Een goede zakenvrouw Een straattooneeltje in de Oostenrijksche hoofdstad ge durende de belangrijke uren der jongste gebeurtenissen. Groote politiemachten probeeren de orde te handhaven De Weensche politie met het hakenkruis op den arm, wordt door enthousiaste nationaal socialisten op de schouders gedragen Van het gebouw der Oostenrijksche Bondskanselarij te Weenen wappert thans de hakènkruisvlag, waarmede het nationaal socialistische regiem in Oostenrijk een feit is geworden FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 1) Er viel niet aan te twijfelen: het was een gevaarlijk paard een steigerende, kwaad aardige, slaande duivel met valsche oogen; en hij had het meisje binnen zeven seconden afgeworpen. Jonathan Blair zat op de gereserveerde tribune en voelde iets langs zijn rugge strenghet gevoel, dat men krijgt bij het aanschouwen van een ongeluk van beteeke- nis. Hij had vaak genoeg iemand van een paard zien tuimelen; zelf was hij meer dan eens daarbij leelijk terecht gekomen. Hij had ook wel eens een vrouw van haar paard zien vallenven jachtpaarden te Piping Rock bij de vossenjachten te Uppervillc en ook wel op rljpaden in het Tuxedo Park. Maar dit onder een brandende zon in Texas afgewor pen meisje had haar leven of ten minste haar gezondheid gewaagd voor den prijs van vijftig magere dollars. En bij een „rodeo" moet men minstens tien seconden in het za del weten te blijven, om een prijs te halen. Hij was er van geschrokken, toen hij dat meisje zag' komen aanstormen gezeten op een onmiskenbaar onhandelbaar paard. Hij wist natuurlijk wel. dat er vrouwelijke koedrïjvers bestonden. Ze traden wel eens op in de „ro deo's" die in Madison Square Gardens wer den gehouden. Maar op het programma van den wedstrijd te Pointdextei stond geen op treden van een „cow-girl" vermeld en het was echt verbluffend om een meisje te zien wedijveren met die geharde kerels van de vee-ranches. Als betooverd zat hij te turen naar den wilden strijd tussclien dat meisje en een woest steigerend wild, paard. Ze was een geboren rijster. De spieren van dat wilde paard moesten wel de kracht van een catapult hebben, maar zij bleef in het zadel, groot, slank en lenig in haar lee- ren beenkappen en khaki ruitershirt met lee- ren polsriemen. Geen glanzende circusklee- ding; geen zijden hemd en satijnen rijbroek. Ze was volkomen echtals een afspiege ling van het Wilde Westen en de „vaqueros", van kruitdamp en wilde jachten. Zeven seconden boven op een wild paard in het zadel blijven.het leek wel zeven jaar! En toen opeens werd ze uit het zadel gewipt, maakte een salto door de lucht en kwam met een geweldigen smak tegen den grond. Ze lag roerloos met haar eenen arm over haar gelaat heen. Het paard sloeg kwaadaardig. Het leek wel vlak bovenop haar te staan. Jonathan Blair sprong overeind. Zoo deden alle toeschouwers. Eén slag met die doodelijke hoeven zoo voldoende zijn. Groot goedheid, was dat een manier om een handvol geld te verdienen0 Twee cowboys snelden naar den kop van het paard toe en dreven het terug naar de omheining. Anderen kwamen van terzijde aangesneld. De muziek van een hardblazen- de „band" hield plotseling stil. Het was een crescendo geweest van muziek en getrappel en doodelijk stampende paardenhoeven, dat culmineerde in 'n geweldigen dissonant, toen dat slanke meisje tegen den grond gesmakt werd. Nu zouden ze nog slechts een draag baar noodig hebben! Maar dat was niet zoo. Het meisje ging overeind zitten. Ze zat recht op. wreef met haar gehandschoende hand over haar voorhoofden glimlachte. Jonathan begon luid te juichen. Hij wist zelf niet precies waarom. Maar dat dolle kind had zooiets nonchalants en zekers over zich. Ze was er echt een, die in een oorlog een ambulancewagen door modder en gra- naatvuur zou rijden -onder zich te bekom meren over haar lot. Daarom juichte hij haar toe, 200 hard en vroolïjk, dat de menschen naar den opge wonden jongen man met zijn scherp besne den gelaat en zijn sterke longen keken. Met zijn hoed achterop zijn hoofd geschoven stond hij te wuiven als een dolle. Zij was in- tusschen opgestaan en liep naar een der kamprechters toe. Hij boog zich van uit het zadel naar haar toe en ze hielden een kort gesprek. Daarop knikte hij en zij begaf zich naar de omheining en klom er bovenop. Jo nathan Blair keek zijn oogen uit. Blijkbaar wilde ze het nog eens probeeren. Ze stond nu boven op de heining naast het wilde paard en nam het scherp op. Plotseling nam ze een zwaai en zat weer in. het zadel. Als een wervelwind kwam ze het renperk bin nengestormd. Paard en meisje voerden een wanhopigen strijd als een paar worstelaars, die geen kamp gaven. Het paard trachtte haar af te werpen door zijwaarts te springen en dan hard neer te komen, om haar zoo het evenwicht te doen verliezen. Ze zwaaide met haar hoed en bleef in het zadel. Hij probeerde nog andere kun sten. Venijnig spande het dier al zijn spieren, gooide de achterhoeven hoog in de lucht en zij zwaaide gevaarlijk in het zadel heen en weer. Maar ze bleef er in. De tijd spoedde zich voort naar het tweede fluitje, dat de tien seconden aangafen ditmaal scheen ze er te zullen komen. De menigte begon te juichen. Jonathan deed luidkeels mee. ..Texas hoog! Hoera! Volhouden! Volhou den!" Het fluitje snerpte en maakte officieel een einde aan den rit, maar ze moest nog even volhouden, tot een helper aan haar zijde was. Ze sloeg een arm om zijn middel heen en zwaaide zich van haar gevaarlijke zit plaats op den grond. Jonathan was diep onder den indruk. Ze was onoverwinnelijk! Hij had niet verwacht iets dergelijks in dit stadje van Texas mee te zullen maken. Poinldexer, al lag het in de veestreek, was echter een modern en onder nemend plaatsje. Hij en Dick Segrave waren er op hun terugreis naar het Oosten afge stapt, toen ze van den Coast Polo wedstrijd kwamen, om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, om op een onbekende hoeve polo-pony's te fokken en te oefenen. Dick was alleen doorgereisd Jonathan had meer gevoeld voor de parade en de kopermuziek der fanfare, die zich vermengde met het vin nige hoefgetrappel op het straatplaveisel. Cowboys, een „band" en een „rodeo"! Hij slenterde naar het plaatselijke baseballveld, waar het ruiterfeest werd gehouden. En hij was blij, dat hij het zoo gedaan had. Toen het volgende nummer begon, keek hij op zijn polshorloge. Dick zou nu denkelijk wel terug zijn en aan het station op hem zitten wachten. Ze zouden met den Limited verder reizen die zou voor hen stoppen, omdat Dick een vrij groot aandeelhouder in dien spoorweg was. Hij bleef tot het einde van het ruiterfeest en voelde zich ergerlijk teleurgesteld, toen aan het meisje geen der geldprijzen werd toegekend. Ze had haar nek er aan gewaagd en haar eenige belooning was een kreupele voet! Hij voelde groot medelijden met haar. Overal hing een lucht van tuigleer en paarden. Mannen in rijbroeken, met sporen en sombreros op het hoofd liepen door- elkaar over het verschroeide, gras.- Sommi gen liepen kreupel en een droeg een verband om zijn kaak, wegens een trap bij den wed strijd in het melken van wilde koeien opge- loopen. Jonatha'n sprak een cowboy, die druk bezig was een lasso op te hollen, aan. ..Waar kan ik het meisje vinden, dat op dat wilde paard gereden heeft?" ..Wie? Miss Val soms?" vroeg de cowboy. „Nou hier ergens in de buurt, denk ik zoo". Dat was niet al te precies, maar gelukkig ontdekte hij haar zelf. Ze stond geleund te gen de omheining van de veekraal te kijken naar een paar mannen, die bezig waren een wild paard te ontzadelen. Hij liep vlug op haar toe. „Neemt u me niet kwalijk", begon hij, maar hiëld meteen op, toen hij haar zag. -Hij wist zelf eigenlijk niet, wat hij verwacht had aan te treffen. Hij was nog nooit met een cow girl in aanraking geweest dan door den.too- neelkijker van mevrouw Dudley Fitts Clou- ghen, welke hij een oogenblik te leen ge vraagd had bij een weldadigheids-rodeo in Madison Square Gardens. Voor zoover als hij door den paarlemoeren kijker van me vrouw Gloughen had kunnen waarnemen, was geen van die zoogenaamde cow-girls in de laatste vijftien jaar een meisje geweest, en sommigen zagen er naar uit, alsof ze in staat waren een degelïjken opstopper uit te deelen en dat graag genoeg deden ook. En zoo gaf Miss Val hem echt een schok. Ze droeg een hoofdband om haar haren, maar enkele krulletjes kwamen er weerbar stig onder uit en glansden als goud in het zonlicht en ze had donkere bronskleurige oogen onder haar bruine wenkbrauwen. Dat was beslist verbluffend. Zij was echt een meisje. Hij schraapte zijn keel eens. ..En?" vroeg het meisje. „Ikhm begon Jonathan. 'Ze had niet meer gezegd dan: „En?" Maar haar toon was welwillend en beleefd en zonder uit haaltje). „Neemt 11 me niet kwalijk", herhaalde hij. „Maar hebt u zooeven niet op een „bronco" gereden?" Dat leek een zotte vraag omdat ze been kappen en een rijshirt droeg. Maar van dich terbij leek ze te slank en tenger, om op zoo'11 duivelsch paard te rijden. Ze stelde hem gerust. „Het ging niet zoo erg goed. wel?Ik ben van het beest af gevallen". (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10