HET NIEUWE AVONDBLAD Walschipper van der Plas laat ons de Haarlem zien. Werkt veilig" was ook hier het devies. UNIC 7h JAARGANG NO. 108 WOENSDAC 9 MAART 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTENper week 12ets., per maand 56 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - LJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. j DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310701 rratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim 1100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60. Ün ol twee leden wijsvinger 25—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. f400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN. De HaarlemIJM. 9 Een machinekamer waar iedere machinist trotsch op zou zijn. En schipper Blok woont in een heuschen salon. Het spreekt vanzelf, dat we gaarne volde den aan de uitnoodiging van de directie van de Vem, om de .Haarlem IJM 9 te bezichtigen. Toen we gistermiddag aan boord klommen, vonden we den walschipper van der Plas be reid, om onzen gids te zijn. En een gids is op dezen trawler wel noodig. De Haarlem is wel iswaar de Nieuw Amsterdam niet, maar deze trawler is zoo gansch anders dan de andere schepen der IJmuidensche vloot, bezit, zoo veel nieuwe snufjes, dat een gids onmis baar is. We begonnen bij het begin, om geleidelijk naar het achterschip af te zakken en daarna in de ingewanden af te dalen. Op het voordek, onder de voorplecht is een open ruimte, geheel ingericht als magazijn. Daaronder, in het voorschip is het eigenlijke magazijn, waarin alle mogelijke benoodigdhe- aen liggen opgeslagen. Een schip als de Haar lem heeft voor een verre reis als naar de Ba- rentszee heel wat noodig en men kan er van overtuigd zijn, dat wat er aan diverse mate rialen aan boord is, een lief sommetje waard is. In het bovenmagazijn is tevens een W. C. voor de matrozen. We daalden daarna af in het voorlogies, achter het magazijn gelegen: een ruim en hoog vertrek met 12 kooien. Er zijn voorts een paar hangkasten voor de „knappe pakjes" en voor iederen bewoner een klein kastje. Een gezellig kacheltje zorgt er voor, dat de man nen, als ze in het barre Noorden zijn, geen kou behoeven te lijden. Ook voor een goede ventilatie is gezorgd. We klimmen weer uit het logies en dan vestigt schipper Van der Plas onze aandacht op de zware dekrollen, die met ijzeren stan gen beschermd zijn. Het „werkt veilig" wordt ook aan boord van de Haarlem toege past. Het moet hier haast onmogelijk worden geacht, dat een olie jas of het een of ander kleedingstuk tusschen lijn en dekrol kan ge raken. We denken weer aan dit bekende Hoogovendevies als we staan voor de enorme winch, die ingebouwde cylinders heeft. Acht honderd vaam lijn zit er op eiken trommel. En als het moet, kan er wel duizend vaam op, zeide schipper Van der Plas. We gaan nog even terug naar het ijsruim, dat juist beladen wordt. Er gaat 65 ton in voor een lange reis en 40 ton voor een Noord zeereis. Achter het ijsruim ligt het vischruim, waarvan een deel als sparebunker kan wor den ingericht. Straks zal de machinist ons iets vertellen van de bunkercapaciteit van den trawler. Maar we laten ons eerst verder gelei den door den heer Van der Plas. Langs de oreede zijgangen, waar de zware roerket ting onze aandacht trekt (alles is even zwaai en soliede op dit schip) komen we op 't ach terschip, onder het sloependek. Boven ons hoofd zien we een luikje. Als het ruw weer is en de zeeën over dek slaan, kan men van de brug af over de koel kast door dat luikje naar de kombuis en de machinekamer komen. De menschen behoe ven dan dus niet over het dek te gaan. Geheel achteraan, onder het sloependek is de traankokerijEen heele verbetering als we aeze installatie vergelijken met die op de andere booten. Deze traankokerij is onder gebracht in een aparte ruimte. Er zijn drie ^etels en uit de ketels kan de traan af- 0etapt worden naar de tanks die zich daar onder, in het schip bevinden. De ingang naar de machinekamer ligt eveneens onder het sloependek. Maar voor- oat we naar de machinekamer gaan afdalen dit onder leiding van den machinist wordt ons vol trots de waschkamer getoond waar de machinekamermenschen onder de douche het kolenstof met warm water van hun body kunnenspoelen. Daarnaast is het heiligdom van kokkie, een ruim kombuis met een kolossale kookkachel. En dan komen we in de messroom, de eetsalon, ook al weer een ruim vertrek; ten slotte vinden we in dit deel van het schip nog de ruime salon, waarin de hutten van den len machinist en den stuur man uitkomen en de pantry. In den salon vinden we nog een viertal kooien voor den 2en machinist, den kok den marconist enz. De af metingen van dezen salon zijn zoodanig, dat men zich niet kan voorstellen, op een trawler te zijn. Dan dalen we af naar het heiligdom van den machinist, die niet weinig trots is op zijn prachtige machine. Men kan hier de nieuwste snufjes op gebied der machinetech niek vinden, zooals een nieuw type evapora tor, een installatie om van zout water zoet water te maken. Er mag geen druppeltje zout water in den ketel komen, vertelt ons de ma chinist. Zonder dezen evaporator zou men ge noodzaakt zijn 60 ton zoet water meer mee te nemen. Een speciale voorverwarmingsmstal- latie zorgt er voor, dat als het water in den ketel komt, dit reeds tot 180 gr. verhit is. In de machine staat een dynamo van 7 Kw, of tweemaal de capaciteit van de sterkste die men op een IJmuidensche trawler kan vin den. Ook wat de pompinstallaties betreft kan men het modernste vinden wat er bestaat. Vóór de machinekamer staat de ketel, waar langs een nauw gangetje cms naar" de vuur plaat brengt, met de drie vuren. Daarvoor liggen de kolenbunkers: 220 ton kolen heeft de Haarlem geladen. En als de sparebunkers gebruikt worden laden we wel 300 ton zeide de machinist. Er zou van de machine-installatie nog heel wat te vertellen zijn, maar we willen ons lie ver niet op glad ijs begeven. We hoorden nog heel wat over superheaters, lenspompen, vlot ters en nog veel meer, wat ons de overtuiging gaf, dat men als machinist van een trawler als de Haarlem een bekwaam vakman moet zijn. Na de machinekamer, het hart van de boot, komen we aan de hersens, het rijk van den schipper. In het mooie stuurhuis vinden we het echolood. Achter de stuurhut staat de stuurmachine en ligt ook de hut van den marconist, waar een serie kostbare toestellen opgesteld staat voor radiotelegrafie en telefo nie en ook de richtingzoeker. Onder de stuurhut bevindt zich de smaak vol ingerichte salon van den schipper (menige „kaptein" is niet zoo rijk geïnstalleerd als de „schipper" van dezen trawler). Een fraai ver trek, waar we een gezellig electrisch kachel tje aantreffen, gezellige boudoirlampjes enz. En aan den salon grenst nog een keurige bad gelegenheid. Van den salon was onze laatste wandeling naar het sloependek, waar twee sloepen liggen. Inderdaad, de Haarlem is „a fine new trawler". Heden maakt de trawler een officieelen tocht met een aantal genoodigden. En mor gen vertrekt hij ter visscherij, voor een ge wone Noordzeereis, om daarna het hooge Noorden op te zoeken. PERSONALIA. Met ingang van 1 April a.s. wordt van IJ muiden overgeplaatst naar Amsterdam de heer J. Scholts, ambtenaar bij de invoerrech ten en accijnzen. In zijn plaats wordt van Ameland naar hier overgeplaatst ambtenaar Smit. VERLOTING SCHAAKCLUB D.D.O. Bij de gehouden verloting van de Schaak club D.D.O. viel de hoofdprijs, een damesrijwiel op 1174, de 2e prijs, een wringer op no. 674. De volledige uitslag ligt op ons kantoor ter inzage. De Visschershaven maakt toilet. Nieuwe paden en nieuwe grasvelden. Er wordt weer druk gewerkt aan het aan brengen van verschillende verbeteringen rondom de Visschershaven, waarmede een tweetal jaren geleden een begin werd ge maakt. In de eerste plaats wordt het rijwielpad in den afrit langs den Havenweg doorgetrokken. Verder is ook een rijwielpad gemaakt langs den Halweg en verder' rechtsombuigende in de richting van de Trawlerkade. De niet bestrate gedeelten van het terrein aan den Oostkant van de haven worden even eens belangrijk verbeterd. Ze worden opge hoogd met aarde en zullen naar wij vermoe den wel met graszaad bezaaid worden, waar door de modderpoelen in de toekomst zullen verdwijnen. En teil slotte heeft men de ver schillende wegen gerioleerd. Het belooft keurig te zullen worden rondom de Visschershaven. We hebben dat in buiten- landsche visschershavens wel eens anders ge zien. „NEDERLAND EN ORANJE" Gisteravond heeft in de tuinzaal van de Marnixschool een goed bezochte jaarvergade ring plaats gehad van de A. R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje. De vergadering werd geopend en geleid door den voorzitter den heer H. Homburg. Deze drukte zijn te vredenheid uit over de opkomst. Vervol gens sprak hij het welkom toe aan de afge vaardigde bestuursleden van de afdeelingen IJmuiden-Oost, Santpoort en Velsen-Noord. Hierna werd door den secretaris, den heer J. Fidder, het jaarverslag uitgebracht. In dit verslag werd naar voren gebracht de .felle ac tie, gevoerd vooral in het begin van '37, die ingezet werd met de verkiezrngsactie. Dank werd in dit verslag gebracht aan de leden en de organen die voor en tijdens de ver kiezing onvermoeid gewerkt hebben. Met een opwekking dat de activiteit die het afgeloopen jaar heeft gekenmerkt ook in het komende jaar niet minder mag zijn, besloot de secretaris zijn goed verzorgd jaarverslag In het jaarverslag van den penningmeester, den heer Hamburg, kwam de activiteit der vereeniging ook tot uiting. Vele dubbeltjes zijn door de handen van den penningmeester ge gaan. Na declamatie van den heer J. Wezenaar en een korte pauze was het woord aan den heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, die een rede hield over het onderwerp: „De geboorte en de eerste levensmaanden van het vierde kabinet Colijn". Spreker wilde niet in de eerste plaats stil staan bij het ontstaan van het kabinet Colijn maar wüde de aandacht bepalen bij de opmer kingen die toen gezegd werden door verschil lende linksche partijen, dat een Christelijk kabinet niet zou passen. Spreker bepaalde zich bij de vier hoofdvragen waarover het feitelijk bij deze verkiezing ging. De eerste was „is dic tatuur gewenscht?" De tweede „is een ver sterkt Christelijk element gewenscht?", de derde „is het kabinet Colijn gewenscht?" en de vierde stelde de vraag of het goed was om tot opleving te komen, zooals de S. D. A. P. pro pageerde, door het plan van den arbeid. Na den uitslag der verkiezingen nog eens te hebben belicht besprak de heer v. d. Heuvel in het kort het werk van het kabinet Colijn. Hierbij ging hij in gedachten terug tot het begin der crisisjaren 1929. Sindsdien is het moeilijk geweest, voor een regeering omdat de staatsuitgaven ieder jaar de staatsinkom sten overtroffen. De moeilijkheden, die deze toestand voor een regeering meebrengt bracht spreker duidelijk naar voren. De tweede lijn die de regeering moet volgen is, al is het schijnbaar in strijd met het eerste, is ver- grooten der uitgaven voor defensie, de nood zakelijkheid van de versterking van onze weerbaarheid. Hoe ongaarne de regeering tot uitbreiding der defensie overgaat, zij wordt hiertoe gedwongen door den huidigen wereld toestand, die uitvoerig werd belicht. Het derde punt van het program waarvoor het kabinet zich geplaatst ziet, is het terug dringen van de voortschrijding der overheids bemoeiingen op het terrein van landbouw veeteelt, visscherij, industrie enz. De saneering op het terrein van handel en industrie is nood zakelijk geworden, maar niet gewenscht, zeide spreker. De bemoeiingen voor dit alles moeten uit handen der regeering. Handel en industrie kunnen niet hebben een ambtelijke regeling Het vierde program-punt is bevordering van een goed werkgelegenheidsplan. Na de aandacht gevestigd te hebben op de werkloosheid en de geestelijke gevolgen die deze met zich mee brengt, besprak de heer v. d. Heuvel het groote probleem waarvoor de regeering zich voortdurend geplaatst ziet bij de oplossing van deze moeilijkheid. Deze moei lijkheid zal zelfs niet tot oplossing komen, zeide spreker, al zou de normale welvaart weer terug keeren want dan ook nog zal men over houden een contingent permanent werkloozen. Verder ziet de regeering zich geplaatst voor de versterking van de Christelijke grondslagen van ons volksleven. Hierbij besprak de heer v. d. Heuvel de Zondagsrust. De regeering zal een nieuwe Zondagswet in het leven moeten roepen of de oude beter doen uitkomen en handhaven. De versteviging van de christe lijke grondslagen van ons volk brengt met zich mee een krachtig optreden ter bevorde ring van de eerbaarheid op publiek terrein. Hierbij vestigde spreker de aandacht op de huwelijkswetgeving. Tegen het tornen aan den huwelijksband en het losser maken van de huwelijksverplichtingen, zooals thans reeds bij onze wetgeving is vastgelegd, waarschuw de spreker. Hij eindigde zijn rede met zijn blijdschap uit te spreken over den uitslag der verkiezingen en over hetgeen het kabinet Co lijn in deze eerste maanden van deze Kamer- periode verricht heeft. Nadat eenige vragen beantwoord waren sloot de voorzitter de vergadering. STOFZUIGERS 60 CENT per week, zonder vooruitbetaling, 1 jaar gar. HOUTMANSTRAAT 4. MEEUWENLAAN 2—4. (Adv. Ingez. Med.) Schaakclub „Kijk Uit''. Op 7 Maart j.l. stonden voor „Kijk Uit" twee competitiewedstrijden op het programma, nl. tegen A.S.C. Ill en IV in Amsterdam. Door bijzondere omstandigheden konden ditmaal verscheidene spelers welke tot de vas te kern van het He en Ille tiental van „Kijk Uit" behooren, niet meespelen, zoodat met de noodige reserves de reis naar Amsterdam moest worden ondernomen. Gelukkig bleef de strijdlust intact, zoodat alle spelers van plan waren om hun beste spel te spelen. Deze goede voornemens zijn dan ook in da den omgezet en wel op zoodanige wijze, dat de beide tientallen met een overwinning huis waarts konden gaan. Kijk Uit n won met 5l/s4y2. Kijk Uit III won met 6V231/j. Het werd een late thuiskomst. Ongeveer half twee stond de autobus weer voor het clublo kaal in de Kalverstraat. De oorzaken daarvan waren, dat de Am sterdammers wat laat op het terrein van den strijd verschenen, terwijl bovendien eenig op onthoud op den terugtocht werd ondervon den. Toen werd nl. een personenauto aange troffen bij den z.g. weg langs de Fordfabrie ken, welke door den mist misleid, grooten- deels van den weg was geraakt en langs een helling was weggezakt. Hulptroepen werden toen ijlings gerequi reerd en met vereende krachten hebben de schakers de auto toen uit haar „patstelling' verlost! Als men met „paarden" omgaat krijgt men blijkbaar ook paarde-krachten! 't Was een inspannend intermezzo, 't welk tot een „happy-end" leidde voor den uit het spoor geraakte automobilist met zijn mede passagiers. De gedetailleerde uitslagen volgen hieron der: Kijk Uit speelde aan de oneven borden met wit! A.S.C. III—Kijk Uit II. D. GerritsD. J. van Rijswijk 0—1 D: LigthartJ. Plugboer V2V: G. OlieJ. H. de Vries 0—1 H. Steur—G. A. Schuurman 0—1 S. HartogH. Koelemeij VzVs G. ter Braake—J. A. Falk 1- L. Mikulinski—I. J. Rietdijk 0- J. v. d. ZandeW. Verhagen V2V-: Mej. A. v. SchaikG. Bal jet 10 C. van EekH. J. Spuls 10 Totaal 4i/2—5i/j A. S. C. IV—Kijk Uit III. P. JonkerG. F. Zandbergen 0- M. TorenstraW. Deelder y2'/a Mej. T. v. Schaik—P. F. Jansen R. ZwartF. Faber G. E. v. HalsemaA. Burggraaf Mevr. v. Schaik—K. Schermer P. de Burg—J. Verlaak F. RackwitzM. Spuls C. Haringa—A. de Ruijter J. Brandon—H. Blok 0—1 1—0 0—1 1- 0- 0—1 1—0 0—1 Totaal 31/2—6«/s De resultaten in de competitie van den Noordhollandschen Schaakbond voor „Kijk Uit" waren tot nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. voor. teg. Ie kl. Kijk Uit I 4 2 2 0 25 15 Res. Ie kl. A: Kijk Uit II 5 3 0 2 27 23 Res. 2e kl. A: Kijk Uit Hl 4 2 0 2 20V- 19 V2 COLLECTE VAN HET LEGER DES HEILS Het Leger des Heils, stichter William Booth, houdt dezer dagen over het geheele land, ten bate van zijn nuttigen en veelomvattenden arbeid, zoowel in Nederland als in onze Over- zeesche gewesten zijn vaste groote voorjaars actie, ook wel Zelfverloocheningsaanvrage genoemd. Voor deze openbare inzameling doet deze nuttige instelling een beroep op de offervaar digheid van het Nederlandsche publiek, een beroep, dat ook wij hierbij gaarne onder steunen. Men zie vooral toe, dat de gaven in handen komen van een collectant-Heilsoldaat, voor zien van een volmacht geteekend door Kom mandant Bouwe Vlas of gireere op postreke ning 30328 van het Hoofdkwartier te Amster dam. EXAMENS VOOR MOTORDRIJVER AAN BOORD VAN ZEESCHEPEN. Op Maandag 7 Maart j.l. werd in Den Haag het schriftelijk en mondeling examen ge houden voor het diploma als motordrijver aan boord van zeeschepen. Dit was het eerste examen .sinds de Wet op de Zeevaartdiploma1 in werking is getreden. Voor dit examen had den zich 5 candidaten opgegeven en wel één uit Leeuwarden, één uit Groningen, en 3 uit IJmuiden. De 3 candidaten uit IJmuiden wa ren de heeren J. W. Huël, K. Blok en T. van der Sluis, allen leerlingen van de Gemeente lijke Visscherijschool. Het practisch gedeelte van dit examen werd afgelegd aan bovenge noemde school op Donderdag 3 Maart. Alle candidaten slaagden. Als bijzonderheid is nog te vermelden, dat i het laatste diploma als machinist ter Koop vaardij (voorloopig diploma) hetwelk nog volgens de oude Schipperswet werd uitgereikt is behaald door den heer M. C. Verschuren, leerling van de Gem. Visscherijschool alhier en dat thans diploma nr. één voor Motordrij ver eveneens aan een leerling van b. g. school is uitgereikt. VELSEN Het landgoed „Tusschenwijk". Gedeeltelijk door de Provincie aangekocht. De voorzitter der Provinciale Staten van Noord-Holland deelt mede, dat van het lid S. Rodrigues de Miranda de navolgende vra gen bij Gedeputeerde Staten zijn ingekomen: 1. Is het landgoed, genaamd „Tusschenwijk". ter grootte van ongeveer 192 H.A., eigendom van wijlen Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den, aan de Provincie in koop aangeboden? 2. Indien dit zoo is, willen Gedeputeerde Staten dan mededeelen op grond van welke overwegingen zij deze aanbieding van de hand hebben gewezen, waardoor de moge lijkheid is ontgaan dit aan natuurschoon zoo rijke duingebied als recreatieoord te behou den? 3. Is het Gedeputeerde Staten bekend, dat de N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken in deze gemeenschappelijk met de Papierfabrieken van de firma Van Gelder en Zonen te Velsen optredend, 152 H.A. van het genoemde landgoed hebben aan gekocht? 4. Zijn Gedeputeerde Staten bereid: a. den aankoop van het resteerende deel 40 H.A. in gunstige overweging te nemen? b. alsnog te pogen met de directie der Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken. alsmede met de firma Van Gelder en Zonen omtrent de overname van het land goed „Tusschenwijk" door de Provincie over eenstemming te verkrijgen, eventueel met af staan van een klein deel voor afronding van het industrieterrein der Hoogovens en met recht van wateronttrekking door de firma Van Gelder en Zonen.? 5. Mochten deze pogingen niet tot het ge- wenschte resultaat leiden, zijn Gedeputeer de Staten dan bereid met spoed het tot stand- komen van het streekplan voor dit gebied te bevorderen, opdat, met inachtneming van in- dustrieele belangen, het bedoelde duingebied voor zijn natuurlijke bestemming behouden blijft? Het antwoord Van Gedeputeerde Staten luidt als volgt: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 2. Tot onderhandelingen over den aankoop is het niet gekomen omdat de vraagprijs, naar het oordeel van Gedeputeerde Staten, geen grondslag voor die onderhandelingen bood. 3. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 4. a. Gedeputeerde Staten hebben het res teerende deel 40 H.A. met gebruikmaking van de machtiging, hun verleend bij het be sluit der Staten van 20 Juni 1923 voor het P. W. N. aangekocht. Toen de bovenstaande vra gen gesteld werden, verkeerden de onderhan delingen over dezen aankoop reeds in een ver gevorderd stadium. b. Nu, zooals blijkt, het particulier initiatief zich saat interesseeren voor het behoud van de hier bedoelde terreinen als natuurreser vaat. meenen Gedeputeerde Staten zich van het doen van verdere stappen te moeten onthouden. 5. Een streekplan voor den Noorder IJmond is reeds sedert 1935 in bewerking. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. Melis-van den Heuvel, d„ Melklaan 47, Velsen-Noord; J. de Gier—Strij der d., Dennenstraat 26, IJmuiden; E Bu lling—Schouten, z„ Pelsstraat 67, Velsen N.; J M van der Bliek—ten Brink, z., Duinvliet- straat 123, Velsen N.; H. van der Steen—Poot, d., Fazantenlaan 31, IJmuiden; M. J. van boo ten—Duijn. z., Vareniusstraat 16, IJmuiden; M. E. Badings—Smit, d„ Wijn. Danielslaan 37, Santpoort; P. van Gelderde Boer, z„ Velser- duinweg 209, IJmuiden. W. L. Dekker—Klei]n, z„ Lindenstraat 3. IJmuiden. H. Kremer— Ploeg z„ Koekoekstraat 6, IJmuiden. G. van Hooff—Verschoor, z„ Tuindersstraat 50, IJmui den A K. SmitPannevis, d., Melklaan 46, Velsen N.; A. Schouten—Langbroek, z., Schulp weg 34, Velsen N. Overleden- A. Schmidt, 22 j., ongehuwd, Ruijsdaelstraat 8, IJmuiden. J. K. van der Pas, 72 j., weduwe van H. de Jong, Frogerstraat 18 rd„ IJmuiden; W. Dijkman, 4 maanden, dochter van W. Dijkman. Kweekerslaan 9, Santpoort; W. van Groningen, 75 j., echtge- noote van D. den Braber, Koningsplein 15. IJmuiden. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 15 Maart 1938, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Wijziging van de begrootingen voor 1937. 4. Verleenen van een extra-crediet voor de aanschaffing van leerboeken ten behoeve van de openbare school voor uitgebreid lager on derwijs. 5. Aanschaffen en onderhouden van school boeken. leermiddelen en schoolbehoeften, ten behoeve van het gewoon en uitgebreid lager onderwijs. 6. Vaststelling van de over 1938 aan de be sturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101, le lid, der Lager-Onderwijswet 192Ó 7. Verhuur van een huis c. a. 8. Verkoop van grond. 9. Vaststelling van een plan van uitbreiding. 10. Verleenen van machtiging tot het aan gaan van een huurovereenkomst voor het kampeerterrein en tot het ondershands ver- Dachten van het recht van winkelnering en venten op dat terrein. 11. Benoeming van één lid der Commissie van toezicht op de Visscherijschool.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1