LUIDSPREKER Brugmisère. Defensie eischt belastingverhooging. /CUEIP/ T'JUNCIN ER KOMT WAT VOOR DEN DAG! HEEMSKERK BEVERWIJK Tien opcenten meer op de inkomstenbelasting en hoogere heffing dividend- en tantième belasting. "TER gedeeltelijke dekking van de uitgaven voor de defensie, is door de Regeering bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot verhooging van het aantal opcenten op de Inkomsten belasting van 70 op 80 en van de opcenten op de dividend- en tantième-belasting, waardoor het tarief daarvan van 10.05 tot 12.05 procent zal stijgen. Beide verhoogingen van de opcenten worden voorshands beperkt tot het tijdvak van 1 Mei 19381 Mei 1939. De opbrengst van de voorgestelde verhooging voor de rijksinkomsten- belasting wordt geraamd op 4.700.000, die voor de dividend- en tantièmebelasting op 5.500.000. Weer een ingezetene uit Spanje terug. Een vlucht vol gevaren. Wederom is een jongeman, die geruimen tijd geleden door tusschenkomst van een zooge- naamden „bemiddelaar" naar Spanje ver trokken, na een moeilijke en avontuurlijke reis in de plaats zijner inwoning terugge-j keerd. Het verhaal, dat hij ons van zijn om zwervingen deed kwam vrijwel overeen met dat, wat zijn kameraad en lotgenoot ons eenige maanden geleden vertelde. Onze lezers zullen zich daarvan herinneren, dat de man, door wiens tusschenkomst de Beverwijkers naar Spanje vertrokken met de wetenschap, dat zij bij de regeeringstroepen zouden worden ingelijfd, geld verstrekte voor de treinreis naar Spanje benevens een siga ret, waarin het adres was verborgen van de' plaats van samenkomst in de Fransche hoofdstad. De reis ging tot de Fransch-Spaansche grens vrij voorspoedig, maar reeds terstond bij het betreden van Spaansch grondgebied begon de narigheid. De mannen moesten hier van schoeisel verwisselen. Op gymnastiekschoenen hebben zij toen een marsch gemaakt van 14 uur door de ber gen met als voorloopig doel een fort, waarin zij 3 dagen verbleven. Hierna werd de reis voortgezet naar Valencia en van deze stad naar Albacete, de laatste pleisterplaats vóór het eigenlijke doel van de reis: het front. De twee Beverwijkers hebben de vuurlinie evenwel nimmer van nabij gezien. Zij waren reeds gekleed in het uniform van de regee- ringssoldaten, hun eigen kleeren en hun be wijs van Nederlanderschap, werden in beslag genomen. Zij weigerden evenwel aan de oefe ningen deel te nemen. Het gevolg daarvan was overplaatsing naar een strafkamp, waar het eten abominabel slecht was en waar dronkenschap, ontucht en zelfmoord geen uitzondering, maar regel waren. De Hollandsche magen konden buitenge woon slecht tegen het verwerken van bedor ven vleesch en soep met.... dennennaalden. De Beverwijkers gingen er dan ook vandoor, maar deze vlucht was niet goed voorbereid en zij werden dan ook spoedig gegrepen. Zij wer den toen aan den arbeid gezet op een kasteel, eertijds een adellijk bezit, maar met het uit breken van den burgerkrijg geconfiskeerd door de regeering. De Beverwijkers zouden binnen twee maanden gedwongen worden naar het front te vertrekken. Teneinde wat meer vrijheid te krijgen gaven zij voor vrij willig naar liet front te zullen gaan. Toen zij in het uitgestrekte park vrij mochten rond dolen was de kans schoon om er ten tweede male vandoor te gaan. Zij brachten het den eersten dag tot Madrigeras. De tocht werd, natuurlijk loopend voortgezet naar Albacete. Toen begon een voetreis vol ontberingen, een tocht zoo vol ontberingen, dat het den laatst teruggekeerden Beverwijker zijn gezondheid heeft gekost. Overdag waren zij genoodzaakt zich schuil te houden in riolen en soortge lijke minder gewenschte verblijfplaatsen. Maar des nachts werd de reis voortgezet en trokken de vluchtelingen door landerijen en bosschen. Zij voedden zich met eikels en noot jes en later in de buurt van Valencia met druiven en sinaasappels. In Valencia werden de vluchtelingen gehol pen aan kleeren en een paspoort. Daarna ver trokken zij per trein naar Barcelona en ver volgens per boot naar Marseille. Eenmaal op Fransch grondgebied werd de tocht naar het Noorden te voet voortgezet. Ook het relaas daarvan vormt een triest reisverhaal. Hier en daar konden de vluchtelingen bij de kloos ters nog wat te eten krijgen, maar overigens moesten zij tevreden zijn met nu en dan een stuk brood, dat een boer hun gaf. De Bever wijkers hadden langzamerhand het aanzien van vagebonden gekregen. Van schoeisel en kleeding was niet veel meer overgebleven. Hun uiterlijk was er al evenmin op vooruit gegaan en zoo behoefde het geen verwonde ring te wekken, dat een boer het geraden vond de politie te waarschuwen toen hij deze „landloopers" zijn erf zag betreden. Zij wer den gearresteerd en in Nevers wegens land- looperij tot 15 dagen hechtenis veroordeeld. In de gevangenis werd een van de lotgenoo- ten zeer ernstig ziek. Hij werd overgebracht naar het hospitaal en heeft daar dagenlang in stervensgevaar verkeerd. Deze jongeman had zijn honger, meer dan zijn kameraad, met eikels trachten te stillen. De nadeelige ge volgen daarvan deden zich thans in ernstige mate gelden, Ruim twee maanden heeft hij in het hospitaal een zorgvuldige verpleging ge noten, toen was hij in zooverre weer opge knapt, dat hij met veler hulp zijn lotgenoot, die reeds lang in Beverwijk was aangekomen, kon volgen. En nu is deze jongeman, die misschien ge durende zijn geheele leven de gevolgen van zijn avontuur niet te boven zal komen, in zijn oude woonplaats teruggekeerd. Hij heeft, evenals zijn lotgenoot, aan de politie een uit voerig relaas gedaan van zijn tocht en in het bijzonder van de wijze, waarop hij de reis naar Spanje aanvaardde. Dit laatste inte resseerde de politie uit den aard der zaak het meest. Tegen degenen, die voor het vertrek naar Spanje hun bemiddeling verleenden, werd een strafvervolging ingesteld. Donderdag 10 Maart zullen zij zich voor de Haarlemsche Rechtbank moeten verant woorden. LEGER DES HEILS. Donderdagavond zal in de zaal van het Le ger des Heils aan de Zeestraat een bijzondere samenkomst worden gehouden, Leidster van deze bijeenkomst is majoor A. Brouwer, de eerste officier van het korps Beverwijk. Na korten tijd in Texel en in Haarlem werkzaam te zijn geweest volgde haar aanstelling aan het hoofdkwartier te Amsterdam, waar zij op i het Divisie-kantoor werkzaam is. Ongetwij feld zal voor dit bezoek van majoor Brouwer groote belangstelling bestaan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancr. n. Rott. 7 v. San Diego. Beemsterdijk, New-Orleans naar Rotter dam 7 v. Havana. Burgerdijk, Rott. n. Tampico 7 te Havana. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 7 v. Les Falaises te Glasgow. Stad Dordrecht 8 v. Vlaardingen naar Pto. Ferrajo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 8 v. Antwerpen n. Bremen Jagersfontein (thuisr.) 7 van Lissabon. Boschfontein (uitr.) 6 van Dakar. Randfontein 8 v. Amsterdam n. Beira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 7 van Singapore. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (uitr.) 8 te Dakar. KON NED. STOOMBOOT MIJ Baarn, Chili naar Amsterdam 8 van Liver pool via Duinkerken. Boskoop 8 van Antwerpen te Amsterdam. Rhea 8 van Gdynia te Amsterdam. Venus, Rottm. n. Tanger p. 7 Ouessant. (Na de vernieuwing van een brug dek te Weesp, waarover reeds jaren geklaagd was bleek de bas cule zoo verweerddat nog maar net een ongeluk kon worden voor komen en de vernieuwingswerk zaamheden opnieuw ter hand moesten worden genomen.) Jaren hadden Weespenaren Zich tot B. en W. en raad. Reeds gewend met hun bezwaren. Echter zonder resultaat. Het betrof twee bruggedekken, Die verweerd waren en los, Het verkeer op deze plekken, Klonk als daverend gehos. Eindlijk kwam men aan de klachten Van de menschen tegemoet, Sterk geleid door de gedachte, Als wij 't doen, doen wij het'goed. Het werd degelijk bekeken, Het werd degelijk gedaan. Maar toen 't klaar was is gebleken, Er ontbrak toch nog wat aan. Toen de eene brug gedekt was, Bleek daar de bascule stuk En 't onmiddellijk effect was Bijna nog een ongeluk. Zoover is het niet gekomen, Maar het werk, dat leek gedaan, Moest opnieuw ter hand genomen, De misère bleef bestaan. Eens zal dat ook weer verkeeren En krijgt Weesp zijn brug terug, Nu moet het zijn brug ontberen, Maar komt zwaar over de brug. Mag ik een conclusie trekken, Dan zal deze bruggenstrop, Eer tot Weesper mopper wekken, Dan wel tot een Weesper mop. P. GASUS. Vereeniging voor Naluur genees wijze. „De weg tot gezondheid". De plaatselijke afdeeling van de Nederland - sche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze heeft gisteravond in de bovenzaal van Restau rant Bellevue haar cursus voortgezet, met een lezing van dr. IJ. Hettema uit Rotterdam over „De weg tot Gezondheid". De voorzitter, de heer J. P. Rijken hoopte, dat de aanwezigen op deze laatsten cursus avond weer veel zouden leeren van de lezing van dr. Hettema. Alvorens dr. Hettema tot zijn lezing over ging, gaf hij eerst nog eens een kort over- zich van de vorige twee lezingen, waarbij spr. erop weès, dat door de natuurlijke leefwijze het vatbaar worden voor ziekten lang zoo groot niet is, dan bij een andere leefwijze. Ook voor het geestelijke leven is de natuurlijke leefwijze van groot belang. Na hiervan eenige voorbeelden te hebben gegeven wees de in leider erop, dat men zich niet door ziektege- voelens moet laten deprimeeren, daar dit het ziekteproces ongunstig kan beïnvloeden. De patiënt moet op de hoogte blijven van de maat regelen die genomen worden, om de ziekte te bestrijden, waardoor deze zelf zijn medewer king kan geven. Dit is juist een van de groot ste verschillen, aldus spr., tusschen de schooi en natuurgeneeskunde. Ook het minderwaardigheidsgevoel bij de meeste menschen, dat meestal in de jeugd ontstaat, .moet, wil men een volmaakten ge zondheidstoestand krijgen, zooveel mogelijk teruggebracht worden. Het werk aan de loo- pende band, aldus spr., is echter ook funest voor den geest. Dr. Hettema gaf hiervan eenige voorbeelden. De na tuur geneeskracht moet zich ook laten suggereerèn en wie niet bereid is, zich dit te 1 laten welgevallen komt niet tot resultaten. De natuurlijke leefwijze is ook voor het nage slacht van groot belang. Door kinderen van jongs af aan goed voedsel te geven, kunnen in enkele generaties reeds verschillende ge slachtsziekten verdwijnen. Met deze doelma tige leefwijze kan volgens spr. de gezond heidstoestand van den mensch belangrijk beter worden, dan tegenwoordig het geval is. Deze interessante en leerzame causerie werd met onverdeelde aandacht gevolgd en de voorzitter was dan ook ongetwijfeld de tolk der aanwezigen, toen hij dr. Hettema voor deze lezing en voor de vorige inleidingen dank bracht. Voorts deelde de heer Rijken nog mede, dat op 29 Maart een vragenavond wordt gehouden in gebouw „Adrichem". Dr. Hette ma zal de ingekomen vragen in die bijeen komst beantwoorden. Nadat van de gelegenheid van vragen stel len een druk gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Noteering van Beverwijk 7 Maart 1938. Spinazie per kist f 0,80—f 1 Raapstelen per 100 bos f 2 Radijs per 100 bos f 8 Koolrapen per zak f0,80 Wortelen per K.G. f0,05 Bieten per K.G. f 0,05 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,04V2—f 0.06V2 Spruitjes per K.G. f 0,06—10,14 Boerenkool per K.G. f0,05fO,05Vz Roode kool per K.G. f 0,06f0,07y2 Savoije kool per K.G. f 0,03f 0,04^2 Bloemkool per 100 f 32 Uien per K.G. f 0,08—f 0,14 Prei per K.G. f 0,08f 0,11 Rabarber per 100 bos f 6—f 13 Pieterselie per bos f 0,06 Selderie per bos f 0,04 Appelen per K.G. f 0,10—f 0,24 Peren per K.G. f 0,14—f 0,35 Brusselsch lof f 0,08f 0,16 Ariadne, Setubal n. Midd. Zee p. 8 Gibral tar. Costa Rica 6 v. Cristobal n. Cartagena. Fauna, Palermo n. Amsterd. p. 8 Dungeness Boskoop, Antwerp, n. Amst. p. 8 Vlissingen Ajax 7 v. Napels n. Catania. Hebe 5 v. Pto. Barrios n. Amsterdam via Curacao. Mars 7 v. Samos te Izmir. Odysseus 7 v. Leixoes te Opporto. Stella, Bourgas n. Amst. 7 v. Malta. Telamon 8 v. N.-York n. Pto. Cabello. Vesta, Piraeus n. Amst. p. 7 Finisterre. Perseus, 8 v. Kopenhagen te Amsterdam. Iris, 8 v. Stettin te Amsterdam. Aurora, 8 v. Venetië te Amsterdam. Euterpe, 8 v. Bordeaux te Amsterdam. Flora 6 v, W.-Indië te New-York. Stuyvesant 7 van W.-Indië te New-York. KON. HOLL LLOYD Amstelland 6 v. B.-Ayres n. Amsterdam. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ Glenaffaric, Japan n. Amst. 8 v. Singapore. Helenus 6 te Batavia voor Amsterdam. Glenapp, Dairen n. Rott. 5 v. Hongkong. Penmacdhui, Japan n. Rott. p. 8 Gibr. Polydorus, Batavia n. Amst. via Londen 6, 330 mijl Z.Z.W. van Land's End. Protesilaus Rott. n. Japan 8 te Port Said. C. of Singapore, Dairen n. Rott. 8 te Havre. Laertes 8 van Hamburg te Amsterdam. Chr. Mandoline Ver. „Orpheus". Vierde Jaarlijksche Concert. Binnen de muren van het Hervormd Ver- eenigingsgebouw concerteerde Dinsdagavond de Chr. Mandoline Vereeniging „Orpheus" on der leiding van den heer W. v. d. Kamp voor een klein getal belangstellenden. De eerevoorzitter, ds. C. M. Krijger, opende het vierde jaarlijksche concert op de gebrui kelijke wijze, nadat men gezamenlijk gezon gen had „Lof zij de Heer". Den declamator den heer Kraaijeveld, heette spr. welkom. Hij wees er op, dat het met het werk van „Orpheus" goed gaat en dat het orkestje zoo langzamerhand een interlocale reputatie krijgt en meerdere malen reeds gevraagd is en wordt om ook buiten Beverwijk op te tre den. Het dozijn musici ving het programma aan met een Jeugdmarsch, die weliswaar behoor lijk bestudeerd was, maar die technisch in de eerste mandolines wel eens haperde. Ook was het rhythme voor een marsch te slap. Veel beter was bijv. de introductie van Johan B. Kok's La Frisonnette-ouverture. Daarin en in het geheele werk toonde de directeur, wat hij met zijn orkestje bereiken kan. Het was ver dienstelijk van samenspel en de teekens wer den goed in acht genomen; in de overgangen tusschen de verschillende deelen had de heer v. d. Kamp zijn muzikanten stevig aan de touwtjes. Wanneer Orpheus nu nog wat groeit, zoodat het ensemble meer volume zal kunnen produceeren, zal dit het geheel nog ten goede kunnen komen. Het bekende Heykens—Standchen werd in voorzichtig tempo genomen, zeker in verband met de te verwachten technische bezwaren in 't 2e deel van het trio. Nu werd het echter veel te langzaam en daarbij wemelde het van de fouten. Complainte lag weer binnen het bereik van de uitvoerenden en werd dan ook zoowel qua techniek als qua expressie lofwaardig vertolkt; de directeur hield de begeleidende instrumen ten op den achtergrond, waardoor het werkje het vereischte relief kreeg. Naar wij meenen was de Glocken-ouverture van Smidt nog een oude bekende van het en semble, dat er dan ook geen moeite mee had. De heer v. d. Kamp gaf er een muzikale in terpretatie van; het doet den luisteraar slechts goed op te merken hoe de leider in zijn werk opgaat. Dit en de Libelle-wals zijn maar eenvoudige nummertjes en Orpheus kon ze1 aan. Daardoor won de vertolking ervan aan gehalte; het onderlinge venband in het evenwichtige orkestje werd er door verstevigd. De hoofdschotel was Johan B. Kok's 8- deelige suite „Dorpsfeest". Kok, de directeur van de Arbeiders Mandolineclub „Excelsior" te IJmuiden, heeft vele voor mandoline-orkest speciaal geschreven composities op zijn naam staan en alle hebben kwaliteiten; ook het Dorpsfeest zit goed in elkaar. De Ochtend stemming gaf men verdienstelijk weer; de klokken warn jammer genoeg niet zuiver; de boeren met hun bellen en zweepen waren een aardige afwisseling; de kerkscène was een van de bestgespeelde deelen; de feestmarsch en de kinderliedjes eveneens. De wisselende tem pi voelde de directeur juist aan. Men maakte echter in het notenlezen nog behoorlijke fouten; dit kan Orpheus heusch beter. We vertrouwen dus op- een volgende maal, want een herhaling is het zeker wel waard. De heer Kraaijeveld declameerde met veel succes „Erik de getrouwe Russische slaaf" van C. S. Adema van Scheltema; Tragiek van Leo Lens, Badgenot, het Raadsel, een gedichtje uit Ruizerijmen van Charivarius en „Bij een Stu dentenmaskerade" van dr. Laurillard. Behalve met declamatie werd de afwisseling in het programma gevonden door enkele guitaar-duetten en -trio's van de hand van L. de Call en F. Carulli, die bij het publiek zeer in den smaak bleken te vallen. Ons bleef het te ijl, te dun al was het goed bestudeerd. Mogen we den eerste guitarist in overweging geven niet zoo forsch de snaren te bewerken; dat zal de kwaliteit van het geluid beslist ver beteren. De directeur bleek een fraai klinkend instrument te bespelen. Ds. Krijger sprak het slotwoord van dit Orpheus-concert. W HENGELAARSVEREENIGING ,,'T KARPERTJE". De Hengelaarsvereeniging ,,'t Karpertje" houdt op Zondag 13 Maart een wedstrijd op baars in de door haar gepachte spoorslooten Dit is tevens de laatste wedstrijd in het sei zoen, aangezien de vischtijd op 15 Maart ge sloten wordt. De deelnemers vertrekken Zondagmorgen te half zes vanaf het clubgebouw aan den Alkmaarschenweg. Als prijzen voor dezen wedstrijd zijn artike len voor de beoefening van de vischsport uit geloofd., AMATEURFOTOGRAFENVEREENIGING. Gisteravond heeft de Beverwij ksche Ama- teurfotografenvereeniging een werkavond ge houden in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na een kort openingswoord van den voorzit ter, den heer G. Broertjes, werd in principe besloten om in Haarlem de lezing te bezoeken van den heer Eilers, kunstfotograaf te Am sterdam, over: „40 jaar Amsterdam". Deze lezing wordt waarschijnlijk op 19 April ge houden. Op 5 April zal de heer Schaap uit Haarlem voor de leden van de Beverwij ksche vereeniging de fotocollectie Bus behandelen. Voorts werd nog besloten om met Haarlem sche Amateurs een collectie uit te wisselen voor een bespreking op een werkavond. Onder leiding van den heer P. Kleyne werd vervolgens het versterken en verzwakken van negatieven en positieven en het retouchee ren behandeld. Hiermede werden aardige re sultaten bereikt. BAKKERSTENTOONSTELLING IN ODéON. De jaarlijksche tentoonstelling van werk stukken vervaardigd door de cursisten van de vakschool der Algemeene en Christelijke or ganisaties van bakkersgezellen zal op 31 Maart, 1 en 2 April in het gebouw „Odeon" aan de Baanstraat worden gehouden. De tentoonstelling zal op Donderdag 31 Maart des namiddags te- 4 uur worden ge opend. De commissie, die den cursus leidde en te vens de expositie organiseert, wordt dit jaar gevormd door de heeren: K. Haasnoot, C. C. van Lieshout, C. J. Boeree en P. Heynekamp. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank „Wijk aan Zee en Duin" houdt op Dinsdag 22 Maart in de bovenzaal van de veiling Kennemerland baar 34ste algemeene jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de vaststelling van de rekening en balans, het verslag van den Raad van Toezicht, de verkiezing van een be stuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J. Gertenbach en verkiezing van een lid van aen Raad van Toezicht wegens perio dieke aftreding van den heer J. Raadsveld. Hoewel in de omstandigheden, waarin de tuin- en landbouwende leden van de bank verkeeren weinig of geen verandering ten goede is ingetreden, is het afgeloopen jaar voor de bank niet ongunstig geweest. Het aantal spaarders en ook het aantal rekening- couranthouders vertoonde vooruitgang. In het afgeloopen jaar maakte de bank een behoorlijke whist. Voorgesteld zal worden een gedeelte van de winst aan de reserve toe te voegen en een deel te bestemmen voor het fonds voor bijzondere doeleinden. Blijkens de balans waren de bezittingen van de bank o.m. op het tegoed in loopende rekening totaal f 551,113,38, waarvan f 434.198 van rekening houders en f 25439 aan vaste goederen. De schulden waren aan de Spaarbank f 455007,18, schuld in loopende rekening f 106.748,49 Het reservefonds bezit thans f 48,524.45. Het saldo winst over 1937 bedroeg f 2978.94. De balans sluit met een eindbedrag van f 564734,61. WEDSTRIJD OP HET D. E. M.-TERREIN Zaterdagmiddag om 2.30 uur speelt een elf tal van de Vereenigde Veilingen op het D. E. M.-terrein een wedstrijd tegen Kennemers 1, een combinatie van N.V. Lucas Aardenburg. De elftallen zullen zich als volgt opstellen; Vereenigde Veilingen: J. Doesburg, J. van Coezand, J. Ar is, J. Bos, D. Lagrand, J. de Wit, A. van der Winkel, J. Beentjes, P .Maas, E. Geldermans en J. Trouwgod. Kennemer 1: G. van Soest, D. Deutekom, L. Knaap, C. Vreeswijk, R. Hoogewerf, W. Hoogewerf, H. J. L. Noverraz, F. v. Dessel H. Tervoort, C. Hoogewerf, G. Berghuis Kennemers—D. V. V. vastgesteld. Zondag a.s. in het Sportpark. Het bestuur van de Kennemers heeft thans zijn pogingen om den wedstrijd Kennemers— D.W.V. doorgang te doen vinden met succes bekroond gezien. Aanvankelijk zouden de Kennemers Zondag in Zaandam Z.V.V. partij moeten geven, terwijl D.W.V. op haar terrein Z.F.C. zou ontvangen. Dit werd niet alleen minder gewenscht geacht voor de beide ge gadigden voor den kampioenstitel, maar evenmin voor de beide Zaansche clubs, die in ernstig degradatiegevaar verkeeren. Evenals vorige week heeft ook nu het be stuur van onze plaatselijke tweede -klasser krachtige pogingen aangewend om in het programma de verlangde wijziging aan te brengen en thans met succes. Dinsdag werd daarover geconfereerd op het bondsbureau in Den Haag en nog den zelfden dag ontving het Kennemers-bestuur telegrafisch bericht, dat de wedstrijd Kenne mersD.W.V. voor a.s. Zondag 13 Maart was vastgesteld. Beverwijk wacht alzoo de belangrijke voetbaldag, die reeds eenige maanden lang met ongeduld werd verbeid. MET DEN SCHOONMAAK Verkoop het per Duizenden lezen wat U heeft OP TE RUIMEN, velen zijn daar bij die het kunnen gebruiken 13 regels 25 cent Elke regel meer 10 cent CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Spruiten le soort per K.G. 1615Va. Spruiten 2e soort per K.G. 7—9. Boerenkool per K.G. V/s3. Groene kool per K.G. 34. Breekpeen per K.G. 2l/i3. Koppenkool per K. G. 5—6. R.K.V.V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. 2—S. J. C. 2, 2.30 uur. G.V.O. c—A.D.O. b, 1 uur. AUTO BOTST TEGEN EEN PAAL Waarschijnlijk door te hard rijden is een luxe auto op den Hoogdorperweg tegen een paal van het electrische net gebotst. In het midden brak de paal af en kwam over den weg te hangen. Met een ladder wist men het afgebroken eind te stutten, -zoodat het geen gevaar voor het verkeer opleverde. De be stuurder kwam met den schrik vrij, terwijl de auto flink beschadigd werd. WIJK AAN ZEE VERLOREN. Zwart gebloemd schortje; bruin lederen portemonnaie inhoudende een rijwielbelas- tingmerk en eenig klein geld. WEDSTRIJDEN I.V.C.B. Zondag a.s. zal V. V. E. wederom een vrijen dag hebben. Slechts de wedstrijden D.O.S.— D.E.M. en Teylingen—Vitesse zullen plaats vinden. SANTPOORT VERBODEN OP DE TROTTOIRS TE RIJDEN. Nu het zuidelijk deel van den Hagelinger- weg ten behoeve van de rioleering is opge broken, maken vele wielrijders van de trottoirs gebruik. Bij verordening is dit nu echter een maal verboden en de laatste dagen kijkt de motorpolitie vooral scherp uit, zoodat menig „bonnetje" is uitgereikt. Men zij dus ge waarschuwd. Om te dokken. Het Fransche stoomschip Capitaine le Dia bat, dat onlangs op de Fransche kust aan den grond heeft gezeten op de uitreis van Rotter dam naar St. Nazaire, is thans in ballast naar Amsterdam gepasseerd om in een droogdok de bodemschade te herstellen. De kosten der herstellingen zullen ongeveer één millioen francs bedragen. IJzerverscheping. Het Joego-Slavisch stoomschip Trsat is hier van Swansea aahgekomen om bij de Hoog ovens een lading ijzer in te nemen en daarna naar genoemde haven terug te keeren. Vlootuitbreiding'. De Middellandsche Zeevaart Compagnie (Emzetco-Lijn) te Rotterdam heeft aan de scheepswerf der firma A. Vuijk Zonen te Capelle a. d. IJsel opdracht gegeven tot het bouwen van een stoomschip van 3000 ton. De machines zullen door de Arnhemsche Sleep- helling Mij. geleverd worden. Noodlottige aanvaringen. De trawler O 125 uit Ostende is in aanva ring geweest met een Noorsche tankboot en dientengevolge direct gezonken. De opvaren den zijn door een ander Belgisch visschers- vaartuig gered. Het in Heyst thuisbehoorend visschersvaar- tuig H 74 is gezonken tengevolge eener aan varing met den trawler O 309. Ook van dit schip is de bemanning gered. KONINKLIJKE SHELL. Agnita, Londen n. St. Kitts p. 7 Ouessant. ROTTERDAM—ZÜID-AMERIKA LIJN. Alhena 8 v. Rotterdam n. Hongkong. Aludra (thuisreis) 8 v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar (thuisreis) 6 te Belawan. Kota Agoeng (uitreis) p. 7 Pantellaria. Kota Gede (thuisreis) p. 7 Sagres. Weltevreden (uitreis) p. 8 Finisterre. Indrapoera (uitreis) 8 (4 n.) van Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Simaloer (thuisr. 8 van Hamburg. Singkep (uitr.) 7 van Djeddah. Tabinta 8 van Djeddah te Batavia. Chr. Huygens (thuisr.) 8 te Genua. Poelau Tello (uitr.) 5 van Antw. en p 6 (v.m.) Vlissingen. Enggano (uitr.) 7 van Belawan. Mapia 6 van Batavia naar Amsterdam. Poelau Roebiah 8 van Amsterdam n. Ham burg. WIJK LIJN. Katwijk Amst. n. Povena p. 7 Ouessant. Winterswijk 7 v. Baltimore n. Bremen. Naaldwijk 7 te Londen uitg. n. Stamboul. Haulerwijk Susak n. Plymouth 7, .150 m Z.O. van Land's End. AANGEKOMEN. 7 Maart: Mira m.s. Fowey 8 Maart: Capt le Diabat s.s. St. Nazaire Euterpe s.s. Bordeaux Trsat s.s. Swansea Ousel s.s. Liverpool. Perseus s.s. Stettin Iris s.s. Stettin Aurora s.s. Midd. Zee Baron Haig s.s. Tunis Nordmark s.s. Londen Clare L'illey s.s. Valencia Eastlea s.s. W. Afrika Hasewint m.s. Londen Laertes s.s. Hamburg- Boskoop s.s. Chili Rhea m.s. Danzig VERTROKKEN. Coen m.s.- Londen Midsland s.s. Grangemouth Bellatrix m.s. Hamburg Granada s.s. Oslo Ylva s.s. Nordstrand Greenawn s.s. Harwich Fatria m.s. Rönne Poelau Roebiah m.s. Ned. Indie Randfontein s.s. Beira

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6