H THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS B' Hitler te München teruggekeerd. Weenen kalmeert thans weer. WOENSDAG 16 MAART 1938 Vóór de volksstemming een tweede bezoek aan Oostenrijk. Duitsche en Oostenr ij ksche troepen defileerden voor den Fuehrer. ITLER is gisteren per vlieg tuig uit Weenen vertrokken en in den avond te Mün chen teruggekeerd. Hier had hij bij zijn aankomst hartelijke toejuichingen in ontvangst te nemen. Te Berlijn is men er niet van op de hoogte, welke redenen Hitier en zijn gevolg er toe hebben gebracht zoo overhaast uit Weenen te vertrek ken. Men was van meening geweest, dat de Führer nog eenige dagen in Oostenrijk zou blijven. Hitier zal echter vóór de volks stemming opnieuw een bezoek aan Oostenrijk brengen. Dan zal hij in een aantal plaatsen redevoeringen houden, o.a. te Graz. Direct 11a zijn aankomst te München heeft Hitler gedurende eenige uren geconfereerd met zijn plaatsvervanger Rudolf Hess. Hij gaf daarbij de richtlijnen aan voor de heroprichting der N.S.D.A.P. in Oostenrijk. Rijksminister Goebbels heeft de bevolking der hoofdstad uitgenoodigd den rijkskanse lier. die vandaag te 17 uur (Duitsche tijd) te Berlijn terugkeert, een feestelijke ontvangst te bereiden. „Sluit de bedrijven en de win kels", aldus de oproep, „geen woning, geen gebouw mag zonder vlag zijn". Het Evangelische consistorium heeft ge last. dat heden bij den terugkeer van den Führer te Berlijn, na de samensmelting van Oostenrijk met het rijk, de klokken van alle Evangelische kerken van Groot Berlijn zullen moeten luiden. Alle ochtendbladen brengen vandaag hoofdartikelen waarin zij dank brengen aan Hitier voor hetgeen hij in Oostenrijk heeft gewrocht. „Het genie van een man", schrijft de Berliner Boersenzeitung, „heeft een werk volbracht, waarmede vorsten en ministers, denkers en soldaten, en duizenden menschen, die er bij betrokken waren, zich eeuwenlang hebben bezig gehouden. Het bewijs is gele verd, dat de vredesweg van het nationaal- socalistische Duitschland onwrikbaar en dat- de as BerlijnRome onwankelbaar is". „Het Duitsche rijk", schrijft de D.A.Z. „is door de herwinning van Oostenrijk nog sterker ge worden als groote mogendheid. Het aantal inwoners is grooter dan dat van het keizer rijk. De winst door de herwinning van Oos tenrijk overtreft het,bij het dictaat van Ver sailles geleden verlies. Hitler's daad van Maart 1938 geeft hem recht op den oerouden titel der Middeleeuwsche keizers „Uitbreider des Rijks". De parade te Weenen. Dinsdagmiddag is, na de redevoeringen van Hitier en Seyss Inquart, te Weenen een groote parade van Duitsche en Oostenrij ksche troe pen gehouden op den Heldenplatz. Reeds vroeg in den morgen hadden de thans te Weenen aanwezige troepen voorbereidingen getroffen. Met muziek voorop defileerden de Duitsche afdeelingen door de groote verkeers straten en stelden zich op den Ring op. Ge leidelijk kwamen de Oostenrij ksche troepen uit de kazernes en marcheerden naast de Duitsche detachementen op. Op hun helmen droegen de Oostenrijksche soldaten een schild in de Duitsche kleuren, doch alle hebben nog het eikenblad, dat het keizerlijke of republi- keinsche Oostenrijksche leger steeds gedra gen heeft op paradedagen. Een groote menig te belangstellenden bevond zich op den Hel denplatz om het schouwspel gade te slaan. De parade werd door de luchtmacht ge opend. Gedurende een kwartier was de lucht vervuld van het gebrom der vliegtuigen. Bij Hitier bevonden zich generaal Milch, generaal Keitel en generaal von Brauchitsch. De defileerende troepen bestonden uit af deelingen uit Pruisen, Beieren, Würtenberg en Oostenrijk. Vooraan kwam een peleton cavalerie, aan het hoofd waarvan generaal Von Bock, bevelvoerder over de militaire troe pen op het geheele Oostenrijksche gebied, reed, gevolgd door generaal Guderian, bevel voerder van het korps kurassiers. Daarop volgde de commandant van de Oostenrijksche divisie met zijn generalen staf. Alle wapens namen aan het défilé deel. Onder de Duit sche troepen viel vooral op het regiment „Ge neraal Goering" en de tweede brigade tanks. De lijfwacht van Hitler in zwarte uniform, met witte handschoenen, besloot den stoet. Onder het passeeren der troepen weerklonk herhaaldelijk het „Sieg Heil" uit de menigte. Terwijl de Oostenrijksche afdeelingen zwak bewapend leken, kon volgens Havas van een Achttien doodvonnissen te Moskou voltrokken. Vermoedelijk drie nieuwe processen op komst. De doodvonnissen, uitgesproken tegen Boecharin, Rykof, Jagoda, Krestinski, Rosengolz en de dertien andere beklaagden uit het te Mos kou gevoerde proces, zijn voltrokken. Vermoedelijk zijn zij met den kogel terecht gesteld. Naar alle waarschijnlijkheid zullen, volgens Havas na het laatste proces tegen het „blok der rechtschen en Trotskisten" nog drie pro cessen voorkomen. Allereerst dat tegen elf linksche communisten en revolutionnair- socialisten, onder wie zich o.a. Ossinsky, Ni- colaieva, Matsff en eenige andere getuigen uit het laatste proces bevinden. Voorts zitten in de gevangenis mannen als Roetsoetak. Meilaoek, Antipof, Boebnof, Krylenko,, Ka- minski, Ljoedinof, allen personen, die hooge functies, zooals volkscommissariaten, be kleed hebben, diplomaten als Bogomolof, Joe- renef, Davtian, Karsky, Jakoebovitsj, Stem, Asmoeb, Reisenberg, Antono, Covseenko, enz. Tenslotte een groep militairen, die waar schijnlijk in een proces met gesloten deuren zullen voorkomen: drie oud-vice-commissa- rissen der defensie, nl. maarschalk Jegorof, genefaa) Alsknis en admiraal Orlof. Men weet niet wat er geworden is van de generaals Bielof en Dybenko, waar Duitsch wapen vertoon gesproken wor den. De stoet werd ontbonden op den Schwar- zenberger Platz. Hitier keerde naar Hotel Imperial terug. De geheele parade, die twee uur duurde, werd door den omroep uitgezonden. Tevoren had Hitier een krans gelegd op het Helden- gedenkteeken. Majoor Fey pleegt zelfmoord. Majoor Fey, de leider van de Oostenrijksche „Heimwehr" heeft zich met zijn echtgenoote en zoon van het leven beroofd. WEENEN, 16 Maart (Reuter). Majoor Fey, de oprichter en leider van de Heimwehr, heeft met zijn echtgenoote en zoon zelf moord gepleegd. Majoor R. Emil Fey was in 1933 minister voor openbare veiligheid geworden, tot Juni T934 bekleedde hij de functie van vice-bonds- kanselier en hoofd van de geheele Oosten rijksche executieve. In het tijdperk 1934 tot 1935 bezette hij de posten van minister van Binnenlandsche Zaken en commissaris voor economische aangelegenheden. In het burgerlijke leven teruggekeerd, werd hij president van de Donau Dampfschiffahrtsgesellschaft. Paul Boncour.- Frankrijk zal Tsjecho-Slowakije onder alle omstandigheden hulp verleenen. PARIJS, 15 Maart. Paul Boncour heeft bij zijn onderhoud met den am bassadeur van Groot Brittannië duide lijk gepreciseerde dat Frankrijk vast besloten is, indien noodig, Tsjecho- Slowakije, op grond van het verdrag, dat beide landen vereenigt en dat on der alle omstandigheden zal worden gestand gedaan, hulp te verleenen. (Havas) Noodlottig vliegongeluk in België. Gisteren tegen het middaguur heeft zich bij het kamp van .Beverloo een vliegtuig ongeluk voorgedaan. Een escadrille van het eerste regiment nam deel aan schietoefe ningen in het kamp van Beverloo, toen, door nog onbekende oorzaak, een der toestellen op het veld neerkwam en in brand geraakte. De beide officieren, die zich aan boord van het toestel bevonden, zijn levend verbrand. De militaire autoriteiten hebben zich di rect naar de plaats van het ongeluk begeven om er een onderzoek in te stellen. Engelscli schip bij bombardement op Tarragona getroffen. Twee dooden; waarnemer der niel-inm en gin gscom missie zeer ernstig gewond. Getemperde stemming na Hitler's plotselinge vertrek. Vele slachtoffers in de stad. Het Engelsche stoomschip „Stan- well" is gisteren in de haven van Tarragona door bommen getroffen en in brand geraakt. Naar uit Barcelona vernomen wordt zijn twee opvarenden van de „Stan- well" om het leven gekomen en vier ernstig gewond. De gezagvoerder van het schip is niet ernstig gekwetst, doch vermoedelijk zal de Deensche waarnemer van de niet-inmenging, kapitein Madsen, aan zijn wonden be zwijken. Tarragona werd gistermorgen tot viermaal toe door vliegtuigen van de luchtmacht van Franco gebombardeerd. Onmiddellijk nadat de „Stanwell" getroffen was, ontstond brand. Drie uur later brandde het met steenkool geladen schip nog. De „Stanwell" was getroffen door twee bommen, die door het dek heensloegen. Het had de Britsche vlag in top. In de middaguren was Tarragona opnieuw het doelwit van luchtaanvallen. Er werden toen 40 personen gedood en 100 gewond. Kennisgeving van den „Anschluss" aan de huitenlandsclie regeeringen Oostenrijksche diplomatieke vertegenwoordi- gei's moeten zich ter beschikking stellen van hun Duitsche collega's. Reuter verneemt uit Berlijn, dat aan de Duitsche vertegenwoordigers in het buiten land opdracht gegeven is de regeeringen, waarbij zij geaccrediteerd zijn, in kennis te stellen van de wet, waarin Oostenrijk en Duitschland vereenigd worden. De Oosten rijksche diplomatieke vertegenwoordigers moe ten door de Duitsche geïnstrueerd worden en zich ter beschikking stellen van de Duit sche vertegenwoordigers. Papaniii c.s, terug in huil vader land. Grootsche ontvangst te Moskou. Aan boord van den ijsbreker „Jermak" zijn gistermiddag de Russische Poolreizigers Pa- panin, Krenkel, Sjirsjof en Fjodorof te Le ningrad aangekomen. De bevolking bereidde hun een grootsche ontvangst. De onderzoe kers hielden toespraken, die per radio wei den uitgezonden. DE VOLKSSTEMMING IN- OOSTENRIJK. Aan alle districts- en gemeentebe sturen in Oostenrijk is mededeeling ge daan van de volgende voorloopige be palingen voor de volksstemming van 10 April: 1. Stemgerechtigd zijn alle mannen en vrouwen, geboren voor of op 10 April 1918, die het Oostenrijksche staatsbur gerschap bezitten of op grond van de verordening van 1933 dat burgerschap verloren hebben en niet van het stem recht uitgezonderd of uitgesloten zijn. Joden hebben geen stemrecht. 2. De stemlijst wordt opgemaakt op grond van de gegevens over de inwo ners. Zij moeten van 27 tot 31 Maart voor het publiek ter inzage liggen. 3. Met het voorbereidende werk moet onmiddellijk begonnen worden. De tekst van het stembiljet luidt: „Spreekt gij u uit voor onzen Führer Adolf Hitler en daarmede voor de op 13 Maart 1938 voltrokken hereeniging van Oostenrijk met het Duitsche rijk?" ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Oom had berust en was na alle vermoeienissen in slaap gevallen. Een tukje kan niemand kwaad doen en het is beter goed uitgerust te zijn, mochten er nog meer gekke dingen gebeuren. Hij had niet gedroomd en toen hij weer wakker werd, was hij heerlijk uitgerust. Hij keek om zich heen en zag een flesch melk staan. Nou, enfin, melk is melk en dat zullen we dus maar verorberen! gromde oom, terwijl hij de tuit van de flesch aan zijn mond zette. Maar hij had nog maar een paar flinke slokken genomen, toen hij beneden zich een vreeselijk lawaai hoorde. Wat is dat nou weer voor herrie! bromde oom, terwijl hij nog een slok nam. Altijd dat gedaver hier Plotseling werd de deur weer opengesmeten en wie kwam daar binnen vallen? Thijs! Thijs! schreeuwde oom. Oom! brulde Thijs opgewonden en verbaasd. Hoe komt U hier? Oom Mopperniet zette de melkflesch weg en staarde Thijs even aan. We zitten weer leelijk in den rommel. Thijs! zei hij. Hij moest even lachen om het gezicht van Thijs, maar toen werd hij weer ernstig. We zitten weer leelijk in den rommel! Tja, ik weet geen uitweg pok Anti-semitisme lijkt uiterlijk gematigder dan in Duitschland. WEENEN, Dinsdagavond. (Van onzen specialen verslaggever). ROOD en spelen! Dit is het parool van vandaag geweest en de bevolking men had wederom een nationalen feestdag bevolen heeft zich het schouwspel van de groote militaire parades niet laten ontgaan. Vooral den ouderen scheen deze troepenrevue uit het hart gegrepen en vroegere dierbare herinneringen bij hen wak ker te roepen.„Dat hebben wij in 20 jaren niet meer gezien". Dit is vandaag meermalen gezegd.dat waren de spelen! Maar de Duitsche militairen hadden ook voor brood gezorgd. Op groote schaal hebben zij vanavond op straat soep en goulash uit gedeeld, door de legerkoks klaar gemaakt in de Duitsche legervelcLkëukens. Daarbij werd van papieren borden en bekers gebruik ge maakt. Aan letterlijk alles was toch ook wer kelijk gedacht. De organisatie is af! De bedoeling van deze daad lag voor de hand. Menschen met hongerige magen kun nen niet enthousiast zijn en zij, die misschien nog lust zouden hebben gehad in een contra revolutie, zullen deze lust vandaag wel vol komen hebben verloren. Men kan nu eenmaal geen revolutie maken tegen deze organisatie, waarachter vliegtuigen en kanonnen, mitrail leurs en geweren staan. Voor de vindingrijkheid der Weeners om zich een plaats te veroveren om gebeurtenis sen als die van heden goed te kunnen gade slaan, moet men oprechte bewondering heb ben. Ik heb het aanschouwd hoe een com pleet huisgezin, man, vrouw en drie kinderen een boom beklom en daarin rustig een goed georganiseerde pic-nic hield, met eterij en en drinkbekers en een krant voor pa na den maaltijd, precies zooals thuis. In lantarens, op hekken, ladders, banken, ja zelfs op de Duitsche militaire auto's, die aan de kanten geparkeerd zijn, hadden de menschen zich amphitheatergewijs een plaatsje veroverd, om alles goed te kunnen zien. Wie met een nieuwe auto naar de stad was gegaan, kwam met een uiterlijk afgeleefd vehikel terug. Maar niemand neemt elkander hier thans iets kwalijk. Nog altijd de roes! Opmerkelijk is het, hoe deze stemming in staat is volko men op den achtergrond te plaatsen al dat gene, wat er in Weenen en in het land nog meer gebeurt dan alleen maar parades en zegetochten van den Führer. Men kan het alleen maar gissen, hoewel het een publiek geheim is en niemand het ont kent, hoevelen duizenden arrestaties zijn ver richt. Alleen maar het bedrijvige af- en aan rijden van de zware, groene wagens „der grüne Heinrich" zegt de volksmond ver raad slechts wat achter de schermen gebeurt De menschen kijken elkaar bij het zien van deze wagens even'aan, maar och, men is in Weenen wel aan arresteeren gewend. Veel verschil maakt het niet. Alleen zijn thans de rollen omgekeerd. Het is een wonderlijk en alleszins interessant proces, dat zich hier vol trekt. Een objectief toeschouwer moet toegeven, dat het uiterlijke anti-semitisme niet zoo wordt gepropageerd als voor vijf jaren bij de geboorte van dit regime in Duitschland. Ik spreek nu over Weenen, want daar alleen heb ik mij van dit feit kunnen overtuigen. Er is aan den Ring een parfumerie-zaak, waar van de ruiten thans het opschrift dragen „Judengeschaft" en er komen op verschil lende plaatsen in deze wereldstad wel op stootjes voor, maar die worden uitgelokt door opgewonden kwajongens, die staan te schreeuwen voor de Joodsche zaken. Hoewel het hier dus excessen geldt, acht men, zooals reeds gezegd het lot der niet Ariërs reeds bij voorbaat beslist. Maar nogmaals, de plunde ringen, die zijn voorgekomen en ongetwijfela nog plaatsvinden, werden door ontspoorde machtswellustelingen geleid, juist diegenen voor wie dit psychologisch zoo geraffineerde propa-ganda-stelsel zoo funest is. Menschen, die met een band om de arm zich plotseling heer en meester voelen, om nog maar niet te spreken van hen, die thans misbruik maken van de gelegenheid, om de massa door deze band-met-het -kruis te biologeeren en er als een vrijgeleide wandaden mee te dekken. Doch de overheid heeft tegen de plunderingen ge waarschuwd en verschillende onverlaten ge arresteerd. Voor één der groote warenhuizen, waar men begonnen was, goederen weg te sleepen, staan thans Duitsche soldaten met de bajonet op het geweer. Bij andere zaken staan cordons S.A.-lieden opgesteld om ongeregeldheden te voorkomen. Men betwijfelt intusschen of de Joodsche zaken morgen nog vergunning zul len krijgen om open te gaan en wat dat aan gaat, is het resultaat voor de betrokkenen al even droevig. Niettegenstaande hebben de nation^il-socialisten door dit alles misschien weten te bereiken, dat de Oostenrijksche om wenteling een anderen indruk «maakt dan vijf jaar geleden de Duitsche..,. npERWIJL Weenen juicht en jubelt en de stad leegloopt om Hitier te zien, worden op groote schaal alle thans illegale organisa ties gekneveld, hun leiders gevangen genomen hun kassen geconfisceerd. En dit gaat door tot diep in de nacht. Inmiddels heeft De Groote Parade, die twee uur duurde vanmiddag, niet dat enthousiasme ontketend als de vorige dagen. Voor de la waai—makende, gemotoriseerde afdeelingen was de reactie het grootst. Maar om daar met hun stembanden boven uit te komen, daar voor hadden de Weeners blijkbaar geen ener gie genoeg meer over. De infanterie-afdeelin- gen wekten een gematigde geestdrift, de cavalerie had wat meer belangstelling, maar de grootste ovatie kregen natuurlijk de Führer ende oude Oostenrijksche com pagnieën, die voorafgingen. Zij waren ook de eenigen, die langs den Ring marschmu- ziek bliezen. Was het toeval, of een nogal wrange grap, dat zij speelden „Wenn ich komm, wenn ich komm"? Maar de menschen aan de kant zongen dapper mee en zij waren op de Duitsche muziekcorpsen eigenlijk eer beetje boos. Spreekkoren riepen: Muziek, mn ziek!, doch zonder succes. Hitler's plotselinge vertrek heeft, vooral na de aankondigingen van een langdurig' ver blijf, zelfs nog in de kranten van hedenavond de stemming wat getemperd. Het is of Weenen moe is van de revolutie, of Weenen wakker wordt uit den droom van schittering en il lusie en de werkehjheid langzamerhand meer en meer gaat beseffen. Misschien heeft de super-organisatie te voortreffelijk, te onfeil baar gefunctionneerd om het oorspronkelijke gevoel van bevrijding te kunnen behouden. De poststempels „der Führer in Wien", het uit Duitschland meegevoerde naambord „Adolf Hitlerplatz", het getuigt alles weliswaar van Duitsch organisatie-talent, maar de sponta neïteit komt er blijkbaar toch wel door in 't gedrang. (Nadruk verboden) MOTIE IN HET LAGERHUIS TEN BEHOEVE VAN TSJECHO-SLOWAKIJE. Tijdens de debatten in het Engelsche Lager huis hebben herto; n Atholl (conservatief) Wedgwood (Labour), Maciand (liberaal), Bel- lenger (Labour) en miss Eleanor Rathbone (onafhankelijk) bij het bureau van het Huis een ontwerp van een motie ingediend, waarin de regeering wordt aangespoord aan de Fransche regeering de verzekering te geven, dat zij haar zal steunen ingeval de Franschen geroepen zullen wordenTsjecho-Slowakije te helpen tegen een niet uïtgelokten aanval, als mede, voor het geval geen onmiddellijk ein de kan worden verkregen van iederen steun uit het buitenland aan Spanje, in verband met het strategisch belang van dit land, gebruik te maken va,n het overwicht der Britsche vloot en een einde te -maken aan de politiek van niet inmenging. De initiatiefnemers hebben besloten, voor deze motie officieel in te dienen bij het bureau eerst meer handteekeningen erop te verzame len. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv. ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 17 MAART HILVERSUM I 1875 M. en 415.5 M. AVRO- uitzending 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Om roeporkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest mirnv. solist. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.00 De Palladians. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang en piano. 3.00 Kniples. 3.45 Orgelconcert. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramo foonmuziek. 4.50 Radiotooneel voor de kinde ren. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-dansorkest. 7.30 EngeLsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededee- lingen. Evtl Gramofoonmuziek. 8.20 Concert gebouw-orkest en solist. In de pauze: Inter view. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP., hierna: Het AVRO-dansorkest. 11.40 12.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (12.451.00 en 1.301.40 Gramo foonmuziek) 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Orgel concert. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmu ziek. 5.00 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Solistenconcert en Gramofoonmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten 'ANP. Her haling SOS-be-richten. 7.45 Christ. Oratorium vereeniging Haarlem, Knapenkoor „Zan-glust", Utrechtsch Stedelijk Orkest- en Vocale en Instrumentale solisten. 9.15 Lijdensmeditatie. 9.35 Vervolg van 7.45. 11.00 Berichten ANP. 11.05 Gramofoonmuziek, ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Orkest van H.M.'s Irish Guards. 12.50 Radiotooneel. I.20 Gramofoonmuziek. 1.402.20 Eugene Pini's Tango-orkest. 3.10—3.30 Causerie „Em pire Exchange". 3.35 Stedelijk Orkest van Bournemouth mmv. solist. 5.05: Why I like the English" 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Jerry Hoey en zijn band. 6.20 Berichen. 6.40 Declamatie. 7.00 BBC-orkest, 7.40 St. Patrick's Day-programma. 8.20 Variété-programma. 8.50 Interview. 9.20 Berichten. 9.40 Viool en piano. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Gramofoon muziek. 11.20 Michael Flome en zijn Band. II.5012.20 Dansmuziek (gr. pi.) RADIO PARIJS 1648 M. 7.50, 9.109.40 en 10.40 Gramofoonmuziek. 12.40 Bailly-Orkest en zang. 3.05 Pianovoor dracht. 3.20 Zang. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 Uitzending uit het Théatre National de l'Opéra- Comique. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Plietzsch-Marko-Orkest. 7.50 Om- roepklemorkest. 8.50 Piano voordracht. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Omroeporkest en soliste. 1.35 Amusementssextet, 2.20 Gevari eerd programma. 3.20 Hans Joachim Fierke's orkest. 4.40 Keulsch Blaaskamermuziekensem- ble mmv. solist. 5.30 Meisjeskoor. 6.30 Omroep koor en solist. 7.20 Radiotooneel. 8.20 Hans Bund's dansorkest. 9.5511.20 Ralph Zürn en zijn orkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon- orkest en solist. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Zang en piano 2.002.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest en Gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Europeesch con cert uit Ierland. 9.35 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.35 en 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest (Om 9.20 Causerie) 10.30—11.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Het Schuricke-Trio, het Saxofoonkwar tet Bumcke en solisten (gr. opn.) 7.20 Omroep orkest en solisten. 8.20 Duitschlandecho. 8.35 Vervolg concert. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Nedersak- sisch Symphonie-orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7