Toekomstoordeel. HEEMSKERK Twee Beverwijksche be middelaars voor de Rechtbank. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Hel overzicht van de Groenten- markt. De handel was bevredigend De aanvoeren van de verschillende groen- tensoorten ondergingen deze week nog geen groote wijzigingen. Van de glasproducten was het spinazie die iets ruimer werd aangebo den. Als vollegrondsproducten neemt witlof waarvan het aanbod grooter wordt, een voor name plaats in. De handel was over het algemeen gedurende de afgeloopen week opgewekter dan in de vo rige week, waardoor voor sommige producten hoogere prijzen werden verkregen. Boeren kool steeg de laatste dagen weer eens meer in welangsielling en maakte voornamelijk in het begin dezer week mooie prijzen. De no teeringen, die geregeld stonden van 3—5 ct. verbeterden tot 47 ct. per K.G. Prei bleek een zeer gevraagd artikel te zijn. De prijzen, die reeds vorige week op behoorlijk peil stonden, werden bij een zeer vlotten handel weer hooger. In de vorige opgaven stonden de noteeringen van 48 ct. doch deze week werden naar kwaliteit van 610 ct. per K.G. betaald. In den spruitenhandel was de stem ming ook iets williger, ofschoon over het al gemeen de prijzen geen groote verschillen vertoonden. De noteeringen stonden op 612 ct. terwijl als uitzondering soms een partijtje voor enkele centen hooger werd afgenomen. Waschpeen, die nog werd aangeboden, maak te naar soort noteeringen van 48 ct. per K.G. Witlof komt langzamerhand ruimer los Voor dit product bestond deze week iets meer belangstelling die de prijzen weer eenigszins ten goede kwam. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van 915 ct per K.G. Andijvie voor zoover nog aanwezig, was voor goede prijzen te verkoopen. Naar kwaliteit werd van 16—21 ct. per K.G. besteed. Spinazie werd deze week al iets ruimer aangevoerd dan vo rige week. De prijzen liepen vooral op de vei ling van Maandag nog al sterk uiteen. De prijzen, die in het laatste der vorige week be steed werden schommelden van 901.30 doch stonden aan het begin van deze week op 75— 1.15 per kist van 4 K.G. Rabarber maakt in aanvoer nog geen snelle vorderingen en blijft nog steeds tot kleine partijen beperkt. De noteeringen varieerden naar soort van 1416 ct. per bos. Voor roode kool was de vraag iets beter. Voor de beste soorten zijn de prijzen goed. Groene kool is niet mooi meer en werd verhandeld van 34 ct. Voor gele kool werd naar kwaliteit van 2—5 ct. per K.G. betaald. Van de soepgroenten hadden knollen van goede kwaliteit nog al belang stelling. De mindere soorten trokken niet bijster aan. Hiervoor werd naar soort van 141/2 ct. per stuk becaald. Voor selderie en peterselie waren deze week de noteeringen sterk aan den lagen kant. Uien zijn duur, doch dit product is bijna geruimd, zoodat een hooge prijs weinig ge wicht in de schaal legt. Winterwortelen staan vrijwel op een prijs van 21/»3Ï& ct. De afname in den aardappelenhandel is den laatsten tijd iets williger. Van een prijsverbe tering van eenige beteekenis was echter niets te bespeuren., VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden hield gisteravond in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk een ledenvergadering. De heer H. ter Hoeve hield een inleiding over Mattheus II: 20—30. J t De voorzitter deelde vervolgens mede. dat a.s. Zondag in het Ned. Herv. Verenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat een Jeugd dienst zal worden gehouden. Voorganger is Ds. van Dijk. Op Oonderdag 17 Maart zal, eveneens m het verenigingsgebouw een tweede opvoering van het tooneelstuk „Eigen Wegen" van Siebe de Jong plaats hebben. Na de pauze hield de heer Van Herwijnen een boekbespreking over de Camera Obscura van Hildebrand. DE OPVOERING VAN SPOKEN. Zooals wij reeds berichtten zullen „De Jonge Spelers" op 31 Maart voor de leden van het Vara-tooneelfonds een opvoering geven van het drama „Spoken" van Henric Ibsen. De bezetting van dit stuk is als volgt: Mevr. Al ving: Marie Meunier; Oswald, haar zoon, Jan Seves; Ds. Manders: Ben Groene- veld; Engstrand. schrijnwerker; A. Burgdorf- fer; Regine, kamermeisje bij mevr. Alving: Nelly Ernst. De regie van dit stuk berust bij Anton Burg- dorffer. Lucas Wensing schilderde de decors. VOCAAL EN INSTRUMENTAAL CONCERT. Dinsdagavond geven het Doopsgezind Ge mengd Zangkoor, het Mannenkoor Zanglust, beiden onder directie van den heer H. van Dijk en het symphonieorkest .Euphonie" uit IJmuiden-Oost, dirigent de heer Marinus Adam een gemeenschappelijk concert in het Kenne- mer Theater. Het programma vermeldt voor mannenkoor „Israël" van W. Hespe; „Gnadig und barm- herzig" van Grell; „Die Almacht" van Schu bert; „Stjenka Rasin" een Russisch lied; „Spreekwoorden Quodlibet" van A. Claessens en het soldatenkoor uit de opera „Faust" van Gounod. Het Doopsgezind Gemengd Koor zingt „Tu as tout seul" van Sweelinck; „De Gypten" van Fred. J. Roeske; „Sirenen" van Flipse en „Ellen" van Isr. Olman. Tenslotte vermeldt het programma voor Euphonie de ouverture „Allessandro Stradella van Von Flotow"; „Humoreske" van Dvorak: de balletmuziek uit de opera Faust; de wals „Geschichten aus dem Wienerwald" van Joh. Strauss: Intermezzo uit „1001 Nacht" even eens van Strauss en de Turksche marsch van Mozart. (De Amerikaansche Universiteit van Oglethorpe gaat een onder- aardsch gewelf bouwenwaarin documenten, films, boeken, gramo- foonplaten enz. luchtdicht worden opgeborgen en dat eerst over 6000 jaar mag worden geopend om den dan levenden te vertellen van onze cultuur.) Hoe zal de menschheid na zesduizend jaren Een oordeel vellen over ons bestaan, Als documenten komen openbaren. Hoe wij geworsteld hebben en gedaan? Zal zulk een oordeel gunstig mogen heeten Zal 't medelijdend zijn of vol van spot? Het antwoord hierop kan geen onzer weten; Want vroeger sterven is ons aller lot. Wij hebben zelf in dit verlichte heden, Gelegenheid gevonden om te zien. Hoe menschen leefden in zoo grijs verleden, Hoe haar gedachten waren bovendien. Egypte heeft ons graven nagelaten. Die veel onthullen van dien ouden tijd, Al blijven er nog talrijke hiaten. Waaraan de wetenschap haar speurzin wijdt. Met veel ontzag voor die Egyptenaren, Bekijken wij hun kunst en hun critiek, Wij zien bewonderend, hoe ver zij waren. Wij, uit de eeuw der bijtende critiek. Zij hebben nooit bedoeld te demonstreeren Wat zij bereikten, voor het nageslacht, Integendeel zij wilden ieder weren, Die storing in de rust der dooden bracht. Wij zeggen nu met voorbedachten rade Tot menschen over zesmaal duizend jaar: Treedt binnen en bewonder onze daden, Zoo prachtig hadden wij 't al voor elkaar. Zal dan de nazaat onze kunst waardeeren, Bewondrend voor ons technisch kunnen staan En zelfs beschaamd deemoedig constateeren: Wat is de menschheid achteruitgegaan? Ik weet het niet. ik kan er slechts naar gissen, Ik zal niet zijn bij 't oopnen van 't gewelf. Maar stellig zal men niet in 't oordeel missen: Wat was men toen tevreden met zichzelf. P. GASUS. BENOEMING HOOFD-CONTROLEUR. Naar wij vernemen hebben B. en W. benoemd tot hoofdcontroleur bij den Dienst voor Sociale Zaken den heer W. van Woensel uit Alphen aan den Rijn, die op 1 April a.s. als zoodanig in dienst zal treden. Met ingang van dien datum zal de heer A. Harbers, die gedurende eenige jaren als controleur van Maarschap- pelijk Hulpbetoon en later van Sociale Zaken dienst deed, zijn plaats in het politiecorps weer innemen. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de onderlinge wedstrijden voor het clubkampioenschap van „Sans Atout" luiden als volgt: Groep I Noord-Zuidlijn: 1. J. BosW. de Boer 40 rn.p.; 2. J. PauwL. Mouton 51 m.p.; A. Tand—H. van Essen 52y2 m.p. 4. W. G. KleyneG. C. H. Tabak 56y2 m.p. Oost-Westlijn: 1. H. KluftK. v. d. Wal 431//2 m.p.; 2. A. TabakP. Amse 47 V2 m.p.; 3. A. RoodzandTh. Braam 51V2 m.p.; 4. mevr. DilP. Daalhuizen 57 Vo m.p. Groep 3: Noord-Zuidlijn: 1. C. Spruit G. Zoontjes 38V2 m.p.; R. Ree—J. Berlee 49y2 m.p.; 3. mevr. BraamJ. v. d Berg 53'/2 m.p.; mevr. KokC. Nijman 58 V2 m.p. Oost-Westlijn: G. SteenbergenJ. de Vries, 39 m.p.; 2. C. GeldermansR. Hoen 47y2 m.p.; mevr. TabakJ. Broekhuizen 48 J/2 m.p. 4. W. ManteH. Bruinenberg 65 m.p. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn: Noord-Zuidlijn: 1. L. Kleyn—J. Bloemendaal 64 m.p.; 2. J. N. van LeeuwenJ. Numan, 65 m.p.; 3. de heer en mevr. Van der Linden 72V2 m.p.; 4. J. DilG. Tabak 77 mjp.; 5. J. Boom—J. Blom 96y2 m.p. Oost-Westlijn: 1. mevr. SteenbergenJ. Nijman 59 m.p.; 2. P. van Groningen—N.N. 7OV2 m.p.; 3. J. BamhornH. Scheffer 78 m.p. 4. de heer en mevr. Van Amstel 82 m.p.; J. KokP. van der Werff 85y2 m.p. Pierre Fresney en Erich von Strobeim in „De groote Illusie". (Kennemer Theater, Beverwijk.) De nieuwe bioscoopprogramma's. Kennemer Theater. Het Kennemer Theater draait vanaf heden als hoofdnummer „De groote illusie" met Erich von Stroheim en Jean Gabin in de hoofdrollen. Bij het begin van den wereldoorlog worden de Fransche officier, graaf de Boeldieu en luitenant Maréchal bij de vliegers opgeroe pen. Hoewel zij tot de beste vliegeniers be- hooren, worden zij op zekeren dag door Duitsche jachtvliegtuigen neergeschoten Beide Franschen worden gevangen genomen en naar een in Duitschland gelegen krijgs gevangenkamp gezonden, waar zij andere Fransche officieren ontmoeten en dus door deze broederlijk ontvangen worden. Het leven in het kamp is echter zeer een tonig. De gevangenen beramen daarom een ontvluchtingsplan, doch als zij op het punt staan dit uit te voeren, worden zij naar een ander kamp overgeplaatst. Boeldieu, Maréchal en Rosenthal, die tot een rijke Joodsche fa milie behoort, worden naar een vesting ge zonden waar het bevel gevoerd wordt door den Duitschen jachtvlieger, die de beide Fran schen met hun vliegtuig onschadelijk gemaakt heeft. De vliegenier behandelt de Fransche officieren meer als gasten dan als gevange nen. De correcte handelwijze van den Duit- scher belet de Boeldieu niet de ontvluchting van zijn twee kameraden, voor te bereiden en ten uitvoer te brengen, waar bij hij echter zelf neergeschoten wordt. Maréchal en Rosenthal zwerven van veld tot veld, tot zij zich in een boerderij van een oorlogsweduwe weten schuil te houden. Hier ontmoeten beide vluchtelingen dezelfde moei lijkheden als Boeldieu tegenover den com mandant van de vesting ondervond. De weduwe, hoewel zij natuurlijk heel koel tegenover landgenooten van de moordenaars van haar man staat, is te fijngevoelig om deze menschen de deur uit te zetten. Beide mannen weten van hun kant zich moeilijk te gedragen tegenover deze nog zeer jonge vrouw. Na korten tijd wordt zelfs Maréchal op de jonge weduwe verliefd. Ondanks al haar vaderlandsliefde kan deze laatste Maréchal toch niet weerstaan. De vluchtelingen kunnen echter niet lang in de boerderij verblijf hou den, daar zij anders misschien zouden ge vangen genomen worden en de vrouw dan van verraad zou worden beschuldigd. Maré chal belooft haar echter na den oorlog terug te zullen keeren. Beide vrienden vluchten verder door het land, totdat het hun eindelijk na een gevaarlijke zwerftocht gelukt de Zwit- sersche grens over te steken. Het tweede hoofdnummer is „Ten Westen van Shanghai" SLöJDCURSUS. Zaterdag wordt in de bovenzaal van de Zeewij kschool een tentoonstelling gehouden van werkstukjes, gemaakt door de leerlingen van den Slöjdcursus. De expositie wordt des middags om 3 uur geopend. SANTPOORT R. C. BREDERODE. A.s. Zondag spelen: Kennemers IIIBréderode I 10 uur Brederode jun.H. F. C. jun. 12 uur Zaterdagmiddag 3 uur wordt gespeeld: Brederode adsp.—Beverwijk adsp. 3 uur NESTKASTJES VAN „SANTPOORTS BLOEI". Behoudens toestemming van de betrokken autoriteiten heeft het bestuur van „Sant- poort's Bloei" het voornemen een 25-tal nest kastjes in het Rijkenspark op te hangen. TURNUITVOERING. Zaterdagavond geeft de plaatselijke afdee- ling van den N. A. S. B. in „De Weyman" haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van den heer Kraak. Te Brussel heeft men een nieuwe oplossing gevonden voor het steeds dringender wordende vraagstuk der parkeerplaatsen. Deze worden thans „onderaardsch" aangelegd. Op de rechterfoto ziet men den ingang van zoo'n parkeergelegenheid en links den uitgang. VERGADERING NED. TUINDERSBOND. Donderdagavond hield de afdeeling Heems kerk van den Ned. Tuindersbond een verga dering in café „Flora", onder voorzitterschap van den heer R. W. A. Muijen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, die op Donderdag 17 Maart te Amsterdam wordt gehouden, werden aange wezen de heeren J. Rol en Nic. Henneman. Door de controle-commissie werd medege deeld dat boeken en bescheiden van den pen ningmeester H. Tijms in correcte orde waren bevonden. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. De door het hoofdbestuur voorgestelde contri butie-verhooging is door de afdeeling reeds aangenomen, doch de afgevaardigden kregen opdracht voor te stellen de geheele contri butie-verhooging ten goede te doen komen aan het hoofdbestuur. Voor alle andere pun ten kregen de afgevaardigden vrij mandaat. Bij de rondvraag deelde de heer G. Schoe- huis, lid van het Armbestuur een en ander mede over de mest, welke momenteel van ge meentewege wordt verstrekt. De betrokken tuinders behoeven zich niet op het standpunt te stellen ..Een gegeven paard moet men niet in de bek zien", doch wanneer er klach ten zijn over kwaliteit of hoeveelheid, dient men zich dadelijk bij het Armbestuur te ver voegen. Nadat ook de vastrecht-tarieven van het P.E.N. aan een bespreking waren onderwor pen, sloot de heer Muijen de vergadering. HUWELIJKEN 1937. Het aantal huwelijken bedroeg in 1937 ruim de helft meer dan in 1936. In laatstge noemd jaar waren er 22 paren en in 1937 35, die zich in den echt lieten verbinden. Het aantal echtscheidingen bedroeg in beide ja ren 1. IEPENZIEKTE. Ter voorkoming van een strafrechterlijke vervolging dienen belanghebbenden er op te letten, dat de op hun terreinen gemerkte zieke iepenboomen vóór 1 April a.s. zijn ge veld. Ook behoort te worden gelet op de on- schadelijkmaking van schors en takken. VOLONTAIR TER SECRETARIE. Als volontair ter gemeentesecretarie Is toe gelaten, de heer W. M. Tjepkema te Haarlem. VERLOTING. Aan de Meisjesvereeniging „Ora et Labora" is toestemming verleend tot het houden van een verloting, waarvan de trekking is be paald op Maandag 25 April 1938. CHR. TOONEEL. Op Donderdag 17 Maart zal de Chr. Kna- penvereeniging een uitvoering geven in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden „Samuel". R.K. VROUWENBOND. Op Donderdag 17 Maart houdt de R.K. Vrouwenbond haar jaarvergadering des avonds half acht in het R.K. Vereenigingsge bouw. Op deze avond zal de Weleerw. heer kape laan P. Perquin, uit Voorschoten, spreken. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 13 tot 20 Maart is de win kelier W. de Ruyter aangewezen voor de ver koop van goedkoope onvermengde margarine, alsmede bak- en braadvet. CASTRICÜM JAARVERGADERING E. H. B. O. De vereeniging Eerste Hulp Bij Ongelukken houdt op Maandag 14 Maart in Hotel Broks- ma haar jaarvergadering. De agenda ver meldt o.m. de jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse, bestuursverkiezing wegens aftreding van mevr. Van Berkel— Nijsen, mej. K. Bakker en de heer C. M. Juf fermans, bespreking van de viering van het tweede lustrum en de benoeming van eên feestcommissie. Op 28 Maart wordt de laatste cursusavond gehouden. Tegen beiden twee maanden geëischt. Een adres in een sigaret. Twee Beverwij kers hadden eind Augustus en begin September 1937 eenige jongemannen geld verstrekt om naar Spanje te gaan en zich daar te voegen bij de republikeinsche troepen. Na vele omzwervingen en ontberingen waren deze jongemannen weer in Nederland terug gekeerd. Twee van hen hadden wel een solda tenuniform aangetrokken doch toen was hun de moed in de schoenen gezakt zooals de Officier in zijn requisitoir opmerkte en hadden zij ingezien dat men als Nederlander niet tusschen vreemde soldaten moest gaan vechten. De bemiddelaars hadden behalve het geld ook nog een sigaret gegeven waarin zich een papiertje bevond dat een adres bevatte te Parijs waar de jongemannen zich moesten vervoegen. Als eerste getuige werd een los werkman uit Den Helder gehoord, die verklaarde f 27 in een enveloppe te hebben ontvangen. Officier van Justitie: Wisten je ouders dat je naar Spanje ging?" Getuige: Ja, mijnheer. Officier: En vonden ze dat goed? Get.; Nou, m'n moeder wilde het eigenlijk niet hebben, maar ik was meerderjarig. President: Toen je in het Zuiden aankwam en moest vechten, ben je er toen van door ge gaan? Get.: Ja mijnheer. Pres.: Het principe zat er dus niet erg diep in De volgende getuige was een dertigjarige arbeider uit Beverwijk die eveneens in Augus tus het plan had opgevat om naar Spanje te gaan. President: Waarom bent U eigenlijk naar Spanje gegaan? Get.: Ik dacht dat ik daar werk zou kunnen krijgen. Pres.Maar vechten is toch geen werk. Get.: Nee, ik dacht dat ik burgerlijk werk zou kunnen verrichten. Pres.: Maar dat is hier toch niet door ver dachten aan u voorgespiegeld. Get.: Neer, maar ik had hier niets Uit het verdere verhoor bleek dat getuige eenigen tijd in een concentratiekamp opgeslo ten was geweest. Na zijn vlucht had hij ook nog twee maanden in een ziekenhuis in Frank rijk doorgebracht. Ook thans was hij nog onder dokter's behandeling. Een der verdachten merkte op dat hij nooit had gezegd dat er in Spanje ander werk te vinden zou zijn dan deelnemen aan den oor log. Over financieele voordeelen is nooit ge sproken. De derde getuige, een 29-jarige Beverwijker, was met het geld niet verder gekomen dan Beverwijk. Hij had namelijk een vriend ontmoet die hem voorgesteld had om „maar 'n borreltje te nemen". Dit verleidelijk aanbod werd aan genomen met het gevolg dat van het geld geen cent meer over bleef. Waarom hebt U, toen u merkte dat het idee van Spanje geen bekoring meer voor u had, het geld niet teruggegeven, merkte de President op, dit is eigenlijk verduistering. Ceen ronselarij. De subst. Officier van Justitie mr. W. M. Paar- dekooper Overman zeide in zijn requisitoir dat men hier niet te doen had met ronselarij. Het plan is van de getuigen zelf uitgegaan. De ver dachten hebben eerst ontkend doch later toe gegeven gelden te hebben verstrekt. Na heel veel moeite zijn de getuigen weer naar Neder land teruggekeerd, dit heeft ook de regeering die de terugreis voor een groot deel moest be talen, veel geld gekost. De verdachten die terdege wisten wat de jongemannen in Spanje te wachten stond hadden verstandiger moeten zijn en het plan moeten afraden. Hierdoor zouden zij de jon gens en hun ouders veel leed hebben bespaard. Spr. achtte de gepleegde feiten strafbaar en eischte tegen ieder der verdachten een gevan genisstraf van 2 maanden. De verdediger mr. S. de Jong kon zich met dit requisitoir wel vereenigen. Spr. bepleitte echter ten aanzien van de bepaling van de strafmaat uiterste clementie. Uitspraak 24 Maart. BIJ HET HENGELEN VERDRONKEN, AALSMEER, 10 Maart. Gistermiddag is het vijftienjarige knechtje, J. van der Bijl, van den kweeker P. Alderden aan den Oosteinder- weg te Aalsmeer, verdronken. De jongen is in zijn vrije uurtje aan den slootkant gaan hen gelen. Hij is daarbij te water geraakt, hetgeen door niemand is opgemerkt, met het gemelde noodlottige gevolg. De jongen was oudste zoon van de weduwe Van der Bijl uit Hoofddorp. HOLLAND—AMERIKA LIJN Burgerdijk, Rott. 11. Tampico 8 v. Havana. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 10 te Antw. Danisterdijk, Vanc. n. Rott. 9 te Seattle. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 9 te San Ffranc. Statendam, 8 v. N.-York te Cristobal. Boschdijk, 8 v. N.-Orleans te Galveston. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. via L'pool 8 op 1245 mijl WZW van Land's End. Narenta, Vanc. n. Rott. via Havre 8 1100 m. NW. van Valencia. Lochmonar, Vanc. 11. Rott 9 te Glasgow. HALCYON LIJN Stad Dordrecht 11. Pto Ferrajo p. 9 Dung. Maasburg, 9 v. Vlaard. te Schiedam. Rozenburg, 9 v. Vlaard. te Cagliari. Stad Zaandam, 9 v. Vlaardingen te Cagliari HOLLAND—AUSTRALIè LIJN Aagtekerk (uitr.) p. 10 Perim. Marken, 10 v. Hamburg te Bremen. HOLLAND AFRIKA UJN Springfontein, 10 v. Rott. te Beira. Jagersfontein (th.) 10 te Antw. Jlijkerk, 10 v. Rott. te Breinen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) p. 9 Gibraltar. Serooskerk (thuisreis) 10 v. Hongkong. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 8 v. Madras. KON. NED STOOMBOOT MIJ Achilles, 8 v. Beyrouth te Mersina (verb.) Agamemnon, 8 van Palermo te Croton. Ajax, 8 van Catania n. Messina. Hercules, 9 v. Algiers n. Malta. Oberon, 9 v. Hamburg n. Amst. Oranje Nassau, 9 v. Paramaribo 11. Amst. Orestes, Chili n. Amst. via L'pool p. 9 Azoren Orpheus, 9 v. Amst. n. Kopenhagen. Saturnus, 9 v. Piraeus n. Thessaloniki. Triton, 9 v. Tunis n. Malta. Venezuela. Piraeus n. Amst. p. 10 Lydd. Baarn, Chili n. Amst via Duink. p. 9 Lizard. Juno, Thessal. n. Calais 10 v. Gibraltar. Deucalion, 9 v. Luxuri n. Lipari. Berenice, 10 v. Amst. 11. W.-Indië. Rhea, 10 v. Amst. n. Gdynia. Orion, 10 v. Amst. n. Rott. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART Ml. Glenaffaric, Japan 10 te Belawan. Hector, Japan n. Rott. 10 v. Hongkong. Glenbeg, 10 v. Dairen te Rott. Polydorus. Batavia n Amst. 10 v. L^- Helenus, 8 v. Batavia n. Amst. Menelaus, Japan n. Rott. 9 v. Kobe Atreus, 5 v. Hongkong n. Amst. KON. HOLL. LLOYD, Eemland, 9 van Amsterdam naar B.-Ayres. ROTTERDAM—ZL'ID-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 9 v.Victoria (Braz.). ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) 10 te Sabang. Sitoebondo (thuisr.) 9 v. Liverpool. Kota Gede (thuisr.) p. 10 Ouessant. Tapanoeli (thuisr.) 9 te Suez. Weltevreden (uitr.) p. 9 Gibraltar. STOOMVAART MIJ N EDE KL, AND. Chr. Huygens (thuisr.) 10 v. Algiers. Poelau Roebiah, 9 v. Amst. te Hamb. Poelau Laut (thuisr. 10 v. Suez. Poelau Bras (uitr.) 9 te Sabang. Enggano (uitr.) 9 v. Singapore. Mapia (thuisr.) 9 te Belawan. WIJK LIJN Naaldwijk, Ldn. n. Stamboul p. 9 Dungeness Zonnewijk, 9 v. Kaapstad te Beira. Traankokerij aangekomen. Gisteren passeerde alhier de Noorsche traankokerij ..Jenny" komende van Zuid- Georgië. Het schip was 31 1.1. vandaar naar Engeland vertrokken voor orders, doch kreeg onderweg opdracht naar Amsterdam te ko men waar het zijn lading traan zal lossen. Ertsaanvoer. Het Deensche stoomschip Harriet is van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. AANGEKOMEN. 9 Maart: Regeja m.s. Londen Cabo m.s. Londen 10 Maart: Themis s.s. Bremen Borthwick s.s. Leith Harriet s.s. Bilbao Gateshead s.s. New Castle Hontestroom s.s. Londen Wallace Rose s.s. Swansea Jenny s.s. Zuid Georgië VERTROKKEN. Kaunas s.s. Klaipeda Stad Maassluis s.s. Narvik IJstroom m.s. Leith Rhein s.s. Hamburg Aurora s.s. Hamburg Salland s.s. Hamburg Borgila s.s. Oslo Trito s.s. Rotterdam Orpheus vs. Kopenhagen 1 Maart: Eemland i.s. Buenos Aires Trsat s.s. Swansea Hasewint m.s. Exmouth Herstellingen uitgevoerd. Het in ballast van Rotterdam te Amsterdam aangekomen Nederlandsche stoomschip Stad Maassluis heeft in het droogdok eenige her stellingen uitgevoerd en is gisteren weer in ballast naar Narvik vertrokken om een lading erts in te nemen. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ned. Indië vertrokken Nederlandsche motor schip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diep gang van 8,4 Meter. HAARLEM, 10 Maart. Getrouwd 10 Maart: W. H. Kleefman en P. Sminia; W. H. Renout en J. Brugman; A. F. de Braai en E. H. de Braai. Bevallen: 7 Maart: C. A. W. Walker—v. Spanje, z.; 8 Maart: H. C. BankeWeijling, z.; R. Vader— Frederiks, d.; G. Hoogenboomv. Arnhem, z.- 9 Maart: G. Aarts—Nowak. 2 z.; H Bruyei Brumewoud—Dörr, d.; L. C. Bogaert—Mahu, z.; M. Lange veld—Hulschbosch, z.; S. G. de Laat—Florie, z.; A. C. de Wit—Plum, d.; M. C. de Jongh—Veen, z.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6