HET NIEUWE AVONDBLAD V oortge jaagden. 23e JAARGANG No. 116 VRIJDAG 18 MAART 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 127i ets., per maand 56 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers Scents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—. beide leden duim 1100.—één lid duim 50.—alle leden wijsvinger i 60.— één of twee leden wijsvinger 25—, alle leden anderen vinger 15—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen en*. 400—bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het moet wel een zeer onverschillig mensch zijn die niet begaan is met het lot dat den Joden thans weer in Oostenrijk ten deel valt. Zij vormden ook daar een kleine minder heid: nog geen 200.000 zielen. Onder het régime van Dollfuss en Schuschnigg waren hun rechten beperkt, maar toch niet in zoo sterke mate dat de begaafde Joden er hun levenstaak niet konden vervullen. Niet alleen de Joodsche kunstenaars maar ook de ge leerden, de intellectueelen in het vrije beroep en in het algemeen ook de handelslieden en winkeliers behielden er hun posities, al was het percentage armlastige Joden al abnor- maal groot geworden. Nu is het blijkbaar met vrijwel allen misère. De groote dirigent Bruno Walter is zijn verbintenissen te Wee- nen en Salzburg kwijt en kan niet naar Oos tenrijk terugkeeren, onder de namen der vele Joden die gearresteerd zijn wordt die van prof. Sigismund Freud, den hoogbejaar den grondlegger der moderne psychiatrie, genoemd en men huivert als men leest van de vergeefsche ontsnappings-pogingen van zooveel Joden die aan de grenzen zijn tegen gehouden. Daar waren er velen hij die al vroeger uit Duitschland, uit Roemenië, uit Hongarije waren uitgeweken. Voor hen en hun gezinnen is deze tijd er een geworden waarin zij voortgejaagd worden, van het eene land naar het andere, telkens weer be roofd van hun arbeid en hun dagelijksch brood, telkens in gevaar van de gevangenis of het concentratiekamp of genoodzaakt om ondersteuning te gaan smeeken. Alsof het hun schuld is dat zij Joden zijn en alsof deze harde wereld niet heel veel aan zoovele be gaafde leden van het oude volk te danken heeft. Dat sommigen hunner na zooveel be proevingen de levensmoed ontzinkt kan ons nauwelijks verbazen; het is veeleer een be wijs van de energie en veerkracht der over- groote meerderheid dat zij het hoofd omhoog houden en den levensstrijd telkens opnieuw aanvatten in een Europeesche maatschappij, die hen in zoovele landen verstoot. Waar het einde van deze Joden-jacht zal zijn is ook al niet te zeggen en het is te be grijpen dat velen diergenen, wier geboorte grond tot dusver een gelukkiger levensoord gebleken is, de toekomst nochtans met angst en bezorgdheid tegemoetzien. Daarbij moet het wel zeer hard zijn het slachtoffer te worden van een nieuw régime, dat wraak gaat uitoefenen voor hetgeen iemand onder een vroeger bewind heeft ver richt. Als hij onder dat vroegere bewind vol gens 's lands wetten geleefd heeft en zijn steim aan het bewind verschaft mag een vol gend régime hem deswege niet gaan straffen. Dat is een oude en zeer goede rechtsregel, die het evenwel in dezen treurigen tijd ook al in vele gevallen heeft afgelegd. Aan die in zinking zijn ook verscheidene niet-Joden reeds ten prooi gevallen. Wilde men dezen rechts regel overal opgevendan zou de mensch moeten gaan leven volgens de mogelijkheden van nieuwe régimes, die hem misschien in de toekomst wel eens ten deel zouden kunnen vallen. Dat wil zeggen: in angst en onvrijheid, met voortdurende terzijde-stelling van zijn eigen eerlijke overtuiging, ook als hij nog leef de onder een bewind dat de uiting dezer over tuiging toeliet. Den Joden wordt vaak verweten dat zij minder moed hebben dan hun medemen- schen, hetgeen overigens in zijn algemeenheid ook al glad onjuist is, want velen hunner, ook in dezen tijd, hebben bewijzen van moed en geestkracht gegeven waartoe vele niet-Joden niet in staat zouden zijn. Maar dat een aantal hunner door de eeuwenlange vervolging van hun ras, in dezen tijd op haar ergst herleefd, beïnvloed worden kan zeker niemand, die even nadenkt, verbazen. In dit land hebben wij, gelukkig, nog immer onze vrijheid en daarmee ook ons standpunt, dat den Joden volledige gelijkheid van men- schenrecht met alle anderen waarborgt, weten te handhaven. Laat ons sterk blijven ook in onze overtuiging, dat dit de eenige goede weg is. Nederland heeft sinds onheugelijke tijden den Joden hun volle menschenrecht doen ge worden en nimmer reden gehad om daar berouw van te hebben. Het heeft aan velen hunner veel goeds en veel schoons, zeer veel ook dat van blijvende waarde voor ons volk is gebleken, te danken. Daar zij aan herinnerd. R. P. R. C. BREDERODE. Vastgesteld zijn de volgende wedstrijden: Brederode IIISwastika II 2 uur Brederode Jun—R. C. H. Jun. 12 uur Zaterdag: Brederode adsp— Stormvogels adsp. 3 uur De junioren die tot nog toe ongeslagen kampioen zijn geworden, worden Zondag 27 Maart op den Lustrumfeestavond officieel gehuldigd. IJMUIDEN Feest vergadering van den S. O. S. kring. Een gezellige middag in Kennemerhof. De onderaf deeling van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, genaamd de SOS-kring, heeft Donderdagmiddag in Kennemerhof getoond, dat de dames ook nog wat anders kunnen dan nuttige handwerken vervaardigen. Zoo een maal per jaar houdt deze kring een bijeen komst met een feestelijk tintje, waarin dan tevens verslag van den arbeid van den kring gedaan wordt. Zulk een bijeenkomst kenmerkt zich door een gezellige, om niet te zeggen vroolij'ke sfeer, zoodat „de krant" dezen midag eenige amu sante uurtjes meemaakte waarvoor we den kring dankbaar mogen zijn. Gul werden we opgenomen in het gezelschap dames leden en donateurs, dat het bovenzaal tje van Kennemerhof bevolkte en opgefleurd had met bloemen engedekte lange tafels wel voorzien van allerlei lekkernijen, die den beschouwer deden watertanden. Wat een dankbare producten van huisvrouwelijke kunst nijverheid prijkten er en hoe voortreffelijk hebben ze gesmaakt! (Laten we er onmiddellijk aan toevoegen, dat de dames deze cakes, taarten, koekjes en andere het verhemelte streelende geneugten persoonlijk vrijwillig aan den kring geschon ken hadden en de bekostiging dus geschiedde buiten bezwaar van het spaarvarken van de penningimeesteresse) We begonnen natuurlijk met het officieele gedeelte en het groote aantal aanwezigen luisterde dus aandachtig naar de openings speech van de presidente. Mevr. Dammers wist daarin het officieele te kruiden met de kwink slagen. haar eigen, zoodat de stemming' er al dadelijk in kwam. Het bleek, dat de kring 9 patiënten geheel of gedeeltelijk van kleeding had kunnen voorzien en verder, dat er 11 pak ketten met Kerstmis waren uitgereikt, vele met uitzetjes. Het aantal dames, dat dit phi- lantrophische werk verzorgt, bedraagt thans 34, het getal donateurs is 46. Spr. bracht den heer en mevr. Koster-Broek hartelijk dank voor hun medewerking om steeds de zaal gratis ter beschikking te stellen en bood mevr. Koster een plant in pot aan. De rekening van de penningimeesteresse wees aan inkomsten f 153.90, aan uitgaven f 1.62.31 aan; het saldo was f 58.55. Daar de secretaresse in het afgeloopen jaar naar een andere gemeente vertrokken was moest een nieuwe functionares benoemd worden. Bij acclamatie besloot men hiervoor de dames Schoone en de Waal te kiezen. De kaseommissie bestaande uit de dames v. d. Veen en Rietbergen bracht bij monde van de eerste rapport over de dubbeltjes uit, waarna volledige décharge verleend kon worden. De dames de Bruin, Scheeres, Kok en de Boer-Harder hadden ieder voor zich eigen vondsten op het gebied van dicht- en decla matiekunst, die even smakelijk gesavoueerd werden, als later de carréetjes, cateautj.es en moorkopjes. In een woord fameus was de opvoering van het diepzinnige tooneelspel „De gestoorde theevisite". Wat heeft men daarom gelachen de Bree en Poons zouden op het succes ja- loersch zijn, dat de dames Schoone, Venus, (welk een pleonastische combinatie!), de Waal, Scheeres, Rietbergen en v. d. Veer be halen mochten. Ondertusschen werden de keukengeheimen gekeurd Een „verloting" van „kunstvoorwerpen" en amusante spelletjes deden nadien wederom den lach schateren door „Kennemerhof'' waar de pers 'n vroolijken middag heeft mogen doorbrengen temidden van menschen die eens een echt gezellige sfeer met doodeenvou dige middelen wisten te scheppen. R.K. VROUWENBOND Donderdagavond hield de R.K. Vrouwenbond een ledenvergadering in het gebouw aan de Kerkstraat. Aan dezen avond verleende het Dubbel Mannenkwartet onder leiding van den heer H. J. van Kaam zijn medewerking. De geestelijke adviseur pastoor J. C. de Moei hield een lezing over Facultatieve Lijkverbranding. De presidente mevr. v. d. Does heette de leden alsmede het kwartet en den geestelijken advi seur van harte welkom en opende met gebed. Door het Dubbelmannenkwartet werd deze avond met een drietal liederen geopend, welke met een hartelijk applaus werden beloond Hierna was het woord aan pastoor De Moei, die een lezing hield over de lijkverbranding, waarin vooral het Katholieke standpunt naar voren werd gebracht. Na deze duidelijke uit eenzetting over het cremeeren bracht de presidente aan pastoor J. C. de Moei hartelijk dank. Hierna deed zij een beroep op alle leden om de naaikrans ook financieel te steunen. De naaikrans heeft ten doel arme gezinnen uit onze parochie van de noodige kleedingstukken te voorzien. Hierna werd medegedeeld dat de Bedevaart naar Heiloo zal plaats hebben op 24 Mei. De kosten bedragen hiervoor 1— met de bus per lid. 0.50 voor de bruidjes en 25 cent per fiets. Het zomerreisje zal dit jaar zijn een bezoek aan de Zeepfabrieken te Vlaardingen, dat zal plaats hebben op 19 Juli. Voor dit reisje kan men spaarzegels bekomen bij de dames van het bestuur. Aan de vereeniging „Ziekenzorg" werd een hartelijk woord van dank gebracht voor het vele goede werk dat zij in haar éénjarig be staan heeft verricht. Het Dubbelmannenkwartet zong nog enkele mooie nummertjes, welke opnieuw met harte lijk applaus werden beloond. De geestelijke ad viseur dankte de heeren voor hun optreden en sprak hun een tot weerziens toe. De presidente sloot dezen leerzamen en gezelligen avond met den Christelijken groet. DUITSCH-ITALIAANSCHE BEGROETING AAN DEN BRENNER. Italiaansche en Duitsche officieren drukken elkaar de hand. Het gebouw voor Chr. Belangen wordt gesloten. De exploitatie was niet meer loonend. Naar wij vernemen, zal het gebouw voor Chr. Belangen 1 April gesloten worden, zulks in verband met de aanhoudende exploitatie tekorten. Alleen de consistoriekamer zal nog ten dienst van de catechisaties beschikbaar blijven. Na (het Koning Willemshuis het Gebouw voor Christelijke Belangen, beide instellingen zoo nauw verbonden aan de Ned. Hervormde Kerk. Zoo verliest deze 'kerk het laatste ge bouw in oud-IJmuiden voor haar bijzondere bijeenkomsten en is zij daarvoor in de toe komst aangewezen op de Bethlehemkerk of een gebouw buiten het kerkelijk verband. De geschiedenis der Ned. Herv. Kerk in IJmuiden is ten nauwste verbonden met het gebouw voor Chr. Belangen, want dit gebouw heeft een 30-tal jaren eerst als evangelisatie gebouw, later als kerkgebouw dienst gedaan. Den 6en Juli 1880, dus in den tijd dat IJmui den nog' meer zand dan dorp was, werd de eerste steen gelegd door Jonkvr. Van Tuijll van 'Serooskerken. Eerste evangelist was de heer Wesselddjk. Na dezen kwamen de heeren Bijvanek en De Vries, waarna de Ned. Her vormde Gemeente haar eersten predikant kwam. Het gebouw heeft zijn ontstaan aan een toevallige omstandigheid te danken. Nu bijna 60 jaar geleden maakten eenige dames, w.o. Jonkvr. Van Tuyll en Insinger een wandelrit te paard door de duinen van IJmuiden. Zij kwamen daarbij in een duinpan, waar een openlucht-evangelisatie bijeenkomst werd ge houden. Deze dames waren het, die gelden in zamelden voor een evangelisatiegebouw. IJmuiden groeide snel en met IJmuiden de Hervormde gemeente en ten slotte werd het kerkgebouw te klein. Zoo kwam de Nieuwe Kerk tot stand, die in Juli 1911 gereed kwam. En 16 Juli van dat jaar werd de laatste dienst in het oude kerkje gehouden, dat sindsdien werd geëxploiteerd als vereenigingsgebouw. Ook andere instellingen en vereenigingen ko zen het gebouw zeer gaarne voor hun ver gaderingen enz. en vooral voor concerten, zanguitvoeringen enz. was het gebouw van wege zijn goede aeoustiek bij uitstek geschikt. En thans, na meer dan een kwart eeuw zijn tweede taak te hebben vervuld wordt het gebouw gesloten. Als zooveelste slachtoffer van de crisis. LEDENVERGADERING DER CHR. ORANJE VEREENIGING. De vergadering voor de Chr. Oranje Ver. IJtmuiden-Oost werd door den voorzitter, den heer B. Schipper geopend met gebed. Gezon gen werd Ps. 150:1. Na een welkomstwoord, werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen, daarna het jaarverslag en vervolgens het verslag van den penningmeester. Het be stuur werd met 2 leden uitgebreid en door het bedanken van mevrouw Unger was een plaats open. Gekozen werden de heeren Van Gelder en Rootlieb en in de plaats van mevr. Uunger mej. C. van Heijst. Hierna volgde een algemeene bespreking. Na de pauze gaf de heer J. Woltman eenige voordrachten ten beste. Het kerkkoor onder leiding van mej. C. van Heyst zong eenige nummers. Het was een gezellige avond, welke met dankgebed werd werd gesloten STICHTING „JONG GELUK". Er kunnen weer kinderen worden aangenomen. Daar de Stichting' voor kinderen van werk- loozen „Jong Geluk" weer eenige nieuwe leiders heeft gekregen, kunnen zich nieuwe kinderen opgeven voor de volgende groepen: Esperanto en knutselgroep Maandagsavonds 6 uur aan het clubhuis; Houtsnijwerk Dins dagsavonds aan het clubhuis. De boekjes voor Esperanto worden gratis door de Stichting beschikbaar gesteld. De knutselgroep zal beginnen met het ma ken van een groot volledig poppenhuis, be stemd voor het clubhuis. Men gelieve zich niet bij mej. de Vries op te geven, maar bij het clubhuls op de aange geven vren, PROPAGANDA-AVOND „JULIANA" In het Herv. vereenigingsgebouw heeft gis teravond een propaganda-avond van de Chr. muziek vereeniging „Juliana" directeur de heer P. J. Potgieser, plaats gehad, waarvoor tame lijk veel belangstelling' was. De avond werd geopend met Ps. 150, waarna de heer K. van Gelder een kort propagandawoord sprak. Hier bij wees spreker op doel en streven van de vereeniging' die, wil deze goed tot uiting ko men, te kampen heeft met meer financieele moeilijkheden dan dit het geval is bij andere vereenigingen zooals zangvereenigingen e. d. waarom hij de aanwezigen opwekte „Juliana" financieel te willen steunen. Reeds is hiervoor een collecte gehouden en is een één-cents ac tie op touw gezet. Spreker eindigde met een aanbeveling ten gunste van deze actie. Hierna werd begonnen met de afwerking van het pro gram. Nadat de muziek nog een paar nummers ten gehoore had gebracht, werden door een paar leden voordrachten ten beste gegeven. Zoo wisselde het een het ander af als muziek, voordrachten en een paar kluchten welke de lachspieren der aanwezigen nog al in beweging brachten. Het program van den avond die aangekon digd was als „een bonte avond" werd vlug af gewerkt. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden. VELSEN OPRICHTING VAN EEN RIOOLWATER- POMPSTATION. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het Gemeentebestuur van Velsen aan Gedeputeerde Staten der provin cie Noordholland te Haarlem, om vergunning tot het oprichten van een rioolwaterpomp station, waarin o.a. 2 electromotoren van 60 P.K. en één van y2 P.K., zoomede de noodige pompen, toestellen en werktuigen, op het per ceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, sectie F no. 4829, plaatselijk bekend nabij den Bloemendaalschestraatweg te Santpoort. Op Donderdag den 31 Maart 1938, des voor middags te elf uur, zal ten gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis dat ter gemeente-secretarie ter inzage liggen verzoe ken met bijlagen van: a. de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis „IJsvries' te IJmuiden om vergunning tot het uitbreiden van een koelinrichting, waarin geplaatst zul len worden 8 electromotoren van V/2 P.K. in het perceel kadastraal bekend gemeente Vel sen, afdeeling IJmuiden sectie I no. 2645 plaatselijk bekend Kanaalstraat no. 13 te IJmuiden; b. J. Heikens te Bilthoven en C. Kolster te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een garnalen-kokerij en -drogerij, waarin o.a, geplaatst zullen worden een ruwolie- motor van 40 P.K. en een stoomketel van 19 M2. v. o. 8 atm. druk en andere toestellen en werktuigen in het perceel, kadastraol bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden sectie L no. 377. plaatselijk bekend Middenhaven straat no. 52 te IJmuiden. Op Woensdag 30 Maart 1938 des voor middags te elf uur zal ten Gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Het programma van „De Pont". „De geschiedenis begon 's nachts" en „Snelheidsmaniakken". Het Theater de Pont heeft als hoofdfilm op het programma „De Geschiedenis begon 's Nachts" met Charles Boyer in de hoofdrol. En voor de pauze Snelheidsmaniakken, een film van een woeste race op leven en dood. De korte inhoud van „De Geschiedenis be gon 's nachts", volgt hier; Irene, de echtgenoote van den rijken scheepsmagnaat Bruce Vail, kan het met haar dol-jaloerschen man slecht vinden en gaat naar Londen om een echtscheiding te verkrijgen. Volgens de EngeLsche wet wordt deze pas definitief, indien er gedurende zes maanden niets op haar gedrag valt aan te merken. Haar echtgenoot, Bruce, die haar met zijn ongemotiveerde en onredelijke jaloezie tot wanhoop heeft gedreven, stelt echter alles in het werk om zijn vrouw te behouden en wil trachten Irene's naam in opspraak te brengen. Op een avond in Parijs dringt Vail's chauf feur Irene's suite binnen en hij vertelt haar, dat hij in opdracht van Bruce ervoor moet zorgen, dat zij over enkele oogenblikken in een compromitteerende omhelzing door haar echtgenoot zal worden aangetroffen. Juist als deze onaangename situatie dreigt te ont staan, komt een vreemdeling door hetbal- conraam Irene te hulp en zonder consideratie sla-at hij den chauffeur neer. Als Bruce on middellijk daarna binnendringt, doet de vreemdeling alsof hij een dief is, door Irene's juweelen op te eischen en na Bruce te heb ben opgesloten, het meisje te dwingen met hem mee te gaan. In de taxi geeft hij haar echter de juweelen terug en vertelt haar, dat hij zoo gehandeld heeft om haar reputatie te beschermen. Hij had nl. in de kamer naast die van Irene het gesprek met den chauffeur gehoord en achtte het zijn plicht, een weer- looze vrouw te beschermen. Na deze verkla ring is het ijs spoedig gebroken en om te be komen van den schrik gaan zij vervolgens naar de Chateau Bleu, het restaurant, waar Paul blijkbaar „kind aan huis" is. Hij haalt zijn temperaraentvollen vriend, den beroem den kok Cesare over, om het restaurant open te houden en als de nieuwe dag" aanbreekt, zijn Irene en Paul dolverliefd op elkaar, zon der dat zij zelfs eikaars achternaam kennen. In haar hotel wordt Irene opgewacht door de politie. In zijn jaloezie heeft Bruce een plan bedacht om Irene in zijn macht te krij gen. In de veronderstelling, dat haar „red der" een goede vriend van haar was, heeft hij den chauffeur gedood, om de schuld van den moord op Paul te kunnen gooien én als Bruce ziet, dat Irene haar parels nog draagt en dus niet bestolen is, is hij er heelemaal van over tuigd dat zij hem bedrogen heeft. Hij be looft haar echter, niets te zullen doen om Paul op te sporen, als zij met hem mee gaat naar Amerika. Den volgenden dag wacht Paul van wien wij inmiddels te weten zijn gekomen, dat hij ober in de „Chateau Bleu" is, op Irene, tot hij in de krant leest, dat zij met haar echtge noot op weg naar Amerika is. Vermoedend, dat er iets niet in orde is, reist hij haar, na eerst een onbevredigend telefoongesprek te hebben gevoerd, achterna tezamen met Ce sare. die hem niet alleen wil laten gaan. Irene heeft het bij den krankzinnig jaloer- schen Bruce niet langer kunnen uithouden en verdient als mannequin haar brood. Paul kan haar niet vinden en zoekt nu een andere oplossing. Hij weet Cesare en zichzelf een betrekking te bezorgen in het restaurant „Victor" en maakt dit restaurant "binnen korten tijd beroemd, in de hoop, dat Irene daardoor aangelokt zal worden. In Parijs heeft men intusschen een man gearresteerd dien men van den moord op den chauffeur verdenkt en Irene wordt verzocht zich naar Parijs te begeven om te getuigen. In de meening dat men Paul gearresteerd heeft, gaat zij naar Bruce en belooft hem, bij hem terug te zullen komen, als hij alles in het werk stelt om Paul van de guillotine te redden. Dien avond dineeren Bruce en Irene in „Victor". Irene ziet Paul en hoewel zij doen, alsof zij elkaar niet kennen, weet zij nu, dat hij nog op vrije voeten is. Zij ver scheurt haar reisbiljetten en keert later al leen naar Paul terug. De gelieven zijn zeer gelukkig, tot het Paul's bevreemding wekt, dat Irene er maar steeds op aandringt nooit naar Parijs terug te gaan. Dan vertelt ze hem dat hij gezocht wordt wegens moord. Paul wil echter' niet dat een onschuldige voor hem zal moeten boeten en samen keeren zij, na langen tweestrijd, terug naar Parijs. Dit zal ge schieden op het nieuwste schip van Vail's ree- derij, de „Prinses Irene", dat zijn eerste reis naar Europa maakt. Bruce, die weet, dat zijn vrouw zich met Paul aan boord van de „Prinses Irene" bevindt geeft den kapi tein opdracht, om ondanks den zwaren mist, het snelheidsrecord te breken, met het gevolg- dat het schip op een ijsberg' loopt. Tenslotte worden beiden vereenigd, maar met Bruse loopt het minder goed af. AFSLUITING WIJK AAN ZEEëRVOETPAD. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter algemeene kennis, dat het Wijk aan Zeeërvoetpad. van den Biezenweg tot aan 't Hellet je, van 1 April af tot 1 Ocotber a.s. voor het publiek verkeer gesloten zal zijn. Opbrengst der loodsgelden. In Februari bedroeg de opbrengst der loods gelden f 61.862 tegen f 65.352 in dezelfde maand van het vorige jaar. Over de eerste 2 maan den van dit jaar bedroeg die opbrengst f 127.849 tegen f 140.989 in hetzelfde tijdvak van 1937. Voor de afgeloopen maanden was geraamd een bedrag' van f 125.000.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1