (uitr.) 1 te Santos. KONINKLIJKE SHELL. Agnita, 2 v. Curasao te Shell Haven. Agatha, 1 v. Calcutta n. Aroebaai. Mirza, Amst. n. Cur. 28 50 m. ZW v. L. End. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ Protesilaus, Rott. n. Japan p. l Gibraltar. Achilles, Japan n. Rott. 1 v. Singapore. Memnon, Japan n. Rott. via Londen p. 1 Prawle Pt. Theseus, Amst. n. Java 28, 70 m. Z.O. v. Land's End. Glenapp, Dairen n. Rott. 1 v. Shanghai. Menelaus, 1 v. Dairen n. Rott. Hector, 28 van Yokohoma n. Rott. Benlawers, Hongkong n. Rott. 28 te Singap. Laertes, Batavia n. Hbg. 2 v. Amst. ROTTERDA MSCHE LLOYD Soekaboemi, 2 v. Rott. n. Hamburg. Indrapoera (uitr.) 1 van Gibraltar. Blitar (uitr.) 1 v. Djeddah. Sitoebondo (thuisr.) p. 2 Sagres. Kedoe, 2 v. Rott. te Batavia. Sibajak (thuisr.) 2 v. Colombo. Kota Agoeng (uitr.) p. 2 Ouessant, Siantar, 28 v. Soerabaja te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, uitr.) 1 te Montevideo. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Roebiah (thuisr.) 2 te Londen. Tawali (uitr.) 2 van Suez. Johan de Witt (uitr.) 2 van Suez. Poelau Tello (uitr.) 2 te Antwerpen. Madoera. 2 v. Amst. te Batavia. WIJK LIJN. Randwijk. Tyne n. Boucau, 28 15 m. Z. v. Niton. Om te dokken Het Nederl stoomschip Stad Maassluis is van Rotterdam te Amsterdam aangekomen om. in één der IJdokken een schoonmaak beurt te ondergaan. Vermoedelijk staat deze komst naar Amsterdam in verband met het drukke dokwerk in de thuishaven. AANGEKOMEN. 1 Maart: Runmarö s.s. Oxelösund Mangan m.s. Danzig Wilhelm Russ s.s. Stettin Kongsgaard m.s. Houston 2 Maart: Afon Gwili s.s. Llanelly Van Rensselaer s.s. West Indië Stad Maassluis s.s. Rotterdam Oranje m.s. Boston Cabo m.s. Londen VERTROKKEN. 1 Maart: Poelau Tello m.s. Antwerpen Hinry m.s. Esbjerg Elli s.s. Cardiff Wild Rose s.s. Gent Purfina m.s. Duinkerken Ylva s.s. Londen Maaskerk s.s. West Afrika Kaida s.s. Aberdeen IJstroom m.s. Leith Marne m.s. Kopenhagen Merel s.s Londen Cóen m.s, Londen 2 Maart: Vlicstroom s.s. Huil Beverwijk XX sl.bt. Maassluis Adrian m.s. Antwerpen Laertes s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Marslew s.s. Glasgow Theseus s.s. Kopenhagen Titus s.s. Hamburg Borgholm s.s. Oslo Merope s.s. West Indië Runmarö s.s. Gent Rhein s.s. Hamburg Druk sleepweik De zeesleepboot Beverwijk XX, van de «r* ma van Hattum, welke eenige maanden ?e- leden van Zuid-Amerika alhier terugkeer# is thans door L. Smit Co's Sleepdienst Rotterdam gehuurd. Genoemde sleepboot* reederij heeft namelijk zooveel sleepwers, dat zij het met de eigen booten niet af kan. Deensche zeilvaart- De vereeniging van reeders van Deensciw zeilschepen, welke in hoofdzaak in deOosi* zee varen, heeft besloten de vrachten te ver* hoogen, in doorsnede met vijf procent. Herstellingen uitgeyoero- Het Grieksche stoomschip Elli, dat feiW'Js aan een reederij in Shanghai toebenoon, heeft in Amsterdam verschillende hersteli'"" gen uitgevoerd en vertrok wederom in ballast naar Cardiff om aldaar te laden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6