HET NIEUWE AVONDBLAD DE RAAD VAN VELSEN VERGADERDE Op een nieuw spoor. IJMUIDEN 23e JAARGANG No. 114 WOENSDAG 16 MAART 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 12l/s ets., per maand 56 cents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—6 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 31Ö791 nf t iprfpZ' nnes' Levenslange ongesciiiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet ol oog ƒ200.—, belde leden duim 1100.—, een lid. duim 50.—, alle leden wijsvinger 60. ^4Lnn hii ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. Vrn0. nffcnndpriiikp wpwfSïïnir' °1?geva.1 tljd®n® de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. s 13 verzexering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Een avond vol wrijving tusschen B. en W. en den Raad. Nog eens de 50 cents voor het bijzonder onderwijs. Roosivijk verhuurd en de bioscoop krijgt haar grondmaar de heer Vermeulen meent dat er te iveinig voor betaald wordtVerder nog dis cussies over het uitbreidingsplanhet kampeerterrein en over hel antwoord van B. en W. over de vragen van den heer Heeremans. Onthullingen op komst? En tot slot ditjes en datjes bij de rondvraag. De raad vergaderde gisteren over een agen da, die oogenschijnlijk weinig belangrijks bood maar die nog veel tongen losmaakte. Belastingzaken, ingekomen stukken en mededeelingen. Er werden eenige reclames inzake de Hon denbelasting 1937 behandeld en de ingekomen stukken en mededeelingen kregen weer hun plaatsje achter de andere agendapunten. Aan de agenda is toegevoegd het voorstel inzake Conversie van geldleening. B. en W. stellen voor, te besluiten tot con versie een er geldleening na aflossing groot f 324.000. Na een besloten zitting van 3 minuten en een dispuut tusschen den voorzitter en den heer Bosman (V.D.) over het openbaar maken van de rente, hetgeen de voorzitter weigert en waarop de heer N ij s s e n, wethou der van Financiën nog een nadere uiteenzet ting geeft, wordt het voorstel aangenomen. De heer Bosman gaf als zijn meening j.e kennen, dat het noodig is het percentage van de rente openbaar te maken. Het publiek heeft er recht op, alles te weten zeide de heer Vermeulen (A.R.), maar in dit geval eischt het gemeentebelang, dat dit niet openbaar wordt gemaakt. De heer Vermeulen besprak nog een rapport van den commissaris van politie over het één richting verkeer in de Kalverstraat, waarover we maar zullen zwijgen omdat het rapport niet gepubliceerd is. En ten slotte kregen we nog de hobby van den heer Homburg A, R.)de staat van de woningmarkt in deze gemeente. Spreker trok uit dezen staat de conclusie, dat op het oogen- blik nog niet kan worden gesproken over de noodzakelijkheid van aanvulling der woning markt. Het feilt, dat eenige woonhuizen zijn verbouwd tot winkelhuizen wil spr. zien onder het liclit der omstandigheden. Spreker vraagt het college hierop toe te zien, want anders vreest hij, dat voordat de vestigingswet klein bedrijf geheel in werking' is, hier een misbruik zal ontstaan. Het college kon hier weinig aan doen, aldus de voorzitter, en de wethouder van O. W. merkt nog op, dat ook winkelhuizen tot woon huizen worden verbouwd. Wijziging van de begrootingen voor 1937. f Gedeputeerde Staten hebben opnieuw enkele bemerkingen gemaakt ten aanzien van de be- grootingeii voor 1937. In verband daarmede stellen B. en W. den raad voor vast te stellen, de bij de stukken ge voegde derde suppletoire begrootingen der ge meente, de eerste suppletoire begrooting van het gasbedrijf, de eerste suppletoire begrooting van het waterleidingbedrijf, de eerste supple toire begrooting' van openbare werken en de tweede suppletoire begrooting' van den rei- nigings- en ontsmettingsdienst. Aldus wordt besloten. Extra-crediet voor leerboeken voor de u. I. o. school, enz. B. en W. stellen voor, een extra-crediet toe te staan van f 744.85 voor aanvulling' van de leerboeken voor de openbare school voor uit gebreid lager onderwijs. Voorts stellen B. en W. voor, voor het aan schaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften voor het openbaar gewoon lager onderwijs een bedrag- uit te trekken van ten hoogste f 2.60 per leer ling en voor het openbaar uitgebreid lager onderwijs een bedrag van ten hoogste f 4.25 per leerling'. Thans zijn deze bedragen resp. f 2 en f 3 per leerling. In verband hiermede stellen B. en W. wijzi ging voor van het raadsbesluit van 26 Novem ber 1937, waarbij is vastgesteld, het bedrag dat per leerling voor de bijzondere scholen wordt beschikbaar gesteld. Hulde voor B. en W. zeg't de heer Verme u- len (A.R.) Er zal heel wat te doen zijn ge weest, voordat B. en W. dit van de regeering gedaan hebben gekregen, aldus deze spreker. Maar hij heeft toch nog bezwaren en wel tegen het vastgestelde bedrag van f 0.50 per leerling' voor administratiekosten. Kunnen B'. en W. bewijzen geven dat dit bedrag juist is? De raad heeft deze thans niet De voorzitter dankt voor de hulde. Het gaat om een bedrag van f 5182.05 en voor den heer Roelse mag dit een aanleiding zijn om niet meer te veronderstellen, dat het onderwijs het stiefkind van den burgemeester is. Over de 50 ets. zal spreker wel altijd met den heer Vermeulen van meening blijven verschillen. Het college kan geen aanleiding vinden, het bedrag te herzien, maar wanneer een school bestuur van meerling is, dat het tekort is ge daan, kan men in beroep gaan. De lieer Vermeulen is nog niet voldaan. Waarom is het 't eene oogenblik een daalder, dan weer 80 ets en nu 50 ets.? Het is hier geen onvriendelijkheid jegens B. en W. maar het. gaat om het goede recht. Sprekers fractie zal tegen het voorstel stemmen om deze zaak in hoogste instantie te doen beslissen. De heer Roelse (S. D, A. P.) kaatste den hem door den voorzitter toegeworpen bal te rug. Spreker merkt op, dat hij in de financieele commissie er zijn voldoening over heeft uit gesproken, maar hij vindt het niet van zoo groot belang, dat er de loftrompet over ge stoken wordt, Het voorstel wordt aangenomen. De heeren Vermeulen en Homburg willen geacht worden te hebben tegengestemd. Voorschotten, te verleenen aan de besturen der bijzondere scholen B. en W. stellen voor, aan de besturen dei- bij zonder e scholen de voorschotten te ver leenen, zooals is aangegeven in het bij de stukken gevoegde concept-besluit. Aldus wordt besloten. Verhuren van Rooswijk. Het college stelt voor, te verhuren aan de N.V. Van Leer's Vereenigde Fabrieken te Am sterdam het huis „plaatselijk bekend Roos- wijk no. 5" (landgoed Rooswijk) onder nader door hen te stellen voorwaarden, welke in concept bij de stukken zijn gevoegd. (Moet dit geheim blijven? Red.). De heeren Homburg (A.R.) enVerme u- len (A.R.) vragen of de bepaling inzake de verborgen gebreken geen moeilijkheden kan opleveren. Laten we blij zijn, dat het gebouw eindelijk verhuurd is, merkt dr. mr. v. d. Flier CS.D. A.P.) op. Laten we het den huurder niet te moeilijk maken. De heer Dunnebier wethouder meent, dat er geen gevaar in de gewraakte bepaling zit. Het voorstel wordt aangenomen. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor, te ver.koopen aan mevr. de wed. H. DekkerNoorduijn te Amsterdam 767 M2. bouwterrein, gelegen op den hoek van den Groeneweg en de Wilgenstraat (bestemd voor het bouwen van een bioscooptheater) en aan A. J. de Graaf te Santpoort 35 M2. grond aan de Broekbergenlaan, resp. voor f7.en f 6.50 per M2. De heer Vermeulen maakt bezwaar te gen den verkoop aan mevr. DekkerNoorduyn. Hij meent, dat de verkaveling niet in het be lang der gemeente is. We blijven nu met een dooden hoek zitten. Bij deze ongunstige ver kaveling vindt spreker den prijs te laag. De wethouder zegt, dat dit bezwaar ook in de commissie is besproken. De verkaveling- is inderdaad onvoordeelig, maar B. en W. meenden den prijs niet te hoog te moeten stel len. Mevr. Dekker wilde eerst een terrein aan het Tiberiusplein hebben, maar dit is later bestemd voor het politiebureau. Om haar tege moet te komen zijn B. en W. met den prijs wat bescheiden geweest. Na eenige discussie wordt het voorstel aan genomen. Een onverwacht intermezzo. Hierop schorst de voorzitter de vergadering om leden en pers in de gelegenheid te stellen, te luisteren naar de radiorede van minister Colijn. Van deze gelegenheid wordt een dankbaar gebruik gemaakt. Met aandacht werd naar de korte, maar be langrijke rede van den minister-president ge luisterd. Er was een radiotoestel geplaatst in de kamer van de derde afdeeling. Vaststelling van een plan van uitbreiding. B. en W. stellen voor vast te stellen, het in ontwerp gereed gekomen plan van uitbreiding voor een gedeelte der gemeente, liggende aan den Hagelingerweg, den Driehuizerkerkweg en de Schaepmanlaan te Driehuis. De heer Van H eij s t (N.P.) heeft eenige bezwaren. Hij acht een doorbraak noodig van de Schaepmanlaan naar den Hagelingerweg en stelt voor het punt aan te houden en met de Vereeniging „Het Missiehuis" over haar be zwaren te spreken. De heer tenBroeke (C.H.) zou er prijs op stellen, dat, wanneer het punt aangehouden wordt, de kwestie eerst nog in de commissie wordt besproken. De heer V e r m eulen (A.R.) meent, dat de heer Van Heijst met zichzelf in tegenspraak is, Hij wil het Missiehuis tegemoet komen maar legt daartegenover de vereeniging nieu we lasten op. Door aanneming van het voor stel wordt niets geschaad. De heer v. d. Kerkhof f is het met den heer Vermeulen eens. Een uitbreidingsplan is nog geen exploitatieplan en wanneer het tot een exploitatieplan komt, kan de zaak alsnog onder de oogen worden gezien. De heer Dunnebier, wethouder beaamt dit. Laat ons vanavond dit plan goedkeuren. Wil het Missiehuis veranderingen aanbrengen dan kan ze dit aanvragen De heer Van He ij s t is daar huiverig voor. Hij meent, dat wanneer het Missiehuis met een verzoek om wijziging komt, het daarmee niet zoo gemakkelijk zal gaan. Spreker weet, hoe dit met dergelijke aanvragen van particulieren is gegaan. Hij stelt nogmaals aanhouding voor. Met de doorbraak te teekenen hebben we haar nog niet, merkt de wethouder nog' op. De heer Van H eij s t, die voor de derde (Met ingang van de nieuwe dienst regeling der N ederlandsche Spoor- wegen zullen de internationale treinen geen voorrang meer krij gen van de nationale, aangezien deze laatste sneller zullen rijden.) Vreemdelingen aller landen, Dit jaar. zooals ieder jaar, Reiken wij u beide handen, Welkom, allen met elkaar. Kom naar onze stranden, steden, Zoek in bosch en hei vertier. Neem nu vrouw en kindren mede, Vreemdeling, wees welkom hier. Want wij zullen u ontvangen, Vlot, hulpvaardig en beleefd, Gij zult niets kunnen verlangen, Dat ons landje u niet geeft. Gij hebt slechts uw wensch te uiten, Vreemdelingen gaan hier voor. Eén ding echter staat daar buiten, Dat is het verkeer per spoor. Kom maar hier met uw gezinnen, Reis gezellig met den trein, Rijd ons landje spoorslags binnen, Nogmaals, gij zult welkom zijn. Maar komt gij hier binnenrijden Op een Nederlandsch station, Ja, dan komt u zoo bij tijden Niet direct aan het perron. Strakjes moogt u door verkeeren, Nu gaat u op 't spoor ernaast, Omdat wij juist arriveeren. Dus op zij, wij hebben haast. 't Wordt toch niet kwaad opgenomen, Als 'k het zoo ronduit zeg. U bent voor uw rust gekomen. Maar wij niet, dus; uit den weg! ma-al het woord krijgt, meent dat het jammer is, dat de voorzitter dergelijke belangrijke din gen om hals wil brengen. Spreker blijft het bejammeren, dat deze kwestie niet nogmaals onder de oogen wordt gezien. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Van H e ij s t wil geacht worden te hebben tegengestemd. Het kampeerterrein. B. en W. stellen voor, hen te machtigen het kampeerterrein wederom in huur te nemen voor f 650.voor 1938 en voor f 800.voor 1939 en 1940 en hen te machtigen, het recht van winkelnering en venten op bovenbedoeld terrein wederom voor den tijd van" drie jaren onderhands te verpachten. De heeren Bosman (V.D.) .Maas (R.K.) en Hombu r g (A.R.) bepleiten het belang van de pachteres, die een hooge pacht moet betalen. Er moer nauwlettend op worden toe gezien, dat er niet gevent wordt. In verband met deze opmerkingen zegt de voorzitter, dat het kampeerterrein er is voor de kampeerders. Spreker zal er speciaal op letten, dat het uitvoeren van bestellingen niet aanleiding' geeft tot het clandestien ven ten. Hiertegen zal de politie scherp waken. Op een opmerking van den heer Warmen- hoven (C.P.) merkt de heer Dunnebier nog op, dat de hoogere ontvangsten het college in staat stellen, meer nog aan het kampeer terrein te besteden. Het voorstel wordt na eenige discussie aan genomen. Benoeming. Tot lid van de commissie van toezicht op de Visscherijschool wordt benoemd de heer A. Krijger. Ingekomen stukken De heer J. Heeremans (R.K.) heeft eenige vragen gesteld in verband met een artikel in de IJmuider Courant (Over de bebouwing van het Oosterduinplein) B. en W. antwoordden hierop schriftelijk, dat zij het niet noodig achten, op bedoeld courantenartikel in te gaan, zulks te meer niet, omdat de steller der vragen reeds vóór een eventueal door hen te geven antwoord zijn conclusie heeft genomen en daardoor blijk geeft 'op een antwoord van het college geen prijs te stellen. De heer Heeremans licht zijn vragen nog nader toe en meent, dat als B. en W. spreker willen afpoeieren, zij dit maar moeten doen. De heer V e ran eulen (A.R.) meent, dat het optreden van B. en W. niet juist is. De vragen van den heer Heeremans lagen niet bij de stukken. Spreker -meent, dat de toon van B .en W. in hun antwoord niet de juiste is om de samenwerking tusschen het college en den Raad beter te maken. De gang van zaken met deze bouwvergunning heeft bij vele leden ontstemming verwekt. De zaak is nu afge- loopen en spreker zegt „zand er over", maar los van de beschouwigen over den gang van zaken meent spreker dat een antwoord op zijn plaats was geweest. De heer Dunnebier, wethouder, wijst er op dat 't meerendeel van de raadsleden de houding van B. en W. heeft goedgekeurd. Het college heeft niets nagelaten om de overeen komst met de aanvrager zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen. De heer Heeremans (R.K.) wil hierover verder niet spreken, maar hij zegt, dat hij binnenkort hier met eenige dingen zal komen die verrassend zullen zijn voor den heer Dun nebier. Ook de heer Roelse fS.D.A.P.» geeft als zijn meening te kennen, dat B. en W. in deze wat te formeel zijn geweest. Spreker meent, dat het artikel in de krant niet juist is ge weest. Hij vraagt of B. en W. alsnog bereid zijn de zaak uiteen te zetten. De Wetho u d er antwoordt dat het niet op zijn weg ligt, op een krantenartikel in te gaan. Nog eens de huishoudschool. De heer v. cl. Flier brengt ter sprake het antwoord van B. en W. op de door hem ge stelde vragen inzake de stichting van een huishoudschool. Spreker heeft zich afgevraagd wat toch de reden mag zijn, dat deze zaak op de lange baan wordt geschoven. De voorzitter wijst er op, dat de Raad zich, toen de heer v. d. Flier nog geen lid van den Raad was, heeft uitgesproken dat de in stelling van een huishoudschool voorloopig niet mogelijk was. Er worden nog steeds in lichtingen ingewonnen en cle zaak is nog steeds in behandeling. De heer v. d. Flier merkt nog' op, clat als er geen werk van wordt gemaakt, hij buiten het college om met een voorstel zal komen. Rondvraag. De heer Heeremans (R.K. terugkomen de op zijn verklaring, in de vorige vergadering afgelegd zegt, dat het niet zijn bedoeling is geweest, zich te onttrekken aan het verband der R.K. fractie. Hij heeft er echter geen be hoefte aan ,te blijven in een verband met de C.H.-fractie. Als het eerste zijn bedoeling was geweest, zou hij de consequenties trekken en -zijn mandaat ter beschikking stellen. De heer Vermeulen vraagt spoed met het afmaken van den Biezenweg. De heer Dunnebief zegt, dat er gebrek is aan straatmakers. De heer de Groot (Lib.) wijst op het ge vaarlijke kruispunt bij den Bloemendaalsche- weg in Santpoort; de heer Groeneveld (C.H.) wil verbetering van den Hagelinger weg bij Westerveld en bepleit kunstmatige voeding van den vijver in Rooswijk in het be lang van de tuinders, die last hebben van ver droging. De huurders zijn bereid, in de kosten bij te dragen. Dan is het altijd de moeite waard om de zaak te bekijken, zegt wethouder Dunne bier. De menschen zijn gewaarschuwd, zegt wet houder Nij ssen. Zie dat je weg komt, heeft hij tegen de menschen gezegd. De heer Zalm (SJD.A.P.) vraagt verbete ring van den toegang naar de woningen van Smit en Riesenkamp. Het is daar een groote modderpoel. De heer Roelse (S.D.A.P.) vraagt, op welke wijze het bij de geboorte van Prinses Beatrix toegestane extra-crediet is besteed, hoe het staat met het slachthuis en of het met wenschelijk is, een verlichting aan te brengen langs den Kanaaldijk. De financieele commissie krijgt een over zicht van cle besteding der gelden, zegt de Wethouder van Financiën. Het aanbrengen van een verlichting aan den Kanaaldijk zou te kostbaar zijn omdat er geen kabel ligt en bovendien komt de Stationsweg vermoedelijk over een week weer open, aldus zijn collega van Openbare Wer ken. Wat het slachthuis betreft, er is thans toestemming 'n plan te maken, maar er moet een sluitende exploitatierekening komen. De heer Warm enho ven (C.P.) vr. of B. en W. hun houding ten aanzien van de onderhandelingen in het visscherijbedrijf wil len wijzigen. De voorzitter heeft maatregelen genomen tegen een parool van een orgam- S&De heer Visser, wethouder, zegt, dat het college in die zaak héelemaal geen standpunt heeft ingenomen. En toen was de kous af. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: F. A. Gorter—v. d. Kuil, d„ v Ga lenstraat 14, IJmuiden; J. Schipper—Teek- man. d.. Burg. Weertsstraat 17, Velsen N.; G. R. de Vries—v. d. Scheur, z., Zeeweg 263, IJmuiden; A. Joosten—Stam, z., Duinvliet- straat 108. Velsen N.; C. W. M. Bilder— de Graaff, z.. Tuindersstraat 100, IJmuiden; B Visser—Smit, d„ Pr. Krugerstraat 49, IJmui den; J. v. d. Linden—Kostermans, d., Beu kenstraat 9, IJmuiden; A. v. Buuren v. d. Plas, z.. J. Wattstraat 37 rd., IJmuiden; C. M. de Haas—Voges, z„ Engelmundusweg 20 IJmuiden: G. A. Koppen—v. Loenen, z„ Oran jestraat 27 rd., IJmuiden; F. R. v. d. Bijl— Buitenhuis, d.. Meervlietstraat 31, Velsen; E. C Moorhoff—Schefferlie, z„ Ahornstraat 29, IJmuiden; M. G. v. d. Vis—Vuijst, z., Berken- straat 3, IJmuiden; M. Konings—Vergunst, z Meerweidenlaan 23, Velsen N.; M. M. v. d. PolDaane, d., Bloemendaalschestraatweg 23, Santpoort; E. de Jonge—Leegwater, d. Èdisonstraat 42, IJmuiden. Overleden: Chr. Molenaar, 86. jaar, weduw naar van G. Venema. Anemonenstraat 13. Santpoort; W. v. d. Pijl, 61 jaar, echtgenoot van P. de Ligt, Cronjéstraat 1, IJmuiden; A. Klumper. 58 jaar, echtgenoot van M. M. Smink, Haarlem; C. Mors, 77 jaar, weduwe van F. Twisk, Duinweg 48, Santpoort. Een aanvaring van de Alkmaar. Kapitein door den Raad voor de Scheepvaart gestraft. De raad voor de scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake: a. De aanvaring tusschen de stoomvis- schersvaartuigen „Alkmaar" IJM 31' en „Filipe Coenen" O 157 op de Noordzee: b. De klacht van den inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen den kapitein van de „Alkmaar" IJM 31, wegens overtreding van artikel 117 van het schepenbesluit (onvol doende wacht). De raad was van oordeel, dat de klacht, waarvan de juistheid door den aangeklaagde is erkend, gegrond is. De raad stelt dit in deze zaak op den voorgrond, omdat het verzuim, dat den kapitein bij de klacht wordt verweten, dadellijk van invloed is geweest op de met de O 157 plaats gehad hebbende aanvaring. Ware de kapitein, wat zijn plicht was, op de brug gebleven, dan zou deze zeer gemakkelijk te vermijden aanvaring niet hebben plaatsgehad. Ook dit moest de kapitein toegeven. Overigens was de kapitein zeer onvast bij het afleggen van zijn verklaring omtrent de toedracht van deze aanvaring en in het bij zonder wat betreft den koers, welke zijn schip voor lag. Aangenomen mag worden, dat de manoeu vre van de „O 157" die door de „Alkmaar" IJM 31 midden in de s.b. zijde onder een rechten hoek werd geraakt, dat de „O 157" was gaan halen veel te laat door den wachtsman was opgemerkt. Wel had de „O 157" beter gedaan een attentiesein te geven, doch dit verzuim kan de fouten van de „IJM 31" niet wegnemen. De overtreding van het voorschrift van artikel 117 van het schepenbesluit is te ernstiger, om dat de kapitein, toen hij naar beneden ging, wist, dat de „O 157" kon gaan halen en hij nog aan den wachtsman order gaf om in dat geval een paar streken bakboord uit te halen, ten einde achter het Belgische schip om te gaan. Te voren stond echter absoluut niet vast, of deze roerbeweging een aanvaring zou kun nen vermijden. Daarom meent de raad, dat de klacht niet met een berisping kan worden afgedaan. Mitsdien straft de raad den aangeklaagde, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der schepenwet, voor den tijd van acht dagen, JUBILEUM BIJ BUREAU WIJSMULLER. Ter gelegenheid van het 25-jarig dienstver band van den chef-machinist van Bureau Wijsmuller N.V., den heer D. J. van Mourik, heeft men ten kantore van dezen sleepdienst Dinsdagmorgen in intiemen kring dit feit herdacht. De heer J. P. Boon, directeur der maatschappij, heeft den jubilaris toegespro ken en hem namens de directie en het kan toorpersoneel een gouden horloge met ketting overhandigd. Het varend personeel schonk den heer van Mourik een leestafel met bijbe- hoorende lamp, terwijl er van de vrienden uit den Helder een prachtig bloemstuk ge komen was. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. namens directie en commissarissen de heeren Goedkoop uit Amsterdam en de vertegenwoor diger van het kantoor te den Helder, kapt. D. Moerman. WIE MIST EEN FIETS? Aan het hoofdbureau van politie zijn in lichtingen te verkrijgen over twee rijwielen, waarvan één gevonden is te Santpoort en één te Velsen-Noord HOE DE POLITIE EEN SPAANSCIIE KWESTIE OPLOSTE. Van de oorspronkelijke bemanning van hel Spaansche stoomschip Maria Elvira, dat reeds gedurende vele maanden in het toekomstige spuikanaal ligt, is nog een viertal aan boord gebleven, waaronder de vrouw van den waar- nemenden gezagvoerder. De overigen zijn ge leidelijk naar Spanje teruggekeerd. Een der manschappen schijnt de vrouw- lastig gevallen te hebben, hetgeen den waar- nemenden kapitein aanleiding gaf, de hulp der politie in te roepen. Deze heeft den on ruststoker in arrest gesteld. Hij zal niet meer aan boord worden toegelaten. DE NIEUWE SLEEPBOOT VAN BUREAU WIJSMULLER. Met den afbouw van de nieuwe sleepboot „Amsterdam" van Bureau Wijsmuller gaat het voorspoedig. Tegen half April zal vermoe delijk de proeftocht van het schip, dat daarna in den Helder gestationneerd zal worden, ge houden kunnen worden. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 15 Maart 1938. 1. Helge Aasted, koopman in tabak, wonen de te Heemstede, Herman Heyermanslaan 12. Curator Mr. M. Schorlesheim, wonende te Amsterdam, 2. W. van Nes„ vroeger koopman, hande lende, onder den naam Bibliotheek Centrale Opgang, thans reiziger, wonende te Haarlem, Romeinenstraat 14. Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haar lem. 3. A. Foppele, filiaalhouder, wonende te Haarlem, Tematestraat 47. Curator mr. Julius Hoog te Haarlem. 4. A. P. Langendijk, veehouder, wonende te Beverwijk, Breestraat 91. Curator mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 5. P. Koning, smid, wonende te Haarlem, de Witstraat 37. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, te Haar lem. 6. J. Verheyden, landbouwer en fabrieksar beider, wonende Nauerna no. 1089, gem. As sendelft. Curator mr. dr. A. F, H. Schreurs te Haar lem. 7. F. H. G. L. de Wan, koopman in manu facturen, wonende te Lisse, Heerenweg 145. Curator mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. 8. G. Bas, winkelier in tabak en sigaren, wonende te Krommenie, Oranjeplein 4. Curator mr. J, A. B. Sanders te Bever wijk. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Ha?.rlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van N. Mudde, timmerman, wonende te Haarlem, Leeuwerikstraat 50. Curator mr. W. Veniet to Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst zijn geëindigd de faillissementen van; 1. G. A. de Beer, reiziger, wonende te Haar lem. Curator mr. K. van Giffen te Haarlem. 2. E. Keur, kok, wonende te Haarlem, Wil- helminastraat 66. Curator mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer. 3. E. Dooyeweerd, landbouwer, wonende Rijk gem. Haarlemmermeer. Curator Mr. J. A. P. C. ton Bokkel te ÏRj?*" lem.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1