\ftod ik 't jlod WÖÈNSOXG 9 MÏART 1938 Krijgt Japan de Olympische Spelen? Moeilijkheden met de vaststelling der data in verband met het klimaatNeder land in de tweede klasseZijn startblokken noodzakelijk De start het belangrijkste onderdeel van de sprintCharlie de Bock over Noordelijk spelpeilEen nieuw keuze-systeem. SM: s S,w:: Bij de wedstrijden om den Engelschen Voet balbeker gaat het vaak heftig toe. Dat kan dit plaatje illustreer en uit den wedstrijd voor de kwartfinale Preston North EndBrentford (30). De Br ent jor d keeper Crozier en een van zijn backs zijn gevallen, terwijl de Preston centervoor Doug al over hen heen vliegt. De Olympische Spelen van 1940 hebben in de afgeloopen week het onderwerp van lang durige besprekingen uitgemaakt en het schijnt, dat nog steeds niet definitief vast staat, of deze al dan niet in Tokio zullen worden gehouden. Het zijn niet slechts de politieke factoren, die hierbij een rol spelen ook het klimaat blijkt ernstige bezwaren op te leveren. In Augustus is het in Japan mid den op den dag zoo warm, dat van sport beoefening geen sprake kan zijn, zoodat, wan neer men de Spelen in deze gebruikelijke maand zou willen organiseeren, men eerst na drie uur des middags zou kunnen beginnen. Op het internationale athletiekcongres te Parijs vertolkte voorzitter Edstrom den wensch der Japanners, om de Spelen eerst einde Sep tember of begin October te houden, maar Engeland, Amerika en Canada waren daar sterk tegen gekant in veihand met het feit dat het meerendeel van hun athleten uit studenten bestaat. De Engelschen dreigden zelfs niet te zullen deelnemen, doch een der gelijk catastróphaal besluit werd op het laatste oogenblik voorkomen. Na veel over en weer praten werd de be slissing over een en ander aangehouden tot de bijeenkomst van het internationaal Olym pisch Comité te Cairo. Mocht men het er tenslotte over eens wor den, om de Spelen in den herfst te houden, dan zal aan Japan worden verzocht, voor speciale electrische verlichting zorg te dragen, opdat het laatste gedeelte van elk dag programma niet in de duisternis behoeft te worden afgewerkt. In de Japansche jury zul len vijftien internationale leden worden op genomen. De uitslagen en de verdere be kendmakingen worden in het stadion per luidspreker in het Engelsch en in het Ja- pansch omgeroepen. In antwoord op een officieele vraag uit de vergadering sprak de secretaris van het Ja pansche Olympisch Comité, Nagai, met grooten nadruk tegen, als zou zijn land van de organisatie der Spelen willen afzien. Als bewijs van 't tegendeel evrstrekte hij 'n uitvoe rig overzicht van de voorbereidingen diie reeds zijn getroffen. Op het athletiek-congres werd voorts een klasse-indeeling ontworpen en aangenomen, waarbij rekening werd gehouden met de sterkte en sportieve ontwikkeling der bij de I.AA..F. aangesloten landen. De sterkste tien landen werden in de eerste klasse ingedeeld, de tweede omvat 17 en de derde klasse alle overige landen. Hierdoor is een wijziging in de stemmen-verhouding gekomen, want elk land uit groep één beschikt thans over drie stem men, tegen resp. twee en één uit de andere groepen. Deze indeeling werd overigens slechts met de kleinst mogelijke meerderheid (8 tegen 7 stemmen) aangenomen, terwijl Finland en Hongarije zich van stemming onthielden. Tot de eerste klasse behooren thans: Enge land, Frankrijk, Duitschland, Finland, Hon garije, Italië, Canada, Japan, Zweden en de Vereenigde Staten. In de tweede klasse zijn ingedeeld: Neder land, België, Argentinië, Australië, China, Oostenrijk, Denemarken, Tsjecho-Slowakije, Britsch-Indië. Iersche Vrijstaat, Griekenland, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Polen, Zwitser land, Zuid-Afrika en Zuid-Slavië Een ander belangrijk onderwerp werd door Amerika ter sprake gebracht en na ampele discussie aangenomen. Dit betrof de invoe ring van startblokjes, waarover de laatste jaren reeds veel te doen is geweest. Zooals men weet, maken de sprinters gebruik van zoogenaamde startkuiltjes, die door hen vóór den aanvang der race gegraven worden, teneinde een steviger afzet voor de voeten te krijgen, wat tenslotte juist het beslissende tiende gedeelte van een seconde voordeel kan brengen. Het is echter duidelijk, dat door dit gegraaf de sintelbaan er niet beter op wordt en al spoedig zwakke plekken gaat vertoonen, zoodat het gevaar van verstuikte enkels niet denkbeeldig "is. Om dit te ondervangen heeft men langdurige proeven met allerlei soort startblokken genomen, waarvan het meeren deel is geconstrueerd uit twee stukken hout, die in een hoek van 30 tot 45 graden op elkaar zijn bevestigd. Het platte stuk is voorzien van stalen pennen, die in de sintellaag worden ge drukt, terwijl de voetzool van den startenden athleet steun vindt en zich afzetten kan op het opstaande stuk. Naar onze meening bewijst men de athletiek met deze hulpmiddelen geen dienst; de sprint Immers is de natuurlijkste en zuiverste uiting ivan persoonlijke snelheid. De start speelt daarbij een zeer belangrijke en dikwijls beslis sende rol, omdat deze een snel reactievermo gen en volkomen balans vereischt, kortom, het is het moeilijkste gedeelte van de sprint. Wanneer men thans den minder soepelen ath leet met kunstmatige hulpmiddelen tegemoet komt, verlegt men het zwaartepunt van de race in het uithoudingsvermogen en de eind spurt. Het zou o.i. beter zijn geweest, wanneer men, in plaats van startblokken toe te staan, zelfs het graven van startkuiltjes had verbo den. In vroeger jaren (en nog niet eens zoo heel lang geleden) kende men die ook niet en desondanks waren er tal van sprinters met reputatie, die de 100 Meter in 10 4/5 sec. liepen. Gaat men den start als het ware mechani- seeren, dan gaat het verrassende element van de sprint vrijwel verloren, wat we met een voorbeeld willen trachten aan te duiden. Bij de Olympische Spelen 1928 te Amsterdam kwam de Engelsche neger Jack London in de demi- finale der 100 Meter en slaagde er door een prachtig geslaagden start in als eerste in 10 3/5 sec. voor Lammers (Duitschland) en Wykoff (Amerika) door de finish te gaan. Door dit fraaie resultaat werd hij favoriet voor de finale, die twee uur later geloopen werd. Tot wanhoop van de Britten startte Jack in dezen eindstrijd iets langzamer, waardoor de Cana dees Williams hem de overwinning afsnoepte en Olympisch kampioen werd. En nu kan men wel zeggen, dat de verhouding met start blokken dezelfde zou zijn geweest, wij zijn van meening, dat de capaciteiten der loopers met behulp daarvan teveel geëgaliseerd worden, zoodat bijna iedereen een „vasten" start ver krijgt. Overigens is het aardig', hier nog eens de volgorde van aankomst in de 100 Meter-finale te Amsterdam te vermelden, omdat geen der Amerikaansche sprint-fenomenen zich wist te plaatsen. In de halve finales werden Bracey en Russell uitgeschakeld en in den eindstrijd luidde het resultaat aldus: Williams (Canada) in 10 4/5 sec.; London (Engeland). Lammers (Duitschland). Vierde was Mac Allister (Ame rika). vijfde Wykoff (Amerika) en laatste Legg (Zuid-Afrika). Charlie de Bock, de oud-Bloemendaal- rechtsbinnen, die sinds eenigen tijd voor de Noordelijke eerste klasser Sneek uitkomt, is van meening, dat de Noorderlingen, in tegen stelling met de veelal heerschende opinie, technisch weinig of niets voor de Westelijke voetballers onderdoen. Immers ook zij hebben geprofiteerd van de wijze lessen der diverse oefenmeesters, die in de laatste jaren aan vele clubs in ons land verbonden zijn. In tactiek en vooral in tempo is het Noordelijke spel echter niet met het Westen te vergelijken. Een rollenden of in de vlucht zijnden bal in eens doorspelen komt sporadisch voor, open spel met verre crosspasses wordt zoo goed als niet toegepast en positie-wisselen der voorwaart- sen, teneinde een aanval verrassend te maken en de vijandelijke verdediging uit elkaar te spe len is vrijwel onbekend. Elke bal wordt ge stopt en stil gelegd, alvorens naar den dichtst- bij zijnden clubgenoot te worden gespeeld en op die wijze is het een hopelooze taak, aldus De Bock, om gang in de voorhoede en in het geheele team te brengen. Alleen door een ver andering van tactiek volgens Westersche be grippen bereikte Sneek reeds onbekende re sultaten, want de club won drie matches achtereen en is thans buiten degradatie- gevaar. Zonder twijfel heeft de Bock's spel opvatting veel tot dit succes bijgedragen, Keuze-commissies hebben het over het al gemeen niet gemakkelijk, want zelden is „men" het met de samenstelling van een elftal volkomen eens. Dezer dagen hoorden we het oordeel van een optimist, die een systeem propageerde, dat volgens hem aan alle narigheid en oneenigheid voor goed een einde zou maken. Dit systeem is inderdaad iets nieuws en hoewel het in de practijlc moeilijk uitvoer baar zal blijken te zijn, is het origineel genoeg om het hier te vermelden. De optimist in kwestie redeneert aldus Zoek elf oud-voetballers van ruime ervaring waarvan elk op een bepaalde plaats in een elftal heeft uitgeblonken, b.v. Dé Kessler als linksbuiten, Mannus Francken als midden voor, Thomee als linksbinnen; de Korver als spil, Göbel of Van der Meluen als keeper. Laat deze elf deskundigen tezamen de keuze- commissie vormen met dien verstande, dat ieder van hen zich bepaalt tot het opspox-en, ontdekken en voorgeleiden (om in politie termen te spreken) van een veelbelovende kracht in de positie, waarin zij zelf vroeger gespeeld hebben. Mannus Franeken zou dus alleen een middenvoor mogen zoeken, enz. Wat zouden we dan, aldus de optimist, een sterk en onverslaanbaar Nederlandsch elftal krijgen!, Het zou te probeeren zijn. AUTOMOBILISME. DE TERREINRIT DER K.N.A.C. OP OLDEBROEK. De inschrijving voor den door de K.N.A.C. georganiseei'den terreinrit op een circuit van de Legerplaats kamp Oldebroek, die Zaterdag 12 dezer wordt gehouden, is met een totaal van van 50 deelnemers gesloten. Dat is, reke ning houdende met den aard van den wed- strijd, een groot aantal, dat een belangrijken wedstrijddag waai-borgt. De zwaarste strijd is in de open klasse te verwachten, aangezien deze twee en twintig rij de ï's telt, onder wie deelnemers, die in be- trouwbaax'heidsritten verschillende successen vermochten te boeken. De deelnemerslijst voor deze klasse, welke Zaterdagmiddag te 14 uur start en 10 ï'onden moet afleggen, ziet er als volgt uit: A. J. van de Kamp (Ford), Tj. de Boer OBuick), C. A. B. A. M. Schade (Ford) J. P. M. A. Smulders (Ford), M. Gatsonides (Riley)H. J. Stemerdink (Ford)H. M. Enter man (Oldsmobile), F. J. L. Diepen (Ford), F. J. M. Geyte-nbeefc (Willys)L. F. J. Mahlmeyer (Willys)P. J. Nortier (B.M.W.), K. Ton (Ford) A. Ph. van Strien (Ford), J, F- C. Wester man (Ford). P. Einons (Lancia), K. S. Ba- ï-endregt (Ford), G A. J. Voetelink (Chevro let), J. W. Meijer (Ford), Dr. J. H. B-rennink- rneijer (Ford), J. van der Heijden (Stude- baker), C. von Linderm (Ford), E. F. A. Lepe laars (Opl). Voor klasse C, auto's met een cylinderinoud boven 1200 tot 1550 ccM. schreven de volgen de vier rijders in: Jhr. E. L. M. W. van Lintelo de Geer (B.M.W.)M. Gatsonides (Riley)Jhr, Ch. A. de Pestei's (Lancia), J. L. Lang Jr. (Fiat) Ook klasse D telt auto's met een cylinderin- houd boven 1550 tot 2000 cclM. vier deelnemers n.l. J. W. Gerlings (Citroen Jhr. J. P. Teding van Berkhout (Citraën), F. J. Visscher (Citroën)E. S. Schudel (Citroën). De bokskamp tusschen Bert Colima en Frankie Vallerion te Hollywood gaf de sensatie te zien, dat Colima door zijn tegenstander tusschen de touwen door in het publiek werd geslagen. - "i. ■MMi Oxford is alweer druk aan hel trainen voor de a.s. boalrace tegen Cambridge, van de roeiers en het vele „vuile water" toonen, dat die training lang niet VOETBAL. STORMVOGELS-HAARLEM. Groote belangstelling. Zooals te verwachten was, is de belangstel ling voor de ontmoeting Stormvogels—-Haar lem overweldigend. Van Schagen tot Hille- gom bereikten het Stormvogels-bestuur reeds aanvragen om kaarten. Teneinde de Haar lem-supporters in de gelegenheid te stellen zich op een gemakkelijke wijze van kaarten te voorzien, heeft het bestuur van Stormvo gels besloten in Haarlem aan de bekende adressen kaarten in voorvei'koop te geven. Het aantal beschikbare plaatsen op het IJmuiden-terrein is lang zoo groot niet als op dat van Haarlem. Het bestuur van Storm vogels heeft het voornemen, dit normale aantal wel uit te breiden, doch of dit op zoo'n groote schaal het geval zal zijn als Haarlem dit gedaan heeft, is nog lang niet zeker. Bij het afzenden vaxx dit bericht, had het bestuur in dezen nog geen beslissing ge nomen. Doch hoe deze ook zal uitvallen, een feit is het, dat Zondag a.s. het Stormvogels terrein wel uitverkocht zal zijn. We vreezen zelfs, dat honderden nog te- leurgesteld zullen moeten worden! Onder dergelijke belangrijke omstandig heden is een ontmoeting Stormvogels—Haar lem nog nooit gespeeld! WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. De Wintercompetitie van de Kringen Haar lem en Noord-Holland boven het IJ begint al aardig op te schieten. H.V.G.B. 4 speelde Donderdagavond als eerste van de 27 deelne mende zeventallen haar laatsten wedstrijd tegen Velserend. De Haarlemmers wonnen hun laatste ontmoeting met 2—1 en staan thans met 11 punten uit 12 wedstrijden met 33 doelpunten voor en 33 tegen in het mid den van de ranglijst. Doordat V.Z.V. 3 een kleine 1—0 overwin ning op K.Z. behaalde, ziet de vierde afdee ling er thans als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. v. - t. D.W.R. 3 8 6 1 1 13 30— V.Z.V. 3 9 5 1 3 11 17—1,5 Haarlem 3 9 4 3 2 11 19—19 Zandvoort 9 5 1 3 11 17—16 H.V.G.B. 4 12 5 1 6 11 33—33 K. Z. 10 3 1 6 7 12—21 Velserend 9 1 0 8 2 9—26 Voor de eerste afdeeling speelde H.P.C. 2 haar uitwedstrijd tegen Nereus 1. In het Haarlemsche Sportfondsenbad behaalden de Heemstedenaren een kleine 2—1 overwinning. In Velsen echter hebben zij het tegen de fanatieke Zaandijkers niet tot een overwin ning kunnen brengen. Rust kwam met 31 en het einde met 43. Hierdoor heeft H.P.C. thans 6 verliespun- ten. De uitslag van het protest van V.Z.V., be treffende den wedstrijd H.V.G.B.—V.Z.V. is overspelen. Hierdoor is de stand in de eerste afdeeling thans: V.Z.V. 1 5 4 0 1 8 27r—13 H.V.G.B. 1 4 3 0 1 6 17—14 H.P.C. 2 6 3 0 3 6 20—20 Nereus 1 6 2 0 4 4 17—24 Haarlem 1 5 1 0 4 2 18—26 Nereus 2 was Donderdagavond bij H.V.G.B. 2 op bezoek. Bij H.V.G.B. speelde Bouwer in de Haarlemsche achterhoede een goeden wed strijd. Hij nam tevens twee doelpunten voor zijn rekening. H.V.G.B. won verdiend met 3—1. V.Z.V. 2 won van Nereus 3 met 4—3. De strijd om de bovenste plaats in de derde af deeling gaat thans tusschen H.V.G.B. 3 en V.Z.V. 2. H.V.G.B. 3 7 5 1 1 11 18—15 V.Z.V. 2 7 5 O 2 10 22—10 Beide zeventallen moeten nog éénmaal te gen Neptunus 2 spelen. Voor de komende week staan twee zeer be langrijke wedstrijden voor de tweede afdee ling op het programma. Donderdagavond speelt H.V.G.B, 2 tegen Haarlem 2, terwijl Zondagavond H.P.C. 3 tegen het nog steeds ongeslagen D.W.R. 2 te water gaat. De Haar lemsche ploegen staan momenteel als volgt: D.WH. 2 8 7 1 O 15 30— 9 Haarlem 2 4 2 1 1 5 13— 7 H.P.C. 3 6 2 3 1 7 19—1,8 H.V.G.B. ,2 7 3 1 3 7 19—21 Een tweede plaatselijke ontmoeting is die van a.s. Zondag tusschen de dameszevental len van Haarlem en H.P.C. We gelooven nog niet dat de Haarlem-dames Ihet tegen het aan een inzinking leidende Heemsteedsche dameszevental kunnen redden. In voïgorde worden Zondag in het Sport fondsenbad gespeeld: D.W.R. 3iV.Z.V. 3 8 tuur Haarlem—-H.P.C. (dames) H.P.C. 3D.W.R. 2 Velserend—Haarlem 3 DAMMEN. COMPETITIE-, PROTEST- EN STRAFCOM MISSIE NED. DAMBOND. Door bovengenoemde commissie werden o.a. de volgende besluiten genomen: aan het be stuur van den Nederl. Dambond zal geadvi- seei'd worden: lo. Vooral niet af te wijken van de thans geldende regeling n.l. het aanstellen van neutrale wedstrijdleiders. Het wedstrijdleiden over te laten aan de vereenigingen en/of ont vangende vereeniging moet ten sterkste worden afgeraden. 2o. Ter zake maatregelen ter voorkoming va.n de vele afgebroken partijen, gaat de com missie in principe daarmede accoord, doch zij zal het bondsbestuur voorstellen het speeltem- po op te voeren tot 55 zetten in 1 3/4 uur in eens. Men heeft dan 3V2 uur voor 55 zetten en dan zullen de .meeste partijen wel zijn be slist. Vastgesteld werd, dat de promotie- en de gradatie-wedstrijden los staan van de kam pioenswedstrijden van Nederland; bij indee ling van 1ste en 2de tientallen in een klasse, zijn deze tientallen geheel op zichzelve aangewezenzij dienen te worden beschouwd als zijnde twee aparte vereenigingen. HOOFDKLASSE CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De beslissing inzake de hoofdklasse afdee- lingsclubkampioenschappen van den Ned. Dambond zijn nu behalve in het Oosten alle gevallen. In afdeeling Amsterdam werd de Damver- vereeniging .Gezellig Samenzijn" kampioen; in het district Noord-Holland de Damclub „IJmuiden"; in de afdeeling Rotterdam de Damvereeniging „Constant"; in het district 's-Gravenhage de Damvereeniging „D.I.O." en in het district Utrecht het Utrechtsch Damgenootschap. De kampioenscompetitie is zoo vastgesteld, dat Damclub „IJmuiden" en „Gezellig Sa menzijn" elkander tweemaal zullen ontmoe ten, eveneens is dit het geval met „Con stant"„D.1.0." en Utrechtsch Damgenoot schap—(Het Oosten, De winnaars spelen daarna in de finale om het nationaal ïioofdklasse clubkampioep- schap. Zoowel de eerste ontmoeting tusschen „Ge zellig Samenzijn",Damclub „IJmuiden" en „Constant"„D.I.O." eindigde in een gelijk spel (1010). De returnwedstrijden zullen dus de beslissing moeten brengen. VOOR HET „GERRIT BAKKER '-FONDS. Maandagavond 28 Maart zal door den voor zitter van het „Gerrit Bakker"-fonds, den heer J. W. van Dartelen, een sixnultaanséance worden gegeven voor leden en donateurs der Haarlemsche Damclub en voor niet-leden van clubs in „Het Hof van Holland". In de pauze van deze séance zullen de in de cupwedstrijden 1936—1937 en tombola wedstrijden 19361937 der Haarlemsche Damclub behaalde prijzen worden uitgereikt, ook zal er ten bate van bovengenoemd fonds worden gecollecteerd. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. D. Schrijnemakers promoveerde naar de hoofdklasse, aangezien hij het ivereischte moyenne reeds behaalde. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND CONTACTAVOND ADSPIRANTEN. Het bestuur van den Haarl. Korfbalbond stelt zich voor met afgevaardigden van ver eenigingen met adspiranten af en toe bespre kingen te houden. Voor het eerst zal een dergelijke contact avond gehouden worden Vrijdag 18 Maart in het „Hof van Holland" 's avonds te half negen De heer W. van Lohuizen zal spreken over de bedoeling van korfbal, de methoden van oefening met kinderen, wijze van propaganda onder de jeugd en enkele woorden over de op voedende kracht bij het spelen. We twijfelen er niet aan, of de vereenigingen zullen deze gelegenheid aangrijpen, om dit initiatief ten volle aan zijn bedoeling te doen beantwoorden. OVERZICHT SENIOREN. In de le klasse behaalde O. K. 3 haar tien de overwinning en wel op T. H. B. 2 met 5—0. O. K. 3 heeft een goede kans op het kam pioenschap. Watervliet 1Palvu 1 verdeelden de punten 2—2. Haarlem 2 won met 32 tegen N. Flora 2. In de 2e klasse werd de ontmoeting Haarlem 3Animo 1 uitgesteld. Always Ready 2 verloor van Aurora 2 met 40, waardoor het een heel klein kansje op de eerste plaats houdt. Maar O. K. 4 heeft de beste papieren met 3 punten meer in 't zelfde aantal 12 wedstrijden. Beide moeten nog twee wedstrijden spelen. In 3A won O. K. 5 te Santpoort van S. V. 4 met 40. De strijd om de eerste plaats gaat tusschen de Zwaluwen en O. K. 5 In 3 B woruO. K. 6 van Oosthoek 2 met 160, waardoor het op 't kampioenschap beslag legde. WEDSTRIJDEN BUITEN DE COMPETITIE Het H. K. B. bestuur geeft aan de vereeni gingen gelegenheid in te schrijven voor de volgende competities: le. Bekerwedstrijden, waaraan kunnen deel nemen de twaalftallen uit de eerste klasse van den H. K. B. 2e. Lagere series, waaraan kunnen inschrij ven twaalftallen uit de 2e en 3e klasse van den H. K. B'.; ook twaalftallen niet uitkomende in gewoon competitieverband. De inschrijving sluit 15 Maart. Bij voldoende inschrijving wor den de deelnemende twaalftallen bij loting in gedeeld in afdeelingen in iedere afdeeling wordt een halve competitie gespeeld. A. K. B. SCHILDWEDSTRIJDEN Het vertegenwoordigend H. K. B. twaalf tal zal op Tweeden Paaschdaig deelnemen aan de wedstrijden te Amsterdam om het A. K. B. schild. OVERZICHT ADSPIRANTEN-AFDEELING In de eerste klasse wist Patrimonium op 't O. K. terrein de O. K.-adspiranten met 21 te verslaan, waardoor het Haarlem onttroonde en zelf definitief beslag op de eerste plaaats legde; deze afdeeling is hiermee uitgespeeld. In de 2e klasse won Haarlem 2 van ónder Ons met 31. Meerlebosch—T. H. B. werd min of meer tegen de verwachting in een 30 over winning voor de thuisclub. In de 3e klasse verloor S. V. 2 van Aurora 1 met 30. Daar Watervliet 1 reeds kampioen is, moet het zich tevreden stellen met de tweede plaats. NA-COMPETITIE. Slechts twee van de drie vastgestelde wed strijden gingen door. Watervliet won met 9—0 van S. V. 1; Haarlem 3Aurora 2 speelden gelijk 1—1, STAND SENIORES Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. O. K. 3 11 10 1 0 21 48—16 1.91 Aurora 1 13 9 1 3 19 42—20 1.46 Alw. Ready 1 14 6 5 3 17 19—22 1.21 Palvu 1 10 2 5 3 9 21—19 0.90 Haarlem 2 10 3 3 4 9 23—23 0.90 N. Flora 2 13 5 1 7 11 25—34 0.85 Watervliet 1 13 3 2 8 8 25—38 0.62 T. H. B. 2 12 1 0 11 2 11—47 0.15 Tweede klasse: O. K. 4 12 10 0 2 20 51:16 1.67 Aurora 2 12 6 5 1 17 34—12 1,42 S. V. 3 11 5 2 4 12 19—25 1.09 Aurora 3 13 4 54 13 18—17 1.— Meerlebosch 1 12 3 6 3 12 2529 1. Haarlem 3 10 3 1 6 7 12—31 0.70 Animo 1 13 3 3 7 9 27—45 0.69 Alw. Ready 2 11 1 2 8 4 22—33 0.40 Derde klasse A: Zwaluwen 8 6 1 1 13 32—17 1.63 O. K. 5 8 5 1 2 11 25—13 1.38 Oosthoek 1 8 4 2 2 10 29—18 1.25 N. Flora 3 10 3 1 6 7 32—30 0.70 S. V. 5 4 1 0 3 2 7—27 0.50 S. V. 4 8 1 1 6 3 12—32 0.38 Derde klasse B: O. K. 6 11 11 0 0 22 84—7 2— Patrimonium 9 7 0 2 14 3022 1.56 Eensgezindh, 8 6 0 2 12 4311 1.50 Palvu 2 11 6 0 5 12 38—24 1.09 T. H. B. 3 10 2 0 8 4 25—39 0.40 Aurora 4 12 2 0 10 4 19—59 0.33 Oosthoek 2 9 1 0 8 2 5—82 0.22 STANDEN ADSPIRANTEN. Eerste klasse: Patrimonium 1 8 6 1 1 13 23—11 1.63 Haaiiem 1 8 6 0 2 12 34—9 1.50 O. K. 1 8 4 1 3 9 23—12 1.13 Watervliet 1 8 1 3 4 5 7—17 0.63 S. V. 1 8 0 17 1 3—41 0.31 Tweede klasse: Animo 1 11 8 3 0 19 42—8 1.73 Zwaluwen 11 8 2 1 18 52—6 1.60 Haarlem 2 11 5 1 5 11 26—13 1.— T. H. B. 1 11 4 2 5 10 21—15 0.91 Meerlebosch 1 10 4 1 5 9 3517 0.90 Onder Ons 4 0 1 3 1 4—14 0.25 Patrimonium 2 10 0 0 10 0 1-108 0.— Derde klasse Watervliet 1 7 7 0 0 14 22—0 2.— Auraro 1 8 6 0 2 12 19—7 1.50 Haarlem 3 6 2 1 3 5 7—11 0.83 S. V. 2 7 2 1 4 5 3—17 0.71; Meerlebosch 2 8 0 0 8 0 1—17 0.—»

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10