HET NIEUWE AVONDBLAD Bij de schollen groeien de wijfjes sneller dan de mannetjes. VELSEN Hoed u voor de mode! 23e JAARGANG No. 107 DINSDAG 8 MAART 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTENper week 12Va ets., per maand '55 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTïëN: 1—6 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTïëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—overlijden 400.verlies van hand, voet of oog ƒ200.—beide leden duim 1100—, een lid duim J 50.—. alle leden wijsvinger f 60. één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van vlsschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN. En vroeger groeiden ze sneller dan thans. Interessante beschouwingen van Dr. J. J. Tesch. Nog altijd is de schol een der belang rijkste bodemvisschen der Noordzee, aldus schrijft dr. J. J. Tesch van het Rijksinstituut voor Biologisch Vis- scherijonderzoek in het Maandover zicht van de afd. Visscherijen van het Departement v. Economische Zaken. Dit blijkt wel, daaruit, dat van alle trawl- en snurrevaad-visch, in 1936 in ons land aangevoerd, met uitsluiting intusschen van trawlharing, de schol van de geheele aangevoerde hoeveel heid 26.18 pet. uitmaakte en van de waarde dezer hoeveelheid 21.40 pet. Uit de statistiek ziet men evenwel duidelijk, dat voor onze stoomtrawlers de schol in de laatste jaren belangrijk aan beteekenis heeft verloren. Voor deze vaartuigen bestond b.v. in 1928 voor niet minder dan 30.64 pet. van de dagvangst in de Noordzee uit schol; daarentegen was dit in 1936, hoewel de dagvangsten toen aanmerkelijk rijker waren, tot slechts 5.70 pet. eg- daald. Wanneer niettemin nog in den tegenwoor- diegn tijd de schol meeer dan 1/4 deel van de gewichtshoeveelheid der aangebrachte visch uitmaakt, is daaruit de gevolgtrekking te maken: lo, dat de stoomtrawlers zich meer op het vangen van andere visch gaan toeleggen en diepere, gronden opzochten; 2o. dat de motorloggers en kotters enz. dank zij hunne sterk toegenomen capaciteit, een veel grooter aandeel in de scholvangst, en in die van platvisch in het algeméén, voor hun rekening nemen dan vroeger het geval was. Men weet, dat de schol het talrijkst is op de ondiepe gronden voor onze kust en in de Duitsche Bocht. Hier leeft de jonge schol in groote menigte, te zamen met kleine schar, en trakt eerst bij het ouder worden naar dieper water. De meeste visschers hebben evenwel over den groei van schol een ver keerd denkbeeld. Deze visch groeit n.l. in werkelijkheid zeer langzaam, zóó langzaam, dat zij vier of vijf jaren noodig heeft om tot een marktwaardige schol van 2425 cM. op te groeien. De groote schollen, die men af en toe in de Noordzee vangt, zijn 12 tot ongeveer 20 jaren oud; zulke „knapen" worden echter steeds zeldzamer. Nu is juist de schol een visch waarvan men gemakkelijk den leeftijd kan bepalen n.l. dooi de ringen te tellen in de evenwichtssteentjes in den kop. De groei verschilt echter nogal in verschillende gedeelten van de Noordzee; op de Doggersbank is zij gunstiger dan aan onze kust; bovendien groeien als regel de wijfjes sneller dan de mannetjes. Tenslotte blijft het tempo van den groei, wanneer men verder uiteenliggende tijdperioden vergelijkt, zelfs in hetzelfde gebied, niet gelijk. Nemen wij den leeftijd van de schol bij den overgang van het eene levensjaar naar het andere, en wel aan onze kust, dan leert ons de volgende tabel, dat dertig jaar geleden de schol blijkbaar toch iets sneller groeide dan tegenwoordig. Men moet daarbij echter bedenken, dat het materiaal, dat vóór den oorlog onderzocht werd, veel kleiner was dan daarna, zoodat toenmaals de kans op een juist gemiddelde geringer was dan tegenwoordig het geval is. Maar ook in 19241925 was de groei beter dan bij ons laatste onderzoek in Mei 1937. En dit verschil valt des te meer op, omdat het ma teriaal van 19241925 in den winter, wan neer de g'-nei der schol zeer gering is, plaats vond, terwijl dat van de laatste serie uit de maand Mei afkomstig is, wanneer de groei weder sinds eenige weken begonnen is. Gemiddelde lengte in cM. van schol aan de Nederlandsche kust, op verschillende leeftijden. Geslacht Mannetjes Wijfjes Leeftijd 2 3 4 5 2 3 4 5 1904—1907 14,5 19,3 24,9 Onderz. 74 127 67 14,7 19,9 25,4 88 69 45 1924—1955 1 7,2 19,6 22.6 Onderz. 69 884 767 24,8 354 17,7 19.7 23,2 25,9 58 545 693 337 JJ37 15,6 18,5 21,1 Onderz. 1065 592 449 23.2 16,2 19,4 22,3 25,4 220 1093 702 441 477 Intusschen is vooral in de laatste jaren nog iets anders gebleken. Zelfs op het betrekke- hjk kleine terrein langs onze kust van IJmui den tot Ameland, tot ongeveer 30 M. diepte zeewaarts, is de groei van de schol niet gelijk, maar in het zuidelijke gebied van Haaks tot IJmuiden, iets sneller dan meer Noord-Ooste lijk. hi het voorbijgaan zij opegmerkt. dat op de sneden IJmuiden en Haaks per uur trawlen ïfü Wat minder schol werd gevangen dan bij ierschelling en Ameland; iedere visscherman weet trouwens, dat men in het voorjaar en den voorzomer bij deze laatste eilanden veel schol vangt. De scholbevolking schijnt dus bij de Waddeneilanden dichter te zijn. Maar waar het hier vooral op aankomt is dit: dat de groei bij denzelfden leeftijd zoowel voor man netjes als voor wijfjes, iets beter is in het gebied IJmuidenHaaks dan bij de Wadden' eilanden. Hoe moet men hiervoor een verklaring vin den? Het ligt voor de hand aan te nemen, dat langzame groei met voedelschaarschte sa menhangt: hoe minder de visch kan eten, hoe langzamer, tot zekere grens, "zal de groei zijn. Maar er is volstrekt geen reden aan te nemen dat bij TerschellingAmeland minder schol- voedsel (kleine weekdieren en borstelwormen) zou beschikbaar zijn dan bij HaaksIJimuiden tenzij, zooals straks nader wordt betoogd, de visscherij zelf schadelijk werkt. Nu is, zooals wij zagen, de scholbevolkin; in eerstgenoemd gebied wel grooter, maar daar staat tegenover, dat, naar wij veilig mogen aannemen, dit ook veel scherper bevischt wordt dan dat van HaaksIJimuiden. Bij de Waddeneilanden zou, juist omdat de schol bevolking hier vooral in het tweede kwartaal des jaars sterk uitgedund wordt, voor de over blijvende, niet gevangen visch individueel meer voedsel overblijven; deze zou dus snel ler kunnen groeien. Maar juist het omgekeer de is het geval!. Wij moeten in dit kort bestek met een vermoeden volstaan, dat welis waar nog niet strikt te bewijzen is, maar dat in reder geval veel waar schijnlijkheid vóór zdch heeft. Langs onze Waddeneilanden en natuurlijk ook langs de Oost-Friesche en Noord- Friesche eilanden, wordt zeer veel door onze motorloggers en kotters gevisclit. Door hun visscherij op platvisch in het algemeen worclt niet alleen de scholbevolking uitgedund, maar het omploegen van den bodem vernietigt voor een groot gedeelte het schol- voedsel zelf. Het is tenslotte een kwestie van evenwicht. Maar dat de visscherij door genoemde schepen dit evenwicht in gevaar brengt, is niet, onwaarschijnlijk. Hoevele loggers en kotters visschen in het voorjaar, voor al bij Ameland, meer of minder ver uit den wal! En daarbij komt nog, dat loggers vaak een „wekker" of voor- looper, soms zelfs een van prikkel draad gebruiken. Zulk een wekker tus- schen de borden wervelt de fijne bo- dembestanddeelen op, en het daarin aanwezige scholvoedsel wordt ge kneusd of gedood. Hoe kan dit voedsel in rust gedijen, wanneer telkens daarin een lange strook wordt uit gesneden, welker oppervlakte overeen komt met de spreiding der trawlbor- den en de vaart per uur tijdens het visschen? Twintig, dertig vaartuigen zijn soms tegelijk bezig op een ter rein van weinige vierkante mijlen! Nog daargelaten, dat door zulke vis scherij de platvischstand gemiddeld voor 50 pet. per jaar weggevangen wordt zooals zorgvuldige Duitsche onderzoekingen hebben kunnen aan- toonen hoewel dit natuurlijk nog veel ernstiger is dan het dooden van het scholvoedsel. Inderdaad, vele verschijnselen ook die. welke hier wegens beknoptheid niet genoemd zijn wijzen in dezelfde richting. De trawl- visscherij, voornamelijk die op puf, waarbij op de ondiepe gronden de jonge generaties, die het verlies, door de visscherij aan de oudere visch toegebracht, zouden moeten herstellen, doch in massa wordt weggevangen deze visscherij vertoont langzamerhand, wegens de moderne techniek, uitwassen, die verderfelijk zijn voor het behoud van den vischstand in de Noordzee. De vischstand heeft in den loop der jaren al veel geleden. Andere naties, met name Engeland en Duitsc-hland, zagen dit tijdig in en gingen el ders visschen. Hoe eerder dit ook hier te lande verandert, hoe beter JAARLIJKSCH BIDUUR. Het jaarlij ksche biduur voor gewas en vis scherij in de Gereformeerde Kerken zal wor den gehouden op Woensdagavond 9 Maart a.s. In IJmuiden-West. gaat voor Ds. C. Veen- hof van Haarlem, in iJmuiden-Oost Ds. E. G. van Teijlingen. FUSIE VAN ZIEKENFONDSEN? Naar wij vernemen worden er gedurende eenigen tijd besprekingen gehouden tus- schen de besturen der ziekenfondsen ..Vel- sen" en „Velseroord" om te geraken tot een fusie tusschen deze beide oudste ziekenfond sen in onze gemeente. Ongetwijfeld zou het slagen van deze plan nen voor de bij genoemde fondsen aangeslo tenen van groot belang zijn. Het uit deze fondsen geboren groote fonds zou met ca. 14000 leden een fonds van beteekenis kunnen worden. „Een Hondenleven". Tweede druk verschenen. Van „Een Hondenleven, den Baas toe- eblaft", door Robert Peereboom, is thans bij den uitgever Andries Blitz te Amsterdam de tweede druk in een nieuw en zeer aan trekkelijk uitgevoerd omslag verschenen. Het boek, waarin de teckel Tom zijn kijk op het leven (en daarbij vooral op de menschen en op zijn mede-honden) ten beste geeft, is nu in den boekhandel verkrijgbaar tegen sterk verlaagden prijs (ƒ1.90 ingebonden). Van den schrijver, onzen hoofdredacteur, verscheen ook. eerst in dit blad en later in boekvorm, „Het Snelle Ding", een klaxonate, behelzend de wordingsgeschiedenis van een doodgewonen automobilist en in hetzelfde genre publiceerde hij onlangs in Haarlem's Dagblad „Ruiterlijke Bekentenissen" van een beginnend paardrijder. ANTI.-REV. KIESVEREENIGING. De rede, die de heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer op de jaarvergadering van de A. R. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" zal houden heeft tot titel „De geboor te en de eerste levensmaanden van het vierde kabinet Colijn". De vergadering wordt ge houden in de tuinzaal van de Marnixschool. Te schoon om waar te zijn. Geen rolbrug over de Middensluis. Deze dagen bevatte een plaatselijk blad een bericht, dat voor vele IJmuidenaren een ver rassing zou zijn geweest: er zou een rol brug komen over de Middensluis. Zou dus een lang gekoesterde wensch ein delijk in vervulling gaan? Zou het er einde lijk v-ah komen dat men, om deze sluis te pas- seeren, geen halsbrekende toeren over de deu ren zou behoeven te maken? Een rolbrug over de Middensluis! Het is te schoon om waar te zijn. En het is ook niet waar, zooals wij bij informatie te be- voegder plaatse vernamen. Een rolbrug over de Middensluis blijft dus voorloopig tot de vrome wenschen behooren. STAND DER WERKLOOSHEID afloopen, verzochten B. en W. genoemden In specteur bij brief van 30 Augustus 1937 de huur met vijf jaren te verlengen. Hierop ont vingen B. en W. ten antwoord, dat tegen ver lenging der huur met twee jaren geen be zwaar bestond, doch dat, gezien de resultaten, de huurprijs aanmerkelijk zou moeten wor den verhoogd en in elk geval zou moeten worden gebracht op f 1000 per jaar. Tegen deze huurverhooging hebben B. en W. op de gronden, aangegeven in de bij de stukken ge voegde correspondentie, bij herhaling, zoowel schriftelijk als mondeling, bezwaar gemaakt. Dit heeft tot resultaat gehad, dat de Inspecteur heeft voorgesteld den huurprijs te bepalen voor 1938 op f 650 en voor elk der jaren 1939 en 1940 op f 800. Hoewel zeer ongaarne, hebben B. en W. zich met dit voorstel vereenigd. Zij stellen den Raad thans voor hen to machtigen, de mede bij de stukken gevoegde overeenkomst te sluiten. Verder stellen zij voor hen te machtigen, het recht van winkelnering en venten op bo venbedoeld terrein wederom voor den tijd van drie jaren onderhands te verpachten. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Burgemeester van Eijsden geeft aan be langhebbenden in overweging, alvorens in re latie te treden met met Petrus Hendrikus Roels. geboren te Bergen op Zoom, 12 Maart 1895, koopman, gedom. aldaar, zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen eerst tot ge noemden burgemeester te wenden. Genoem de persoon maakt er zijn beroep of gewoonte van om brillen, welke een betrekkelijke ge ringe waarde hebben, tegen abnormaal hooge prijzen te verkoopen, daarbij den indruk wek kende oogenspecialist te zijn. op 5 Mrt. 6 Mrt 1938 1937 Bouwvakarbeiders 404 474 Vle taaibewerkers 227 260 Houtbewerkers 30 40 Landarbeiders 60 52 Havenarbeiders 86 101 Visschers 223 197 Kantoorbedienden 44 41 Losse arbeiders 709 791 Overige beroepen 307 312 Mannen boven de 18 aar: 2090 2268 Mannen onder de 18 jaar: 87 125 Vrouwen boven de 18 jaar 20 17 Vrouwen onder 18 jaar: 10 28 Totaal werkloosheid: 2207 2438 Totaal werkloosheid over de overeenkomsti- ge weken van 1936: 2891 2961 1935: 1934: 2523 2258 2480 2311 OUDERAVOND SCHOOL H. Maandagavond vond een Ouderavond plaats van School H, welke zeer druk bezocht was. De heer P. de Mooij, hoofd der school opende deze vergadering en heette alle aan wezigen hartelijk welkom. Spreker schetste in korte trekken de werkzaamheden van het onderwijzend personeel, de moeilijke en de zware taak van het personeel. Niet minder dan 330 kinderen bezoeken deze school, er zijn klassen van 37 en zelfs een van 50 leerlingen welke door een onderwijzeres wordt onderwe zen; dit alleen al is een hulde waard voor deze zware en verantwoordelijke taak. Ook de overige .onderwijzers en onderwijzeressen heb ben een moeilijk aandeel aan deze school. Spreker hoopte op medewerking van ouders en opvoeders bij dit zware werk. Hierna zongen de leerlingen van de 6e en 7e klas eenige liederen; dat de kinderen mooi hebben gezongen, bewijst wel 't langdurige applaus. Adriaan Smit gaf eenige nummers ten ge- hoore op een accordeon, ook dit nummer was een succes. In de pauze werden de aanwezi gen onthaald op een heerlijk kopje thee, en bonbons, aangeboden door de firma Albert Heijn iets wat zeer in den smaak viel. Na de pauze hield de heer Tuinstra, inspecteur van politie dezer gemeente een lezing over „Veilig Verkeer". Te half elf sloot den heer de Mooij deze zeer goed geslaagde vergadering. Hij dankte uit aller naam den heer Tuinstra voor zijn interessante en leerzame lezing. Vlootvcrmindering, Naar gemeld wordt is het Nederlandsche motortankschip „Duivendrecht" door Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf te Rotter dam verkocht naar Noorwegen. Het onder nieuwe vlag varende schip zal genaamd wor den „Buccaneer". Huurovereenkomst voor hel kampeerterrein. Het Rijk slaat den huurprijs op. Krachtens de machtiging aan B. en W. verleend bij raadsbesluit van 3 September j 1935, no. 10, werd met- den Inspecteur der Do meinen te Haarlem, handelende namens den Staat der Nederlanden, een overeenkomst aangegaan, waarbij aan deze gemeente, tegen een huurprijs van f 569.— per jaar. in huur werd uitgegeven het kampeerterrein te IJmuiden. Met het oog op het feit, dat deze overeenkomst den 31sten December- 1937 zou (Op een modeshow in het buiten land droegen mannequins hoeden in den vorm van zeilschepen.) Misschien is 't u verveeld te moede, Als 'k weer van hoedenmode zing. Maar zulk een „hoofdzaak" als de hoeden Is toch ook een belangrijk ding. Als niet de mode door wat spotten Voor d' ergste dwaasheid wordt behoed, Dan loopt het, naar ik vrees, tenslotte, Zelfs met 'het vrouwenhoofd niet goed. In 't buitenland, heb ik gelezen. Daar loopt, als men 't bericht gelooft, De vrouw, tenminste gene of deze. Met heel een zeilschip op het hoofd, 't Idee is zeker voortgekomen, Uit watergolven in het haar. Maar kalm en nuchter waargenomen, Is dit toch wel bijzonder raar, Is werkelijk zoo'n schip op 't droge, Een vondst waar maar één vrouw om juicht, Is één van haar maar opgetogen, Wanneer zij zoo is opgetuigd? Als heusch de vrouw, .slavin der mode, Ook hierdoor al werd meegesleept. Dan zat zij, denk ik zoo. toch noode Met die creatie.... opgescheept. Men kan licht een voorspelling wagen Hoe vreemd dit denkbeeld komt te staan, Als 't haar, die zulke hoeden dragen. Te krachtig voor den wind zal gaan Ik heb nog wel genoeg vertrouwen, In 't smaakgevoel in dezen tijd Van negentig procent der vrouwen, Dat vast dit scheepje schipbreuk lijdt. P. GASUS. EEN DIJKDQOR§RAAK JN BELGIë. In de nabijheid van Viersel brak een dam door van het Albertkanaal, wat een ernstige overstrooming tot gevolg had. Met de hulp van militairen is men er in geslaagd het gat te dichten. Voor den Politierechter. De gelegenheid maakt den dief. Er was een vereeniging met het nobele doel aan arme kinderen een Sint Nicolaasfeest te verschaffen en des zomers uitstapjes met hen te maken. Velen hebben daar graag iets voor over. Er bestaat echter groote vrees, dat van die pretjes niet veel zal komen, want de pen ningmeester heeft een goed deel van de gel den opgemaakt. Dat was natuurlijk heel ver keerd van dien penningmeester, maar het was, zooais de officier opmerkte, ook onvoorzichtig van het bestuur om zonder strenge controle den man, die werkloos was en het dus arm had, de kas toe te vertrouwen. Men had dat gedaan, omdat die man als eerlijk bekend stond en voorzoover is kunnen blijken, had hij ook altijd een goed leven geleid, maar 't is nu eenmaal zoo, dat vele menschen door controle tegen zich zelf beschermd moeten worden. Zoo als dat gaat, had hij niet alles ineens gestolen, maar 't was met een kleinigheid begonnen met het vaste voornemen het in de kas terug te storten. Daar komt meestal nooit wat van en eenmaal op het hellend vlak gaat het steeds harder naar beneden. Toen het dan ein delijk tot controle kwam, was or zoowat f 250 te kort en waar moest de man met zijn f 8 steun dat geld vandaan halen? 't Gevolg was, dat hij nu voor den politie rechter stond en 6 weken gevangenisstraf te gen zich hoorde eischen. Hij vroeg om voor waardelijk en naar aanleiding van de gun stige rapporten kreeg hij voorwaardelijk, maar een der voorwaarden was. dat hij binnen den proeftijd van 3 jaar het geld aan de ver eeniging moet terugbetalen. Laten we er het beste van hopen. Als de man doet. wat hij be loofde, om elke week een gulden van zijn steun te betalen, schiet hij al een aardig eind op. Een andere gelegenheidsdief was een bak kersjongen, die het broodgeld, dat de klan ten 'hem betaalden, aan sigaretjes en derge lijke besteedde, een tijdlang het eene gat met- het andere stopte, maar er eindelijk niet meer uit kon komen en toen aan zijn baas vertelde, dat hij de portemonnaie met f 27.50 verloren had. Dat werd niet zoo een twee drie geloofd, vooral niet. toen de leege portemonnaie ergens in huis werd teruggevonden en een onderzoek öij de klanten die volgens den jongen brood- schuld hadden, uitwees, dat dit niet waar -was. Die jongen kon zich niet op zijn armoede beroepen, maar bij hem was 't, als zoo vaak bij die jongelieden, dat hij zich onnoodige le vensbehoeften schiep. Zijn vader had den patroon schadeloos ge steld en deze was overigens goed over hem te spreken; dit gevoegd bij zijn jeugdigen leef tijd bracht den officier er toe geen gevange nisstraf maar f 2-5 boete te vragen, welke straf werd toegewezen onder voorwaarde dat de jongen zich onder toezicht van een reclassee- ringsvereeniging zal stellen. Een derde, die de verleiding geen weerstand had kunnen bieden, was een Duitsch dienst meisje, dat in een warenhuis een toiletzakje van een dubbeltje had weggenomen, 't Ging hier, zooals de officier opmerkte, niet om de waarde, maar om het feit, dat iemand in een winkel iets, dat te koop ligt, wegneemt. 1-Iet meisje deed erg onschuldig en zei, dat ze vol strekt de bedoeling niet gehad had het zakje te stelen, maar ze had vergeten het te beta len. Dat klopte echter niet met hetgeen de controleur, die haar betrapt had. had gezien, want ze had het zakje meegepakt en in haar tasch gestoken, zonder de minste poging te doen een verkoopster te zoeken: integendeel was ze direct van de uitstalling weggegaan. De vergeetachtigheid werd dan ook niet geac cepteerd, maar omdat het hier slechts dief stal van een haast waardeloos ding betrof, kwam het meisje er ditmaal met f 5 boete af; de officier had er tien geëïscht. DE WERKVERSCHAFFING TE BAKKUM. HAARLEM Dinsdag. De werkverschaffing te Bakkum is thans geheel geëindigd; het werk is gereed geko men. De tewerkgestelden zijn overgeplaatst naar de werkverschaffing te Halfweg. Wanneer er een begin gemaakt zal wor den met de werkverschaffing te Bergen staat nog niet vast, daar de onderhandelingen hier over met de regeering nog niet geëindigd zijn. VERGADERINGEN VAN GHAUFFEURS. HAARLEM Dinsdag. Door de afdeeling Haarlem van den Cen- .ralen Bond van Transportarbeiders worden deze week drie vergaderingen voor chauf feurs gehouden, namelijk ^e^novond voor de vakgroep bus-chauffeurs. Woensdag avond vooi' de vrachtauto-chauffeurs en Donderdag voor de vakgroep taxi-chauffeurs.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1