H H' KORT VERHAAL Romantiek op het dak. De Oud-Katholieke Kerk aan den Kinderhuissingel te Haarlem, die haar voltooiing nadert. Hoe Stephan Bdthory zijn vrouw vond. Schoorsteenvegershuwelijk in Hongaarsche hoofdstad. de Onze Weenscbe correspondent schrijft ons uit Boedapest: ET was een akelig'e koude morgen, De regen gutste voortdurend in stra len neer en de wind blies over de daken van Boedapest. Op een van die daken was een schoorsteenveger aan het werk, Edre Bathory geheeten. Opeens zag hij op op 't dak van 'n aangrenzend huis een andere in het zwart gekleede figuur naar buiten kruipen: een andere schoorsteenveger! Hij riep dien ander toe: „Vervelend werkje, hè; zoo in den regen met zulk een beroerd weer!" „Nou, en of!" antwoordde een stem van het andere dak. Maar het was niet het diepe en sonore geluid van een man, het was een vrouwestern! Met een zilverachtigen klank. Bathory keek stom verbaasd. De schoor steenveger op het huis ernaast was dus een meisje. Natuurlijk wist hij wel, dat er in Boedapest ook schoorsteenveegsters waren, die even vlijtig en behendig waren als hun man nelijk collega's, maar hij was zelf nog nooit met zulk een dakfee in aanraking gekomen. Zijn baas was de opper-schoorsteenveger voor de geheele wijk A van het vierde stadsdistrict. Er werken ongeveer dertig schoorsteenvegers onder hem, maar dat waren allemaal man nen. De baas hield er nog ouderwetsche op vattingen op na en had niet veel op met de emancipatie van de vrouw. Daarom wilde hij geen schoorsteenveegsters in zijn' dienst nemen. Er waren mannen gènoeg te krijgen" Het huis, naast dat, waarop Bathory met zijn werk bezig was, behoort niet meer tot wijk A, maar tot wijk B van hetzelfde distriet. En hierover zwaaide een andere opper-schoor steenveger zijn scepter, of liever gezegd zijn bezem. En die man had er blijkbaar niet op tegen dat vrouwen de schoorsteenen veegden. Bathory kon maar niet nalaten telkens naar dat meisje te kijken en toen hij met zijn eigen bezigheden gereed was, sprong hij op het andere dak en ging hij een praatje met haar ■maken. liet echtpaar Bathory en de symbolische ring' van schoorsteenvegersniateriaal. Zij was net zoo vuil en zwart als hijzelf, maar toch kon hij wel gauw zien, dat ze een aardig gezicht had. En ook was het een vroo- lijke Frans. Zij vertelde hem, dat haar baas in het geheel geen verschil maakte in de be handeling van zijn mannelijke en zijn vrou welijke personeel. Zij hield van haar baantje, dat zij niet alleen gekozen had, omdat het iets buitennissigs was, maar ook, omdat zij altijd van klimmen en klauteren gehouden had en zij vond, dat het gezonder was in de open lucht te werken dan ergens in een donkere fabriek of in een muffe werkplaats! Na hun eerste babbelpraatje op het dak ontmoetten de twee elkaar af en toe des avonds. Bathory vroeg haar galant, of hij haar af en toe niet eens kon helpen, wanneer het weer slecht was en hijzelf juist niets te doen had, maar zij wees zijn aanbod lachend van de hand. Zij was nu eenmaal niet schoor- steenveegster geworden om alleen bij zonnig weer te werken. Zij was niet bang voor wat regen of wind. Zij vroeg Bathory, of hij haar niet eens in haar woning wilde opzoeken. Van dat oogenblik af aan kwam hij eiken avond bij Maria Gadoczy, zooals het meisje heette. Hij vroeg, of zij zijn vrouw wilde worden, en zij zei „ja"! Nu heeft het huwelijk plaats gevonden. Zij vormen vermoedelijk het eerste echtpaar in de wereld, waarvan man en vrouw beide schoorsteenveger zijn! Bijna alle schoorsteen vegers van Boedapest waren aanwezig. Er was zelfs een strijkje van schoorsteen- Vegers opgericht, dat voortdurend, vroolijke i deunen liet hooren. De bruidegom en de bruid waren in hun werkpakjes verschenen, net als bijna alle gasten. Men zag haast niets anders dan zwarte pakken en zwarte kapjes. Toen de bruid en de bruidegom met elkaar zouden drinken en klinken en mekaar een zoen moesten geven, klommen zij samen op een dubbele ladder, het symbool van hun beroep. Daarna moesten zij door een grooten ring kruipen, die uit ijzerdraadspiralen be stond, welke de stelen waren van bezems, waarmede schoorsteenen geveegd worden. Na het feestmaal werd druk csardas gespeeld en gedanst. Journalisten hebben het zonderlinge bruids paar geïnterviewd. Maria zei, dat zij,het heel prettig had gevonden, dat er zoo'n groote be langstelling voor haar huwelijk was. Mis schien zou haar patroon nu wel erg trotsch op haar worden en „misschien", zoo sprak Maria lachend, „verhoogt hij nog mijn loon!" „Natuurlijk geef ik mijn baantje niet op", zoo vervolgde zij, „want in de eerste plaats kunnen wij mijn loon heel goed gebruiken we kunnen er eigenlijk niet buiten!' in de tweede plaats houd ik er te veel van. Ik vind het prettig om naar boven te klauteren, mijn kogel door de schoorsteenopening naar beneden te laten zakken, flink met mijn bezem te kunnenvegen en net als Zwarte Piet van Sinterklaas, zelf een schoorsteen bin nen te kruipen. En ik zal net zoo'n goede huisvrouw als een bekwaam schoonsteenveeg- ster zijn!" Bathory werkt nog steeds bij zijn ouden baas en zijn vrouw bij haar vroegeren pa troon. Bathory heeft weliswaar zijn opper- schoorsteenveger gevraagd zijn echtgenoote ook in zijn dienst te nemen, maar de man vindt dit een veel te modern denkbeeld. En daarom werken zij ook nu nog bij verschil lende bazen. Kruiser „Koln" heeft geringe schade opgeloopen. IJMUIDEN Woensdag. De Duitsche kruiser „Köln", waarvan werd gezegd, dat een SOS-sein werd uitgezonden, hetgeen door den Duitsehen consul te Aale- sund werd tegengesproken, is gisteren in de Noorsche haven Christiansund binnengeloo- pen. De commandant van den oorlogsbodem heeft medegedeeld, dat het schip in een he- vigen storm is geraakt, doch de averij, welke hierdoor werd veroorzaakt, is slechts gering. Twee officieren en vier matrozen werden licht gewond. Een gevaarlijke Vrouw door Dionys Lippa. ET weekend villaatje lag eenzaam te gen den heuvelaehtigen oever van de rivier. Een keurig huisje met een prachtigen tuin, die zich tot het wa ter uitstrekte. In de stilte van den nacht was alleen het eentonige zachte ruischen van de rivier te hooren. De vensters van de villa wa ren in duisternis gehuld. Clement Steven werd plotseling wakker. Hij opende de oogen en strekte zijn hand uit naar het electrisch lampje op zijn nachtkastje. Op eens trok hij zijn hand terug. Het geluid van een sluipende tred uit de kamer er naast drong tot hem door. Voorzichtig wipte hij het bed uit en ging naar de deur. Ingespannen luisterde hij. Geen twijfel mogelijk: achter de deur was iemand, die op en neer liep. Steven loerde door het sleutelgat en zag het licht van een zaklantaarn door de kamer glij den. De jongeman drukte langzaam de klink naar beneden en opende geruischloos de deur. Bij zijn schrijftafel stond een gestalte, met den rug naar hem toegekeerd, die bezig was een der laden open te trekken. Onmiddellijk knipte Steven het licht aan. Eerst thans had de indringer hem bemerkt en draaide deze zich haastig om. „Schiet niet!" hoorde Steven roepen. Het was een hooge stem, die vrij rus tig klonk. Nieuwsgierig keek Steven naar het jonge meisje, dat tegenover hem stond en dat zich zoo goed mogelijk trachtte beheerschen. Het stamelde eenige onverstaanbare woorden en klemde zich vast aan de schrijftafel. Onder andere omstandigheden zou dit meisje, met haar bleek, ovaal gezichtje en haar gloedvolle oogen. niet nagelaten hebben 1 een prettigen indruk op Steven te maken. Smeekend zag zij hem aan. doch de uitdruk- king van haar met lange wimpers unscha- duwde bruine oogen scheen op dit moment weinig indruk op Steven te maken. ,Wat doet u hier?" vroeg hij barsch. ,Ik.ik.stamelde de indringster. ,Jaja, u dacht hier natuurlijk uw slag te De nieuwe electrificatie van de Spoorwegen. Treinen beginnen op 1 April te rijden. UTRECHT, 8 Maart. Op een enkel on derdeel na is de nieuwe spoorweg-electrifica- tie thans gereed gekomen. Gisteren is het grootste gedeelte van het nieuwe net reeds onder stroom gezet. De reizigers hebben hier van evenwel niets bemerkt de omgeving van Utrecht zal voorloopig nog stroomloos blij ven. Hier zal men uiterlijk 28 Maart over kunnen gaan tot invoering van stroom. Deze maand zal men zich nog bepalen tot eenige proefritten met het nieuwe materieel. 1 April a.s. echter zullen eenige nieuwe electrische treinen in de gewone dienstregeling worden op genomen, waarbij de reizigers voor het eerst kennis kunnen maken met de nieuwe trein stellen. Successievelijk zal het aantal el'éc- trisclie treinen daarna worden opgevoerd om op 15 Mei a,s. op volle kracht te kunnen rij den. Op deze wijze zal het mogelijk zijn het personeel goed vertrouwd te maken met het nieuwe materieel, zoodat, bij de latere vrhoo- ging der snelheid, het personeel volkomen berekend zal zijn voor zijn taak en goed thuis op de verschillende geëlectrificeerde baan vakken. De opvolger van prof. Zeeman. De Nobelprijswinnaar, prof. dr. Chan- drasekhara Venkata Raman, heeft zich in beginsel bereid verklaard, te treden in het door de natuurkundige faculteit der Amster- damsche Universiteit tot hem gerichte ver zoek, de door het aftreden van prof. dr. P Zeeman vacant gekomen leerstoel aan de Amsterdamsche faculteit te willen bezet ten. De onderhandelingen met hem hebben een voorspoedigen voortgang. Augustus' geboortedag herdacht. In de aula der Aansterdamcshe universiteit is Maandagavond onder aanwezigheid van den Italiaanschen gezant, den burgemester van Amsterdam, verschillende curatoren en hoog leeraren en andere belangstellenden, het feit herdacht, dat Augustus tweeduizend jaar ge leden in 63 voor Christus is geboren. Prof. dr. D. Cohen heette allereerst namens de Allard-Piersonstichting en het bestuur der vereeniging Dante Alighieri, die de bijeen komst hadden georganiseerd, de aanwezigen- welkom, en besprak vervolgens de figuur van Augustus van historisch standpunt. Hij wees er op, hoe zijn grootheid reeds daaruit blijkt- dat hij bezieling vermocht te geven aan de geniale geesten van zijn tijd, dichters, schrij vers, en kunstenaars, meer echter nog door zijn arbeid, die een einde maakte aan de bur gertwisten en den grondslag legde voor een blijvende staatsorde. Prof. dr. G. A. S. Snijder, schetste vervol gens als tweede spreker van den avond, de angst voor een catastrophe: den ondergang van Rome, die de laatste eeuw voor Christus beheerschte, den strijd om de res publiea, een begrip, dat moeilijk te vertalen is, en in wezen het best door ons „gemeenebest" wordt weer gegeven, in werkelijkheid echter in dien tijd door „staat" in den zin van stand-van-zaken. Deze staat was voor velen, w.o. ook Cicero, een senaatsregiment, dat hij met hand en tand verdedigde, tegen usurpatoren als Caesar of Antonius en tegen ontbindende machten door aanknooping aan. het verleden. Augustus treedt als jongeling in deze we reld, waar uitsluitend om de macht gestre den wordt, op. Hij heeft aanvankelijk de middelen van zijn tegenstanders gebruikt, en dit heeft hem vaak de reputatie van een sluw berekend diplomaat bezorgd. Men heeft daarbij aan zijn medeleven met de mensehen van zijn tijd, zijn bereidheid en zijn vermogen de nooden daarvan te dragen, te kort ge daan. Langzaam neemt hij de teugels steeds vaster in handen. Spr. schetst, tevens «enige portretten van Augustus besprekend, in hoofdtrekken diens beleid en stelt vast, dat meer en meer het volk begreep in hem zijn redder gevonden te hebben. van den weg staande auto"# mogen wanneer licht op ver plicht is géén andere ver lichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting óf één links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeft. WIT^^ROOD slaan!" viel Steven haar ruw in de rede, „en als ik niet wakker geworden wasToen viel zijn blik opnieuw op het bekoorlijke ge zichtje en een gevoel van medelijden kwam over hem. „Ik heet Erika", zei de dievegge zacht. Haar oogen stonden vol tranen. „Ik was wanhopig, wist niet meer wat ik deed. Het raam stond open eigenlijk wilde ik alleen maar iets zoe ken om te eten.Erika snikte. „Ik denk, dat de politie daar weinig van geïooven zal, jongedame!" meende Steven koeltjes. „Eetwaren zoek je nu eenmaal niet in de lade van een schrijfbureau. U zult iets an ders moeten verzinnen" Even zweeg de jonge man. Toen zei hij met nadruk: „Huil nu maar'niet, asjeblief. U had tevo ren moeten bedenken wat er voor u op het spel stond. Het is mijn plicht de politie op te bellen". Reeds greep Steven de telefoon, toen hij het jonge meisje zag wankelen. Snel legde hij de telefoon neer Te laat. Geluidloos zonk de indringster ineen op het tapijt. Steven was radeloos. „Juffrouw.riep hij luid en schudde haar voorzichtig heen en weer. De hulpeloosheid van het meisje had hem on- Niet opvolgen van verbod oorzaak van ongeluk. Auto te water geduwd. Tengevolge van den mist- is Maandagavond een personenauto op den Nieuwen Leeuwar denweg, nabij de Slachtersbrug bij Amster darn in het water gereden. De bestuurder van dezen auto, een inwoner van Groot Schermer had, ondanks het verbod om wagens op een voorrangsweg te parkeeren. zijn auto langs den kant gezet, teneinde de voorruit, welke beslagen was, te reinigen. Door den zwaren mist werd hij niet opgemerkt door een achter hem komende auto, bestuurd door een inwo ner van Bloemendaal. die met groote vaart- tegen den stilstaanden auto, waarvan de rem men niet vast- stonden, opbotste, met het ge volg dat de wagen vooruitschoof en in de sloot geraakte. De bestuurder kon door tijdig ter zijde springen, aan het gevaar ontkomen, doch een inzittende vrouw geraakte mede te wa ter. Zij kon evenwel spoedig uit haar benarde positie worden bevrijd en had geen noe menswaardig letsel gekregen. De bestuurder van de oprijdende auto liep eenige verwon dingen aan hoofd en beenen op en is door den G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd, van waar hij, na verbonden te zijn, weer naar huis kon keeren. Zijn auto was evenwel der mate gehavend, dat deze moest worden weg gesleept. De andere wagen is door de politie in beslag genomen; De overstroomingen in Calil'ornië. Aantal slachtoffers op 200 geschat. LOS ANGELES, 8 Maart (A.N.P.) Roode Kruis-beambten schatten het aantal slacht offers der overstroomingen op 200. Reeds zijn meer dan 140 lijken geborgen. PRINS ASCHWIN WEER IN ONS LAND. AMERSFOORT 8 Maart. Met den D-trein uit Berlijn, die om 8.24 uur te Amersfoort aankomt, is vanmorgen Prins Aschwin aan gekomen. Met een gereedstaande hof auto be gaf 's prinsen broeder zich naar het Paleis Soestdijk. De aankomst te Amersfoort droeg een vol komen onofficieel karakter. Slechts enkele be langstellenden hadden zich voor het station verzameld. Eenige uren na zijn aankomst te Soestdijk heeft Prins Aschwin, vergezeld van Z. K. H. Prins Bernhard, een bezoek gebracht aan de militaire rijschool te Amersfoort. Te ruim tien uur kwamen de beide vorste lijke personen, in de bekende gele twoseater, voor de cantine, Prins Bernhard gekleed in de uniform van ritmeester der huzaren, zat zelf achter het stuur. De hooge bezoekers werden begroet door den directeur van de rijschool, overste D. A. Camerling Helmont, die hun later uitgeleide deed, nadat zij zich tot ongeveer elf uur met de officieren aan de rijschool verbonden had den onderhouden. Scheepvaart lam gelegd dooi den mist. Nachtluchtpostdienst naar Keulen een uur vertraagd. De hevige mist, welke Maandag in de avonduren een ondoordriwgibaren sluier spreidde over stad en wijde omgeving, heeft de groote scheepvaart geheel aan banden ge legd. Te IJmuiden traden de eerste mistver- sc-hijnselen reeds in den vroegen middag op, zoodat de haven het grootste deel van den dag na4genoeg geheel uitgestorven was. Op een enkele schoener na gingen er geen schepen meer in of uit. In het Noordzeekanaal hebben de uit Amsterdam vertrekkende schepen vast gemaakt. Ook buitengaats wachten eenige schepen op helder weer. In de Amsterdimscihe haven zijn in den avond de misbbellen in werking gesteld. Moeilijkheden hebben zich echter niet voor gedaan. Wat Schiphol betreft had alleen het nacht postvliegtuig naar Keulen een uur vertraging' Dij het vertrek, dat eerst tegen middernacht kon geschieden. Dit oponthoud werd veroor zaakt doordat de post, welke op Waalhaven gereed lag, per auto naar Amsterdam moest worden vervoerd, aangezien het Rotterdam- sche vliegveld dicht was en daar geen tus- schenlanding kon worden gemaakt. zeker van zich zelf gemaakt. Vlug haalde hij een kussen en een glas water en knielde bij de bewustelooze jonge vrouw neer. Langzaam keerde het bloed naar de wangen terug. Twee verbaasde, knipperende oogen staarden Steven aan. „Ik dank ,u", zei het meisje zacht. Lang zaam stond zij op en gelaten vertelde zij: „Ik ben geen dievegge. Nee, nog niet.Laat de politie er buiten. „Toen greep zij Steven's beide handen en smeekte: „Toe, zeg dat u het niet doen zult". „Als u mij belooft dat dit de laatste keer is" zei Steven streng. „U moest zich schamen Het jonge meisje boog het hoofd. „Ik dank u", fluisterde zij. „Ik zal uw goed heid niet vergeten." Enkele oogenblikken daarna was zij ver dwenen Twee maanden later, in het begin van den herfst, ontving Steven een bruine enveloppe, die niets anders bevatte dan een entreebiljet voor den schouwburg. Dien avond zat hij op een der voorste rijen en wachtte met belang stelling op den aanvang der première „Een gevaarlijke vrouw". Nauwelijks was het gordijn opgegaan of op hetzelfde oogenblik herkende hij in de diva het jonge meisje, dat in dien bewusten nacht op heeterdaad door hem betrapt was. „Schiet niet!" riep zij luid. Een man met een browning in de hand stond tegenover haar. „Schiet niet!" smeekte zij opnieuw. „Ik was wanhopig, ik wist niet meer wat ik deed!" Een uur na afloop der voorstelling zat Cle ment Steven met een elegante jongedame in het restaurant Colombo. ,Ik snakte er naar", bekende Erika, „om mijn rol tenminste eens één keer in werkelijk heid te beleven. Het risico, tja, dat moest ik natuurlijk op den koop toe nemen. En ik ben blij, dat ik het gedaan heb, want daaraan schrijf ik het groote succes van hedenavond toe. Én dat heb ik ook aan u te danken!" Het gesprek kwam op wat er dien zomer nacht gebeurd was. „Wist je, Erika" zei Clement langzaam, „dat het mij moeilijk viel je geen zoen te geven oen je daar bewusteloos op den grond lag?" i .Ik wist het. fluisterde Erika. (Nadruk verboden Auteursrecht voorbehouden). I Dc komende Engelsch-Italiaansch* besprekingen. Duitschland's koloniale eischen komen niet ter sprake. IJMUIDEN Woensdag. In het Engelsche Lagerhuis zijn gister middag talrijke vragen gesteld over de on derhandelingen met Italië, de vooruitzichten op besprekingen met Duitschland en de be trekkingen met Frankrijk. De arbeidersafgevaardigde Henderson vroeg den minister-president, „of de politiek der re geering, die een overeenkomst tusschen Frankrijk, Engeland, Duitschland en Italië wil doen sluiten, inhoudt, dat een dergelijke overeenkomst in het kader van den Volken bond tot stand komt". Chamberain antwoordde: „De regeering heef nooit in dergelijke termen een uiteenzet ting van haar politiek gegeven. Zij is op grond van artikel 20 van het handvest ver plicht geen verbintenis te onderteekenen, die in strijd is met de clausules van het hand vest". Op de vraag, welke verplichtingen Engeland tegenover Frankrijk heeft, indien dat land wordt aangevallen, antwoordde de minister, dat die verplichtingen, afgezien van de ver bintenissen van het handvest, zijn vastgelegd in het verdrag van Locarno, zooals dat op nieuw bevestigd is bij de overeenkomst van 19 Maart, 1936 te Londen. Chamberlain deelde verder mede, dat bij de komende onderhandelingen met Italië niet over de Duitsche koloniale eischen gesproken zal worden. Fletcher (arbeiderspartij) vroeg den mi nister, of hij mededeelingen had te doen over het onderhoud tusschen Hitler en Henderson, waarop Chamberlain antwoordde: „De Duit sche rijkskanselier heeft den Britschen am bassadeur op 3 Maart ontvangen. De bespre kingen hadden betrekking op verschillende onderwerpen, die voor beide landen van be- teekenis zijn. Meer kan ik er niet over zeg gen". Op een desbetreffende vraag antwoordde de onderstaatssecretaris Butler, dat Hitier, voor zoover hij wist, er niet bij den Britschen am bassadeur op heeft aangedrongen, dat de Brit- sche regeering een einde zou maken aan de perscritiek op het derde rijk. Hij kon de verzekering geven, dat derge lijke maatregelen niet genomen zouden wor den. Tenslotte verklaarde Chamberlain nog, dat de besprekingen met Duitschland slechts van voorbereidenden aard zijn. Op een vraag van den arbeidersafgevaar digde Shinwell antwoordde Chamberlain, dat het denkbeeld van een bemiddeling in Spanje moeilijk op de agenda van de komende besprekingen met Italië geplaatst kan wor den, De mogelijkheid van bemiddeling zal echter zeker niet vergeten worden, als de ge legenheid zich voordoet. Tram en vrachtauto in botsing te Lisse. Twee ernstig gewonden. Dinsdagmorgen had te Lisse op den Rijks straatweg een botsing plaats tusschen een tram en een vrachtauto, waarbij 2 personen ernstig gewond werden. Zooals uit de afbeel ding blijkt had de vrachtwagen het zwaar tc verantwoorden. LISSE, 8 Maart. —Op den Rijksstraatweg te Lisse ter hoogte van de Rijkstuinbouw school heeft hedenmorgen te ruim kwart over zes ten gevolge van den mist een bot sing plaats gehad tusschen een vrachtauto uit Loosdumen, geladen met groenten, en een tram van de Noord-Zuid-Holandsche Tram weg Maatschappij. De botsing geschiedde juist op het punt, waar de tram van rechts komende naar links voor de helft den weg kruist. De botsing' was zoo hevig, dat het voorste deel van de auto geheel werd ingedrukt en de lading groenten over de cabine van den vrachtwagen heen schoof. De beide inzittenden van den vracht wagen, die in de samengedrukte ca bine bekneld zaten, konden eerst na veel moeite worden bevrijd. Zij waren beiden ernstig gewond en moesten per auto naar een der zie kenhuizen te 's-Gravenhage worden overgebracht. Het duurde tot kwart over acht vanmor gen voordat het opruimingswerk klaar was. De tramwagen was alleen aan de voorzijde beschadigd. De bestuurder werd, doordat 'hij zich op het laatste moment bukte, niet ge wond. De glasscherven van de gebroken rui ten van het voorbalcon vlogen over hem heen. De passagiers in de tram kwamen er met den schrik af. Onder leiding van den inspecteur van poli tie J. Warmenhoven werd het verkeer op den Rijksstraatweg gedurende de stagnatie ge regeld. De gewonden werden ter plaatse behandeld door dokter A. J, Duymaer van Twist en F. G. M. Haase uit Lisse en J. Dommisse uit Sassenheim. Nader vernemen wij, dat de beide gewon- 1en de 33-jarige C. K, en de 25-jarige A. 'van "Ier T., beiden uit Loosduinen, zijn opgeno men in het ziekenhuis aan den Zuidwal te s-Gravenhage. De toestand van K, is ern stig, terwijl Van der T. is opgenomen met een beenbreuk en verwondingen aan het hoofd

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8