VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Jaarvergadering van de B. E. T.- veiling. Rede van den heer Docler. Donderdagavond hield de B.E.T.-veiling N.V. in haar veilinggebouw aan de Meer straat haar jaarlijksche algemeene vergade ring met haar inbrengers. Als gewoonlijk was de belangstelling voor deze bijeenkomst zeer bevredigend, niet in het minst omdat de bekende exporteur, de heer J. Docter zijn gebruikelijke rede hield over de vooruitzichten van den aardbeien oogst. De heer D. Teer sprak het openingswoord, waarin hij o.m. zei. dat van de regeering geen hulp is te verwachten om den tuinbouw uit de moeilijkheden te hei pen. De tuinders zullen in samenwerking met de veilingen zelf nieuwe wegen moeten zoeken. Spr. hoopte daarvoor op aller medewerking. De heer J. Docter hield hierna zijn ge bruikelijke rede, waarin hij in de eerste plaats den export naar Engeland besprak. Uitbreiding van den pulpexport naar dit land achtte spr. niet mogelijk. „De slanke lijn speelt hier een rol", zei spr. Jam bevat nu eenmaal suiker en daarom wordt door vol wassenen weinig jam geconsumeerd. Ook was de oogst in Engeland ruimer dan voorheen. Bulgarije teelde vorig jaar 8 millioen K.G. aardbeien, nadat in 1936 ongeveer 2 millioen K.G. was geoogst. In dit land, dat zich door zijn klimaat zeer goed voor de teelt leent, neemt de cultuur toe. Bovendien is de oogst ongeveer een maand vroeger dan in ons land. De aardbeien, de oude soort ..Royal Sove reign" zijn van prima kwaliteit. Daarbij komt, dat de loonen, de meststoffen, de landhuren enz. lager zijn dan in ons land. Nederland zal dus moeten concurreeren te gen kwaliteit en prijs. Een zeer groot nadeel voor export van aardbeien naar Engeland zijn de zeer hooge invoertarieven, namelijk f 25 per 100 K.G. in verschen toestand en f 8 per 100 K.G. voor pulp. Spr. exporteerde vorig jaar 310.000 K.G., waarvoor f 78000 in voerrecht moest worden betaald. Wanneer deze tarieven tot op de helft verminderd zou den worden, zou de kans op grootere export mogelijkheden bestaan. Export naar Duitschland. De exporteurs voor Duitschland sloten zich tot een combinatie aaneen, om aan de con currentie uit Bulgarije het hoofd te kunnen bieden. Weliswaar koopt dit land minder in Duitschland dan ons land, maar de ver scheidenheid van producten, die Nederland levert, is veel grooter. De exporteurs moeten nu samenwerken met het Centraalbureau in Den Haag. De exporteurs krijgen een be paald kwantum toegewezen, dat zij zelf moe ten inkoopen. I-Iet Haagsche bureau stelt ook den inkoopprijs vast. De Bulgaren zijn ook op de Berlijnsche markt groote concurrenten* omdat hun aard beien 20 dagen vroeger zijn, dan de Holland- sche. Deze aardbeien worden zelfs per trein in speciale koelwagens vervoerd. Toch verwachtte spr. verruiming van den export naar Duitschland. wanneer er maar geld beschikbaar is. Vóór alles zal men even wel aandacht aan de kwaliteit moeten schen ken. Ook nu weer drong spr. er met klem op aan de vruchten niet te rijp te plukken en de kwaliteit te verbeteren. Dat Is van groo- ten invloed op den prijs, dien de exporteurs ook liever hoog zien. dan laag. In Duitschland, zoo vervolgde spr., wordt één soort jam gemaakt, die tegen eenheids prijs wordt verkocht. Het gebrek aan boter heeft een groote vraag naar jam tot gevolg, zoodat groote hoeveelheden aardbeien wor den gebruikt. Voor alles moeten echter goede handelsbetrekkingen met Duitschland wor den onderhouden. Wanneer ons land koopt van Duitschland, dan betrekken onze Ooste lijke buren ook weer goederen -uit Nederland. Weliswaar is ook de groenten- en fruitcul- tuur in Duitschland zeer toegenomen, maar deze wordt beoefend door werkloozen. aan wie de regeering een stuk grond ter beschik king stelt. Spr. verwachtte dan ook een te kort aan geschoolde werkkrachten voor de Duitsche cultuur. Jammer genoeg, zei spr., zijn de oude voor raden in Nederland nog niet geruimd. Ver ontrustend achtte hij dit niet, want wanneer Duitschland er in slaagt het benoodigde geld bijeen te brengen zal dit overschot van den vorigen oogst wel worden afgenomen. Vorige week zijn vanuit Beverwijk 1200 vaten aardbeien-pulp naar Duitschland ver zonden. Van de blikgroenten zijn erwten en spina zie goed geruimd. De boonen staan evenwel nog in de ma gazijnen. Het leek spr. een goed idee, wan neer de reegering veel groenten op zou koo- pen om te conserveeren voor „den kwaden dag", bijvoorbeeld bij misoogst. Dat betee- kent werk en afneming van de productie. Door het beschikbaar stellen van geconser veerde groenten voor de werkloozen, hebben deze menschen blikgroenten leeren eten. Ook uitte spr. de verwachting, dat Oosten rijk nu wellicht wat meer zal ïmporteeren, want de heer Docter was er van overtuigd, dat ook voor Oostenrijk dezelfde toltarieven zullen gelden als voor Duitschland. Tenslotte verwachtte spr. voor Kennemer- land goede resultaten van de functie, welke de heer J. P. Nijssen thans bekleedt bij het Centraal Bureau in Den Haag. Met den wensch, dat 1938 voor tuinbouw en veiling een goed jaar zou mogen zijn eindigde spr. zijn interessant betoog. Na deze rede deelde de heer D. Teer mede; dat de ingehouden A pet. provisie voor de provinciale commissie ten behoeve van de minimumprijzen gerestitueerd kan worden dank zij de bemoeiingen van de lieeren Bruins én Muys. Het gerestitueerde bedrag is voor de B.E.T.-veiling in totaal f 9000, dat a.s. Woensdag aan de daarvoor in aanmer king komende inbrengers zal worden uitbe taald. Verbetering van het product. De heer N. Tervoort deed vervolgens mede- deelingen over de te gebruiken sloffen. Spr. was van meening, dat de binnenlandsche markt aan een groote aardbei behoefte zal hebben. De Moulin Rouge zal daarvoor uit stekend kunnen dienen. De veilingen zullen bovendien voor gezamenlijke rekening een proeftuin aanleggen, teneinde een grootere soort te kunnen telen. Van groote beteekenis is ook het manden- vraagstuk. In 1937 liet de kwaliteit van de gebruikte manden zeer veel te wenschen over. De tuinders voerden hun aardbeien aan in oude, onoogelijke manden en dat had een zeer nadeeligen invloed op den verkoop. Het publiek geeft aan een betere kwaliteit van een mand zelfs nog de voorkeur boven een betere kwaliteit van de aardbeien. Aan dit euvel willen de veilingen een einde ma ken, vooral ook omdat oude manden voor export niet te verladen zijn. De veilingen in van een eigen merk. Spr. drong er op aan zooveel mogelijk nieuwe manden aan te koo- pen in het belang van den afzet van het Beverwij ksche product. Hierna besprak de heer Tervoort de soor ten aardbeien. De Dutch Evern is helaas, ondanks vele goede kwaliteiten, niet houd baar. Dat is wel het geval met de Jacunda (Amazone), die uitstekend voor verzending geschikt is. Wel is deze vrucht niet meer zoo groot, maar dat is een gevolg van de geringe zorg, die de tuinders er aan besteden. Spr. drong er op aan vooral nauwlettend zorg te dragen voor een goede selectie van de planten. De heer Tervoort gaf vervolgens waarde volle adviezen omtrent de teelt van de soort Moulin Rouge. Ter bevordering van de teelt van een nieuwe, groote aardbei zullen de veilingen voor gezamenlijke rekening een proeftuin aanleggen. Spr. stelde hierna in uitzicht, dat het noo- dig zal zijn vroeger te veilen. De moderne vervoez-middelen maken, dat de aardbeien in verschen toestand nog op denzelfden dag in alle deelen van het land geconsumeerd kun nen worden. Daarvan kan ook de Beverwijk- sche markt profiteeren, wanneer de veilin gen op een vroeger tijdstip kunnen begin nen. Zoowel over het manden-vraagstuk als over de morgenveilingen werd langdurig van gedachten gewisseld. Tenslotte was men het er over eens, dat voor dit jaar zooveel mogelijk bruikbare manden zullen worden besteld, dan kunnen in het daarop volgende jaar nieuwe man den met een eigen merk van de veiling wor den betrokken. Voor het telen van een nieuwe export soort en voor het selecteeren van de be staande aardbeiensoorten bleek groote be langstelling te bestaan. Verscheidene tuinders stelden aardbeien- planten voor den proeftuin beschikbaar. O.m. werden planten toegezegd van een kruising van de soorten „Canada" en ..Moulin Rouge", waaruit een nieuwe, groote aardbei gekweekt was, die den naam „Prinses Beatrix" zal dra gen. Nadat nog vele inbrengers van de gelegen heid tot het stellen van vragen gebruik had den gemaakt, werd de vergadering gesloten. WINKELIERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". De vereeniging van winkeliers en nering doenden „Eendracht maakt macht" houdt Maandagavond in de bovenzaal van het Ken- nemer Hotel haar jaarvergadering. De agenda vermeldt behalve de jaarversla gen van secretaris en penningmeester, o.m. een verslag van de St. Nicolaaseampagne, benoe ming kascommissie en een bestuursverkiezing- wegens het periodieke aftreden van de heeren Dingier en Buitenhuis, die zich beiden her kiesbaar stellen. Voorts vermeldt het pro gramma nog een verslag van de gehouden vergadering te Alkmaar inzake de Electrici- teitsvoorziening en mededeelingen, betreffende de demonstratieve vergadering, die op 24 Maart in Amsterdam gehouden wordt en waar eenige zeer belangrijke punten behandeld zullen worden. Na afloop van het officieele gedeelte van de jaarvergadering is er gelegenheid om van ge dachten te wisselen. UITSLAGEN BRIDGECLUB „SANS ATOUT". De gedetailleerde uitslagen van de kam pioenswedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout", die in het Wijkgebouw aan de Baan- straat werden gespeeld luiden als volgt: Groep 2. Noord-Zuidlijn. 1. De heer en mé- vrouw Van der Linden 24 m.p., 2. J. Blom H. Kluft 25 m.p., 3. P van GroningenN.N. 25V2 m.p., 4. L. KleynK. Kee 25V2 m.p. Oost-Westlijn1. Mevrouw Dil—p, Daalhui zen 24 m.p.; 2. De heer en mevrouw Van Am- stel 24i/2 m.pM 3 j Kok—P. van der Werff 25 m.p., 4. J. Berlee—J. Nijman 26%' m.p. Groep 4 Noord-Zuidlijn. 1. G. Dil—G. Tabak 38/2 m.p., 2. H. Scheffer—J. PooLs 39% m.p., BrandenburgT. Rome'yn 48 m.p. Oost-Westlijn. 1. J. NumanJ. N. van Leeuwen 41y2 m.p., 2. de heer en mevrouw Tand 42 m.p., 3. de heer en mevrouw Blokdijk 42y2 m.p. Van groep 2 plaatsten mevrouw Dil en de heer P. Daalhuizen zich met de heeren J. Dil en G. Tabak van groep 4 in de finale voor het cluckampioenschap. De overige leden speelden een onderlinge wedstrijd. De uitslagen waren: Noord-Zuidlijn: 1. K. van der Wal—A. Tabak 45!2 m.p.. 2. Mevr. Kok—C. Nijman 55% m.p., W. ManteH. Bruinenberg 553/-> m.p.. 4. Mevr. Braam—J. van der Berg 67 m".p.. 5. Mevr. TabakJb. Broekhuizen 76% m.p. Oost-Westlijn: 1. G. C. H. Tabak—W. G. Kleyne 50 m.p., 2. J. Bos—W. de Boer 60 V2 m.p., 3. Th. Braam—A. Roodzand 61% m.p de heer en mevrouw Van Essen 62% m.p.! Mevrouw Steenbergen—J, de Vries 65y2 m.p. DE UITVOERING VAN TURNLUST. Gisteravond heeft de Beverwijksche Gym nastiekvereniging „Turnlust" haar jaarlijk sche uitvoering in het Kennemer Theater gegeven, waarvoor de belangstelling als ge woonlijk weer groot was. Na den traditioneelen opmarsch van de on geveer 170 leden heette de voorzitter, de heer Steyn, de aanwezigen welkom. Deze uit voering, die altijd weer 't hoogtepunt vormt van het verenigingsleven, aldus de voor zitter. sluit een heel moeilijk vereenigings- 5aar af. maar door de medewerking, die van verschillende zijden is ontvangen, gaat Turn lust met vollen moed het nieuwe seizoen In. Hierna deelde spr. nog mede, dat het bestuur besloten had om een senioren-afdeeling aan de vereeniging toe te voegen. Tevens greep de voorzitter de gelegenheid aan om de jubileum- wisselbekers aan de veelzijdigste athleten van 1937 uit te reiken. Deze bekers waren dooi den heer Wieland Los in verband met zijn zilveren jubileum beschikbaar gesteld. Mej. Tabak en de heer K. Leguit ontvingen uit de handen van den voorzitter de fraaie be kers. Hierna was de beurt van optreden aan de jongste kleuters, die een bezoek aan Artis uitbeeldden, waarin tevens eenige nuttige oefeningen verwerkt waren. Den oudsten kleuters was het even moeilijker gemaakt, want zij moesten hun vorderingen toonen met hoepels en op den bok. Onnoodig te zeg gen, dat de jeugd zich met groote ambitie en plezier, waarvan ook het publiek in de zaal meegenoot, van de haar opgedragen taak kweet. De jongste jongens werkten met groote Totheid de oefeningen met de matten af. De jongste meisjes gaven vervolgens een demon stratie van eenvoudige volksdansen, waar bij het rhythme uitstekend werd bewaard. Uit alles kon men merken, dat hieraan een gedegen voorbereiding was voorafgegaan, iets wat trouwens de heele uitvoering kenmerkte. Het toestelturnnen van de dames mocht er ook zijn. Vooral op het paard en aan de brug werd goed werk geleverd. De moderne trainingsoefeningen van de heeren waren niet zonder kleine foutjes, het geen het geheel niet ten goede kwam. Niet temin een geslaagd nummer. Bij het turnen van de oudste meisjes aan twee paarden in groepen werd de stof volko ma een bewegingskoor voor de dames, dat de strijd tusschen goed en kwaad uitbeeldde. Mede door de fraaie verlichting sloeg dit nummer geweldig in en het verdient dan ook ongetwijfeld nog eens een herhaling. Het toestelturnen van de heeren was weer één van de hoogtepunten van de uitvoering. Bij het eerste optreden aan hoogbrug en laag- rek was de stof voor oefeningen niet te hoog gegrepen. Na de pauze vertoonden de heeren hun kunnen aan het hoogrek. Het turnen van den veteraan Dibbets had weer ieders be wondering. Na de brugoef'enmgen van de oudste jon gens gaven de heeren eenige goede paard- sprongen te zien, die terecht grooten bijval oogstten. De groepenóans van de oudste meisjes, met een solodans van Amy Suyk, die begeleid werd door Roemer's Orkest, was, evenals het slotnummer van de dames, het zoo gewil de staaf zwaaien, een van de meest ge slaagde onderdeelen van het programma. Een bal onder leiding van den heer Sie- berink en met muziek van Roemer's Orkest besloot de uitvoering. IJMUIDEN PERSONALIA. Bij Kon. besluit van 14 Maart 1938 is met in gang van 1 Mei aan den referendaris der P. T. en T. den heer M. J. Baak, aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te IJmuiden, als zoodanig op zijn verzoek eer vol ontslag verleend. „Vloeibaar Goud'' in Tlialia. „De film die alles heeft", schreef Thalia in sommige van haar advertenties en terecht, want deze film vereenigt alle elementen, waar uit de meest verscheiden succesfilms opge bouwd zijn, in zich. Verlangt u een drama? Wat is aangrijpender dan de liefdesgeschie denis van Peter en Sally, die op den dag van hun huwelijk gescheiden worden door een zaak, die Peter's heele leven gaat beheerschen de ontdekking van de petroleum. Dramatisch zijn de scènés, waarin Peter zijn heuvel ver koopt, die het huis van zijn jonge vrouw zal dragen; waarin hij zijn vrouw ontdekt, die liedjes zingt in een kroeg, en vele andere. Wenscht u een comedie? Talrijk zijn de scènes waarom smakelijk gelachen wordt niet het minst om die twee onbetaalbare dwazen, Ben en William Framley. Wenscht u een „musi cal?" Niemand minder dan Jerome Kun en Oscar Hammerstein schreven en melodieuze songs, die door Irene Dunne en Dorythy La- mour op onnavolgbare wij zo worden gezongen Wilt u liever een sterke actiefilm, met flink wat sensatie? Dan zult u genieten van de geweldige realistisch verfilmde vechtpartijen in deze film, een van de royaalsten sensatio neelste gevechten, ooit verfilmd. Schitterende regie van den grooten Mamoulain, superbe fotografie en rijke decors doen het epische drama van het ontstaan van een van Ame- rika's grootste industrieën leven in boeiende rijk geschakeerde beelden uit het verleden. De interessante personages worden levensecht uitgebeeld door een bezetting van uitsluitend allereerste krachten, mét aan het hoofd de beminde Irene Dunne en de steeds populair- de* aardbeien-centra hebben dan ook be- men beheerscht. sloten nieuwe manden in te voeren, voorzien Voor de eerste maal prijkte op het program- SCHIP Amstelland (Ned.) x) Achilles (Ned.) Ajax (Ned.) Amarante (Port.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) - Atreus Agamemnon (Ned.) Alcinous (Eng. x) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Bridgepool (Br.) Barneveld (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Costa Rica (Ned.) x) Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x) Euterpe (Ned.) Friesland (Ned.) Glenaffaric (Eng.) x) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x) Hébé (Ned.) Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Jagersfontein (Ned.) x Juno (Ned.) J.v.Oldenbarnevelt (N.) Kurmark (Du.) Kyphissia (Du.) Lunèburg (Du.) Laomedon (Eng.) x) Leonian (Br.) Myrmidon (Eng.) x) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ital.) Mount Olympos (Gr.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mapia (Ned.) Mars (Ned.) Midsland (Ned.) Orestes (Ned.) Ootmarsum (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Roebiah (Ned.)j Poelau Bras (Ned.) x) Radnorshire (Eng.) Rhea (Ned.) Sesostris (Du.) Stentor (Eng.) x) Serooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) South America (Noor) x Salland (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Tjisondari (Ned.) Tiberius (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Thorshavn (Noor) x) Trsat (J. Slav.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) VAN Buenos Aires Alexandrië Midd. Zee Buenos Aires Hamburg (via Antw.) West Afrika Hamburg Hongkong Midd. Zee Batavia 1 April 31 Maart 23 Maart 23 Maart 18 Maart 17 Maart 28- April 10 April Chili Beira Chili Mobile Chili Hamburg 27 Maart Pto Barrios West Afrika W. Indië 2 April Midd. Zee 25 Maart Batavia Bordeaux 22 Maart Stettin 20 Maart Japan 15 April Ned. Indië Chili Batavia West Indië Boürgas Ned. Indië 11 April 9 April 26 Maart 10 April 24 April Beira Alexandrië Batavia 18 Maart Ned. Indië West Indië 19 Maart Ned. Indië Batavia West Afrika 12 April 20 April Batavia Japan La Plata New Orleans Ned. Indië Ned. Indië Batavia Batavia Midd. Zee New Castle 24 Maart 12 April 22 Maart 20 April 11 April 27 Maart 19 Maart Chili Buenos Aires West Indië Stettin 19 Maart 2 April 23 Maart 22 Maart Ned. Indië La Plata Batavia Hamburg Batavia 10 April 4 April 18 Maart Yokohama Danzig 20 Maart 22 Maart Pto Barrios Batavia Japan Buenos Aires Pt. Arthur Hamburg Zuid Afrika 31 Maart 4 April 4 April 18 Maart 20 Maart Batavia Batavia W. Indië Batavia Alexandrië Z. Georgië Swansea (v. IJm.) 20 April 25 Maart 19 Maart Bourgas Ned. Indië 31 Maart Hamburg 20 Maart Buenos Aires 15 April Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 15 Maart van Bahia. 16 Maart te Candia. 12 Maart van Palermo, in lading. vertrekt 19 Maart. 17 Maart van Havre. 16 Maart vertrokken. 5 Maart vertrokken. 16 Maart te Fiume. in lading. 13 Maart van Curacao. 12 Maart van Kaapstad. 15 Maart van Corral. 9 Maart vertrokken. 14 Maart te Callao. in .lading. 17 Maart van Cartagena. 13 Maart te Port Bouet. 15 Maart van Barbados. 13 Maart te Tunis. 111 lading. 18 Maart vertrokken. 16 Maart vertrokken. 17 Maart van Colombo. 15 Maart van Port Soedan. 14 Maart van Arica. 8 Maart vertrokken. 12 Maart van Curacao. 16 Maart van Stamboul. 11 Maart van Macassar. 16 Maart te Hamburg. 15 Maart te Calais. 16 Maart van Colombo. 13 Maart van Gibraltar. 13 Maart van Carupano. 15 Maart van. Colombo, vertrekt 19 Maart. 13 Maart van Las Pal'mas. 12 Maart 14 Maart 12 Maart 4 Maart 14 Maart 15 Maart 15 Maart 11 Maart 16 Maart 18 Maart van Port Said, van Port Said, van Rosario. van Charleston, van Aden. van Padang. van Padang. van Sabang. van Malta, vertrokken. 16 Maart van Liverpool. 13 Maart van F. Noronha. 9 Maart van Paramaribo. vertrekt 19 Maart. 15 Maart van Genua. 10 Maart van Rosario. 6 Maart vertrokken. 17 Maart vertrokken, in lading. 12 Maart te Londen, vertrekt 19 Maart. .14 Maart van Trinidad. 1 Maart vertrokken. 14 Maart van Manilla. 2 Maart van Santa Fé. 28 Febr. vertrokken, vertrekt 19 Maart. 18 Maart te Beira. 15 Maart van Port Soedan. Maart van Padang. 14 Maart van Terceira. vertrekt 19 Maart. 16 Maart vertrokken. 1 Maart van Kaapstad. 16 Maart vertrokken. 16 Maart van Haifa. 14 Maart te Tjilatjap. vertrekt 19 Maart. 18 Maart vertrokken. x> Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Italiaansch s.s. Securitas La Goulette WIFRA en SLAZENGER RACKETS. De nieuwe collectie is aangekomen. TENNIS- schoenen, ballen, hoezen, persen, olie, NIEUWE BESNARINGEN, racketreparatie, sokjes, SHORTS enz. DE SPORTHOEK WIJKERSTR.WEG 29 b. d. Pont - Tclcf. 3009 (Adv. Ingez. Med.) der wordende Randolph Scott en bijgestaan door de bekoorlijke Dorothy Lamuor (Jungle Prinses) terwijl voor alle kleinere bijrollen spelers van den eersten rang gekozen wer den, als Elizabeth Patterson, Raymond Wal- burn, Charles Bickford, de prachtige acteur Akim Tameroff (de onvergetelijke generaal uit „Cliineesch Goud"), Ben Blue, Wilham Frawley en vele anderen. Als 2e hoofdfilm vertoont Thalia ,Een aanzoek per Radio". Een vroolijk musicale comedie met Gone Raymond en Ann Sothern. GELOOF EN WETENSCHAP. Voor de leden van de Vereeniging „Geloof en Wetenschap" zal Mr. A. Hustinx uit Maas tricht Vrijdagavond 25 Maart in den Stads schouwburg een filmvertooning met gramo- foonbegeleïding geven van „De zeven wonde ren van Zuid-Afrika", een film van groot- sche natuurmonumenten in dat donkere we relddeel. CASTRICUM STAKING VOORKOMEN. Gistermiddag dreigde er bij de bouwonder neming fa. Kortekaas en Turkstra een sta king uit te breken. De oorzaak hiervan was dat" de onder-aannemers de collectieve ar beidsovereenkomst niet naleefden. De beide organisaties hebben toen een bespreking ge houden met onder-aannemers, waaruit bleek dat de arbeiders zich beneden het loon had den aangemeld. Omdat dit echter in strijd is met de collectieve arbeidsovereenkomst, be sloten de organisaties, indien hierin geen verandering kwam in staking te gaan. De heer Turkstra heeft echter daarna aangeboden het verschil in loon te betalen. De arbeids overeenkomst werd hierna geteekend, zoo dat de stopzetting van het werk werd voorko men. VELSEN CULTUREELE FILMAVOND IN DE PONT. Het Comité voor Cultureele Films te Velsen heeft Donderdagavond haar leden weer aan zich verplicht door haar schitterend pro gramma. Te ruim kwart over acht heette voorzitter IJ. J. Reitsma de aanwezigen harte lijk welkom en dat waren er velen want de zaal was geheel bezet. Daarna gaf de heer Reitsma een kort exposé van hetgeen de film dezen avond brengen zou. Spreker merkte nog op dat „Slotaccoord" dat geen cultuureele film maar een speelfilm is aan het programma was toegevoegd om niet in eenzijdigheid te verval len: Allereerst ging nu de gekleurde diepzee film (Diergaarde onder zee) een fraaie op name van het dierenleven op den zeebodem, van vissehen welke een prooi werden van vleeschetende planten, een schitterende kleu renpracht een weelde van natuurvoortbrensé- len. Vervolgens ging „TusscTien vuur en ijs", een voetreis van een drietal scholieren over de Zwitsersehe Alpen met een boottocht over het bergmeer en gevaarlijke klimpartijen naai de hoogste toppen; verder de oorsprong der rivieren, de tandradbaan en tenslotte de toe risten in een sneeuwstorm waarbij we de St. Bernardhonden in actie zagen. Daarop volgde een korte pauze waarna als slotnummer „Slotaccoord" (uit het leven van een dirigent) werd, getoond. Deze Beethovenfilm maakte op de aanwezigen een diepen indruk. Niet alleen voor zoover het de film betrof maar ook het muzikale gedeelte bracht bij velen een stille ontroering teweeg. Het „Alle menschen wor den broeders" voor orkest en koor, als het jubelkoor van Handel was prachtig. Ten hoogste voldaan ging men huiswaarts en het comité kan met voldoening op dezen film avond terugzien. Donderdag 7 en Zondag 10 April a.s. zal voor het comité en haar leden de Donaufilm van Strijbos draaien. SANTPOORT TURNVEREENIGING „SANTPOORT" De adspiranten- en kleuterafdeeling van T. V. S. gaven Donderdagavond in „De Wey- man" een uitvoering, waarvoor de belangstel ling vrij groot was. Op ongedwongen wijze liet de heer Mars man de kleuters rompbuigingen en veie andere oefeningen maken. Voor de kleine meisjes der adspiranten stonden een boerendansje en brugoefening op het programma. Wat deze laatste betreft, zij vermeld, dat het oefeningen golden aan de ongelijke brug. De heer Marsman liet zien dat hiervoor aardige oefeningen zijn samen te stellen. De groote meisjes kwamen driemaal voor het voetlicht. Ook zij lieten zien, wat ze aan de brug vermochten en het dient gezegd, dat er onder haar brugturnsters met aanleg schuilen. Een goede beurt maakten deze meisjes met haar knotsoefeningen, maar minstens even mooi vonden we de staafoefeningen. Een goeden indruk hebben we dezen avond medegenomen van de kleine jongens. Talrijk in aantal, scholen er onder hen bepaald tur- ners-met-aanleg. Reeds bij hun eerste optre den aan de brug lieten zij pittig werk zien, doch bepaald een succes werden hun vrije oefeningen, waarbij de heer Marsman ze het toch heuscli niet gemakkelijk had gemaakt. Groote en kleine jongens gaven een de monstratie van tremplinhoogspringen, waar bij de kleinsten zich lang niet het slechtst weerden. De groote jongens werkten ook al aan de brug en ze deden dit lang niet onverdienste lijk. Zooals te doen gebruikelijk, werd de avond met eenige groepen besloten. BURGERLIJKE STAND erts HAARLEM, 17 Maart. Ondertrouwd 17 Maart: J. Bijvoets en E. M. C. A. Heerschop; W. F. van Eek en W. Verkruissen: J. Groen en S. de Vries. Getrouwd 17 Maart: D. A. Hofland en P. van der Schoot. Bevallen 15 Maart: M. Buiskool—de Beer, d.; 16 Maart M. W. A. J. v. d. WielRademaker, d.; G. Oostrom—Lamein, d.; 17 Maart: G. DukSmit, d. Overleden 15 Maart: R. Prent, 77 j., Ged. Schalkburgergracht; H. J. Ph. Thomann, 81 j„ M. v. Heemskerkstraat; 16 Maart: J. H. Kolk, Klem Heiligland; J. J. Trentelman. 63 j., Gijsbrecht v.' Aemstelstraat.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2