Chautemps vraagt financiëele volmachten. THIJS IJS EN KWEK-KWAK RADIO \V OK\?D X G 9 MX ART 1938 Fransche kabinet morgen voor de Kamer. De Fransche kabinetsraad heeft gis teren besloten Donderdag de Kamer te verzoeken om volmachten voor het toepassen van een program van actie, gericht op herstel der financiën en sociale kalmeering. In den tusschentijd zullen met de verschillende fractieleiders besprekin gen worden gevoerd. De plannen van minister-president Chau temps kunnen volgens Havas in de volgende vijf punten worden samengevat: Ministerieele stabiliteit, verzekerd door een trouwe meerderheid. Diepgaande financieele hei-vor ming, welke volbracht kan worden dank zij volmachten; Voorzichtigheid in het rythme van de sociale hervormingen: o.a. zou het pensioen voor oude arbeiders worden uitgesteld. Versnelling van de productie door toepassing van de werkweek van veer tig uur. Versterking van den socialen vrede, arbeidsconflicten moeten worden ge regeld overeenkomstig de wet op ver zoening en arbitrage. De minister-president is van oordeel, dat deze punten geenszins in strijd zijn met de partij-programma's, zij schijnen evenwel door socialisten en communisten niet gunstig te zijn ontvangen. Den socialisten die de grootste fractie vormen, doch niet in de regeering zijn vertegenwoordigd, valt het blijkbaar niet ge makkelijk volmachten te verleenen aan deze regeering. Chautemps dreigt met aftreden. De minister-president heeft de ver tegenwoordigers van socialisten en communisten niet verheeld, dat, in dien hij niet op hun medewerking zou kunnen rekenen, hij zich niet langer in staat achtte minister-president te blijven en hij onmiddellijk aan presi dent Lebrun het ontslag van het ge- heele kabinet zou moeten aanbieden, zonder de debatten van Donderdag af te wachten. Na den kabinetsraad werd een communiqué gepubliceerd, waaraan het volgende is ont leend: De eerste minister heeft met zijn collega's overlegd over de vorming van een autonome kas voor de nationale verdediging en de cre- dietoperaties. Volgens Chautemps is het uur gekomen om op het oogentalik, waarop de nieuwe in stelling haar werkzaamheden gaat aanvan gen, haar alle waarborgen te geven, die een succes harer operaties noodig maakt en alle maatregelen te nemen, die noodzakelijk zijn om door een herstel der financiën en dei- economie de volledige doeltreffendheid te verzekeren van de aan de natie gevraagde inspanning. Marchandeau zette vervolgens uiteen, dat de buitengewone bewapeningsuitgaven, die gestegen zijn, reeds in de twee eerste maan den van dit jaar, tot een bedrag van 3 mil liard, 150 millioen francs, voor het geheele begrootingsjaar een bedrag noodig zullen maken van: meer dan 15 milliard, pe schat kist zal voor de verdediging der burgers an dere, even belangrijke lasten moeten dragen. Het is noodzakelijk gebleken, dat de mi nister van Financiën energieke maatregelen neemt ter verzekering van het succes der credietoperaties zoowel als om er geleidelijk den omvang van te verminderen. Spreker herinnerde er aan, dat hij kort geleden een belangrijk ontwerp heeft voorbereid, strek kende tot beperking der uitgaven eii herstel der openbare financiën. Het plan van den minister van Finaniciën werd doof den raad goedgekeurd. Chautemps, die het politieke aspect van het probleem besprak, legde den nadruk op de noodzakelijkheid om het land als be langrijke tegenwaarde voor het gevraagde vertrouwen de zekerheid te geven, dat de voortschrijdende saneering der openbare fi nanciën methodisch en energiek voortgezet zal worden door de regeering, die nu zeker is van den dag van morgen en vrij in haar han del, in een sfeer van eendracht en arbeid, die de opvoering van de productie verzekert, in het bijzonder van de productie, die van belang is voor de landsverediging. De pre mier wees op den plicht der regeering om van het parlement de noodige middelen te eischen voor de uitvoering van haar zware taak. Met algemeene stemmen werd besloten, dat een verklaring in dien zin Donderdag a.s. in beide Kamers zal worden afgelegd en dat de uitdrukkelijke toestemming van het parlement gevraagd zal worden voor de ver schillende voorstellen, die ten doel hebben de uitvoering mogelijk te maken van de door den premier en den minister van Financiën uiteengezette maatregelen, die het landsbe lang noodzakelijk maakt. Ds. Niemöller's lot. Een protest uit Dahlem. Het lot van ds. Niemöller blijft de gemoe deren in de samenleving der Protestantsche belijdende kerk in Duitschland in beroering houden. Tijdens een Maandag in de parochie van ds. Niemöller (Dahlem) gehouden kerkdienst heeft, naar Reuter verneemt, een predikant wiens naam niet bekend is geworden, ver klaard, dat het onrechtvaardig was, dat Niemöller opnieuw gevangen was genomen na zijn in vrijheidstelling en dat het niet alleen een beleediging was voor het geheele protes- tansche Duitschland, doch voor de geheele Christenheid. De predikant bad voor allen, die onschuldig worden gevangen gehouden. Ambtenaren der geheime politie vroegen een officier van het leger naar den naam van den predikant. Men heeft gehoord, dat de of ficier antwoordde: „Waarom zou ik u deze in lichting geven?" Hierop legitimeerden de ambtenaren zich. In Würtemberg aldus meldt Reuter nog moeten de Protestantsche geestelijken die op lagere scholen godsdienstonderwijs geven den eed van trouw aan Hitier afleggen. Zij, die dat onvoorwaardelijk weigeren, wor den ontslagen en vervangen door leeken, die politiek betrouwbaar worden geacht. Ten einde de middelen te verkrijgen voor de actie, die hij zoo juist omlijnd had en zonder welke het haar onmogelijk zou zijn het werk van nationaal herstel te onderne men, zal de regeering niet aarzelen duidelijk haar verantwoordelijkheid voor het parle ment op het spel te zetten. Geen deflatie. Volgens Havas zal er geen sprake van zijn wijziging te brengen in de tot nu toe ge volgde politiek van monetaire vrijheid en wat betreft de beperking van de uitgaven in den geest van Marchandeau is er in geen geval sprake van een deflatie zooals in 1935. Marchandeau wil den vloed van nieuwe uit gaven beperken. Hij wil artikel zeventig van de financieele wet: geen uitgaven zonder in komsten nauwkeurig toepassen. Hel proces le Moskou. Engeland. Vit de Labourpartij getreden. Lord Sanderson, oud bestuurslid der Ar beiderspartij, heeft besloten uit de partij te treden. Als motief voert hij aan, dat hij de buitenlandsche politiek van Labour afkeurt. Ook Lady Sanderson is uitgetreden. Amerika, Ontwerp voor maatregelen in geval van oorlog. De commissie voor militaire zaken van het Huis van Afgevaardigden heeft goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, dat betrekking heeft op invoering van militairen dienstplicht en regeeringscontrole op de industrie onmid dellijk na verklaring van oorlog. Het wets ontwerp was aanbevolen door president Roosevelt in zijn recente bewapeningsbood- schap. Volgens het ontwerp zou na verklaring van oorlog de president gemachtigd zijn tot: 1. Het oproepen van alle mannen tusschen de 21 en 31 jaar, met de uitzonderingen, die de president zou kunnen voorschijven. 2. Het vaststellen van maximumprijzen bij proclamatie voor alle artikelen, diensten rechten of belangen in eigendom. 3. Het voorzien in het invoeren van regee ringscontrole op effectenbeurzen, goederen beurzen, openbare diensten, imdustrieele or ganisaties en materieele hulpbronnen. 4. Het eischen van registratie van alle per sonen, die betrokken zijn bij het beheer over of het toezicht op industrieele ondernemingen. 5. Invoering van een systeem van vergun ning voor verschillende soorten zaken. Het ontwerp behelst geen vaste bepalingen voor het verhinderen van het maken van oorlogswinst.Wel wordt gezinspeeld op een belastingsysteem, dat alle winsten boven een behoorlijke, normale opbrengst, welke zou worden vastgesteld door het congres, zou absorbeer en. Pc,minister .;van financiën zal aanbevelin gen doen voor de invoering van een dergelijk systeem op den dag, waarop de eerstvolgende congreszitting geopend zal worden. Baleares" werd door twee torpedo's getroffen. Kruiser poogde de slagorde der republi keinsche schepen te breken. Omtrent den zeeslag, die Zondag bij Kaap Palos tot den ondergang van den Spaan- schen Nationalistischen kruiser ,3alares" heeft geleid, verneemt Havas nog het vol gende De republikeinsche vloot begeleidde een convooi naar Carthagena, toen zij een smal deel van Franco ontmoette. In de tweede phase van het gevecht schoten de republi keinsche torpedobooten 14 torpedo's af, terwijl de reohtsche kruiser „Canarias" werd ge troffen door het geschutvuur van den krui ser „Libertad" doch geen ernstige schade opliep. Toen de „Baleares" een manoeuvre maakte om de slaglinie der republi keinsche schepen te breken, kwam hij dwars voor de vijandelijke tor pedojagers te liggen. Deze vuurden torpedo's af op het schip: een daarvan trof het benzinereservoir, een andere raakte den kruiser onder de water lijn. Ondertusschen hadden de republikeinsche kruisers zich verder gewijd aan de bescher ming van het convooi, dat veilig te Cartha gena aankwam. Gewijzigde verhouding ter zee. Door den ondergang van de „Baleares" is het verschil tusschen de sterkte van de recht- sche en die van de Republikeinsche vloot aan zienlijk verminderd. Barcelona beschikt thans over twee kruisers, een gepantserd schip, dat in reparatie is en een flottielje duikbooten en torpedojagers, veel sterker dan die van de Nationalisten, die slechts twee kruisers en een eskader gewapende koopvaardijschepen be zitten. HITLER ONTVANGT HOOVER. Hitler heeft gistermorgen den vroegereoi president der Vereenigde Staten, Herbert Hoover, die een reis door Europa maakt, ontvangen. Waarschijnlijk zal Hoover ook gelegenheid hebben een bezoek te brengen aan Goering op Karinhall. De geruchten over Greta Garbo. Bekentenissen van den oud-chef der Gpoe Jagoda. In het gisteren voortgezette politieke pro ces te Moskou werd als eerste verdachte ge hoord de vroegere eerste geneesheer van de kliniek in het Kremlin. Hij bekende aanvanke lijk van den gewezen Gpoe-chef Jagoda op dracht te hebban gekregen den zoon van Maxim Gorki uit den weg te ruimen. Voorts had Jagoda hem opgedragen Mensjinski. den voorganger van Jagoda in de leiding der Gpoe, te vermoorden. Tot deze daad had Jagoda ook den beklaagde Kasakof, huisdokter van Mensjinski. met dreigementen gedwongen. Op een vraag van den procureur verklaarde Jagoda dat hij Kasakof voor het eerst hier in de rechtszaal zag. In het verdere verloop van de zitting gaf Jagoda toe, dat hij de ver moording van Gorki en Koeibisjef veroor zaakt heeft. Hij bestreed echter deelgenomen te hebben aan den moord op den zoon van Gorki en op Mensjinski. Deze laatste verkla ring baarde opzien. De procureur deed voor lezing van de acten van het vooronderzoek, volgens welke Jagoda schuld bekend had aan den moord op den zoon van Gorki en op Mensjinski. Op de vraag van den procureur: „waarom hebt gij tijdens het vooronderzoek andere verklaringen afgelegd dan thans?" antwoordde Jagoda: „ik verzoek den burgers en den procureur mij toe te staan op deze vraag het antwoord schuldig te blijven". Actrice ontkent in het huwelijk te zijn getreden. Een Napolitaansch journalist heeft een kort onderhoud gehad met Greta Garbo in tegenwoordigheid van Leopold Stokowski. De filmactrice ontkende stellig met Stokowski in het huwelijk te zijn getreden. Het Zweedsche consulaat te Napels heeft verklaard, dat daar geen enkel document ge vraagd is of een stap ondernomen is voor een huwelijk tusschen de actrice en den dirigent. weg moest worden geruimd na het ontslag van Jagoda uit de Gpoe (najaar 1936). Boe- lanof zeide meer aanslagen te hebben voor bereid en beweerde zelfs in opdracht van Ja goda groote geldsbedragen te hebben over handigd aan den afgezant van Trotski. Een gebroken man. Het verdere verhoor van Jagoda bracht geen nieuwe sensaties heer. Jagoda maakte den in druk van een moeden, gebroken man, met Zachte stem sprak hij zijn bekentenissen uit. Het scheen, da.t. hij niet zelf als spion wilde worden aangezien, doch dat hij zich als aan stichter van het politieke complot wilde be- stempelen. Gorki's dood. Het Russische persbureau Tass meldt over de zitting van gisteren, dat Gorki's secre taris bekende den schrijver en zijn zoon te hebben vermoord in opdracht van Jagoda. Hij maakte, dat de zoon van Gorki zich be dronk en aan den oever van een rivier ging slapen, waardoor hij een longontsteking op liep. De geneesheeren Levin en Winogradof behandelden den zieke, hetgeen den dood tengevolge had. Vervolgens werd Maxim zelf vermoord. Hij voerde Gorki van de Krim, waar het warm was, naar Moskou, waar félle koude heerschte. Na een paar dagen werd Gorki ziek.Toen werden hem groote hoeveelheden di gitalis toegediend, zoodat hij overleed. Jagoda weigerde te antwoorden. Aan het verslag van den Times-correspon- den in de N. R. C. ontleènen wij de volgende dialoog tijdens het verhoor van Jagoda. Jagoda, bevestigt gij de verklaringen van dr. Kasakof? vroeg Wysjinski. Jagoda stond langzaam op en keek de rechtbank aan, het hoofd opzij gebogen. Ik ontken het geheel, zeide hij met toonloo- ze maar duidelijke stem. Ik zie Kasakof hier voor het eerst. Ik erken den dood van Gorki en Koeibisjef te hebben gewild, maar ik heb niets gezegd over Pesjkof en Mensjinski. Wysjinski boog zich opgewonden voorover. Gij hebt tijdens het vooronderzoek verklaard Mensjinski uit den weg te hebben willen rui men, waarop Jagoda zeide: dat is niet waar. Wysjinski: waarom hebt gij dat dan ge- GROEPSCOMlTé PADVINDERS - VEREENIGING NEDERLAND. HAARLEM Woensdag. Alhier werd Dinsdag opgericht een groeps- comité der Padvinders-Vereeniging Neder land afd. I Haarlem, Hopman Kienhuis. Het comité stelt zich ten doel, de belang- gen dier afdeeling te behartigen. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de dames Antonisse penningmeesteresse, Lampe, voorzitster en de heer G. Timmermans secre taris. Het secretariaat is gevestigd Waldeck Fyrmontstraat 20 zwart. GEEN VEREENIGINGEN TVL4AR VERVENINGEN. HAARLEM Woensdag. In het stadsbericht In ons nummer van Dinsdag, betreffende actie van brandstofwer kers bij de firma van Breemen. is in den laatsten zin een zeer zinstorende fout geslopen Er staat: „De bedoelde arbeidskrachten uit de Haarlemmermeer (het zijn er maar twee) zijn al in dienst der firma, die zooals bekend, ook daar in de buurtvereenigingen exploiteert". Dit had moeten zijn: „die, zooals bekend, ook daar in de buurt verveningen exploiteert. Jagoda. Krioetsjkof, de secretaris van Gorki, ver klaart dan, dat Jagoda tegenover hem in Mei 1933 zou hebben gezegd, dat het tijd was Gor ki, die op den weg der „groote mannen" was uit den weg te ruimen. Jagoda riep hierop: „Dat is onjuist!" Hij bekende echter daarna, dat hij den moord op Mensjinski en den zoon van Gorki had georganiseerd, doch verzocht deze beide misdaden met gesloten deuren te willen behandelen. Levin verklaarde nog, (ftat hij Gorki en de zijnen gaarne mocht en slechts uit lafheid en „dierlijke vrees" gehoorzaamde aan de orders van Jagoda. Hij zeide, dat hij Gorki 40 kam- ferinjecties per 24 uur heeft gegeven en ver der injecties met strychnine, cafeïne en digi talis, in hoeveelheden, die geen kwaad kon den voor normale personen, doch schadelijk waren voor een man als Gorki, die aan t.b.c. leed. Overigens heeft Levin in samenwerking met Pletnef,, die ook bekende, toegegeven, dat zij den verzwakten Gorki toestonden allerlei on voorzichtigheden te begaan. Levin vertelde verder nog, wat gebeurd was met Max Petsjof, den zoon van Gorki, die eveneens t.b.c. had en met Mensjinski, die aan angina pectoris was overleden, nadat dr. Kasakof hem had behandeld met genees middelen, welke gevaarlijk waren voor het hart. In de avondzitting van het proces werd be gonnen met het verhoor van den vroegeren particulieren secretaris van Jagoda, Boelanof. die verklaarde de protégé van Jagoda te zijn geweest. Sinds 1931 zou Boelanof uit ge sprekken van Jagoda hebben afgeleid, dat deze behoorde tot de reehtsche oppositie. Jagoda had zich voor het geval de omwen telingsplannen succes zouden hebben de functie van voorzitter van den raad van Volkscommissarissen voorbehouden, Boecha- rin zou secretaris-generaal der partij worden, dus de opvolger van Stalin. De naaste mede werkers van Jagoda zijn de vroegere chef der Gpoe Pauker, diens plaatsvervanger Wo- lowitsj en de chef van de afdeeling voor ge heime politiek, Moltsjoanof geweest. Genoemde personen zijn bovendien Duitsche spionnen geweest In bijzonderheden schet ste Boelanof vervolgens de voorbereiding van den aanslag op Jesjof, die door hem uit den Parachutist springt van record hoogte. Russisich record verbeterd. De Fransche parachutist, James Williams, heeft bij Chartres het wereldrecord valschennspringen ver beterd door van een hoogte van 10.800 meter te springen. Eerst op 200 meter van den grond opende hij zijn val scherm. Tot de opening van het scherm duurde zijn val 2 minuten 50 seconden, de daling met geopend valscherm duurde 18 seconden. Het oude record stond met 7900 meter op naam van den Rus Efdokimof. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs had hartelijk afscheid genomen van Alasius en Kriel en had beloofd, dat hij gauw weer eens terug zou komen. Alasius drukte hem op het hart, vooral erg voorzichtig te zijn, er waren tegenwoor dig veel slechte mannen op pad, dat had hij gezien met Dickie. Je mag nooit met mannen meegaan, Thijs, denk daar goed om, zei Alasius.. Thijs beloofde dat en ging op weg naar huis. Het was een gezellig avontuur geweest met die Hoedepet, maar eerlijk gezegd, verlangde hij nu toch wel naar een beetje rust en naar zijn bed. Oom Mopperniet zou nu wel zoo langzamerhand wakker geworden zijn en daarom liep Thijs stevig door. Hij heeft nu weer een avontuur beleefd, dat gauw is afgeloopen. Zou hij er nog meer hebben? En zouden ze nu heusch allemaal zoo goed afloopen?? Ik weet het niet, hoor. Afwachten maar. Laten we dus maar zeggen tot het volgende avontuur! Dag! ZONDAGMIDDAG-CONCERT UITGESTELD HAARLEM Woensdag. In verband met het groote succes van het Baskisch Ensemble „Eresoinka". zal een extra uitvoering op Zaterdag in Amsterdam en Zondag in den Haag gegeven worden, waar door het Zondagmiddag-concert- waarop Riek de Vries (alt-mezzo) en Giacomo Aletrino (tenor) Joodsche muziek en operafragmen ten zouden voordragen, tot nadere bekend making worden uitgesteld. Langzaam antwoordde Jagoda: ik weet het niet. Wysjinski: waarom loog je dan? Jagoda. daarop wensch ik niet te antwoor den. Wysjinski bleef aandringen. En telkens zei de Jagoda: daarop wensch ik niet te ant woorden. Tenslotte liet Wysjinski het er bij want de Russische wet geeft den verdachten het recht antwoorden te weigeren. Volgens de correspondent zag Jagoda er ver slagen uit. Hij sprak aarzelend en met tus- schenpoozen, alsof hij zich geweldig schaam de. Hij wist echter zeer goed wat hij zeide. Hij verklaarde op een gegeven oogenblik dat hij een deel van zijn verklaring wenschte af te leggen op de voorgenomen zitting met geslo ten deuren en toen Wysjinski ongeduldig zei de, dat zulks niet noodig was, keerde Jagoda zich geërgerd tot den openbaren aanklager en beet hem toe: ik weet precies wat ik zeg, ik zal dat vertellen op de geheime zitting. Jagoda erkende nu alles, behalve dat hij zelf spionnenwerk had verricht, en hij bleef beslist weigeren, dat te erkennen, ook toen Wysjinski aandrong. Volgens den berichtgever van de Tel. kwam Jagoda zelf zoo goed als niet aan het woord. De procureur- generaal liet voornamelijk de andere beschuldigden aan het woord en leid de het verhoor zoo, dat door hun ver klaringen de beschuldigingen tegen Jagoda bevestigd werden. AARDAPPELMARKT VLASMARKT ROTTERDAM. 7 Maart 1938. Aardappelen Drielingen Eigenheimers f 1.70—f 2 p. H.L. Brielsche Eigenheimers f 275—f 3 per H.L. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.40—f 2.75 p. H.L. Zeeuwsche Bonte en Blauwe f 2.80—f 3.20 id. Bonte en Blauwe Poters f 1.60f 1.80 id. Bevelanders f 2.20—f 2.40 per H.L. Bintjes f 2—f 2.25. Red Star f 2.20—f 2.50 per H.L. Westlandsche ronde zand f 4 per 100 K.G. Westlandsche kleine f 3.40 per 100 K.G. Met redelijken aanvoer, iets vasteren handel. Vlas-aanvoer 15.450 K.G. blauw, schoon f 0.65—f 0.75 p. kg 3000 K.G. Groningsch f 0.64—f 0.73 per kg. 12.700 K.G. Hollandsch Geel f 0.65—f 0.75 id. 270 K.G. Dauwroot f 0.57f 0.61 per kg. MARKT WOERDEN. Aanvoer 20 partijen kaas. Met rijksmerk le kwaliteit f 25 a f 26. Met rijksmerk 2e kwaliteit f 23 a f 24.50. Handel matig. PROGRAMMA DONDERDAG 10 MAART. HILVERSUM 1 1875 M. en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding.. Gramofoonmiuziek. 10.30 Omroeporkest en soliste. 11.00 Knipcursus. 11.30 Vervolg con cert. 12.30 AVRO-Dansorkest. 1,00 Solistencon cert. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonimu ziek. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoor dracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Avro- Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Het Kolisch Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededee- lingen, eventueel gramofoonmuziek. 8.15 Het Concertgebouw-orkest, Toonkunstkoor en so list. In de pauze: Kolisch Strijkkwartet. 10.30 Disco-nieuws. 11.00 Berichten ANP. Gramo foonmuziek. 11.3012.00 Avro-Dansorkest. HILVERSUM H, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonimuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Handen arbeid voor de jeugd. 5.30 Gramfoommuziek. 5.40 Vioolvoordracht. 6.00 Missiepraatje. 6.30 Vervolg vioolvoordracht. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weeroverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Overveensoh Da meskoor. 9.00 Lijdensmeditatie. 9.30 Vervolg koorconcert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Stichtsch Salonorkest. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg orkestconcért. 11.30—12.00 Gra mofoonmuziek. Na afloop Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Char les Emesco's kwintet, mmv. solist. 12.50 Radio- tooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.502.20 Frank Biffo's Koperkwintet. 3.103.25 Cause- serie „February Fill-Dyke" 3.35 Stedelijk Or kest van Bournemouth, mmv. soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Reg Purslove en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 „That the provincial writer should stay at home", discussie. 7.00 Piano voordracht. 7.20 Internationaal Staf-orkest van het Leger des Heils mmv. soliste. 8.05 Geraldo's orkest en solisten.. 8.50 Causerie „The way of peace (The balance of power)". 9.20 Berichten. 9.40 BBC- Theaterorkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Radiotooneel. 11.25 Maurice Winnick's Band. 11.5011.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 9.15—9.40, 10.40 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.40 Cantrelle-orkest (Om 1.50 Zang), 3.05 Viool en piano. 4.20 Zang. 5.20 Radiotoo neel. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal orkest, Raugel koor en soliste. 10.55 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Kleinorkest. 7.50 Erich Börschel's or kest. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Volksliederen- concert. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Het Rhein Mainische Landesorkest en het Om roeporkest. 1.35 Solistenconcert. 3.20 Amuse mentsorkest mmv. soliste. 6.30 Gramofoon muziek. 7.20 Omroeporkest, -koor, Collegium Musicum van de Universiteit en solisten. 9.55 11.20 Militair orkest, Trompettenkorps en soldatenkoor. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 De Witte Mo- riaenen. 1.00 Omroeporkest. 2.00—2.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Gevarieerd programma. 9.50 Servitana-koor en solist. 10.30—11.20 Omroep- dansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.30 Omroepdans- orkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Gra mofoonmuziek. 6.35 en 7.35 dito. 8.20 Radiotoo neel met muziek. 10.3011.20 Gramofoonmu- DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Herdenking van de oprichting van het „IJzeren Kruis". 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Operaconcert (Gr. pl.) 9.20 Berichten. 9.50 Viool en cello. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Het Nedersaksische symphonic-orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9