LIEDSPREKER Colijn's Mecledeelino;. S. J. v. d. Me ij's Schoenmakersbedrijf Verkoop het per De Dinsdag plotseling aangekondigde radio- rede van den minister-president heeft zich in hoofdzaak beperkt tot een mededeeling en dr Colijn sprak in het geheel maar vijf minuten. Zijn van tijd tot tijd gehouden financiëel-eco- nomische beschouwingen plegen een weinig opwekkenden invloed te hebben en geladen te zijn met de zwaartillendheid, die men ge woonlijk als een der kenmerken van onzen landaard pleegt te beschouwen. Maar deze korte toespraak droeg dit kenmerk niet. Dat de regeering in de huidige zeer ernstige inter nationale omstandigheden gebruik maakt van haar bevoegdheid, den oefentijd van het eer ste deel der lichting-1938 reeds van 5y2 tot 11 maanden te verlengen en deze 8400 man dus in dienst te houden kan niemand verbazen. Maar evenmin bijzonder ontstellen, want in Maart 1936, toen Duitschland de her-militairi- seering van de Rijnprovincies ten uitvoer bracht, besloot de regeering eveneens, het eer ste deel der toen in dienst zijnde lichting nog eenige maanden onder de wapenen te houden. Het verschil is alleen dat er toen nog geen wet tot verlenging van den dienstplicht bestond. De lichting-1938 zal nu in elk geval nog 5l/2 maand onder de wapenen moeten blijven en de volgende lichtingen zullen alle elf maanden moeten dienen. Minister Colïjn's commentaar was sober en zakelijk. Het is noodzakelijk, zei hij, het ge- heele jaar door te kunnen beschikken over een, zij het niet zeer sterke, voldoende geoefen de troepenmacht die in staat is het eerste ver zet te bieden tegen aantasting van' ons grond gebied. En hij citeerde met instemming den Britschen premier Neville Chamberlain, die dezer dagen opmerkte dat het gevoel van on zekerheid en onveiligheid in Europa in sterke mate verhoogd is, dat men zich weliswaar be- hoort te onthouden van al .te haastige beslui ten en van achtelooze woorden, maar dat zulks niet mag leiden tot veronachtzaming van de noodzakelijke voorzorgen. Het is begrijpelijk dat dr. Colijn dergelijke uitlatingen overneemt. Zij wekken ook bij den Nederlander vertrouwen door hun rust en be zadigdheid en zij geven tegelijk het een en ander tusschen de regels te lezen. Immers, wij weten allen dat het gevaar in den interna tionalen toestand, voorzoover dat ons land geldt, de mogelijkheid van een Engelsch- Duitsch conflict betreft. Door Chamberlain te citeeren vestigt dr. Colijn er de aandacht op, dat de Engelsche premier zich zeer rustig heeft uitgelaten. Het wil mij althans voorko men dat deze overweging bij de samenstelling van de korte toespraak van onzen minister zal hebben gegolden. Blijkbaar zal de in dienst gehouden halve lichting thans als grensbataljons worden ge bezigd. De N. R. Crt, bevatte gisteravond een militair-deskundige beschouwing, waarin aan dacht werd gewijd aan het uiterst-snelle bin nenrukken van een Duitsch leger, gesteund door gemotoriseerde afdeelingen en een groot aantal vliegtuigen, in Oostenrijk. Dat leger was geformeerd in een aantal parallel-opruk kende, elk onafhankelijk ageerende colonnes, die tegelijkertijd op verschillende punten de grens overschreden. De schrijver in de N.R.Crt. herinnerde eraan dat voor 1914 de aanval op Luik in een manoeuvre, tegen de vesting Posen gericht, werd gerepeteerd. Dit binnentrekken in Oostenrijk zag hij eveneens als oefening immers ook zonder tegenstand te ontmoeten van een stelsel-van-overval. Waarmee hij natuurlijk niet wilde zeggen dat hij verwacht te, dat de toepassing nu op Nederland zou ge schieden. Dat moet men er inderdaad niet uit afleiden maar wel in het algemeen be schouwd er de zekerheid uit halen dat de moderne militaire overval op dergelijke zeer snelle wijze kan worden uitgevoerd en dat ieder land daarmee in tijden van groote span ning rekening dient te houden. Die spanning blijft zeer zeker aanwezig en geldt thans Tsjecho-Slowakije. In het parle ment vari dat land heeft Frank namens de Sudeten-Duitschers gisteren uitdagende woorden gesproken. Hij kondigde feller strijd aan en zeide, dat zij zich niet tevreden stel len met het „schijn-aceoord" van Februari 1937. Zijn rede krijgt een veel ernstiger be- teekenis als men er bij waarneemt, dat de Duitsche pers inmiddels al bezig is de auto nomie van de Sudeten-Duitschers te eischen en dat de Fransche regeering zich zoowel tegenover Tsjecho-Slowakije als jegens de andere staten der Kleine Entente opnieuw verplicht heeft, Tsjecho-Slowakije te helpen als het mocht worden aangevallen. In Praag zou men natuurlijk niets liever hebben dan een dergelijke toezegging van Engeland. Die is nog niet gegeven en het is zeer de vraag of die gegeven zal worden. Wel wordt overleg met Parijs gepleegd. Inmiddels meldt Reuter uit Moskou dat van „bevoegde zijde" in de hoofdstad der Sovjet-Unie wordt verklaard dat deze Tsje- cho-Slowakije te hulp zal komen indien hét wordt aangevallen, mits Frankrijk dat oók doet. Opgemerkt dient te worden dat noch Frankrijk, noch Rusland aan Tsjecho-Slo wakije grenzen zoodat een dergelijke hulp verleening door andere landen zou moeten geschieden. Dit alles schept een dreigend beeld dat levendig aan 1914 herinnert. Men moet zich evenwel rekenschap geven van de geruststel lende verklaringen die de Duitsche regeering jegens Tsjecho-Slowakije heeft afgelegd en daarbij wel beseffen dat de Duitsche pers geen annexatie van het gebied der Sudeten-Duit schers maar hun autonomie recht tot zelf bestuur vraagt. Ook de rede van Frank in het Tsjecho-Slowaaksche parlement gaat zeker niet verder dan dit punt; hij heeft ove rigens blijkbaar niet aangedurfd, het woord autonomie te bezigen. Voorts herinner ik eraan, dat oorlogsgevaar in Europa zich in de laatste tien jaar al bij herhaling heeft voorgedaan en dat in dien tijd ook van velerlei zijden oorlogsvoorspellingen voor bepaalde tijdstippen zijn geuit, die nooit bewaarheid zijn. Terwijl men tenslotte toch de hoop wel mag koesteren dat de verantwoor delijke ministers der groote mogendheden, onderteekenaars van het Kellogg Pact dat den oorlog uitbande en als misdaad brandmerkte, hun verantwoordelijkheid zullen beseffen. R. P. BEVERWIJK JAARVERGADERING N. C. G. O. V. De plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche Christelijke Geheelonthoudersvereeni- ging houdt op Vrijdag 25 Maart haar jaarver gadering in het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw. De bijeenkomst zal een feestelijk ka rakter dragen. Spreker is de heer E. Volk uit Bussum. TENTOONSTELLING VAN FRöBELWERK. Gisteren is het werk der kleuters van de Christelijke Fröbelschool aan de Meerestein- straat in een der lokalen tentoongesteld. Het mooie werk van de fröbelklasse, dat on der leiding van mej. Van der Giessen ver vaardigd is, mocht zich vooral van de zijde der ouders in flinke belangstelling verheugen. Wat hier dan ook in enkele maanden bereikt is met de kleuters is alleraardigst te noemen, De werkstukjes werden met groote belangstel ling bezichtigd, maar vooral de geschilderde ichoteltjes trokken de aandacht. In een der andere lokalen was een gezellig zitje gemaakt waar tevens een kopje thee kon worden gedronken. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". In de week van 7 tot 12 Maart werden bij de Winkelierscombinatie ,,Plan West' in totaal 43 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum van inlevering voor de ver hoogde premie was Dinsdag 8 Maart. Daar voor kwamen in aanmerking: J. de Ruiter, Si mon Rumpingstraat; Londo, Simon, Rum- pingstraat 36; M. Weststrate, Groote Hout weg 101; K. Adelaar, Baanstraat 86 en J. Duin, Groote Houtweg 232. SCHAAKCLUB „WEENINK" Het derde tiental van de schaakclub Wee- nink heeft een wedstrijd gespeeld tegen Bloe- mendaal 4, kampioen van de reserve derde klasse. De uitslagen waren: Weenink Bloemendaal 1. IJ. MooyL. J. Harms' VzVz 2. C. Visser—A. v. d. Werff Jr. VzVz 3. H. MooyA.Sleeuw VzVz 4. A. de BeuverB. J. Korsman 01 5. J. SchmitsA. Brat 10 6. F. C. HendrikseC. ten Hengel 10 7. E. v. d. Brink—W. Hoekstra 10 8. G. BolwidtJ. Eijking 01 9. G. J. Offerhaus—C. Kruiselbrink 01 10. N. Molenaar—H. S. Boogaards 0—1 Totaal 4V2—5V2 De uitslagen van de voor de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden waren: Groep 1: W. VisserH. Nijman 1—0; J. ZoontjesC. Heiineman 10; A. MooiF. Pfaltzgraff 0—1; T..Hart—J. van Eek 1—0. Groep 4: B. BroekmanK, de Reuver 01; J. RepkoH. Günther 01. Algemeene competitie: J. v. d. VeerF. Hen- drikx 01; G. WijsmanG. Dil 10; Ph. Bak kerA. v. d. Kraan 10. LAATSTE UITVOERING VAN „KENN<EMERLAND". De Rederijkerskamer „Kennemerland" be sluit op Donderdag 24 Maart het seizoen met een opvoering van de comedie „Entr'acte" van Christin BommelKouw en Henk Bakker, waarmede zij dan in haar jubileumseizoen de geheele uit drie tooneelstukken bestaande .Robbedoes"-serie voor het voetlicht zal heb ben gebracht. In de bezetting van dit stuk is, o.a. doordat de heer Fiege lirhinderd is te spelen, eenige wijziging gekomen. De rolverdeeling is thans: Victor van Nieverden: de heer A. Andrea (als gast); Loes Terlaet: Mej. Chr. van Veen; Bob, haar moeder: mej. M. Smits; Marcel Dueroix, opera-directeur, de heer B. Groeneveld; Ar- mand Claskens, zangpaedagoog, de heer P. Steevens H.A.zn.; Fred. Wieland, ingenieur, de heer A. Wegman; IJvonne, romancière, mej. J. Galesloot; Heinz, cabaretier, de heer V. Ph. Braun; Berry, mode-ontwerpster, mej. J. Smits; Leo, kunstschilder, de heer J. Hofland; Madame Lafitte, concierge, mevr. M. Hofland- Vellekoop. De heer B. Groeneveld heeft de spelleiding. NOTEERT Dus allen naar de BAANSTRAAT 111 BEVERWIJK of HEEREN ZOLEN en HAKKEN 90 cent DAMES ZOLEN en HAKKEN 70 cent D*T Let op ons BONNENSTELSEL. Voor 10.aan bonnen één Gulden reparatie gratis. ENGELMUNDUSWEG 71 ÏJMUIDEN-OOST. drijven en verkeerd gaat toepassen de moge lijkheid daartoe wel bestaat. Hierna heeft mevrouw Akkeringa door de haar ter hand gestelde voorwerpen getracht verbinding te krijgen met wat zij noemde „de andere zijde" waarin zij verschillende malen slaagde. De voorzitter heeft de bijeenkomst met een woord van dank aan mevrouw Akkeringa ge sloten, AANVOER GASAARDE. Het Nederlandsche motorschip Antilope is van Londen aangekomen met een lading gas- aarde voor de N.V. Chemica. Adv inaez /Wea. Hel nieuwe programma van het Luxor Theater. „De purperen mantel". Het Luxor Theater vertoont van Vrijdag a.s. af als hoofdnummer „De purperen mantel" met Conrad Veidt en Annabella in de hoofd rollen. Conrad Veidt is in deze film een somber personage, deze berooide edelman, Norman- diër, die op een schoen en een slof naar Parijs is gekomen en daar al vrij spoedig een handlanger wordt van kardinaal de Richelieu. Telkens en telkens weer ontbiedt de groote intrigant hem in zijn werkvertrek, stelt hij hem een buidel geldstukken terf beschikking die de verkwistende avonturier terstond weer verdobbelt. En om dat ras vermorste geld te verdienen, moet Gil de Berrault („De Zwar te Dood") zijn weergalooze schermkunst be- oefenen op tegenstanders van den kardinaal. Hem worden de slachtoffers aangewezen, Gil zoekt hen op, zoekt twist-, lokt duel uit en in het bliksemsnelle tweegevecht wordt de ander dan doorboord. Want Gil de Berrault is „De Zwarte Dood" en weet het flitsende rapier beter te hanteeren, dan ieder ander. Het maakt hem hoogmoedig, hij bepaalt zich niet tot hen, die hem worden aangewezen, maar twist met ieder en elkeen, duelleerende win nend, dood en verderf zaaiend. Totdat Richelieu, ontzet door het feit, dat in één jaar tijds vijfduizend leden van den Franschen adel het leven lieten bij hun twee gevechten, het duel verbiedt. Gil de Berrault weet echter van geen ophouden en hij ver beurt er zijn leven mee. De galg wacht hem en hoe hij daaraan ontsnapt en Richelieu hem zijn laatste kans geeft, vormt dan het hoofdmotief dezer film. Gil de Berrault krijgt redenen om zichzelf te haten en te verachten. Een beter man wordt in hem wakker en men ziet reeds, dat hier een rol gevonden werd, die als het ware Con rad Veidt op den huid geschreven stond. Hij heeft dat sombere, grenzende aan melan cholie, hij heeft dien trots van berooid edel man, die zich moet leenen, tot een vreemd soortig bestaan en die daarbij ontwaakt tot zelfverwijt. Hij is die ietwat raadselachtige figuur, waarvan men tevergeefs vraagt wat er in hem omgaat. Dat naast dezen Conrad Veidt bovendien Annabella een hoofdrol ver vult, die schitterend contrasteert met Conrad Veidt's zwaarmoedigen speeltrant. Zij is al zonneschijn, terwijl Veidt steeds schijnt te vertoeven in de regionen van duisternis en schaduw. Het tweede hoofdnummer is „Artists and midels". Zelden hebben wij met grooter ge noegen een film aanschouwd als deze die een combinatie is van comedie, operette revue- en showfilm. De hoofdrollen worden vertolkt door Jack Benny, Ida Lupino, Richard Arlen .Gail Pa trick, Louis Armstrong en Connie Boswell, de bekendste der Boswell Sisters. HET VERKEER IN DE BREESTRAAT. Teneinde de veiligheid van het verkeer en vooral dat van de voetgangers te bevorderen worden door Openbare Werken de doorgan gen van de gazons zooveel mogelijk recht te genover elkaar aangebracht, zoodat men thans niet meer in de lengte-as van den rij weg behoeft te loopen om aan den overkant te komen. Naar wij vernemen ligt het niet in de be doeling op de parallelwegen een één-rich- tingsverkeer in te voeren voor fietsen. Geen enkele gemeentelijke instantie heeft daartoe zélfs ook maar het voornemen gehad. De daaromtrent gelanceerde berichten zijn, zoo werd ons medegedeeld, onjuist. Drukte bij Openbare Werken. CASTRICUM Buitendienst vordert veel tijd. In verband met de steeds toenemende uit breiding van de werkzaamheden van zijn dienst achten B. en W. het noodzakelijk, dat de Directeur van Openbare Werken de be schikking krijgt over een auto teneinde zich daarmede snel door de gemeente te kunnen verplaatsen. Het is niet mogelijk, het noodige toezicht persoonlijk te blijven uitoefenen, wanneer dat per fiets moet blijven geschieden; het feit, dat de buitendienst thans te veel tijd vordert, is voortdurend zeer ten nadeele van zijn overige werkzaamheden, hetgeen niet in het belang van de gemeente is en van den dienst. De directeur is bereid een auto voor eigen rekening aan te schaffen en deze voor het boven aangegeven doel beschikbaar te stellen, mits hem daarvoor een jaarlijksche vergoeding uit de gemeentekas wordt toegekend van f 300. Dit voorstel komt B. en W. aanvaardbaar voor. Zij nemen daarbij eveneens in aanmer king, dat thans meermalen gebruik moet wor den gemaakt van huurauto's, hetgeen kosten medebrengt, welke, voorzoover het verplaatsing binnen de gemeente betreft, bespaard kunnen worden. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, die B. en W. in deze aange legenheid van advies heeft gediend, is er zich evenals het college ten volle van bewust, dat de toestand der gemeentelijke middelen noopt tot zoo groot mogelijke zuinigheid op allerlei gebied, doch zij is tevens van meening, dat deze overweging haar niet mag weerhouden de toekenning der vergoeding naar vermogen te bevorderen. B. en W. stellen den Raad voor den directeur van openbare werken voor het boven aange geven doe1 een jaarlijksche vergoeding toe te kennen van f 300. JAARVERGADERING CENTRAAL GENOOTSCHAP. De Jaarvergadering van het Centraal Ge nootschap voor Kinder-, Herstellings- Vacantiekolonies is vastgesteld op Maandag 21 Maart. SPIRITISTENVEREENIGING „HARMONIA' Gisteravond heeft de afdeeling Beverwijk van de Nederlandsche Vereeniging van Spiri tisten Harmonia" een openbare psychome trische avond gehouden in den foyer van het Kennemer Theater. De voorzitter, de heer Martin, verwelkomde de aanwezigen, speciaal mevr. Akkeringa de spreekster van dezen avond. Hierna nam mevr. AkkeringaKromme uit Den Haag. het woord, die er op wees, dat deze avonden georganiseerd worden, om aan het spiritisme meer bekendheid te geven. Ook be streed mevr. Akkeringa de verkeerde meenin gen. die over het spiritisme heerschen. Het spiritisme leert ons echter religie. Nu kunnen degenen, die zijn overgegaan zich niet uit zichzelf demonstreeren, maar zij kunnen zich wel demonstreeren aks er een medium aanwe zig is. In den bijbel spreekt men vhn profeten en zieners, maar nu noemt men dit een medium. Op het spiritualisme wordt heel veel controle uitgeoefend. Wanneer een medium een werke lijke gave heeft, aldus spr., kan men zich daar gerust aan overgeven. In Nederland zijn zelfs zoo veel psychometrische mediums en in zoo'n groote verscheidenheid, dat zij niet zijn te tel len. De psychometrie is geen gave om de nieuwsgierigheid te bevredigen, maar volgens mevr. Akkeringa staan deze avonden gelijk met een kerkgang. Men moet echter ook niet den ken, aldus spr. dat de psychometrische gave alles kan, en deze avonden zijn dan ook belegd om den ernst van deze dingen te bewijzen. Vqprts bestreed de propagandiste nog eens de meening, die bij velen post heeft gevat, dat spiritisme tot krankzinnigheid kan leiden, hoewel, als men deze dingen sterk gaat over- DIEFSTAL VAN LOOD. Van het badhotel en van de fietsenstalling van den heer Biesterbosch is een hoeveelheid van 15 K.G. lood van de muren gerukt. De politie slaagde er spoedig in de daders op te sporen. Het waren drie knapen van 14 tot 17 jaar, die zich aan dezen looddiefstal had den schuldig gemaakt. Zij hebben een be kentenis afgelegd. Het lood is in beslag ge nomen. DRIVE CASTRICUMSCHE BRIDGECLUB. De gedetailleerde uitslagen van den wed strijd, die de Bridgeclub Castricum tegen een team uit Alkmaar heeft gespeeld, luiden als volgt: Noord-Zuidlijn: 1 Mevr. Berkhouwer en de heer Kuiper. 2 De heeren Bakker en Peeten. Oost-Westlijn: 1 Slotboom—Van der Toorn, 2 De heer en mevr. Brandts. 3. Dames Siebeyn en Bakker. Een verborgen extraatje in Uw huis U vindt het met den Schoonmaak Anderen willen het graag koopen Laat hen weten dat U het heeft. 1—3 REGELS 25 CENT. ELKE REGEL MEER .10 CENT HEEMSKERK R.K. V. V. „A. D. O." In verband met de „Stille Omgang" wordt er Zondag a.s. bijna niet gevoetbald. Alleen Junioren B moeten spelen en wel uit tegen W. S. V. b. Wij laten hierbij de stand volgen van A. D. O. 2. Stand Reserve le klasse B. H. B. C. 2 16 11 4 1 26 63- 24 Lisse 2 13 8 4 1 20 44—15 T. IJ. B. B. 2 14 5 5 4 15 35—32 D. O. S. S. 2 13 6 2 5 14 43—32 D. O. S. 2 15 6 2 7 14 43—34 S. J. C. 2 15 6 2 7 14 28—50 D. E. M. 2 12 4 2 6 10 25—34 Onze Gezellen 2 12 3 1 8 7 2140 A, D. O. 2 14 2 0 12 4 19—60 KORPSSCHIETWEDSTRIJDEN. In begin April zullen te IJmuiden korps- schietwedstrijden van den Bijz. Vrijw. Land storm worden gehouden. De volgende schut ters uit onze gemeente nemen er aan deel: S. Benning, J. Duin Kzn., A. J. v. Duivenvoor de, Th. de Goede en J. v. Roon. SUPPORTERSCLUB „BLAUW WIT" Op Vrijdag 25 Maart houdt de supporters club „Blauw Wit" haar jaarvergadering in het K. S. A.-gebouw. Ook de Sovjet-Unie zegt Tsjecho- Slowakije steun toe. MOSKOU, 15 Maart (Reuter). Van wel ingelichte zijde werd medegedeeld, dat de Sovjet-Unie Tsjecho-Slowakije in geval van een aanval zal steunen, mits Frankrijk even eens zal helpen (elders kan men lezen dat Boncour voor Frankrijk die steun inmiddels heeft toegezegd. Red.) overeenkomstig het verdrag van wederkeerigen bijstand. Op de vraag hoe geholpen kan worden aangezien beide landen geen gemeenschappe lijke grens hebben, werd geantwoord, dat een corridor zal moeten worden geschapen. Een beeld uit „De Purperen Mantel" met Conrad Veidt in de hoofdrol. (Luxor Theater, Beverwijk.) DUITSCHE EN OOSTENRIJKSCHE MUNT IN VASTE VERHOUDING. WEENEN, 16 Maart (Stefani) De koers van den rijksmark is vastgesteld op twee schellin gen. De Oostenrijksche nationale bank is reeds m staat geheel aan de exporteurs de credieten uit te betalen, welker liquidaties door middel van de clearing een groote vertraging had ondergaan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, 16 v. Vancouver te Rott. Volendam, 15 v. Rott. te New-York. Spaamdam, 14 v. New-York n. Boston. Veendam (toeristenr.) 13 v. Barbados n. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 14 te Guayaqriil. Burgerdijk, 14 v. Rott. te Tampico. Binnendijk, N.-Orl. n. Rott. via Londen, 14, 650 mijl ZW. van Valencia KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amsteliand (thuisr.) 15 v. Bahia. Zaanland" (uitr.) 16 te Santos. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 18 (v.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Arnhem* 17 (n,m.) v. Ergasteria te Vlaard. verw. Flensburg, 16 v. Vlaard. n. Narvik. Stad Zwolle, 15 v. Glasgow te Bilbao voor Rott./Vlaardingen. Stad Zaandam, 15 v. Caglian n Pto. Vesme Stad Dordrecht, Rott. n. Pto Ferrajo. 15 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) 15 v. Dar-es-Salaam. Springfontein (th.) 16 te Beira. Jagersfontein, 16 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (u.) 15 van Kurrachee. Marken (u.) 16 van Antwerpen. Almkerk (th.) pass. 16 Beachy Head. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 15 v. Livorno n. Napels. Bacchus, 15 v. N.-York n. La Guayra. Barneveld, Amst n. Chili 14 te Callao. Hercules, 15 v. Piraeus n. Thessalonika. Saüurnus, 15 v. Haidar Pascha n*Yerakini. Odysseus, 16 van Oporto te Amst. Venezuela, 16 v. Barbados te Amst. Simon Bolivar, 13 v. Barbados te Cristobal. Amor, 14 van West-Indië te New-York. Orestes, Chili n. Amst. 15 te Liverpool. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 15 Ouessant. Costa Rica, 15 v. Barbados n. Amst. Helder, 14 van Arica n. Mollendo. Vulcanus, 16 v. Gibraltar te Genua. Juno, 15 van Thessalonika te Calais. Agamemnon, 16 v. Triest te Fiume. Triton, 16 v. Alexandrië n. Jaffa. Stella, Bourgas n, Amst. 16, 20 m. O. v. Wight. Achilles, 16 v. Piraeus te Candia. Nere us 16 v. Amst. n. Odense. Pluto, 16 v. Amst. n. Stettin, HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 16 v. Hamburg te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) 16 te Marseille. Tapanoeli (th.) 15 te Odessa. Dempo, 16 van Batavia n. Rott. Soekaboeani, 16 v. Rott. n. Batavia. Baloeran, 16 v. Rott. n. Batavia. Sitoebondo, 16 v. Batavia te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 15 v. Hamburg n. Rott. STOOJMVAART MIJ. NEDERLAND Mam. v. St. Aldeg. (u.) 15 v. Algiers. Johan v. Oldenbarn. (t.) 16 v. Colombo. Poelau Laut (thuisr.) 15 van Genua. Tajandoen (thuisr.) 15 v. Port Sudan. Johan de Witt (uitr.) 15 v. Belawan. Soemba (uitr.) pass. 15 Dungeness. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Achilles, Japan n. Rott. 16 v. Aden. Ajax, Dairen n. Rott. p. 16 Gibraltar. Faroer-kotters in den orkaan. De zware orkaan, welke de vorige week in het Noordeii gewoed heeft, is ook noodlottig geworden voor de visschers van Faroer. Ver schillende vaartüigèn, die onderweg waren naar de visscherij in de wateren aan de Zuidpunt van IJsland, moesten met storm schade terugkeeren. Van één vaartuig sloegen twee man overboord, die niet gered konden worden. Ertsinvoer. Met het Deensche stoomschip Ester werd van Bilbao een lading erts ingevoerd voor de Hoogovens. AANGEKOMEN. 15 Maart: Vida m.s. Colchester Mad joe m.s. Danzig Regina s.s. Londen Amstelstroom m.s. Londen 16 Maart: Albula m.s. Rotterdam Antilope m.s. Londen Finken warder m.s. Danzig Venezuela s.s. West Indië Lourent Meeus m.s. Houston Agility s.s. Rouaan Odysseus s.s. Oporto. Ostmark m.s. Huil Securitas s.s. La Goulette VERTROKKEN. 15 Maart: IJstroom m.s. Leith Merel s.s Londen Maart: Oliestroom s.s. Huil Marne m.s. Esbjerg TT „T Groote diepgangen. Het Nederlandsche m,s. „Chr. Huygens" passeerde alhier met passagiers en stukgoe deren van Batavia naar Amsterdam met een diepgang van 8 Meter. Het Britsehe tank-s.s. „British Chivalry", dat te Amsterdam een lading petroleum aan voerde van Abadan werd door de sluizen al hier geschut met een diepgang van 8,2 Meter. Hout voor Velsen. Met het Letlandsche s.s. „Valdona" werd gisteren voor de papierfabrieken te Velsen een lading papierhout van Danzig aange voerd. ÏJzerverscheping. ien einde een partij ijzer te laden kwam eergisteren het m.s. „Alpheus" van Londen m de Oostelijke binnenhaven van het Hoog- ovenbedrijf aan. Het schip is inmiddels daar mede naar Londen teruggekeerd. Houthavens heropend. De havens Holmsund, Viipurï en Umea zijn weer voor de scheepvaart opengesteld. NOG EEN SLACHTOFFER VAN HET BOM BARDEMENT VAN DE „STANWELL". BARCELONA, 16 Maart (Havas-A.N.P.), De bij het bombardement van de „Stanwell" ernstig gewonde waarnemer van de non-in terventiecommissie, de Deen Matsen, is van nacht overleden.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7