I SANTPOORT IN VROEGER EEUWEN. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De veranderingen aan het Buurwegje. Dc Noordzijde van het Buurwegje (Midden Dorpstraat) met oude huizen, gebouwd in de 17e eeuw. De heer J. S. Visser te Santpoort schrijft ons: Slechts 3 jaren zijn sinds de verkooping van 1784 verloopen en wederom komt het huis in veiling. Het is 6 Juni 1787. De heer Jan Buyssant eigenaar van de Bleekerjj en wonende aan het Burenwegje is overleden kort nadat hij het bekende Toesienderhuisje had gekocht. Waarschijnlijk was het bekend, dat ernstige onderhandelingen gaande waren over den verkoop van de Bleek. Runneboom als goede buur, rekende er dan ook stellig op, dat de nieuwe eigenaar van de Bleek ernstig gegadigde naar de woning van Buys sant zou worden. Hier was strijkgeld te ver dienen! Runneboom bood er dan ook lustig op los. Spoedig was de koopsom van 10 jaren geleden overschreden, f 700 werd geboden, f 750, 800 en tenslotte bereikte Runneboom zelfs de f 900. Niemand bood hooger en vriend Runneboom had naar zijn overtuiging de plok reeds in handen. Maar, o wee, de toekomstige eigenaars van de wasscherij vonden den prijs te hoog. Bij afslag werd geen mond open gedaan, en buurman bleef er aan hangen. Uit den aard der zaak deed Runneboom alle mogelijke moeite om zich van den strop te ontdoen. Wij zien namelijk een nieuwe koopacte, gedateerd 11 Juli 1787, dus 5 weken later. Runneboom had een koo- per gevonden al was het onder zeer bezwa rende omstandigheden. Wederom lezen wij dat er een kustingsbrief was opgemaakt, Waaruit ten volle blijkt dat Runneboom er ernstig op gesteld was om van het koopje af te komen. Maarten Klaver werd huurder voor den tijd van 9 jaren tegen een huur van f 100 per jaar. Na de negende huursom be taald te hebben ging het pand stilzwijgend in zijn bezit over. Gedurende den huurtijd was Klaver ver plicht; het huis met erf op zijn kosten in goe den staat te onderhouden. Mocht Klaver ech ter twee achtereenvolgende jaren achterstal lig blijven, dan had Runneboom het recht de huur als geëindigd te beschouwen, zonder eenige verplichting tot terug betaling van eenig bedrag. Intusschen was het verder be zit van de Erven Jan Buyssant ook ln an dere handen overgegaan. Wij lezen namelijk, dat de belendingen waren: Ten Oosten Run neboom, ten Westen Herman Hendrik Tim mer en Willem van den Bosch. Ten Noorden dezelfde heeren en ten Zuiden het Buren wegje met de Weyman en zijn stallen en schuren. Slechts een paar punten zijn uit deze overeenkomst nog te putten. Het be langrijkste is wel, dat het geheimzinnige Toesienderhuisje is verdwenen of althans opgeheven. Santpoort behoeft echter niet beangst te zijn want „Toezicht" is gebleven. In ons eerste stukje hebben wij de hulp in geroepen van de lezers om op die wijze op heldering te verkrijgen van het ons onbe kende woord „Toesienderhuisje". Bij ons on derzoek* in de lexicons van oude Nederland- sche woorden kwamen wij niet verder dan het woord „opzichter" voor „Toesiender". Voor enkele dagen hadden wij het genoe- ge van den heer Kohier te Haarlem geboren 11 Mei 1856 te Bloemendaal een schrijven te ontvangen met volledige opheldering. De heer Kohier heeft van zijn 2e tot zijn 25e jaar in Santpoort gewoond. Hij heeft, toen gekend twee „Toesienderhuisjes" waarvan één aan den Duin en Kruidbergerweg. Het was een klein houten huisje, gelegen ten Noord-Oosten van het tegenwoordige land huis ,.De Voorpost", iets voor den toegang naar het landgoed van mevr. van Hoorn. In den tijd van Kohier was het bewoond door den jachtopziener of koddebeier Wou Twist en droeg het toen. nog den naam van Toe sienderhuisje. Uit informaties ingewonnen bij den weled. heer Cremer op wiens terrein hét huisje had gestaan is gebleken dat Wou Twist omstreeks 1900 opgevolgd is door Jaap Twist. De naam Toesienderhuisje was toen buiten gesteld en in dien tijd spottenderwijs in de omgeving vervangen door den naam van „De Ark van Noach". Het tweede Toe sienderhuisje heeft volgens den heer Kohier gestaan ongeveer ter plaatse van de tegen woordige kruising van den Middenduinerweg en Enschedelaan. In zijn Santpoortschen tijd woonde daar de heer Grijzen die jachtopzie ner was en toezicht hield over het „Terras" en dé „Neethof" eigendom van de familie Wickevoort Cronunelin. Na Grijzen stond het bekend onder den naam van „Het Huisje van Poodt". Omstreeks 1915 is het afgebroken. Wij twijfelen er dan ook niet aan of ons Toesienderhuisje aan het Buurwegje was de woning van den koddebeier die belast was met het toezicht over de „Wildernisse" zoo als in 1700 de terreinen van het tegenwoor dige Boschbeek in de officieele stukken wer den genoemd. Bezien wij het bekende bosch- wachterhuis met den in krulletters geschil derden naam „Boschbeek" dan zou het ons niet verbazen wanneer een nader onderzoek zou aantoonen, dat na den verkoop van ons Toesienderhuisje in 1787 aan de eigenaren van De Bleek, ons Boschbeek het niéuwe Toesienderhuis is geworden. Het tweede punt uit ons koopcontract betreft De Bleek. Wij meenen als vaststaande te mogen aan nemen. dat in het laatst van de 18e eeuw ons mooie buiten Vlugthoven nog een be kende bleekerij was die floreerde. De nieuwe eigenaars woonden beiden aan het Buren wegje. Vermoedelijk in het vroegere Toe sienderhuisje. Blijkbaar was de wasscherij dus nog niet tot woonhuis verbouwd en ston den de twee droogschuren nog gedeeltelijk over den ouden Heerenweg. De schilder en glazenmakerswerkplaats van den heer Klaver ging goed vooruit. Jammer was het voor den ouden baas, dat hij geen zoons had. Bij zijn overlijden omstreeks 1820 ging de zaak in handen van zijn dochter over, die blijkbaar een gulden tijd medemaakte. Spoedig was ze verplicht paard en rijtuig aan te schaffen om op die wijze haar personeel te controlee ren. Alle groote buitenplaatsen in den verren omtrek behoorden tot haar opdrachtgevers en tal van de oudere Santpoorters herinne ren zich nog haar telkens te hebben gezien. Omstreeks 1865 werd het huis schilders werkplaats. tuin en boomgaard na overlij den van de eigenares aan den bekenden heer Schneider en later diens beide zoons overge daan, die tot heden de reputatie van de familie Klaver hebben hooggehouden. Het was onder den heer Schneider dat de eerste wijziging in den ouden toestand van het Buurwegje een aanvang nam. Hij liet voor zijn zuster door den meester timmerman Van Wort een flink modern huis bouwen (nu ga rage Koster) op het gedeelte van zijn boom gaard tegen het terrein van het oude Toe sienderhuisje aan, welk huisje intusschen verbouwd was in een flink woonhuis met schuur en kapberg voor den rietdekker Van Goeverden. Nog ruim 60 jaren moesten verloopen voor dat wederom ingegrepen kon worden. Een betrekkelijk kleine brand vernielde de stal len van de Weyman. Voorloopig konden het Gemeentebestuur en de eigenaar niet tot overeenstemming komen voor herbouw. En kele jaren later trof hetzelfde lot het oer oude „Waidmanshuis". Nieuwe onderhande lingen werden aangeknoopt. Het welbewust optreden der Gemeente in het algemeen be lang, gepaard aan een groote geldelijke op offering van den eigenaar van de Weyman ten algemeenen nutte maakte het voor en kele jaren mogelijk de geheele Midden Dorp' straat tot een primaire wegbreedte te ver- breeden. En hiermede geachte lezers, eindigen wij mede namens onze nieuwe stichting „De Vrienden van Oud-Santpoort" de geschiede nis over twee eeuwen van het oude Buur wegje. worden. De voorgenomen uitbreiding van het werkterrein, zooals huisverzorging, uitzen ding naar herstellingsoorden en de voorbe reiding voor een geestelijke- en ziekenver pleging, kunnen dan ook voorloopig niet tot uitvoering worden gebracht. Aan badgelden is ontvangen f 3117.221/2 (vorig jaar f 3028). In totaal werden 18001 baden tegen 17675 in 1936 verstrekt. Aan huur van vergaderzalen is over het afgeloopen jaar meer ontvangen dan in 1936. Met een afschrijving van f 1194.32 (vorig jaar f 1189.41) waren thans de uitgaven f 374.43 hooger dan over 1936. Het nadeelige saldo van het badhuis over 1937 bedraagt dus f 2224,36 (vorig jaar f 2364.96), hetwelk tot nu toe is gedekt door een gemeentesubsidie van f 1150 zoodat een nadeelig saldo van f 1074,36 verblijft. Met inbegrip van een ongedekt gebleven saldo over 1936 zijn de ontvangsten van de afdeeling Wijkverpleging f 2741.30. Om tot dit resultaat te komen is over 1937 een groot aandeel van de gemeente-subsidie ten goede van deze afdeeling gekomen. Door de wijkverpleegster werden 3802 huis bezoeken afgelegd, verdeeld over 117 patiën ten. Ten behoeve van de afdeeling Kraamver- zorging werd over 1937 ontvangen f 1765.52 en uitgegeven f 1758.37, zoodat een voordeelis saldo geboekt kon worden van f 7.15. Uit het verslag van de afdeeling T.B.C.-be- strijding blek, dat er een nadeelig saldo te boek stond van ruim f 2797. De heer Timmer die over deze afdeeling het verslag uitbracht, deelde echter mede, dat de afdeeling het na deelig saldo bijna geheel van de gemeente terugkrijgt. In al de jaren van de T.B-C.-ibe- strijding door de afdeeling Beverwijk is het niet voorgekomen, dat er zoo'n groot aantal T .B.C.-patiënten in een jaar verpleegd werden 20 patiënten waren in verschillende sanato ria' ondergebracht. Ondanks dit groote aantal is het echter niet voorgekomen, dat een patiënt werd afgewezen. De rekening der vereeniging sloot met een nadeelig saldo van f 888.IIV2. De heer Reijnders deelde tenslotte nog mede, dat de theekransjes f 148.25 hadden opgebracht. Het bestuur heeft gemeend om van deze gelden een fonds te stichten ten be hoeve van sociale voorzieningen voor het per soneel. De voorzitter heeft met eenige vriendelijke woorden den heer Reynders dank gebracht voor het uitvoerige financieele verslag en voor het uitnemende beheer der financiën. Het BEVERWIJK JAARVERGADERING VAN HET WITTE KRUIS. Gisteravond heeft de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Noord-Hollandsche Ver eeniging „Het Witte Kruis" eeii ledenvergade ring in het wijkgebouw aan de Baanstraat gehouden. De voorzitter, de heer C. Dingier Sr., be treurde in zijn openingswoord de slechte op komst van de leden. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering, bracht de secretaris de heer J. M Deegenaar, het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat het ledental tot 12-57 was gestegen. Meer en meer zal er toe worden overgegaan voor het langdurig verbruik van verplegingsartike- len een klem bedrag in rekening te brengen. Ook voor de hulp van wijkverpleegster kraamverzorgster kunnen nu, indien hulp voor geruimen tijd wordt verleend, betrekke lijk lage tarieven berekend worden. Alvorens de heer Th. W. Reijnders het financieele verslag betreffende de vereeni ging en haar afd. uitbracht, gaf hij eerst een kort overzicht van het afgeloopen jaar. Over het algemeen mag worden gezegd, aldus de heer Reynders, dat het vereenigingsjaar over 1937 financieel niet is tegen gevallen, be houdens dan de afdeeling T.B.C.-bestrijding die meer gelden heeft noodig gehad, dan bij de vaststelling van de begrooting 1937 kon worden vermoed, hoewel ook hier tenslotte de eindrekening nog meeviel. Er is n.l. meer aan particuliere bijdragen ontvangen, dan aanvankelijk werd verwacht, terwijl deze afdeeling ook meer steun heeft ontvangen van de Noord-Hollandsche Vereeni ging ter -bestrijding van de T. B. C., dan was toegezegd. Reeds meerdere malen heeft de heer Reyn ders er op gewezen, dat de financiën van de vereeniging ten zeerste worden beïnvloed door de exploitatie-tekorten van het badhuis. Deze exploitatie-tekorten zijn hooger dan het bedrag aan subsidie van de gemeente, dat hiervoor is ontvangen. Ook in de toekomst zal het badhuis de noodige financieele zorgen blijven geven. Het aantal baden blijft nog steeds beneden de verwachting, hoewel dit aantal over 1937 grooter is dan over 1936. De onderhoudskosten van de gebouwen en van de installatie zullen in de toekomst echter toe nemen. Spr. vreesde dan ook, dat. de meerdere ontvangsten aan badgeld geen gelijken tred zullen houden met- de hoogere uitgaven aan onderhoudskosten. De eenige weg is echter om te trachten het aantal baden met min stens 25 pet. op te voeren. Door de tekorten van het badhuis zal de uiterste zuinigheid met de middelen betracht verslag van de commissie voor het nazien der rekening en verantwoording over 1937, werd door omstandigheden uitgesteld tot de eerst volgende vergadering. De bestuursverkiezing, wegens het vertrek van mej. Smit, werd even eens tot de volgende vergadering aangehou den. Bij de rondvraag heeft de heer J. Visser tot het bestuur van de plaatselijke afdeeling woorden van dank gericht voor het vele werk dat het in het afgeloopen jaar heeft ver richt. De voorzitter sloot hierna de vergadering. IJMUIDEN D. E. C.KINHEIM. In verband met- den wedstrijd D. E. C.— Kinheim organiseert de Supportersvereemging „Geel-Zwart" een autobustocht naar Amster dam. Zooals gewoonlijk kan de aanmelding tot deelneming aan dezen tocht tot a.s. Za terdag 9 uur bij den heer M. van 't Hof. Wij- kerstraatweg 48, geschieden. De bussen vertrekken Zondagmiddag te 12.45 uur vanaf de bioscoop „De Pont". DE IN BESLAG GENOMEN POOLS. Naar wij vernemen is de door de politie in beslag genomen rebuspool door de Haarlem- sche justitie nog niet opgeheven. Op Vrijdag 18 Maart zou de termijn van in zending sluiten. In verband hiermede wordt de uitgifte van een nieuwe pool voorbereid. Uitbreiding van de liaven- schoeiïng. Uitvoering in het vrije bedrijf. Geruimen tijd geleden besloot de raad tot uitbreiding van de laad- en losplaatsen van de beschoeiing aan de Pijpkade. Naar wij ver nemen heeft de Minister thans toestemming verleend dit werk in het vrije bedrijf te doen uitvoeren. Zooals wij destijds mededeelden zullen de kosten ongeveer f 18.000 bedragen. VOETBAL. STORMVOGELS—HAARLEM. Kaarten voor werkloozen. Het bestuur van Stormvogels besloot 500 kaarten a 20 cent ten behoeve van werkloozen beschikbaar te stellen. Deze zijn Zaterdag middag van 3.305 uur aan het terrein ver krijgbaar Z. F. C. 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 vertrekt met: Akkerman, Jongsma, Van Dongen, Van Wensveen, Wilderom Heilig Jr., Verdam, De Back, Schipper Cupido, Heelig Sr. W. M. S. 2—V. S. V. 2 V. S. V. komt uit met: Demmers, Van Straaten, Rechsteiner, Van den Gevel, De Boer, De Haas, Karrebelt, Glas, Michel,, Kunst, Carton. SCHIP VAN Amstellan-d (Ned.) x) Achilles (Ned.) Ajax (Ned.) Amarante (Port.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) - Aurora (Ned.) Atreus Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Bellatrix (Zw.) Chr. Huygens (Ned.) x Cordillera (Du.) x) Colombia (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Deucalion (Ned.) Freiburg (Du.) x) Glenaffaric (Eng.) x) Groenlo (Ned.) - Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x). Hébé (Ned.) - Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Jagersfontein (Ned.) x Juno (Ned.) J.v.Oldenbarnevelt (N.) Kurmark (Du.) Luneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Luga (Rus) Myrmidon (Eng.) x) Montferland (Ned.) x) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ital.) Mount Olympos (Gr.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mactra (Eng.) x) Mapia (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orestes (Ned.) Ootmarsum (Ned.) Oberon (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Polydorus (Ned.) x) Palatia (Du.) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Roebiah (Ned.)? Radnorshire (Eng.) Reggestroom (Ned.) Sesostris (Du.) Stella (Ned.) Stentor (Eng.) x) Serooskerk (Ned.) x) - Saudades (Port.) South America (Noor) x Securitas (Ital.) Salland (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Trajanus (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Tjisondari (Ned.) Tjikembang (Ned.) x) Tebro (Ital.) Tiberius (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vaiverde (Ital.) Venezuela (Ned.) Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Buenos Aires Alexandrië Midd. Zee Buenos Aires Hamburg West Afrika Hamburg Hongkong- Chili (via Duink.) Chili Beira Chili Hamburg Batavia Hamburg- Hamburg Pto Barrios West Afrika Midd. Zee Ned. Indië Japan Onton (v. Jm.) Ned. Indië Chili Batavia West Indië Bourgas Ned. Indië Beira Alexandrië (via Calais) Batavia Ned. Indië Corpus Christie Gent Batavia Buenos Aires Japan La Plata New Orleans Ned. Indië Ned. Indië Batavia Gent Batavia Zuid Afrika Chili Buenos Aires Hamburg West Indië Ned. Indië Batavia Balboa La Plata Batavia Hamburg Yokohama West Afrika Bto Barrios Zwarte Zee Batavia Japan Buenos Aires Pt. Arthur La Goulette (v. IJm.) Hamburg Zuid Afrika Alexandrië Batavia Batavia Ned. Indië Bona (v. IJm., Midd. Zee Stettin Bourgas La Goulette (v. IJm,) West Indië Wilh. Russ (Du.) Danzig 1 April 31 Maart 20 Maart 13 Maart 11 Maart 15 Maart 13 Maart 13 Maart 2 April 22 Maart 13 Maart 15 April 10 April 9 April 26 Maart 11 April 14 Maart 12 Maart 24 Maart 18 Maart 12 April 22 Maart 20 April 11 April 10 Maart 15 Maart 2 April 10 Maart 11 Maart 17 Maart 8 April 4 April 18 Maart 11 Maart 31 Maart 18 Maart 4 April 8 Maart 15 Maart 20 Maart 10 Maart 15 Maart 8 Maart 16 Maart 15 Maart 6 Maart vertrokken. 8 Maart te Messina. 9 Maart van Catania, in lading. in lading. 8 Maart van Dakar, vertrekt 12 Maart. 5 Maart vertrokken. pass. 9 Maart Lizard. 9 Maart van Cristobal. 7 Maart van Pt. Natal. 3 Maart van Callao. 10 Maart vertrokken, 8 Maart van Genua, vertrekt 12 Maart, vertrekt 12 Maart, vertrekt 12 Maart. 9 Maart te Lagos. 6 Maart te Patras. 7 Maart van Gibraltar. 8 Maart van Singapore. 8 Maart vertrokken. 1 Maart van Padang. 7 Maart te Taleahuano. 8 Maart vertrokken. 5 Maart v. Pto Barrios, in lading. 7 Maart van Bintang, 10 Maart van Dungeness. 2 Maart van Thessaloniki. 9 Maart van Batavia. 5 Maart van Port Said. 9 Maart van Singapore. 24 Febr. vertrokken. 11 Maart vertrokken. 23 Febr. van Belawan. 28 Febr. van Bahia. 8 Maart van Aden. vertrekt 12 Maart v. Rosaria 4 Maart van Charleston. 4 Maart van Sabang. 6 Maart van Macassar, vertrekt 12 Maart. 9 Maart vertrokken. 9 Maart te Belawan. 9 Maart te Bremen. 9 Maart van de Azoren. 2 Maart van Montevideo, 9 Maart vertrokken. 9 Maart van Paramaribo. 11 Maart van Port Said. 10 Maart van Londen. 4 Maart v. Trinidad. 8 Maart te Rosario. 6 Maart vertrokken, in lading. 7 Maart van Gibraltar. 10 Maart van Havre. 7 Maart van Pto Colombia. 7 Maart van Malta. 1 Maart vertrokken. 10 Maart van Hongkong. 2 Maart van Santa Fé. 28 Febr. vertrokken. 9 Maart van Gibraltar, vertrekt 19 Maart. 9 Maart te Beira. 9 Maart van Lissabon. 6 Maart van Colombo. 8 Maart van Padang. 2 Maart van Padang. 9 Maart van Ouessant. 2 Maart v. Ciudad-Trujilo, vertrekt 12 Maart. 6 Maart te Jaffa. 28 Febr. vertrokken. 10 Maart van de Azoren. vertrekt 12 Maart. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto resister ton Hoogovens VISSCHER1J EN SCHEEPVAART l't IJMUIDhN AANGhKUIVltN SCHEPEN Deensch s,s. Harriet Bilbao SPORT EN SPEL LAWNTENNIS. VOORDRACHT- EN FILMAVOND. Het bestuur van het district Haarlem van den Ned. Lawn Tennisbond organiseert op Dinsdag 15 Maart a.s. des avonds 8 uur in de aula van het Kennemer Lyceum een voor dracht- en filmavond. Op dezen avond zal de heer C, Vreeden- burgh, secretaris der Centrale Propaganda- commissïe van den Ned. Lawn-Tennïsbond een voordacht houden over wedstrïjdtennis, spelregels en rechtspraak. Bovendien zullen enkele interessante nieuwe films worden vertoond, oa. van Miss Round en Austin. Deze voordracht- en filmavond is o,m. toe gankelijk voor alle leden van den N.L.T.B. en voor de leden van de bij dien Bond aan gesloten vereenigingen. HAARL. KORFBALBOND ADSPIRANTENWED STRIJDEN VOOR ZATERDAG. Het gewone competitieprogramma bevafc slechts twee wedstrijden, één voor de tweede en één voor de derde klasse. Patrimonium 2 ontvangt Onder Ons, dat nog een zestal ontmoetingen achter is, daar het later ingedeeld is.. Haarlem 3 ontvangt het ongeslagen Water vliet 2, dat reeds kampioen is en ook veel kans heeft Zaterdagmiddag te winnen. Voor de nacompetitie staan de volgende wedstrijden op het programma: A: Haarlem 1—Oosterkwartier; T.H.B.-Zwa- luwen. B: Meerlebosch—Aurora 1. C: Aurora 2—Haarlem 2 en Animo—S.V. 2. KORFBAL. CHRIST. KORFBALBOND. C. H. K. V. „ONDER ONS". Wedstrijd-secretariaat Ursulastraat 11. In de klasse 2a is voor Zaterdag 12 Maart vastgesteld Onder Ons IIjsvogels 3 Den "aag. De wedstrijd wordt gespeeld op het Q.O.- terrein aan de Zanderijvaart te Overveen. O.O. 2 heeft vrijaf. O.D.-adspiranten spelen te Hillegom te gen Patrimonium 2. VOETBAL. BELGIë—NEDERLAND. Blijkens een bericht in de „Sportkr." zal de bekende Engelsche scheidsrechter Jewell op 3 April den wedstrijd België—Nederland leiden. HAARL. VOETBALBOND PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 12 MAART. FINALE KENNEMERLAND-BEKER. JohezV.V.IJ. 3.30 uur S. de Boer. (terrein Schoten) (Grensrechters: A. G. Peperkoorn en O. J. M. van Waveren). COMPETITIE. A Geen wedstrijden. B VEWWB 3 u. H. J. Boeree Kennemerland 3ZSV 3.30 u. N.N. C SIZO 2VGS 2 3.30 J. Steffens V.J.B. 2—V.E.W. 2 3 u. G. H. Hesselink Jr. Kennemerland 6Kennemerland 5 3.30 A. Zomer Jr. erts AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 11 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Je kunt niet alles hebben" en „Op vrije voeten", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De groote illusie" en „Ten Westen van Shanghai". S uur. ZATERDAG 12 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Je kunt niet alles hebben" en „Op vrije voeten", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De groote illusie" en „Ten Westen van Shanghai". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 11 MAART Stadsschouwburg: Calvet Kwartet. 8 uur. Palace Filmac: 115 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Een dag op de renbaan", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Zarah Leander in „La Habanera". Op het tooneel: 17 Dagenham Girl Pipers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans I-Ials Theater: „De weg terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Bewaakt dat meisje" en „De mijn met de ijzeren deur". Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 12 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinVer. Rott. Hofstad Tooneel N.V. met „De lach der go den", 8.15 uur. La Gaité, Raaks: Groot nachtfeest, 8-5 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7