TEGEN 19 BEKLAAGDEN DE DOODSTRAF. PUZZLE K A N THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS OPLOSSING IA Dl s België. Bent U onrustig T CV ZATERDAG Ï2 MAART 19.18- De eischen in het proces te Moskou: In het politieke proces te Moskou heeft de openbare aanklager, Wisjinski, gisteren zijn requisitoir gehouden, dat 5y2 uur duurde. Tegen 19 ^klaagden eischte hij de doodstraf door fusilleering. De eisch tegen den oud-gezant te Londen, Rakofski, en Bessonof luidde 25 jaar gevangenisstraf. Eisch tegen Rakofski en Bessonof luidt 25 jaar gevangenisstraf. Wisjinski's requisitoir. MOSKOU, 11 Maart (Tass). r— On middellijk na de opening van de och tendzitting van heden, stond Wis jinski op voor het uitspreken van het requisitoir. „Voor de eerste maal, zoo zeide hij, heeft ons gerecht een zoodanige strafzaak, die over zoo vreeselijke misdaden gaat, te be handelen. Het is ons gelukt het masker af te rukken van het gelaat der schurken, die de hand wilden opheffen tegen ons vreed zame socialistische werk. „Werktuigen van moorde naars en spionnen". De historische beteekenis van het proces r_ zoo vervolgt Wisjinski ligt vooral hier in. dat bewezen ls, dat de rechtschen, de Trotskisten de Mensjewieken, de revolution- nair-socialisten en de burgerlijke nationalis ten. de werktuigen zijn van moordenaars en spionnen. Het anti-Sovjet gezinde blok van rechtschen en Trotskisten was een agent schap van buitenlandse he spionnagediensten. De leden van het blok en zijn aanvoerders van het soort van Trotski, zijn slaven van deze spionnagediensten. Hoe kunnen zij dan een ideologie of een problematiek hebben, een theorie of een filosofie? De filosofie, ach ter welker rookgordijn Boecharin zich tracht te te verbergen, vormt slechts een masker om spionnage te bedekken. Het blok van rechtschen en Trotskisten vormt de voor hoede van het internationaal fascisme, een bende beulen met welker hulp het interna tionale fascisme in verschillende landen aan het werk is, In de eerste plaats in Spanje en China. „Ontmaskering een dienst aan den vrede. Daarom is hun ontmaskering van enorme beteekenis niet alleen voor de zaak van onze socialistische revolutie, voor de zaak van het socialisme in de Sovjet-Unie, maar ook voor het geheele internationale proletariaat. Zij ls van enorme beteekenis voor de zaak van den vrede in de geheele wereld, voor de ge heele menschelijke cultuur en beschaving, voor den strijd om de ware democratie en vrijheid der volken, voor den strijd tegen alle aanstichters van den oorlogsbrand, te gen alle internationale provocaties en provo cateurs. De vernietiging van deze bende vormt een grooten dienst, bewezen aan de zaa:k van vrede, democratie en cultuur. In de beklaagdenbanken, aldus vervolgde Wisjinski, zien wij niet slechts één zulk een vijandige groep, maar een geheele reeks groepen, de agentschappen der spionnage diensten van de staten, die de Sovjet-Unie vijandig gezind zijn. Bij deze aangelegenheid zijn minstens vier buitenlandsche spionnage diensten, de Japansche, de Duitsche, de Pool- sche, de Engelsche en natuurlijk die, welke met genoemde spionnagediensten vriend schappelijke betrekkingen onderhouden, be trokken. Het geheele blok bestond uit buiten landsche spionnen en agenten der Tsaristi sche geheime politie". Opsomming der misdrijven. Wisjinski gaf vervolgens een uitvoerige opsomming van de misdrijven, waarvan de beklaagden verdacht worden, en vervolgde met de woorden: „Dit is een stinkende mest hoop van menschelijk uitvaagsel, dat voor niets terugschrok, niets versmaadde, tot al les bereid was, tot het in de lucht doen vlie gen van fabrieken en treinen, het vernieti gen van vee, het bederven van graan, tot moord, spionnage en verraad. Het is een strijd tusschen twee werelden, die tegenover elkaar staan, het blok van verraders en knechten van het buitenlandsche kapitaal, en het blok van Sovjet-patriotten, die in hun vaderlandsliefde groot en onoverwinnelijk zijn. In den loop van 20 jaar is ons land een rijike en machtige proletarische mogendheid geworden. Het socialisme is in het dage- lijksch leven van ons volk ingedrongen en heeft definitief en onherroepelijk gezegevierd. Steeds heeft de jonge Sovjet-republiek ge staan tegenover de bedreigingen van de uit buiters en hun tallooze agenten in de ge daante van Trotskisten, Mensjewieken, so- eiaal-revolutionnairen, witte gardisten, po pen, koelakken, enz. Dit proces herinnert ons er nogmaals aan, dat twee werelden on- De Man's opvolger benoemd. Ministerpresident Janson heeft den ko ning voorgesteld den ondervoorzitter van den Senaat, den socia-lïsitschen oud-minister Soudan, tot minister van financiën te benoe men in de plaats van De Man. Soudan heeft de benoeming aanvaard. Hij zal vandaag den eed afleggen. Emgelandl. Lord Winterton in de regeering. Officieel is gisteren bekend gemaakt, dat Chamberlain. Lord Winterton uitgenoodigd heeft, lid van het kabinet te worden en dat de minister van luchtvaart met medewerking van den eersten minister Lord Winterton aangesteld heeft als aanvullend lid van den Tuchtraad. Lord Winterton zal optreden als gedepu teerde van den minister van oorlog in den Tuchtraad en in het Lagerhuis alle belang rijke lucht vraagstukkenvoorzoover zij den verzoenlijke doodsvijanden tegenover elkaar staan, de wereld van het kapitalisme en die van het socialisme. In 1921 waarschuwde Lenin ons er reeds voor, dat wij omringd zijn door de bourgeoisie van de geheele wereld, die van elk oogenblik van wankelen gebruik wil maken om weer aan de macht te komen". Fransch vliegtuig in Iran verongelukt. De zes inzittenden levend verbrand. Het D.N.B. meldt uit Teheran, dat op het Zuid-Oostelijke Iraneesche vliegveld een Fransch vliegtuig kort voor de landing is neergestort. Alle zes inzittenden verbrandden. DICK MERRILL KONDIGT NIEUWE OCEAANVLUCHT AAN. BOSTON, (Massachusetts1-1 Maart (Reu ter). De vlieger Dick Merrill zal over enkele weken een vlucht ondernemen van Boston naar Ierland. Hij zal waarschijnlijk vergezeld worden door burggraaf Hastings Forbes. GERUCHTEN OVER TREINAANSLAG IS RUSLAND. MOSKOU, 10 Maart (D.N.B.. In den nacht van zes op zeven Maart is de snel trein KiefMoskou nabij Konotop ontspoord. Naar verluidt waren de rails vernield. Verder wordt vernamen, dat met den trein een hooge Sovjet-persoonlijkheid reisde, wiens naam evenwel niet vaststaat. Blijkbaar hadden de autoriteiten de lucht gekregen van dezen aanslag want uitgebreide voorzorgsmaatrege len- waren genomen en het schijnt, dat nie mand bij het ongeluk om het leven is ge komen. En niet meer beheerscht in Uw denken» handelen en spreken? Neem dan terstond Hiinhardt's Zenuwta bietten Deze werken zenuwstillend, zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsche Ford keert 14 pCt. slot-dividend uit. In de Vrijdag gehouden jaarlijksehe alge- meene vergadering van aandeelhouders der N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek werden de jaarstukken goedgekeurd. Het slot-dividend werd vastgesteld op 14 pet., hetwelk met het reeds uitgekeerd in terimdividend van 6 pet. een totaal dividend van 20 pet. (vorig jaar 10 pet.) vormt. VERZENDING 2500 VATEN HARING NAAR DE BALKAN STATEN. Vrijdagochtend arriveerde in de Scheve- ningsche haven het motorvrachtschip „Ja va". Genoemd schip zal circa 2500 vaten ha ring laden, gepakt in heele en halve Schot- sche tonnen en bestemd voor de Balkan Sta ten.' De verscheping geschiedt voor rekening van de reeder ijen van der Toorn alhier. Het pensioen-petitionnement bij de Spoorwegen» dienst betreffen, behandelen. Uiteenzetting van het Hoofdbestuur van den Bond van Gepensionneerden. In de publicatie van de personeelraad bij de Ned. Spoorwegen van Zaterdag 26 Februari j.l. wordt ontkend, dat men de variabele pensioenen uit de wet naar de personeelraad wil overbrengen. Ons bestuur heeft aan de hand van de publicatie in „Het Volk" van 8 Februari j.l. mede de conclusie getrokken, dat men wel degelijk deze bedoeling heeft. Daarin staat dat in een „petitionnement aan den Ministerraad wordt gevraagd, de pensioenkwestie te ver wijzen naar het overleg tusschen Directie van de Spoorwegen en de personeelraad". En nu staat de zaak zóó: als de variabele pensioenen verdwijnen, d.w.z, de oude onaan tastbare pensioenen worden hersteld, dan is er ook geen pensioenkwestie meer! Dit maakt de «pensioenkwestie" uit. Daarbij hebben wij kwesties als het pensioenfonds, vrij vervoer enz. Waarom wilde men de gepensionneerden niet gesproken van „herstel van de onaantast baarheid der pensioenen?" Daarom wilde men de gepensionneerden laten teekenen voor iets wat zij in het geheel niet kennen? Wat weten zij van wat in het verzonden adres aan den Ministerraad staat? Waarom heeft men niet alle krachten ge mobiliseerd, maar een bond van 7500 leden buiten deze actie gelaten; en dat nog wel ter wijl wij zelf samenwerking hebben aangebo den? Waarom deze actie tot nu laten rusten? Wat wij tot nu toe van dezen personeelraad hebben gezien, die alles heeft nagelaten om te voortkomen dat de korting en de variabele pensioenen een feit werden; en die nu weer na de Waterstaat-begrooting een actie ontplooit, buiten de direct belanghebbenden om, zulk een personeelraad kan ons vertrou wen niet hebben. Tot slot zien wij nu den heer van Braam beek, intrekking van de 10 pet. korting en opheffing van de variabele pensioenen af hankelijk stellen van een „weer gezond" ma ken van het pensioenfonds, een voorbehoud wat wij niet aanvaarden. (Weekblad No. 9 van 26 Fetor. 1938). Het artikel is onderteekend: Het Hoofdbe stuur van den bond van gepensionneerden bij gj^e Ned. Spoorwegen, V V E R G O E D T u E L K E BIJ V ERLI IS Dl IFST/ ,L CRA ris-pc IUSC P BIJ BR ONS :UK SEKOC INZ. IHTE SIER DA DEN HAAF KDEN r k HAAG EEM,\ - H AN SPD iART. DRLC KA ISTKA JORIS CES NA AT t. STR. RIN LLE Caf .o. dc GEN ENL taria. IEMA Alle medewerkers onzen hartelijken dank. De namen der prijswinnaars zijn gedurende één week gepubliceerd in onze étalages. (Adv. Ingez. Med.) V er tegenwoordige!* benadeelde firma voor 17.000. De grossiersfirma Kamphuys en Gebroeders Van Pelt heeft volgens de Tel. bij de recher che te Zaandam aangifte gecjaan, dat een harer vertegenwoordigers in de jaren 1935, 1936 en 1937 belangrijke bedragen verduisterd heeft tot een totaal bedrag van 16 a 17.000 gulden. De onregelmatigheden werden reeds het vorige jaar ontdekt, toen de reiziger zich on geveer f 10.000 aan geïnde gelden had toege- eigend. Niettemin had de firma den vertegen woordiger, een Zaandammer, in dienst ge houden, onder voorwaarde, dat hij zijn leven zou beteren en wekelijks tien gulden zou terugbetalen. De man is helaas op denzelfden voet voort gegaan, met het gevolg, dat op zeker oogen blik ontdekt werd, dat er nóg 6 a 7000 gulden verduisterd waren, Nog heeft de firma toen niet onmiddellijk aangifte bij de politie gedaan. Zij ontsloeg den vertegenwoordiger wel. doch verklaarde zich bereid de zaak niet aan te geven, indien de man zich aan een. te treffen betalingsre geling zou houden. De zaak is thans in. han den der recherche gekomen, omdat de frau- deerende vertegenwoordiger in gebreke bleef. Prins Bernhard in Nederland Groote geestdrift, te Vlissingen. Z.K.H. Prins Bernhard en zijn broer Prins Aschwinzijn Vrijdagavond per s.s. .Mecklen burg" van de Stoomvaart Mij. „Zeeland" te rugkomend van hun bezoek in Engeland te Vlissingen aangekomen. Reeds lang voordat de boot werd verwacht, had zich een duizendkoppige menigte verza meld om den Prins te verwelkomen. Daar het de eerste maal was. dat Pruis Bernhard voet op Zeeuwschen bodem zou zetten, waren de Zeeuwen uit alle deelen van de provincie naar Vlissingen gekomen om de prinselijke personen te zien. Wegens mist op een groot deel van de Noordzee had de boot ruim een half uur ver traging. Eerst te ruim half zes kwam de „Mecklenburg" de haven binnen. De prinsen bleven aan boord, totdat alle passagiers het schip hadden verlaten en de post was uitgeladen. Te ruim zes uur verscheen Prins Bernhard vergezeld van den directeur van de „Zee land", den heer G. J. Bensink. Onmiddellijk begon het publiek te juichen. De Prins was zichtbaar verrast over deze ontvangst. Blootshoofds wandelde de Prins langs de menigte naar den Noord-Duitschen trein, waar hij in een le klasse-coupé plaats nam. Zoodra hij gezeten was, werd het pu bliek op het perron toegelaten en het juichen begon toen opnieuw, waarbij de Prins niet moede werd het publiek lachend toe te wui ven. Met ruim een half uur vertraging ver trok de trein naar 's-Hertogenbosch, waar de Prins overstapte in den trein naar Utrecht. Vandaar ging hij per auto naar Soestdijk. Prins Bernhard had met de „Mecklen burg" een kalme reis. gedurende welke hij zich in zijn salon ophield. De lunch werd aan boord gebruikt. Daar de reis van den Prins een zuiver particulier karakter droeg, waren bij de aankomst te Vlissingen geen officieele personen ter begroeting aanwezig. 65-JARIGE ECHTVEREENIGING. Het echtpaar G. B. Koning en A. Wuite te Steenwijk hoopt a.s. Dinsdag 15 Maart zijn 65-jarige echtvereeniging te gedenken. Gloeilampen voor export bestemd in Nederland verkocht. Winkelier vrijgesproken. De Amsterdamsche rechtbank heeft Vrij dag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen een grossier in electrische lampen en een win kelier in dat artikel, die terecht stonden we gens heling. Het betrof hier een groote partij lampen, die door twee Duitschers bij Nederlandsche fabrikanten was gekocht tegen exportprijzen, te verschepen naar Panama. Deze prijzen verschillen aanmerkelijk van die van de lam pen, bestemd voor binnenlandsche afnemers. De Duitschers hadden de lampen niet naar Panama verscheept doch met een zoet winst je aan den grossier verkocht, die een deel weer overdeed aan den winkelier. Zoowel de Amsterdamsche grossier als de winkelier hadden zich wegens heling te ver antwoorden. Tegen den grossier eischte het O. M. acht maanden en tegen den winkelier wegens schuldheling f3000 boete. De rechtbank veroordeelde den grossier tot drie maanden gevangenisstraf, de winkelier werd van het hem tenlaste gelegde vrijge sproken. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET RANGEEREN. Toen Donderdagmiddag een 3-1-jarige ran geerder op het terrein van het station Ro denrijs der Nede .andsche Spoorwegen aan het rangeeren van een goederentrein bezig was, is hij met het hoofd tegen een paal der electrische geleiding terecht gekomen. Hij kreeg ernstige verwondingen aan het hoofd. Vrijdagmorgen is de man overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kmderen. Man door locomotief gegrepen. Weer een ongeluk op onbewaaktcn overweg bij Nootdorp. Vrijdagmorgen is de 42-jarige J. v. B. nende in de dr. Schaepmanstraat te Delft, toen hij op den Veen weg te Nootdorp per fiets den onbewaakten overweg wilde overste ken door de locomotief van een sneltrein ge grepen, en aan zijn verwondingen overleden aldus meldt de Tel. v. B. werd ruim tien meter meegesleurd en zeer ernstig gewond. Zijn linkerbeen was bo ven de knie afgeltneld, terwijl hij ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen had bekomen. Per ambulanceauto is hij naar het ziekenhuis te Voorburg overgebracht, waar hij in den loop van den dag is overleden. Het slachtoffer laat een weduwe en vijf kinderen achter, v. B. was een werkloos fabrieksar beider. Wille Parol geeft een zuivere mooie hiïd. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De „Tromp" voltooid. Enkele bijzonderheden over het schip. Harer Majesteits flottieljeleider „Tromp", die op het oogenblik nog in de haven van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij ligt om de laatste voltooiende werkzaamhe den te ondergaan, is thans zoover gereed ge komen, dat over enkele dagen de proeftoch ten zullen worden gehouden, waarop de zee waardigheid van den oorlogsbodem zal worden beproefd en de eventueele laatste verbete ringen zullen worden aangebracht. De totale lengte van het schip is 131 meter 95 centimeter, de grootste breedte 12,40 meter en de grootste holte 7J/2 meter, waar bij de waterverplaatsing 4225 ton bedraagt, wanneer het schip voor een actieradius van 5000 mijl ten volle is uitgerust. Bij een vermo gen van ongeveer 56.000 A.P.K. bedraagt de snelheid, wanneer de waterverplaatsing om en bij de 4000 ton is, 32.5 knoopen, daarentegen bedraagt de actieradius, bij een economische vaart van 15 mijl en een gemiddelde water verplaatsing van 3750 ton, niet minder dan 5000 mijl. Vermeldenswaard is nog dat sedert de kiel legging op 17 Januari 1936 slechts twee ja ren zijn verloopen voor de proeftochten kun nen beginnen, terwijl het schip Yeeds met Augustus a.s. in dienst zal kunnen worden gesteld. De incleeling. Het schip heeft een dubbelen bodem, die zich over het grootste gedeelte van het schip uitstrekt. In het voor- en achterschip ligt ten deele een koebrugdek, terwijl het tusschen- dek over de geheele'lengte van het schip doorloopt. Hierop vol^ft het bovendek van voor- en achtersteven en daarboven het bak en tentdek. Dit laatste strekt zich eveneens uit over bijna de geheele lengte van het schip. Het eindigt voor kanon 3. De opbouw bevat het onderbrugdek, het brugdek en het vuurleidingsdek, tevens seinde Bovendien is er achter den schoorsteen nog een schoorsteendek voor twee zoeklichten en achter op het tentdek een achterbrug. Onder het koebrugdek en onder het tus- schendek zijn de verschillende bergplaatsen en tanks ondergebracht, op het tusschendek de verblijven. Dc bewapening. Het schip is uitgerust met 6 kanonnen van 15 c.M. op dubbelaffuiten. Zij zijn opgesteld op het bakdek, op het onderbrugdek en op het bovendek achter het achterdekhuis. Dc dub- belaffuiten zijn voorzien van een schild. Voor den munitie-aanvoer zijn voor iedere dubbelaffuit twee munitiekokers beschik baar. De munitie wordt in korven met elec trische lieren aan dek gebracht. Geheel ach ter op het tentdek staat aan s.b, en aan b.b. een dubbel-mitrailleur van 40 m.m. De ge reedheidsmunitie is geborgen onder de daar geplaatste achterbrug. Op het vuurleidingsdek staan de 2 dubbelmitrailleurs van 12,7 m.m. Ten behoeve van de vuurleiding zijn in den commandotoren de noodige instrumenten opgesteld, waaronder een afstandmeter met 6 M. basis. Een tweede afstandmeter' van 4 M. basis staat op de achterbrug. Aan s.b. en b.b. op de brug zijn de nacht- richttoestellen geplaatst. Bovendien staat aan s.b. en b.b. op het schoorsteendek een zoeklicht met 1.20 M. spiegeldiameter. Eenzelfde zoeklicht is op het bordes op den voormast gemonteerd. De torpedobatterij omvat twee drieling- lanceer inrichtingen, aan s.b. en aan b.b. op het bovendek. Bij iedere lanceerinrichting staat een torpedodavit, waarmede de torpedo's met een aparte electrische torpedolier worden verwerkt, Op het bovendek naast de kombui zen is plaats voor eenige reserve-torpedo's, De torpedorichttoestellen zijn aan s.b. en b.b. op de brug geplaatst. Tot de uitrusting van het schip behooren tevens een stel paravanes en een druklucht- nevellnstallatie. De electrische apperatuur. Voor den noodigen electrischen stroom zijn. 3 turbody-dynamo's opgesteld, voor reebedrijf 2 dieseldynamo's en op het bovendek nog een nood-dieseldynamo. Het hoofdnet werkt met 220 v. Gelijkstroom. Verder zijn er omvor mers aanwezig voor de verschillende electri sche apparaten, welke met een andere span ning, dan wel met wisselstroom werken. En terwijl oom Mopperniet zoo rustig voortliep, duurde het niet lang of de man had hem ingehaald. Hee daar! Heeü Luister jij eens eventjes! Oom draaide zich verschrikt om en toen hij den man op den bok zag, liet hij van pure ontsteltenis zijn sigaar uit zijn mond vallen. Ook het paard keek hem dreigend aan, zoodat oom al wel ver moedde, dat er iets zou gebeuren, dat'nou niet zoo gezellig zou zijn. Ja.ehwat is er? vroeg oom angstig. Hoe het kwam, wist hij niet, maar hij vertrouwde dien man voor geen cent. Zou het een dief of een moordenaar zijn? Oom zag, dat hij een groote revolver op zijn heup droeg, dat voorspelde weinig goeds. Ga jij maar eens met me mee. mannetje! grinnikte de boef, die in werkelijkheid Slim heette. Ga jij maar eens met me mee, en niet tegenspartelen, anders zal ik je! Maar oom dacht niet aan tegenspartelen Hij keek met bange oogen naar de revolver. Toen kroop hij pp bevel van Slim den wagen ïn. Droeve thuiskomst van de „Vredenburg". Twee man tijdens orkaan over boord geslagen. Het s.s. „Vredenburg" van de Halcyon-lijn, dat, zooals gemeld, Zaterdagavond op 200 mijl van de Westfjord met hevig stormweer te kampen heeft gehad, is Vrijdag de vulcaan- haven te Vlaardingen binnengeloopen. In een onderhoud, dat wij met den kapitein moch ten hebben, vertelde deze, in den nacht van 2 op 3 Maart van Narvik te zijn vertrokken met een lading erts en al dadelijk toen het schip op zee was, begon het te spoken. Hevige sneeuwstormen woedden en na drie dagen kwam er een radiobericht, dat een orkaan werd verwacht. Zaterdagmiddag om vijf uur was de orkaan zóó hevig, dat twee van de drie sloepen, welke zich aan boord bevonden, wer den weggeslagen. De schoorsteen sloeg om en een luik op het sloependek werd ingeslagen. Hierdoor moest het geheele dekpersoneel, bestaande uit negen man, en den eersten stuurman, aan het werk, daar het schip water maakte. Om half acht kwam een tweede stortzee over, die het dekpersoneel opnam en gedeeltelijk tegen de verschansing wierp. Drie matrozen kwamen buiten boord terecht waarvan een zich nog tijdig aan het sloepen- dek kon vastklampen en aan boord kon wor den gehaald. Onmiddellijk werden reddings boeien en „Holmes"-liehten buiten boord geworpen. De bootsman M. Stolk wist nog een uitgeworpen lijn te grijpen, doch het schip werd zoodanig heen en weer -geslingerd, dab de drenkeling met het hoofd tegen de romp van het schip sloeg en vervolgens in de diepte verdween. Van den matroos M. Spanjesberg heeft men niets meer gezien. Twee andere matrozen, Snel en v. d. Hoek werden tijdens de stortzee vrij ernstig gewond. De antenne van het schip was weggeslagen, zoodat seinen onmogelijk was. Eerst den vol genden morgen heeft men met een nieuwe antenne de zich in de nabijheid bevindende schepen kunnen verzoeken uit te zien naar de drenkelingen. De derde sloep welke later ook was losgeslagen, heeft men binnen boord kunnen houden, hoewel deze ongeschikt was geworden om nog dienst te doen. 's Nachts om drie uur werden ook de trappen weggesla gen. De orkaan bleef woeden tot den volgen den morgen. Eerst Zondagmorgen om twaalf uur kon het schip haar reis naar Vlaardingen ver volgen, waar het Vrijdag met drie en een hal- tam dag vertraging is aangekomen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9